Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLINE AUTO?

19:54 04.02.2020
kats110
Milline auto?
Tere,

soov osta uut autot ja ootan Teie soovitusi heameelega, sest olen ise üsna autokauge inimene :)

Mõned kriteeriumid: hind võiks jääda kuni 8000, auto võiks olla pigem väiksem, kuid siiski nelja-viie kohaga, aasta mitte vähem kui 2012, bensiinimootoriga, võtaks linnas võimalikult vähe kütust(alla 7võiks jääda).
Loodan, et pole liiga utoopilised soovid.

Millist autot soovitaksite?
20:36 04.02.2020
... (registreerimata)
Re: Milline auto?
09:56 05.02.2020
slamg
Lähtusin sinu soovidest ja lisasin kriteeriumid:
1) kuna linnasõidud, siis tugevalt soovitaks automaati - teeb linnas sõitmise palju mugavamaks
2) vaatasin, et läbisõit poleks liiga suur
3) Jätsin välja minu silmis natukene ebakindlamad variandid (nt Peugeot, Renault, Alfa Romeo jne)

Vastavalt hetkel turul pakutavatele masinatele, jäid silma kaks varianti, mis peaks-võiks olla head variandid sulle linnasõitudeks:
- https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3315965 - üpriski klassikaline väikeauto, ei oska midagi erilist välja tuua aga kindlasti igati mõistlik variant.

- https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3315003 - natukene väiksem aga välimuselt ägedam linnaauto. Väga väike läbisõit võiks kindlasti selle kasuks mängida (ja Toyota, kohati, kui vastupidavuse sünonüüm).

Kõige parem on see, kui lähed teed proovisõitu - saad asjast kohe parema ülevaate. Natukene uuri veel konkreetsete autode ajalugu aga kui seal kõik korras, siis üldiselt võibki lähtuda sellest, kummaga rohkem sõita meeldis!

Kindlasti leidub siin foorumis hulgi inimesi, kes ütlevad et Ford pole auto ja Toyota on jama ning õige auto on Audi või BMW. Sealt tekivad aga kas hinnakäärid või saad mingi läbisõidetud raipe, mida saad järjepidevalt remonditöökotta viia. Puhtalt minu arvamus, edu!
11:28 05.02.2020
kats110
Suur tänu kaasamõtlemast!

Seda Fordi kaalun kindlasti, Toyota välimuselt üldse ei meeldi, seega see jääb mängust välja.

Automaatkäigukast muidugi suur pluss, aga kartsin, et ei suru eelarvesse ära. BMW vms auto kultusest jään ka õnneks või kahjuks kõrvale.

Ise olen vaadanud nt seda https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3246711 Välimuselt meeldib ta kõige rohkem, aga päris kõikidele kriteeriumidele ta ei vasta.
Või see https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3278392 kuigi see diisel.

Eks ma vaikselt uurin edasi, enne tuleb vana auto nii ehk naa maha müüa :)
14:56 05.02.2020
... (registreerimata)
võiks ju alustada sellest, palju neid linnas läbitavaid kilomeetreid tuleb. kui ainult hommikul tööle ja õhtul koju, ei pea ilmtingimata automaat olema. kui tihedalt linna vahel sebimist, ei ole ka (fordi) bensiiniturbokas kõige säästlikum- siis pigem juba vabalthingav. diisel on nii ja naa- pidevalt linnas toimetades tekib pikapeale ka tahmaprobleem. nüansse on rohkem kui vaid hind, aastaarv ja kütusekulu.
14:57 05.02.2020
Minu arvamus! (registreerimata)
Kõik teemaalgataja poolt nõutud kriteeriumid peaks selle autoga olema täidetud.
Kui Kia ei sobi siis võib ka konkurendi Hyundai poole vaadata, neil analoogsed parameetrid nõudmistele.

