Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLINE MOOTORSAAG OSTA?

11:23 04.08.2019
columbus
Milline mootorsaag osta?
Soovitage palun mootorsaagi.
Nõuded: kubatuur vähemalt 40cc, võimsus vähemalt 2000w, saelati pikkus võils ka olla vähemalt 40cm. Hind võiks jääda max 400€.
Endal silm jäänud hetkel sellised tegelased:
1 -
https://www.k-rauta.ee/p/mootorsaag-makita-ea4300f38c-2200w-
38cm/2rg3?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

2-
https://www.k-rauta.ee/p/mootorsaag-alpina-2200w-45cm/3j9x?m
td=search&pos=regular&src=searchnode


Kumba nendest eelistada? See Alpina on näitajate poolest isegi parem...samas ei tea, mis firmaga tegu, mis riigi firma, kvaliteet jne.

Või oskate mingit kolmandat soovitada?
12:16 04.08.2019
Kumbagi ei tahaks (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Alpina on müügil küll ka muude brändide nime all, kuid juppe temale ei saa. Kui nässu läheb- otsid doonori või jääbki seisma.
Makita on endise DOLMAR-i, mis oli maailma pommikindlaim saag, järglane, kuid DOLMAR-it selles enam pole. Makita laskis rihma lõdvaks. Mul abisaeks 1982 aasta DOLMAR muide metsas. Laitmatu töö, koos kirjaga MADE IN WEST GERMANY ;).
Kui sul on vaba raha 400 EUR, jälgi STIHL pakkumisi, hetkel saab nt 42 kuubise 399 EUR-iga kätte. Latt on küll 35 cm, kuid mina käin metsa tegemas 50-nekuubise profikaga ja tema latt on 40 cm. Pmt lased 35-se latiga külili kuni 70 cm jämeduse puu ju. Küttepuude tegemisel on 35 cm, ehk 14 tolli latt OK.
Küsimus pole paberile kirjutatud parameetrites- küsimus on selles, et mis siis saab, kui saag kasvõi puu alla jääb, kusagilt kukub, mingi inimese oma rumaluse kätte lõpeb vms. Kas viskad ära või viid meistrile lauale, kes selle kas ootetööna või mõne päevaga korda teeb, kuna tal on tagatoast jupid võtta.
Kuigi STIHL-i ja HUSKY-t tehakse tänapäeval jumal teab kus, Mehhikos, Itaalias, USA-s, saab siiski neile juppe ja kulumaterjale soetada vabalt. Ka nö "B grupi" omi, nt mul laseb STIHL kolmandat aastat mitte originaalkolviga vaid mingi 30-ne eurosega.
400 EUR eest saab ka juba jube hea peetud sae, nt mingist Soome pankrotipesast toodu. 50-nekuubise pommikindla profika nt. Alati tasub vaadata ka pandimajade kodukale, seal on imehindadega asju mõnikord.
Väldiks USA-s tehtud HUSKY-sid, need on hobisaed, kui sedagi...
Ja kõik oleneb sellest, mida tegema hakkad, kui tugev oled ise füüsiliselt jms, nt hooaja esimesed kaks päeva tahaks oma STIHL-i jõkke uputada, sest ta raibe on päris raske, kolmandal on kõik OK juba ja kui vaatad teisi, hobikatega nüsijaid- no siis ei taha enam uputada... Jõhker riist ikka, kukub puust läbi.
Japsid olla ka häid asju tegema hakanud- mul kogemused puuduvad, küll olen näinud, ECHO 60-nekuubine tundus väga hullu loomana, aga raske oli, ma katsusin.
Asja eriti tähtsad elemendid on teravad ketid ja puhas saag + korrektselt valitud-segatud kütus.
Nüri keti ja toore jõuga saab mistahes sae ka 10 min jooksul ära lõpetada.
Aga mida tegema hakkad selle saega?
12:41 04.08.2019
columbus
Re: Milline mootorsaag osta?
