Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: HOIATUSLUGU

14:43 12.10.2019
WhiteLion
Hoiatuslugu
Hoiatuseks ja õpetuseks teistele räägiks oma loo.
Vaatasin omale nö uut autot 4x4 ja sellist mis saaks ka autotreila veoga hakkama. Sõelale jäid Sorentod ja Saksast tulnud madala läbisõiduga oli paar tükki silmapiiril. Nii sattusin Sakus ühe musta otsa. Väljast ilus sile, kòhualune pm roosteta ja seest kah viisakas, kellal kõigest 110 000km. Müüja tuli ise Saku Selveri juurde autot näitama. Kõik paistis esmapilgul igati ok aga tegelikult sain üsna hapu sidruni.
Esiteks kuulutuses seisis 2009 aasta auto kuid tegelikult toodetud 2007 ja esmaregistreering 2008. Ehk siis ikkagi 2008 mitte 2009. Teiseks reklaamiti seda heas korras autona. Tegelikult hakkasid mured järgmisel hommikul pihta. Hommikul käivitades kerge sinine pilv taga. Ok viisin töökotta, et miski eelsüüteküünal või nagu ikka 10 aastat vanal autol miski pisihäda küljes. Kurvastuseks selgus aga et turbo täitsa otsas. Sai ära vahetatud hind koos vahetusega 1038.- kõigele lisaks kaob vaikselt jahutusvedelik ja mootoril silindrisurvete jama. Kuna nagu väga sõita pole saanud sest auto töökojas olnud siis on juurde tekkinud käigukast v vahekasti kanti miski kahtlane kahin. Peale ostu sõita saanud 1000km.
AutoDNA järgi kõik muu klapib peale viimased 5 aastat milles on suur tühjus.
Kui müüjaga sellest raäkisin siis sain vaid vastuseks, et vana auto ja et kahju küll. Kui küsisin hommikuse suitsemise kohta siis vastust ei tulnud. Pm anti mõista, et kui ei sobi müü maha. Kui küsisin, et kas ise ostab tagasi siis oli kiire ei ja ei pakutud ka miskit kompensatsiooni. Ehk siis ise loll, et ostsid nüüd vaata ise kuidas hakkama saad. Kuna pole seda autot veel olnud siis kahtlustan, et kehvemal juhul saan kogu tehnilise poole kapremondi kinni maksta.
Ausalt aga selliselt müüjalt ei osta ma mitte kunagi ega lase ka kellelgu teisel osta ühtegi autot isegi kui pool muidu müüvad. Kurvaks teeb, et lihtsalt karistamatult müüakse nö maltsa millel suured vead küljes ja müüjatel on lihtsalt suva. Viisakusest oleks võinud ju miski raha tagasi pakkuda aga spekulantidelt on seda ilmselgelt palju nõutud.
Kui keegi soovib teada müüja infot siis võin jagada.
Loo moraal aga selles, et kontrollige esinduses või mujal väga põhjalikult neid väljast siia tassitud romusid, et te ei satuks samasuguse ilusa rondi otsa.
14:48 12.10.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
tere talv, vanasti öeldi : ainult loll õpib oma vigadest, aga googlesse sõnad OSTA TARGALT on nii ära leierdatud aga näe, mõnel on ühest kõrvast sisse ja kohe teisest välja läinud, aga nüüd nuttu ja hala laialt
15:04 12.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
tegelikult on ju kõik hästi- otse saksast ja väikese läbisõiduga on eestlaste lemmikauto.
aga selle peale, et otse saksast (nagunii vedeles peale saksat leedu platsil) ja 200 000 maha keritud, ei oska keegi mõelda.
15:42 12.10.2019
AntiHonda (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Mille või kelle eest Sa meid hoiatad.Kas selle autoärika või Sorento.Usu, enamik meist on selle tee juba läbi käinud.See on lugu aabitsast, kuidas ei tohi autot osta.Usalda, aga kontrolli.
16:09 12.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Sellised kuulutused ju karjuvad,autoärikas müüb ronti,kindlasti seesamune Sorento ärimees kes siin ennegi olnud.
Kas korraks ei mõelnud,liiga ilus ,et tõsi olla.,

Oleksid pidanud kohe müüjaga kontakteeruma kui see turbo viga öeldi. Tarbijakaitseamet jne. Või mõne tv saatega kohale minema.

