Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO TOSSAB

21:07 09.03.2020
Vello93
Auto tossab
On üks vanem diisel. Kui külmalt käima panna siis käib normaalselt 10 minutit. Siis hakkab vahele jätma, köhima. Terve õu valget tossu täis. Mis sel viga võiks olla?
07:05 10.03.2020
.................... (registreerimata)
Re: Auto tossab
Valge toss viitab jahutusvedeliku põlemisele. Õli on puhas või majonees ? Tunduks nagu hakkab jahutusvedelik silindrisse lekkima(kaan, kaane tihend)
08:47 10.03.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Auto tossab
Mis isendiga tegu, siis saab ka "tüüpvead" teada.
09:23 10.03.2020
mesuitsueitee (registreerimata)
Re: Auto tossab
Ära muretse, linn (Tallinn) selliseid suitsevaid asju täis. Mul autol juba salongi sisese õhu nupp pealt kulunud selle pideva näppimise pärast. Ma ikka alati imestan, kuidas need suitsevad peldikud TÜV-st läbi saavad ja kas tõesti nendele nõuded siis liiga leebed.Tänapäeval saab norm, mitte suitseva, auto a.la 5000 euri eest aga rahval meeldib ikka pannidega mööda linna ringi suitseda...sorry, et teemat risustasini, aga pealkiri kohe kutsus:)
10:28 10.03.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Auto tossab
Sa võid ju korras auto osta ka vähema kui 5 tonni eest aga see ei tähenda, et ta ka edaspidi korras on või on soov seda korras hoida.
Haisev auto saab tüv väga lihtsalt läbi, sest seal mõõdetakse co2 aga mitte haisu. Hais/toss/suits tekkimine toimub madalatel ja tühikäigu pööretel, mis väljub siis kiirendusel. Kui ühtlane koormus taga, siis "jääke" ei teki.

Muudetud 10.3.20 13:09

14:54 10.03.2020
ts (registreerimata)
Re: Auto tossab
Nii lühikese kirjelduse järgi ei ole see diagnoositav. Diisli puhul tekitab valget tossu kas jahutusvedelik või põlemata diisel (neil teeb vahet selle järgi, et diisel haiseb nagu diisel).

Kui probleem tekib alati samas olukorras (ca 10 minutit peale käivitamist), siis panustaks sellele, et tegemist on põlemata diisliga. Tõenäoliselt peaks mootori töötemperatuur olema selleks ajaks jõudnud mingile tasemele aga ei ole seda suutnud (seega on kütust liiga palju, põlemiskamber jääb külmaks ning kütus käib otse läbi).

esimene soovitus- alusta otsingut seestpoolt väljapoole -> esmalt õli ja jahutusvedelik, siis surved, siis pihustid, siis pump, siis andurid jne
16:17 10.03.2020
toinoo
Re: Auto tossab
Tere! Olen V-omanik ja ka fänn, mul on raske antud teemast külmalt mööda marssida ja postituse kõnepruugist lähtudes pakun välja: nim van. diisel pole saanud pikka aega nö "itsi" kui üldse kunagi on ja tema "tunnelid" on piltlikult öeldes "umbes"---suksuga kulges arvatavalt "õpetaja abikaasa", oleme ligilähedaseid "reklaame" ehk müügikuulutusi ju küllaltki näinud. Loomulikult ei välista ka jah. vedeliku nö imbumist põlemiskambritesse aga seda ei ole mainitud- nim. vedeliku kadu.
Lugupidamisega T.
19:58 10.03.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Auto tossab
Kle õpi ükskord inimese moodi kirjutama. Üle viskab see k-p-t.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.