Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLISES TANKLAKETIS TANGID?

15:00 14.09.2019
kult_rukkis
Millises tanklaketis tangid?
Millises tanklaketis tangid oma autot? Miks just selles?
15:18 14.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
miks sul seda vaja teada on?
16:00 14.09.2019
Tangin (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
üldiselt Nestes. Diiselkütuse kvaliteedi kõikumine tundub kõige väiksem.
17:01 14.09.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Alexelas kuna seal on biovaba kütus. Vahest harva ka Tallina Mustamäe tee Jetoilis kuna seal piirkonna kõige mõistlikum hind.
17:13 14.09.2019
Kus ma ei tangi (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Mitte mingil juhul ei tangi ma Circle-K ketis.
1.Need on vorstiputkad, mitte tanklad. Kütusemüük oleks kui sekundaarne, rämpstoit primaarne. Rämpstoidu pealesurumist taunin.
2.Kett kuulub ameeriklastele, kes on mulle väga antipaatsed.
3.Kõikide eelduste kohaselt ei maksa nad oma töötajatele palka, sest kutsuvad infantiilsete etteastetega permanentselt enda juurde tööle- ju kõik panevad sealt minema. Heasse töökohta töötajaid meelitada pole vaja.
4.Pealetükkivad totrad reklaamid, mis suunatud justkui alaarenenutele. Ma ei suhtle nendega, kes mind alaareneuks peavad.
Pole mitte kunagi CK-s tankinud, enne seda vältisin rämpstoiduputkasid ka STATOIL ajal ja tankisin neis vaid äärmise vajaduse korral.
17:22 14.09.2019
Marko
Re: Millises tanklaketis tangid?
Tanklas, mis on mööda sõites paremal pool teed.
Millest on küsimus ajendatud?
18:45 14.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Inimene lihtsalt tahab internetis suhelda, olla teemaalgataja, juhtfiguur. Või kahtleb tanklate osas ja ei julge kuskil tankida ning püüab nüüd teada saada, milline tankla on kõige kindlam valik. Aga ma ka eelistan parempoolseid kui pikem ots, kodutankla jääb sõltuvalt sõidusuunast kord paremale, kord vasakule.
18:48 14.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Aga sellele sirkel k põlgajale- tegu on kanada firmaga. Aga ega ilmselt sul piinlik ei ole oma harimatuse pärast.
19:10 14.09.2019
Karpunkel (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
üldiselt mind ei huvita kus keegi teine tangib. samamoodi ei tohiks see ka kedagi kolmandat kottida kus mina tangin. hetkel olen krooningus tankinud kuna asukoht on sobili minule. pole probleeme olnud. kütus ons diisel. enne käisin alekseelas ja ka polnd problemi. a millisest poest ostate õlut?
19:13 14.09.2019
Kus ma ei tangi (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Ühepumktimees jab punktita mälumängus.
Haritu "." võiks uurida, kuidas tegelikult lood on:
---
Circle K on rahvusvaheline mugavusteenuste kett, mis asutati 1951. aastal El Pasos Texase osariigis Ameerika Ühendriikides.
Peakontor: Tempe, Arizona, Ameerika Ühendriigid

Et kes meist tegelikult see harimatu nüüd on?
19:17 14.09.2019
............... (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Las inimesed ostavad pirukat, kaardimaksest tankuri juures oled midagi kuulnud ? :D Milleks üldse tuppa minna kui sa pirukast ise ampsu ei taha ?
19:48 14.09.2019
mati1222 (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
vene küttega nii palju kui võimalik
20:20 14.09.2019
Kus ma ei tangi (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Pikale punktireale vastan järgmist, et mul pole pangaarvet, seega ei ole ka seda plastikutükki.
Et miks?
Olid, lausa mitu pangaarvet, kuid siis hakkasid pangad (mis on kahtlustatavad ise rahapesus) tahtma minu eraelulisi andmeid, rikkuma pangasaladust jms. Võitlevat nii terrorismi vastu. Olgu peale- st mind kahtlustataks nagu terrorismis või?
Garanteerin, et elu pangaarveta on tegelikult lihtsam ja oma materiaalsest olukorrast on ülevaade parem ja ainult minule endale teada.
Kohe saab viis aastat täis- seega on praktikas tõestatud.
Ja lisaks- miks peaksin ma oma rahaga toetama Rootsi riiki, mis sellega massimigratsiooni toetab?
20:53 14.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
ei tea jah, kes see lollim on.
Circle K Eesti AS on Circle K AS tütarettevõte, mis omakorda kuulub alates 2012. aasta suvest globaalsesse Kanada päritolu jaemüügi kontserni Alimentation Couche-Tard Inc, kes annab tööd üle 100 000 inimesele ning kelle kaubamärgi Circle K all tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias üle 12 500 mugavuspoe ja teenindusjaama.