16:13 12.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
eraisikult ostes ei aita mingi tv ega tarbijakaitse. turg on selliseid müüjaid täis, endal tuleb terad sõkaldest eristada.
16:22 12.10.2019
WhiteLion
Re: Hoiatuslugu
Pigem selliste ärikate eest kes endiselt valetavad ja vassivad. Autot kartma ei pea sest ma ei ole kunagi varjanud teadaolevaid vigu. Isegi auto mis on peale mind olnud platsimüügis olen ka järgnevale omanikule jaganud auto eelnevat ajalugu millest pole kusagil ühtegi muud märki maas(üks Epica millel oli avarii kuid lkf-s märkimata). Antud Sorento teen kõige kiuste korda ja tarbin ise vähemalt mònda aega kindlasti. Kui müügiajal on tal puudusi saab sellest ka uus omanik teada. Müügem autosid ausalt sest töökojad on niigi üleujutatud ja lihtsalt ostueelsed kontrillid röövivad aega mida keegi teine oma auto remondiks päriselt vajab.
Erinevalt nii mõnestki automüüjast on mul südametunnistus ja laus jama ideaalse pähe müüa minu südametunnistus ei luba.
16:43 12.10.2019
AntiHonda (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Olen ka ise sellise autoärika otsa sattunud.Esimene tähelepanek on selline, et need vennad on väga head suhtlejad seni, kuni auto on müümata.Nad on väga lahkesti nõus tulema autot näitama ja parem kui pimedas.Põhimõtteliselt on nad teinud kerevahetuse, aga kui pärast ostmist helistada ja küsida, et mis värk on, siis on nad tehnikaalaselt nagu totukesed, pole kuulnud, pole näinud.Mina soovitan jätta auto põhimõtteliselt ostmata siis, kui müüja hakkab ostjale nn. peale käima.
18:31 12.10.2019
vanames
Re: Hoiatuslugu
Kõigepealt tuleks endale selgeks teha et selle auto kontseptsiooniline eluiga on 5-7 aastat. Teemaalgatajal olgu hea meel et see asi üldse veel liigub.
Lapid siit, pudeneb kõrvalt :(
19:12 12.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
On ka eraisikust müüja suhtes küllalt lahendusi,enamus ei viitsinud või pole raha sellega tegeleda. Polegi vist mõte kui auto paar tuhat maksab.
20:25 12.10.2019
Karbunk (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
hiina masin ei kannata suurt läbisõitu. 300 kellal juba lõpp paistab. uuena aint võib sellist ühekordseks kasutuseks projekteeritud mänguautot osta. materjalid on üliõhukesed ja pehmest metallist mis roostetab kah mönuga pealekauba! ise ei ole nõus enam ühtegi hiina(kaasarvatud jaapan) neljarattalist masinat soetama. samas kaherattalised japsid käivad mul küll kuigi ka need roostetavad kenasti kuigi talvesoola ju pole näinud eluseeski. autot ei iial pilukat enam! ekstasole et tark õpib ikka teiste vigadest ja kordamine ju tarkusema.
21:01 12.10.2019
Kärss
Re: Hoiatuslugu
Teadlikult spekulandi käest 12 aastat vana auto, valetamine aastaarvuga oli teada juba enne vormistamist... loodetavasti oli vähemalt sigaodav, sest muidu tekib küsimus, et miks küll?

Parastada ei soovita, sest eks iga petis otsib oma petmisoskustele võimetekohast sihtrühma. Sisuliselt on võimalik erinevate lisandite jms abil peita ära arvestatav osa tehnilisi vigu nii hästi, et ENNE ostmist neile jälile saada on pea võimatu. Kui mitte päris võimatu. Lihtsalt üks saab veast teada järgmisel hommikul, teine nädala pärast ja kolmas poole aasta pärast, aga lahendada tuleb need ikkagi ise. See on ka põhjus, miks tuleb osta autosid, millest käib üle kas siis mõistus või rahakott. Õnneks saab seda teha tavaliselt nii, kui lubad järeleandmisi aastaarvus. Ja ühtlasi ka põhjus, miks selle jaoks, kellel mõistus üle ei käi, eelistab üha sagedamini juba päris uut autot, sest pikemas perspektiivis nii tulebki odavam.

