Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: ROOSTES VIN-KOOD

14:45 19.10.2019
U96
roostes VIN-kood
Õnnestus siis teemas mainitud põhjusel ülevaatuselt läbi kukkuda. 3 viimast numbrit olid loetamatud. Ütlesin küll, et võtke need 3 viimast numbrit tuuleklaasi alt või uksepostil oleva kleepsu pealt, aga ei tohi. Geniaalsed fordi insenerid lõid kerenumbri jalamati alla, kus see siis vaikselt ära haihtub. Küsimus selline: mis probleemi selline nõue, kus iga hinna eest peab olema loetav ka kere külge löödud vin-kood, lahendab? Selles maailmas, kus teenitakse leiba autovargustega, ei oota ju keegi vin-koodi loetamatuks roostetamist.
Maanteeamet suunas mind siis auto tuvastamiseks info-autosse. Vahemärkusena olgu öeldud, et olen selle auto omanik olnud üle 7aasta ja kogu see info ju tegelikult mnt-s olemas ka. Aga sellest ei piisa. Tuli info-autos käia. Seal tõestati mulle seda, mida ma olen algusest peale teadnud. Jaburaks läheb nüüd. Ei piisa, kui info-auto annab mulle kaasa mingi paberi või suhtleb mnt-ga otse. Kui kätte jõudis aeg mnt-sse minna, siis pidi olema kohal ka esindaja info-autost. Ma ei tea miks. Võibolla vaatas visuaalselt, kas tegu on ikka sama autoga. Aga kuidas välistada seda, et inimene ei lähe mnt-sse identse autoga, millel on lihtsalt ukseposti kleeps ja tuuleklaasialune vin ümber tõstetud? Mainisin seda ka oma saatjale info-autost, aga vastuseks tuli: "ära räägi rumalat juttu, see ei ole võimalik". Kui see pole võimalik, siis milleks üldse selline tingel-tangel?
Ja lõpetuseks üleskutse kõikidele vanade focuste omanikele - määrige oma vin-kood tavotiga üle, kui on veel, mida määrida. Auto tuvastamine käib ainult läbi esinduse ja see ei loe, kui elad hiiumaal. Maksma läheb see kokku 180€ + kaugeltnurga meestele sõit ja praamipiletid näiteks.
16:13 19.10.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: roostes VIN-kood

Vin-koodiga seonduv paistab minule ühe kurjust täis madalaima astme ametniku võimu kuritarvitamisena mida soodustab ka tema ülemus kes samuti võimu positsioonilt (ignoreerides riigikogu majanduskomisjoni otsust videokaamerate kohta) alatult pressis peale videokaamerate nõude "Võta või jäta lepinguga". 24 aastat suutsin mina kui tehnoülevaataja tuvastada sõidukit värvi, margi, mudeli, väljalaskeaasta, klaasi aluse vin-koodi, andmesildi ja kerele graveeritud identifitseerimisnumbri kaudu. Nüüd aga ei loe mitte ükski sõiduki tuvastamise meetod peale selle õnnetu koodi leidmise. Graveeritud koodi kohta on sõidukitootjatele esitatud nõue, et kood peab vastu pidama 30 aastat. Vot see ongi ametnike ainuke argument, nõudmaks koodi leidmist. Tõlgendamise küsimus ma ütleks st. leidub inimesi kes kasutades oma ametiseisundit kiusavad ülevaatajaid ja selle läbi ka Teid head riigikodanikud. Tähendab, et sõiduki kui sellise tuvastamine jääb tahaplaanile üle kantides auto tootjale antud