https://m.circlek.ee/m/et_EE/pg1334076912672/eraklient/Circl
eK.html
21:08 14.09.2019
Kus ma ei tangi (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Üks mees nägi plangule joonistet paljast naist ja all oli kiri "LITZ". Jäi uskuma ja sai pinnud, keelde ja sinna...

Kui on USA oma siis on USA oma, vingerdagu siinsed kuidas tahes:
"Since the 1980s, Circle K has been the largest chain of company-owned (non-franchised) convenience stores in the United States[4][5] It is second in overall number of U.S. stores to 7-Eleven.[5]

Within the United States, Circle K owns and operates stores in 35 states, primarily in the Southern, Western (especially Southwestern), Great Lakes, and Northeastern (Especially New England). Fuel is sold under various brands, with the Circle K and Shell brands the most common. Other brands of fuel sold at Circle K stores include Valero, BP, Exxon, Marathon, Irving, Mobil, and Phillips 66. A small number of stores do not sell gasoline.

The chain operates in the United States, Canada, and Europe (the Nordics, Baltics, and Ireland), and has franchises in Mexico (It partners with the Mexican stores "Tiendas Extra" created by Modelo Group), Asia, and other parts of the world. In Hong Kong, the store is called OK in reference to the circle around the K. Circle K Hong Kong was founded in 1985 by Li & Fung Retailing (later Fung Retailing) as licensee of the name and is now part of Convenience Retail Asia Limited.[6] Circle K currently has 349 locations throughout Hong Kong."
Headquarters :Tempe, Arizona


Täpselt samamoodi on lugu ETK-st tehtud "Eesti ketiga", mis nimega COOP. Tegelikult COOP on norrakate ja rootslaste oma! Kõik, kes Skandinaavias pikemalt olnud, teavad seda.


Ja soiguge tütar- ja poegettevõtetest- meile ei kuulu siin enam üsna pea mitte midagi.
Teie riik on lihtsalt üles ostetud, käige pasteldes, lohistage märssi ja tantsige Kaerajaani kui tahate. Teha pole enam midagi.
Ja uskuge, uskuge meediat, aga mitte fakte.
21:20 14.09.2019
tundraelanik (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Viimasel ajal olen eelistanud Alexelat, just 95-nda tankimisel. Kunagi vanasti eelistasin Nestet, kuid masin hakkas lõpuks nende bensiini peale "turtsuma".
22:47 14.09.2019
Rauno S (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Tangin samuti Alexelas. Meeldib, et kõik kütused on biosolgivabad.
Samuti on tore, et tegu on kodumaise kütusefirmaga.
23:10 14.09.2019
von schpritzenhoffen (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Alexela.solgivaba.
07:31 15.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
mis pagana tähtsust sel on, et kodumaine firma? püüdke aru saada raha liikumisest- raha kütuse eest läheb eestist välja igal tanklal, aktsiis ja käibekas jäävad eestisse igal tanklal, töötajad saavad palka igas tanklas, seega tankla omanik ei määra siin süsteemis küll mitte essugi. vahe vaid selles, et suurema nutsu panevad tasku mõned eestis resideeruvad tegelased, tavatöötaja saab ikka oma näljapalga.
09:15 15.09.2019
Rakvere Alexela 98 (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Eile just üritasin tankida ja bensiin sai otsa. See on nagu selline lugu, et juhtub ainult minuga. Kuidas sellist asja siis ei nähta? Helistasin ja vaadati arvutist et on jah otsas.
13:51 15.09.2019
alex elab (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Hetkel Alexela. Ilma biota oleks ükskõik milline teine (kvaliteetse kütusega) ka ok.
15:04 15.09.2019
Rauno S (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?

