Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AVENSIS 2017A KLAASIPÜHKIJATE SOBIVUS

13:37 02.10.2019
Toyota038
Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Elke esinduses nõutakse 2017a Avensise (kõige viimane generatsioon) uute klaasipühkijate eest ca 60 eur. Varuosapoodides on erineva hinnaga alates mõnest eurost.
Kuivõrd pakend võib väita, et klaasipühkija sobib, ei ole garanteeritud et ta ka reaalselt pärast klaasi peal töötab. Kas on konkreetne mark, tüüp, mida teate, et töötab? Ei soovi ehku peale kulutada 30EUR, et need sama targalt järgmine päev minema visata ja ikka esindusest osta.

Tänud ette!
13:53 02.10.2019
. (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Mina ostsin Trico ja väga head. Igasugu paarieurone odavkaup nagu Allride, Onroad jms on jama. Ütleme nii, et kuskil 7-10€ saab juba normaalset kraami, Champion, Valeo ja teised nimega tegijad üldiselt saasta ei müü. Kunagi kasutasin Championi eraldi müüdavaid kumme, panin ise raami vahele ja sain odavalt uue harja.
14:05 02.10.2019
n. (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
mõni esindus paneb ka originaal harjadele uued kummid. ju siis toikarile seda ei pakuta.

esiteks, kojamehel on oluline pikkus - mõõda need ära
teiseks, vaata missugune on kinnitus

nende järgi saad poes vaadata kojamehed välja ja karbi pealt veenduda, et need ka sobivad sinu autole.
14:18 02.10.2019
P (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
No mul on igatahes Tricodest siiber. Kord määrib harjakumm pidevalt klaasi, kord mõtle pool päeva kuidas nende geniaalne kinnitus-süsteem töötab, et saaks külge panna, kord on kinnitused liiga tihkeks tehtud, kord liiga lodevaks jne. ...
14:28 02.10.2019
. (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
mismoodi saab kumm klaasi määrida? pese kummilt asfaldisaast ja sääsed ära, siis näed jälle selget pilti. kumm on läbi siis, kui hakkab klaasile triipe jätma.
15:46 02.10.2019
P (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
No oli täiesti värske ja puhas Trico (ja klaas), aga mingi lima tõmbas peale, Ei aidanud isegi sülitamine ja tubaka puru (nagu vene ajal tehti) :-)
16:38 02.10.2019
Diversant (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Paar nädalat tagasi vahetasin Rav4 kojamehi, külge läks Valeo toodang ja esialgu ei kurda, pühib paremini kui 2a vana originaal, see hakkas juba triipe vedama. Ostsin Soomest esimesest ettejuhtunud tanklast. Hind oli 20+ orri komplekt.
19:38 02.10.2019
63amg (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
firmas olid kiad.tehase orig. kestis 3 aastat.igal hooldusel küsiti kas soovin luudasid vahetada.alati ütlesin ei.3 aastat sai täis,siis andsin alla ja lasin vahetada.see oli viga,sest nende nn. orig. kestsid 3 kuud.need 3 kuu vanused junnid olid hullemad,kui 3 aastat kestnud originaalid..ise soovitan bosch-i , densot ja swf-i
20:43 02.10.2019
Corillaz (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Küsin ka kojameestega (ja Toyotaga, aga automark ilmselt ei oma tähtsust) seonduvalt. 9 aasta vanune auto. Kaks sügist tagasi vahetati esiklaas ja läksid külge uued kojamehed Bosch Aero Twin. Olin ka varem kasutanud Boschi, seega läksin kindla peale välja. Ca nädal hiljem hakkasid klaasile triibud jääma, nii juhi kui kaassõitja poolel. Kannatasin ca kuu aega ära, ei pidanud vastu. Ostsin uued Championid. Ka nendega on olnud head kogemused. Ega väga parem tulemus ei saanud. Nädal, võib-olla kaks oli hea, siis hakkas jälle triipe vedama.
Õnnetul kombel sel kevadel lendas taas kivi klaasi ja jälle klaasivahetus, lasin teha teises töökojas. Põhimõtteliselt oli sama lugu. Uued kojamehed ette, paar nädalat ilus ja jälle veab triipe.
Suvel polnud vaja väga midagi pühkida, aga nüüd pime ja vihmane aeg, tahaks ikka nägemise puhtaks saada, aga mõistus suht otsas.
Kasutusel olnud siis kaks uut esiklaasi, mis eri tootjatelt ning lisaks ka eri firma luudasid proovitud.
Ainus, mis suudan välja mõelda, et kojamehe varred ja sealsed vedrud on vanad. Kas need võivad olla väsinud? Samas, see paneks ju kojamehe aknal hüppama, mitte ei tõmbaks triipe klaasile nagu kulunud kojamees.
21:05 02.10.2019
qp (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Kui orig kojamehel oli spoiler peal, siis see peabki seal olema. Uusi valides võtke kindasti spoileriga muidu ei pühi kui kiirus suureneb.
21:10 02.10.2019
Toyota038
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Täiesti nõus eelkõnelejaga. Pakend võib külla väita et pühkija sobib (pikkused õiged, kinnitus korrektne jne) aga kui reaalselt külge panna siis kas veab triipe, jätab osa klaasi ülevalt või alt või kuskilt nurgast lihtsalt puhastamata. Küll ei sobi ühele pühkijale kaasi kumerus teatud kohtadel, esineb surve ebaühtlust pühkija poolt klaasile jne.
Aga katsetan siis Tricosid korra, vb on asja. Kogemus on see, et kunagi Aurisele ostsin Valeo pühkijad, pikkus õige, pakendi peal ka mark loetletud üles. Panin külge ja nädal aega pidasin vastu, viskasin minema - no ei pühkinud klaasi puhtaks. 40 euri mahavisatud raha ja rohkem ei julgend riskida ning ostsin ikka esindusest, nendega probleeme polnud, pole kunagi olnud.
22:20 02.10.2019
qp (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Valeo vedas ka mul kohe uuena triibud peale niiet midagi sõita ei näinud. Õnneks jätsin vanad- 4 aastased alles ja panin ette tagasi. pilt palju puhtam. Mul vanal autol ka spoileriga raam ja sellist osta polnud kusagilt, õnneks sai kumme eraldi vahetada ja nii tegin.
12:28 03.10.2019
Jesper345 (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Pole küll Toyota kuid ise proovisin Astra J-l Boschi, Valeod, Hellat, Tricot jms ja jõudsin ikka ringiga sinna, et ostsin esindusest uued. Peale seda probleem kadus. Teistega oli sama lugu nagu siin kogemustes juba kirjutati, triibud, poolik pühkimine jne. Boschide kvaliteet on oluliselt kehvemaks läinud kui varem oli.
12:56 03.10.2019
. (registreerimata)
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Tehke vahel ka esiklaas põhjalikult puhtaks- kogu see õline saast, mis teede kohal hõljub, ladestub mikrotäketesse ja tekitabki triipe. Kojamehed pole siin sugugi süüdi. Samuti tuleb ka kumme aeg ajalt korralikult puhastada. Ma sõidan tavaliselt aastajagu ühtede kojameestega enne kui nad välja tuleb vahetada, aga mõne vana ja täkilise klaasi puhul ei olegi vahetusest kasu- üsna pea on triibud taga, sest neist aukudest lihtsalt imbub õli pidevalt klaasile.
15:00 03.10.2019
looder23
Re: Avensis 2017a klaasipühkijate sobivus
Uus klaas ja saast ladestub mikrotäketesse?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.