Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLISEID KASUTATUD AUTOSID HETKEL OSTA?

23:08 17.03.2020
Auto_Ostja
Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Tere!

Kuna pole ise varem autot omanud sooviks teada, et milliseid sõiduautosid autosid, nt 2012 aasta omi ja edasi mx hinnaga 15k osta ja millest eemale hoida?

Vb et algatuseks ehk mudelid oleks natuke liiga spetsiifilised, et pigem äki üldiselt, et mis on need auto margid mis vähe eriti ei lagune ja mis ajas enda väärtust paremini hoiavad? Nii palju kui ma ise olen otsinud siis vist Toyota, Lexus ja Honda vist on ühed paremini vasupidavamad autod? Kas on veel mingeid häid autosid mille parandamisele ei peaks suuri summasid kulutama ja mis ajas enda hinda hoiaksid samahästi kui Toyota ja Honda?


Näiteks Nissan Qashqai kohta olen lugenud, et sellel pidi see CVT käigukast kergesti läbiminema. Et kas keegi oskab seda kinnitada/ümberlükata?

Et mis siis oleks mõned variandid millel mootor ja käigukast hästi vastupeaksid? Ja kas on mingeid tootjaid/mudeleid millest peaks eriliselt eemale hoiduma (Ford ja Oopel on isegi minusuguse auto võõra kõrvu jõudnud, aga mis veel)?

Muudetud 17.3.20 23:09

08:04 18.03.2020
... (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
järjekordne... 15K eest saab uue garantiiga auto, aga kuna sa ei raatsi maksta garantii eest või ego ei mahu mõnda väiksemasse ja lihtsamasse autosse, siis otsi neid 8a vanuseid panne edasi.
08:24 18.03.2020
A66 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kolm punkti võiks ükskord aru saada, et iga inimene ei taha omale 15K eest uut ja kehva autot. Selle raha eest saab väga palju parema, kvaliteetsema ja mugavama auto. Kui muidu aru ei saa, siis võta näit. kasvõi omale lauale äriklassi DELL ja mingi laiatarbe HP. Siis saad vast aru, mis vahe on teostusel, materjalidel, kvaliteedil, jne.
08:34 18.03.2020
kia.ee (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
08:37 18.03.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui see 15k on kogu raha, mis sul olemas on, siis vaata autosid hinnaga kuni 12k ja jäta mingi raha igaks juhuks. Eriti, kui ostad veel audimeeees soovitatud "vähesõitnud kirikuõpetaja auto otse Saksamaalt!". Selliseid on ju küll ja veel, kes kogu oma raha kahtlase päritoluga vana "premiumauto" alla panevad ja pärast kiruvad, kuidas müüja neil perse lohku tõmbas ja nüüd pole millegi eest seda autot pidada.
Isiklikult teeks samuti, nagu ... soovitas- võtaks selle 15k, näiteks 10k paneks liisingu sissemakseks ja ostaks normaalse auto. Ülejäänud 5k paneks kuskile kasvama või läheks peale kriisi reisile. Aga see teema tundub mingi saeteema- nii umbmäärast küsimust küsida ja siis vastuseid oodata- see läheb kategooriasse: "hold my beer and watch this!"
Ehk siis- pane paika, mida sa vajad. Milline auto (kas sõiduauto, maastur, mahtuniversaal), milline mootor (bens-diisel-hübriid-elekter?), milline käigukast, aastakäiguvahemik jne. Siis on natuke konkreetsem, kuid siiski ei tasu siit seetõttu veel asjalikku nõu küsida.
Ei pretendeeri nüüd publikulemmiku tiitlile, aga kui ise 15k eest peaks ostma kasutatud auto, siis vaataks Hondade poole. Kas CR-V (kui mahukat autot tahad) või viimase otsa Accordid. Vastupidavad, lihtsa lollikindla tehnikaga tavaliselt ka hästi varustatud. Kohe tuleb siia kari lambaid, kes hakkavad jahuma jaapanlaste roostetamisest ja meeletust müratasemest- need vennad võiks ravile minna ja neid ei tasuks väga tähele panna.
09:00 18.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
milleks sellist teemat üldse vaja on tekitada,kui on ette teada,et ostetakse maailma parim auto diisel avensis! kõige vaiksem,kõige mugavam ja mis üldse ei lagune
09:01 18.03.2020
csawe (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
63amg-ga nõus. Mersust parimat pole ega tule.
10:13 18.03.2020
stammer (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
hetke olukorda analüüsides oleks mõttekas natuke veel oodata. Varsti on turul tagastatavate liisingautode uputus ja valik suurem ja mis siin salata ka hinnad soodsamad.
10:32 18.03.2020
arusaamatuu (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ei tule seda odavate liisingutagastuse autode uputust .Kui hind hea ,siis tassitakse kohe kiiresti kuhugi Leedu poole ...Eestlane oma pika mõtlemisega jääb ilma.
Liisinguid ei pruugi enam nii kergelt saada ja odavate pereautode väärtus pigem tõuseb.(2000-3000eur)
Uputama hakkab mõtetute ja kallite autodega .
11:26 18.03.2020
jumbo244 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui Nissanil pole CVT 30-50 k vahel käigukasti vahetatud, siis kestab, sama DSG kohta. kui konks taga, siis uuri lähemalt, mõni suuri raskusi vedand, siis võib kastidega jama tekkida.
11:55 18.03.2020
Avdii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Väga lihtne- Ford Mondeo kui tahad suuremat autot. Mahukas, mugav, vaikne,ökonoomne, moderne välimus ja töökindel. Vaata alates 2015. Teine variant oleks mõni VW Passat või Škoda Superb (vb ka octavia) aga need suuremalt osalt kõik vanad taksod pluss neid on terve linn täis. Maitse asi.
12:02 18.03.2020
GigaIrw (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ma soovitaks oodata nii pool aastat, kuni aasta vähemalt. Siin turul hakkab veel möllu ja nalja saama. Kui see kriis ikka enneolematult suureks ja valusaks paisub, nagu ennustatakse ja märgid näitavad, siis võite kindel olla, et need kallite "premium" autode müüjad on varsti totaalses kuses oma luxpillidega, sest pakkumine ületab kordades nõudlust. Praegu on veel viimaseid võimalusi saada midagitki, sest masu pole veel paljudele kohale jõudnud, aga küll jõuab iga nossovigi juurde.
Tundub, et paljudel meelest läinud, mis oli aastal 2009-10 autoturgudel. Seekordne saab valusam laks olema! Vahetate oma " suureliitrilised preeemiumid" kõik ringi ja sõidate kõik varsti Toyota yariste ,Skoda fabiatega vms odavate liitriste junnidega ringi, kui üldse raha on peale seda autot veel lubada ja kütust osta...