https://www.auto24.ee/used/3268797
16:27 05.02.2020
... (registreerimata)
selle raha eest on paremaid valikuid kui mingi 200 000 sõitnud kia.
17:28 05.02.2020
kats110
Igapäevane keskmine linnassõit on ca 15km päevas, suvel see-eest oluliselt rohkem, sest sõidan maakodu vahet ja liigun sel ajal ka Eestis oluliselt rohkem ringi. Autot sooviks umbes neljaks-viieks aastaks st pole soovi autot lühiajaliselt kasutada.
17:53 05.02.2020
. (registreerimata)
15km päevas ei ole mingi läbisõit, selleks pole automaati vaja- manuaal töökindlam ja hooldusvabam. Kui kuu jooksul tuleb ca 300km linnasõitu, siis võib kütusekulu ka 10l olla- 30-40l kuus kütust osta pole just eriti kulukas. Aga väiksem auto võtab kindlast vähem, 6-7l täitsa reaalne. Ka maanteel pole automaadil eelist. Ja tänapäeva bensukad on maanteel kütusekulult piisavalt ökod. Ega siin mingit erilist soovitust olegi- vaata selle hinna eest võimalikult värskem auto ja nagunii ise seda remontima ei hakka, seega hakkad mõne töökoja püsikliendiks vähemalt korraliste hoolduste osas. Ise vaataks midagi Renaultilt- Clio, Kadjar vms. Citymotors on minu kogemuse põhjal viisaka suhtumisega firma ja seal hea ka hooldada.
18:13 05.02.2020
kats110
Kuu jooksul tuleb siiski ca 450-550 km, suvel 1000+. Hetke auto võtab linnas 9l ja see võiks ideaalis siiski väiksem olla.

Uurin kindlasti ka Renaulti. Tänud kaasa rääkimast!
18:41 05.02.2020
. (registreerimata)
Kui palju saad vanale autole 8000 eest bensiini osta?
18:48 05.02.2020
ärtu7 (registreerimata)
Aga mis auto hetkel on, mis 9 litra sajale võtab?
Uue autoga hakkad ikka sina sõitma, seega soovitused ei ole tingimuslikud ja üldse vali välimuselt, tehnikalt, hinnalt meeldiv auto välja ja osta ära ega sa siin nagunii mingit absoluuti teada ei saa. Igal ühel omad kogemused, arvamused.
19:02 05.02.2020
. (registreerimata)
Kui sissetulek on normaalne ja stabiilne, on mõistlik liisida mingi 12 000 väikeauto. Viie aastaga saad aru, kas jätta endale või liisida uus ja siis ehk juba elektriauto- selle ajaga on selge, mis neist saanud on.
17:34 10.02.2020
kats110
Liisida hetkel ei soovi. Hetkel kisub Citroeni või Maza 3 suunas, aga pole kahjuks Eestist sobivat leidnud veel.
22:28 10.02.2020
qp (registreerimata)
Aga palun, selline auto on olemas. Olen sellega sõitnud ja maal on ühel naabril täpselt samasugune. https://www.auto24.ee/used/3322007
08:20 11.02.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Mina vaataks samuti C4 poole. Paaril töökaaslasel on, ühel 2014a bensukas, teisel 2013a diisel. Mõlemad Eestist uuena ostetud, omanike sõnul on nad nende autodega ülirahul. Diisel pidi olema ka ülimalt ökonoomne, keskmine kulu stabiilselt 4 liitri kandis. Lühikesteks linnaotsteks võtaks siiski bensuka.
Bensukaga sain sõita ka, väga okei auto. Mugav, vaikne, parajalt ruumikas ja kena välimusega.
13:38 11.02.2020
kats110
Ise kaldun ka tegelikult c4 või ds4 poole.

Hetkel olen vaadanud seda.
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3316135 See on küll eelarvest natuke üle, aga mitte nii hull.

Ning ka seda. https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3278392

Kahjuks ei suuda, aga otsustada, kumb olulisem on, kas automaatkäigukast või bensiinimootor. Hetkel automaat bensiinikat normaalset pole leidnud.

Ehk tasuks ka Läti/Leedu/Saksamaa poole vaadata või ei ole pointi?

