Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: TEHNOÜLEVAATUSE TEGEMINE VÄLJASPOOL TALLINNAT !!

07:36 03.09.2019
tkt234
Tehnoülevaatuse tegemine väljaspool Tallinnat !!
On kergem kui Tallinnas! Kui head kohta tead. Kindlat kohta siin nimetama ei hakka kus mul autoga oli kergem ülevaatust läbida, aga nüüd ma mitte kunagi enam Tln-s tehnoüv. ei tee sest kui mina olen vana autoga Tln-s tahtnud tehnoüv. teha siis Tln-s on leitud rohkem vigu ja auto remont on mul rohkem maksma läinud! Aitab mulle.
00:19 04.09.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Tehnoülevaatuse tegemine väljaspool Tallinnat !!
Arvan, et asi ei ole Tallinnas vaid ühes kindlas ülevaatajas ühes ülevaatuspunktis. Sõidukeid kontrollivad isikud on erinevad ja arstidki pidid olema erinevad olenemata sellest kus linnas nad elavad ja töötavad. Ma ei hakka Teie seisukohta ümber lükkama, küllap on Teil selleks omad põhjused kuid ikkagi on raske nõustuda, et kõikides pealinna ülevaatuspunktides ... Minul on rohkem kogemusi kasuahnete remonditöökodadega kus näiteks seisupiduri probleemiga vahetati TERVE TAGASILD. Kus väikese lekkega heitgaasitorus vahetati 700 € eest kogu heitgaasisüsteem, kui oleks saanud prao kinni kuumakindla teibiga. Mõni klient on VIIS korda käinud tagatelje piduritega remondis ja positiivset tulemust ei ole, kuid ikka kaitstakse ebapädevat remontijat ning kahtlustatakse piduritestri korrasolekut. Selle peale ütlen, et jah - tester tunneb Teie auto ära ja temal on vandenõu just Teie masina vasakpoolse tagapiduriga seonduvalt...
09:14 04.09.2019
. (registreerimata)
Minu arust on elementaarne, et auto on korras. Endal kindlam sõita ja tead, et miskit ei ole lagunemas. Huvitav oleks teada, mis vead siis tlns külge poogiti ja mille korrastamist peab omanik liigseks rahakuluks?
Ei usu, et muudes ülevaatuskohtades ohtlikke vigu niisama lihtsalt läbi lastakse. Muidugi on ka minul juhtunud, et rooliots kerge loksuga ja on mainitud ning ülevaatus siiski ära vormistatud, aga tegin selle vea kohe korda, sest niisama jätmine oleks asja teinud vaid hullemaks, kasvõi rehvi vale kulumine, juhitavusest rääkimata. Suhtumine autosse ja liiklusse üldse on paljudel ikka väga madalalubaline.
10:03 04.09.2019
ahhh (registreerimata)
Oman 12 aastat vana passatit, avastasin eile et ülevaatus läbi.
Võtsin tolmuimeja ja tegin salongi puhtaks ja sõitsin esimesse suva järgi ülevaatuspunkti.
Varsti oli tehtud ja ,,puhas,, leht . Kõik oli korras.
Lihtne ju .
Milleks pead vaevata.
Tehke oma autod korda,sis ei ohusta teisi liiklejaid ja sõidate muretult.
11:15 04.09.2019
stammer (registreerimata)
täpselt nii ongi. Tehke oma vanad autod seest toluimejaga puhtaks ja ongi ülevaatus läbitud. Endal hea tunne ja ülevaatajaonul ka puhtasse autosse parem istuda.
11:40 04.09.2019
. (registreerimata)
Arvan ka, et kui ülevaataja näeb esmalt väljast ja seest puhast ning roostelaikudeta autot, on ka tema suhtumine pisivigadesse ehk leebem. Mõni pesebki vist vaid kord aastas autot- siis, kui iseennast peseb.
11:47 04.09.2019
Pisivigadesse ei pea enam suhtuma leebelt kuna niikuinii vastavalt kehtivale korrale võib nõuetele vastavaks tunnistatud sõiduautol olla isegi kuni 29 (VO-vähe oluline) puudust mida ei pea mitte kunagi kõrvaldama. vellkometojestonija.
