Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PEREAUTOT VAJA

10:51 01.07.2019
Tehic
Pereautot vaja
Tahaks endale mahukat ja mugavat pereautot, mis jaksaks ka käru vedada. Enamus maanteesõitu.

Kas see https://www.auto24.ee/used/3131134 oleks mõistlik valik? Enam-vähem kõik lisad, mis avensisele sai on küljes. Ülevaatust ka veel pikalt.

Kallim oleks kindlasti parem, aga eelarve rohkem ei võimalda praegu.
13:28 01.07.2019
............... (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Esiteks on toyota diisel saatanast, eriti 2,2, ei kesta need pihustid ja pidevalt probleeme DPFi põletusega.
Mugav ei ole see auto kohe kindlasti. Kütusekulu on diisli kohta liiga kõrge.
Tahad pereautot, võta S-max. ISegi Fordi kohta saab öelda et kvaliteetne, seda võrreldes toyotaga.
13:32 01.07.2019
diselpnn (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Kindlasti enne ostu kompuuter taha arvutile. Üsna kallis remontida seda motot, kui miskit (EGR klapp näiteks või veel hullem nende pihustid mis lähevad) peaks minema hakkama. Toyota ei ole nii mihkel diislite tegemises. Bensukad on nende pärl. Sakslastel vastupidi, diislid head ja bensukad ühed kehvemad, kui nii võib öelda.

Soovitaks siit seisukohast pigem 2.0 diisel Passateid või ka Superbi (kui skoodafoobiat ei esine) sinna 2011-2013 kanti. Veidi ökomad ja odavam remontida, väänet nii et mühiseb, veab kõike. Kui maanteel sõit, siis ei pea seda tahmasuka ummistamist ka nii väga pelgama.

Erandeid esineb ilmselgelt. Kindlasti leidub inimene, kes väidab vastupidist.. Loterii missugune!
14:15 02.08.2019
Mömmmmm (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Toyota pole mingi auto, vaid seakyna, millel 4 ratast all. Ja trassil avariisse ei taha sellega küll mitte mingil juhul sattuda, sest plekk on neil olematu võrreldes saksa ja rootsi toodanguga, eriti rootsi toodanguga. Lisaks inetud on ka need toyotad. Pole neil tegu, pole neil nägu. Honda Accord on üks väheseid ilusaid jaapanlasi. Avensised ja gorillad seevastu on koledad kui öö.
14:21 02.08.2019
Mömmmmm (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Vastupidavad on nad küll jah, seda paraku ainult kuni T25 mudelini, sest sellel oli polnud eriti elektroonilisi lisasid ja abimehi. Diisleid nad toota ei oska, miskipärast näen ma pidevalt D-4D isendeid, mis ajavad tagant sinist välja, pannkoogi hais on mul pidevalt salongis. Kui sa tahad tõesti autot, mis suudaks vedada ka haagist, otsi korralik W124 diisel, Volvo diisel. Need on igiliikurid, eriti mersu vabalthingavad diislid.
14:29 02.08.2019
Mömmmmm (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Pole küll minu asi jaapanlasi kiruda, aga tundub et euroopasse saadavad japsid kogu oma s6nniku müüki. Käige kord elus Jaapanis ära ja te üllatute, milliste autodega nad ise sõidavad. Pmst nad ei ole nõus sellistesse autodesse isegi mitte istuma, mida nad Euroopasse toodavad. Vbl tõesti on ELi normid autode kvaliteedile nii madalad või arvavad japsid, et me siin polegi paremaid autosid väärt kui Veerenni plekist gorillad ja ahvensised.
14:43 02.08.2019
Mömmmmm (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Käisin eelmine aasta esinduste tuuril, et vaadata perele pisut uuem kasutatud igapäeva liikur naisele, no Toyotat ei saa isegi mitte Opeli või Fordiga võrrelda, rääkimata VW, Skodast või Audist. Kvaliteedi vahe on ikka nii meeletult suur. Kõik see kapotialune ülesehitus ja organiseeritus, keredetailide kokkusobivus, salongi viimistlus, istumisasendid jne. Võrreldes eurooplastega on Toyota üllatavalt robustne ja jätab mulje kui kiiresti kokkuklopsitud autost.
Moded, te võite mind nüüd ära blokeerida, kuna ma purustasin teie märjad toyota unistused.
Aga teemaalgatajale soovin edu auto valikul!
14:47 02.08.2019
n. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
"Pole küll minu asi jaapanlasi kiruda, aga" teen seda kolme järjestikuse postitusega vanas teemas. Kas mõni Toyota jättis su W124 diisli foori all häbisse? :D :D :D
14:51 02.08.2019
Viimasele (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Pigem pasandas mu salongi sinist täis. Kui sa seda häbiks nimetad, siis olgu nii
14:59 02.08.2019
Nii juba kord on (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Ma ise sõidan üldse bensiiniga, kuna minu aastane läbisõit ei kata isegi õlivahetusvälpa. Mis puutub aga diisel toyotadesse, siis jah, raske on nende kõrval häbisse jääda isegi 1200cc bensukaga, sest ega nad väga edasi ei lähe, sest enamusel on mootorid hooldamata, suitsevad ja haisevad. Ma vaistlikult hoian distantsi nendega või vahetan üldse rida. Isegi 100 lõhnakuuske ei suuda seda haisu elimineerida.
Isiklikust kogemusest räägin, niipalju kui nendega sõitnud olen.
15:26 02.08.2019
. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Tütar ostis 5a tagasi sama mootoriga ja kastiga avensise. Filtrit on käinud vähemalt 5x esinduses põletamas, kütusekulu suur diisli kohta,kiirendus uimane ja lärmakas. Salong kõva plastik täielikult.maanteel müra suur. Tagaistmel kitsas selle klassi auto kohta. Muidu võib sõita küll.