13:49 11.02.2020
Siin peab meeles pidama, et sitikal kasutatakse robotkasti, mis oma olemuselt on siiski automaat, kuid minu sõidustiiliga ei sobi näiteks üldse- jõnksutav ja tõmblev kipub olema. Manuaalkastiga väga okei auto. Ja sellise puhul mina küll välismaalt, veel vähem Lätist-Leedust ei vaevuks otsima. Pigem mine jaluta nt Laagri Vehos- teinekord on neil seal vahetusena tulnud autosid, mida pole veel jõutud müüki panna või teavad müügimehed rääkida, kas on tulemas midagi head. Ise olen ühe auto kunagi nii ostnud, küll mitte Vehost ja Citroeni, kuid mõte on sama. Jalutasin esindusse, sihiga leida korralik kasutatud auto. Müügimees teadis rääkida, et kohe pole, aga kui nädala kannatad, on tulemas selline masin. No nädala ikka kannatasin ja olemas see oligi. Keda huvitab, siis tegemist oli Hondaga. Niiet tasub veits jalutamas käia, mitte vaid foorumist abi küsida. :)
14:18 11.02.2020
kats110
Vehos on käidud :) Sobivat kohapeal polnud ja müügimehed kahjuks ei osanud öelda, kas on sarnaseid autosi tulemas või mitte.

Nojah, eks ma siis veel natuke aega mõtlen ja kaalun.
14:33 11.02.2020
Kärss
Kui lähed juba ise oma eelarvest üle, tasuks äkki tõesti võtta mõni pakkumine ka uuelt autolt. Uue auto eelis pole mitte otseselt see, et see on uus ja mingid sõlmed on mingiteks aastateks garantiiga, vaid see on üks väheseid võimalusi leida auto, millesse keegi teine hoolimatusest või rumalusest oma küüneviha poleks sisse ajanud. Palju on inimesi, kes külma mootoriga käivitades hoiavad pöördeid kõrgel, kasutavad autot ülimadalatel pööretel lootes sedasi kütuse kokkuhoidu, kraabivad liivaseid aknaid jääst puhtaks vms, mida ise iialgi ei teeks, kuid mis otseselt mõjutab kestvust ja tarbimisväärtust järgmise omaniku jaoks. Isegi tehase poolt ettenähtud ülipikad õlivahetusvälbad on juba paras kuritegu mootori suhtes, mille tulemusel võib juhtuda, et pead tegelema ükskord oma raha eest tagajärgedega, mis ületab praegu uue ja kasutatud samasuguse auto hinnavahe, kuid peale nende kulutuste tegemist sõidad ikka edasi vana autoga, mille turuväärtus sellest ei kasvanud. Kui auto ostjaks on mitteautoteadlik inimene, kes ise pole võimeline neid probleeme lahendama ning autot soovitakse pikemaks ajaks, lööks ma juba puht sportlikust huvist exceli tabelisse vana auto kõrvale ka uue auto (üsnagi hästi ette ennustatavad) kulud, et võrrelda neid riskidega. Mitte, et selle tulemusel ilmtingimata uue auto peaks ostma, aga ma näen siin eelarve planeerimise juures ilmselget sinisilmsust, mis või ühel päeval asenduda karmima reaalsusega, kuid mida oleks samas võimalik ennetada täiesti mõistlike vahenditega.

PS: ma ise ei lähtuks praegu sellest, et üks auto meeldib või teine mitte, vaid kui eesmärgiks on ikkagi kasutatud/odavam auto, lähtuks sellest, et õlivahetused on tehtud märgatavalt sagedamini tehase ettekirjutustest ja autot ennast on samuti hooldatud hästi ning rohkem kui hädapärane. Kui leiad sellise auto, alles seejärel hakkaks vaatama, kas auto meeldib, mis on aastaarv, mis hinnaga saaks kätte jne. Selliseid autosid on raske leida, aga neid liigub... samas nende otsimine on töömahukas, turg on täis osavaid petiseid (kelle äri põhinebki andmete võltsimisel, et selliseid "hea auto otsijaid" veenda) ja autokaugel inimesel on sellise pärli otsa sattumine pigem loterii. Mina näiteks loteriipileteid pole kunagi ostnud, tööd ei karda, aga auto otsimise peale liigset energiat/aega kah kulutada ei soovi. Mõistan ka neid inimesi, kes auto ostmisele vastupidiselt lähenevad... kuigi terve selle foorumi probleemide pool on kirjutatud enamjaolt just nende poolt, kes liiga sinisilmselt on autot ostma läinud ja ühel hetkel hakkab selle korras hoidmine rahaliselt üle jõu käima.
14:51 11.02.2020
kats110
Tänud asjaliku kommentaari eest!

