Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: AUTO ANDMESILT

21:38 28.07.2019
Stiivel
Auto andmesilt
Käisin ülevaatusel autoga mille eelmine aasta soetasin ja ostule eelnevalt külastasin auto kontrolliks sama ÜV punkti mida ka sel aastal. Eelmine aasta sain ülevaatuse kenasti tehtud ja asi vask kuid sel aastal sain kuu pikendust kuna auto andmesildil olev VIN kood ei klapi paberites olevaga. Kuidas on selline asi võimalik? ja mis asi on üldse andmesilt ning kust seda leida võib? Autole löödud VIN ja paberites VIN klapivad 100% ja eelmine aasta samas kohas läks läbi ning sel aastal mitte!?!?! vahepeal ainult kambrikaanetihend vahetatud kuna muu tehniline on tippen toppen... kuidas siis nüüd selline lugu aru ma ei saa. Ehk oskab keegi mulle nõu anda,

Ette tänades!
10:28 29.07.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Auto andmesilt
Infot andmesildi kohta saate siit http://tehno.onepagefree.com/?id=7817 Auto läbis ülevaatuse kuna ülevaataja ei kontrollinud andmesilti või kontrollis ainult sildi olemasolu sildil olevasse mitte süvenedes. Kuna ametnikud peavad andmesildi olemasolu oluliseks teemaks siis nad selle olemasolu ja kontrolli ka nõuavad ja kui pealiskaudselt seda vahel tehakse saite Teie omal nahal tunda. On ju autogi arvele võetud sellise "probleemiga" mis tähendab, et ka mõni maanteeameti töötaja on arvamusel, et andmesilti ei pea üle tähtsustama. Raske on ette näha edasisi arenguid ja kui Teie auto on aastast 1997 siis mina eemaldaksin andmesildi kuna ta on kohustuslik alates 1998, ning taotleks Maanteeametist märget reg. tunnistusele - võib kasutada andmesildita. Kuidas edasi tegutseda, peaks andma nõu Maanteeameti tehnoosakond
23:00 08.08.2019
Mazda01 (registreerimata)
Re: Auto andmesilt
Asi lihtne. Esindusse, kurdad oma muret ja tehas väljastab uue. Mul endal läbi käidud tee.
00:55 09.08.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Auto andmesilt
On lihtne kuid komplitseeritud. Mõnes esinduses võib andmesildi saamine aega võtta kuu ja kui kordusülevaatuse tähtaeg saab otsa enne siis peab kogu ülevaatuse uuesti tegema Sinust olenemata põhjusel. Kleebise eest on küsitud 80€. Kui klient läks Maanteeametisse kurtma oma muret, et korduse tähtaeg lõpeb enne sildi saamist siis sai ta oma masina reg. tunnistusele märke - lubatud kasutada ilma andmesildita. Reg. tunnistuse vahetus koos auto kasutusloa märkega läks maksma 20€. MKM koos Maanteeametiga on meie elu korraldamas nii, et on alustanud autode kasutuslubade väljastamist. Varsti hakatakse puistama autode töökodasid kus DPF filtrite eemaldamine on toimunud. Täna juba saadetakse Maanteeametist ülevaatuspunktide omanikele 100€ leppetrahvide nõudeid. Kui ülevaatus kuidagi ei taha alluda Maanteeameti reeglile siis on võimalik neil küsida ülevaatuspunktilt leppetrahvi kuni 9600€. Minule tundub, et Maanteeamet on kohati muutumas karistusorganiks.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.