Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: INVERTERGENERAATORI FAASID-RAKETITEADUS?

11:12 16.02.2020
Kagumees
Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Kuna tormid põhjustavad meil tihti rikkeid,siis tuli soetada generaator-seekord 2kw Stanley inverter.Et oleks veepump,valgus,külmik,telkkar,arvuti ja ruuter.Oli varasemalt ostetud Stokkerist überkallis 2 kw tavaline genekas,aga seda maja aha pannes vilkusid tuled nii kohutavalt(ehkki firma presenteeris masinat kui arvutite,ruuterite ja muu jaoks.)Majas on tehtud geneka jaoks elektrikute poolt võrgust lahti ja sisseühendamise blokk.Maija läheb siis faas ja null on võetud maja maandusest kuhu kõik maandused jooksevad.Vanal genekal oli null ja faas selgelt olemas,inverteril aga pole miskit.Kontrollides kruvika-mõõteriistaga kõikides aukudes see tuluke põleb ühtemoodi.Soovitati testrit-ikka faasi ei leia.Veel mingi instrument mis ligi pannes tuvastab-ei miskit.Siis viimases hädas pidasin nõu juba päris elektrikuga,kes vangutas ainult pead ja soovitas geneka alla mingi isoleeriv asi panna,aga mul see elajas ju kummipukside peal.Omal riisikol koukisin siis selle esipaneeli lahti,et saada aru,mis värvi juhtmed kus augus on.Need 220V omad.Vasakul oli punane ja paremal valge!?Mõlemad ju faasi värvid??Kus on null ehk see maa.Või kuidas ma peaksin seda riistapuud üldse maja taha nüüd ühendama teadmata kus on faas ja null?Muidu riist töötab laitmatult,trellid,lambid jne kui otse panna.Oskab keegi äkitselt selgitada,mis pull toimub,enne ei julge maja taha ühendada.
19:15 16.02.2020
Vahest (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
automoto-mehed teavad. Seal mõni elektrit jagav tegelane eksisteerib ehk.
20:20 16.02.2020
xt (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Tavalise testriga saab ka kindlaks teha, aga läbi neti ma sulle seda küll ei õpeta.
20:23 16.02.2020
Saadanasilmamuna (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Kuna tundud elektrist kaugel olevat, jäta asi proffidele. Maja toitmiseks peab olema ümberlüliti Generaator-Võrk ja see peab katkestama- ümber lülitama ka Neutraali(nulli-N). Võrku ei tohi lasta ei faasi(faase-L) ega neutraali(nulli-N). Maandused lähevad ühisesse latti PE. Erinevatel seadmetel sõltub tootjast ongi suvalist värvi juhtmed. Meil on L1-pruun, L2- must, L3- hall, N-sinine, PE- kolla-roheline. Kui toite võrku lased võib keegi kuskil riket kõrvaldades elektrilöögi saada. Nii, et ära jama sellega!
20:38 16.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Päris ohmu ei ole.Nagu juba kirjutasin,siis maja ehituskäigus tehti varugeneraatorile spetsiaalne ümberlülitus blokk kilbis.Üldisest võrgust välja ja genekas taha.Kui vool tagasi,siis lambike märku annab.Genekas kinni,ümberlülitus ja vool majas võrgust.Tehtud tõesti paberitega inimeste poolt.Ja asi toimis.Aga pikalt ei julgenud kuna tavagenekas vilgutas tulesid ikka tuntavalt ja edasi kasutada ei julgenud.Inverteriga paned 60w pirni taha ja ei mingit jama.
20:50 16.02.2020
Ingu123 (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Generaatori pesaks maja küljes peaks olema spets.pesa, mitte tavaline pikkendus, vähem võimalusi faasiga eksida. 2kw generaatoriga saabki aint veepumpa toita. Kindlasti peab olema ümberlüliti, mis mainiti enne. Peaksid mõne suurema generaatori muretsema. Ja mitu faasis sul on üldse?
20:56 16.02.2020
xt (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Vaata siis siia, nii saad tavatestriga faasi kindlaks teha.
https://www.youtube.com/watch?v=-wg85XEdnIk&t=214s
21:51 16.02.2020
vaba mees (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Aga kes on öelnud,et seal üldse toimetab faas ja null. 220 v saab kätte ka kahe faasi vahel, faasi pinged sel juhul erinevad meie tavapärasest. Viimati kohtasin seesugust tallinna keskturu ligidal aastakümneid tagasi.
22:53 16.02.2020
Inverterist (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Invertergeneraatoril on kahesüsteemne väljund mis annab kas alalis- või vahelduvvoolu, seda esiteks. Tavaliselt nupust ümberlülitatav.
Kui lülitada genekatoide maja võrku, siis peavad olema liinist lahti ühendatud nii maandus kui 0 ja peavad toimima autonoomsed 0 ja maandus!
See on selleks, et välistada igasugune võimalus, et sinu autonoomne genekas oleks liiniga mis tuleb alajaamast seotud!!! Mistahes moel!
Pretsedent 80-nendate algusest: mehed lülitasid fiidri alajaamast välja, panid hoiatussildid ja üks läks õhuliini posti, lühistajaid muidugi ei pannud, mis sest, et reeglid nõuavad. Liini lõpus oli sõjaväeosa, mis pani oma geneka tööle, kuid ei olnud liinist korrektselt lahti ühendatud.
Mees sai postis surma.
Sinu eelnev katsetus tavagenekaga viitab pigem sellele, et liinist lahtiühendus pole korrektne ja sa püüad oma genekaga terve küla ära varustada. Sellest vilkumine ja muud jamad.
Selline nali võib lõppeda kas õnnetuse või poole küla elektroonika kinnimaksmisega.
Resümee, RFM (Read the Fucking Manual) ja muust sissetulevast liinist 100% lahtiühendamine, kõikide hoonete ja tarbijate osas!