# antud Sorento teen kõige kiuste korda ja tarbin ise vähemalt mònda aega

Suhtumine on õige! Anna siis teada, mis probleemid sealt täpsemalt välja tulevad (surved, jahutusvedeliku kadu jne). Selge, et ärimees on süüdi mitte neis vigades vaid neist teavitamata jätmises, aga ega tänu neile vigadele (tõenäoliselt ostu hetkel ka ise teadmata) ta selle auto nii odavalt kätte saigi, et hangeldamine end õigustas.
09:29 13.10.2019
A.P (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Kui oli tehtud autole ajaloo kontroll ja viimased 5 aastat teadmata, sealt oleks pidanud ka asja lõpetama. Mul oli keiss volvoga 7 aastat vana, sellest 3 ajalugu ok.hilisemad aastad teadmata.Läbisõit kahtlaselt väike. Ostmata ta jäi, kuigi nii ilusat pole hiljem kohanud.
Auto ise müüdi suht kiiresti - ilus ju.
09:45 13.10.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
ka mina olen päri sellega, peaasi et ajalugu ilus, hetke tehniline seisukord teisejärguline
rahvas aplodeerib
11:18 13.10.2019
................ (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Sinine suits ja lõppenud turb on tegelikult variatud viga, müüa teadis sellest 100%, piisab aga sellest kui ta väidab et ei teadnud. See et aastaarvuga huiatakse on tavaline. Klaasidel on aastaarv peal.

Selle müüa sõidukid ? Sellel kõik seal 100k sõitnud ja on eelnevalt teemasi olnud selle müüa kohta (eksklusiiv, lux, diisel saksast, väike ls, ideaalses korras)
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3241853
11:25 13.10.2019
eelmisele (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
mis erinevus on sõnadel müüja ja müüa?
11:30 13.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
selline kiaärikas
MONACO SERVICE OÜ
Registrikood: 12095997
Postiaadress: Mustamäe tee 86-59, 12916 Tallinn
Telefoninumber: 58168777
11:34 13.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
see firma küll praeguseks kustutatud, aga muidu tegemist üsnagi multifirmaliku tegelasega.
https://www.teatmik.ee/et/personprivate/36516-Vjat%C5%A1esla
v-Denbrov

ja osta auto välismaise nimega kodaniku käest, on muidugi omaette vägitegu.
11:39 13.10.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
punktiga nõus , nimi peab olema eestimaine ja mida vanaaegsem seda usaldusväärsem http://www.folklore.ee/kp/lp/2014/AnnikaHussar30012014.pdf
12:11 13.10.2019
eelmisele (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
tundsid ennast puudutatuna? otsi siis sealt nimestikust ka endale üks korralik eesti nimi.
15:35 13.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Teemaalgataja võiks selle isiku ikkagi avalikustada,telf nr,firma nime jne.
15:48 13.10.2019
stammer (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
lugesin teema läbi ja sain aru, et ainus asi, mis võis olla antud auto plussiks - üliodav hind. Koerakas 2007 ja 100 tuhat ja Saksast + meie autoärikas = paneb igal endast lugupidaval "osta targalt" inimesel pirni põlema. Kui ei pane, siis ongi tagajärg selline nagu ta on.
16:20 13.10.2019
. (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
vaevalt, et odav hind- vähesõitnud autod maksavad eestis rohkemgi kui saksas, sest suure läbisõiduga rüsasid on siingi jalaga segada ja odavalt ja keegi ei taha neid. just sellele need ärikad rõhuvadki- korralikku autot odavalt ei saa ja just nii ostjad mõtlevadki- pigem maksan rohkem, aga saan korralikuma.
17:12 13.10.2019
Kärss
Re: Hoiatuslugu
# Kui oli tehtud autole ajaloo kontroll ja viimased 5 aastat teadmata, sealt oleks
# pidanud ka asja lõpetama.

Miks? Ka keritud autol on mingi väärtus olemas ja keritud ei tähenda ka automaatselt halba autot, sest leidub kloune, kes kerivad maha mingi 30tkm, et jääks ikka alla 200tkm piiri, kuigi auto reaalset seisukorda see sisuliselt ei mõjutagi. Me kiõik kindlustame oma liiklemist, kindlustame kodu, reise ja veel paljusid asju (või siis peame mõistlikumaks hoida nt kasko vms asemel arvel mingit rahalist reservi), aga miks ei taheta vana autot ostes oma riske kindlustada? Kui osta auto pikemaks ajaks, on kindlasti odavam käia läbi esinduse kontrollist (tänu Tarbijakaitseseadusele vastutab tuvastamata vigade eest juba kontrollija). Ja kui müüja seda ei luba, on järelikult veelgi rohkem raha vaja jätta reservi (hinnast alla).

