Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VÄLISMAA AUTO EELREGISTREERIMINE

12:42 19.08.2019
Laidoner32
Välismaa auto eelregistreerimine
Sai auto sebitud välismaalt, siis tegin eelregistreerimise e-teeninduses. Järgmine päev tuli kõne maksutolliametil nagu tüüpiliselt uuemate välismaalt toodud autode puhul on. Seal sai mõningatele küsimustele vastatud, et oma tarbeks jne, kuid mõnele küsimusele vastust ei osanud anda ja ütlesin helistan tagasi.
Tuttav öelnud, et see standard protseduur ja nad peaksid nende dokumentidega, mis ma saatsin hakkama saama, et ma ei peaks tagasi helistama. Kugi nädal möödas ja oleks eeldanud kui väga vaja siis helistavad ise. Kas võib oodata ja liigub paratamatult edasi või tuleb ikka helistada?
12:59 19.08.2019
... (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
kui mulle öeldakse, et helistan tagasi, siis eeldan, et ka helistatakse. see on elementaarne viisakus ja loomulikult ootab helistaja ka puuduvat infot. miks sellise jutuga üldse foorumisse tulla?
15:33 19.08.2019
stammer (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
see "helistan tagasi" on tänapäeva moodne väljend, et tüütust helistajast lahti saada. Loomulikult ei hakka keegi tagasi helistama ja oma aega raiskama.
16:12 19.08.2019
Laidoner32
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
Ma eeldaks kuna see vastav isik tegeleb taotlusega siis mingi kohus tal on. Point on siis pigem kui sulle helistatakse ja saadad perse, kas see taotlus läheb ikka läbi kui vastavad dokumendid saadetud, et selle uuringu, mis nad teevad saavad igal juhul ära teha.
16:20 19.08.2019
ts (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
vaata seda teise poole pealt: kui MTA baasis on Sinu auto registreerimise protsess peatatud, seal juures on märge, et "lepitud kokku, helistab täpsustustega tagasi" ja seetõttu ei ole Su auto aktiivselt registreerimist ootav, siis kas 30 päeva möödumisel helistad närvilisena tagasi ja ootad järgmised 30 päeva, mis neil on taustakontrolliks ette nähtud või pöördud ajakirjandusse, kuidas MTA nöögib registreerimisel?

P.S. mul ei ole õrna aimugi, kas neil on registreerimisel mingi tegevus, mida nimetatakse "täpsustamiseks" ja millega registreerimine tegelikult peatub. Kui on, siis peaks võimalusel juba enne helistama, kui ei ole, siis helistavad mingi aja pärast ise (kui on vaja) või siis registreerivad helistamata ära (kui dokumendid on korras).

P.P.S. ära unusta, et MTA-l on suhteliselt ükstakamakõik, kas see auto registrisse saab või mitte (st kui seal on midagi mis vajab täpsustamist ja see ootab Sinu kõne taha, siis võivad nad oodata ka aasta või rohkem)
16:37 19.08.2019
Laidoner32
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
Kui keegi teab, mis see keskmine aeg on, kaua läheb, et sealt MTA'st edasi liiguks ja kui see tunduvalt vähem kui nädal siis, võiks ju eeldada ongi ootel.
17:02 19.08.2019
... (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
No krt võta telefon ja helista, mitte ära soiu foorumis. Tegutseda on vaja, mitte sõrmi ekraanil libistada. Sinu auto ju, ametnikel on suht poogen- neil tööpuudust ilmselt ei ole.
19:27 19.08.2019
Aulisaulis (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
Minu oli sama teema, kui 2 aastat vana auto Saksast tõin. Helistati maksuametist, kust raha said ja kas maksid kaardi või ülekandega. Huvi tekkis sellest, et ma ei ole Eestis 10 aastat tööl käinud. Vastasin, et raha saadud välismaal töötades ja maksin sulas. Tunti huvi, miks sulas, vastasin, et enne selle konkreetse auto ostu firmast, vaatasin ka eraisikute müügil olevaid autosid ja selleks oligi sularaha kaasas. Kuna vastused sobisid, öeldi kohe, et sama päev veel arvele ei saa, aga järgmine päev on ok. Nii lihtne see ongi.
19:58 19.08.2019
Kmk123 (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
Tahaks teada, et mis olid need küsimused millele vastata ei osanud , eriti kui ise tõid. 30 päevaga peab EMTA registreerimise lubama, selle kohta on olemas ka kohtulahend. EMTA kaevati kohtusse venitamise pärast ja lahend ütleb, et peab arvele saama 30 päevaga. Eeldab küll, et muud paberid korras ( teh. pass, arve või leping ).
20:42 19.08.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
Kmk123 (registreerimata) - hetkel venitab ju omanik, juhul kui see pole jälle mingi libateema sae kräunutamiseks
20:54 19.08.2019
Kmk123 (registreerimata)
Re: Välismaa auto eelregistreerimine
eks midagi puudu või saamise asjaolud segased või puudub ametlik sissetulek , et autot osta.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.