Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: EESTI 300K CD = REF 100 VS UNECE 430K CD

20:17 21.07.2019
Tegustimmu
Eesti 300k cd = ref 100 vs UNECE 430k cd
Kuidas kommenteerida seda, et eesti regulatsioon ütleb, et " ... valgustugevus, mida saab üheaegselt sisse lülitada, ei ületaks 300 000 cd, mis vastab valgustugevuse kontrollarvude summale 100;»;

Aga UNECE regulatsioon (millega ka Eesti on ilmselt ühinenud) ütleb, et:
"The aggregate maximum intensity of the main-beam headlamps which can be
switched on simultaneously shall not exceed 430,000 cd, which corresponds
to a reference value of 100."
(viide: https://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs
/2013/R048r7e.pdf
punkt 6.1.9.1. )

Kas meie seadusandlus on ajast "natuke" maha jäänud?
20:48 21.07.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Eesti 300k cd = ref 100 vs UNECE 430k cd
Meie seadusandlus on "teenäitaja" ülejäänud maailmale sest ülevaatuse eurodirektiiv sai tänase väljanägemise tänu sellele, et Siim Kallas, olles euroliidu transpordivolinik, sai meie ministeeriumist vastavad suunised. Enne oli ülevaatuse direktiiv selleks, et ära näidata, millise puudusega tuli kordusülevaatus. Kallase abiga aga tuli regulatsiooni kolm puuduste raskusastet. Referentsi teemat ei oska kommenteerida, külla aga lisaks veel ühe veidruse sellest kui väärakalt meie kõrged ametnikud euroreegleid tõlgendavad. Näiteks viini 1968 a. teeliikluse konvensioon ütleb, et udutulesid tohib kasutada lähitulede asemel kui UDUS ei ole lähituledest kasu. Meil aga lubab seadusandlus kasutada eesmisi udukaid lähitulede asemel millal iganes ja udust ei ole juttugi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.