kohustust autoomanikule - kõik selleks, et nautida oma võimutäiust mida annab ametiseisund – riigiasutuse ekspert. Ei loe, et ülevaataja näeb tuuleklaasi taga koodi ja tuvastab sõiduki 99,99% kindlusega, vaja on kiusata ja nõuda 500€ maksvale masinale uue koodi graveerimist sest selleks annab õiguse ametiseisund. Tegelikkuses vin-koodiga seonduv tühikargamine toob palju frustratsiooni ka ülevaatajatele endile, mitte ainult Teile head kaasmaalased sest tihti alandavad kliendid ülevaatajat solvangutega kui ei leita koodi kuna Maanteeameti vastav infobaas on koostatud imbetsilli poolt sest seal baasis on kuni 50% valet. Vin-koodi muredest olen koostanud 11 lehekülge pika auditeeriva aruande, mille on saanud ka asjaomased ja kõik ülevaatuspunktid ja nüüdseks ka Riigikogu Majanduskomisjoni liige. Eks näis kas midagigi hakkab muutuma või koerad jäävadki haukuma kui Maanteeameti karavan edasi liigub? Võite vaadata ka selgitavat videot kus alguses ütlen välja ka ametniku nime kes saatis üleriigiliselt kirja nõudmaks autotootjatele antud kohustuse ülekantimist autoomanikele. https://www.youtube.com/watch?v=cuJl4Wh76iA&t
18:28 19.10.2019
vanames
Kõige hullem on üliagarus , = ogarus.
Sellel ülevaatajal puudub kaine mõistus ja kaalutlemisoskus, tõenäoliselt oli ta koolikiusamise ohver.
Selliste esivanemad käisid 49 aastal naabrimehe peale kaebamas et see siberisse saadetaks.
18:45 19.10.2019
Mina olen see ülevaataja videol, kellel puudub kaine mõistus, kes täidab käsku, et mitte saada 100€ leppetrahvi mida on hakatud saatma ülevaatuspunktidele pärast videokaamerate tekkimist. Ma ei olnud koolikiusamise ohver ja minu isa oli siberis kuna ta võitles venkude vastu.
19:00 19.10.2019
U96
"Graveeritud koodi kohta on sõidukitootjatele esitatud nõue, et kood peab vastu pidama 30 aastat."
No selge, nüüd ma siis tean. Aga lgp. seltsimees helari holm mnt-st, miks sõidukitootjale esitatud nõude peab kinni maksma sõidukiomanik?
Tänud Maidule!
19:25 19.10.2019
vanames
PS.
Lugupeetud Millert, Teie vist ei lugenud korralikult teemaalgataja postitust, on ju kirjas et 2 vini on loetavad ja kolmas lõpust roostes.
Kas tõesti on nüüd ülevaatajatel otsmikukaamerad? Ning kui olekski siis ei usu kohe mitte et sellise resolutsiooniga et näitaks numbreid kerelt.
Normaalne ülevaataja ei hakaks antud juhul autot läbi kukutama.
Teist polnud minu postituses kohe üldse juttu, pealegi pole mina Teie juures ülevaatusel käinud, seetõtu ei saa ka Teid kiita ega laita.
20:08 19.10.2019
Leppetrahvist (registreerimata)
Kas mõne nö "leppetrahvi" ametipoolne põhistamine on ka saadaval. Et mille eest nt.
20:49 19.10.2019
Ma seepärast küsin, et leppetrahvi aluseks on lepingulistes suhetes teisele poole kahju tekitamine.
See tuleneb Võlaõigusseadusest ja ma ei suuda välja mõelda, millisel moel võib kaameraga jälgitav/jälitatav ülevaataja Maanteeametile kahju teha!?