12:23 18.03.2020
wigry
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Hetkel soovitaks väga hoolikalt jah vaadata kuhu raha paigutada. Auto ei pruugi olema parim variant. Kui vähegi oodata kannatab siis võiks kuu-kaks-kolm oodata ja vaadata mis saama hakkab nii turul kui enda rahakotis. Samuti pigem jälgida aktsiaturgusid mis kukuvad kolinaga ja varsti peaks saama seda "väärtpaberit" peldikupaberi hinnaga ning kui kõik hästi läheb siis on oodata kõva tootlust.
12:30 18.03.2020
wigry
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui aga on kindlasti vaja omale liikumisvahend vaadata siis mina panustaks hetkel millegi odava lihtsa ja töökindla suunas. No näiteks Audi 80. Masinad mis on tänaseni käimas hoitud, need liiguvad ka edasi aasta-kaks-kolm ilma suuremate muredeta. Lisaks toetab see minu eelmist postitust, et raha kulu suur ei ole ning saab kriisi üle elada töökindla ja odava masinaga.
12:43 18.03.2020
.hetkel (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Me ei tea, millal ja kuidas see kriis lõpeb...
12:44 18.03.2020
Väikepoiss to Avdii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Mondeo osas väga ei nõustu- neidki on terve linn täis, samuti on neid sissetassitud taksosid samamoodi, nagu Passateid-Superbe. Siiski, mahuka auto otsijaile ongi need kolm parimad valikud. Ja just alates 2015 ning üles. Korralik taustauuring tuleb teha lihtsalt enne otsustamist. Ise olen Superbi omanik ja selle autoga väga väga rahul.
14:58 18.03.2020
Kärss
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
# mis on need auto margid mis vähe eriti ei lagune ja mis ajas enda väärtust
# paremini hoiavad?