"mis pagana tähtsust sel on, et kodumaine firma? püüdke aru saada raha liikumisest- raha kütuse eest läheb eestist välja igal tanklal, aktsiis ja käibekas jäävad eestisse igal tanklal, töötajad saavad palka igas tanklas, seega tankla omanik ei määra siin süsteemis küll mitte essugi. vahe vaid selles, et suurema nutsu panevad tasku mõned eestis resideeruvad tegelased, tavatöötaja saab ikka oma näljapalga."


Vähemalt jääb see raha siiski Eestisse, mitte ei rända kuskile piiri taha kellegi teise taskusse.
16:01 15.09.2019
loll rauno (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
"Vähemalt jääb see raha siiski Eestisse, mitte ei rända kuskile piiri taha kellegi teise taskusse."

Oled kindel? Paari aasta vanune uudis:
Eelmise nädala teisipäeval tähistas oma 53. sünnipäeva Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääl, kes teab, kuidas elada — ärimees premeeris end uhke katamaraaniga, mis kannab nime Like a Breeze ja maksis väidetavalt ligi 4,5 miljonit eurot.

Ja see pole kaugelti ainus selline kallis asi tema kollektsioonis. Selliseid näiteid võib lõputult tuua. Ainuke raha, mis selliste meeste taskust eestisse jääb, on toiduraha. Aga kui teie jaoks on oluline, et just Heiti Hääl saab endale uue katamaraani osta, aga mitte onu Tom ameerikast, siis tasub ikka kodumaist eelistada.
16:34 15.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
on veel võimalus raha eestisse jätmiseks kui laev tellitakse eesti laevaehitajatelt, aga üldjuhul seda ei juhtu. ainult puruloll või ülinaiivne heasüdamlik eluvõõras arvab, et mingi raha eestisse jääb. jah, prügivedamine (sry, need ka siiski lääne firmad ja vaid prügi jääb eestisse), veearved, toidud ja muu selline pudipadi jääb, aga kõik muu rändab välismaale- alates triikrauast, pesumasinast kuni autode, helikopterite, jahtideni.
niiet eelistage oma tanklaid edasi või vihake neid, aga sellest ei muutu mitte s.ttagi. ka kütus on põhimõtteliselt sama solk igal pool, olgugi mõnel bioloogiat vähem sees.
ja ajaviiteks võite lugeda, mida ametnik teie tankimistest arvab.
https://majandus24.postimees.ee/6777658/ametnik-palun-arme-l
evita-juttu-et-biokutus-on-halb
16:40 15.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
ahjaa- kütusemüüjate pidevad jutud väikesest marginaalist tänu kõrgele aktsiisile ja konkurentsile kütuseturul- ilmselt need miljonijahid seda ka tõendavad...
mis aga soomes silma jäi- hindade kõikumine tanklates kümnete sentide kaupa- kohati oli odavam kui eestis, kohati hinnaks 1.62. see oli ka kõrgem hind, mida nägin. ka kõrvuti/üle tee olevates tanklates erinevad hinnad ja ei olenud kellegi asi- kõik tankisid igal pool, keegi ei otsinud odavamt ja müüjad ise ka ei põdenud, et kõrvaltanklas odavamalt müüakse.
16:41 15.09.2019
Sirkel K-st (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Cirkle K, Olerex, igalt poolt
Mõlemad autod tarbivad probleemideta vähese biolisandiga kütust
Alexelast tankijad on massipsühoosist nakatunud.
16:47 15.09.2019
yufi (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Mida arvate Olerexist võrrelduna teistega? Neil ka kõik kohad tanklaid täis.
17:31 15.09.2019
tiit_ (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Mis massipsühoosi puutub siis lisaks autole on mul vaja ka mootorsaagi, trimmerit, aiafreesi ja murutraktorit kasutada ja sinna kohe kindlasti biosolk ei sobi. OK, auto kannatab selle kuni 10% ära aga see omakorda tähendab suuremat kütusekulu.
19:41 15.09.2019
299482
Re: Millises tanklaketis tangid?
Kunagi ajakirjanduses avaldati, et kõik firmad, peale Neste ( kes ostab Norrast ), ostavad naftat Venemaalt. Pärast seda tangin ainult Nestes.
20:09 15.09.2019
Võtke rahulikult (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Huvitav lugemine, “biosolk”... Seltsimehed, kasutage kainet mõistust ja valige tanklakett ikka asukoha, meeldivuse, teeninduse vms põhjal. Soomes on biokütus kohustuslik juba 2011 aastast ning autod sama vanad nagu Eesti - no ei ole küll kusagilt kuulnud, et Soomes oleksid autod biokütuse tõttu seisma jäänud. Ja kui biokütuste kvaliteedist rääkida, siis vähemasti diisli puhul on biodiisel (parafiinne biodiisel) samade kvaliteedinäitajatega mis fossiilne diisel, kuid külma talub isegi paremini.
20:22 15.09.2019
Ei võta rahulikult (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Sa võrdled meie lahustitest ja teabmillest kokkukokteilitud "bensiini" Soomes müüdavaga!?
Kui solkimata bensiinile lisada seda biod- ehk ei juhtugi midagi, kuid meie omale lisades juhtub päris kindlasti.
Ja "norrabensiini" fämmile ka uudis. Nimelt norrakad ostavad ka suure osa Venemaalt, isegi "Ameerika gaas", mille ameeriklaste tankerid "ameerikast" toovad, tangitakse laevadesse Peterburis.
Selle asemel, et Venest otse osta, ostame vahendajatelt kordi kallimalt, ikkagi "amäärika gaas", mis venelaste torust tangitud. Sama võiks olla ka bensiiniga, et ehk ostaks otse, aga EI- ärikaid teabkust tuleb nuumata!
Nii, infoks russofoobidele siis sellised tõsiasjad.
20:43 15.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
ei vea venest ammu keegi
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/kust-ostavad-eesti-tan
klad-oma-kutuse?id=71452959

