Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLINE UUS SÕIDUAUTO ON SUURIMAKS PEAVALUKS?

21:00 06.02.2020
xcad
Milline uus sõiduauto on suurimaks peavaluks?
See rohkem jutt õlleklasi taga aga siiski! 0,9l turbomootorid, elektroonijkat äärest ääreni täis masinad kuidas kestavad? Palju muretuid kilomeetreid kannatab sõita näiteks Dacia 0,9l? Ja ega see üksi, neid pisimootoreid mis isegi mootorrattale jäävad nõrgaks on hulgi tekkinud, kuidas on vastupidavus peale garantii lõppu?

Muudetud 6.2.20 21:01

21:56 06.02.2020
endine preemiumimees (registreerimata)
Re: Milline uus sõiduauto on suurimaks peavaluks?
Uus tavaline sõiduauto (minu kogemused Opeli ja Skodaga) vs kasutatud äge auto (nt Volvo või BMW, samuti isiklikust kogemusest) on ka koos hinnalangusega soodsam nn preemiumautost. Lisaks on odavam kaskokindlustus ning tore on, kui auto läheb nupust/võtmest käima ilma, et sellele peaks eraldi hommikul lootma.

Ja ma tõesti tahaks nautida sõitu preemiumautoga, st ma tunnetan seda vahet, aga paraku seda naudingut on kokkuvõttes suht vähe olnud minu elus nendega (ka uuemate, aga mitte garantiilistega).
21:59 06.02.2020
endine preemiumimees (registreerimata)
Ahjaa, kilomeetrid - poeuute autodega olen sõitnud ca 50-100k igaühega (4tk kokku) enne vahetamist (garantiiperioodil), kasutatud preemiumautodega vähem (kuni 60k, keskmiselt 35k), kuna rahast hakkas kahju (raha sai otsa) :)

Muudetud 8.2.20 08:59

22:36 06.02.2020
Kärss
Ma ei oska vastata teemas püstitatud küsimusele, aga nende mikromootorite puhul on jäänud mulje, et osadel neist on mingid väga konkreetsed tüüpvead (VAGi 1,4TSI kett jne), enamus neist on täiesti kohutavad sõita ning enamjaolt on ka nende lubatud kütusekulu pettumiseks värskele omanikule. Selles see peavalu peamiselt seisnebki, sest kasvõi nende samade Dacia 0.9 turbokatega lastakse lõuna pool taksodena juba üle poole miljoni km mootorit ennast puutumata (loomulikult mitte tehase soovituslike õlivahetusvälpadega). Kuna tutvusringkonnas on neid mitmeid, siis selle 0.9 turboka puhul häirib kohutavalt näiteks turbolääg, aga seda ei saa öelda, et mootori jõud autost üle ei käiks või et see sõitmine mingi väga räige mootori koormamine oleks. Näiteks samasuguse Dacia 1.0 vabalthingav on selline, et sõites on kogu aeg tunne, nagu pidurid oleks peale jäänud, nii raske on (samuti uuel!) autol edasi rühkida. Sealsamas liigub Toyota 1.0 vvti vabalthingav nagu nalja ja jääb ruumi vajutamiseks veel ülegi. Tõin muidugi jälle äärmustesse kalduvad näiteid, mille vahele mahub enamus teisi, aga ma ise ei kardaks mikromootorit ennast tillukese töömahu pärast, vaid pigem siis, kui sel mootoril on teada mõni konkreetne tüüpviga või kui see moodustab auto kui tervikuga koos jõuetu ja mootorist viimase võtmist nõudva komplekti.

Teema küsimusele vastates jääb aga mulje, et kõik uue auto ostnud inimesed hirmsasti kiidavad, aga kui peale garantii lõppu peetakse vajalikuks autost lahti saada ja võimalusel ka marki vahetada, tekib alati kahtlus, et midagi jäetakse pigem rääkimata. Päris mitmel korral on ka näiteks naise tuttavad seda kinnitanud, sest naistel üldiselt pole vaja ilustada tõde või tõestada kogu maailmale, et just nende peres on maailma kõige parem auto.

PS: nädala jooksul olen käinud garantiiremondis kahe erineva autoga, poole aasta jooksul erinevatega samuti mitu esinduse külastust remondi pärast. Vanu pole nagu põhjust torkida pidevalt, kuigi läbisõidud on sama aja jooksul oluliselt suuremad. Kas just peavalu, aga autode puhul, mis on värsked ja mida pole võimalik valida isikliku kogemuse, autoklubide kontaktide või netis leiduva knowhow põhjal, ongi vist rohkem kas "lotovõit" või siis paratamatult probleemsemad nii keerukuse kui ka ebaloomulikult kiire arendustsükli pärast. Seda enam, et uusi autosid ei püütagi tänapäeval teha "isalt pojale" suunitlusega (sest kõik tahavad kogu aega veel uuemat mudelit ja see oleks ressursi raiskamine ning teeks auto omahinna tootja jaoks asjatult kallimaks). Mulle väga meeldiks, kui keegi selle väite ümber lükkaks:)
23:31 06.02.2020
MinuNimiOn (registreerimata)
Noh inimeste kogemused on erinevad - mina ostsin uue auto. Grantiisse asja olnud 1x pisikese elektividinaga. Pärast 5 aastat jätsin endale kuigi oli hirmu uue auto ostu põnevuet tunda. Polnud nagu motet vahetada kuna kõik töötas nagu valatud, midagi ei logise, nagise jne. Nüüd 6 aastat möödas, ühtegi viga pole ilmnenud ja ikka ei suuda endale põhjendada, miks peaks välja vahetama... Garantii oli muide vaid 3 aastat.
06:55 07.02.2020
........ (registreerimata)
kärss paneb, nagu ikka, jälle täiega trolli. tema põhijutt on alati selline, et temal on ja tuttavatel on ja kõike omal nahal kogenud ja tema teab jne, aga tegelikult tea ta halligi. ja nüüd nätakas- igapäevaselt sõidan dacia 0,9 turbokaga, mingit lääga mitte kuskil ei ole, turbo tuleb taha momentaalselt ja seda juba 1500 pöörde juures, seega kui oskad autoga sõita, suudad selle mootori üsnagi teravat minekut ideaalselt ära kasutada. vastupidavuselt nii palju, et 104 000km ilma ühegi probleemita kapoti all ja ega ei tundu ka, et seal probleeme võiks tekkida. garantiis on auto käinu õõtsapuksi ja kondi torude pärast. bensukulu maanteel viisakalt sõites 5,3 kanti, aga üldiselt ökoauto ta ei ole- kindlasti leiab mõne ökoma bensuka.
11:23 07.02.2020
Kärss
Punktireale: mu õde ostis (liisis) aasta lõpus samuti selle Dacia 0,9 turboka (uuena) ja mul pole vähemalt endal ühelgi turbokal kunagi nii suurt läägi olnud. Aprillis, kui omale uut autot otsisin, võtsin samuti esindusest proovisõiduauto sama mootoriga ja välistasin just läägi tõttu (nt Renaulti 1.3T pole see lääg sugugi häiriv, aga siis polnud seda mootorit veel valikus). Seda kirjutasin ka ise, et see 0.9T mootor pole auto kohta sugugi ebapiisav ja sõita kannatab kenasti, kuid see lääg... oleneb sellest, millega võrrelda või harjunud ning kuna sellega sõidab peamiselt õde, siis ma tõenäoliselt ei harjugi kunagi selle läägiga nii ära, et seda normaalseks hakkaks pidama. Teda ennast ei häiri üldse, tema ei sõida igapäevaselt autoga, mille lääg oleks palju väiksem või puuduks täielikult:)

Lihtsalt Sinu eriarvamus ei ole vastuargument minu arvamusele ega loomulikult minu oma ka Sinu omale - erinevad harjumused ja kogemused panevadki meid vaatama asju erineva mätta otsast ja foorumis peavadki olema esindatud mõlemad arvamused. Ei ole nii, et kõik on kogu aeg ainult kas õige või vale. Saan aru, et oma autot kiita on hästi vajalik, aga kiidulaulust pole mingit kasu neile, kes alles peavad hakkama oma valikuid tegema ja proovisõidul märkama asju, mis ühte häirib ja teist mitte.

PS: Uus vs vana teemasid on siin foorumis palju. Prooviks jätkata nii, et ei pööra seda samuti uus vs vana teemaks, vaid kasutame seda uus vs vana võrdlust ainult niiöelda skaalana, et mõõta "peavalu" hulka. Mingisugust mõõtühikut on sinna vaja, sest muidu ütleb lõpuks keegi, et uue autoga on garantii jooksul normaalne 3-4x aastas remondis käia, iga kord antakse tasuta asendusauto ja mingit peavalu sellepärast ei kaasnegi, täiesti muretu põli...
12:39 07.02.2020
Üldmulje (registreerimata)
Miskipärast jääb mulje, et 20 aastat tagasi osati toota paremaid, õigemini vastupidavamaid sõidukeid.
Rõõm sellest, et 100 000 on remondita sõidetud, tundub äärmiselt pentsikuna.
Eriti neile, kelle sõidukite läbisõit on tänaseks 400 000+ km ja kel pole muret olnud ja nagu ei paistagi.
Ka pole arusaadav tillukese "ökomootori" 5,3L sajale jutt, kui me võtame nt võrdluseks sõidukid, mil peal juba 20 aastat 1,9 TDI, 2,5 TDI mootorid.
Kui mul oleks võimaluski osta uus- no ma ei tea, kas julgeksin osta uut või otsiksin mööda Saksa, Hollandi ja Belgia erakuulutusi, et leida mingi veaga seismajäänud 200 000 sõitnud masin.
Et kuidas siis töökindel masin saab 200 000 pealt seisma jääda?
Eks ikka inimlollusest, kui nt rihmu ei vahetata. Automaat kahehobusetreilast otsad annab jne.
Et ise järele minna on kallis?
Aga ei ole- see on odavam kordi kui mingu uue junni pidev remontimine.
Paljud head margid on just nende "kaasaegsete" mootorite tõttu muutunud parajaks peavaluks, nt VOLVO.
Uus võiks olla parem, kuid tihti on tegemist ikaldusega.
12:46 07.02.2020
no ikka ajab oma iba... kirjutasin ju, et igapäevaselt sõidan ja pole veel mingit lääääääga tunnetanud- turbo rakendub ca 1500 pöördest alates ja sealtmaalt, iga hetk kui vajutad, on turbo kohe olemas. ei mingit viivitust. aga kuna sellel autol on ka eco lüliti, mis auto tuntavalt uimasemaks teeb, tasub see üle vaadata- ehk on sisse lülitatud.
https://bparts-eu.s3-eu-west-1.amazonaws.com/ftp/motocoche_2
/000/001/455/000001455854.jpeg
12:55 07.02.2020
to üldmulje (registreerimata)
kui 100 000 sõidetud ilma oluliste garantiiprobleemide ja muu jamata, siis on raske seda nimetada kurvastuseks. mõni kordi kallim mark on selle ajaga juba korduvalt oma vigadega esinduses istunud. ja kui tahta nimetada miskit ökomootoriks, siis tuleb esmalt vaadata meie keskkonnaaktivistide poole, kes kogu väest püüavad õhku selgemaks muuta ja autotootjad vastavad sellele oma meetoditega- võtame ühe silindri vähemaks, selle arvelt saame sumpast tulevat mürki vähendada ja näidud rohelistele ette kanda- kõik on ilus. aga et tegelikult vajab iga auto edasiliikumiseks teatud koguse energiat, siis sel juhul tuleb lihtsalt neis kolmes silindris põletada ära see kogus kütust, mis enne põles neljas ja et see kolmepütane väheke nobedam oleks ja tdi meestele jalgu ei jääks, nikerdati sinna külge turbo- minek kordi parem kui mingi 44kw vabalthingav, aga jällegi kütusekulukam. igal asjal on tänapäeval point ja kolib kunagi see 2,5 tdi mees ka mingi muu auto peale, sest sest neid haisupomme lõputult enam ei jätku või keelatakse nad lihtsalt ära.
12:59 07.02.2020
Mahno3 (registreerimata)
Mul on tutvusringkonnas just need "junn" tüüpi autod.
Endal oli - Skoda Fabia 1,2 - no ei pidanud remontima kuni 80 000-ni, edasi ei tea (auto jäi pere lagunedes teisele poolele)
Oli Renault Fluence, sai ostetud 60 000 pealt, müüdud 160 000 pealt (kuna oli universaali vaja). Remonti ei vajanud (kondid, pidurikettad, klotsid jms võiks hooldusreal olla)
Nüüd on Leon 1,5 TGI. Kolme kuuga 8000km, pole peale tankimise muud teinud aga noh, vara ka veel.
Oli peres teinegi fabia. Hakkas vajama hoolt ca 10 aasta vanuselt.
On renault scenic - 5 aastat ja 40 000 vast sõitnud. Korra käis alguses pihustiga garantiis ja tüüpveana värviti tagaluuk (neil on kõigil viga, kus iluliistu kinnitused lõhuvad värvi ja hakkab sealt roostetama). Muidu sõidab hooldusest hooldusesse.
On dacia lodgy. Sõidab muretult.