23:10 16.02.2020
. (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Milleks asja keeruliseks ja ohtlikuks ajada. Tee avarii toide ainult elulistele tarbijatele otse generaator rist.inverterist. nagu mainid otse ühendatud kõik toimib,järelikult mujal viga ehk siis selles ühenduses majaga.
06:34 17.02.2020
. (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Mõned kommentaatorid vist oskavad ainult kirjutada, lugemist pole veel ära õppinud. On kirjas, et maja on eraldi lülitiga võrgust eraldatav, aga ei- ikka nad plämavad oma jama.
06:46 17.02.2020
.................... (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Alustame sellest, et 2kw on generaator on mänguasi. Saad tuled põlema ja telefoni laetud.


Sellega saad midagi reaalselt ära toita.
https://www.stokker.ee/elektrigeneraator-perform-6500-sdmo/2
013595065


Üldiselt ei ole mõtet torkida asju millest aimu pole, see et elekter on nähtamatu, ei tähenda et ta pahandust ei tee.
Ja kui tahad ikkagi teha kuid ......napib, siis vajadusel saad ju pikendusega otsa tuppa vajadusel vedada.


07:05 17.02.2020
xt (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Lugesite ka üldse milles probleem on? Ta tahtis geneka faasi ja nulli kindlaks teha, mitte maja elektrit ümber ehitada ega uut genekat osta.
07:21 17.02.2020
... (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
2kw toidab kõik ära, nii veepumba kui külmkapi-teleka ja vajadusel ka boileri. pole mõtet iniseda, et mänguasi kui ise halligi elektrist ei jaga.
08:07 17.02.2020
Elof (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
2kw pole häda midagi, kuid omal kah plaan generaator soetada ja spetsialist arvas, et 3kw on lihtsa majapidamise jaoks optimaalne. Pole päris teemane, aga erinevate nimedega generaatoreid müügis palju. Kas tavaline vahelduvvoolu, või inverter, kas generaatorite töökindlus on enam vähem sarnane, või peab ikka nimele rõhku panema, Honda näiteks? Mis ühendamisse puutub, siis põhiline on jah, et kui generaatoriga kogu elamist toita, peab toidetav elamine kõigist elektrivõrgu juhtmetest täiesti eraldatud olema, ehk jamade vältimiseks las selle töö teeb päris spetsialist!
08:30 17.02.2020
stammer (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Esiteks: null võetakse liinist, aga mitte maandusest. Sellest peaks alustama!
Teiseks: igal CE tootel on kaasas toote dokumentatsioon, kus on kõik vastavalt tähistatud.
2 kW EI OLE antud majapidamises piisav, et tagada eelnimetet tarbijate häireteta töö.
11:21 17.02.2020
siimrasmus
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
2 kw ei toida sa veepumpa, külmikut ja boilerit ära. Kui üksikult järgi panna siis küll. Külmiku ja veepumba käivitusvoolud veavad geneka hinge kinni.
11:21 17.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Alustan siis päris otsast.Selle vilkuva geneks nimi on CDMO 2500 Turbo.Pärast ostu panid mehed taha relaka,drelli ja need toimisid.Ostsin asja ära.Umbes kuu aja pärast läks vool jälle ära ja oli vaja garaazis kandelambile valgust.Tõmbasin siis geneka esimest korda käima-lamp 60w taha ja pagan-see vigutas ikka kõvasti.Tõmbasin kõne Stokkerisse.Tuldi isegi ja toodi uus genekas.See vilkus täpselt sama moodi.Mõõdeti-uuriti,kõik pinged pidid normide piires olema,aga miks vilgub-vastust ei saanud.AVR pidi korras olema nii,et firma puhkis käed puhtaks ja minema kõndis.Viisin siis selle asja remonti.Sealt tuli asi tagasi samasugusena nagu saatnud olin.Tehnik lihtsalt laiutas käsi-juu siis praak partii.Ükspäev oli suur torm ja pidin hädaga geneka majale taha ühendama,et vähemasti vett saada.Kõik toimis,külmik töötas ja pump kenasti toimetas.Aga pannes peldikus tule põlema nägin,et lambid vilguvad samamoodi nagu enne geneka juures,otsustasin mitte riskida tehnikaga ja panin geneka kinni.Hiljem foorumites pole ma kunagi sellele vilkumisele vastust saanud ja nii see jurakas mul garaasis seisab kasutult.Töötunde 15 min.
Ja nüüd siis see Stanley genekas.Mudeliks STANLEY SIG 2000-1 Sellel pole alalisvoolu ümberlülitusnuppu.Kõik maja elektritööd on tehtud kvalifitseeritud elektrikute poolt põhimõttel võtmed kätte.Kuna ei usaldatud eriti postimaandust,siis tehti majale täismaandus eraldi,garaazile,saunale.Mäletan,et vardaid masinaga maasse taoti.Kuna olen üsna kauge täppiselektripaigaldusest,siis mina oma nina kunagi sellistesse ei topi ja selleks on pädevad elektrikud.Ma pigem maksan kui kahetsen.Hoiatada pole vaja-kõik on tehtud nii nagu peab.Minu asi on ainult ümberlülitus,pistik õigetpidi genekasse ,voolu taastamisel tagasilülitus ja rohkem ma midagi teadma ei pea.You tubes olen seda videot juba ammu katsetanud oma riista peal aga minul küll midagi sellist ei näidanud.Olen isegi soetanud vaat,et elektriku varustuse,et teada saada kus see faas siis ikkagi on ja kuidas see inverteri ühendamine käib.