Oma eelarvest läksin tõesti üle, sest ehk pole hind sellel autol kivisse raiutud.

Kuna auto ostan endale hetke plaaniga tõesti pikemaks ajaks, siis alustasin siiski sellest, et auto välimus nii seest kui väljast kindlasti meeldiks. Ennast teades, ei hakka ostma autot, mis välimuselt "käib kah", sest hiljemalt poole aasta pärast oleks see auto uuesti müügiks, puhtalt selle tõttu, et osta uus, mis päriselt väga meeldib.

Uus auto ca 8000-9000euroga pole ka nagu silma hakanud hetkel, vähemalt selline, mis meeldiks.

Jutus muidugi mõte sees, ei vaidle vastu.
15:20 11.02.2020
skoda1234 (registreerimata)
skoda octavia,piisavalt mahukas ja ka ökonoomne,väikese munaga kütuse arvelt kokku ei hoia
15:26 11.02.2020
10451620 (registreerimata)
skoda, skoda... kunagi tuleb see ju maha ka müüa...
15:49 11.02.2020
... (registreerimata)
Mis see "pikem aeg" tähendab?
Fakt on see, et peale 3 aastat on nagunii enamus autod ennast ammendanud, ka see praegu välimuselt meeldiv jne ja hakkad taas uut otsima. Kui juba kauem pead, siis ilmselt tõesti auto väga meeldib.
Isiklikult väikeste prantslastega mõned kokkupuuted siiski olnud. Nii Citroeni, kui Renaultiga. Punktist a, punkti b vägagi mõistlikud masinad, kuid minusilmis totaalselt emotsioonitud. Mingit vaikset salongi küll ei täheldanud...suht lärmakad, aga see rohkem harjumuse ja võrdlemise koht teiste autode, mudelitega. Mina soovitaks valida miski konkreetne välja ja minna proovisõidule ja meeldimise korral tehing teha.
Tänapäeval, kus marke ja mudeleid on niivõrd palju, võib tõesti juhtmed lühisesse ajada, eriti, kui ei tea kindlalt, mida tahta või pole mingi konkreetse margifänn.

16:38 11.02.2020
Väikepoiss to 10451620 (registreerimata)
Nii ja mis selle Skoda müümisega on siis? Ilmselt on seda lihtsam müüa, kui prantslasi-itaallasi. Octavia kusjuures pole üldse halb pakkumine.
19:05 11.02.2020
kats110
Sõita sooviks umbes neli aastat vähemalt.

https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3297388

Selline Skoda oleks mõeldav?
19:26 11.02.2020
vabalt (registreerimata)
Kui mootori kood on CZEA
19:44 11.02.2020
Musjöö (registreerimata)
1,4 TSI 90kw on küll kahtlane valik.
19:52 11.02.2020
. (registreerimata)
6a vana skooda 8 tonni? Oijummel küll...
19:59 11.02.2020
kats110
Aus tõde see, et mootori puhul pm ei tea üldse mida jälgida :D
20:04 11.02.2020
saapapaelad (registreerimata)
Kui ei tea siis pigem käi kaarega nendest VAG grupi selliste aastakäikude autodest mööda. Asi ei ole ainult mootorites, käigukastidega on olnud ka piisavalt jamasid.
20:11 11.02.2020
Juhhhhuuuuuuu.... (registreerimata)
Jäi silma üks väike punane Peugeot 208 Active Plus Turbo NAVI 1.2 81kW, vist oli 2016 ja natuke üle 20kilo sõitnud ning garantii veel aasta aega. Kui otsid, leiad üles, iseasi, kas meeldib. Sellega saad vähemalt muretult sõita.
20:17 11.02.2020
Krt, sellel pesukotil mõned kindlustuse laksud olnud.
21:07 11.02.2020
Aulux (registreerimata)
Kui soovid bensiini, automaati, vähe sõitnud ja alla 9 kilo siis pead kaaluma Opel Corsa-t. Seda autot sulle siin juba soovitati 2016 ja 8 kilo. Saad üsna värske auto selle raha eest, muidu ostad mingi vana sauna. Ega eriti võtta ju polegi.
21:33 11.02.2020
qp (registreerimata)
Sitikaga peab arvestama, et C4 kuni 2014 ja alates 2015 on erinevate iseloomudega autod. Kere on sama kuid tuled ja veermik ning istmed muudetud Ehk siis uuem on pehmem, vanem aga käitub teel nagu sportauto kuigi pole ebameeldivalt jäiga vedrustusega- selline paras. Siia lisame hetkel turu parima jõudlusega pidurid, väga vaikse ja ruumika salongiga ning väga hea helisüsteemiga auto. Neil on põhiliselt kaks erinevat varustusepaketti- kollase kellade värvusega odavam ja sinaka värvusega täiuslikum. Mis puudutab automaatkasti, siis näiteks see on tavaline automaat(seda võib julgelt soovitada): https://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/242/auto_php-id=327
6242-view=102-www_auto24_ee.html

