Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KIA SPORTAGE VS RAV4

22:33 05.07.2019
Sillu34
Kia Sportage vs RAV4
Aidake palun otsustada, kas osta uus Kia Sportage (automaat, bensiin) või 2016 aasta RAV 4 (automaat, hübriid).
23:30 05.07.2019
AntiOpel (registreerimata)
Re: Kia Sportage vs RAV4
Kui garantii on oluline, siis KIA. Kui aga auto vähegi meeldima peab (välimus, mahutavus jne), siis Toyota. Olen mõlemaga sõitnud ja Toyota meeldis rohkem.
01:09 06.07.2019
Harju keskmine (registreerimata)
Toyota hybriidil nelivedu täielik jama,pakiruumis ei saa siledat pinda, kuna akud võtavad ruumi. Muidu normaalne pereauto.Linnas ökonoomne, maanteel kütusekulu on suurem (umbes 7l/100km). Kiirendus suhteliselt hea, 8,3 sek.
10:01 06.07.2019
.... (registreerimata)
Uus auto või kolm aastat vana auto? Mõtle ise!
10:05 06.07.2019
......... (registreerimata)
Kas vana rav on samas hinnas uue kiaga?
11:24 06.07.2019
hsd (registreerimata)
Mis varustustasemed? Kas Rav4 aasta esimene pool või teine? Teises pooles tuli adaptiivne püsikas standardisse rohkemates pakettides ja mõningad asjad veel.
Olin sarnaste valikute ees.
Kial proovisin diisleid kuna siitsealt on käind läbi bensuka suur kulu. Vaiksem kui Rav4, salong kaasaegne, ruumi vähem, vedrustus 17" rehvide jaoks lödivõitu, kehval hüplikul teel tekitas vabalanguse tunnet ja tagaistujal läks süda pahaks. Uuematel teedel täitsa OK.
Rav4 ruumikam, hübriid astub hästi edasi ja kütusekulu on hea kui osata gaasipedaaliga toimetada, hübriidsüsteem sisaldab väga vastupidavat "automaatkasti", vedrustus täpselt mulle sobiv, ei lugenud iga asfaldi lappi ega pragu, samas ka mitte liiga vedel. Ukse allääred pikad, mistõttu küljekarbid kitsamad ja puhtad, et on kõrgelt istmelt parem väljuda. 700km nädalavahetus Eesti teedel oli 6,3L/100km.
Isiklik valik nendest kahest oleks hea hinnaga ja väikse läbisõiduga 2016 teise poole Rav4 alates Luxuri Plus paketist. Kui ei leia hea hinnaga, siis oleks järgmine valik Kia.

PS! Kuna ma ei saanud jaole kui mõni mõistliku hinnaga kasutatud Rav4 müüki tuli, siis võtsin lõpuks 2019 Rav4-ja, sest esiveolise Luxury bensiin automaadi hind on päris mõistlik.
12:41 06.07.2019
Sillu34
Olen teemaalgataja. Käisin täna hommikul veel ühte RAV4 (2018 aasta lõpp) proovimas (ei olnud hübriid, kuid automaat). Mõlemad suht ühes hinnas ja varustustase ka sama. Pean ütlema, et RAV meeldis mulle väljast kõvasti rohkem, kuid KIA-l jälle salong ilusam ja mugavam (moodsam) ja tundus, et KIA-l oli kiirendus ka parem. Nüüd ma ei teagi, kumba valida.
12:58 06.07.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
viska kulli või kirja
13:22 06.07.2019
Vali auto kumb rohkem meeldib.
Tahtsin ära mainida, tavalisel rav 4 nelivedu oluliselt parem kui hybriid versioonil, kui see kellegi jaoks oluline ( minu jaoks on halb nelivedu suurim miinus hybriidi puhul, samas tavaline mudel jälle oluliselt uimasem ja janusem ). Kogemus mõlema rav4 olemas.
14:40 06.07.2019
tiit_ (registreerimata)
Auto ostad ikka endale sõitmiseks mitte näitamiseks seega kui Kia tundus sõites mugavam ja mõnusam siis valiks Kia.
15:07 06.07.2019
Minu arvates võiks auto meeldida endale ka välimuselt. Pole mõtet osta poolikut lahendust. Pigem otsiks edasi ja leiaks omale igati meeldiva auto.