13:22 04.09.2019
väike vend (registreerimata)
Tahaks vastu vaielda, et ülevaatuspunkte on erinevaid, samamoodi ka maanteeameti teenindusbüroosid, kuid minu kogemus on näidanud, et kui sõidukit ette näitama või üle vaatama minna, siis väljapoole suuremat linna, sh Tallinnat. Suhtumine on hoopis vabam ja isegi sõltumata kaamerate olemasolust kasutavad ülevaatajad-ametnikud kogu oma vähest kaalutlusruumi ega nöögi vähetähtsate asjade pärast, st "vead", mis ei mõjuta liiklusohutust ja/või mida ei saa kuhugi infosüsteemi märkida.

Nt: viisin auto Tallinna linnas ühte ülevaatuspunkti kus nöögiti suuremate maastikurehvide ja number väiksemate velgede teemal isegi kui see ei olnud viga, kuna mnt registris andmed puudusid. Samuti selle üle, et passis 8 kohta, kuid kolmas istmerida kodus toanurgas. Pärast rehvimõõtude registrisse paigutamist kui lubatud haagiste masse käisin korda ajamas, läksin ülevaatuspunkti Viimsis ja olin valmis et pean ülevaatusel käimiseks ostma hiinakad rehvid vanadele tehase velgedele ja kästakse 3. istmereaga tagasi tulla, kuid ülevaatuspunktis ei huvitanud minu auto rehvid või veljed või istmete arv mitte kedagi (See oli enne määruse 26. augusti muudatust)

Samamoodi lubatud haagise masside kordaajamine Sauel. Selgitan, et kunagi ammu pani mingi ahv arvelevõtul passi piduriga haagise massiks selle numbri, mis on stange peal kirjas, elik mida võib vedada stange küljes oleva munaga. Näitasin, et mul on konksu raami peal kirjas 8000 naela, kasutusjuhend lubab minu peaülekandega 7800 naela. Ametnik tegi ühe foto konksu raamist, tegi koopia kasutusjuhendi leheküljest ja nüüd on mul passis ilma mingi draamata piduriga haagise lubatud massiks 3538kg.

Viisin samasse Viimsi ülevaatuspunkti teise auto. Ei meeldinud neile, et libaksenoonid ees. Selgitasin et:
1. sellel autol on tehase poolt ksenoonid ette nähtud (auto aastast 97)
2. sellele autole ei ole ksenoonpirne saada enam üle 10 aasta, samuti pole enam saada asendustulesid, mis ette nähtud halogeenile. (pange otsimootorisse sisse "Sylvania 9500" ja saate end ogaraks lugeda)
3. seega on catch-22 olukord, kus: kõik autole paigaldatud tuled peavad põlema ja samal ajal autole paigaldatud tuled peavad koosnema tulele ettenähtud pirnist, hajutiklaasist ja reflektorist, aga kuna tehasepirne enam ei toodeta siis ei saa tuled kas põleda või ei saa nad koosneda ettenähtud osadest.
Ja sain mõistva suhtumise osaliseks.
18:37 04.09.2019
. (registreerimata)
Hoolimata s.ttadest seadustest on ülevaatajal võimalik inimeseks jääda kui ta seda tahab.
19:21 04.09.2019
Pärnu tehnoülevaataja kes jäi inimeseks sai mitu aastat tingimisi kriminaalkaristuse sest ta soojendas katalüsaatorit saamaks korras heitgaasid. Sain isiklikult aastaid tagasi Maanteeametist süüdistuse selle eest, et ma ei rikkunud seadust ja tunnistasin taga tumedate klaasidega õppesõiduki korrasolevaks. Ülevaatajale tehti ettekirjutus, et ta ei tunnistanud heitgaasitorustiku keelatud ümberehitamiseks roostes summutit!!! Isikliku kasu saamise eesmärgil võttis ülevaataja 2 eurot altkäemaksu - on kirjas kohtuotsuses.