Selline aga poolautomaat: https://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=3278392&a
mp;view=40&cache_missing=1
22:05 11.02.2020
Tavaline tegelane (registreerimata)
Hei!

Kuna hr Kärss juba nii pikalt siia teemasse panustas, siis kirjutan ka oma vaatevinkilst.

Ostes kasutatud autot ei vaataks ma ühtegi siinmail sõitnud sõidukit ning kindlasti otsiksin oma auto kas ise mujalt või laseksin tuua, põhjused järgnevad:

1) mootorid töötanud mitte siirderežiimis aga pikalt ja pidevalt, tihti palju soojemates/tingimustes
2) auto ei ole näinud soola, korrosioon puudub
3) veermik on tihti uueväärne, sõidetud on siledatel teedel
4) kõrgema SKP tingimustes on autole üldiselt kulutatud rohkem, pole koonerdatid ega kokku hoitud, tavaliselt on sakslaste aga ka näiteks rootslaste kasutatud autod ilma ühegi kulumisjäljeta ka suht suure ls puhul

Ja ma ei räägi tundmatu ajalooga autoplatside ja/või muude “ärimeeste” teenustest. Autot saab osta ka Euroopast ilusti autopoest/ametlikt esindusest - lendad sinna, valid välja, maksad raha, puhkad/šhoppad ja lendad koju tagasi, auto saabub treileril sulle koju ukse ette max nädalaga :)

22:18 11.02.2020
qp (registreerimata)
Kui Saksa auto silindrid ja kolvid ning pihustid on tehtus savist või plastiliinist, siis pole vahet kuskohast sa omale auto ostad...
Kui pikalt saksa või Prantsuse siledatel teedel sõitnud auto siin sõitma hakkab, saavad sillaosad ja amordid kiire lõpu. Korduvalt näinud. Roostega sama asi, kui mingi auto siin ei roosteta, miks peaks siis nn. roostevaba autot lõunast siia vedama?
22:52 11.02.2020
Kärss
Tavaline ja qp jagavad mõlemad biiti, aga mina kardaks veel rohkem ikkagi seda, et on järgitud tehase etteantud hooldusintervalli. St eelistaks pigem tuttava käest osta, kelle puhul on teada, et ükski õlivahetus pole nt üle 15tkm läinud ja kes ikka pikemaid otsi autoga sõitnud. Paraku sellist autot pole kohe kusagilt võtta. Kui pool aastat oodata, siis ehk selle aja jooksul tekib müüki, aga see on jälle teistpidi loterii.

VAGi 1,4 on kuulsad oma ketijamade poolest. Algul ei päästnud ka sagedasem õlivahetus, viimastel väidetavalt juba päästab ja väidetavalt on ka vahetuskett töökindlam kui oli tehaseoriginaal (kuulujutud!!). Sõita on hea, aga omale ei tahaks, sest selle raha eest on mugavamaid ja ka töökindlamaid. Lähematel sugulastel on muidu 2 sellist uut ostetud (Octavia ja Jeti, mõlema ls veel alla 100tkm), pidevad lihtsad pisihädad nõuavad rohkem tegelemist kui ühekordne mootoriketi purunemine nõuaks:)

