Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ISETUMENEVAD PEEGLID

00:29 09.01.2020
wigry
Isetumenevad peeglid
Sooviks teada kuidas olete rahul isetumenevate (salongi)peeglitega. Ise sõidan vanakooli masinaga millel saab peegli mehaaniliselt keerata tumedasse asendisse ehk peeglis on sees veel teine peegel, mis on tume. Kaasaaegsetel autodel sellist lahendust aga enam ei leia ning tüüpiliselt pakutakse isetumenevaid peegleid.

Nüüd küsimus, et kuidas olete rahul, ja mida jälgida? Kui tihti olete sajatanud maapõhja automaatikat mis ei tee päris seda mida vaja? No näiteks pimedas tagurdamiseks lükkan tihti peegli tavaasendisse et näeks selgelt mis taga aga edasi sõiduks lükkan jälle tumedaks, et taga olijad liigselt ei segaks. Seega sooviks ka võimalust automaatset peeglit heledaks keerata soovi korral.

Ehk kas olete ka selliseid muresid täheldanud või mis probleemid ja tähelepanekud sellega seoses on?
08:42 09.01.2020
poolt (registreerimata)
Re: Isetumenevad peeglid
Väga mõnus lisa. Töötab nii, et ei pane tähelegi tema olemasolu. Alles siis tuleb meelde, kui küljepeeglist tuli silma sirab. Osadele masinatele pakutakse ka küljepeegitele isetumenevaid. Senistel erineva tootja mudelitel on normaalselt toiminud, st ei ole olemasolu või puudumist tähelegi pannud.
08:44 09.01.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Väga rahul. Enda autol on tumenevad nii salongi- kui välispeeglid (2017 Superb Elegance Plus varustusega). Maanteel väga hea, kui keegi sabas sõidab, siis ei pimesta peeglist teise auto tuled.
09:19 09.01.2020
63amg (registreerimata)
mina kasutan u.15 aastat isetumenevaid.väga mugav.tagurdades ju üldjuhul sul ju kedagi taga ei ole.nii pole ju peeglid ka tumendatud.paljudel masinatel on tagurdamiseks kaamera
10:05 09.01.2020
johnny2 (registreerimata)
Mul on see lisa olnud mitmel autol. Tänuväärt asi, mis tõesti toimib ja toimib auto margist olenemata. Mingeid vigasid või rikkeid mina kolme erineva auto juures pole küll täheldanud. Ära harjudes tundub tavaline peegel ja selle näppimine ühest asendist teise kiviajast olevat.
11:01 09.01.2020
ellekas5
Sisepeeglil ka väljalülitus vöimalus,vähemalt Audidel.
11:24 09.01.2020
Mul ühel Hondal oli ka väljalülituse võimalus, kuid jäi arusaamatuks, milleks see vajalik on...
12:37 09.01.2020
v_ (registreerimata)
Vanadel rapetel oli väljalülitamise võimalus. Uuematel pole kohanud enam. Tegelikult pole ka mingi 15 aastat kohanud enam autot millel ei oleks isetumenevat peeglit. Peeglid on moodsamad, ilma raamita, ei põle enam mingit tulukest jms... Alguses ajal kui loomad veel rääkisid olid jah need edevamad, põles mingi tuluke ja oli väljalülitamiseks nupuke jne... kuna oli ju kallis lisavarustus. Tänapäeval ilmselt isegi kõige odavamal uuel pannil on see standardis.
12:43 09.01.2020
v_ (registreerimata)
Mul on viimased paar autot olnud isetumenevate küljepeeglitega ka. Ega ei kujutagi ette enam kuidas on ilma isetumenevate küljepeegliteta sõita. Nüüd on autodel pimenurgaandurid ka peeglite küljes või peeglisse integreeritud. See ka üsna tavaline asi juba. See on vähemalt samaoluline kui isetumenev peegel. Kui ära harjud siis ilma on jube nõme sõita sest rida vahetades tuleb kael paigast ära väänata. Ja võibki ära unustada kuna oled harjunud.
13:14 09.01.2020
Kärss
Nõustun, toimivad hästi, kehtib ka isetumenevate küljepeeglite kohta. Nende olemasolu meenub alles siis, kui sõidad vahepeal mõne teise autoga, millel neid pole.

Minu jaoks ongi olulised just isetumenevad küljepeeglid. Isetumenev salongipeegel võiks ka olemata olla, sest nii harva, kui seda ka vaja läheb, võib selle sõrmenipsu ka ise peegli juures teha ja kuna peaaegu kõik mu autod on max tooniga tagaklaasiga, siis salongipeegli kaudu pimestamine pole nagunii ka väga häiriv. Mittetumenevate küljepeeglitega peab paratamatult pimestamisega leppima või vahetame hetkeks istme seljatoe nurka. Vanadel autodel, millele isetumenevaid küljepeegleid ei saa, lahendab selle probleemi suurepäraselt katusele paigaldatud ja tahapoole suunatud võimas "töötuli":))
13:22 09.01.2020
@ v_ minu näitena toodud Honda oli 2015a isend...

Aga tõesti, pimenurgaandurid on palju olulisemad, kui tumenevad peeglid, eriti suurema auto puhul. Õnneks on need ka minu autol olemas.
14:39 09.01.2020
wigry
Aitähh sisukate kommentaaride eest. Ise jah pole kunagi varem sõitnud ega kogenud isetumenevaid peegleid. Seetõttu olin kahtleval kohal. Samas ääretult vajalik on aegajalt just see, et pimedas tagurdades saab peeglid tavaasendisse lükata, ehk kuidagi peaks see isetumenev asi tagurpidi käiguga välja lülituma.

Pimenurgaanduril pole jälle rakendust leidnud sest enda auto peeglid on piisavalt suured, et kui küljel olev auto peeglist ära kaob, ilmub ta mulle juba silmanurka ehk pimedat nurka ei teki. Sama ka parempoolsel peegligl - kui vaatan seda siis näen küljel olevat autot kas peeglist või silmaga ja pole vajadust kaela kahekorra keerata. Ja peeglid on reguleeritud nii, et näen peeglis cm jagu keret kah. Aga taaskord see vist peeglite eelis millel otsas kumer serv vaatenurga liendamiseks. Seda kumerust pole ka enam väga kohanud.

Aga nõustun et kui on suurem auto siis on kindlasti pimenurga andurid abiks. Väikse sõiduauto puhul pole nii oluline.
15:52 09.01.2020
n1 (registreerimata)
Kui pimedas tagurdad, siis peegel ei ole tumenenud, sest tagant ei paista kellegi eredad tuled. Tumedaks läheb peegel ju ainult siis, kui ere tuli otse peegli peale paistab. Ehk siis probleemi pole.
Need peeglid töötavad nii, et sa ei pea sellele kunagi mõtlemagi.
15:54 09.01.2020
63amg (registreerimata)
kui sul taga autosid pole,siis ei lähe ju ka peeglid tumedaks.vaevalt,et sa suure trassi läheduses koguaeg tagurdad
16:58 09.01.2020
... (registreerimata)
mis point sel teemal on kui endal vanakooli peeglitega auto?
19:26 09.01.2020
63amg (registreerimata)
mis vanakooli peeglid
21:38 09.01.2020
Vanakooli peegel (registreerimata)
Vanakooli peegel on siledakspoleeritud klaasi taga asetseva õhukese hõbedakihiga peegel!
Tavaliselt puuraamis!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.