Vaataks Mondeo,s max,super bi,a 6,passat
15:35 02.08.2019
Nii on (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Tööautoks isegi võtaks, kui odavalt kätte saaks. Igapäeva autoks mitte, auto peab meeldima, kui sa teda eemalt vaatad. Kui ei meeldi, siis ega teda ei hoolda ka. Suhtud sellisesse autosse ükskõikselt, teed vbl elementaarset õlivahetust ja valad sinna Mannoli õli ja kõige odavama filtri, mida poeketist pakutakse.
Sa ei naudi teda, vaid kasutad. Kui pole emotsionaalselt autoga sidet, siis pigem suhtud temasse kui mingisse asja, mis oma töö ära teeb.
15:46 02.08.2019
Nii on (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Ega tarbeeset ei viitsigi keegi hooldada, seni kuni päris peesses pole ja kuidagi veel liigub. Täiesti mõistetav, miks 90% toyotadest suitsevad, nende omanikel pole lihtsalt autodega mingisugustki emotsionaalset sidet, sõidavad seni kuni kannatab sõita, no ja kui tuleb suurem rahaline laks, siis müüakse ära.
Kui inimene autost väljudes järgi ei vaata ja ei mõtle, et "on mul ikka kena auto", siis on see auto tema jaoks lihtsalt üks tarbeese.
Sellest oli kuskil lehes isegi juttu, et autoomanikud kes on oma auto emotsionaalsel tasandil ostnud, investeerivad ka oma autosse ja hooldavad korralikult.
Nagu nainegi, kui ta sulle enam ei meeldi, siis ostadki odavaid kingitusi ja suhtud temasse ükskõikselt.
16:01 02.08.2019
Nii on (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Mees ja nais autoomanikud on pisut erinevad karakterid, mehed vaatavad kõike silmadega, olgu selleks siis ostetav auto või tulevane elukaaslane. Naised seevastu erilist tähelepanu auto välimusele ei pööra, kui ta just ei osta endale Fiat Multipla'd või mõnd Ssangyongi. Naistele on välimusest olulisem praktilisus, kuigi vaatavad mingil määral ka auto välimust.
Seega tasub osta Toyota mõni naisomaniku käest, sest suurima tõenäosusega on see auto paremini hooldatud, kui mõne mehe müüdav Toyota.
16:22 02.08.2019
n. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
juba 10 postitust. pidi ikka alandav kogemus olema, et oli vaja siia ennast välja elama tulla.
16:36 02.08.2019
To n. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Tundsid end puudutanuna vä? Oh sa vaeseke küll. :-)))
16:38 02.08.2019
To n. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Vahest oleks sul aeg plekkpurk maha müüa ja auto osta!?
17:47 02.08.2019
Kõmmar (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Palun seletage miks kõik soovivad diislig, ehk õlipressi .
18:12 02.08.2019
To kõmmar (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Kui inimene sõidab iga päev maalt linna mitukümmend km tööle ja tagasi, siis on diislil iva sees, muidu aga mitte. Enamus diislite probleeme on põhjustatud lühiotstest ja kehvast hooldamisest. Tihtipeale diiselauto remont osutub algsest planeeritust oluliselt kallimaks, inimestel pole raha ja sõidetaksegi seni kuni on võimalik või kuni raha leitakse.
18:20 02.08.2019
To kõmmar (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Eestis liigub palju korrast ära diisleid ja palju aitab kaasa sellisele rondikultuurile saksast odavalt sisse toodud diislirondid, sest saksas enam vanu diisleid linnadesse ei lubata ja mis neil omanikel üle jääbki, kui need maha müüa, need pannid jõuavad enamuses Ida-Euroopa maadesse, kus on väiksem elatustase, siin keritakse veel läbisõitu ka maha et rohkem teenida. Pmst hea võrdlus ATKO bussidega, needki on viimane kui üks täielikult raiped, mis pole ammu hoolt ja remonti näinud.