PSA-d on minemas tagasi "normaalsete" automaatkastide peale, nii et, nagu juba viidati, leidub neid mitmesuguste käigukastidega, mida autokauge inimene kõiki ühe nimetaja (automaat) armastab koondada. Kui leiad sobiva, küsi targematelt üle, mis kast see on, sest muidu hakkavad järgnema peale ostmist samad küsimused nagu siin kõrval teemas, kus keegi pole rahul sellega, et automaatkasti ainult sportrezhiimis kõlbab tarbida:))
23:16 11.02.2020
niizzama (registreerimata)
Kärss mis aastas sa elad? 2014+ on 1.4TSI rihmaga.
23:27 11.02.2020
kupeemegann (registreerimata)
Aastaarv ei mahu küll piiridesse, aga midagi haruldasemat

https://www.auto24.ee/used/3322969

01:36 12.02.2020
Kärss
TO niizzama: teema algataja küsis ju alates 2012 autode kohta, mis on just ketiga! Ma rääkisin meie pereringi autodest, mis enam loomulikult uued pole, need on just nimelt need viimase otsa ketiga mootorid, mis väidetavalt (minu silmis siiani kuulujutt) olid juba ketijamadest priid. Tundus nagu viisakas teema algatajat informeerida, olgugi et need, mis tema hinnaulatusest pigem välja jäävad, on hiljem juba rihmaga. Ma üldiselt ei poolda seda, et maksta kõrgemat hinda aastaarvu (mitte seisukorra) eest, aga siinkohal oleks sellel tõenäoliselt siiski mõte... kui mingi kasutatud VW-Audi-Skoda-Seatati alla sellise summa panemine üldse kuidagi mõttekas võiks olla.
06:55 12.02.2020
... (registreerimata)
et kärsa pereringis on autosid rohke kui inimesi, teame juba ammu. ühes teemas on pereringis dacia, teises teemas vag jne. ja jutte erinevatest autodest järkub kauemaks...
08:46 12.02.2020
Ei ole need VAGi TSI-d midagi nii õnnetud, kui on tehtud paanika. Igal uuel asjal on alguses sünnimuresid. Õnneks tehas reageeris ja nüüd on need mured kadunud.
Siiski, sellise raha eest Rapidi ei vaataks.
Kiiresti vaadates jäid silma need:

https://www.auto24.ee/used/3217855
https://www.auto24.ee/used/3228294

Kummagi autoga mingit seost ei oma. Fabia on hea väike putukas linnas sõitmiseks, samas saab ka maanteel okeilt hakkama. Octavia jäi silma just hea varustuse ja mõistliku läbisõidu poolest. Lisaks müüb seda ka esindus. 1.4TSI 103kw mootor on rihmaga, mis tähendab, et sel pole ka varasemate ketiga mootorite võimalikke muresid. Edasi läheb väga okeilt ja kütust väga palju just ei taha, peaks jääma Sinu piiresse. Igast asendist parem auto, kui siin soovitatud Corsad jms seljakotid. :)
11:43 12.02.2020
Kärss
Kolmele punktikesele: kui nii minu kui naise suguvõsa on paljulapselised, on paratamatult ka palju onusid-tädisid, neil kõigil omakorda palju lapsi-lapselapsi... autosid on palju, aga inimesi veel rohkem. Sellepärast nimetangi pereringiks mitte otseselt pereks (peres on tõesti autosid inimestest rohkem, autohobi tõttu lausa kordades:), kuna teema kontekstis on täiesti pointless laskuda detailidesse, millises sugulusastmes olev inimene sõidab Octaviaga, milline Jetiga, milline Loganiga jne. Minu isik on siin täiesti kolmandajärguline ja detailse (ning ajas muutuva!) nimekirja esitamine ei aita absoluutselt teemaalgatajat. Katsu sellele mõelda, enne kui teemasse läbu juurde hakkad tekitama.

EDIT (niizzamale): ei käi kommenterimas sugulaste autosid ja kuigi suhtleme peredega tihedalt, ei tule (väheste eranditega) minu käest küsima ka keegi seda, milline uus auto liisingusse võtta või milline vana osta. Sellega saavad kõik suurepäraselt ise hakkama, et valida, mis meeldib. Autopedenduse tõttu jõutakse minu juurde aga sellega, et miks jõnksutab, mis koliseb, miks jäi nõrgaks, miks üks rehv kulub kiiremini, kas sellele remondi hinnapakkumisele leiaks ka mingi odavama lahenduse jne. Terve foorum on täis samasuguseid küsimusi. Nagu ütlesin, siis need TSI-d on siiani ise hästi toiminud, auto kui terviku kohta ei saaks päris sama öelda...

