Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTOREMONT JA HOOLDUS TALLINNAS

13:56 29.07.2019
Andre2013
Autoremont ja hooldus Tallinnas
Tere!

Soovitage palun isiklike kogemuste baasil head, kuid mõistlike hindadega autoremondi ja -hooldusega tegelevat töökoda Tallinnas, mis tegeleb vabalt enamike automarkidega ning kus 1,5h remonditöid ei ümardata arve tasumisel 2h tehtud töö peale
14:21 29.07.2019
AntiHonda (registreerimata)
Re: Autoremont ja hooldus Tallinnas
Mina soovitan võimalusel just hoiduda sellistest remondikohtadest, kes ütlevad, et tegelevad enamuse automarkide remondiga.See on 99% kindel, et peensusteni kõike selgeks teha ei jõua.
Samas erandeid leidud ja firma koosneb ikkagi inimestest.Mina soovitan margipõhist firmat.
14:58 29.07.2019
toniskkko (registreerimata)
Ei ole viimasega nõus. Muidugi oleneb missugust teenendust auto vajab, tõsi peenhäälestuse programmi kõikjalt ei leia, aga õlivahetust koos filtritega võid teha esinduses 300.- eruro eest sama teeb norm. firma sama töö 140.-
16:27 29.07.2019
Ma olen kindel, et Teie toniskkko teete õlivahetuse ise veel odavamalt kui see norm firma.Ka õli ja kulumaterjalid on võimalik hankida veel odavamalt ja nii edasi.Põhimõtteliselt on võimalik kõik asjad ise ära teha.
Kui see norm. firma maksab õiglaselt palka oma meestele ja maksud on ka kõik õigel ajal ja suuruses makstud, siis OK.
Olen päri, et 1,5 h tööd ei ole 2 h tööd.
16:54 29.07.2019
Andre2013
Pean silmas jah pigem tavapäraseid hooldus- ja remonttöid. On päevaselge, et spetsiifilise mure korral tasub siiski pöörduda konkreetsele margile keskendunud töökoja poole.

Mind ajendaski seda teemat püstitama see, et mulle meeldib, kui tööd tehakse korralikult ning ühtlasi ausalt. Kui üks kahest on puudulik, on minu jaoks ettevõte nimekirjast maas.

Selgituseks! Käisin paar päeva tagasi masinal üht remonttööd tegemas ning lasin ühtlasi veermiku üle kontrollida, mida töökoda pakub TASUTA. Kokku läks umbes 1h35min, millest veermiku kontroll kestis u10 min. Töötund on ettevõttel 36€. Seega tasulist tööaega läks mitte rohkem, kui 1,5h, kuid minult küsiti 70€. Uurisin, et kuidas nii ja sain vastuseks, et läks peaaegu 2h. Siis selgitasin, et päris 2h siiski ei läinud, misjärel öeldi hinnaks 60€. Sama lugu oli mul täpselt aasta tagasi samas kohas, kui käisin automaatkasti õli vahetamas, mis koos (TASUTA) veermiku kontrolliga kestis kokku 35minutit, kuid küsiti raha terve tunni töö eest. Väidetavalt tehti mulle hiljem suurema töö raames tasaarveldus, kuid kui kliendi kohapeal ootamise juures selliselt hinnaga "keeratakse", siis on 100% kindel, et kliendi kohapeal mitteviibimisel keeratakse ajaga veelgi enam. Seega seda tasaarveldamise juttu nende poolt ma ei usu. On selge, et igat viit või kümmet minutit taga ajada on mõttetu, kuid kui lühemate tööde puhul kohapeal oodata ja kella vaadata, siis hakkab ikka silma kui sult terve 0,5h eest rohkem raha küsitakse.
18:06 29.07.2019
... (registreerimata)
Enamuses töökodades ja esindustes on hinnakirjas min. tööaeg 30 minutit, see tähendab, et 10 min. tööd arvestatakse 30 minutit ja 35 min. tööd arvestatakse 1 tund.
19:08 29.07.2019
Andre, ma lugesin su loo läbi ja saan aru, et probleemiks on 18 EUR-i.Kui sul selle firma hooldus- ja remonttööde suhtes pretensioone ei ole, siis usu, sul läks veel väga hästi.Mõtle, kas oled valmis uues kohas nullist alustama.Kliendisuhe on kahepoolne ja selle nimel tuleb tööd teha.
23:07 29.07.2019
Andre2013
Asi ei ole kindlasti 18€ Euros. Ma ei ole isegi välja arvutanud, kui palju ma üle võisin maksta, kuid usun, et sinu arvutus vastab tõele :)) Minu jaoks on asi põhimõttes.

Muudetud 29.7.19 23:07

23:12 29.07.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Andre2013 - kas seisid kõrval ja võtsid aega, või räägid leti meeste pakutud ajast tööle
09:38 30.07.2019
67i8nm (registreerimata)
Kui autot diagnoositakse/remonditakse ja ühel inimesel võtab nt vea väljaselgitamine aega 15 min(kuna ta on sama asjaga varem kokku puutunud) ja küsib 1h raha, siis see ei ole petmine. Kogemused ja teadmised maksavad ka midagi.
Teine koht, kes pole konkreetse veaga kursis, diagnoosib autot mitu tundi, siis küsitakse mitme tunni raha. Kumb siis parem on?

See on umbes sama, nagu, et sa näed vaeva enese arendamisega, et mingit asja kiiremini teha ja kulutad 2/10 sellest ajast mis teisel lukksepal läheb, siis ma tahan ikka oma tunni aja raha saada. Oleneb muidugi kontekstist, kõike ei saa nii võtta.
15:14 30.07.2019
toniskkko (registreerimata)
To AntiHonda

Ei tee hooldust ise vaid lasen selle teha spetsialistil (kogemust 30 aastat) kel oma firma ja tööd teeb üksi. Alati kasutame CASTROL tippõli ja MAN õlifiltrit.
Spetsialist on huvitatud, et kilent oleks rahul hinna ja kvaliteedi suhtes. Kui need tingimused täidetud tuleb kilent tagasi ja toob ka oma tuttavaid kaasa.
Nii lihtne see ongi kui töötegija saab teenitud tasu ja ei pea maksma igasugustele "valgekraedele".
20:21 30.07.2019
Petsialist (registreerimata)
Mitu klienti see üksik spetsialist võimeline teenindama on? Ühel inimesel saab limiit üsna kiirelt täis kui kõik kliendid oma sõbrad kaasa toovad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.