"Ühelt poolt aitab leppetrahvis kokkuleppimine tagada lepinguliste kohustuste täitmise ning teiselt poolt on leppetrahvi eesmärgiks lihtsustada kohustuse rikkumisega tekitatud kahju hüvitamist, kuna leppetrahvi saab nõuda sõltumata tegeliku kahju suurusest või selle tõendamisest."

Kuidas ikkagi see kahju tekib?
Kahju PEAB olema rahaliselt mõõdetav või mittevaraline kahju!
Mind huvitab, kuidas nt viimane oleks põhistatud.
20:58 19.10.2019
Aga... . (registreerimata)
Esiklaasi all ei ole paljudel autodel üldse vin koodi,etiketi kleepsu(saab tellida ka uue klepsufirmast) võib kerge vaevaga ringi tõsta või alumiinium etiketi tõmbneetidega teisele autole paigaldada.Ja kui nüüd kerel vin kadunud siis mismoodi ikka olla kindel et tegu just selle autoga mille pass esitatakse.
On olnud juhus kus piiripunktis avastati et Volvo armatuuri allosas,läbi esiklaasi loetav kood ei langenud kokku auto omaga.Lõppes asi sellega et ei leitud seadust mis keelaks armatuuri vahetust (volvol kood kahe neediga armatuurile kinnitatud)ja piisab kui kerel kood õige.
Aastaid tagasi polnud ka harvad juhused kui registreerimisel otsiti Hollandist toodud autodel andmesilti mida lõpuks ei olnudki.Registreerija veel imestas et ei tea miks need Hollandis eemaldatakse kuna asi üsna levinud.Ei tea kas hiljem on nende sõidukitega ülevaatusel probleeme esinenud või märgiti registris et lubatud registreerida andmesildita.
Kui ülevaataja on vin-i mitteloetavuse puhul silma kinni pigistanud ja lähiajal peaks näiteks sõiduk müüki minema,siis uus omanik selle avastades võib paraja jama korraldada.
21:28 19.10.2019
To. vanamees.
Kokkulepped on täitmiseks ja kui miskit ei meeldi siis sellest ka teatatakse, mida ma olen teinud korduvalt ja kõikvõimalikesse instantsidesse, eks aeg näitab kas riigikogu majanduskomisjon võtab selle teema üles või ei? Autot kontrolliv ülevaataja ei oma lepingut maanteeametiga ja tema õiguskuulekus oleneb peaasjalikult tööandjast ja reeglina soovivad palgamaksjad oma alluvatelt kohustuste täitmist. Kui Teie oleks minu alluv kes imiteerib töö tegemist siis ma näitaks Teile ust. Vin-koodi otsimise teema on ainult üks näide paljudest ebakõladest ja raskelt mõistetavatest nõuetest mis tulevad "ülevalt." Olen arvamusel, et teatud riigiametnikud tegelevad ülevaatuse demoraliseerimisega ja ülevaatajate allutamisega "koha kättenäitamiseks". Selleks võetakse kasutusele videokaamerad, kehtestatakse alandavad kohustused, näiteks aeleda kliendi ees põrandal otsides raamilt vinni. Ametnike piiramatut võimu ja karistamatust demonstreerib see kui muudeti auto kontrollimise ülevaatusreegleid käigupealt (samu reegleid kooskõlastatakse tavaliselt kuni 6 kuud paljudes instantsides). Sellest on veel vähe sest mitmete kirjalike suunistega soovitatakse ülevaatajatele kehtiva korra rikkumist A´la mina luban. Ülevaatajate hirmutamiseks kasutati ülevaatuspunktides toimunud karistusoperatsioonide käigus kontrollaktide demonstreerimist. Hakati ülevaatajatele ette söötma nn. testostu autot jõudmaks selgusele kas ülevaataja mõtleb samuti kui päevagi ülevaatust mitte teinud ametnik. Ülevaatajatele pressinguga läks kaasa ülevaatuspunktide omanike liit, kus hääletati salajaste kontrolltestide poolt st. pooldati praktikat kus ei anta ülevaatajale võimalust asja vaidlustada.