Kui palju on veel vaja näiteid, et tegelikkuses tehnoülevaatussüsteemis inimeseks olemine võib kaasa tuua perepea töö kaotuse ja halvemal juhul VANGLA.
20:53 04.09.2019
Nii ongi (registreerimata)
Paljud kamandajad pole üldse kursis seadustega ja tegutsevad vaid oma oletuste põhjal. Ka mõtlevad karistusi olematute tegude eest.
Millerti jutu peale arvan, et kirjeldatud juhtumitel läksid kõik "kokkulepe" liimile.
Tõendamiskoormis nimelt on juba Rooma Õiguse alusel süüdistaval poolel.
See tähendab seda, et süüdistataval puudub koormis oma süütust tõestada, ehk siis on tegemist süütuse presumptsiooniga.
Tavakodanik ei taipa neist asjust mõhkugi ja sellega ongi manipulatsioonid võimalikud.
Soovitatakse täiesti kurnatud inimesel võtta kasvõi midagi tühist omaks, sest "siis ei juhtu midagi", mis sulaselge vale on.
Kuna tõendada ei saanuks midagi, midagi kriminaalset pole tehtud, kirjutabki kahtlusalune prokuga fataalse kokkuleppe, sest on uskumatu, et olematu teo eest saaks karistada.
Sellega on igasugune tõendamiskoormis lõppenud, sest kahtlustatav ju ISE võttis omaks ja kohtunik laksab olematu teo eest ka karistuse.
Ka proks ja kohus ei kaasa asja istungile eksperte ja võtab ka otsused vastu oma isiklike oletuste põhjal, tehnilise poolega kursis olemata, sest ISE ju kirjutas, et lepib kokku. Mitte ei tõendata, aga oletatakse ja sellest tuletatakse karistus, olemata asju faktipõhiselt tõendanud.
Selline tore õigusruum on meil.
Kui kodanikul jätkub kannatust olematut süüd omaks mitte võtta- ei saa kohtunik teda karistada, sest asja ju pole olemas!
See on Süsteem, mis töötab kodanike teadmatusel ja õiguse kättesaamatusel selle tõttu, et õigusabi on kodanikele kättesaamatu selle hinna tõttu.
Riigi õigusabi võttes arvestage sellega, et olete juba kaotanud ja lõpuks nõiutakse teilt kui kaotanult see "tasuta riigi õigusabi" 100% välja- nii näeb ette seadus muide.
21:16 04.09.2019
P.S.
Lisan veel, et väljapetetud "kokkuleppemenetlus" on suht sama, mis see, kui kirjutaksite täisvolituse oma elu ja vara osas võhivõõrastele kelmidele.
Sellest hetkest te oma asjade üle enam ise ei otsusta.
22:03 04.09.2019
R.K. (registreerimata)
Mis te teete nalja või, 2 eurot on altkäemaks? Huvitav, milline proks selle asja üldse menetleda võttis?

22:10 04.09.2019
Siin on trikk- summat pole märgitud, järelikult algab süütegu ühest sendist.

§ 294. Altkäemaksu võtmine

(1) Ametiisiku poolt talle või kolmandale isikule vara või muu soodustuse lubamisega nõustumise või vastuvõtmise eest vastutasuna tema ametiseisundi kasutamise eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.
23:27 04.09.2019
R.K. (registreerimata)
Kellelgi pidi ikka väga halb päev olema. Sellise asja oleks saanud oportuniteediga lõpetada.
00:18 05.09.2019
Oportuniteediga lõpetatakse siis, kui vähemalt paarkümmend kiloeurot penaali paned ja advokaadi palkad.
St siis, kui osa justiitsmaffiale annad.
Lisaks oli kampaania "Ülevaatajad vangi" ja kui metsa raiutakse, lendavad ka laastud.
Nii on olnud kampaaniad "Taksojuhid vangi", ehk kliendi litsimajja viimise eest tehti kümneid taksojuhte kupeldajateks.
