Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MAZDA 5 LISAPIDURITULI

09:03 13.01.2020
raitz100
Mazda 5 lisapidurituli
Mazda 5 (2005-2010) lisapidurituli tuleb ühel hetkel välja vahetada, aga järelturu hind on kallis (Ebayst 100 EUR, Eesti järelturul 150 EUR). Vee äravool ei ole tule ümber kõige ideaalsemalt lahendatud, seega vett kipub seal pidevalt olema. Antud niiskus pääseb teatud hetkel lahti roostetanud pistiku kaudu tule sisse ning LED elemendid lähevad seejärel üsna kiiresti läbi. Nende disainivigade tõttu põleb neid tulesid pidevalt läbi. See tähendab, et lammutusest ei ole saada ja kui ongi, siis ilmselt läheb ka see üsna kiiresti läbi. Uue tule eest maksad palju, aga eluiga ei pruugi olla teab mis pikk.
Kui vea avastasin, oli minu tule puhul pistiku (nii isane kui emane ots) klemmid täiesti rooste läinud. Sealt edasi juba korpuse sees LED-id ja nende klemmliist lahtisteks tükkideks pragunenud. Seega minul oli vaja lisaks tulele endale ka isane pistik välja vahetada.

Kuna tuli maksab nõmedalt palju ning pistikut saab ainult lammutusest, siis otsustasin USA foorumis toodud lahendust kasutada:

Puuri pistikupesa lahti. Koputa lahtised tükid ava kaudu välja. Sisesta veekindel LED-riba (IP67, 30 cm, 12 V). Selleks, et riba oleks lihtsam sisestada, jäta liimi küljele paberiba alles. Kui korpus seest kuiv, siis puuritud ava ja juhtmete väljaviik on mõistlik silikooni vms tihendada. Lisa pistiku ümber isepaisuvat vms teipi, et tihendust parandada. Ühenda pistik ja tuli jälle põleb. Lahendus ei ole kõige elegantsem, aga toimib.

Ümberehitus võtab ca 30 min aega. Sobivad LED-ribasid Eestist kiire otsinguga ei leidnud. Tellisin Ebay kaudu (6tk koos saatmisega 10 EUR). 12 V pistikupesad Oomipoest 2 EUR eest.

Ebay link: https://www.ebay.com/itm/264117802028
Oomipood: https://www.oomipood.ee/product/pc_2_1_tb_2_1_5_5mm_toitepis
tik_kruviklemm_uhendus


Jõudu!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.