Mina ei ole leppetrahvi saanud kuid trahvide välja kirjutaja ütles isiklikult telefonivestluses, et leppetrahvide väljastamise info vastab tõele. Leppetrahvi ühepoolne esitamise õigus on Maanteeametil vastavalt ülevaatuspunkti ja riigiasutuse vahelises halduslepinguga ning võib ulatuda 9600€´ni. Niipalju siis võrdsest partnerlusest riigiasutuse ja selle riigiasutuse tahte täitja vahel.
21:55 19.10.2019
Nii need asjad ei käi!
Kas tõesti Maanteeamet võtab saata mingi "ANNA RAHA!" paberi, meili vms, seda "leppetrahvi" põhistamata!?
Nad PEAVAD esitama põhistaud dokumendi, milles on kirjutatud, mida rikuti, kuidas rikuti ja missugune on tekitatud kahju!
Hästi, ametitesse on tööle võetud psühhopaadid, rumalad sugulased jms kontingent, kes oma aega lolluste väljamõtlemisega sisustab ja püüab kiusu ajada.
Aga miks enda kallal nendel jamadel sündida lastakse?
Selline jant on ju ebaseaduslik! Mida vakki lambist leppetrahvid?
23:09 19.10.2019
Iga leppetrahv toetub ametniku tõestusele kes teeb oma tööd absoluutse perfektsusega, selles olen kindel. Kui palju kasutatakse videot, ma ei tea aga seda, et kaubanduskeskuse parklas on pildistatud autosid ja hilisemalt üle kontrollitud ülevaatusinfot, seda ei eitata. Point ei ole ülevaatajate rikkumised vaid see, et ülevaatajaid karistav organ "kvaliteedikomisjon" lõpetas oma tegevuse kui tekkis riigiametnikel endil palju vastuolulisi vaidluseid selle komisjoni adekvaatsuses või subjektiivsuses. Nüüd siis on kasutusel kaamerad mis hoiavad kokku komandeeringukulusid jne. Algselt selgitati, et kaamerad on pigem aitamiseks ja nüüd selgub, et karistamiseks ja trahvide määramise lihtsustamiseks. Trahvid ei ole lambist võetud kuid kuna ametniku laud on lookas menetlustoimikute all siis tahaks ise küsida kas tõesti on nii palju totakaid kolleege kes pidevalt eksivad millegi vastu või on tegemist riigiametnike poolt juuksekarva neljaks lõikamisega pikkupidi? Tean tuua palju näiteid kaugest ja lähiminevikust kus minule eritati kirjalik pretensioon, et talvel ei olnud asfaldile joonitud parkimisjooned nähtavad sest nad jäid rataste poolt kinnitrambitud lume alla. Ülevaatajale esitati süüdistus, et ta ei võta heitgaase väjundtoru keskelt kus olevat kahjulike ühendite kontsentratsioon kõige suurem... Politsei süüdistas ARK ametniku abil ülevaatajat selles, et ta ei tunnistanud roostes summutit kliendi poolseks heitgaasitorustiku ümberehituseks … Mina siin foorumis kirjutan ainult neist asjadest mille kohta on minul olemas dokumendid.
23:56 19.10.2019
Igal väitel PEAB olema õiguslik vms põhistus. Heitgaaside kontroll siit või sealt tuleb tõendada. Nimelt tuleb tõendada, et konkreetsel juhul see midagi muutis ja sellest tekkis mingi kahju!
Roostes summuti ei saa olla omavoliline ümberehitus, sest metalli korrodeerumine on tavapärane, mitte omaniku poolt väljakutsutud keemiline reaktsioon ja protsess! Kes sai kahju?
Jooned lume all? Nii, sellisel juhul tuleb rakendada võrdse kohtlemise printsiipi ja karistada talvel kõiki, kelle haldusalas mistahes jooned vms asfaldil lume alla jäävad!
Kas te ei mõista raha kokku panna õigusabi tarbeks?
Te saate ju peale istungit selle Maanteeametilt tagasi!
Niikaua, kui seal hakkavad kiusajad lendama, sest iga natukese aja takka 10 000 riigi raha õigusabi ja kohtukulude katteks ajab ülemused tigedaks.
Siis, kui loodetud kasu asemel sigasüsteem hoopis kahju toodab.
Ühe teise ameti me dresseerisime nii ära, et mõne mehe nime kuuldes hakkavad sealsed ametnikujunnid nutma.
Ja nutsid ühe maakonna maakohtus ka istungil, sest tegelesid just samasuguse omavoliga.
Kohtunikud selliseid "kohtumõistjaid" ei salli!
06:01 20.10.2019
Minul on kadunud usk õigusriiki ja ma ei ole ainuke. Kadestan Teid. Võite rääkida kohtunikest kes omavoli ei salli. Mina tean rääkida riigikohtunike otsusest mis lükkas tagasi apellatsiooni ja ülevaataja sai kriminaalkorras karistatud, kuna tegi sooja mootoriga heitgaasitesti ning sai korras heitgaasid. Diletandid kontrollijad aga tegid heitgaasitesti 37 kraadi külma mootoriga ning said mittekorras gaasid ja seda ei arvestanud autoasjanduses rumal kohtunikuproua - olin isiklikult kohtus pealt vaatamas palagani. Palagani kus isegi kohale kutsutud eksperdi poolt väljaöeldud ülevaatajat KAITSEV ütlus: "Sina tegid kõik õigesti" jäi protokollimata ja meil on sellepärast nüüd üks kriminaal rohkem. "Pead hakkavad veerema" on soovunelm sest süvariigis kurja tegevad riigiametnikest kaasmaalased on ennast väga sügavale kinni müürinud. Nad on nagu puugid kes imevad endasse kodanikele valu tekitavaid ebaõigluse mahlasid ja naudivad karistamatuse tunnet. Teen väljavõtte õiguskantsleri 15.05.2015 kirjast mis jäi õhku rippuma kui kakilõhn mis varsti hajus ja ei midagi, lause järgmine.