Selliselt esitatud küsimusele ei ole võimalik mõistlikult vastata, sest absoluutselt kõigil tootjatel on olnud tootmises rämpsu (rämpslahendusi), mitte ühelgi tootjal pole pole olnud kõik tootmises olev kraam hea/kvaliteetne ja seetõttu püsivad fantastiliselt koos ja/või hoiavad hästi hinda mingid üksikud konkreetsed mudelid ja tehnikakombinatsioonid ja sedagi mitte kõigil tootjatel.

Samuti ei maksa mõelda üle sakslane-prantslane-japs teljel, kuna prantslane võib olla mudelinime poolest nii sakslane kui ka japs, tuleb täpselt samast tehasest samalt tootmisliinilt, lihtsalt eri riikides turundatakse erinevalt - ühes kohas on see auto Toyota, teises kohas Citroen. Või siis ühes kohas Renault ja teises kohas Mercedes Benz. Erineb sageli lisaks iluvõrele ka midagi varustuses, garantiitingimused, hoolduse kvaliteet jms pisiasjad, mis kaudselt või otseselt mõjutavad ka seda, mis on see auto väärt peale liisingu lõppu.

Kuna Su lähtekoht ei vii lähemale probleemi lahendusele, soovitan alustada sellest, mida täpsemalt üldse tahad (peale vastupidavuse ja selle, et hinda hoiaks). Muidu juhtubki see, et üks soovitab selle raha eest Audi 80 ja teine Ford Transitit.

Öeldakse küll, et ükski küsimus pole rumal (rumal on küsimata jätmine), aga kui inimene reedab küsimuste kaudu oma võhiklikkust (mida tohib panna pahaks targutajale, mitte kunagi küsijale), soovitaks mõelda enne kasutatud autodega kaasnevate tehniliste probleemide loteriis osalemist sellele, kuidas on Sul võimalik maandada oma riskid. Uus Dacia 5a/150tkm garantiiga on vaid üks variant, sest ilma mingite erisoovideta saab ka Dacia ära polsterdada jm osas mugavaks autoks teha (osad tehnikaversioonid neist on niigi äärmiselt vastupidavad tänapäevaste standardite taustal), aga kui prestiizh või mingi muu eriavajadus välistab sellised lihtsad ja lollikindlad lahendused, siis ka esindused pakuvad vanu autosid garantiiga.

Minu jaoks tekib tänapäeval "pooluue" auto ostmisel kõige suurem künnis moodsate hooldusgraafikute pärast: kui õigeaegne esinduse hooldus tähendab 40tkm õlivahetusvälpa, siis sellist autot ma kindlasti kasutatuna enam osta ei sooviks. Sellise eksemplari leidmine, mille omanik on lasknud vahetada õli 10-15tkm vahel ega ole suhtunud ratastel tarbeesemesse kui ühekordseks kasutamiseks mõeldud taskurätikusse, on reaalses elus ülikeeruline ja tõenäoliselt ka töömahukas (ja ikkagi on võimalik ka petta saada). Sellepärast ei maksa neid uue auto soovitusi ka päris vahele jätta, sest mingi tehnilise probleemi lahendamine võib paari aasta jooksul vana auto hinna teha kõrgemaks kui uuel autol oligi, aga turuväärtus on sel ikkagi juba vana auto oma.