Plaan ongi pisut metsa teha. Igal aastal kuskil 10-15rm puid oma metsast maha võtta ja järgata. Tänud vastamast, välistan siis selle Alpina. Oluline on ikka varuosade kättesaadavus.
Eks uurin siis veel Stihle. Kas nende Soome pandimajade kodulehekülge ei oska anda?
13:01 04.08.2019
Kumbagi ei tahaks (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Mitte Soome, aga EV pandikad. Ja väikesed töökojad, Rakvere, Väike- Maarja nt, nemad harutavad neid pankrotipesasid. Mul sõbrad-sugulased lasevad kõik sealt võetud peetud profikatega, nii võsakate kui saagidega. Pmt nad enne kui müüvad, võtavad ja vaatavad üle.
Aga pandikas nt:
https://www.luutar.ee/mootorsaag
13:25 04.08.2019
Kumbagi ei tahaks (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
P.S.
10- 15 ruumi on poole päeva töö koos järkamisega. Laiseldes ja seda väga tõsiselt võttes, no saab ka kahe päeva peale venitada, aga rohkem küll ei oskaks selle peale aega kulutada.
Mingi poolprofikas käib küll sellise koguse juures.
Kolme saega, millest kaks profikat, üks poolik, koos järkamise ja väljaveoga kogu suguseltsi puud- no nädalaga ja seda on mitte 10, aga 100 ruumi vähemalt, koos võsalõikamisega puude ümbert. Mitte keegi kolmest pole elukutseline metsatööline.
Ja rahulikult, ilma tõmblemata tehes, alustades umbes keskpäeval, sest 10-neni magatakse. Märtsis.
Ja saele lisaks kiiver. Selle vajadusest saad aru, kui ilma selleta kuivanud oks ladvast lagipähe lajatab või kraevahe okkaid täis on. Võta ikka "firmakas", kasvõi odav- teised lihtsalt ei seisa peas ja on inetu lugu kui järkad, vaatad alla ja siis kiiver ninale libiseb.
Metsas ei kanta ka puuvilla, sest see liguneb läbi ja on külm ja raske. Merinovill või sünteetika olgu seljas. Sünt-termopesu, fliis ja jope on OK.
13:47 04.08.2019
. (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Alla 2,2kw ei vaataks. Endal husgvarna aastast 94 ja siiani toimib.praegune uus husgvarna ka olemas aga pole enam see mis vana.mida võimsam seda parem kui just laasimiseks ei soovi.on küll raskem aga kokkuvõttes lihtsam sest masinal on jõudu.
15:27 04.08.2019
Idee fixe (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Kui eelnev jutt töö mahust vastab tõele (saagi on vaja 3 päeval aastas), siis võiks äkki kaaluda tööriistalaenutust? Kaoks ka mure vastupidavuse ja varuosade saadavusega.
18:14 04.08.2019
saagmees (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Minule Stihl saed ei istu üldse .Käepide on kummipukside peal (ei tea kas kõigil nii) .See raputab kätt ja mina ei suuda saagida sellega isegi pool päeva.
Võtsin Partneri sae 40 cm3 ja ükski puu pole püsti jäänud . Käepide vedrude peal.
Saen muidugi harva ainult omatarbeks .
20:06 04.08.2019
w (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
09:28 05.08.2019
Toyota038
Re: Milline mootorsaag osta?
Olen ise saanud kasutada pikka aega Husqvarna saage. Toimivad ka täiesti hästi. Täna lähen ise ostan endale lõpuks oma isikliku: https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-130/
Läheb samuti vaja mõned korrad aastas toimetamiseks, kindlasti ajab asjad ära.
Minu isiklik arvamus on, et saagidest Eesti kontekstis valida kas Husqvarna või Stihli, need on hea kvaliteedi ja hea hooldusturuga. Partner, McCulloh, Makita jms tunduvad liiga kahtlased, enda jaoks välistasin kohe ja jäingi valima Stihli ja Husq vahel. Lõpuks otsustas see, et sama raha eest, mis mul eelarves, Husqvarna on lihtsalt võimsam.
