Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLAL ON KINNI PARKIMINE?

15:18 27.07.2019
Kribi
Millal on kinni parkimine?
Tere

Kas keegi teab, kas on mingid normid v nõuded, kui palju peaks jääma vaba ruumi 90 kraadi all parkimiskohale manööverdamiseks, kui nii paremal kui vasakul on parkimiskohtadel auto. Meil kortermaja ees on reas joonitud 90 kraadised parkimiskohad, lisaks on parkimiskohad paralleelselt majaga. Kah kõik ilusti joonitud. Asi aga selles, et kui minu kohast mõlemal pool pargib auto ja ka majaga paralleelsel kohal minu parkimiskoha ees on auto, siis vahetee nende vahel on nii kitsas, et manööverdamine on ebanormaalselt keeruline. Kui ma välja ei saanud, helistasin minu koha ees oleva auto omanikule, kuid sain vastuseks, et tema on nõuetekohaselt parkinud ja pole probleemi olnud. Lõpuks küll sain välja, kuid igapäevaselt sedasi nõkerdada küll ei viitsi. Talvel libedaga ja pimedas ju veel hullem. Kas on mingi regulatsioon selle vahetee laiuse kohta? Kust saada abi?
15:28 27.07.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millal on kinni parkimine?
ühistu maa pea teeb seadusi ikke ühistu
15:53 27.07.2019
stammer (registreerimata)
Vana hea nipp - tagurda parkimiskohale. Pärast on hea lihtne välja sõita ja ei pea pikalt jeblama (eriti kui ei oska/ei suuda ühe korraga välja manööverdada).
16:41 27.07.2019
Kribi
Ainult tagurpidi parkimisest jutt ongi. Aga nii kohale tagurdamine kui väljasaamine on siiski piinarikas.
17:00 27.07.2019
. (registreerimata)
Siis pargi esiots ees, tagurpidi tavaliselt auto keerab paremini,saad lihtsalt välja
17:03 27.07.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
äkki oleks mõistlik soetada nats väiksem liiklusvahend
17:06 27.07.2019
väike vend (registreerimata)
Ma arvan, et siin ei saa rääkida kinniparkimisest, kui Sinu auto on nii suur et ei mahu parkimiskohale ja sellelt välja keerama (vahet pole kui suur su auto tegelikult on). Autode pöörderingid on erinevad ja ma ei ole kuskilt lugenud/kuulnud, et mõni suure maasturi või kastikas omanik loeks seda kinniparkimiseks, kui tal ei õnnestu enam oma 12m või 13m pöörderingiga välja keerata kohast kust 11m pöörderingiga auto vabalt välja keeraks, Pigem ikka pargitakse sinna kust on teada et saab välja ja kui ei saa, siis kaugemale või mujale (miks mina oma 5.2-5.3m autodega näiteks enam Kristiine keskust ei külasta). Või siis heidetakse omaenda rumaluse üle nalja.

Muus osas regulelerib kortermaja territooriumil parkimist KÜ. Mina aga soovitaksin kas väiksem auto või muu parkimiskoht valida.
17:38 27.07.2019
... (registreerimata)
tegelikult huvitab, kui kitsaks see vahetee siis jääb?
loomulikult on igal asjal mõistlikud mõõdud, aga numbreid teadmata on raske kaasa ahhetada või ohhetada.
kas oled ainus, kes seal parkimisega hädas? kui on ka teisi, siis tehke ühispöördumine ühistu esimehele. või on sul lihtsalt suurem auto.
sama teema meil ka kaubanduskeskuste parklatega, kus justkui mingi laiem norm kehtimas, aga reaalsuses jooniti vahed väikeseks.
17:41 27.07.2019
... (registreerimata)
muidugi soovitused on head- parkimisprobleemi lahenduseks väiksem auto. ja millega siis pere koos kolaga maale vedada? selleks päevaks suurem osta?
kui teile soovitada saksa diiselpreemium väikese piluka vastu välja vahetada, siis läheb kohe kisa suureks- pole sinu asi millega ma sõidan ja teiste asi on hoolida, et mina sõidetud saaks...
18:40 27.07.2019
qp (registreerimata)
Kribi, anna meile meetrid. Joonte vaheline ja sirgjoone lõpust paralleeljooneni. Või parkinud autost teise parkinud autone. Võrdlen enda omaga.
18:43 27.07.2019
qp (registreerimata)
Mai saa vist nuriseda, sest pikk Sprinter mahus vahesse ja sealt ka välja seinaäärset autoderida puutumata. Nüüd väiksemaga suisa lahe.
22:26 27.07.2019
Kribi
Parkimiskoha laius 2,3 ja pikkus 4,7m. Vahetee laius 3,4m.
00:05 28.07.2019
kukeants (registreerimata)
3,4 meetriga ei mängi küll kuidagi välja. Terve sõiduauto pikkus võiks vähemalt olla ehk siis 4,5m.
10:32 28.07.2019
looder23
Seal oleks tulnud parkimine diagonaalis korraldada. Tuleb ühistu koosolekul teema üles võtta.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.