Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KERAAMILINE VAHATAMINE

21:52 17.07.2019
automaniakk69
Keraamiline vahatamine
Ostsin uue auto ning mõtlesin panna mingisuguse kaitsekihi autole. Kas keegi oskab soovitada Tallinnas head asutust, kus pakutakse keraamilist vahatamist?
Mis kogemused on Teil keraamilise vahatamisega või püsivahaga?
23:35 17.07.2019
POOK (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Mina soovitan Rayth autopesulat. Kindlasti Bensiini tn oma, mitte seda teist. Olen mitmele autole lasknud seal Hikari vedelklaasi peal panna ja tulemus on super hea ning kestab mitu aastat. Hinnad on seal muidugi päris krõbedad, aga tulemus on ka vastav.
11:51 18.07.2019
............... (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Lase kaitsekile peale tõmmata. Maksab aga kindlasti tugevam ja parem kui mingi vaha.
17:46 18.07.2019
. (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Veel parem on kiletada ja siis kile omakorda keraamikaga katta. Iseasi kas käesolev auto seda väärt on.
19:40 18.07.2019
marita57
Re: Keraamiline vahatamine
# Mina soovitan Rayth autopesulat. Kindlasti Bensiini tn oma, mitte seda teist. Olen mitmele autole lasknud seal Hikari vedelklaasi peal panna ja tulemus on super hea ning kestab mitu aastat. Hinnad on seal muidugi päris krõbedad, aga tulemus on ka vastav.

Kui palju need "päris krõbedad" hinnad siis eurodes on?

Ise lasin kohe esinduses enne uue auto loovutamist keraamilise vaha peale panna. Maksis 500.- Kui palju sellest kasu oli, aeg näitab.
21:01 18.07.2019
Kärss
Re: Keraamiline vahatamine
Tahtsin sama kirjutada, et päris paljud esinused pakuvad kah seda sama teenust. Hind oli küll natuke kallim, aga kuna polnud enne vaja pesta, siis lõppkokkuvõttes ei tulnudki kallim.

Mulle meeldib eelmise postituse viimane lause:) See ongi esinduste probleem vist, et veebilehel täpselt midagi kirjas pole ja teeninduse infost aetakse ümmargust mulli, parimal juhul öeldakse ehk vaid see, mis vahaga tegemist. Spets "ilusalongide" puhul kirjutatakse üsna detailselt lahti, millega tegemist, kuidas vahatatakse, kui pikk on garantii ja googeldades leiab heal juhul tagasisidetki firma kohta.
09:00 19.07.2019
Kunnnn (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Keraamiline vahatamine on järjekordne buumiaja haip, aga rahval raha on ja eks see tuleb uuesti ringlusesse lasta. Alles oli selleks nanovaha.
Korra aastas korralik püsivaha (u100€) vs paari aasta tagant keraamiline(500€) + keraamiline tahab saada veel iga aastast "hooldust" ehk vahatamist ja ei kannata kangeid kemikaale jne.
11:30 19.07.2019
............... (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
See keraamiline vaha on tõesti selline placebo värk, tahad kaitset, lase kaitsekile autole peale tõmmata. Maksab rohkem kuid on oluliselt effektiivsem kui mingisugune kaitsevaha. Auto kiletamise suurusjärgi 1000 euri, oleneb autost, kilest ja ettevõttest.
14:40 19.07.2019
Tõrvas oleks (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Kõige kindlam on autot ikkagi garaažis hoida, valge lina all..
18:35 19.07.2019
karbunkel (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
naljaninad, 100eeurug saab juba uue värvi selga
18:36 19.07.2019
karbunkel (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
13:20 20.07.2019
Mahno3 (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Saab ka sajaga, kui võtad rilaki värvi ja tulistad kell viis hommikul kuuri taga ise auto üle.
13:20 20.07.2019
............... (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Ütle palun mulle ka koht kes ja kus värvib 1000ga auto üle.? Ma ei pea silmas sossusi vaid kvaliteetset tööd.
Ja muidugi kui auto on ülevärvitud siis on ta üle värvitud (ei ole originaal)
14:19 20.07.2019
. (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Saage üle oma kiletamsest ja vahatamisest jne. Tehnika ja elektroonika annab nagunii tänapäeva autol ennem otsad kui kere.
16:11 29.07.2019
Kärss
Re: Keraamiline vahatamine
Tonniga saab sõiduautole näiteks "raptori" selga.
https://raptor.ee/teenused
Ja siis ridamisi neid sarnaseid tooteid, mida ka hiljem kilena eemaldada on võimalik. Erilahendused ja suured autod on muidugi kallimad, aga nende kõigi hinnaklass on tavaliste sõiduautode puhul seal tuhande euro ümber.