09:42 05.08.2019
Lihtsalt niisama (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
annan teada, et omal kasutusel Husqvarna juba 11 aastat ja see on ikka tõsine tööloom. Kestab ikka väga hästi. Nagu eelmine kommija mainis, siis kaaluda tasuks Husqvarna või Stihli nende väga hea töökindluse ja varuosade saadavuse/remondikohtade tõttu.
13:26 05.08.2019
Sellise väikese mahu juures (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Akusaag ja mõned akud. Ise läksin akude peale üle 3 aastat tagasi. Alguses oli bensukas ka igaks juhuks kastis kaasas, aga pole vaja läinud.
12:51 06.08.2019
qp (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Näiteks 4 seeria Oleo Mac. Sama hinna juures on nad võimsamad kui Huski või Stihl ja mõeldud ikka kõvemaks koduseks töötegemiseks.
14:56 06.08.2019
Navara3000 (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
20 a tagasi käisin elukutselisena Husqu 254XP-dega metsas. Täna vanakooli vähekasutatud Husqu 50cm3 oma laia ketiga saab kotti uuelt 40cc ja kitsa ketiga saelt. Pimesi ei ole vaja taga ajada killovatte, et suurt hulka puru tekitada. Kodukasutuseks on kitsa ketiga 40cc Husqu piisav.
12:03 28.06.2020
Saagman (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Kui puidumaterjal, mida saed, on enamuses tavaliselt väiksema läbimõõduga kui 30 cm, siis sobib kerge kaaluga 1 - 2 kW võimsusega mootorsaag. Kui enamus materjali on aga suurema läbimõõduga kui 30cm, peab ka saag olema vähemalt 2 kW mootoriga. Sae mootori kubatuur pole tänapäeval enam oluline näitaja. Oluline on mootori võimsus kW ja sae kaalu kombinatsioon. Mõned tootjad suudavad väiksema kubatuuriga kergekaalulisest saest rohkem kilovatte välja võluda kui teised. Kindlam valik töökindluse ja kõige muu osas on Stihl. Husqvarna pole pahatihti kahjuks see, mida siiani arvatakse/loodetakse.
14:06 28.06.2020
Väike kubatuur ja palju kilova (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Pole hea variant, tekib sama efekt, mis nende autode mikromootoritega, saavad ruttu otsa.
1 kW saag on kodumajapidamises pindude ja okste lõikamiseks ja aega, mis sellega kräunutades nt küttepuude lõikamiseks kulutatakse ei kompenseeri kerge kaal mitte üks raas.
Kui on tegemist isegi metsaminemisega, siis alla 40-kuubist ei tohiks juttugi olla.
Kubatuur on äärmiselt oluline näitaja! Mitte röögatute pööretega pole tagatud sae normaalne töö aga pöördemomendiga, kui tekivad raskemad olud on selle väikese kubatuuri ja "imetud" võimsusega sae hing lihtsalt kinni, pöörded maas ja sellega on asi selge.
Mu mõnel sõbrantsil on sellised mängusaed aiatöödeks, mõni sõbrants käib metsas ja neil ikka 40+ kuupi saed.
Ka väldiks mina igasuguseid naljakaid ketikinnitus-pingutussüsteeme ja eelistaks normaalset., kahe mutikaga latikinnitust.
Mida lihtsam ja lollikindlam on tööriist, seda muretum on elu.
18:34 28.06.2020
Saagman (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Siiski - võrdleme kahte väga populaarset ja taskukohase hinnaga "kodusae" klassi mootorsaagi: Husqvarna 120 MarkII - kaal 4,85 kg, kubatuur 38,2cm3, võimsus 1,4 kW ja Stihl MS 180 - kaal 4,1 kg, kubatuur 31,8cm3, võimsus 1,4 kW. Seega sama võimsuse juures on Husqvarna kaal 0,75 kg ja kubatuur ligi 17% Stihli omast suurem. Kas Husqvarna on seetõttu ka vastupidavam, võimekam, töökindlam? Oma kogemuste ja kokkupuudete toel mina kahtlen selles.
