Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SOOME REK. AUTO KINDLUSTUS SOOMES

15:43 22.08.2019
uku7
Soome rek. auto kindlustus Soomes
Vaja oleks teha tavaline kindlustus, ilma kaskota ja lisadeta. Käisin läbi erinevad pakkujad. Hinnavahemik tuli 590-1200 eur. aasta. Mis nipiga võiks saada odavamalt? Olen kuulnud mingite boonuste ületoomisest.
Auto on 2005.a 1,6 bensiin, ls 180000. Ise sõidan vaevalt 500 km. kuus.
15:46 22.08.2019
Teadjamees... (registreerimata)
Re: Soome rek. auto kindlustus Soomes
Odavam Eesti registris autot omada.
15:49 22.08.2019
uku7
siiski odavaim oli 463,18 €
15:50 22.08.2019
uku7
Omada on odavam, aga mitte Soomes sõita. Risk on, et kukud maksu maksma.

Muudetud 23.8.19 16:10

16:09 22.08.2019
Saadanasilmamuna (registreerimata)
Kui kannatab Soomes tööl käia ja oled vakituinen on parem, kui sõidad Soome reg. autoga, kuigi paljud seda ei tee ja esimene kord trahvi nagunii ei saa. Mida põed. Kas palk nii hapu, et ei kannata maksta kindlustust? Ülevaatuse pead seal samuti maksma ja autovero. Kui oled tilapäine on täitsa savi, mitte midagi teha ei saa. Ja kuna soomlased on kaotanud kõik protsessid eu kohtus seoses eestlaste autode konfiskeerimisega on neil isu otsas.
17:46 22.08.2019
Kärss
LKF-st võtad paberi, et oled Eestis kindlustanud autot viimased n aastat ilma avariideta. Siis iga aasta pealt võeti vist 5% hinda alla. Soomes ju infonumber olemas, helista ja küsi ja saad täpselt teada, mida tegema pead.
20:51 22.08.2019
uku7
Ma ei teeni Soomes palka selleks, et ainult autole kindlustust osta. Võrreldes Eestiga on kindlustus Soomes pea 10x kallim. Palka aga ma siin 10x rohkem ei saa.
21:57 22.08.2019
Jokkvärk (registreerimata)
Teed täpselt nii nagu Kärss kirjutas ja pöördud Soomes Pop kindlustuse poole. Saad pakkumise nende kindlustusvormide/mallide järgi, mis tähendab, et neil ei ole sellist "tühja" kindlustust kindlustusvõtjale nagu Eestis, vaid kõige lahjem sisaldab loomaga kokkupõrke jmt.(väikekasko oli vist Eestis selle vormi nimi). Hind aastaks oli täiesti võrreldav (samas suurusjärgus) Eesti (väikekasko)hinnaga. Minul oli autoks Nissan Primera 1,8L bensiin.
22:42 22.08.2019
siberia (registreerimata)
Eesti Liikluskindlustuse Fondi lehelt tuleb võtta väljatrükk oma kindlustusajaloo kohta. See anna Soome kindlustusseltsile ja nad teevad soodsama pakkumise kui esmakordsele kindlustajale. Muidu on nii et kui sul Soome tausta pole, saad hakatuseks algaja hinnaklassi.

Mina sain LKF paber näpus kindlustusseltsi minnes oma auto kohe ca 900 EUR pealt 330-le ( 3 l Audi): Niisugune lihtsalt liikluskindlustus nagu Eestis vähemalt osadel seltsidel on (Fennia). Kuid hinnavahe minikaskoga on nii väike, et pole mõtet . Mul oli vist nii, et ainult liikluskindlustus 260, minikasko ( vargus, tulekahju, vandalism, loomaga kokkupõrge) 330. Klaasid ei ole tasuta nagu Eestis vaid klaasikindlustus lisana on rämekallis. Mul oleks koos klaasikindlustusega tulnud üle 500. Fennia kasko kehtis ainult Skandinaavias. Muu EL liit lisaks oli ca 200 EUR kallim. Venemaale kaskot - nad ütlesid et ei teegi.
Samas liikluskindlustuse osa mis sama poliisiga kaasa tuleb kehtib rohelise kaarti maades nagu ikka.
Tasuta autoabi jms mudru oli samuti mainitud.

16:58 23.08.2019
uku7
Fennia on praegu kõige soodsam. Pop on ilge kallis.
18:01 23.08.2019
uku7
Eesti Liikluskindlustuse Fondi isiku ajaloo lehel oligi oluline lause:

Liikluskindlustuse kindlustus- ja kahjuajaloo tõendi trükkimiseks või salvestamiseks vajuta siia. Kindlustus- ja kahjuajaloo tõend on
sisendiks välismaisele kindlustusandjale kindlustusriski hindamiseks ja liikluskindlustuse makse määramiseks

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.