Tagasi algusesse: erilised autod hoiavad väärtust. Näiteks paljud Porsche mudelid (mitte Cayenne:)), Toyota Supra ja GT86, Camaro/Stangi GT versioonid jpt, mida vaatamata hinna hoidmisele on raske müüa, kuna fanaatikuid pole just palju.
17:02 18.03.2020
. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui osta praegu nt 12K eest kasutatud auto, siia mõne aasta pärast on ta hind nagunii langenud 5-6000 kanti, seega hinnalangus on ikkagi sinu kanda ja jutt mingist hinnahoidmisest on bullikaka. Kui ostad täna sama auto 6000 eest, ei kuku hind enam sugugi kivina ja võib rääkida hinna hoidmisest. Mida kallima kasutatud auto ostad, seda rohkem hävid. Esiteks pole enam mingit garantiid ja kõik remondid on oma tasku pealt ning justnimelt see mõnede unistus hinnahoidmisest- auto hind langeb edasi iga aastaga kuni lõpuks stabiliseerub mingiks ajaks ja sealt edasi enam palju ei kuku. Ka on sul seda rahvaautot a la skooda, vw, ford vms pärast hoopis raskem müüa, sest turg on neid paksult täis, seega ära loodagi mingit hinnahoidmist- tahad müüa, müüd odavalt või müüd pool aastat oma soovitud hinnaga ja siis ikkagi langetad, et ostja leida. Autot osta on kordi lihtsam kui müüa.
21:48 18.03.2020
Alma piim (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Turg on paksult täis vale mootoriga või käigukastiga VW ja Forde. Lugematu arv seisvaid kuulutusi juba isegi paar aastat.
Teemaalgatajast ei saanudki aru, kas ta tahab investeerida sõidukisse või koheselt sõitmiseks midagi. Kui viimane variant, siis soovitaks midagi prantslaste toodangust. Saad kvaliteeti ja lisasid rohkem.
Ei saanud aru hästi sellest Delli ja HP võrdlusest. Ükski Dell ei sobi HP kõrvale kvaliteedilt, pigem sobib sinna Lenovo. Ma loll ostsin äriklassi Delli- tahab keegi mind vaevast vabastada?
22:52 18.03.2020
Auto_Ostja
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
> 15K eest saab uue garantiiga auto

Uusi autosid ma pole nii odavalt märganud. Pigem on ikka nii, et uuena on 30k ja sõidaad poeuksest välja ja ongi juba 10k. Juba see on üks põhjus, et mida uuem auto seda kiiremini hind paistab langevat

> Selle raha eest saab väga palju parema, kvaliteetsema ja mugavama auto.

Jah, kasutatud autode hulgas valik suurem küll.

> Kia
Aga kuidas nad nt vastupidavuselt võrreldes teiste autodega on?

> Ehk siis- pane paika, mida sa vajad. Milline auto (kas sõiduauto, maastur, mahtuniversaal), milline mootor (bens-diisel-hübriid-elekter?), milline käigukast, aastakäiguvahemik jne

Sõiduauto. Universaal oleks hea praktiline. Umbes nagu Honda Civic universaal - selle ainus probleem hetkel oli see, etkuna tal oli põhi napilt mõni cm liiga madalal siis alla parklasse sõites käis tal nina vastu põrandat. Ilmselt pika peale kui seda igapäevaselt teha hakkab sellest miskit lagunema. Bensiini mootor tundub hetkel kõige parem. Elektrit võiks ehk 10 aasta pärast uuesti mõelda. Aasta võiks võimalikult uus olla, aga samas kui see liiga uueks ajada siis kuivab valik üsna kokku.

> kui ise 15k eest peaks ostma kasutatud auto, siis vaataks Hondade poole.
Hondasid vaatasin jah. Hetkel ei osanud sealt midagi sellist leida. Sellepärast tulingi uurima, et kas on veel mingeid autotootjaid kelle poole vaadata. Kuna ise pole teemaga kursis siis ei tea kellelt mida oodata

> hetke olukorda analüüsides oleks mõttekas natuke veel oodata. Varsti on turul tagastatavate liisingautode uputus ja valik suurem ja mis siin salata ka hinnad soodsamad.

Iseenesest oodata on võimalik küll. Muidugi mis ei tähenda, et infot ei võiks juba praegu koguma hakata kui pole varem autot olnud. Sest kui info kogumine alles sellesse aega jätta kui reaalselt hinnad enda kõige odavamas punktis on siis võib lihtsalt see rumal olukord juhtuda, et selle ajaga kui ma infot otsin tõusevad hinnad uuesti normaalsele tasemele tagasi.

> Väga lihtne- Ford Mondeo kui tahad suuremat autot.

Aga kuidas see Ford enda vastupidavuselt on? Kui tihti ja kui palju seda parandada tuleb? Ja oleks huvitatud ka Skoda kohta. VW kohta pole otseselt ei head ega halba kuulnud.


> No näiteks Audi 80

Kuidas muidu Audid üldiselt enda vasupidavuselt on? Ja palju nad võrreldes teiste autodega raha söövad igast hoolduste ja remontide näol?