“Esmalt tuleb möönda, et olukord, kus Maanteeamet on asunud kavandatavat määruse muudatust praktikas rakendama enne kõnealuse muudatuse jõustumist, ei ole kooskõlas haldusorgani tegutsemise seaduslikkuse nõudega ning on seetõttu iseenesest taunitav.“

Teise juhtumi puhul pidi isegi peaminister sekkuma invaliidi ja riigiasutuse vahelisesse konflikti, et Maanteeamet võtaks arvele invasõiduki mis oli varasemalt Rootsis registris. Ah neid juhtumeid on liiga palju.
10:30 20.10.2019
Esiteks, õiguskantsleri arvamused, taunimised jms on õhk, soe õhk, mis samal temperatuuril, mis kontrollitaval mootoril olid.
Muideks, Moidelad, just käisin poja autoga ülevaatusel, sest see oli minu käes. Oli kuuest autost järjekord ja ma jäin minu ees oleva pooltuttavaga "lõugupidi kokku" ja masina mootor jahtus nii maha, et ülevaataja kräunutas teda ukse ees ikka hullult.
Kui kontrollaktis on temperatuur 37 celsiust ja nõue nõuab tunduvalt soojemat, siis on see tõend, et kontrollijad kas pahauskselt või teadmatusest rikkus norme ja sai ka vastava tulemuse.
Tõend! Seda kontrollimise tsüklit ju peaks saama väljatrükina?
Protokollimisega olen kursis ja mulle pole võõras "juht vahetas käike valesti" automaatkasti osas, "mootor seiskus, kuna polnud peal kette" jms tehnilist sõgedust, kirjutet naisterahva poolt, kes küll olnud üks kõrge riigiametniku rändauhindadest, ise kõrge justmaffia esindaja, kuid ega seegi targaks tee.
Olen lugenud protokolli istungist millel nagu poleks üldse osalenud, kuid ma ju olin seal! Istungisekretär, kes on suva tibi ju ei valda teemat ja kirjutab mingeid fraase, mis temale tunduvad õigena. Justnimelt TUNDUVAD ja ta ei jõua kõike kirjutada.
Välja tuleb mingi "kirjad psühhokroonikute kodust" asi.
Nõudke istungite salvestamist koos salvestise teile üleandmisega!
Sellest hetkest on istung korrektne, kuigi alguses jonnitakse. Sest muidu võib tulla jama kui istungil öeldi, aga protokollis pole, mis muudab istungi õigustühiseks.
Teile ei tundu imelik, et samal ajal, kui iga teie samm fikseeritakse, kõik kohad on kaameraid täis- ei salvestata kohtuistungeid?
Kohtumised riigiga salvestage ise, sest tavaliselt on ametniku munad teil peale seda peos, kuna mitte ükski neist ei taha, et nende "kes sa üldse selline oled", "meie teeme mida tahame", harju ära, et uputab" jms satuks ajakirjandusse ja nad on tõesti kohati üliülbed.
Aga arad ja peale salvestise tippütluste ettemängimist lahendavad nad teie probleemi maksimum kolme päevaga.
See on praktika.
Jah, Mart Laar peaministrina koos Rein Lang-iga tegid kohutava õigusruumi, orjapidajate ja varaste õigusruumi, milles alles Riigikohus võtab vastu mingi õiglase otsuse. Kuid apellatsioon/kaebus peab olema ülikorrektne, sest nad ei aruta mitte asja ennast vaid kohtu tegevust.
Seega, mitte seda, kas mootori temperatuur vastas norminõuetele, aga seda, kas maa- või ringkonnakohus jättis olulise asja tähelepanuta või mitte.
Kuna eelpoolnimetet kaks tegelast andsid kohtunikele eluaegse ameti ja vabastasid ka kohtunikud praktiliselt igasugusest ametialasest vastutusest on kohtunikel savi! Tänu sellele võtavad nad vastu ükskõik millise otsuse ja tänu sellele on siiski kallutatavad ja manipuleeritavad, ehk tööriistad.
Tavakodanike asjad on tõesti üsna savi.
Selleks ongi vaja korralikke pretsedente, sest niipea, kui nad saavad aru, et võib mingigi jama tulla või on hagiavaldus äärmiselt põhjalik ja korrektne- nad teevad ka õigeid otsuseid.
Kuid selleks peab hageja, kostja või kes iganes tegema asja ise valmis, tooma KÕIK vajalikud tõendid, viitama õigusaktidele jne...
Siis kohtunik ehk saab veidi aru, milles asi.
Iga uus inimlik pretsedent on aluseks järgmistele.
Trikk on muidugi sees. Riigiproksi peale kaebuse saab esitada vaid läbi vandeadvokaadi, sama on riigikohtuga.
Seega- õigus on kaup. Vintsutatakse inimest alamates astmetes poolsurnuks ja edasikaebamisel ta pole materiaalse seisu osas võimeline vandeadvokaadile tunnis vähemalt 120 EUR maksma.
Tal lihtsalt pole raha õigust osta.
Meie seaduste järgi kvalifitseerub see aga 100% kohtuotsusega nõustumisena- ise ju ei kaeba edasi, siis on ju nõus?
Tasuta riigi õigusabi?
Jah, teile võidakse seda võimaldada, kuid te teete esinduslepingu ja selle lõpus on peenikeses kirjas, et kui kaotate, maksate selle kinni. Sama lugu ka riigilõivude kompenseerimisega.
Ja tavaliselt riigi õigusabiga te kaotate, kui ei määrata teile just verinoort auahnet kaitsjat või juhtumisi ülikõva vana tegijat, kes lihtsalt ei tohi kaotada.
Selline jant on välja kujunenud 30 aasta jooksul ja kõik tunnevad kõiki.
Mõned aastad oli Kuressaares justiitsmaffia "tänupidu", milles laaberdati maha kahe ja poole päevaga 150 000 EUR riigi raha. Jah, riigi eelarvest tuli see raha.
Nii tänati kohtunikke ja muud kooslust, väike pidu oli Kuressaare lossis. Need auväärt justmaffia liikmed lärmasid nii, et linnakodanikud ei saanud magada:

"Möödunud nädalal toimus teises populaarses suvituslinnas Kuressaares Eesti esimese ja teise astme kohtute tänupidu – meedias nimetati seda nii pralleks kui mürgliks –, milleks riik eraldas 150 000 eurot. Kuid maksumaksja raha tuulde lennutamisest enam häiris linnaelanikke lossihoovist kostunud vali lärm.
Põhjus seisnes selles, et Kuressaare linnavalitsuse korralduse järgi oli öörahu 3. augusti ööl vastu 4. augustit ajutiselt lühendatud, sest Kuressaare piiskopilinnuses toimus kohtute tänuüritus,” selgitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Andra Jundas.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitas, et tõepoolest anti luba öörahu alguse ajutiseks pikendamiseks 3. augusti ööl vastu 4. augustit kuni kella kolmeni öösel seoses kohtute tänuürituse õhtuse programmiga piiskopilinnuse hoovis.