Ma ei tea, mis uue auto lappimise hirmust te pidevalt räägite. Probleemid on pigem erand kui reegel ja kui on hooldatud auto, tehakse tootjapoolsed vead garantiikorras korda.

Rõõm 100 000 läbimisest on pigem sellest, et kui auto liisitakse 5 aastaks ja sõidetakse ca 20 000 aastas, siis lähebki auto ca 100 000 peal vahetusse. Rõõm 200, 300 jne kilomeetri läbimisest jääb järgmistele omanikele.
13:19 07.02.2020
Justnimelt- uus ostetaksegi selleks, et elus millegi muuga tegeleda kui auto all roomamisega. Maksad küll rohkem, aga vähemalt ei ole mingeid ootamatusi ja üllatusi, mida need 20a vana 2,5tdi ostjad tihtipeale kogevad, aga loomulikult avalikult ei räägi. Elu on siiski nii palju edasi läinud, et ka eestlastel on lõpuks sellised palgad, mille eest on võimalik liisida uus auto ja vähendada ühe olmemure osakaalu, mis vana auto omanikel paraku siiski eksisteerib- kus remontida, palju see jälle maksab ja millal järgmine remont ootamas. Et ei jääks muljet, et niisama lambist pläägutan, siis on peetud ka neid vanu üksjagu, aga ühel hetkel oled jälle olukorras, kus vana nõuab üha rohkem remonti, selleks kulub aega ja raha ning lõpuks püüad teda maha müüa, et järgmist vana osta ja kõik algab otsast peale. Sai sellest ringrattast isu täis ja lihtsam on sõita uutega.
13:26 07.02.2020
Kui see "haisupomm", millisest hellitusnimest päris hästi aru ei saa, sõidab läbi probleemideta ja sama kütusekuluga 3x rohkem, kui see kaasaegne "öko", siis mina rehkendaks asja ikkagi ka kolme "öko" tootmise kontekstis.
Kumma keskkonnakoormus on siis suurem, kas selle ühe "haisupommi"(!?) või kolme ikalduse oma?
Miks MIELE kodutehnika töötab laitmatult 30 aastat jutti ja uued "ökotehnika" omasid tuleb selle aja jooksul viis tükki vahetada.
Kas on ökoloogiline toota 1 või 6?
Jne.
Kuidagi haiseb ikkagi see ökojutt, mitte pole 20 aastat vana sõiduk "haisupomm".
Esimene hirmutav kogemus oli vaadata Suzuki Balenot, tuliuut, aastat 25 tagasi- niisugust rimakat, nii pehmet ja peenikeste juppidega masinat polnud mina varem näinud, nagu titevanker. Sõber ostis "uue" auto.
Kui see oli vanaraud, sõitsime meie oma "vanadega" edasi.
13:56 07.02.2020
mado73 (registreerimata)
Pole küll otseselt teemasse, aga kui osta iga viie aasta tagant tuttuus auto, siis on see suht keskkonna vaenulik tegevus (vaatamata sellele, et uued autod saastavad keskkonda keskeltläbi vähem kui vanad). See, mis täna tundub normaalne, ei pruugi olla seda tulevikus. Vaevalt, et 15 aasta pärast keegi kuskil autofoorumis sellist uue auto fetishi juttu ajab. Ajad muutuvad ja inimesed koos nendega.
13:57 07.02.2020
Mis mõtet on seda ökoteemat siin foorumis heietada- tänapäeva maailm on tarbimismaailm ja kõik jäävad ellu vaid siis, kui käib aktiivne raha liikumine, ost-müük, seega edu aluseks justkui olekski odava ja laguneva kauba tootmine- teed 20a vastu pidava pesumasina ja müük langeb kolinal, koos sellega ka tulud, töötajate palgad jne- ei ole vist hea olukord. Lähed hommikul tehasesse tööle ja meister ütleb, et täna kahjuks midagi ei tooda, sest tellimusi ei ole ja niipea pole näha ka. Istuvad ka varuosatootjad jõude, sest sillad ei lagune, mootorid uhavad miljoneid kilomeetreid ainult õlivahetustega ning kered ka ei roosteta. Mismoodi see kapitalism siis eksisteeriks? Ma ei tea, miks rohelised ei räägi vanade autode pikemast pidamisest kui taaskasutus on igal muul ala in- ju on nende suud sel teemal autotootjate raha täis topitud. Aga nagu juba öeldud, siis vana autoga kaasneb tahes tahtmata teatud remondivajadus, seega ühe olmeprobleemi pidev eksisteerimine- lihtsalt inimlikult mugavam on see probleem uue autoga nullida ja maksta selle eest, et üks mure oleks vähem. Aga mul üks odavapoolne Polar pesumasin, mis nüüd vist juba kümme aastat vana ja kolm korda olen trumli rihma vahetanud, muus osas funkab probleemideta. Keraamiline elektripliit vist 16a vana ja kaks korda praeahju alumist tenni vahetanud, muud ei miskit. Külmkapp snaigelt sama vana. Ju tehti 10+ aastat tagasi veel kestvaid kodumasinaid. Ja ei ole ma ka seda tüüpi, et lihtsalt ilu ja vidinate pärast mingi uue asja ostaksin- ikka siis, kui vajadus tekib.
14:01 07.02.2020
Ahjaa- näiteks mobilest leiate 200+ sõitnud daciasid piisavalt- ju nad siiski kestavad. Aga kuna tehnika on Renault oma, siis pole erilist mõtet rääkida konkreetselt Dacia lagunemisest.
14:12 07.02.2020
xx (registreerimata)
5,3litre on väike nimi ka "small block", on selline AWD Savana 2006a. öko pill trassil 14l/100km, õiged on big-iga algavad, päris õiged üle 500cid ehk üle 8,2l. Teine on Dacia 1,4 ilma elektroonikata mille kohta öeldakse, et "rooliratas on lisavarustuses". Viimase kohta paar head sõna...sain kadunud isalt päranduseks 2006a. ja 2014a. oli läbisõit 16tuh, korra oli suvel vihmaga sõidetud! Mootor oli jube tuim nagu "kinni" bensukatel seda ei ole, küll diislitel millega pole raatsitud pöördeid anda. Nüüd on 60tuhat läbisõit ja minek umbes nagu dacia 1,6-sel. Pidevalt antud takka, suuri pöördeid ja mootor lippab hästi, just kiirenduse kohalt pole kurta 1-st kohe 5-ndale käigud, vahel ka 1-st 4-ndale. Rehvid 175/80-14, kannatab nagu maasturiga sõita üle äärekivide ja liivasossis pole ka hätta jäänud isegi sealt kuhu LandCruiser 100 oli sisse vajunud sai läbi.....muidugi siis oli vahel 4 ratast õhus ja pärast kael kange (õnneks pea jälge katusesse ei jäänud). Odav auto on see millega pole muret, osad odavad, keegi ei tüki küljele kriimu tõmbama, vargad ei vaata. räägitud on MB oosade mudelite probleemidest, sama BMW-ga. Kui ostad 100tuh masina ja jama jama otsa ajab kurjaks, kui masin on 0 väärtusega siis see ei aja kurjaks vaid sunnib kokkuostule mõtlema. dacia 1,4 14a. on läinud vaja: kapoti avamis linki ; klaasipühkija harju, muud midagi iga 2a. tagant 5W-50 õli sisse ja õlivõtt puudub.
14:28 07.02.2020
Kärss
# vähemalt ei ole mingeid ootamatusi ja üllatusi, mida need 20a vana 2,5tdi
# ostjad tihtipeale kogevad, aga loomulikult avalikult ei räägi.

Huvitav, et seda kirjutades ei torka silma see vastuolu, et uue auto ostja eelistab vahetada oma auto välja juba 5a/100tkm pärast (miks küll?), aga selle "vana ja laguneva ja pidevat remonti vajava" auto omanik ostab omale vana ja sõidab sellega läbi veel palju rohkem kilomeetreid kui teine uue autoga. Samas ta teab ka seda, et alates teatud läbisõidust maksaks uuem elektri/gaasiauto sisuliselt ise oma liisingu kinni, st see uus auto oleks aastate peale jaotatuna ju "tasuta" käes! Aga näe, rumal inimene, sõidab ikka vanaga ja paneb liisinguraha hoopis kütuse alla. Kindel ikka, kes siin tegelikult rumal on või kes mingite väljamõeldud põhjenduste najal oma valikuid üritab õigustada? Kusjuures see haakub vägagi teemaga, sest neid erandeid see teema algataja siin vist välja sõeluda üritabki, milline uus oleks kasvõi pooltki samavõrd muretu kui praegu see vana pahapahapaha auto.

Oma valikute õigustamise asemel võiks üritada ka natuke teemasse rääkida, et millised need uued siis on, mis on tõepoolest suurimaks peavaluks ja mida teistele ei soovitaks. Ja muidugi miks ei soovitaks? Mulle meenub halva näitena kohe üks aasta+ eest ajakirjandusest ja ka siit foorumist läbi käinud luksusliku bemari saaga, kus garantii jooksul auto istus suure osa ajast garantiiremondis ja peale garantii lõppu ei näinud autos lisaks omanikule "mingit" väärtust millegipärast ka esindus:))

PS: kui tehnikast ei jaga ja vana autot valida ei oska, ongi üsna tõenäoline sattuda ühe roima juurest järgmise juurde ja sellise inimese jaoks on uus auto kindlasti muretum valik... vähemalt garantiiaja jooksul. See teema ehk aitab lähemale tõele, milline võiks olla muretum enamikust.