> mitte ühelgi tootjal pole pole olnud kõik tootmises olev kraam hea/kvaliteetne ja seetõttu püsivad fantastiliselt koos ja/või hoiavad hästi hinda mingid üksikud konkreetsed mudelid ja tehnikakombinatsioonid ja sedagi mitte kõigil tootjatel.

Aga oletan, et erinevatel tootjatel ikka vahe sees? Et osad ikka söövad rigast remontide näol rohkem raha kui teised? Ja ühed kukuvad ajas hinnas kiiremini kui teised? Et ega ma seda ei eeldagi et et 3 aasta pärast müün sama hinnaga mis ostsin. Pigem see et kas nt 3 aasta jooksul panen 3k või 5k remoni alla magama. Või et kas 3 aastaga kukub 12k pealt 9k peale või 5k peale.

> aga kui inimene reedab küsimuste kaudu oma võhiklikkust

Eks kuskilt peab alustama. Uuega on pigem see, et kui sellega poest välja sõita siis juba hind langeb kõvasti.


> kui õigeaegne esinduse hooldus tähendab 40tkm õlivahetusvälpa, siis sellist autot ma kindlasti kasutatuna enam osta ei sooviks.

Mis sellega täpsemalt on? Et liiga harv?

> sest mingi tehnilise probleemi lahendamine võib paari aasta jooksul vana auto hinna teha kõrgemaks kui uuel autol oligi,

Mida sa täpsemalt mõtled? Oskad äki mõne näite tuua?

> Kui osta praegu nt 12K eest kasutatud auto, siia mõne aasta pärast on ta hind nagunii langenud 5-6000 kanti, seega hinnalangus on ikkagi sinu kanda ja jutt mingist hinnahoidmisest on bullikaka. Kui ostad täna sama auto 6000 eest

Seda ma tean, et ühelhetkel on nad kõik 6k peal. Pigem uurisin, et kas on mingeid mudeleid mis kiiremini kukuvad hinnas ja mõningaid mis aeglasemalt kukuvad.

> Ka on sul seda rahvaautot a la skooda, vw, ford vms pärast hoopis raskem müüa, sest turg on neid paksult täis

Mida nt lihtsam oleks müüa?

> ja kõik remondid on oma tasku pealt

Jah seda ma tean, aga et kas on mõningaid autosid mis eriliselt raha söövad? Nt mille parandused on kallid ja mida tulebki iga kuu tagant remontimas käia?

> Kui viimane variant, siis soovitaks midagi prantslaste toodangust.
mida nt täpsemalt?

> Ma loll ostsin äriklassi Delli- tahab keegi mind vaevast vabastada?
Kui ma kunagi auto ostan siis ma võin sul sellest üle sõita, pead ta lihtsalt ise minu juurde tooma. :D

Muudetud 18.3.20 22:55

23:36 18.03.2020
Marko
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Tegelikult on vastused kõigile küsimustele siinsamas ja ka muudes foorumites olemas. Praegu jääb mulje, et sa tahaksid meid, kes me neid asju siin aegajalt räägime ja küsimustele vastame, sedasama uuesti tegema panna. Loed ehk algatuseks ise natuke?
00:21 19.03.2020
Fpaaqp (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Honda Accord 2009+ või Mazda 6 2008+. Bensiin manuaaliga kindlam ja muretum, aga automaadid kõlbavad ka.
Kui bensukas ei sobi, siis võta hoopis diisel Passat või Superb sellise käigukastiga nagu soov on - pakkumisi palju.
06:22 19.03.2020
... (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
"Aga kuidas see Ford enda vastupidavuselt on? Kui tihti ja kui palju seda parandada tuleb?"