Ca 10 aastat tagasi oli kampaania "Lapsevanemad vangi" ja noorsoopolitseinikud kutsusid koolides lapsi oma vanemaid tutistamise eest üles andma ja § 121 alusel said küllap sajad lapsevanemad krimka kaela, sest sel kavalal paragrahvil on trikk "kannatanu väitis, et tundis valu", ei mingeid ekspertiise ega uurimist, kui ütles, et oli valus, on 121 koosseis olemas.
Jne... jne...
Õigusriik, mis teha.
10:55 05.09.2019
Tegelikult oli 2€ kaupa altkäemaksu võtmine korduv st. neli korda 2 eurot (küllap olid "tagasi pole vaja" juhtumid. Siis oli 8 € ja siis oli 20 € ning mees istus eeluurimisvanglas 32 päeva ehk 2 päeva üle lubatu ja sai sama pika vanglakaristuse kui villu reiljan ainukese vahega, et villu sai 4 aastat katseaega ja ülevaataja sai 3 aastat katseaega. Minul on teises kohtuloos väljatrükk kus prokurör kirjutab: "Soojendas auto mootorit, et saada korras heitgaasid" Seda absoluutset sigadust uurimisorganis on minul kümneid lehekülgesid ja tõesti peaks hakkama nii kohtunike kui prokude pead veerema. Minu arvates nn. kokkuleppemenetlus on selleks, et peita uurimistöö praaki ja mis kuradi "lehmakauplemine" see on, kui proku ütleb: "Tunnista ennast süüdi siis jätame süüdistusest ühe episoodi välja". Kui mina oma altkäemaksu võtmisega vahele jään siis hoian suu kinni ega tunnista enda vastu, öeldes, et kohtus annan tunnistusi. Et mitte lõpetada kurbade toonidega siis ühe Tartu juuratudengi magistritööst altkäemaksu kohta leidsin. et tasu seksiga ei lähe korruptsiooni alla sest ei ole võimalik hinnata kui suurt rahalist kasu sai ülevaataja kellele tehti oralseksi.... Ha ha ha.
11:34 05.09.2019
R.K. (registreerimata)
No jah, siin see konks on, et korduv. Muidugi naljakas, et millal jootraha kvalifitseerub altkäemaksuks või vastupidi. Enne teenuse saamist on vist altkäemaks ja peale, jootraha. Pole nagu kuulnud, et ükski kelner oleks kinni pandud jootraha vastuvõtmise eest. Huvitav, kas ma tehnoülevaatajat hea teeninduse eest siis tänada ei võigi? No näiteks leidis mu autolt ohtliku vea, ülevaatuselt läbi ei lasknud ja vot tahan teda tähelepanelikkuse eest tunnustada 100 euroga näiteks. Või saan kiita, et nii heas korras autot pole ammu näinud, et olen parim auto omanik, keda iial nähtud. Nu muidugi süda kohe heldib ja viskan heade sõnade eest viis kümpi. Või koti talvekartulit.