Pole ise värvinud, aga kui foorumeid lugeda, siis väidetavalt on sellega värvimine ka ise "sada korda" lihtsam, kui nende kaasaegsete vesivärvidega. Väidetavalt lihtsamgi vanakoolivärvidest. Nii peaks tulema juba vägagi odav, sest enamust sellest tuhandest ongi ju tööraha.
19:26 29.07.2019
. (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Üks asi on värvimine,teine eeltöö sellele.
23:26 29.07.2019
Kärss
Re: Keraamiline vahatamine
Punktikesele: väga õige point, sageli on eeltöö kallimgi. Korras auto puhul on eeltööks vaid pesemine:) Ja kui kere ikka keevitust ja siledaks ajamist vajab, siis vajab auto seda vaatamata sellele, et võiks ka nagu uue värvi selga saada. Ega rooste peale ei hakka keegi ka keraamilist vaha vast panema.

Vahatamisel ja üldse roostetõrjel on point täiesti olemas, kui auto ostetakse omale ikka pikemaks ajaks. Praegu leiab omale ka 30-40a vanu autosid, mis on originaalvärvi all, põhja alt roosteta jne. Pean silmas just neid, mida ikka kasutatakse, mitte mida ainult garaazhis imetlemiseks on hoitud. Enamus neist, mis tänaseni nii vanadest originaalidena on säilinud, on saanud pidevat vahatamist ja "pigitamist" põhja alt. Teised on ammu otsa saanud. Mis vaha täpsemalt võimaldab kerel pea pooleks sajandiks originaalkorras ellu jääda, on juba keerulisem teema. Tänapäevaste moodsate vahadega pole paraku kellelgi veel aastakümnete pikkust kogemust...
06:29 30.07.2019
............... (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Ah et lihtsalt piinlikult puhtaks ja uus värv selga v? :D Päris nii lihtne see ka ikka pole. Ja kui värvi hakatakse maha nühkima siis alles näebki mis eeltöid ja millises mahus vaja teha.
10:34 30.07.2019
saksa disain (registreerimata)
Re: Keraamiline vahatamine
Ok, vahad, kiled, kaitsed jne on toredad, kuid parklamõlkimiste vastu pole keegi veel midagi leiutanud? Ja nagu magnetina just siis need parklamõlkijad külge kleepuvadki, kui oled oma sileda ja läikiva autoga kuskile parkima sattunud.
Või pakub keraamilist vaha paigaldav firma boonusena kaasa kurikaga jorsi, kes ennetavalt kõik mõlkijad eemale peksab?
18:01 30.07.2019
Kärss
Re: Keraamiline vahatamine
Punktireale: selles ongi vahe, et "päris" värvimise puhul tuleb matistada jne, kuid plastidip jt analoogide puhul seisneb mängu ilu just selles, et originaalvärviga ei tehta midagi ja peale kile, plastidipi vms eemaldamist on seal all korralik puutumata (ja pleekimata!) originaalvärv. Plastidipi tegijaid on juba päris palju, samuti isetehtav (lihtne, sest "katab" hästi) ja väga odav, igast teisest tehnikafoorumist (sh auto24) leiab infot ja kogemusi selle kohta, siin googelmoogeli esimese vastusena üks suvaline "lõustikuleht":

https://www.facebook.com/PlastiDipEesti/

Eelmisele postitusele lisaks, et kile, raptor, plastidip jt just nimelt hoiavadki ära parklamõlkide teket. Või kui nüüd tähte närida, siis loomulikult ei hoia ära, kuid parklamõlgi tekitamiseks on vaja rohkem jõudu kui tavalise õhukese värvikihi puhul. Tahaks öelda, et hangi omale see kogemus (kasvõi suhtle ja katsu näpuga neid kaetud autosid), aga viimaks saab mõni valesti aru ja hakkab hoopis kõrval parkiva autoga proovima:) Alles ABCS-l sai näha, kuidas kontsakingadega tantsiti selliselt kaetud paksust plekist kapotikaantel - läbipaindumine sõltub endiselt pleki paksusest, kuid pind ise on kriimude jms vastu oluliselt vastupidavam. Aga see kõik läheb vahatamise teemast juba kaugele, kuigi tegelikult ka püsivaha puhul ei ole värv enam kriimustuste suhtes päris nii tundlik kui ilma vahata.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.