Hiljem inimeste ees vabandusega esinenud Kuressaare linnapea Madis Kallas osutas sellele, et auväärsete kohtunike peost ei osatud sellist öörahu rikkumist karta: “Linnavalitsus tunnistab, et antud riiklik institutsioon oma kuvandilt ja väärikuselt andis meile piisavalt kindlust, et see tänuüritus saab toimuma linnakodanikke kuidagi häirimata.”

Neil oli eriluba lärmata- kas mõistate!? Tänuüritus ja 150 000 EUR mahalaaberdamise juures lähebki asi käest. Juba 15 000-t annab maha juua ja süüa.
Õigusriik?
19:48 22.10.2019
. (registreerimata)
Vähe veider on see ülevaataja, kes ei oska põrandamatti vaikselt tagasi panna ja teha nägu, et kõik ok. Aga mida rohkem laseme bürokraatidel endale pähe istuda, seda rohkem meil edaspidi kõri pigistatakse.
19:52 22.10.2019
. (registreerimata)
Arvan, et Maidul on aeg isa jälgedesse astuda ja võitlema hakata. Ja üldiselt meil kõigil.
22:45 22.10.2019
Aga seda ma ju teengi, et võitlen mõistlikuma ülevaatuse eest - kirjutan õiguskantslerile, kirjutan maanteeametisse, kirjutan ministeeriumisse, saadan kirju kõikidesse ülevaatuspunktidesse, teen ülevaatuse videoid, räägin kõrgete riigiametnikega. Aitan ebaõiglusele vastu hakata kui kolleeg seda palunud on, aidates koostada vastavaid kirju ja proteste. Aitan tavalisi kodanikke koostamaks riigiasutusesse edastatavaid "tülikaid küsimusi" ja siin foorumis püüan näidata mis tegelikkuses toimub. Kaitsen ja nõustan kliente ebaausate ja rumalate autoesinduste ja remonditöökodade alatu kohtlemise eest, käisin ka tarbijakaitses ühe naisterahva õigusi kaitsmas. Kohtunik on ühes pikas kohtuloos minu nimetanud kolleegi nõuandjaks/tunnistajaks. Viimane liigutus oli ülevaatust puudutavate probleemide kohta info saatmine riigikogu majanduskomisjonis olevale rahvasaadikule. Isa võitles venkude vastu, mina võitlen eestlaste vastu.
09:10 23.10.2019
. (registreerimata)
Sa ei võitle eestlaste vastu, sa võitled vohava bürokraatiamasinaga ja nürimeelsete ametnikega, kes kahjuks on enamuses eestlased. Meie riik on paraku muutnud ametnike hüdraks, kus ühe raiutud pea asemele kasvab kolm ja siiani tundub küll, et midagi ei muutu paremaks. Ametnike töökohtadele saavad inimesed, kelle ego on ülisuur, silmaring üliväike, mõtlemisvõime olematu ja küüned on juba maast madalast kasvanud enda poole.
Aga üksikisiku võitlused on juba ajaloos osutunud surnult sündinuiks, seega ühenduses peitub jõud.
10:40 23.10.2019
Tegelikkuses on mind valdav frustratsioon nii hävitav, et ütlen - mina võitlen eestlaste vastu sest nemad ju on muutnud selle riigi selliseks nagu me seda näeme. Nemad ei hooli oma rahvuskaaslastest, nemad on ka ülevaatusel suurimad ülbitsejad ja kiusu ajajad, mitte kolonistide järglased. Kõik pretensioonid (25 aasta jooksul 8), mis on esitatud ülevaatuse läbiviijate vastu on tehtud eesti emakeelega inimeste poolt sest venelane saadab nahhui ning lahkub ja eestlane hakkab urgitsema. Alles eile üks eesti värd keeldus ülevaatuse eest maksmisest kuna sai kordusülevaatuse mees lahkus solvanguid pritsides.
13:06 23.10.2019
Nii- ja kuidas suhtub see Maanteeamet sellesse, et ei maksnud?
Arvan, et ütleb kõige parema soovituse: "vaata ise, kuidas hakkama saad".
Hästi, mittemaksmise korral on võimalus saata see Pärnu võlakohtule, see saadab makseettepaneku jne.
40 EUR on küll marginaalne summa, kuid kui seda kõrtsus ei maksta, siis on politsei kangelaslikult kohal.
Kui ei maksta ülevaatuspunktis, siis vastatakse, et teil on omavaheline lepinguline suhe ja klaarige seda kohtus.
Mõlemal juhul on aga tegemist täpselt ühe ja sama asjaga- nimelt teenuse osutamise ja selle eest mittetasumisega.
Kõrtsus murravad vajadusel kangelaspolitseinikud joobes mittemaksja maha, panevad kui koera ketti, keeravad rulli ja viivad kambrisse.
Isik on olemas, mittetasumine on olemas ja asi lausa protokolli ja tunnistajate ülekuulamisega tõendatud.
Nii- Millerti juures toimus täpselt sama asi- teenuse eest jäi tasumata. Argumendiks korduv ülevaatus- kodanikule ei meeldi!
Aga miks ei usuta kõrtsus, et jook oli kibe ja söök sita maitsega- vot ei maksa!
Seega on de jure täpselt kaks ühesugust asja! Mis vahet on sellel, kas teid aetakse alla sinise või punase autoga- ikka jäite alla!
Aga Millert peab nüüd hakkama tõendama, et vana käis, selle sõidukiga käis ja keeldus maksmast!
Vana deklareerib, et Millert sai raha küll ja tahtis juurde, et siis kordust ei tule nt.
Siin tulebki välja, et suhtumine on erinev, kõrtsu asjale reageeritakse koheselt ja ka brutaalselt, ülevaatuspunkt on vähetähtis.
Ma muidugi nüansse ei tea, kuid peale teenuse saamist ja selle eest mittemaksmist on täielik õigus pöörduda koheselt politsei poole, kuna see kvalifitseerub