PPS: Täpselt 10a tagasi kevadel tõin Rootsist omale sellise suhteliselt suure läbisõiduga 2,5TDI Volvo, sõidab siiani ainsamagi sisulise tõrketa, esimestel aastatel sõitis üle 50tkm aastas, on täisvarustuses ja 100% töötavate lisadega, pole kunagi ülevaatusel saanud märkust heitgaaside osas vms, mis viitaks mingitele tehnilistele puudujääkidele (isegi katalüsaator töötab, mida diislitel ei kontrollita). Minu jaoks sobiks suurepäraselt nö mõõdupuuks, millest halvem küll ükski uus auto olla ei tohiks. Ei imesta, kui nii mõnegi uue ja töökindla auto otsija latt asub umbestäpselt samal kõrgusel.
23:22 07.02.2020
jo (registreerimata)
Äsja sõber rääkis,et tuttava Oktavial läks esiklaas kaks korda pragusid täis lühikese aja jooksul ja auto vahetati välja ja vastu anti uuema aasta Fabia.Kere nii pehme,et katus väristas klaasi puru.
23:35 07.02.2020
Jobbbbu (registreerimata)
Arvutage välja kui palju on teie auto ülalpidamiskulu kilomeetri kohta.
Suurimaks peavaluks UUE auto puhul on liisingumakse+kasko+hooldus. Kui kütusekulu kilomeetri kohta on 0.1-0.15€ NII UUE KUI KA KASUTATUD auto puhul siis uue auto liising+kasko+hooldus kipub olenevalt auto hinnast olema vähemalt 0.2-0.4€/km.
Uue auto puhul maksate aastas liisngut+kaskot ca 2000-6000€.
Selle raha eest peaks kasutatud autot saama päris mitu korda esinduses remontida.
02:32 08.02.2020
ei saa aru (registreerimata)
Esindusse asja pole ja 2000.- ei kulu kuidagi aastas remondi peale.
Ei tea mida selle 6000.- eest veel aastas remontima peaks:)
07:41 08.02.2020
xcad
Kindlaimad mootorid on malmplokk ja kaan, neid ei tehta enam. MB W123 diislid, Patrol 4,2 vabalthingav ja Jeep 4,0 R6, muidugi ka kuulus Cummins R6 diisel. Omal on kogemus kus MB oli plokikaanes mikropragu mis avaldus suure koormuse all, vist lasi paar mulli jahutussärki. Müüsin edasi selle G mersu R5-e ja 10a. pärast või ka rohkem oli uuesti müügis.....küsisin seda viga ja vastus oli, et kust tean! No siis rääksime juba pikemalt. Läheb selle veaga veel edasi ja 20-30a pärast keegi teebki kapremondi ja kõrvaldab ehk vea!
09:09 08.02.2020
marita57
# Kindlaimad mootorid on malmplokk ja kaan, neid ei tehta enam.

Xcad, kui ise alustasid teemat, siis palun püüa selles ka püsida! Eespool juba sai mainitud, et neid uus vs vana teemasid on foorum täis, võta, loe ja kommenteeri, pole vaja veel üht täiendavalt teha.

Siin räägime ikka ainult ja vaid peavalu valmistavatest UUTEST sõiduautodest ja igikestvatest liikuritest mõnes teises kohas.
10:08 08.02.2020
Ron24
Kunagi, kui Ford tuli välja 1L EcoBoost mootoriga suutis mingi ajakirjanik välja kaubelda vastuse, et mootori planeeritud eluiga on 240000km. Uuena ostjale küll ja veel. Jama nende mikromootoritega on see, et kuna töömahtu ei ole siis ei ole ka mootoril väänet ja neid mootoreid peab parajalt piitsutama, et need edasi liiguks. Samas kui elektrilist salongi lisasoojendust ei ole raatsinud osta peab talvel külmaga väga kaua külmas sõitma. Kiirustel üle 100km/h kasvab ka kütusekulu hüppeliselt. Siis hakkad sõitma kütusekuluga üle 7l/100km. Ja 7 sajale võtab ka minu praegune Saab 9-5 millel 2,3L mootor. Ma arvutasin uue auto tasuvust isiklikust seisukohast ja minul ei tasu mitte mingil juhul uus auto ära.
10:42 08.02.2020
kaarens
mikroturbokatel on oma koht täitsa olemas, aga tuleb siiski aru saada, et füüsikalised piirid seavad oma. väikeauto mikroturbsiga on linnapill ja täpselt selliseks seda ka loodi ning ka "tuuniti": kuskil euroopa suurlinnades vuramiseks. maanteid need tihti ei näe (või vähemalt ei peaks nägema) ja ega kilometraazhi ei kogune ka just palju. küll aga säästab ostuhinna/kaalu arvelt (mis omakorda säästab ka veermiku jms pealt) ning mis kõige olulisem, tootja seisukohast säästab sellega CO2/auto kohta, sest EU nõuded on säärased.

midagi teha ei ole: 1,0T pakub enamvähem sama pauku mis 1,5-1,6L vabalthingav, aga on odavam toota JA tootja võidab emissioonide pealt julgelt 20-30 g/km per auto. Ma ei tea, mis on praegune taks, aga eelnevatel aastatel oli EU nõue, et keskmine toodetud autode co2 heide peab olema 120 g/km või vähem, ja iga 1g tähendas 100€ lisamaksu PER auto!!. See, et vastupidavus on kannatanud, seda ei huvita enam kedagi. Peamine, et garantiiaja peab vastu ja muu on sügavalt savi. Eks me oma Greta-õpetuse kummardamisega oleme sattunud säärasesse lõksu: autod on küll "rohelisemad" kasutuse ajal, aga vähem vastupidavad, mis omakorda tähendab tihedamat autovahetust (mis aga kohe miskist otsast "roheline" pole).
14:40 08.02.2020
xcad
Kaubik (tegelikult kõik kuni 3500kg masinad) mida kasutatakse intensiivselt peaks kestma, oma kogemuded 2007a Sprinteriga. 147000km ja mootori kap remont. Õli vahetatud 10-12 tuhande tagant. Autol puuduvad õlirõhu ja veetempi näidikud, on signaalalmbid, vee tempi oma süttib alles siis kui klapikambri kaan on kõver. Õli soovitus 5W30?? Soojas kliimas alla 10W60 ei kannata sõita, tagasillas tehtud poolassid 2-es tükis üliõrna nuudiga, miks, eks ikka selleks, et laguneks ja osa hind 900EUR. Plekkveljed ei kannata 3500kg koormust, pragunevad...kurat kas kaubik peab sõites tühi olema ja juht 45kg kaaluma??? Kere välisplekkidest ei hakka rääkimaga roostetavad ka siis kui talvel ei sõida ja 2x aastas õlivanni uputad. Kusagil kirjutati, et ukrainast osteti üliodavalt kereplekki, sellel liigne hapniku sisaldus ja roostetab olenemata korrosioonitõrjest....järsku isegi õlivanni uputatult tuleb sisemine rooste välja? Kokkuvõttes 100% ebaõnnestunud kaubik, eriti vilets 2,1l 110KW topeltturbo mootor. Üldse saksa masinad kipuvad lagunema kindla intervalliga, et tarbija TARBIKS tagavaraosasid, ja just need mis lagunevad on kallid. Väidetakse, et uuemad väljalasked on paremad, järsku ongi aga MB on oma margi korduvalt täis teinud. Osad CDI mootorid ja E seeerija olid elektroonika probleemidega, asi aetud liiga keeruliseks ja serviced ei oska lahendada.....vaheta aga järjest asju. Kontrollitud laguneva toote tootmine on 3-5 korda kallim kui korraliku tagavaraosa tootmine kui hind on üle 1000% üle omahinna kannab mängida ja inimesi tillitada. Odava otsa autodel ei tasu kasutada seda saksalikku kontrollitud lagunemist sest osad on odavad ja kui ei ole mõistlik remontida viiakse utiili. Kallitel masinatel aga küll! Porche osadel mudelitel lambi pirni vahetuseks demonteeri esitiib (võta kere pirni ümbert ära)! Lahendus on jaan tatikalikult geniaalseks tehtud.....kui aga jõudsid sellise 100tuhandega osta küll jõuad ka remontida! Need ajad kus luxus autod kestsid on ammu kadunud, nüüd kestavad just odava otsa masinad....mis arvestatud vaesemale kontingendile. Prantsuse autode ja ka muude masinate igaaastased mudelivahetused mis muudavad jälle kõiki tagavara osade koode, kas nii on öko ja hoiab kliimat? See auto mis on nii üliöko võib tegelikkuses olla hullem kui 70-ndate big blokk ameeriklane...just ökoloogilise jalajälje mõttes. Sest ameeriklane sõidab ka täna veel see öko aga on 3-5a. pärast mitte lammutuses vaid utiilis sest talle keegi ei ei taha pruugitud osasid......
Unustasin veel kirjutada MB "eriti kavalst nipist", generaatori peaahelasse on pandud mingi blokk (välimus nagu koera junn) mis hoiab pinget 13,3-13,5V. Kena, aga aku on pidevalt alalaetud ja iga 1-2a. järgi uus aku osta on ka "midagi" kül mitte eriti suur kulu aga annab tarbimist.