kütuse mahutid veerevad Tartust läbi Valgast tuleval liinil
21:15 15.09.2019
Mõni on masendavalt rumal (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Mažeikiai ja Porvoo saavad aga kust kütuse?
Venemaalt.
Eestlane pole mitte niisama rumal. eestlane on masendavalt rumal.
Talle saab Peterburis tangitud gaasi müüa ameerikagaasi pähe, tuues selle siia 300 km kauguselt ameeriklaste tankeriga, selle asemel, et üle piiri toru tuua ja 3x odavamalt osta. Ameerika tanklaketist ostab venelastelt ostetud kütust 3x kallimalt, kui seda saaks ise venelastelt osta jne.
Mulle tundub, et nagu ajuvaba vist, või mis?
Ikka ehtsad aborigeenid, keda saab klaasitükkidega üles osta, koos maaga muide.
Kas tõesti ei tundu ogar osta kütust läbi rootslaste, soomlaste, ameeriklaste ja läbi Leedu, selle asemel. et lasta tuua Venemaalt otse toru ja ise hinda määrata?
Kui keegi arvab, et 3x kallimalt osta ja teabkeda ja teabkus sellega nuumata on tark tegu- no palun argumenteerige!
21:18 15.09.2019
Võtke rahulikult to 299482 (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?

https://www.hydrocarbons-technology.com/projects/fortum/

The crude oil used in the Porvoo refinery is mainly REB (Russian Export Blend)
22:03 15.09.2019
Subraobeee (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Nestes hetkel kõige mugavam selle äpiga tankimine. Alexelas ka ja vahel Olerexis tangin.
sirkelgeyd ei kasuta üldse juba 10 aastat kui ta oli ka statoil, seal täiega saast kütus ja üldse väga ebameeldiv tanklakett.
22:19 15.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
mis vahe on kust tuleb toornafta, venest, lähis idast või šotimaa naftaväljadelt, oluline on ikke lõppprodukt
22:29 15.09.2019
Kuule valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Õpi kaotama, mida sa huilgad alati.
Kus see toornafta sul on!?
Leedukad lisavad sodi ja meie omad Valgas lisavad veel juurde ongi kogu "töötlus", Venemaalt tuleb puhas bensiin ja diisel, seda tuunitakse Leedus või Soomes oktaanarvule vastavaks ja müüakse megahinnaga meile maha.
22:47 15.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
kui oled kindel, lase neil siis kodukas ümber teha, valetavad nagu mingid Kapa Kohila parmud peale troinoi tarbimist
https://www.orlenlietuva.lt/EN/Company/OL/Pages/Refinery.asp
x