§ 218. Varavastane süütegu väheväärtusliku asja ja varalise õiguse vastu

(1) Varavastase süüteo eest väheväärtusliku asja või väheolulise varalise õiguse vastu, välja arvatud arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine, arvutiandmetesse sekkumine, arvutisüsteemi toimimise takistamine, arvutikuriteo ettevalmistamine, röövimine, väljapressimine ja asja omavoliline kasutamine vägivalla abil ning tulirelva, laskemoona, lõhkeaine, kiirgusallika, narkootilise või psühhotroopse aine või nende lähteaine, suure teadusliku, kultuuri- või ajalooväärtusega eseme vargus või süstemaatiline vargus, –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.

(3) Käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatud väärteo katse on karistatav.

(4) Käesoleva paragrahvi lõike 1 tähenduses loetakse väheväärtuslikuks asjaks või väheoluliseks varaliseks õiguseks asja või õigust, mille rahaline väärtus ei ületa kahtekümmend miinimumpäevamäära või mille kahjustamisel käesoleva seadustiku §-des 203 ja 204 sätestatud juhtudel ei põhjustatud olulist kahju.

Ka maksmatajätmine ja isegi selle katse on seega karistatav.
Oleks vahva, kui sõiduki omanik olnuks või oleks juriidiline isik, sest 40 ja 3200 EUR omavad olulist erinevust.
Ma ei hakka kommenteeritud seadust lahti kirjutama, kuid nii see on tõesti ka teenuse eest tasumata jätmise puhul.
Siinkohal on oluline, et sõidukile oleks vormistatud korrektne kordusülevaatus, olenemata sellest, kas meeldis või ei meeldinud, kas tasus või mitte.
Siinkohal on kaamerad nüüd siiski abiks.
14:36 23.10.2019
. (registreerimata)
Üv punktil on ju uksed ehk väravad, mida saab sulgeda ja keegi välja ei sõida enne kui ülevaataja lubab.
14:55 23.10.2019
Olen pikaaegse praktikaga ja tean, et kui tuleb klient kellel on meditsiiniline probleem siis pean temaga käituma kui hullaris raviarst. Olen nõus kõigi alandavate märkustega ja solvangutega, peasi, et asi ei läheks füüsilise kontaktini. Muuseas maksmata jätavad reeglina eestlased ja neid juhtusid tuleb üks aasta jooksul ikka. Kodaniku autole sai vormistatud korrektne kordusülevaatus koos märkega, et vin-kood mis asub parempoolse esiratta koopas 5 cm kõrguel ovaalse avause kohal ei ole loetav ja sellist selgitavat märget näeb ka järgmine ülevaataja. Kliendi hingeline seisund muutus kui ma vastates tema küsimusele kirjeldasin olukorda kus tema peab Ssangyong esinduse töötajaga koos minema Maanteametisse kus kohapeal graveeritakse uus vin-kood kohta mille näitab ette autoesinduse töötaja.
Ülevaatuspunkti töötaja ei oma õigust võtta kodanikult liikumisvabadust kui ei ole tegemist elu ohtu seadva hulluga. 40 euri ei ole selline summa mille pärast hakatakse kähmlema.
22:33 23.10.2019
Sass900 (registreerimata)
Nagu juba eespool mainiti, siis inimlik ülevaataja näeb seda roostes vin koodi, teeb kaamera ees näo, et loeb seda ja võtab selle vin koodi mujalt, kui see niiväga vajalik on. Ilmselt tollel masinal oli see ka esiklaasi taga.
Kuidas saab selline asi üldse mingi viga olla? Kas tõesti ei suuda ametnikele keegi seda selgeks teha? Kuidas mõjutab selline "viga" liiklusohutust?
01:10 24.10.2019
Sass900 on küll tugev jutuvestja ja nõuandja, kuid ta ei taipa üldse tegelikkust.
"Teeb näo", et asjad vinks-vonks?
Samahästi võib taguotsaga vinks-vonks teha, sest tõenäosus, et selle taguotsaga juhtub see, et seda ja seedekulglat kasutatakse ebasihipäraselt, see on väga tõenäoline.