Aga miks neid saagisid siis nii palju erinevaid ( 28 - 125 cm3) üldse tehakse? Kas võiks olla üks 45 cm3 ja kõik? Kes ikka metsas ei käi ja saeb põhiliselt õunapuuoksa, lepanotti või lauajuppi, siis tema jaoks ongi need nn alla 40 cm3 ( 1-2 kW ) saed. Ohutumad ja jõukohasemad nii füüsiliselt kui ka rahalises mõttes. Suures koguses jämedamat materjali on mõistlik ikka võimsama saega saagida. Tööjõudlus suurem, saag saeb kiirelt, pole mootori ülekuumenemise ohtu.
20:37 28.06.2020
V (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Mida arvata Echodest?Oskab keegi midagi nendest rääkida?Tean ainult seda,et Jaapani kaubamärk
21:48 28.06.2020
Väike kubatuur ja palju kilova (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Tead, Saagman, ma saan aru, et sa tahad tarka panna, aga seda, et 1L ja 70 kW masin pole selle jaoks, milleks nt SCANIA R620 460 kW teavad usutavasti enamus ajutegevust omavad inimesed.
Sama saagidega, üks kõlbab võsa võtmiseks kraavi ja tee äärest, teisega tuleb sekvoia maha langetada.
Husky odava otsa saagidest hoiaks mina kui katkust kaugele, tehakse neid muide tavaliselt USA-s.
Miks saage üldse tehakse on muidugi filosoofiline küsimus kuid mulle tundub, et osad neist on tehtud kodus mängimiseks osad selleks, et odavalt tehtud asja kallilt müüa ja kallid selleks, et saaks tööd teha.
Samas- "STEEL GERMANY" jms mustlaste saed on veel omaette klass kui selline.
Just hiljuti juhtisin pandimajade keti tähelepanu sellele, et nad müüvad Husqvarna kõige kallima võssari pähe tegelikult hiinlast, mis maksab laos max 100 EUR komplektina. Hind oli pandikas miskit 500 kanti.
Aga kleepsud olid peal 555fx, , kiivril ka HQ- seega rahvas kõik muidugi asjust ei taipa.
STIHL võib samuti olla toodetud nt Mehhikos. Varem oli asi selge, kui seerianumber algab kas 0 või 1 on sakslane, kuidas tänapäeval, ma ei tea.
Eks nende riistadega läheb ka kuis muuga, osta ja viska varsti ära.
Õnneks on mul veel üks STIHL 026 täislakskorras, see on võrdlemisi igiliikur.
00:36 29.06.2020
Saagman (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Mina paigutaksin Echo saed oma konstruktsiooni ja vastupidavuse poolest kohale nr 2 pärast Stihli. Husqvarna 1. ja 4. seeria saagidel on alumine osa mootorist, kus asuvad ka pool vändalaagrite pesadest, tehtud plastmassist. Väga ebausaldusväärne ja odav konstrui minu arvates. Kui sidur kõvasti kuuma saab, võib parempoolne laagripesa sulama hakata. Stihlidel ja Echodel on karteri põhi tehtud metallist (alumiiniumist) ja neil sellist riket esineda ei saa. Kõik Stihli, Echo ja Husqvarna odavama otsa saed valmistatakse tänapäeval Hiina Rahvavabariigis. Hiinas tehakse ka Partner, Makita, McCulloch, Echt jne jne saed, aga nende peale ma oma raha, aega ja närvirakke kellelgi kulutada ei soovitaks.
02:24 29.06.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Praegu ei tea aga varem oli Mikita värvi ja kleepsu tootja, st. oma olemuselt oli asi miski muu tootja oma...
09:01 29.06.2020
Kunnnn (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Makita on endine Dolmar
20:24 29.06.2020
Väike kubatuur ja palju kilova (registreerimata)
Re: Milline mootorsaag osta?
Makita EI ole endine DOLMAR!
Dolmarit enam ei tule, sest sellist pommikindlat tööriista kaasajal enam ei hakata tootma.
Jah, Makita mängis, kuis toodaks Dolmarit edasi, kuid need asjad pole absoluutselt kattuvad asjad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.