https://en.wikipedia.org/wiki/ORLEN_Lietuva
23:12 15.09.2019
Kuule valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Sa oled väga kergeusklik, kui arvad, et mingi väike rafineerimistehas Leedus toornaftast sellises koguses vedelkütuseid toodab. Läbi Valgevene tuuakse toorbensiini, mis on bensiin lisaaineteta. Tihti on ešelonid kirjas muu ollusega kui bensiin. Terminal mere ääres ei suudaks sellist kogust vastu võttagi, mis toornaftana tuleks.
Sellest on rahvusvaheline uuriv ajakirjandus ammu juttu teinud, mis tegelikkuses toimub.
Ärikatele sanktsioone pole, ostetakse Venest mida vaja, kui saab nt rumalatele baltlastele maha parseldada.
Sama juhtub kohe ka elektriga, Venemaast ühendatakse Eesti otseühendusest lahti ja müüakse sama skeemiga tšuhnaadele Vene elektrit kuid läbi Soome jms vahendajate. Tegelikkuses ilmselt isegi ei ühendata midagi lahti, aga argument niigi hirmkallile elektrile hinda juurde keevitada on nagu olemas.
Ja loll eestlane hõõrub käsi ja kilkab "Aga me nüüd venelastele näitasime!"
Ärikad imestavad, kui loll võib üks rahvas olla ja kui tähtsateks ja erilisteks end peetakse, seda isegi kõikvõimalike hullumeelsete skeemide ohvrina.
Hale värk tegelikult.
A venelased on kindlasti kõiges süüdi, on ju?
06:57 16.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
jube targad inimesed, lisaainete panemiseks ei ole vaja ju tehast panna püsti, aitab ju ainult mahutitest ja ja tsirkulatsioonipumpadest aga las olla
07:18 16.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
kuidas teeb hiina- selleks, et euroliidus oma kaupa seaduslikult ja tollivabalt müüa, tuleb mõnda riiki üks ladu püsti panna, st mõni kohalik pood üles osta ja ongi seaduslik alus samasuguse hiina kräpi müümiseks nagu me aliekspressist ostame.
ühe nö enimsaastava riigi kütuse müümiseks polegi muud vaja kui see kuskil euroliidu riigis "puhtaks" pesta, kasvõi korra läbi leedu torude lasta. lätlased ja leedukad ei ole nii venevihkajad, nemad ajavad hea meelega nendega äri, eetlased aga tõmbavad selja sirgu brüsseli kamandade peale ja löövad kulpi. ei saa venemaata ükski riik hakkama, ühte kuuendikku kogu planeedist ei ole võimalik ignoreerida.
https://epl.delfi.ee/uudised/urmas-reinsalu-ma-ei-pelga-kui-
jaame-rahvusvahelises-kogukonnas-mingites-kusimustes-vahemus
se?id=87441013

muideks- nõuka ajal oskas eestlane vene kõrval hakkama saada küll, suudeti vene tehastest kõiksugu kraam kätte saada ja üleüldise defka ajal kerkisid ka individuaalelamud ning suvilad üsna lõbusalt. nüüd uues liidus kaupa küll, aga pappi ei ole.
11:16 16.09.2019
Rauno S (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
"ja ajaviiteks võite lugeda, mida ametnik teie tankimistest arvab.
https://majandus24.postimees.ee/6777658/ametnik-palun-arme-l
evita-juttu-et-biokutus-on-halb"

Ametnik peabki sellist juttu rääkima. Ei saa ju hammustada kätt, mis sind toidab.
Aga see ei tähenda, et biokütus oleks maailma parim asi peale viilutatud leiba.
11:20 16.09.2019
Kuule valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Sul veidi õiguski. Paberite järgi käib ollus ehk seal "toornaftatöötlemises", kuid terve ešelon võib siseneda nt nime all "pintslipesuvedelik" ja tegelikkuses on kvaliteetne autobensiin, mida kohalikud ärikad ruttu muude ollustega teel tuunivad.
See "tehas" on mitu korda väiksem kui meie Muuga terminal, et teaksid.
14:49 16.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
17:49 16.09.2019
looder23
Re: Millises tanklaketis tangid?
Mis mõtet on kvaliteetset bensiini muude ollustega tuunida?
18:08 16.09.2019
Miks tuunida (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Kvaliteetsele bensiinile lisatakse kõikvõimalikke põlevolluseid, kuni lahustiteni välja. Nimelt on need aktsiisivabad ja hulgiostul odavad.
Kui 100L bensiini peale muid olluseid kasvõi 5L lisada, on meil see võimalik kui 105L bensiini maha müüa, olgu kasum selle pealt kasvõi nt 5 EUR. Tonni pealt on see juba 50 EUR, 10 tonni pealt 500 ja 5000 EUR 100 pealt.
Kui rehkendada see aastase kütusemüügiga, on summa muljetavaldav.
Lisaks on see ka legaalne, sest tuleb ju puhas bensiin, millele hakatakse lisaaineid lisama, nt oktaanarvu tõstmiseks vajaliku tasemeni. Ülejäänud soga läheb ka sinna kokteili kui "lisaaine".
Mõnikord teeb seda tempu ka veel tanklakett, aga siis võib jama tulla, sest seda ollust ei oska enam masin põlema panna või läheb midagi nässu.
Nüüd virutatakse sellele kokteilile veel ämber samagonni ka otsa.
See on kuis nõukaajal baaris kokteili segamine, kord tuli nukker mees baarileti juurde ja lausus: "Kuule, pane ikka natuke viina ka sisse", sest baarman oli nii lahja kokteili teinud. Päeva lõpuks sai nii vähemalt oma 3 pudelit "kokkuhoidu", mille šveitser ukse vahelt järgmisel ööl kahekordse hinnaga maha müüs.
Sarnane olukord ka kütusega. "Lisaained" on aktsiisivabad ja suurendavad oluliselt mahtu.

