Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KINDLUSTUS AJAB JOGA

15:49 18.02.2020
kawai
Kindlustus ajab joga
Tere kõigile!

Oli parklamõlkimine/vandalism, politsei kursis jne. Nüüd tuli kindlustusest järgmine info:

Kuna auto kindlustamise eelsete piltide pealt on tuvastatav kahjustatud detaili varasemad vigastused läbiva rooste näol siis vähendame p.esitiiva värvitöö raha 50%. Seega lisaks omavastutusele 190.00 eurot tuleb Teil tasuda remondi ettevõttele ½ värvitöö maksumusest ehk xxx eurot.

Kas tegemist on kindlustuse karviku soga ajamisega, kui nad aktsepteeristid autot pildi peal sellisena nagu oli ja nüüd hakkavad takkajärgi vigu otsima....

Parimat
17:05 18.02.2020
xt (registreerimata)
Re: Kindlustus ajab joga
Kust kohast nad selle kindlustamise eelse pildi said? Mul on ka igasugu kindlustused ja kaskod, aga ühtegi pilti küll keegi saanud ega teinud ei ole...
17:52 18.02.2020
stammer (registreerimata)
ilmselt on vanemate autode kohta eraldi salajane kartoteek, et omanikud huiata ei saaks. Uks on nii roostes, et pista sõrm läbi, aga parklas "tehakse" väike kõks ja voilaa - kindlustus teeb korda. Viimasel ajal on ka kindlustused õppinud raha lugema ja sellised "skeemid" enam läbi ei lähe.
18:03 18.02.2020
kawai
Kui kaskot hakkasin tegema, siis paluti, nagu ikka teha pildid diagonaalis, eest tagant jne. Auto 10 aastat vana ka
18:17 18.02.2020
xt (registreerimata)
Mul on kahel ca 10a vanusel If-is olnud, kordagi pole pilte tahetud. Hetkel üks auto If-i kaskos 14a vana, sama seis, kasko tehtud arvuti tagant 10 minutiga.
Selle tiiva teemaga pead lepingu tingimusi lugema, mis seal kirjas on. Eks nad mingi punkti nagunii leiavad, et sulle pool maksta ainult.
18:33 18.02.2020
arusaamatuu (registreerimata)
Peab ikka vajadus olema mingile läbiroostetanud roimale kaskokindlustus veel teha...
18:36 18.02.2020
arusaamatuu (registreerimata)
Veel arusaamatum on milline auto roosterab auklikuks 10 aastaga?
Lada? Dacia? või mingi Korea käkk?
18:50 18.02.2020
looder23
10 aasta vanust jaapanlast roosteuss mitte ei krõhvitse vaikselt vaid rebib suisa tükke välja ja siis kuskil nurga taga näkitsetakse seda tükki edasi.
19:05 18.02.2020
kawai
No, millel siis veel tiivad roostetama hakkavad, kui VAG grupi autodel
19:07 18.02.2020
kawai
Kasko kuumakse naeruväärne summa ja palju öösel sõitmist, sellepärast kasko tehtud.
19:36 18.02.2020
njaaaaaaaaa (registreerimata)
Kindlustus peab taastama seisukorra või parema kui oli enne kindlustusjuhtumit. Seega las otsivad TÄPSELT samasuguse roostega tiiva.
19:45 18.02.2020
kawai
No kasko pakkujad saadavad niiehknaa pimedasse. Kuid kas oleks asjal jumet läbi LKFi ajada.
20:29 18.02.2020
xt (registreerimata)
Ma küll ei viitsiks sellega jamada. Tiiva tegemine on 75-150, oleneb kus teha lased. Savi see pool maksta. Kui asi on põhimõttes ja on aega, siis võid ju jebida nendega.
20:41 18.02.2020
kawai
Kaskoteemadega keeratakse hinda ikka isuga juurde: natuke plekitöid, värvimine + hajutamine 450.- Selline summa siis töökoja hinnapakkuminel kindlustusfirmale.