Muudetud 12.2.20 13:19

12:49 12.02.2020
Mul on ka sugulasringis palju autosid aga ega ma eriti ei ole huvi tundnud naiseõe abikaasa auto vastu ja ei ole huvi tundnud ka õemehe auto vastu. Natuke imelik oleks küsida ka, et kuule, sul see TSI on ilgelt saast onju, lähen kriban kohe foorumisse teistele ka? Või, et oh ostsid uue auto, kle lähen teen kohe paar tiiru, et välja selgitada su auto puudused...

Endal olnud viimase 25 aasta jooksul 30+ autot, neist võin rääkida küll aga üldiselt ei pea vajalikuks. Ega ma suurtest autoajakirjadest targem mistahes valemiga ei ole. Ühemehe autoväljaandega võiks muidugi veel diskuteerida, ühemehe puhul on alati ka isiklik eelistus mängus... Eesti autoarvustused ongi pigem ühemehe omad. Selles suhtes ongi autoajakirjandus meil natuke seinast seina, pigem mis konkreetsele ajakirjanikule endale meeldib. Aga kõigiga on alati nii, et mis ühele meeldib ja teisele ei pruugi meeldida. Siin ei saa tegelikult vaielda kuna arvamused on erinevad ja need on ajas muutuvad vastavalt konkreetse isiku enda eelistustele ja vajadustele. Võin öelda, et ka endal on 25 aasta jooksul autodest arvamus oluliselt muutunud. Need autod mis olid ägedad 20 aastaselt ei ole enam 30 aastaselt nii ägedad ja 40 aastaselt on juba hoopis muud autod mis huvi pakuvad.

Nii, et lugege parem Euroopa suurimat autoajakirja Autobildi. Seal on meist palju pädevamaid vendi kes iga päev erinevaid autosid testivad ja arvustused on tehtud kollektiivselt mitte personaalselt isiklikke eelistusi silmas pidades.
13:48 12.02.2020
Üks räägib aiast, teine aiaaugust. Noh, ikkagi aiaga seotud, ses mõttes on OK.
Mis see autode ülevaade siia puutub, kui küsitakse autode kestvuse kohta? Ajakirjaniku paaripäevane proovisõit annab ülevaate auto kasutusmugavusest, mitte auto kestvusest.
Teemaalagataja küsis konkreetselt ju, millist autot võiks vaadata. Mis need autoajakirjad siia puutuvad? Ilmselt oleks mõnel kodanikul mõistlikum piirduda nende lugemisega, mitte kommenteerimisega.
16:34 12.02.2020
saapapaelad (registreerimata)
Miks pakute manuaalkastiga autosid, neid siin ju küllaga. Inimese esimene valik oli automaat, see teebki otsingu keeruliseks.
19:55 12.02.2020
qp (registreerimata)
Mitte ükski Škoda pole automaatkastiga. Ei leia ka volksvaagenilt automaati, selle saab ainult 3,0 mootoriga või üldse Amarok.

Lisan igaks juhuks veel kui kellelgi huvi Rapidi vastu peaks olema. Vältige laugsaba varianti kui sõitjad just päkapikud pole... Tagaistmel käib pea vastu lage juba 170 pikkusega isikul. On olemas veel järsksaba, seal on lagi kõrgemal.
21:23 12.02.2020
kasteet
Tuleb vaadata mis popid autod on, miljon kärbest ei saa ju eksida. Näiteks rahvaauto Qashqai mahub ilusti etteantud raamidesse. Kindlasti võtta vähemalt Acenta varustuses.
23:54 12.02.2020
kats110
Tänud kaasamõtlejatele!