Muudetud 16.9.19 18:27

18:16 16.09.2019
Miks tuunida (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Lisan veel, et sealt ka kiun ja propadiislite vastu. Nimelt diislit sarnaselt tuunida ei saa, Lisaks mahult ja kaalult võtavad diislid kütust ca 2x vähem ja see äri pole rentaabel. Ärikad soovivad, et põletataks bensiini, õigemini seda kokteili, mida bensiini pähe müüakse ja seda palju müüa.
Ka diislile lisatav samagonn peaks talvel palju pahandust tekitama ja sellega diisli populaarsust langetama.
Aga- kõik ikka teie ohutuse ja öko nimel...
18:58 16.09.2019
stammer (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Tangin Alexelas ja juba väga kaua aastaid! Ühe käe sõrmedel üles lugedes olen tankinud ka Nestes ja Statoilis, aga Olerexis mitte kunagi. Samamoodi jäävad välja mingid noname tanklad, kuigi teinekord on nendes hind üsnagi ahvatlev.
Ju kui kõik nii halb on, siis miks tangite neid "kokteile"? Jätke tankimata. Kas elu jääb seisma? No ei jää ju.
19:24 16.09.2019
Hea stammer (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
A miks sa sööd, saab ju ka päikeseenergiast toituda, üks vana nii väidab.
Su jutt kuis Prantsusmaalt, et kui leiba pole söögu rahvas siis kooki.
See nii vahva, et saab ülbelt deklareerida, ert ärgu me siis üldse tankigu.
Kas pakud välja mingi alternatiivi?
Kui ei paku, siis selgita, miks selline jutt sinult tuleb.
Või peadki seda normaalseks, et ärikad kokteile kokku segavad, meie selle eest maksame ja ka masinatele see ei meeldi.
Kõik ei ole paha, sigadused aga küll. Ja kui leidub sinusuguseid klakööre, siis on solkijatel pidu.
Tahad lihtsalt tarka panna?
21:11 16.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
21:13 16.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
kui mõõta muud terminaali pindala , siis see on suht sama , aga koos sinna alla kuuluva vee osaga
21:13 16.09.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
21:24 16.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
21:49 16.09.2019
siberia (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Alexelal oli (võib-olla on praegultki) Paldiskis "aafrikabensiini" tehas ja juba seetõttu pole ma kunagi pidanud võimalikuks Alexelalt mingit kütust osta. Jumal teab, mis tünnist seda lastud on.
Selliste bensiinitehaste tööpõhimõte ongi selline, riiki tuuakse aktsiisivabalt igasuguseid rohkem või vähem põlevaid aineid ja keemikud üritavad sellest bensiini kokku segada. Eraldi äri sinna juurde on kütuselisandid millede üks maaletooja on orava-Rosimannus.
Samuti olen kunagi ammustel aegadel Olerexi Räni tanklast nitrolahustilõhnalist bensiini saanud, mis mootoris sugugi põleda ei tahtnud.