Muudetud 8.2.20 14:56

15:46 08.02.2020
AntiOpel (registreerimata)
Mõnus. Sellist huumoriteemat polegi lugenud veel, kus teema algataja ise, hakkab mingit hoopis risti vastupidi paska ajama.
Olen omanud mitmeid autosid päris uutena ostetuna, hetkel peres samuti neid 2tk ja pole ühegagi mingeid rämedaid peavalusid pidanud taluma. Vast ükskord oli Hondaga...aga see oli peale kõva pidu, siis pea valutas. Autoalaselt pole ükski uus auto pead valutama pannud. Ja miks peakski? Kui on uus auto, on garantii ja remondikuludele pead vaevama ei pea. Maksad iga kuu liising+kasko ja veered muretult. Ise teen nii, et aasta enne garantii lõppu vahetan auto uue vastu välja. Jah, kaotan ehk rahas (kindlasti kaotan), aga mugav ja muretu elu maksab ka midagi.
15:52 08.02.2020
AntiOpel to Ron24 (registreerimata)
Väände kohalt...peres Skoda Superb 1.5TSI 110kw DSG kastiga, 240Nm. Ei leia küll, et peaks piitsutama pidevalt, liigub väga okeilt igast asendist. Pisike turbokas koos normaalse väändega, väga ok.
Mikromootori alla võiks lugeda ka enda CR-V 1.6i-DTEC 118kw 9k automaat ja 350Nm. Väga muhedalt astub minna. Ei pea samuti piitsutama. Aga seda autot ei saa lugeda uueks autoks.
Alati ei pea olema 500Nm min. et auto edasi liiguks ning ei pea olema ka 3- liitrine mootor.
Muidugi, kui sa sõidadki mingi uue 0.9L Dacia bensukaga, millel on ehk 100Nm väänet, siis küll tõsi, et pead piinama.
16:26 08.02.2020
jantivjoopel (registreerimata)
Maru hea on jälle dacia nimi suhu võtta ja hakata millegagi võrdlema, ise aru saamata, et see võrdlus on täiesti mõttetu ega mõju absoluutselt daciat solvavana. 0,9 moto viib selle auto 11 sekundiga sajani. Mine ja vaata täna müüdavate crvde andmeid ja kaks korda võimsam, kaks korda suurema väändega bensukas venitab heal juhul 9,4 sekiga sajani. Ränk vahe, onju ? Anname tõele au, et crv kaks korda raskem. Seega dacia lendab oma kaalukategoorias päris hästi edasi, seega hoidkem oma opeli musitamiseks mõeldud mokad kinni.
Kodanik ronile ütleks seda, et mootori ressurss on igivana teema ja ammustest aegadest on tootjad seda arvutanud. Tootja annab optimaalse ressursi, et mitte liiga helde lubaja olla ja tarbijaid petta, aga tegelikkuses kestavad mootorid korraliku ekspluatatsiooni käigus tunduvalt kauem. Aga kui nüüd kellelegi see 240 000km ka ei meeldi ( mis on tegelikult keskmise omaniku 10a läbisõit), siis tahaks teada, et mitu aastat sa ühe autoga sõita tahad- 20a? Kui sellesama fordi hammasrihma vahetus on alles 200 000km pärast, siis kas see ei ole tarbijale soodne? Tahad iga 100 000 tagant raha kulutada?
17:28 08.02.2020
Ah, et 0,9L mootoriga 11 sekiga sajale!
VAHVA!
Japsid oskasid 50- nest kuubikust ka neli silindrit teha, laste ringrajamotika sellise. Edasi läks julmalt!
Onu Albert rääkis miskist energia jäävuse seadusest, emmtsee ruudust jms. Mäletate?
Esimene on täiesti kehtiv, teist uuritakse. Pmt mittemillestki ei saa midagi teha. See 11 sekundit saavutatakse millegi arvelt, 2L teeb seda rahus, aga 0,9L ülirasketes tingimustes ja sel hetkel on ülekoormused ja kulumised võrreldes 2L mootoriga kordades suuremad.
Rahulik vajutus 2L või ülepingutus 0,9L?
Miskipärast usun, et te ei sunni oma eelkooliealisi, väikest kasvu ja nõrku lapsi tegema võrdset tööd täiskasvanutega.
Hästi, kui korralikult peksta, siis ehk 11 sekundit jõuvadki.
Aga lähevad katki! Kindla peale lähevad!
Juhtumisi on füüsikaseadused, tugevusõpetus, materjaliõpetus jms reglemendid ühtmoodi kehtivad nii metallist kui ka lihast ja luust kooslustele.
Lihast ja luust tegelastele on võimaldatud paranemine, kui trauma pole eriti julm, aga need metallist asjad ei parane, kuluvad, väänduvad jne ja jäävadki sellisteks.
Pekstes veab ka poni raskeveohobuse keskmist koormat, aga mitte kaua, ta lähem nii katki, et sureb aiste vahele ära.
Jutustada mängumootorite ökoloogilisusest on jamps, veel hullem jamps on muinasjutt nende üliökonoomsusest ja vastupidavusest.
Füüsika ei klapi lihtsalt ja kosmosematerjalidest need tehtud pole.
Pmt olen täiesti kindel et mingi ökomölaga teid petetakse julmalt ja selle varjus tühjendatakse taskuid, teie taskuid, kes te seda kõhurääkimist usute.
18:15 08.02.2020
. (registreerimata)
Kas meil on kohustus igalt ristmikult pühkida minema max võimsusega, linna piiril vajutama pedaali põhja ning maale tuiskama või minema auto24 ringile spetsmasinatega mõõtu võtma? Või saame igapäevaliikluses ka tavalisi sõiduvõtteid kasutades hakkama?
18:46 08.02.2020
. (registreerimata)
Igaühele oma. Oled dräägi mees, kes gasuitab iga foori tagant põhjagaasiga, siis pole mikromootor sinu jaoks. Oled rahulik kulgeja, haagist ei vea, suurem osa ajast autos üksi kaksi, siis on 1l mootorist maa ja ilm.
19:32 08.02.2020
Kärss
Lihtsalt offtopiku jätkuks natuke nende mikromootorite momendist Dacia näitel:
0.9L momendimaksimum on 140Nm/2250rpm
1.0L momendimaksimum on 160Nm/2750rpm
1.3L momendimaksimum on 200Nm/1500rpm
1,5L dCi momendimaksimum on 200Nm/1500rpm või 220Nm/1750rpm
Võrdluseks kõrvale ka Fordi 1.0L Ecoboost 103kw versioon 180/210Nm (alates 1400rpm).

Ei saa vaadata kõrvale faktisti, st bensumikromootor on ikka suhteliselt lähedal diislitele ega jää jalgu ühegagi neist (kuna autod ise on kerged!) ja nagu juba enne välja toodi, on isegi 0.9L mootoril sellest momendist arvestatav osa saadaval juba 1500rpm juures, mis võimaldab täiesti normaalselt sõita. Tõenäoliselt on kõik need mootorid automaatkastiga koostöös veel eriti mugavad, aga minu jaoks on 0.9T lääg (spoolimine) tõesti häiriv, samas 1.3T oma ei ole ja 1.0T pole kogemust.

# 1L EcoBoost mootoriga suutis mingi ajakirjanik välja kaubelda vastuse, et
# mootori planeeritud eluiga on 240000km

Daciate mikromootorite poolemilliseid läbisõite näete välismaal taksode peal, küsige ja imestage, kestavad küll. Samas kui kestakski ainult 300tkm, ei näeks ma seda nii traagilisena, kuna need uued mikromootorid (lisaseadmeteta) maksavad tavaliselt komplekteerituna seal 3000 euro suurusjärgus, mõni erand ka 2000e ringis (olnud varem foorumis juttu, ei mäleta ega viitsi praegu otsida). Mõeldes sellele, mis maksab mõne kallima mudeli puhul roolilatt, käigukastiremont või näiteks õhkpatjade süsteem (mille eluiga kipub olema lühemgi neist mikromootoritest), kas on üldse põhjust selliseid mootoreid kunagi remontida või valutada pead sellise ühekordse iga 300tkm (või äkki ikka 600tkm) järel saabuva kulu pärast? Kuna need ei pudene nii hirmsasti kui kardetakse, on neid mikromootoreid siiani ka lammutustest leida avariiliste autode pealt... ma ise uut autot valides ei kardaks neid mikromootoreid niiväga, sest tänu rohepesule meil väga ju valikuid tegelikult pole enam ja see asjatu hirm piiraks päris palju valikuvabadust.

Ma tooks siia näite ka ühest 2,3L 233kW "üleforsseeritud mikromootorist"
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3262704
Mõeldes nüüd sellele, kui hästi kestavad need liitrised mootorid pidevat (üle)koormamist, võiks ka see ökobuustimine kesta hästi, sest 233kw autost pole liiklusvoolus pidevalt viimast võtta sisuliselt võimalik ja keegi vist ei vaidlusta seda, et alakoormamine teeb auto ökonoomsemaks ja kestab kauem... äkki me mõtleme praegu üle, kui selle peavalu teema oleme muutnud märkamatult mikromootorite teemaks? :P
19:39 08.02.2020
looder23
Jantivjoopel, mis seal imelikku, kui inimene soovib autoga 200 tuhat km ja rohkem sõita? Kui on korras ja mugav, siis miks peaks selle välja vahetama? Nagu siin eespoolgi üks ei leidnud põhjust uuena ostetud autot välja vahetada. Meie pereski on sõiduk, millega oleme 12 aastaga 235 tuhat läbi sõitnud. Kahe õlivahetuse vahel juurde valada pole vaja. Ülevaatusele läheb iga kell läbi. Mu sõiduauto aastased läbisõiduld ei ole suured, aga kui vaja siis pean ma saama korraga läbi sõita 500+ km ning pärast seda olema värske, aga vabandust, mingi mikromootoriga seljakotiga ei ole ma seda teps mitte. Ei, ma ei hakka nõudma, et te kõik peate nüüd hakkama vanu autosid ostma ja nendega sõitma. Ma ei pea omale maha müüma ideed, et ma pean sõitma uue autoga, et oleks kindel. Ma olengi oma kasutatud autodele kindel.

Siin räägitakse, et uue auto puhul maksan ma liisingut ja hooldust ning muud muret polegi. Aga miks ei või sa seda teha kasutatud auto puhul. Arvutad oma orienteeruva kulu välja ja kannad selle eraldi kontole. Kui on vaja teha hooldust, uusi rehve, kindlustust, siis võtad sealt. Põhimõtteliselt maksad liisingut. Aga see summa on köömes, võrreldes liisingumaksega. Samas tuleb võrrelda ikka autoklasse. Muidugi, olen ma nõus, et väikeautoga saab kõik sõidud sõidetud, aga suurema autoga sõidetakse kõik sõidud. Auto peab ikka olema inimesele meelepärane, ning kui mulle ei ole mingi auto roolis istuda mugav ja meelepärane, siis sorry, ma ei hakka sellepärast liisingut maksma, et ta on uus. Kui teile on see ok, siis palun, aga miks hakata teisi lolliks sõimama, kui ta ei nõustu teie seisukohaga. Ma saan ka aru, et kui sa oled näinud kasutatud autoga kurja vaeva ja oled uue kasuks otsustanud, siis võiksid mõista, et sul oli ainult paar autot mis olid halvasti hooldatud või ongi lagunevad. Maailmas on sadu miljoneid autosid ja kõik need ei lagune. Oma sõber ehe näide. Renault scenic. Ta nägi kurja vaeva selle autoga. Lagunes kiiremini kui remondiplaani jõudis koostama hakata. Enamus asju oli esinduse teema. Lõpuks ostis esindus selle scenicu ära ja võttis uue 0,9L turbo clio. Sõitis 4a ja 100 tuhat. Nüüd sõidab kiaga. Loomulikult, ei taha kuuldagi kasutatud autost. Kui see kasutatud auto oleks ilusti vastu pidanud, võib-olla sõidaks siiani kasutatud autodega, aga ta ei sõitma neid lolliks, kes sõidavad.

Ja teema, et sõidad uue autoga, siis oled nii öko ja puhas. Ei ole. Sa lihtsalt ei näe seda saastamist. Ja see, et sa ei näe, ei tähenda, et seda pole.