19:05 02.08.2019
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Vastus ennekõike kõmmarile- kui mõned inimesed on siiani kinni 80-90 aastate "autonduses" ja räägivad rootsi või saksa plekist, siis nende muu mõtlemine võib ju olla samal tasemel (ajajärgus?). Tolleaegse diisli kättesaadavusega (=odavusega) tasus ka raipeid remontida. Tänastel autodel ei saa panna margi taha tootmiskohta/maad, sest kogu see supp on nii segi paisatud (näiteks minu praegune "Rootsi" Volvo on kokku pandud Poolas ja üks eelmine oli Hollandis). Lisaks on "roheline" mõtlemine ära politiseeritud= vana mersu kestis isalt pojale ja rohkemgi (kasutuspiiranguteta a la linna ei sobi) tänane väsib mõnesaja tuhande km.läbisõidu juures ära (mida kangem euro seda rutem) hakates küsima kõikvõimalike surnud filtrite vahetamist. Nende utiliseerimine on vähemalt samavõrra saastav kui sõita ilma nendeta ("sünnipäraselt"). Lisaks ei ole kütusekulus marginaalset kokkuhoidu saavutatud.
19:41 02.08.2019
To jokkvärk (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Linnas törtsutamiseks pole tõesti diislil mingit mõtet. Linnas tarbib diisel samapalju kui bensukas. Diisli plussid tulevad välja alles trassil sõites pikki otsi. Linnasõitudega ei suuda diisel mootorisse kogunenud tahmast, nõgist ja vaigust ennast puhastada, kuna enamus ajast sõidetakse külma mootori ja 4nda või 5nda käiguga, mis on isegi bensukale mootori surm, diislist rääkimata.
Ei saa nendest inimestest aru, kes ostavad endale diiselmootoriga väikeauto, ja siis töristavad sellega kilomeetriseid otsi.
23:10 02.08.2019
Alvari am (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Ma ei saa aru, miks inimesed oma diislid käima jätavad?
Ei lähe käima enam?
01:30 03.08.2019
gennadi47 (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Jaapani diislitest võiks julgelt vaadata Honda 2.2 ctdi mootoriga isendeid. Too mootor on palju kiita saanud ja seda võib julgelt pidada üheks parimaks 21. sajandil ehitatud diiselmootoriks. Väänet on sellel piisavalt, vedada jõuab ilusti ning vastupidavus on moodsat diislit arvestades selgelt üle keskmise.
09:10 03.08.2019
Jokkvärk (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
To Alvari...
Varsti tuleb ka bensukaid käiata, põhjuseks kübemefilter, mida sõiduk aeg-ajalt põletab ja protseduuri korduv katkestamine lõpeb teenindusasutuse külastamisega, seda eriti linnas törtsutades.
13:14 03.08.2019
............. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
MIks käima jäetakse ? Suvel on põhjuseks kuumus ja jahe salong, talvel risti vastupidi, elementaarne eks ? Ja las ta lõgiseb, see 1l/h ei ole küll määrav ja bensukas lõgiseb külma ja kuumaga samamoodi, sellesuhtes ple mingit vahet.
Ja topitakse juba bensukatele ka filter väljalaske süsteemi. Asi läheb päris absurdseks. toyotadest kõlbab Hilux ja LC sihtotstarbeliseks kasutamiseks, sõiduautodest ei kõlba tõesti ükski mitte kuskile. Niivõrd ebamugav ja s-tt iste, plastik on odav salvokelk, armatuuril plasikust naha õmbluste inimitatsioon ja kõik on ligadi logadi. Perele võta S-max diisel(bensukaid väga vähe ja linnas väga suure kütusekuluga (suur vahe kas sõidad diisliga kuni 8 sajale linnas või kuni 13sajale)
12:35 04.08.2019