11:36 17.02.2020
Punktike taas paneb tarka (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Hiromant Pastelli kombel oskab "punkt" ära arvata, missugune on majapidamise lahtiühendus, et selle korraldas vähemalt käidujuhi tasemel elektrimees, mitte punktisarnane kõiketeadjamees kusagilt Säärenõmmelt jne.
Kas "punkt" jagaks sootsiumiga oma elektrikukvalifikatsiooni taset, missugune see on?
Minu kirjeldatud juhtumil oli ka sõjaväeosal "lüliti vahel", aga küllap "punkti" sarnase tegelase paigaldatud.
Ka nelja traadiga süsteemis on võimalik korraldada fataalse tulemusega vigu ja kõige enam tapab justnimelt see 230V pinge, mitte kõrgepinge!
Kõrgepingesse jäänud inimeste pilte olen näinud, vähestele kättesaadavas albumis, mis asutusesiseseks kasutamiseks. Eesti vase- ja alumiiniumiekspordi kõrgajal oli neid söetükiks kõrbenud, kaarleegist keskelt läbistatud, otsastpõlenud jäsemetega jms praetud konditsioonis tegelasi ikka hulgi võtta.
Palju on veel nõukaaegseid süsteeme, mille vaatlemisest külmavärinad tulevad, alles tegin sugulase kompleksi pumbamaja korda, tasuta, et ta lapsed ellu jääksid, sest selline juhtmeteräga kõikjal niiskuses rippumas, "kitlihõlmaga" (see riidest hall isoleerpael) ühevärvilised juhtmed jms, mitte ühtegi niiskuskindlat pistikut, harutoosi, lülitit, automaatika nässus, hüdrofoori lülitus käsitsi, pime jms.
Elektrik tegi...
Ühevärviliste juhtmete pundar kilpides jms on tavaline pilt ka praegu, kuigi need koostati 30+ aastat tagasi ja aega on olnud selle likvideerimiseks ja kasvõi samade, sulavkaitsetega kilbi korrektseks "värviliseks"ja tähistatud seadmetega asja tegemiseks küll ja veel.
Pmt on pilt tihti selline, et "tangid peale" ja kõik puhtaks kõigepealt, sest asjas puudub igasugune loogika!
Sellistes tingimustes jutt "lahtiühendamine" EI kehti, sest null ja mätas on peale seda kilpi korduvalt kokku aetud, rikkevooluseadmed ei hakka tööle jne. Tihti on ajuvabalt asjad 50-ne aasta vältel duubeldatud, lülitad välja, aga pinge jääb peale, sest ringiga tuleb veel mujalt jms.
Minul EI ole kehtivat atestaati vms, sest ma pole neid nõukaajast pikendanud, aga füüsikaseadused, elektronide liikumine jms on jäänud samaks. Kaubeldakse rämpsuga, ka tänapäeval tuleb valida, mida kusagile panna ja minu tingimus on, et mina valin seadmed, mitte selle pusa omanik, sest "oi kui odav" torkab valusalt.
12:49 17.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
2 kw veab külmiku ja veepumba kenasti ära.Boilerit pole kindel.Endal oli see väljas.See vilkuv genekas aind veidi kurjemat häält korraks tekitas,aga käima tõmbas ja siis rahunes.Peab jah käivitusvooludega arvestama.Aga järjestikku käivitades saab ikka palju asju 2kw taha panna kui veidi mõistust peas või siis võimsam genekas kui ei viitsi jamada.
13:16 17.02.2020
Inverterist (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Nagu võib arvata, on kõige suuremaks pingelangu tekitajaks veepump oma käivituse hetkel.
Selle vastu aitab sujuvstardi tekitamine. Säästmaks majapidamise elektriseadmeid ka normaalse pingevarustuse korral võrgust, tasub sujuvstart tekitada kõikidele seadmetele, kompressorile, puudelõhkujale, suurele rällakale, puurpingile jms treipingist rääkimata.
Kasulik ka seadmetele endile.
Ja "proffidest" lisan, et mu poeg käis oma tuttavate juures uurimas, mis lahti. Nimelt leidis tema sõbra naine end äkki köögipõrandal lamamas peale pliidi ja veevärgi koos puudutamist.
Poeg töötabki elektrikuna ja on nagu minagi sugulaste ja sõprade "valveelektrik".
Uue pliidi paigaldanud "spetsialist" oli ühendanud faasi korpusesse ja seega orgunninud teistele perre tapamasina.
Mis moel nii saab- no mina ei tea´, aga nii oli tehtud.
Raha eest ikka kusjuures!
Meie selliste asjade kordategemise eest raha põhimõtteliselt ei võta, sest eluohtliku olukorra likvideerimine ei ole mingi rahateenimisvahend- selle PEAB koheselt likvideerima!
Küll on aga ülbust selle korraldamise eest raha võtta "spetsialistil", kes ei vaevu isegi kontrollima, kas pliit on korpuse osas või ei ole pinge all- ÜKS liigutus!
13:19 17.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
To:Punktike taas paneb tarka