19:45 08.02.2020
VL (registreerimata)
Kes siin arvavad, et 0,9 tce ei sobi linnast välja sõitmiseks, muidu kulub mootor ära ja kepsud lähevad kõveraks, need võiks siit konnatiigist väheke kaugemale sõita, nt Pitesti-Bukarest-Constanta kiirteele. Seal on nagu saksa bahnil, ainult et 150+ km/h kihutavad mööda enamasti Sanderod ja Loganid. Ise vedasin sama mootoriga väiksemat haagissuvilat ja rekkade rividest möödasõidul ei olnud 130 km/h mingi probleem. Sama näeb ka Prantsusmaal, seal on kiirteid Daciaid meeletult palju.
Kärsale - sel mootoril ei ole tõepoolest mingit läägi, sest juba puht tehniliselt on väiksel turbol olematu inerts, mida ei saa öelda suuremate turbokate kohta.
19:57 08.02.2020
See punkti jutt on üsna skisofreeniline sonimine.
Miks minema kaapida? Kas kikivarvul liikumisega kütust ei kulu, kas siis füüsikaseadusaed ei toimi?
Või on põhiline, ert saaks pidevalt vaielda?
Rehkendage nüüd ise, kui põletatakse sama kogus kütust nt 2,5L suuruses mootoris ja 0.9L suuruses mootoris, saamaks sama jõudlus.
Kumb kulub ja ägab rohkem?
Dräägimees oled ehk ise, sõnast drag queen, ehk dräägkuiin? Need on jah tihti skisofreeniliselt ökomehed- või naised, võta nüüd kinni.
Lugedes siin foorumis kõikvõimalikke kommentaare tekib tihti küsimus, et kas kool suutis palgata vaid eesti keele õpetajad? Tekib tunne, et matemaatika, füüsika, keemia alalt nagu teadmised puuduvad paljudel täielikult.
Ikka püütakse mitte millestki midagi teha ja argumendiks on Šveitsi Sõltumatu Instituudi uuringud, mitte tõsiteadus ja faktid.
Aga muide- ka see eesti keele õpetaja oli mõnel väga lohakas.
20:10 08.02.2020
xcad
Ok, sõidumugavus ja kiirendus ei saagi 10tuhandesel olla 100tuhandese tasemel, vastupidavus aga võiks olla! Kui on hobiautoga probleem annab osa otsida pikalt, pereautoga natuke aega, tööautoga on vaja KOHE saada korda, sest seal asendusautot ei anta!!! Tööauto rike tähendab rahalist kaotust ja kui see juhtub ainult sinul on sinu mure, kui aga paljudel on klientide ehk tarbijate mure sest kaubaveo hind kerkib ja see sisaldub ka leivaviilus, juustutükis. Ford custom ja transitil (vist) on mootoririhm õlivannis ja kestab terve mootori ea, 240tuhat, lubati kusagil tegelikult ikka alla nii 180 hea seegi. Mõnel töömasinal on see ainult 1a. läbisõit, mkes teeb pikki otsi ja mitu juhti ei saa aastatki sõidetud. max. läbisõit mida olen kohanud on üle 500tuh aastas! saksast tulnud masin, järsku sõitis bahnil linnade vahel? Kui auto laguneb kulumise tõttu saab veel aru, kui see lagunemine on kunstlikult esile kutsutud nagu MB puhul siis see ajab harja punaseks. Hiljuti oli Delfis pikem lugu BMW 7 seeria autost mis ei saanudki korda, garantiikorras ümber ei vahetata, MB ei vaheta ka mootorit kui läheb läbi, aetakse mittekorrektse kasutuse süüks. Kui vanasti võis tehase manuali lugeda selle mudeli "piibliks" siis nüüd....60 tuhat õlivahetus välp või 2a. ja õli 5W30. Usun, et itaalias ei jõuaks sellisel juhul kevadel ostetud MB-ga esimese õlivahetuseni vaid enne on mootor kinni, kaas kõver parimal juhul. Kui võrrelda Dacia 1,4 ; GMC 5,3 AWD ; MB spriner siis need on nagu öö ja päev, erinevused on nagu rekka roolist minna jalgratta rooli. MB on neist kõige nutusem. GMC kui juba selline on siis kütusekulu ei vaata....kui üle 1l/1km ei lähe on OK. Dacia-aga sõites üldse ei vaata midagi ehk teed vahel, et mitte käntsu panna ja õli vaatad korra 2a. järel (kui viitsid). Minu arust peamine probleem on tänapäeva masinatel "kontrollitud lagunemine". Osadest tuleb enamus raha, kui on 7a garantiid nagu Kia siis 7a käid firma cervice vahet ja see pole odav. Garantii muidu kaob. Kui otsid pere autot on valikuid palju, hobimasina puhul piiramatrult, töömasina leidmisel mis ka kestaks 5a. on valik juba raske. Samas miks töömasinat vahetada eriti kui on lisad: suur katuse raam, kongis riiulid, siin ei ole nii, et naise juuste ja masina värv ei lähe kokku!
20:32 08.02.2020
. (registreerimata)
Drääg ehk drag race ehk kiirendusvõistlus. Koolist- tore, et onu Albertit tead, aga energia jäävuse seadusel ja emmtseeruudul pole omavahel mingit seost. Käisid ise ka koolis, kus oli ainult eesti keele õpetaja?
21:38 08.02.2020
Ron24
Kui AntiOpel on 250Nm väändega rahul siis järelikult ei ole ta suurema väändega sõitnud lihtsalt. Olgu sinul sinu mikro rõõmud edasi. Minu Saabil on 450Nm väänet ja nüüdseks tundub, et ka see hakkab väheseks jääma. Aga üldiselt linna need mahlapakid vast isegi kõlbavad, maanteel jällegi pigem mitte. Või kui siis väga rahuliku ja kannatliku juhiga roolis. Eestis jällegi asulavälist liiklust vaadates on just mahlapakkide roolis kõige rahutumad ja närvilisemad autojuhid. Korralik võimsus ja vääne jällegi on autojuhi jaoks väga rahustav. Kokkuvõttes kes tahab lihtsalt uue autoga sõita aga raha väga palju ei ole siis liisib ta omale selle mikromootoriga mahlapaki. Sõidab garantii lõpuni ja kas loodab maha müüa või üritab järgmise sissemaksuks anda. Kellel raha rohkem auto ostmiseks see ostab auto millel mootori kubatuur suurem kui mahlapakil ja tavaliselt ei vaheta seda kohe välja kui garantii läbi saab. See oli minu arvamus.
22:15 08.02.2020
No näed siis, punktike omas hunnitus polüglottias õpetab muuhulgas siin ka võõraid keeli. Juhiks tähelepanu, et kiirendusvõistlus kiirendusvõistluseks, kuid juttu tegi punktike siiski "dräägi mees" teemal. Ma küll keerasin selle tiba teise konteksti, kuid õige vaste sõnale "dragman" on kalandusest, dragman on võrgutööline, mees, kes veab võrku.
Seega- vii end asjadega kurssi. Pölüglott.
Kiirendusvõistluse täpne vaste on aga acceleration race, muide.
Et ma ei pea üheks ja samaks EJS ja Relatiivsusteooria valemit E=mc², selgus ka minu kommentaarist, kas on ka probleeme funktsionaalse lugemisoskusega?
Viimase puhul on viltune teadmistepagas mõistetav.
Ilusat õhtut sullegi, punktike.
23:20 08.02.2020
Sull12
"Milline uus sõiduauto on suurimaks peavaluks"
Jõuetu mugavusteta masin.. Ja ühtlasest sõidumugavusest nende mikromootoritega küll rääkida ei saa. 0-100kmh võib paberil muljetavaldav olla, aga kui peab liiklusvoolus, mägedes, möödasõiduks käigukangiga vehkima nii, et õlg õhtuks õlast väljas, siis pole vahet, mis märk ninal on.
08:35 09.02.2020
Jesper345 (registreerimata)
Tuttaval tuli 3a vana Ecoboost 1,0 mootorivahetusest. Läbisõit ca.170 tuhat ja remondiarve 5 tonni kuna läbisõidu tõttu enam lisagarantii alla ei läinud. Keskmine küttekulu oli kaugel sellest mis raamatus kirjas on.
09:57 09.02.2020
looder23
Küsimus VL-le. Millele tugineb sinu väide, et need 150+ km/h tuiskavad Sanders ja loganid olid 0,9L mootoritega? Pidasid kõik kinni ja küsisid üle? Võib-olla sealpool konnameres on kombeks taha liigile kinnitada mootori töömahu suurust tähistav embleemi, aga siinpool ja läänes küll mitte. Ei ole nagu tähele pannud.
10:56 09.02.2020
VL (registreerimata)
@Looder23
See oli ajal, mil üks koma nulliseid veel ei pakutud ja Sandero II olid ainult, kas 1,5dci või 0,9tce ja on üsna loogiline, et vähemalt pooled neist olid bensukad.
11:04 09.02.2020
.................. (registreerimata)
Huvitav, et kui Renault sõidab mööda või kiirendab või pidurdab, siis keegi välja ei tee, aga pane talle vähe teistsugune kere peale, Dacia märk otsaette ja kohe on kõigil midagi öelda. Muideks- paljudes riikides müüakse teda ikkagi Renault rombiga iluvõrel, seega püüdke aru saada, et kapoti all on renoo süda, sildades renoo jupid ja kui kellegile ei meeldi disain, siis peske end puhtaks, pange ülikond selga (kui on olemas või kõhu ümbert veel kinni mahub) ja minge misteri konkursile. Või tehke üks ironmani võistlus läbi. Tahaks teie esikohadiplomit pärast näha.
11:39 09.02.2020
stammer (registreerimata)
no see viimane kommentaar kõlas selliselt, et kui panna seale sadul selga, muutub ta kohe ratsahobuseks. Suurimaks peavaluks on siiski kasutajad ja sellest johtuvalt ka nende poolt tekitatud vead ehk kasutusvead.
11:46 09.02.2020
VL (registreerimata)
Tegelt oleks huvitav lugeda, mis nende sõprade või sõbra tuttavate väikeste mootoritega on juhtunud, et neid garantii käigus välja vahetatakse. VAGi 1,2 ärapõlenud kolbi olen näinud aga nt siin teemaks olnud dacia-renoo 0,9tce, kohta pole kuulnud ega kuskilt voorumist lugenud, et kett veniks, õli võtaks või mootor 200tuhhi peal üldse nii läbi oleks, et kohe vahetusse läheks.
12:00 09.02.2020
xcad
Dacia daciaks aga probleeme on ka teistel. VW dsg-dct kastid osadel aastakäikudel kestsid 70 tuhat, ehk garantiiaja lõpuni, remont ülikallis. Probleemne auto on ikka selline millega on remondi probleemid, sõidumagavust saab enne ostmist kontrollida, kui ei sobi ei osta. Auto mootor peaks töötama pidevalt max. 50% koormusega, kui töötab täis koormusega siis on max. pöörded ja pole lootustki töökindlusele. Suure kubatuuriga ja võimas mootor lihtsalt ei saa teeoludest olenevalt töötada pidevalt suure koormusega, 5,3 V8 tundub, et tavaoludes töötab 20-25% koormusega, dacia 1,4 aga vähemalt 50% koormusega, käruga isegi rohkem.
https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=135116

Muudetud 9.2.20 12:02

12:09 09.02.2020
looder23
VL, aga kui paljud need 0,9L veel elus on? See selleks. Sõber vahetaski oma 0,9se välja sellepärast, et garantii hakkas lõppema. Kellal oli 97000. 100 tuhande täitudes oleks garantii lõppenud. Kuna tal oli viimase kasutatud autoga iälge jama, siis võttiski uue garantiilise. Ma pole öelnud, et midagi juhtus. Ma isegi ei tea mis mootoriga ta praegune kia on, sest mind ei huvita. Seda tean, et bensiini mootor.
12:19 09.02.2020
VL (registreerimata)
Aga palju neid siis elus ei ole? Siin lööbki välja eelarvamus, ahh kindlasti ei kesta see väike mootor. Tegelikkuses loeme hoopis kaks ja kolm korda suurematest mootoritest, kuidas vändad pooleks on.
12:51 09.02.2020
... (registreerimata)
Fordi 1,0 Ecoboost 240000 tuhat kellal ja ei ühtegi mootori probleemi.
https://www.accelerista.com/uudis/paevakajaline/ford-1-ecobo
ost-2017/

12:53 09.02.2020
... (registreerimata)
Õige on 240 tuhat

13:07 09.02.2020
Kärss
# Suurimaks peavaluks on siiski kasutajad ja sellest johtuvalt ka nende poolt
# tekitatud vead ehk kasutusvead.

Ma arvan, et see lause oli üks suur samm tõele lähemale ja just selles ostjaprofiilis seisneb ka Renaulti ja Dacia peamine erinevus. Sama nähtust näeb pidevalt ka linnaliikluses, et viimased roikad on enamjaolt diislid, kuna need on ostetud koonerdajamentaliteediga inimeste poolt (kulub vähem kütust ju), neid ei hooldata-remondita piisavalt jne, kuigi autona pole nad bensukatest halvemad ning ainult mootori erinevus ei saakski teisiti kajastuda auto üldises seisukorras.