"aafrikabensiinide" kohta leiab hulgaliselt materjali kui googeldada "Alexela,
Paldiski, aafrikabensiin" jne.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/alexela-plahvatusohtlik-ari-v
iimane-solk-laks-aafrikasse?id=27686211


Selle Orleni ja Mazeikiai toodangusse pole viitsinud süüvida.
07:53 17.09.2019
Kunnnn (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Endisest riigiametnikust ja maailma parimast juristist( kellel pole pangakontot) on saanud kütuseekspert. Sellise paranoiaga on vist väga raske elada.
Ja nüüd kirjuta sellest, kuidas kunnnn on sinisilme lammas...
08:46 17.09.2019
Paljude ennidega Kunnile (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
1. Ma ei ole kütuseekspert, seda tööd teevad teised, kelledest mõned on objektiivsed.
2. Ma pole maailma parim jurist ja pole end selleks mitte kunagi pidanudki.
3.Pangakontosid mul tõesti juba aastaid ei ole, sest eneseväärikus ei võimalda nende omamisega kaasnevaid repressioone taluda ja lisaks veel ka Rootsi riiki toetada tema ogarustes.
4. Ma ei tea, kas harrastuspsühhiaater Kunnn on sinisilmne või mitte.
5. Arukas inimene ei pane paranoiadiagnoosi sellele, kellele ei meeldi see, mida kodanikega tehakse, seda tehti ja lasti ka särtsu pähe neile, kellele ei meeldinud nõukavõim. Küllab tundub see minevik mõnele indiviidile nostalgiliselt vahvana.
6. Tavaliselt kannatavad harrastuspsühhiaatrid ise millegi all.
7. Mul pole raske elada, küll vaatan mõnikord teiste mõttetut rügamist imestusega. Kuna ma ei allu mitte kellelegi, on mul alati aega. Kes rügab- sel pole aega rahagi teenida.
Kena päeva.
08:47 17.09.2019
Küsimus, (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
miks täpselt sama pakikohv on Soomes palju aromaatsem ja maitsvam kui siin!? Vastus, "arvestades eestlaste maitse eripära...". Autokütustega sama, kõik on rahul, eripära!
10:43 17.09.2019
. (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Kuidas on võimalik pangakontota elada? Ainult siis, kui puudub ametlik sissetulek ja vee-prügi-elektri-telefoni maksab keegi teine. Ei tea, kas pensioni tuuakse veel sulas koju kätte? Mis puutub aga pankade nuumamisse, siis kasvõi toidupoes nuumame neid kaudselt kui aitame kinni maksta põllumeeste liisingutraktorid. Nuumame kedagi kuskil nagunii, seega pole mõtet sel teemal väga emotsionaalseks minna.
12:49 17.09.2019
igaüks saab kvaliteedi siit jä (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
14:49 17.09.2019
Kärss
Re: Millises tanklaketis tangid?
See "ekspert" näitab juba sellega, et kardab registreeruda või sama kasutajanime kasutada (et tema postitused oleks ka foorumi ajaloos otsinguga leitavad), et tema otsused juhinduvad pigem paranoiast kui põhjendatud seisukohtadest;) Kuigi tegelikult on tal minu arvates siin õigus, ainult ta jääb siin hüüdja hääleks kõrbes, sest sarnaselt mõtlevaid inimesi on liiga vähe. Kui kõik mõtleks nii, jääks palju rohkem raha riiki ja oleksime kõik jõukamad. Ka need, kes nii ei mõtle. Minu respekti on ta teeninud ära sellega, et alustab maailma muutmist iseendast. Mitte teiste õpetamisest, kuidas nemad elama peaksid. Mu enda reaalsus on selline, et pangaarvest täielikult loobuda pole siiski võimalik, aga üllatavalt palju on inimesi ka tutvusringkonnas, kes hoiavad oma pangaarvet tühjana nagu minagi - peale raha laekumist tuleb teatud liigutused rahaga ära teha ja ülejäänut peaks igaüks peale raha väljavõtmist suutma kasvatada paremini kui pangaintressid.