16:58 06.07.2019
Www34 (registreerimata)
Ma võtaks siis juba uue Tucsoni. Diislitel praegu soodushind.
18:56 06.07.2019
rr (registreerimata)
tavaline rav pole maandteel janusem kui hupriid.minul 2018arav4 37tuhat sõidetud ja keskmine on7,1.võru tallinna ots 16l
12:07 08.07.2019
looder23
Harju keskmine, kõik sõltub sellest, palju sa oma autot väliselt näed. Kui ikka seisab köögi akna taga ja selle nägemine võtab söögiisu, siis jah võiks vaadata rohkem meeldivat. Kui autos veedad rohkem aega kui selle välimust imetledes siis võiks ikka sõidumugavusele rõhku panna.
16:00 08.07.2019
Sul on põhimõtteliselt muidugi õigus, aga mul endal hetkel see sinu kirjeldatud köögiakna teema. Sellepärast ei soovitagi valida autot, kui päris rahul ei ole ja on võimalus meelepärasem leida.
16:59 08.07.2019
........, (registreerimata)
Ära siis jõllita kogu aeg aknast välja vaid kasuta autot sihtotstarbeliselt- sõitmiseks.
17:05 08.07.2019
mina küsiks ka naabrite arvamust veel, egas ole lihtne elada kui naabrid enam tere ei ütle ja krimpsus ninaga mööda kõnnivad
17:40 08.07.2019
Ma kasutangi auto sõitmiseks, aga mis seal imelikku on, kui mõni auto meeldib vähem ja teine jälle rohkem. Kas see, et ma soovin omale edaspidi valida meelepärasema auto teeb mind kohe edevaks inimeseks? Naabrite arvamust küsima ei hakka ja ma pole ju otseselt kellegile mingit arvamust peale surunud, kõigest soovitus, et kui polnud proovitud autoga päris rahul, vali muud. Ilusat päeva jätku!
17:46 08.07.2019
Harju keskmine (registreerimata) - egas foorumirahvas sinu maitset jaga,mina pole ühegi auto soetamisel kellgilt nõu küsinud, ostan selle mida tahan ja asi vask, ülejäänutest täiesti savi
18:28 08.07.2019
Diversant (registreerimata)
12 punkti loodrile ja valerkale! No seisab mul hoovis akna all juba teine Rav4, aga mina ei ole ikka rahul aga naine on( ta ei näe üle heki naabri aeda)! Eelmine rav sai ostetud 5 aastane ja puhtalt selleks et abikaasa saaks iga päev tööle ja tagasi, ise valisin selle kuna tal tööle minek talvel enne esimest teehooldusmasinat, elame maal. Naisega ei konsulteerinud aga tütar kiitis valiku heaks kuigi mulle see auto kohe kuidagi ei istunud ise roolis olles. Paar aastat tagasi arvasin et vahetaks 10a vanuse auto välja uuema vastu välja ja andsin naistele vabad käed, hinnapiiri panin muidugi ette! Tütar tormas muidugi amservi diili tegema ja mulle tulid vaid paberid digiallkirjatamiseks, autot nägin ise alles kolm päeva pärast salongist väljasõitmist oma akna all! Välimusest mul savi, ise elukutseline ja pole vahet mis värvi kass on, pea asi et hiiri püüab! Noh tegin siis väikse tiiru uue autoga ja ütlesin et minu jaoks suht ebamugav asend roolitaga, sellepeale tütar ütles et see minu probleem ja ma ei pea selle autoga sõitma kui ei taha! Aga muud autot mul pole, Rav4 vastu pole mul midagi aga 188sm pikkune mees on selle roolis nagu sunnitööl, dünaamikal pole viga aga vot see sõiduasend! Önneks pean väga harva sõitma ja siis üritan ka laenata tütre X-Traili kus istun nagu vanaema süles või poisi VW CC 3.6 4motion kus tunned ennast ikke päris inimesena! No mida ma tahtsin öeldagi teema algatajale, et kui prioriteet "naabrist parem" siis valik raske, minu esmane valik ( mida mul ei olnud) oleks ikka mugavus auto seespool
09:18 09.07.2019
ei saa aru (registreerimata)
Õige Valerka- täiesti savi teiste arvamus- sõidan sellega mis meeldib. Täiesti po....i kas võtab liitri-kaks kütet rohkem või vähem ja remonti vajab mingil hetkel iga masin.
