Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RENAULT MASTER 2 2004.2,5 D KÄIGUKAST KÜLMAST PEA

13:25 16.02.2020
volli76
Renault Master 2 2004.2,5 d käigukast külmast peast ei tööta korralik
Tere.
Küsin nõu tarkadelt, kel on olnud probleeme Renault Master 2 2004.käigukastiga. 6 käiguline manuaalkast .
Teine käik kipub külmast peast ragisema ja ei taha sisse minna .
Peale 10 minutit sõitu või kohapeal soojenemist probleem kaob. Käigukast toimib täiesti vigadeta peale pikemat sõitu.Siis on käigud sees klõps ja klõps.
Olen kuulnud , et Renault käigukast töötab trossidega .
Rohkem ma midagi ei tea.
Mis võivad olla vead. Puksid jms? Kuna käigukast soojalt toimib, ei hakkaks lisa kasti vaatama remondiks. Prooviks sellega hakkama saada.Et vahetaks vajamineva vaid ära. Olen olnud masina omanik 2 kuud.
Tänan juba ette.
15:41 16.02.2020
... (registreerimata)
Re: Renault Master 2 2004.2,5 d käigukast külmast peast ei tööta korr
Millal viimati kasti õli kontrolliti/vahetati?

21:36 16.02.2020
volli76
Käigukasti õli sai vahetatud kuu aega tagasi. Siis ilmnes samal ajal viga, et sidurisilinder lekkis, see on seal armatuurlaua all vasakul pool. Mõtlesin, et viga seal.
Vahetati kõik õlid ja see silinder. Auto oli ööpäeva soojas ja kui remondist välja sõitsin toimis kõik vigadeta. Kui masin maha jahtus õues oli viga ilmne jälle.
Ikka jahedast peast ei taha teine käik sisse minna. Kohapealt saab kenasti teise kõiguga ka külma masinaga minema. Soojana ei anna teine käik üldse tunda. Kõik toimib
06:49 17.02.2020
.................... (registreerimata)
Harju ära, Ivecol Daylil sama deela. Uus sidurikomplekt koos hoorattaga, käiguhoovastik ja käigukasti õli.
Kas lähedki kohe kohapealt teisega või peab veidi soojenema, muidu võimatu esimese pealt teist käiku panna.
11:19 17.02.2020
R. (registreerimata)
Kas kasti sai kindlasti ikka õige õli sisse mis mõeldud sünkronisaatoritega kastile ehk siis GL-4 mitte GL-4+ ega GL-5?
Kui sai, siis on sünkronisaatori rõngale sooned sisse kulunud ja külmalt töötab ta mittesobival pinnal ning ei ühtlusta kiirusi.
Lahendus oleks sünkromisaatori probleemiga tegeleda kas uute osade paigaldamisena või proovida vanal tööpinda sooveldada või vajadusel otspinda pisut maha treida.
Käiku ragistada aga ei maksa sest lõpuks on lülitushammaste otsad ümarad ja siis ei tööta enam ka soojalt.
Kui vaja kasutada vahegaasi ja sidurit.
Omal on Ford selle hädaga juba pikemat aega aga kuna oskan raskema tehnikaga sõita siis tavaliselt kasutan sidurit ainult kohalt minnes ja pole vahet kas on sünkronisaatorid või ei.
11:25 17.02.2020
volli76
äitäh kahele viimasele vastajale.
jah olen ka seda meelt, et käiku ei ragista. vaikselt üritan ja ise ka kasutan seda vahegaasi varjanti, lasen siduri korra üles. Ja olen saanud nüüd häid soovitusi.
tuttav soovitas teise kasti vaadata, seda ma ei tee. isegi avariiline alga 300-st. eur.
äitäh. uurin seda mis õli sisse pandi
22:04 17.02.2020
qp (registreerimata)
Sidurisilindrist sai ikka kogu õhk välja?
22:09 17.02.2020
volli76
olen seda mõelnud. kuskohast seda saaks kontrollida.?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.