12:36 05.09.2019
Kelneri ja ülevaataja erinevus on selles, et üks on eraettevõtte töötaja ja teine riiki teeniv ametiisik. Olen olnud nn. korruptsioonikoolitusel kus politseiametnik selgitas 40 saalisolevale ülevaatuspunkti omanikule, et tänu võib avaldada kuid sellest peab teatama Maanteeameti ülemust kes otsustab, kas tulla raha järgi ja jutt käis summast mis üle 5€ kuid siis peab see asjaolu olema kajastatud vastavas žurnaalis. Kui ülevaatajatele oleks koostatud eetikakoodeks, siis seal oleks ära toodud, et kuni 6€ VÕIB vstu võtta tänu st. sellest ei pea isegi teatama kui olen andnud oma allkirja eetikakoodeksile. Näiteks USA´s on kingituse vastuvõtmise summa ülemine piir 100 dollarit ja meie kõrgemad riigiametnikud võivad tasku panna kusagil kuni 6000€ sest alates sellest summast peab tulu deklareerima. Mis puudutab talvekartulit siis tõmmates paralleeli toimunud koolituel kuulduga anti seal teada, et kui tuleb vanainimene ja toob oma suvilast kilekoti täie õunu. siis peab ülevaataja need õunad ära kaluma, vaatama mis nad maksaksid turul ja tegem sisekande: "05.09.2019 tõi tädi maali 5 kg. sibulõunu mille turu väärtus on .... Ütlesin õpetusõnu jagavale politseinäitsikule, et minule tõi üks mammi praetud puravikke 0,5 liitrise purgi kuna eelmisest aastast mäletas kuidas selgitasin, et minu lemmikseened on praetud puravikud. Naismiilits vaatas mind kui poest suitsu virutanud teismelist ja ütles - ei tohi. Elame riigis kus absoluutselt ruulib kurjus ja vahet ei tehta siira tänu ning altkäemksu vahel kuna ametnikel ei ole südant ja nd peavad inimestele karistusi vormistama saamaks "ülalt" kiitust. Üks tädi käis linnavlitsuses kooskõlastamas oma krundile mingi kuuri ehitamist ja ta oli tänulik, et asjad kiirelt ja ilma jamadeta sujusid. Pärast kooskõlastuse saamist poetas tädi ametniku lauale kommikarbi "Merci" - lugu lõppes kohtuistungil kui kohtunik lõpetas menetluse oportuniteediga. siit ka teadmine, et asjad ei ole kaugeltki korras ja inimlikud meie riigis.
13:20 05.09.2019
R.K. (registreerimata)
A naine sulle lõunaks süüa ikka võib tuua või pead kuskile sissekande tegema? ;)
13:25 05.09.2019
Kui inimesest vaja lahti saada või oma eksistentsi õigustada, siis tehakse mida iganes.
Pretsedent: väljun ametiasutusest kus töötan ja minule ligineb minule tundmatu isik jutuga, et olen neid (keda vakki!?) nii palju aidanud ja püüab mulle sokutada miskist liitrist viinapudelit!?
Avalikult, keset selget päeva, pealetükkivalt.
Kus oli sündmuse salvestaja, seda ma ei näinud, kuid telega võta või kilomeetri pealt.
Siinkohal oli tegemist oskamatu provokatsiooniga, nimelt olen täiskarske ja teiseks mina oma taguotsa ei müü.
Pretsedent kaks. Ülemuse kabinetis istub minule tundmatu isik, kes väidab, et mina olevat teda solvanud ja ei näita võõrast toimikut, tema esindavat kedagi, kes tahab näha.
Advokatuuri töötõendit tal näidata polnud, volikirja sellelt inimeselt polnud ja toimikut mina temale näidata EI tohi.
Nii, resultaadiks oli noomitus asutuse maine olulise kahjustamise eest.
Tegelikkuses puudus selleks alus ja end juristina esitlenud meeskodanik osutus taksojuhiks.
Kui algavad sellised pretsedendid, on selge, et kas printsipiaalne, oma arvamust omav ja kaalutlusõigust kasutav ametnik on vaja kuuleka amööbi vastu vahetada, või teab see ametnik liiga palju.
Ahjaa, alaealisi plikasid pakuti ka kord, no "tööle abiks". Just siis, kui Alaver pedofiile iga nurga taga nägi.
Ma võiks raamatu kirjutada, kuidas korrektsed ametnikud vahetatakse välja kuulekate pugejate vastu ja missuguseid trikke selleks tehakse, et inimest välja süüa või lausa tema elu ruineerida.
Mina sattusin lõpuks "musta nimekirja" ja ka see on omaette teema ja palju jõhkram kui mingi väljasöömine. Aga mul savi, ma saan hakkama.
Paljud ei saa ja muutuvad suitsiidseteks, hakkavad jooma jms.
Kuidas teile näieks meeldib, kui teie asju otsustab inimene, kes on vähearenenute koolis õppinud, siis raha eest saanud rakendusliku kõrghariduse diplomi ja on riigiametnik? Diplom muidugi on absoluutselt teise eriala oma.
Pole üldse nali muide.
