Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: AUTO VÄRVI MUUTMINE

12:12 10.10.2019
Karl189
Auto värvi muutmine
Tervist! Küsimus järgmine, kuidas toimub auto värvimuutmine ARKis? Värvin auto üle ja viin kohale. Kui palju autot kontrollitakse ja kuidas? Visatakse korra VIN koodile pilk peale ja korras või hakatakse põhjalikumalt kontrollima? Olen kuulnud et vaadatakse mingi spets masinaga VINi? Mida selle masinaga näeb?
Lisaks veel et auto 1976 aasta Žiguli.
17:04 10.10.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Auto värvi muutmine
Tere Karl.
Vin-koodi olemasolu on kohustuslik 30 aastat. Kui peate tegema mingeid toiminguid nagu maanteeameti registris Teie auto värvimuudatuse fikseerimine siis võivad ametnikud Teie autol Vin-koodi otsima hakata. Mina ei ole kursis selle asutuse töötajate protseduurireeglitega sellepärast oletan kuidas nad võiksid toimetada. Auto omanik taotleb kirjalikult värvimuutuse märget andmebaasis ja saab uue reg. tunnistuse kus uus värv kirjas. Maanteeametil on masin mis graveerib uue koodi kui vana on ära roostetanud ja autoomaniku mure on see, kuidas tema suudab ametnikele tõestada, et tegemist on ikka õige ja konkreetse sõidukiga. Kuna mina ei ole läbi käinud karuselli vin-koodiga seonduvalt siis tean ainult seda millest on kliendid rääkinud. Kui vin ei ole loetav siis läheb autoomanik autoesindusesse ja võtab sealt kaasa autoesinduse töötaja kes läheb koos kliendiga Maanteeametisse kus antakse selgitus, et see on ikka just see auto ja seejärel autoesinduse poolt aktsepteertud kohta auto kerel tehakse uus kood. Maksab see protseduur kusagil 180€ ja ma ei tea palju maksab autoesimnduse töötaja kohalkäik.
07:29 11.10.2019
to Karl (registreerimata)
Re: Auto värvi muutmine
Maanteeameti infotelefon on internetis vabalt saadaval maanteeameti kodulehel.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.