## "arvestades eestlaste maitse eripära...". Autokütustega sama

Igas riigis on olemas kütusestandardid, millele peab vastama X nime all müüdav kütus. Eestit juhtisid nende seaduste loomise ajal pikalt ühed poliitilised jõud, kes võtsid koos vastu liberaalse otsuse, et määratleme kütuse nõutavatest parameetritest ära oluliselt vähem kui teistes (naaber-)riikides. Kuna nende poliitiliste jõudude esindajad töötasid ja töötavad endiselt keemiatööstuses nii tootmise kui (varasemalt) teadustöö juures, pole ka mingi ime, miks on need parameetrid meie kohaliku keemiatööstuse jääkide ja tootmisvahendite poole kaldu. Seda on tunnistanud kõigi tanklakettide esindajad täiesti avalikult, et igas riigis müüakse mootorikütuse nime all odavaimat võimalikku kokteili erinevatest kemikaalidest, mida vastava riigi seadused üldse müüa lubavad, kuna sellest sõltub ettevõtja kasum. Ei pea vajalikuks siia rohkem lisada, sest sellest kõigest on siin foorumis varasemalt mitu pikka teemat olnud ja vist kõigile siin lõigus esitatud lausetele peaks olema võimalik lisada juurde ka sellest foorumist läbi käinud viited (riigiteatajast-ajaleheartiklitest telesaadete ja intervjuudeni). Sh ka üks (äkki kümne aasta tagune) eri riikide parameetrite võrdlus. Kel huvi, leiab need ka ise üles.

Teemasse: Peamiselt Alexelast ja juba eelpool mainitud põhjustel. Gaasi tangin rohkem kui diislit või bensiini. Olerexi väldin sellepärast, et saanud korduvalt nende müüdud solgi tõttu raha kulutada (paar aastat tagasi paagist välja lastud ja bensiini pähe müüdud ollus sulatas üles käsipumba kummimembraani ja haises peale maha valamist samas kohas nädal aega!!) ja Circle Gayd väldin sellepärast, et nii ülbe teeninduskulutuuriga ettevõtetele ei taha oma raha jätta. Väldin, mitte ei välista.
16:46 17.09.2019
Hea Kärss (registreerimata)
Re: Millises tanklaketis tangid?
Paranoiast niipalju, et ka meie repressiivorganid teavad, kui palju tean ma toimunust ja toimuvast ja palju teada on üsnagi ohtlik.
Kaks korda rahuajal tulirelvast pihtasaanuna julgen väita, et ilmaelu võib minna suht huvitavaks mõnikord.
Ka siis, kui sulle püütakse inkrimineerida tegusid, mida sa teinud pole- viimased on õnnestunud ümber lükata tänu teadmistele.
Fakt on see, et repressiivorganid teavad suurepäraseklt, kellega on tegu ja kus ma resideerun, kuid ka nemad on kohmetuses, sest varasem on näidanud, et ega eriti kerge mind kiusata pole.
Aeg-ajalt poetan mõnes sootsiumis tõesti vihje, et tean ka sellest või teisest asjast, kusjuures nii, et oleks asjaosalistele aru saada, et mul on asjust tõendid.
Kindlasti tunduvad mu sõnavõtud kohati pentsikutena ja inimene, kes asjust eriti ei tea, võibki mind pentsikuks ja ka paranoikuks pidada- ei häiri mind muide üldse.
Küll peab mu opositsioon ja mu lähikond mind siiski vägagi arukaks inimeseks, ka väga kindlaks ja sõnapidajaks. Pmt võib mind pidada ja ka nimetada kelleks tahes, mind see ei häiri ja seda väga lihtsal põhjusel- ma tean ise kes ma olen ja minu lähikond samuti teab, kes ma olen, ma mõtlen isiksusena.
Muu mulle korda ei lähe üldse.
Siinkohal taas minu väga eaka, vangis ja Siberis olnud sugulase sõnad:
"Lollide seas on kerge elada."
Mitte alati, kuid üldiselt jah- nii arvan üldjuhul ka mina.
Aga eeldusel, et ma ei pea teisi kõiki lollideks.
Sama soovitan ka teile. Ärge pidage oponenti lolliks- kas ta seda on, see selgub katsetuste käigus, eeldamine võib väga valusalt eeldajale lõppeda.
Küll on mõnikord väga tõhus ise lolli mängida, eriti ametnike ees, sest nad eeldavad, et oledki loll ja kaevavad endale mõnuga augu ise valmis.
Lollust peidetakse üldjuhul ülbuse taha- lihtsalt teadmiseks.
Nagu ka siin, kus mõne sõnavõtud omavad teiste osas väga halvustavat ja üleolevat maiku. Kusjuures argumendid puuduvad.
Aga olgu, olgad, olge terved. Saage hakkama ja ärge minu pärast eriti muretsega, mina saan hakkama.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.