Nimelt- vastläbinud sõiduki võtavad teiselpool ust vastu usinad ametnikud ja nende sisetunne justkui ütleks, et tegemist on loetamatu VIN koodiga, mille asukoha nad samuti oma sisetunde järgi eksimatult määravad.
VIN, mida lugeda ei õnnestu muutub WIN-iks ja usinad ametnikud plaksutavad käsi õnnetundest, mõnel võib isegi põiepidamatus tekkida- nemad on nüüd WINnerid!
Taas on paljastet ilge ja rõlge, kuri ja kiimane korruptant/ülevaataja!
Rahva õnne ja hüvangut, äärmist ohutust jms eirates lubati liiklusesse loetamatu VIN koodiga eluohtlik sõiduk!
Vot nii just lõpebki see "teeb kaamera ees näo, et loeb seda" spektaakel.
Spektaaklisse lisanduvad nüüd uurijad, proku ja Batmanikostüümis kohtunik.
Eesti saab juurde veel ühe kriminaalkurjategija, kõik on õnnelikud, eesriie sulgub ovatsioonide saatel.
Et kust nad teadsid?
Mnjahhh... ühe mahaviilitud numbriga GLOCK püstoliga sai riik kohe mitu meest konksu, seda müütasid ametnikud. Ohutuse nimel oli muidugi eemaldatud või rikutud üks vidin, see ei saanuks pauku tehagi, kuid ostusooviga kodaniku sai teha kriminaaliks ja statistiliselt kurjategija paljastatud.
Et ka oli number loetamatu ja kodanike ohutuse nimel võib ikka mõne numbrita masina ette sööta, et teha "inimlik ülevaataja" kriminaaliks.
Asjad elust enesest ja ülevaatajalt ei nõuta mitte inimlikkust vaid allumist.
Kui Eestis saab meespolitseinik mängida netis tütarlast, võtta suva vana, see "ära võrgutada" netis ja lõpuks saab vana krimka kaela, sest meespolitseinik väidab, et ta mängis 13 aastast tüdrukut netis.
Nii saame rõlge pedofiili, mootori soojendamise eest teeme ülevaataja korruptandiks ja inimlikkuse eest samuti.
Nigu naksti!
08:32 24.10.2019
. (registreerimata)
Aga kes ütleb, et just sina pole see, kes meid siin provotseerib, nö luurab väravate taga saaki oodades?
10:26 24.10.2019
Hr. Leppetrahvist teab kuidas meie riigis elu tegelikult käib. Mina tean seda, et käib ülevaatajate vahel pealekaebamine, auto ostnud kodanik jookseb Maanteeametisse, et näete, masin sai 2aastat tagasi positiivse ülevaatuse aga tal ju kumm tühi - karistage ülevaatajat. Tehnoülevaatajate liidus hääletati mõned aastad tagasi ülevaatajale salaja testauto ettelükkamise poolt. Politsei kits käis ülevaatajale peale kuigi sama masin sai KAKS korda saadetud kordusülevaatusele koos kitsega. Ülevaataja osutab kolmele ARK videokaamerale mis salvestavad ja nn. kuriteo matkija käib ikka peale isegi siis kui ülevaataja ütleb: "Näe meid vaatab Tallinn". KUI kõik ülevaatajad hakkaksid täitma Maanteeametist tulnud tobekäske siis oleks rahvas tagajalgadele tõusnud ammu. Kui kõik ülevaatajad täidaksid kehtivat korda siis ehk oleks mõni riigiametnik saanud omale ilusad käerauad süüdistatuna selles, et on arvele võetud suurem hulk autosid mis ei vastanud kehtivale korrale. kui kui kui. Ei juhtu siin korruptsiooniriigis midagi sest rahvas väärib oma riiki ja korrumpeerunud ametnike armeed kuna kedagi ei koti kuni tema ise kannatada ei saa. Kuidas olla inimlik kui oled šaakalite hüäänide keskel? Natuke aega saad olla inimlik ja siis ühel päeval lähed koju ja teatad rasedale naisele kallis ma olin inimlik aga homsest ma ei pea tööle minema...
10:26 24.10.2019
Kuule, "punktike", otsi abi.
Päriselt ka ;)
Asja nimi on muide paranoia.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.