12:09 09.07.2019
Diversandile (registreerimata)
Jah, pikal on tõesti jube ebamugav toyotas. Kia oli igas asendis üle salongi mugavuse poolest.
18:09 09.07.2019
vamh (registreerimata)
Kia muidugi parem, toyota isegi ei ürita enam, ei tea miks inimesed neid ostavad, juba istmed toyotsis nagu pingid. Samas päeva lõpuks on mõlemad suvalised perevagunid, eriti vahet pole kumb võtta. Toyo suurem, kia kaasaegsem, ühtegi emotsiooni ei tekita kumbki, aga prismas saab käidud ja lapsed lasteaeda viidud.
21:59 09.07.2019
joppenpuhh
Kohe-kohe pidi turule tulema uus turutegija:Sunday
12:12 10.07.2019
Kõmmar (registreerimata)
Kia ikka mugav, toyota minujaoks ebamugav.Omanud toyotat, nüüd kiiat, võrdlus olemas.
23:37 12.07.2019
qp (registreerimata)
Sain ka võrrelda just Kiat ja nö teisi jaapanlasi. Kindel on see, et minu keha ja maitse jaoks on uued Kiad mugavamad. Kes on vana eurooplasega harjunud, võtab Kia kiiremini omaks. Ehk sellepärast, et nad on
Saksamaal välja töötatud.
13:43 14.07.2019
Sd (registreerimata)
Mulle ka toyo istmed kuidagi ei sobi, ükskõik millise mudeli omad. Kõik on ebamugavad taburetid, sobivad ehk lühematele inimestele. Ei hakanud proovisõitu tegemagi.
Kia Sportage'iga tegin ja suht kohe oli teada, et seda ei osta. Häiris maanteemüra, aga ka see, et kuigi varustustase ja hind oli okei, oli tegu ikka ülimalt igava autoga nii sõidutunnetuse kui interjööri disaini suhtes, mis sobiks kindlasti inimesele, kellel on peaaegu ükskõik, millega ta punktist A punkti B saab.
19:28 14.07.2019
Su (registreerimata)
Ikka kia ,proovinud kõiki autosid.vaikne mugav hinnatase varustus head.
18:12 30.07.2019
Willem0
Toyota ongi rohkem Naiste valik. Nii kummaline kui see ka ei tundu. Mina ise vaataks ka rohkem Hunday Tucsoni või Kia Sportage poole. Valikuid on veelgi rohkem aga igale oma. Mina naabrite arvamusega ei arvesta sest pean ennast ise hästi tundma, mitte naabrid
19:23 07.08.2019
kp (registreerimata)
Tahaks tead milline oleks teie valik kas kia sportage 1,6 99kw. või siis hyundai ix35 ,1,6 99kw bensiin ,manuaal.Auto hinnak kuni 10 000eu. vaja mahtuniversaali,5kohta.Kui on soovitusi olge lahked.
21:04 07.08.2019
Eelmisele (registreerimata)
Kogemus olemas. Endal 160kkm sai sõidetud ja väga vastupidav. Pidurikettad ja klotsid kulusid ainult selle ajaga. Muu väga vastupidav. Ix35 pidi õrnem olema, kuigi peaks samad masinad olema.
21:13 07.08.2019
kp (registreerimata)
Kuidas on küttekulu,ja kas 1,6 99kw. veab seda kere edasi,kuidas möödasõidul.
21:33 07.08.2019
63amg (registreerimata)
sama 1,6 on ka ceed peal.mingit särtsakust seal küll pole.ma ei kujuta ette,kuidas see mootor sellist kõrget kasti suudab maanteel liigutada.ilmselt on mängitud ülekannetega,kuid arvatavasti kütusekulu arvelt
15:13 01.09.2019
kaur333
ei lähe see 1,6 edasi ,ise otsisin ka kiat ja ikka vallisin 2,0 classicaline planetaar automaat 120kw ja liigutab kenasti 1490kg autot. proovisin mitmeid kiasi ca 10tk 1,6 oli ikka nii et vajutad pedaali pöhja siis ootad minuti ja siis kiirus hakkab töusma jooksja kiirusest mööda:) endal ka üleval siin hooldusraamatuga 96tuh km läbisöiduga kia hall metallik .hea kiirea automaat kast 2,0 sel vajutad söidab .
ix35 on ikka kitsam seest nagu mänguauto .

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.