Terve maja elektrisüsteem on rangelt ehitatud Euronõuete järgi ja mitte mingi nõukaaegse standardi järgi kus teised meetodid ,vaid oma ala proffessionaali poolt,kes tänaseks teenib leiba elektrikuna Saksamaal kuna siinsed palgad ei vasta mehe kvalifikatsioonile.Rippuvad juhtmed-no see oleks juba päris nali.Tööde alguses veendusin oma silmaga kutsetunnistuses,sest no sosseppa ikka ei tahtnud.Nii,et ei olnud keegi kruvikeerajaga Ungametsast.
13:27 17.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
To: inverterist

Hea inimene,räägi palun sujuvstardist lähemalt.Väga kasulik asi.Mis see on,kust saab,kuidas ja kes paigaldab?Kuhu pannakse?
13:31 17.02.2020
Inverterist (registreerimata)
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
https://www.ve.ee/toostuselektroonika-ja-ajamid/sujuvkaiviti
d/sujuvkaivitid-siemens/#r_300


Lisaks on olemas pikendusjuhtmed, milledes on see asi juba sisse ehitatud, nt rällakale jms.
13:46 17.02.2020
Kagumees
Re: Invertergeneraatori faasid-raketiteadus?
Tohohh tillae-see on ju paljude nõrgemate genekate ja mitte ainult päästerõngas ja tundub väga broo asi olema!Aitüma sellise info eest!Selle saab ju lausa posti külge kilpi panna,sest teada on ju kui palju kurja on teinud järsud voolukatkestused ja tagasitulekud.Veelkord aitüma sulle mees sellise info eest!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.