Muudetud 18.2.20 20:43

20:46 18.02.2020
xt (registreerimata)
Ulme, selle eest saad pool autot ära värvida. Mõned aastad tagasi sai valida töökoda, tingimusel, et see oli aktsepteeritud või partner vms. Usun, et nüüd peaks ka ikka nii teha saama, uuri mingi teist pakkumist.
06:53 19.02.2020
audimeees (registreerimata)
Võibolla jah mõne Smart auto saaks selle rahaga ära värvida aga kui tegu ikka preemium autoga siis ei saa selle summaga isegi ust värvitud.
10:44 19.02.2020
Väikepoiss (registreerimata)
looder23, mine karjata roosteussi, ära aja möla. 10a vanune japs ei roosteta sul miskit veel, kui pole kehvasti taastatud avariiga tegemist.
Aga teemasse- ju siis on selline kasko tehtud, kus nõuti varem pilte ja sealt näha, et oli roostes, siis on loogiline, mitte joga ajamine. Muidugi nad aktsepteerisid sõidukit, kuna kindlustamiseks rooste ei ole välistav tegur.
Parklakõksu likvideerimine 450€? Mis krdi asjast see auto tehtud on, et selline summa? Sellise raha eest saaks uue poritiiva koos värvimisega tavaliselt. Muidugi, kui esinduses teha, siis ilmselt see hind vast polegi kosmos. Siiski, 10a vana autoga mina esindusi küll ei nuumaks.
Ma ei tea, mina ilmselt ei viitsiks seda kaskot nuumata. Lase see tiib ise korda teha ca 200€ eest kuskil töökojas. Siin sa maksad 190€ kaskole+ 225€ remondi eest niigi. Kokku 415€. Mis selle mõte üldse on?
Aga ennekõike alusta lepingu lugemisest, kuigi vaevalt sa targemaks saad sellest.
@ audimees: milline "preemium" auto sul 10a jooksul läbi roostetab?
10:50 19.02.2020
audimeees (registreerimata)
Kas ma mainisin kuskil poole sõnagagi läbi roostetamist? Õpi lugema.
12:02 19.02.2020
... (registreerimata)
Kas süüdlane on teada, kui ei siis ei ole kindlustusel seda raha ka kuskilt nõuda ja vaadatakse asja, kui võimalikku kindlustuspettust e. sõitsid ise kuskile otsa ja nüüd tahad tasuta auto korda saada.
14:57 19.02.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Minu viga jah, kuid siiski.

Süüdlane pole ilmselgelt teada, sest kui oleks, siis oleks läinud see liikluskindlustuse, mitte kasko alla. On ju öeldud, et kindlustamiseelsetel fotodel on näha läbiv rooste. Mida siin veel viriseda on? Selge on see, et kindlustusel on oma seisukoht olemas ja teemaalgatajal on kõike arvesse võtted odavam ise lasta auto korda teha.
21:29 19.02.2020
Navara3000 (registreerimata)
Kindlustused on tegelikult ühed väga mõttetud asjad. Auto tuleb osta jõukohane mille remondiraha võtad pe..sepealt taskust või kirjutadki käru korstnasse. Mulle helistati mitmel korral IF-ist et teil selline kallis auto ja kaskot pole peal ja kui midagi juhtub, mis siis saab jne jne. Pool aastat hiljem lajatati mul küljelt sisse. Siis oli IF-i meelest auto selline vana pann, mida vaat et ei tasugi enam remontida. Küljelöögi anduri pärast jaurasin pool aastat nendega, nemad ikka ei näe võimalust sellist kallist tükki osta...eBays maksab 18 dollarit, ma oleks selle raha ise ka leidnud. Loomulikult vahetasin IF-i kohe odavama vastu välja
23:14 28.02.2020
solksolk
Kui mina kaskot tegin, siis ka taheti pilte.
Kuid ka minu 8nda generatsiooni Accordil ei ole midagi läbi roostetanud ja väliselt pole isegi mitte roostetäppi, ainult põhjaalune rooste.
Eks see kõik sõltub ikkagi oludest, milles autot kasutatud ja mida autoga tehtud on.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.