Kpl (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
No Eesti kliima on küll selline, et auto käiamine pole eriti põhjendatud aprillist kuni novembrini.
15:51 04.08.2019
To ............. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Vägagi määrav, kui see tosslem ukse taha plärisema jäetakse või kohviku ette ja sa pead seda endale sisse hingama, sest minna pole sul kuskile, kuna sa töötad sealsamas. Ma ei saa aru, kas diisliomanikel on ajud tahmunud?
16:11 04.08.2019
Nii on (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Mul hoiab veel pool tundi peale auto seisma jätmist salongi jaheda. Ja järeldus sellest on - ostke auto, mitte mingi lisadeta jaapani rimakas.
16:26 04.08.2019
. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Uuel diislil saad ehk vaevu häälest aru,et diisel..mingit haisu ei tule enam ammu.
19:26 04.08.2019
Juhhhhuuuuuuu.... (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Väga hästi saab aru, kui uus auto on diisel, mul üks naaber oma traktoriga (Toyota LC) töristab akna all ja ma ei ela esimesel korrusel. See tank on tutikas, aga väga hästi on tuppa kuulda, pakettaknad seda müra kinni nii hästi ei võta.
09:01 05.08.2019
Punktiga (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
täiesti nõus ja kes vastu vaidleb see on lihtsalt kade!
10:00 09.08.2019
.,. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Mismõttes naaber? Maale, metsa vahele, põldude- ning aasade kõrvale tuleb kolida kui sellised probleemid on, seal pole naabreid. Niikaua kui meil siin maamunal on rohkem kui 1 inimene, leiavad nad viisi kuidas üksteist ärritada.
11:54 14.08.2019
. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Toyota diislit saab muidugi aru.
15:10 14.08.2019
Corolla Verso (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Oman sama mootoriga Corolla Versot, ilma kübemefiltrita mudel veel. Tänaseks läbisõit 250tuh. Viimase 4 aasta keskmine kütusekulu 6,1 l/100km. Sama perioodi ühe kilomeetri hind (kogukulud/läbitud vahemaa) 13 senti. Tõsi 240tuh peal said pihustid vahetatud, kuna ülevaatusel oli heitgaas natuke üle normi ja kuidagi paika ei saanud. Lisaks 210tuh peal vahetatud esirattalaagrid. Kõik muu on tavahooldus iga 15tuh järel vastavalt hooldusgraafikule. Läbisõitu tuleb ca 25tuh aastas, igapäevaselt vast 1/3 linnas, 2/3 maanteel, aga sekka tuleb pikemaid otsi Eestis ja Euroopasse. Ei kurda mugavuse üle, lisaks on suur pluss ruumikus, 7 kohta (mida tõesti saab ka iga paari kuu tagant kasutatud) ning siledaks mahaklapitavad istmed, mis võimaldab ka näiteks autos magamist.
Eks muidugi on asi maitses ja eelistustes, aga meie jaoks on see auto end vägagi õigustanud.
08:49 15.08.2019
fdfsfsd (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Heitgaasid aetakse ülevaatusel kütuselisandiga paika, näiteks on Liqui Moly seerias mitmed lisad mis suitsemist vähendavad.
11:14 15.08.2019
. (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
240tuhat ja pihustid vahetatud? See ju ongi Toyota probleem.
13:49 15.08.2019
Kp (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
Omalgi plaanis autovahetus ja nüüd on valik kas toyota verso (2010) 2.0 diisel või siis kia sportage 2012a.bensiin 1.6 99kw.
17:22 15.08.2019
63amg (registreerimata)
Re: Pereautot vaja
kuidas on võimalik,et inimesel on valikus sääsk ja elevant

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.