Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO ROOTSIST

20:09 26.08.2019
alexm5
auto rootsist
tere, oleks selline kusimus, et toon endale rootsist auto(bmw e36)
ja autol puudub nii ülevaatus kui kindlustus ja ajutiselt arvelt maas, kas see kuidagi mojutab laevale pääsu vmis? voi parem oleks treilapeal viia?
04:00 27.08.2019
svebsson (registreerimata)
Re: auto rootsist
laevameestel vaevalt sellest sooja bõi külma on, kuid kui politsei näeb siis on nutusem asi. ka eesti politsei põhimõttelislet võib hakata nõudeid esitama
09:00 27.08.2019
.. (registreerimata)
elementaarne ju, et liikluses ei tohi osaleda sarnase sõidukiga. ei rootsis ega ka meil. laevnikel poogen, mida nad veavad, aga kui kohtud politseiga, siis neil enam poogen ei ole. pistelisi politseikontrolle tehakse iga riigi sadamates ja kui miski äratab neis kahtlust, uuritakse lähemalt.
09:01 27.08.2019
.. (registreerimata)
ja seda ka, et pileti ostmiseks on siiski vaja ka auto number kirja panna ning see peab ka autol küljes olema.
12:14 27.08.2019
RR (registreerimata)
Ei pea auto nr küljes olema. Toovad ka ilma numbrita üle. Vin koodi alusel.
13:20 27.08.2019
svebsson (registreerimata)
Võiks ju olla sama skeem kui soomest: endine omanik teeb loovutusteate kohalikku registriametisse, võtab uuesti liiklusse arvele. Teed kindlustsue ja sõidad rahuliku südamega laeva ilma ülevaatuseta.
EEstis lähed mntametisse müügilepingu ja loovutusteate koodiga ning annad rootsi numbri ära eesti numbri vastu.
20:17 27.08.2019
Kärss
Mul on naljakas kogemus Soomes USAst saabunud autoga, EL-i toll makstud, USA numbrid küljes, treilaga tuli teisest sadamast Tallinki sadamasse, mingit kindlustust-ülevaatust loomulikult polnud. Putkast pilet käes ja sõitsin edasi, kuid siis hüppasid juurde tollitöötajad ja korraldasid paraja tsirkuse. Esmalt ei usutud seda "toodi treilaga sadamasse" versiooni, aga kuna mu kõne peale selgus, et treilamees (soomlane) istus endiselt sadama juures ummikus, tuli tagasi ja esitas tollitöötajatele asjade käigust sama versiooni nagu minagi. Seejärel ametnikud rahunesid veidi ja pidasid pika epistli. Küsisin siis, et kas pean autot nüüd edasi lükkama või tohin ikka sõita... arvasid, et võin ikka omal vastutusel (no kelle siis veel!) sõita, aga ma isegi ei kujutavat ettegi, kuid suurest jamast ma tänu nende heasoovlikkusele ja vastutulelikkusele pääsesin. Pole vast raske arvata, kas võtsin sellest üledramatiseeritud näitemängust õppust või mitte, aga soovitan alati kaasa mängida ja austada ametnikke, kes oma tööd teevad. Rootsist tulles pole kunagi agarate ametnike kätte sattunud (kuigi põhjust olnuks). Ühel teisel korral Soomest tulles pääsesin küll epistlist, aga tehti kere- ja mootorinumbri (!) taustauuring, aga kuna olin riigist lahkumas, ei huvitanud millegi rohkema legaalsus neid enam.

Otsene vastus teema algatajale, et ma ise ei põeks, sest ametnik on kah inimene ja inimestega lugupidavalt käitudes kipuvad kõik asjad lõpuks kuidagi loogilisel viisil lahenema.
22:19 27.08.2019
siberia (registreerimata)
Selline ront vast furoori ei tekita. Kui just mõnest niisugusest pole äsja politseinikke tulistatud ja tabamisoperatsioon klimas. Ma olen ühe niimoodi ära toonud, et võtsin samasuguse eesti auto numbrid ja viskasin külge. Nendage võib laeva sõita. Laevas panin õiged numbrid tagasi ja eesti poolel sadamas ei huvita need soome või rootsi autod suurt kedagi.
22:32 27.08.2019
aas007
Ma lasin tuua ka auto Helsingi sadamasse treilaga . Sõitsin maha ja chek in sain ilusti läbi ,kuna olid numbrid küljes.
Reaalselt oli ajutiselt reg .kustutatud (poistettu tienliikesta)Auto oli välimuselt korralik ja ei paistnud millegagi silma.
Ootasin laeva järjekorras ja tulid Tolli trollid.Lihtsalt toksisid numbreid järjest oma arvutisse.
Noo kirjutati 48 eur trahv .
See oli sadama s sees . Ei tohi ka sadama platsil sõita ilma numbrite ja kindlustuseta.
Kirjutamine võttis aega ja jäin laevast maha.
Järgmine laev oli väljamüüdud. Lõpuks siis sain ikka piletid vahetada ringi .
Tallink vähemalt sai aru murest, kuna chek in olin ju läbinud ja piletid käes,aga jälle tagasi .
Leiti ka koht minule,täismüüdud laevale.

Muudetud 27.8.19 22:39

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.