Sellega seoses meenub autokeskuse omanikust soomlasest sõbra kommentaar, et kui tüüpiline Lada omanik tuleb rehve ostma jutuga, et andke mulle parim, mida te müüte, siis tüüpiline mersu omanik küsib absoluutselt kõige odavamat, mida saada on. Oleks naiivne arvata, et see suhtumine piirdub ainult rehvide ostmisega, aga sellel on kindlasti seos nähtusega, miks üks auto on garantii lõpuks läbi ja teine ikka veel nagu uus. Tänaval (kiirteel) järele vaadates ei tea me kunagi, kas selle Kia või Daciaga sõitja aju ehitus vastab pigem Lada või mersu omanikule:)

Igaks juhuks meenutan, et see teema siin pole mitte enda valikute kiitmiseks, vaid sellest, et milline UUS auto on ehe s!tt. Soovitavalt siis koos põhjendustega.
13:20 09.02.2020
Peamine ongi see, et kommenteerivad need, kes ise pole omanud ja sõitnud, kommenteerivad seda, mida kuskil saunas kuulnud, kellelgi on tuttav, sellel tuttava tuttav ja näed leidubki eesti peale üks auto, millel midagi on juhtunud. Seda, et paljud suuremad ja kallimad autod oma võimsate mootoritega on aegade jooksul päris tõsiste mootoriprobleemidega vaevelnud ja neid isegi tehase poolt uute vastu välja vahetatud, sest tootmisvead nõuavad tuha pähe raputamist, ei tuleta praegu keegi meelde. Aga võtame odavauto Dacia, millega ükski endast "lugupidav" preemiumi omanik ei sõida ega kavatsegi sõita, ning hakkame tampima.
Põhjuse materdamiseks ikka leiame, sest tuttav rääkis ja no ja krt ei saa ju ometi odavauto kesta, see on puuhalulegi selge. Ise ka enda nüridusest aru saate?
13:30 09.02.2020
nii ongi (registreerimata)
Ära nüüd kõiki ühte patta ka pane. Olen sõitnud daciaga, mis 90000 km peal otsustas terve tee õliga üle ujutada. Veaks oli mingi õlipumba teema.
Teine otsustas 3-e silindriga tööle hakata, läbisõit oli 55t. Ok, vahetati pihusti ära, 300km hiljem sama jama. Vahetati jälle pihusti ära, mis edasi sai seda ei tea, minu istumise alt läks ta ära. Kolmas näide on ka, aga see ei juhtunud minuga, seal läks turbo vahetusse. Tegu on 1,5 diisliga ehk siis dusteritega.
13:44 09.02.2020
xcad
Kui MB omaniku rahakott vastab Lada nõuetele on probleemid. 24" odavaim rehv on kordades kallim kui 13" kalleim rehv!
2002a. sai ostetud uus Fiat Doblo, firma masinaks, liisingusse. OK, kerel 8a. garantiid, katus aga hakkas roostetama, tekkis imelik viga, süütevõtmed kulusid kusagil 40tuhandega läbi, just kulusid messingist võtmed ja väideti, et garantii alla ei kuulu, katus aga värvti. 45kw 1,2l vabalthingav mootor oli tõesti kaubikule liiga nõrk, ka 90km kiirusega möödasõidul oli SUUR probleem eriti koorma korral. Kui oli täislastis siis võis võrrelda vene Pobeda-ga ( on ka aegade hämaruses selline olnud, 1a. sünniaastast vanem). 100tuhande jooksul muid erilisi probleeme ei täheldanud. Kui osta säästukas siis pead arvestama sõidumugavuse puudumist ja olematut dünaamikat, tasuta lõunaid ei ole. 5-e palli skaalas hindaks masinat ka hinda ~88000EEK (kui mälu ei peta) arvestades 3+. Ajas asjad ära.....

Muudetud 9.2.20 13:45

14:51 09.02.2020
looder23
Kuule, punktirida, miks sa räägid enesele vastu. Sinu enese sõnad, et kasutatud auto ainult laguneb ja laguneb ning ainuõige on uus liisingauto. Kes väidavad vastupidist, on lollid. Pole siiamaani mulle keegi suutnud selgeks teha, et miks ma peaksin liisima omale väikeauto, mis seisab kuus 20 päeva jõude ning kui mul on vaja sõita järsku 500+ km järjest, et ma oleksin ka pärast värske mitte ei vajuks magama. Sellise uue auto liisimine ja lihtsalt kolmandik kuust seismine viiks veel suurema summa rahakotist. Siiski ei ole need mikromootorid saanud veel selliseid läbisõite ja pikaajaliselt. Sinul peab ta garantiiaja vasta ja võtad uue ning järgmine või ülejärgmine nutab selle juures. Aga see sind ei huvita, sest too oli loll, et ostis kasutatud auto. Mootor võib ju pidada, agamuu võib ümbert ära laguneda. Ja teemaalgataja jutt käibki pärast garantiid kestvusest. Muideks, Dacia ei saagi laguneda, sest tal ei ole asju mis laguneks. Ta ongi tehtud odav ja lihtne. Ning kui ma sõidsn vana ja kasutatud ja lihtsa autoga, millel ei olegi midagi laguneda, siis olen ma loll ja rumal, et ei osta uut ja odavat lihtsat autot. Olen mina sõitnud nende väikeste punnidega ja on mu naine sõitnud väikeste punnidega, kuid sõidumugavuselt ei ole neil minu vanadele autodele vastast. Kui sul on eelarvamus, et vanad kasutatud autod lagunevad ja mul eelarvamus, et need mikromootorid lagunevad, siis miks sinu eelarvamus on parem kui minu?

Tundub, et tänapäeval on tootmine nagu vene ajal vene autodega. Pidid valima kesknädala aita, sest nädala lõpus ei viitsinud korralikult toota ja nädala alguses ei suudetud korralikult toota. Isegi veokite mehaanikud räägivad, et on autosid mis käivad ainult ettenähtud korralised hoolduses ja on autosid mis käivad vähemalt kord kuus mingeid jamasid likvideerimas.

Koolitusel käies rääkis üks koolitaja, kes on ikka õppinud õlidest ja õlisid, neist tänapäeva õlivahetusvälpadest, et antakse isegi 30000. Ütles, et jah kui ta käiks iga päev Tapalt Tallinnasse tööle, vahetaks ta ka iga 30 tuhande tagant, aga kuna ei käi, siis 8 tuhande tagant. Sealt ka kõik need edasised probleemid.
16:37 09.02.2020
Kärss
# Siiski ei ole need mikromootorid saanud veel selliseid läbisõite ja pikaajaliselt.

Eestis ei ole, mujal küll. Soovitasin juba enne, et tasuks end kurssi viia ja kusagil mobile.de lehe müügikuulutuste sirvimise asemel hoopis neis riikides taksojuhtidega vestelda. Ei tule sealt ainult kiidulaulu oma autode aadressil. Mikromootorite puhul on kõige suuremaks probleemiks ikkagi kasutajad või konkreetsed tüüpvigadega mootorid, mitte see, et on "mikro".

Mis sel 30tkm välbal häda on? Tänapäeval on paljudel ju välbad seal 50tkm juures!! Kusjuures mõnedel olid juba päris ammu. Ja kui esinduse müügimees väidab, et need mootorid ongi nii disainitud ja sagedasem õlivahetus on lihtsalt maha visatud raha, siis mootorit milleski süüdistada pole kah enam õiglane ning pole ka põhjust imestada, miks mõtlemisvõimet omava inimese käes sama mootor hästi kestab. Lihtsalt mingi suva (google esimene vastus) link, kus seda 50tkm välpa kiidetakse.
http://liiklus.ee/eesti-suurim-automuuja-auto-omamine-on-lai
nud-odavamaks/

See on lihtsalt üsna kaheldav põhjus väite taga, et mingi auto (mootor) on hea või hoopis peavalu.
17:17 09.02.2020
xcad
Miks ameeriklased soovitavad ka täisünteetilise õliga iga 7500miili järgi õlivahetust? MB aga 60tuhat ja 2a? Filtrid on samast materjalist, Mobil 5W-50 täissünt oli 20a. tagasi, kust see "imeõli" tuleb? Oleks nagu veokitel mitmekordse filtreerimisega, siis veel. SEE JUTT ON VALE 110% sõida 60 tuhat ja 2a, mootor ei vea ka 1-se õlivahetuseni välja.....lisaks kuumas 5W-30-ga. See jutt on selleks, et näidata auto kulusid väiksemana, muud ei midagi.

Muudetud 9.2.20 17:18

18:04 09.02.2020
looder23
Kärss, ongi disainitud, et selle 50 tuhandese välbaga vahetades peaks mootor garantiiaja vastu. Üldiselt peabki, vahest läheb kehvemini ja peavad garantii korras nokitsema. Ja kui peab kauem kui garantii aja, on puhas boonus. Iveco pakub oma veokile 3 aastat i 450 tuhat km. Välp 150 tuhat km. Küsimusele, et kas see välp õigustab või mitte, vastati, et jah kui pead autot garantii aja lõpuni, ei kui soovid kauem pidada. Üldiselt räägib müügimees seda, mida kästakse rääkida.

50 tuhat küll, aga millal see 50 tuhat täis sõidetakse. Kas 5 kuuga või viie aastaga. Õli vananeb ka seistes ja õhuga kokkupuutel. Seega koolitaja jutt on õige. Ma tema aastast läbisõitu ei küsinud, võib-olla sõidabki aastas 8000 läbi ja vahetab korra aastas. Ma sealt artiklist küll välja ei lugenud, et kuidas auto pidamine on odavnenud? Õli on kallinenud, tunnihind kallinenud, kui hooldada 3x asemel 2x siis summa summaarum jääb samaks autopidajale.

Muudetud 9.2.20 18:31

18:38 09.02.2020
xcad
See IVECO on veok ja SUUR, mitte Daily. Õlivahetuse jutt läheb teemast mööda, aga venemaa autod? Ja nende probleemid? Saksas väga kiidetakse uut Nivat, pidi hinna ja kvaliteedi osas olema parem kui japsid ja koreakad. 2-3a. tagasi müüdi veel uusi kaubikuid Cummins diisliga 2,8l ja 85KW, nüüd pole neidki. Järsku on venkud saanud lahti sellest "pohhui" kvaliteedist? Ootaks suure huviga Lada naasmist eesti turule....muidu oleme siin nagu mõisa ajal saksamaa ees ja taga aga autodest ei ole. Üks küsimus suurele ringile: mis otsarve on MB Sprineri "koerajunnil"? 13,3V hästi 13,5V ei ole akule sobilik laadimispinge. Aga see junn on seal ees! Ühelgi teisel margil ei ole seda! Hiljem räägin tuttava kogemusest kalli "kvaliteetautoga".....ja nagu ikka oli see MB!
18:38 09.02.2020
xcad
Ostis aastat 5-7 tagasi diisel E klassi masina ja elektroonika probleemid olid ja jäid. Services annulleeriti veakoodid aga need tulid tagasi. Jama ühesõnaga ja lõpuks enne garantiiaja lõppu müüs masina ära....mitte ei andnud tagasi. Palju rahaliselt kaotas jäigi teadmata sest kui jutu selle viisin läks mehe nägu imelikuks....hirm hakkas, järsku kargab kõrri. Aja kaost aga rääkis ja hindas seda nii 25% auto hinnast. Kas kellelgi on olnud põhja soomes sääskede probleemi? Kitib kondi radika kinni, niiet õhu vool on takistatud ja isegi seal tekib ülekuumenemine? Millega seal sõidetakse kas MB? 63 ja 65 AMG õlifiltrit vaadates tekib mulje nagu oleks 125-se tsiklilt pärit. Mootor kestab siis kui jahutusrežiim on paigas, automaatkastil sama lugu, sealt aga paljud probleemid saavad alguse. Proovisõidul uue VW Crafter-iga suvel kui väljas oli +18C läks vee temperatuur tasasel teel +100C võis ka üle olla nii 5C. Kui on koorem, käru ja ja pikad tõusud +35C mis siis saab? Oli plaan osta see 120KW 2,0l 4x4 aga peale proovisõitu loobusin. USA autol on ruumi aretada ka selline radikas mis jahutaks kordades suurema mootori, EU masinatel seda ruumi ei ole. Savana 5,3l on ruumi 3x suuremale radikale (paksemale), isegi vanal Dacia 1,4l on kõvasti vaba ruumi.

