Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: BUSSIRAJA KASUTAMINE NARVA MNT-L

19:38 07.06.2019
yanek
bussiraja kasutamine Narva mnt-l
Konkr küsimus siis eelkõige Tallinna kesklinna liikluse olukorraga tuttavatele.
Seoses Reidi tee ehituse ja Jõe tn otsa sulgemisega küsimus, mis ajast alates võin suunduda Narva mnt-l olevale ühissõidukirajale, et pöörata Hobujaama tänavale?
Kas võiks sinna suunduda juba alates Narva mnt ja Jõe ristist või peaks liikuma ummikus kuni Hobujaamani ja siis vahetult enne pööret reastuma?
Päeva ajal on seal muidugi ummikud mõlemal rajal niikuinii, siis oleks eriti tore hakata reastuma ümber vahetult enne Hobujaama pööret.
On nagu meeles, et ühissõidukirajalt peaks kohe esimese võimaliku parempöörde tegema, aga kas see kehtib ka igasuguste majaaluste hoovi sissesõitude puhul, milliseid seal lõigul on omajagu?
22:29 07.06.2019
A.V. (registreerimata)
Re: bussiraja kasutamine Narva mnt-l
Liikluseadus:
§ 48. Pöörded
(1) Enne vasak- või tagasipööret peab juht aegsasti suunduma sõidutee pärisuunavööndi vasaku ääre ja enne parempööret parema ääre lähedale või selle pöörde jaoks liikluskorraldusvahendiga ettenähtud sõidurajale.
§ 37. Juhi kohustused ühissõidukiraja kasutamisel ja ühissõidukile eesõiguse andmisel
Lõige 3
1) ühissõidukirajale, mis on pärisuunalise sõidutee pärisuunavööndi serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, võib reastuda vahetult enne pööret või seismajäämist sõitjate peale- või mahaminekuks tingimusel, et see ei sega liinivedu teostavat ühissõidukit. Sellisele ühissõidukirajale võib sõita pöörde lõpetamisel, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda;
2) ühissõidukirajaga teel olevast ühissõidukirajast tohib kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei keela, ainult risti üle sõita;
3) ümberpõikeks, kui see ei sega liinivedu teostavat ühissõidukit ning pärisuunavööndis puuduvad muud sõidurajad, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda.

Kindlasti ei tohi sa 400m (Narva mnt ja Jõe rist) enne pööret bussirajale pöörata.
Teine variant on muretseda elektriauto ja sõida bussirajal palju tahad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.