Las ärikad toovad sisse vigaseid, ajaloota ja keritud autosid, kui nad neid õiglase hinnaga edasi müüvad. Teema algataja ei pruugi väga miinusesse jäädagi, kui auto nende paari vea likvideerimise järel korda saab ja aastaid omanikku truult teenib.
18:25 13.10.2019
sampoos (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Ostke ikka salongist uusi autosid...mis te neid kärusid ostate.
Kokkuvõttes salongist ikka kasulikum ja iga kuu konkreetset summat liisingusse maksta kui iga päev remontida ja ehkupeale sõita - mõeldes et igakell võib teeäärde jääda. Lööge summad kokku ja siis näete millise korraliku isendi täitsa tutika oleks saanud.
19:42 13.10.2019
hot dog (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
vastupidi eelmisele, uut autot salongist osta ja siis liisingusse võtta, eraisikuna kõige mõttetum. maksad liisingule nagu surnud hobust ja neli aastat hiljem ei ole see auto mitte midagi väärt, lisa siia veel liisingutasud jne.
kasutatud auto (kui oled kõikidest kontrollidest läbi lasknud) liisingusse võttes pole häving nii suur ehk talutav, kui välja ei jõua osta.
19:57 13.10.2019
hot hippo (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
see on sinu arvamus, et kasutatud auto peale kõiki kontrolle viis aastat muretult sõidab, aga üsna kindel on, et uus liisinguauto sõidab. selle eest ma maksangi, et mingeid muresid ei oleks ja et reede õhtul ei pea hakkama remontima, sest esmaspäeval vaja jälle tööle sõita.
20:17 13.10.2019
Kärss
Re: Hoiatuslugu
# see on sinu arvamus, et kasutatud auto peale kõiki kontrolle viis aastat muretult sõidab

See on hoopis ajalugu, mis tundub, et on jäädavalt kadunud. Isegi uut autot tuleb hoolikalt valida, et need garantiiaastad muretult mööduks. Samas ei taha inimesed millegipärast enam osta nii vanu masinaid, mida tõesti on mõttekas pidada aastakümneid nii raha- kui ka närvikulu poolest;)
23:18 13.10.2019
GM (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
See hea, uuemates autodes turvavarustus parem (inimene autos väärtuslikum/ja õues kui autol hädapidurdamine)
12:05 14.10.2019
karvanejakole
Re: Hoiatuslugu
Asjal on ka hea külg, inimene sai peale petuostu targemaks ja eeldatavalt rohkem selle reha otsa ei komista.
13:33 14.10.2019
63amg (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
kas arvad,et ta kunagi enam kasutatud autot ei osta.vaevalt.
18:57 18.10.2019
ei saa aru (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
WhiteLion kirjutas:
Hommikul käivitades kerge sinine pilv taga. Ok viisin töökotta, et miski eelsüüteküünal või nagu ikka 10 aastat vanal autol miski pisihäda küljes. Kurvastuseks selgus aga et turbo täitsa otsas.
Ainult käivitades kerge sinine pilv ja turbo täitsa otsas?
Midagi siin ei klapi
22:57 24.10.2019
ahto_t83
Re: Hoiatuslugu
Väärt kogemus ja aus teema! Loo puänt seisneb minu jaoks selles, et teoorias kipume me ennast tihti üle hindama. Praktikas läheme liimile, kasvõi teksapükste müüja meeldiva naeratuse ja abivalmis teeninduse peale, ostes endale lopsaka partiiga müüja käest kasvõi pikka mõõtu püksid...Samasugune psühholoogiline moment võib tekkida autoostul, kus ostutahe viib reaalsustaju ning tunnetades konkurentsi kangastub kihk napsata auto teise eest kiiremas korras. Kogemusega ja ämbrisse astumisega väheneb tõenäosus liigkasuvõtjate otsa komistada, kuid tehnikaspordis on kõik võimalik ning üllatusi võib esineda kõigil. Hea pakkumine ei püsi riiulil, olgu see uus või vana, seega kui kõhutunnet järgida ja mulje müüjast ei muutu iga minutiga petlikumaks, siis tulebki kiirelt tegutseda ja tehing vormistada. Kui miski jääb kripeldama, walk away...
18:40 05.11.2019
bot (registreerimata)
Re: Hoiatuslugu
Sellised nigelad lood tuletavad ikka meelde, et ostueelne kontroll esinduses on A ja O kasutatud auto ostmisel. Osta ütleme 5000 eurone auto ja siis veel mitu tonni taguda remondi alla on selline rahakoti mõrv et jääb arusaamatuks kuidas inimesed seda omale lubada saavad :D Ja seda kõike mingi keskpärase 10 a vana auto puhul.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.