Muudetud 9.2.20 18:57

21:03 09.02.2020
No (registreerimata)
Oli Ford, diisel, uus, ostetud 2014. Sellel oli tehase poolt pandud programmeeritav eelsoojendus. Muidu ilgelt mugav- panid korra oma nädala kellaajad sisse ja nii jäi. Ainuke jama, et iga paari nädala järel rikkis. Ootad nädala-kaks järjekorras. Esinduses öeldakse, et kasutasite valet kütust (mitte talvist diislit), no ei oskand valida ka- tangin ainult neste jaamades ja pole nagu valida millegi vahel. No ok, ei viitsind vaielda, maksin aga omast taskust kinni selle lahti lukustamise. Paari kuu pärast jälle, nüüd võeti auto juba paariks päevaks ära, seekord läks garantii alla seal midagi. Kauaks rõõmu jälle polnud jne. Kokku käisin selle eelsoendusega Info-Autos garantiis vist 6 x 3 aasta jooksul. Siis sai garantii läbi ja kuu hiljem jälle rikkis. Nüüd maksin remondi eest ise 700.- Päris tüütu.
21:18 09.02.2020
Säinas1 (registreerimata)
Firmas on 3 uuena võetud Connecti. Kuna garantii veel kehtib siis kõik 3 käivad aeg ajalt Infos lisasoojenduse ja veel mõnede jamadega remondis. Samas on olemas ka 2 Berlingot ja kuigi nondel on vähem muresid siis ei saa öelda et needki oleks päris muretud. Selge on see, et firmaautode puhul on kasutus ka intensiivsem kui erakätes ja üle garantiiaja autot pidada pole plaaniski.
21:37 09.02.2020
VL (registreerimata)
Kui pikalt eelsoendust korraga kasutasite? See on ka asi, mis ei kannata pidevat lühikest tööaega. Võiks lasta alati vähemalt 20 minti, et tahm ära põleks.
21:38 09.02.2020
xcad
Kütte süsteem millise firma oma Eberspräher, Webasto või mingi muu? Auto tootjal üldiselt neid tootmises ei ole. MB Sprinterlil oli Eberspräher ja selline mis töötas ainult töötava mootoriga ehk sõiduküte. Lasin aju ümbervahetada sai seisuküte, ehk saab mootori enne soojaks lasta. Rikkeid pole olnud, jutt valest kütusest on lollitamiseks selle alla annab kõike ajada, ehk roostekahjusid ainult mitte. Väidetavalt pidi olema tööiga kuni 10a. siis hakkab põlemiskamber läbi minema ja tekkib jahutuse leke. Sees oli pikalt, 2-24 ja rohkem, alla esimese korra automaatse väljalülimise käsitsi väljalülitamine tahmab, seda võib aga mitte sageli. Kuna autoelamuga tegu siis sai kasutatud palju, tunnis kusagil 0,7-1l diislit.

Muudetud 9.2.20 21:42

22:00 09.02.2020
Säinas1 (registreerimata)
Connectidel ja uuematel Focustel käivad soojendused kuidagi läbi üldtabloo. Ühel kakuti pool autot laiali et ligi saada ja läks mingi nädal kui uuesti auto kätte saime. Weberi ja Eberi remontijad neid väga näha ei taha. Igapäevane hommikune rutiin on hommikul kellaga käima ja autod on põhimõtteliselt terve päeva sõidus.
23:04 09.02.2020
No (registreerimata)
Eberspräher oli jah. Viimane asi mis maha põles seal oli küünlavõrk.

Eelkütte pikkust seal valida ei saanudki- reguleeris end ise tööle vastavalt välistemperatuurile.
09:50 10.02.2020
xcad
Eberspräher on eraldi tootja ja mida panna on autotootja valik. Muidugi garantii peab ka sellele kehtima. Nagu sageli osad mudelid töötavad, osadega probleemid. Minu oma on 13a. töötanud ja ühegi probleemita, järsku suur erand ja varsti annab otsad? Elektriga eelküte on töökindlam
17:52 11.02.2020
Purvaik (registreerimata)
Ma ei teagi nüüd kas teatud seltskond ajab teadlikult või omast rumalusest lihtsalt jama.

1) Osa seltskonda kujutab ette kui sul on 1.0 mootor siis selle pöörded nagu mootorsael ning kohe kulub ära.

Võtke pliiats ja paber kätte ning tehke hunnik proovisõitusid kaasaegsed 1.0+- turbomootorid ja vanemad vabalthingava 2.0-3.0 mootorid . Maanteepeal heal juhul on vahe 200rpmi kuid see oleneb ka käigukastist ning ülekandest .

2) Linnasõidu puhul on jällegi see häda , et sul võib olla suure töömahuga võimas mootor kuid sul on vaja kiirendada ning sõiduauto käigukast pole nagu veoautol kus 18 käiku ning iga 100rpmi tõusu järel võimalik vahetada. Seega kiirendamiseks pead ikka mootorit pöördesse ajama.

3) Üldiselt automootorite puhul pole probleemiks mitte nö raua probleemid vaid
elektroonika/heitgaasi süsteemid/ plastik ja kummi detailide riknemised/vananemised. Eks muidugi on omajagu sisseplaneeritud nõrkasid kohtasid ka , et sa ikka teenindust külastaksid. Otseselt töömahu ning vastupidavuse vahel ei ole seost. Näiline vahe tuleb lihtsalt sellest , et vanemate autode mootoritel on vähem igasugust tehnoloogiat ning tehnoloogia on rohkem läbi proovitud.

4) Põhjus miks tootjad on läinud seda teed, et töömahtu vähendada on kaal ja mõõtmed. Lihtne loogiga juba näitab , et kui sa suudad sama võimsusega mootori teha väiksema koos abiseadmetega siis selle võrra saab auto teha ka kergema. Kergus on eriti oluline linnasõidus kus on suur vahe kui mootor peab kiirendama autot mis on 10% kergem. Lihtsalt 10% ökonoomsemat mootorit on palju keerukam ja kallim teha.

Samuti linnasõitude puhul soojeneb väike mootor kiiremini kuna massi vähem mida ülesse kütta.

5) Minu terve jutu point on see , et ükski fakt või tehnoloogiline arusaam ei toeta väidet nagu 1.0 kategooria mootorid ei pea vastu kuna töömahtu on vähe. Põhiline probleem peitub pigem selles, et auto on tarbeese millel on väga suur amortisatsioon ning tarbimisühiskond eeldab kõike(välimus , ökonoomsus , võimsus , mugavus , turvalisus , maine , praktilisus ) korraga ning võimalikult odavalt.

Vaadates odavama otsa uusi autosid siis ma ei imestaks kui neid müüakse omahinnaga ning hiljem teenitakse kasumit ainult hoolduse , lisavarustuse , liisingu jms asjade pealt.

18:36 11.02.2020
ei (registreerimata)
Ega ikka ei ole küll nii. 40a vanused 5l mootorid sõidavad siiani, aga sinu 1,0 on 40a pärast õllepurkideks sulatatud.
18:46 11.02.2020
kiibitsemise maailmameister (registreerimata)
Teema oli uued autod, mitte uued väiksed versus vanad suured. Endal küll ei ole uut ja suure mootoriga autot, aga küllap ka nendega on omajagu probleeme nagu praeguste suure mootoriga vanakeste puhul, kui nad veel noored ja ilusad olid.
19:22 11.02.2020
looder23
siiski mite uued, vaid garantii möödunud, s.t. ca 5 aastat vanad ja 100000 km läbinud (osad/enamus lõpetavad sellise vanuse või kilometraazi täitumisel oma garantii). kuidas nad edasi vastu peavad? murekohad teise ja kolmanda ringi omanikele. selleks et midagi kindlat öelda, on need väikesed mootorid liiga vähe kasutuses olnud. vanad 2-3 liitrised, mis sõidavad siiani, on oma vastupidavust tõestanud.
19:25 11.02.2020
xcad
Vahe on kaalus ja kütusekulus, mida suurem seda janusem, see on üldine reegel. Peavalu tekib siis kui uuel autol on sellised "kiiksud" mis meelega teevad sõitmise kulukamaks nagu MB juures mainisin. Ja need "kiiksuga" osad maksavad hingehinda. Lihtsalt lollitamine kui saab lihtsalt lahendada tehakse keeruliseks ja meelega lagunevaks nagu Sprinteri tagasild....miks poolass ei või 1-es tükis olla? Sest siis ta kestab ja ei lagune! Samuti masinad millega on liiga ökonoomitatud näiteks kere vajub ära ja klaas praguneb. Tänapäeval enam inimlikust lollusest asju ei tehta, viimased masinad olid 70-ndatel millal osadel prantslastel paistis kapoti alt konna koivad. Lootusetult rumalad ja ebapraktilised lahendused. Auto on tänapäeval tarbeese ja enamus juhte remondiga ise ei tegele, tänu sellele saab ka palju sellist välja pakkuda mida muidu võik utoopiaks lugeda näiteks pirnivahetuseks tiiva maha võtmine....saksalikult pedantne lahendus. Selle "inseneri" võiks kuivkäimlasse uputada nagu vova venemaal kunagi soovitas.
19:34 11.02.2020
O (registreerimata)
0,9 66kw teeb maanteel 90ga ca 2400 pööret. Ilmselt peagi ootamas kiire surm suurte pöörete tekitatud kulumise tõttu.
Kohalt startides ja kiirendades pole kunagi mingit vajadust üle 3000 pöörde lasta, äkilisema mineku nõudlusel, kui mõni preemiumimees taga hingeldab, lasen 3500 peale. Aga siis on silmaga näha, kuidas kolvirõngaste kulumisjäägid sumpast väljuvad.
19:40 11.02.2020
Mul on 3,3l ja 90-ga sõites 1200 pööret. 0,9l möödumiseks läheb korraks 3000 võibolla vaja küll. Seega eelnev väide, et 200 pööret vahet ei pea paika.
19:59 11.02.2020
xcad
Kui kõik muud välised tingimused ja valmistus materjalid on identsed siis peaks 0,9l mootori ja 8l mootori kolb võrdselt kuluma (võrdse kolvi käigu) tee läbimisel. Vahe on ainult selles, et 8l mootori kolb teeb tunduvalt lühema töö km läbimiseks ehk pöördeid on vähem vaja sama kiiruse saavutamiseks. Mootori parim töörežiim on alla max. pöördemomendi ~10-20% pöördeid. Muidugi eeldusel, et jõuab vedada ja ei detoneeri.
20:11 11.02.2020
O (registreerimata)
Eks me kõik oleme erinevad- ühele piisab kolmest pitsist konjakist, teine peab 3l bocki ära jooma, et vajaliku tunde kätte saaks.
20:43 11.02.2020
Huvi pärast küsin, et mis mudel 3.3 mootoriga auto teeb 1200rpmi kui 90 sõita?

------------

Mul on 2 vanakooli diisel autot olnud. BMW e30 2.4TD ja Skoda Praktik 1.4TDI. Mõlemad laulsid maanteel 90 alas umbes 2300rpmi. 110 alas läks asi 2500rpmi kanti.

Kuna ülekanne siuke siis polnud midagi teha.

Järgmine auto oli Ford 1.0 ecoboost ja 5 käigulise kastiga ligikaudu 2100 rpmi 90 alas.