Qashqai on hea soovitus, aga võtab liialt kütust ja on veidi liiga suur.
06:40 13.02.2020
... (registreerimata)
4,3m pikk auto ei ole suur. sama pikk on see rapid, sama pikk on c4 jne- alla 4,5m on kõik väikesed autod.
08:01 13.02.2020
Qashqai on C segmendi SUV ehk nn. väiksem keskklass, nn. Golfi klass. Pisikesed SUV-id tunduvad kummalisel kombel paljudele suuremad, sellepärast mõni võrdleb T-Crossi millegipärast Golfiga kuigi tegu on täiesti Polo baasil ehitatud autoga. T-Roc aga tekitab kogunisti suuremaid vaidlusi. Huvitav tegelikult kuidas kõrgemaks tõstetud aga mõõtmetelt peaaegu samaks jäänud autod on paljudele suured. Skodade puhul muidugi on tavaline, et mõõtmeid suurendatakse. Nii sai Polost Rapid aga paljud võrdlevad seda Golfiga. See on tegelikult päris kummaline.
08:09 13.02.2020
Juhin tähelepanu veel koostekvaliteedi standarditele. Mida madalamasse segmenti auto kuulub, seda madalamad on koostestandardid. B segment on üldiselt autotööstuste standardis madala koostekvaliteediga, puuduvad topelttihendid ustel reeglina, kõva plast, kapott käib reeglina pulgaga lahti jne. C segmendist leiab rohkem pehmet plasti kuigi tänapäeval on C segmendis saanud standardiks tagaustel kõva plast ja ees pehme, mõnel tootel on ustel topelttihendid, mõnel puuduvad. Kvaliteeti tasub otsida alates D segmendist (Ntx: Superb, Passat, Audi A4 jne) on reeglina juba paremate standarditega. Ustel topelttihendid, sageli paljudel juba standardis pakettaknad, parem polsterdus ja madalam müratase. Mingil põhjusel kipuvad ostjad võrdlema Skoda Octaviat Audi A4-jaga kuigi tegu on täiesti eri klassi autodega ja ka koostekvaliteedi vahe on seetõttu märgatav. Ometigi on segmenteerimine internetis kättesaadav kõigile. Piisab ainult googlest ja muidugi pädev allikas leida, näiteks ACEA.
09:22 13.02.2020
Aulux (registreerimata)
Kui Qashqai liiga suur(kütust ta küll palju ei võta) saad selle raha eest Juke, kuigi välimus on maitse asi. Neid on piisavalt valida.
09:36 13.02.2020
csawe (registreerimata)
Juke puhul tasuks siiski manuaali eelistada, kuna automaat pole sellel vastupidav.
16:42 13.02.2020
Juke 1,6 vabalthingav 117 hobujõudu on komplekteeritud variaatorkastiga, 1,6 turbot 190 hobujõudu sai tellida xtronic variaatorkastiga. Palju neid 190 hobujõulisi siin müügis on? Vabalthingav 1,6 ei tee sellele kastile midagi. Ja on lollilegi selge, et variaatorkast vajab õlivahetust ca 80 000 km pealt, kuigi tootja seda ette ei näe. Nii, et jutt selle kasti ebakindlusest on nagu ta on... Kahel tuttaval Juke 1,6+variaator, läbisõidud üle 150 kilo, ei mingit probleemi, tõsi kastiõli on vahetatud varakult.

Muudetud 13.2.20 19:24

18:59 13.02.2020
No (registreerimata)
Omasin qashqai 2011 aasta oma 2,0 bensiin cvt. Maantee kulu oli 6,5. Linnas 7-8.
Ja kindlasti ei ole ta suur auto, vaid ikka väikeauto, lihtsalt kõrgem. Julgeks soovitada küll, ideaalne naisterahva auto.
20:15 13.02.2020
kats110
Hm olen tegelikult mõnda aega 2015.a Qashqaiga ringi sõitnud, aga tol hetkel tundus ta kesklinnas liiklemiseks(parkimiseks) tüütult suur, samas nüüd hakkasin võrdlema mõõtusi vana autoga ja oluliselt suurem ei olegi. Kõrgus on autol minu puhul pluss.
20:51 13.02.2020
... (registreerimata)
kui oled 1,64 pikk, siis mõned autod tunduvadki suured.
20:59 13.02.2020
Kui tahad J11 kerega Qashqai automaati läheb sinu eelarve pauguga lõhki, isegi manuaali puhul hinnad üle 9 kilo. Muidugi tasuks mõelda J11 peale, vanemat küll osta ei tasuks.
15:47 14.02.2020
pesukaruot (registreerimata)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.