Üks ametnik kannatas psühhooside ja paranoia käes, ta küll juba paar aastat ei tööta ametnikuna, kuid aastat 10 jõudis seda teha, osaledes kinnisvaratankistina nt hämarates tehingutes.
On kõrgeid ametnikke, kellega naisalluvad ei julge ühte ruumi jääda, kui teisi läheduses pole.
Koosolekutel taovad ülemused toole vastu seinu puruks ja ähvardavad alluvaid, kes neile ei poe!
Ja mida te siis tahate? Mõistlikku riiki ja asjaajamist?
Sittagi!
14:23 05.09.2019
Jah selle kõige kurjuse ja ülereageerimise taga on korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler kes koos naisega on jätnud sügava jälje õigusruumi ja siis veel oma osa on Lavly Perling´il. Lugemiseks üks juhtum. Kriminaalpolitsei kasutas "kitse" altkäemaksu pakkujana kusjuures sama nime kandev kodanik on varasemalt kohtuotsusega tunnistatud kurjategijaks dokumendi võltsimises sest täitis teda ennast puudutava ülekuulamisse protokolli mille tühja blanketi andis temale tema sõber uurija kes tegeles just selle kitse korda saadetud krimi asjadega... See kohtukeiss on netist leitav https://www.riigiteataja.ee/akt/699959?tegevus=salvesta-link
14:56 05.09.2019
Pretsedent
Kabinetti siseneb mees, keda üldse näha ei tahaks ja kellega juhuslik kohtumine on olnud ca 15 aastat tagasi- ütleme, et ta on noorusest tuttav, küll tean, et ta on korduvalt krimkorras karistatud ja olnud ühe vuntsidega staari koputaja.
Üllatus missugune! Ja kuidas ta niisama majja sisse sai!? Kabinetini jõudis ja üldse, kust ta teab, kus töötan?
Nii- laia naeratusega suli alustab ääri ja veeri, kuni jõuab selleni, et ta teab, kus saab Saaremaal relvi otsida- mul ju metallidetektor, lähema, püüame kala ja otsime relvi!?
Hmm, kust ta teab, et mul metallidetektor on?
Ka teab ta nüansse, mida ta üldse teada ei tohiks ja kuna ta pole eriti tark, räägib nendest.
OK, ma sain tast sel päeval lahti.
Paar päeva hiljem mees helistab mulle- ei tea kust ta numbri sai?
Siis ootab mind oma tumerohelise suht sileda rahvaauto kõrval asutuse ees parklas, kuis "kogemata", eksponeerib pagasnikus vedelevat suht niru kalapüügivarustust ja ikka kutsub relvi otsima.
Olevat nüüd ontlik pereinimene ise.
Ma ju saan aru, mis toimub ja üllatuseks saan teada, et mees sai ebaseadusliku TT eest väärteokorras karistada, et hoolimata mitmetest täitemenetlustest on tal auto alles jms.
Seda ta muidugi ise ei rääkinud.
Mul saab asjast silmini ja ma saadan ühele ametnikule meili ja palun neil korraldada nii, et nende kits mind ei tülitaks.
Ja ei tülitanudki.
Endine kolleeg, kes teiste järel nuhkis ilmub välja ja hakkab ka mingit relvajura ajama, saadan selle ka sinna, ikka sinna noh ja palun ka selle tölli mulle kaelasaatmine lõpetada.
See on nii loll, et helistab ja teatab, et ma tean tema kohta kuulujutte, tegelikult on ta tore inimene ja suhtleb palju ka venelastega, kas ma ei tahaks tema vene sõpradega tuttavaks saada!? Sõidame kohe Jõhvi, seal toredad naised ja puha.
Kust sa raisk tead, et ma ühe spordialaga tegelejatega Venemaalt aktiivselt suhtlen?
Ah?
Ja kas ma ei tahaks ikka ühte relva üle vaadata?
Ei taha...

Kui tahetakse lahti saada poliitilisel tasandil- no kõik vahendid, konksud ja kompamised sobivad, aga saadetakse nuhkima ikka väga rumalad tegelased.

Vot nii toimetatakse, kusjuures kitsedel on väga suured privileegid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.