Muidugi kõik eelpool nimetatud autod oleksid võinud 6ndat käiku ka omada kuna sirgel maanteel kulgemiseks jõudu oli , et tuua paarsada pööret alla.

Enamustele tänastele mikromootoritele saab juba 6 käigulisi ka . Senini oli 5 kombeks. Kui see teadmine mõne und rahustab .

20:52 11.02.2020
Ma igaks juhuks ei tooks seda mudelit välja, muidu läheb jälle sõjaks nagu siin pooltes teemades. Aga tegu ei ole euroopas toodetud autoga. Ma huvi pärast homme hommikul vaatan, mis see tegelik pöörete number on 90km/h. Diagnostikaseade näitab digitaalselt täpse numbri.
21:34 11.02.2020
P9xxxxxx (registreerimata)
2 liitrine limsapullo mis "naftaga" käib, teeb kui 100 km/h kellal (tegelik GPS-i järgi 96 km/h) 1500p/min, seda 7 käigulise kastiga.
07:27 12.02.2020
... (registreerimata)
laevadiislid teevad veelgi vähem pöördeid.
võiks ka nüüd riista pikkust hakata võrdlema, sest sisepõlemismootori näited saavad otsa ja nagunii on nädala pärast kõik need mikrovõrrid lammutuses, sest pöörded tapavad. ka omaniku. ellu jäävad vaid kolmeliitriste 1200rpm omanikud, sest see on tase, mida keski ega miski üle ei löö.
08:04 12.02.2020
63amg (registreerimata)
mul teeb mersu 90-ga sõites 1125 pööret.mootoril jõudu on ja tänu sellele on ka kütusekulu madal.bensukas
08:08 12.02.2020
xcad
Nagu loen enamusele ei meeldi need 1,0 ja 0,9 masinad...mulle ka mitte. Cummings 5,9 R6 teeb max. pööretel 300 - 400hj ja need pöörded on 2800p/min. Loogiline, et selline masin teeb 100km läbimisel mootoris 50% vähem töötakte kui väike mootor, lisaks ta pole kunagi töös ka 50% koormusega, ikka pool tühikäigul. Mikromootor oma 66kw ajab ka asja ära, peamine, et elektroonika kestaks, kui liialt ei paaruta ehk kestab ka mehhaaniline osa.
Laeva diislid vähemalt vanasti olid isegi 120p/min otse sõuvõllile ja kolvid 700- 1000mm, mõne mehe kahekordne maja on väiksem. Elektriautode poolt loodetakse suurt tulevikku...aga enne kui see elekter ise tuleb kivisöest ja pölevkivist pole ka siin midagi ökot. Laadimispunktid eestis müüdi omadel jopedele odavalt maha, 3a peavad jätkama. Huvitav mis peale 3a. siis saab? Praegu elektriautodel eelised puuduvad, jäävad friikidele ja hobimasinateks, need esimesed mis jaapanist toodi räägiti, et olla valitud kõige viletsam ja kallim variant mis üldse turul oli. Kogulased aga käisid üle 100x japside juures komandeeringus, et kõige viletsamad ja kallimad välja valida!

Muudetud 12.2.20 08:16

11:26 12.02.2020
Kärss
Äkki aitab juba sellest offtopikust? Teema on sellest, milline uus auto on peavalu, aga selle peale hakkavad mõned oma vanu suuri mootoreid kiitma ja neid tootmises olevatele autodele vastandama. Kusjuures neid üle poole miljoni sõitnud muretuid liitriseid mootoreid on nii palju ja samal ajal ka tüüpvigaseid suure kubatuuriga muljetavaldava võimsusega mootoreid, mis reeglina selliste läbisõitudeni remontimata ei jõua, et seda offtopikut saaks sama hästi arendada ka täpselt vastupidises suunas ning erandid kinnitaks reeglit mõlemapidiselt. Ei ole ka pööre see, mis tapab, kui ehk siis osaliselt kõrgem surveaste, aga eelkõige taandub kõik ikka inseneritöö kvaliteedile ja kasutatud materjalidele nii suure- kui väikesekubatuuriliste puhul. Pööretest rääkijad on vist nii noored, et ei mäletagi, et alles oli meil normaalsuseks see, et kapremont oli nähtud teha ette kaugelt alla 100tkm peal nii madalapöördelistel suurtel jänkimootori koopiatel kui võrrimootoritel, mõnel lausa 40tkm peal ja täpselt samal ajal sõideti Volvo 66-te 1,1L mootoritega üle miljoni km ilma kordagi kaant maha võtmata (neid oli ka Eestis, üks nende omanikest ka siin foorumis kunagi sõna võtnud). Teha saab igasuguseid asju, kui tahtmine on, aga kui ei taheta või projekteeritakse auto elukaar teadlikult lühikeseks - sellest just teema ongi, selliseid näiteid siia teemasse oodati ja nende Dacia mikromootorite koht siia selles kontekstis kindlasti ei sobi. Dacia tekitab peavalu hoopis teiste asjadega kui kestvus:))
18:18 12.02.2020
63amg (registreerimata)
kuidas on praegu tootmises olev mootor vana.mida vähem teeb mootor pöördeid,seda vähem kulub.järelikult ka vähem peavalu.ka katalüsaatorid saavad vähem vatti.
18:45 12.02.2020
Lv (registreerimata)
Töökaaslasel 1,4l Škoda Rapid.... uuena esindusest ostetud ja 80 000km järgi juba vahetatud garantiikorras kaks korda ketti! Ilmselt võtab ka liiter õli tonnile. See küll paras peavalu.
19:10 12.02.2020
xcad
Siin on tegemist puhtalt materjalidega. Kui kett venib siis valest materjalist, BMW-l ka kettide mure, venivad isegi nii, et klapid võivad pähe minna. Mingitel mudelitel on tehtud salongi soojendus elektriga 12V, osadel veesärgis 12V küttekeha. Generaator liiga nõrk ja siis on akuprobleemid, eriti lühikeste sõitude korral.
19:20 12.02.2020
VL (registreerimata)
Ikka jauratakse mootori pööretest. Ostate uue auto ja kavatsete vähemalt pool milli sõita, et vänvõlli pöörded kokku loete?
21:04 12.02.2020
lihtsalt arvamus (registreerimata)
mootoriks 1,5 l, 55 kw, diisel, Renault toodang. 90 km/h on pöörded 1500, 150 km/h on 2500 pööret. magusaim tõmme on vahemikus 1300 kuni 2250 pööret, edasi on väga uimane. ülihea mootor!
23:07 12.02.2020
mado73 (registreerimata)
Pole muidugi jälle teemasse, aga mina küll aru ei saa miks kõrgeid pöördeid nii väga kartma peab. Ca 20 aastat tagasi ostsin 92 aasta honda civicu, mis oli tolle aja kohta küllalt haruldase VTEC mootoriga. Teda sai aastaid ikka mehiselt piitsutatud, 8000 pööret oli igapäevane nähtus:). Maha müüsin auto 6 aastat hiljem, odo näit oli 300 000 kopikatega ja mootoril polnud häda midagi (kere mädanes küll korralikult). Õli ei võtnud, ei tossanud, kiirendus oli tunde järgi nii nagu ostes. Hetkel sõidan autoga millel keskmisest suurem, 6-e silindriline bensiini tarbiv mootor. Ei ole ma ka selle auto gaasipedaaliga ülemäära hellalt ringi käinud. Läbisõit hetkel ca 220 000. Seda on muidugi suht vähe veel, aga ka selle mootoriga pole mingit probleemi olnud. Õli ei võta, ei tossa ja minek on ka endine.
06:43 13.02.2020
eic (registreerimata)
Keegi ei kardagi kõrgeid pöördeid. Teema on selles, et väiksed mootorid saavad rhhkem pöördeid, detailid teevad rohkem tööd, mootorid kuluvad kiiremini kui vanasti ja peavalu on ka rohkem. Teema pealkirja vaadates, on küsimuse vastus: suurim peavalu on iga uus auto, millel on 3 silindrit.
06:45 13.02.2020
eelmisele (registreerimata)
Sest need, kes midagi ei tea, kes pole ise omanud, kes on vaid kaugelt näinud, saunas kuulnud jne, need ei usu iialgi, et mingi väike mootor kaua kestaks. Nende jaoks on ainuõige teema siin maailmas 24/7 töötav takso mootor, sest siis pole külmkäivitusi, pöörded 1000rpm ja maht 5l, sest siis kestab mootor kolm miljonit, õli tuleb vahetada iga 1000km tagant, sest siis kestab jne.
09:15 13.02.2020
VL (registreerimata)
Kas on kedagi, kes on suutnud uuemapoolsel autol mootori ära kulutada? See pöörete arvu üle diskuteerimine on kõige ajuvabam asi, mida siit viimasel ajal lugeda on saanud. See nüüd kindlasti kohe uue auto ostjale peavalu ei tekita ega hakka ka tekitama. Peavalu võib tekitada absoluutselt kõik muu, mis autol ja mootoril küljes on. Kulunud rõngaste ja saalede kohta võivad 25+ aastaste, igavesti kestvate autode omanikud arutada kuskil muus teemas.
Huvitav oleks hoopis teada, kas VAG on oma klassikalistest hädadest lahti saanud?
12:40 13.02.2020
Vä (registreerimata)
Väikeste mootorite kulumisest oskavad ehk uute volvode omanikud rääkida
16:38 13.02.2020
Mõni kujutab ette , et reaalsus on järgmine :

"Käisin 0.9L Daciaga proovisõitu tegemas Müügimees ütles, et ära pikka ringi tee. Jäta ikka midagi tulevasele omanikule ka"
19:08 13.02.2020
viimasele (registreerimata)
Võta internet lahti ja loe mis probleemid väikeste mootoritega ja seda juba alla 50k läbisõidu juures. Kas sa ei oska googeldada või ei oska välismaa keelt?
19:17 13.02.2020
marita57
# Võta internet lahti ja loe mis probleemid väikeste mootoritega ja seda juba alla 50k läbisõidu juures. Kas sa ei oska googeldada või ei oska välismaa keelt?

See on üks hirmus lugu jah. Minu omandis on hetkel üks 1-liitrise mootoriga auto, mille läbisõit on üle 50k. Mis teha?

# Mõni kujutab ette , et reaalsus on järgmine :
"Käisin 0.9L Daciaga proovisõitu tegemas Müügimees ütles, et ära pikka ringi tee. Jäta ikka midagi tulevasele omanikule ka".

Selles naljas on tõtt rohkem, kui arvate.
Kui vastata teemapüstitaja küsimusele otse, siis selleks peavaluks on esinduse demoauto, mis on "õnnelikule" omanikule aastavanusena maha müüdud sõltumata mootori kubatuurist.

See, mis juhtub nende proovisõiduautodega, on hirmsam, kui enamikul meist fantaasia lennata jaksab.Olen näinud 2000 km sõitnud demoautot, millel on pooltelg puruks sõidetud, rattad balansist väljas ja palju muud veel. Seda sõltumata sellest, kas kapoti all on liiter või kaks.

Muudetud 13.2.20 19:18

19:27 13.02.2020
Selge see, et internet on probleeme täis seoses 1.0+- mootoritega.

Sama palju oigamist kuuleb ka suuremate mootorite kohta, mis on sama aasta käigu omad.

Kus su point on?

20:33 13.02.2020
qp (registreerimata)
"Selge see, et internet on probleeme täis seoses 1.0+- mootoritega."

Ega teemaalgataja ei soovinudki merkeli pasast tehtud mootoritega autosid(VW, Ford).
PSA 1,2 kohta pole mingeid kaebusi. See mootor paneb isegi suure Grandland X reipalt liikuma.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.