püüa nüüd aru saada ühest lihtsast asjast- kui sa kõnnid oma kingadega iga päev, siis nad kuluvad kiiremini, kui kord nädalas, peavad kauem vastu. autoga on täpselt sama- iga sõidetud kilomeeter kulutab teda ja mida rohkem sõidad, seda tihedamalt remondid. näiteks läbisõidu erinevus 10 000km vs 30 000km aastas võib tekitada olulise remondikulude erinevuse 3a. lõikes. ja lisaks sõltub palju veel sellest, kuidas eelmine omanik autot hoidnud. selles mõttes on uus auto murevaba vähemalt 5a. või 100 000km. aga kuna sa ei oska leida 15K eest uut autot, siis otsi edasi neid vanu.
üldiselt ära tüütavad inimesed, kelledel puudub igasugune individuaalne mõtlemisvõime (lisaks koos kehva kirjaoskusega) ja siis püütakse mingit kollektiivset mõistust kasutades ülisoodsale otsusele jõuda.
kui oleks olemas auto, mis ei laguneks, sõidaksid kõik sellega ja muid ei toodetaks.
07:39 19.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
tundub,et see on mingi lambiteema!
teemaalgataja tahab väita,et 15 tonniga uut autot ei saa
08:58 19.03.2020
Aufrecht Melcher (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Selle raha eest saad umbes täpselt mercedes e55. Iseasi on küsimus, et kas tasub osta. Mina arvan, et kindlasti tasub.
09:53 19.03.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Pole neil uutel KIA-del häda midagi, väga okeid autod on. Aga kui Civic Toureri nina liiga madal, vaata siis Accord Tourerit.
11:28 19.03.2020
Avdiii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Palju õnne neile kes usuvad, et hetke olukord muudab varsti autode hinnad odavamaks. Pigem vastupidi lähevad hinnad kallimaks, sest uusi kasutatud autosid enam praktiliselt üldse juurde ei tooda. Luksusmarkide hinnad on aegade algusest aastate jooksul kukkunud aga tavatarbija autod nagu Škoda, VW, Ford, Toyota jne hoiavad oma hinda, sest muidu pole lihtsalt inimesel mõtet seda müüa.
Vastupidavuse ja remondi kohta niipalju, et kui on olemas korrektne ajalugu siis võib üle 200 tuh km sõitnud auto olla paremaks korras kui hooldamata või muudetud ajalooga 100tkm sõitnud auto.
11:34 19.03.2020
maaks
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui sind hinnalangus niiväga morjendab, siis jäta päris vileuued välja, sest kõikidel markidel kukub hind esimesel 3-l aastal suht järsult. Absoluutväärtuses kaotad kõige rohkem kallimal autol, odavamal vähem.
Sealt lehelt saad NATUKE AIMU hindade muutuste kohta
http://autopass.ee/et/prices/?mark=41&model=658&mark
2=14&model2=599

Valikut nagu muda:
https://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?bn=2&a=101&
amp;j[0]=2&j[1]=3&f1=2015&g1=8000&g2=14000&a
mp;k1=90&k2=115&h=1&i=1&ae=-2&af=50&
ag=1&otsi=otsi
12:17 19.03.2020
Avdiii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Miks osta bensiinimootoriga manuaalkastiga auto? See on ammu juba teada et tehaseandmed on 90% bensiinimootoritel valed ehk 5l keskmine kütusekulu on vaid märg unistus. Kütusekulu sama mudeli bensiini ja diisli vahel on ikkagi 1.5-2x ehk diisliga tuleb igati soodsam sõita.
12:37 19.03.2020
Väikepoiss to Avdii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kukkunud oled kuskilt või? Kütusekulu vahe 1,5-2x? Mine mees maga kaineks.
Konkreetne näide. Endal on Superb 1.4TSI DSG 110kw 2018a, REAALNE mõõdetud keskmine kütusekulu viimase 8000km peale on 6,7L/100km peale. Enamus sõite Tallinnas ja lähiümbruses, sekka tulevad ka mõned pikad maanteeotsad, mil kulu langeb 5 liitri ringi. Sõbral on 2019a Superb 2.0TDI DSG 110kw. Huvist korra võrdlesime mõõdetud kütusekulusid ja diisli keskmine kulu 5000km peale oli 6.1L/100km peale. Sõidab täpselt samamoodi Tallinnas ja selle lähiümbruses, kuid teeb natuke rohkem maanteesõite, kui mina. Vahe on autodel alla liitri. Hinnavahe uuena ostes aga ligi 4000€. Tema auto maanteekulu kukub alla 5, kuhugi 4.7 juurde väidetavalt pikemal otsal. Seega- kui sõidad rohkem maanteel pikki otsi, on diislil mõte. Linnas ja väiksemate läbisõitude juures ei oma diisel tähtsust. Ja eks mingil määral see läheb ka eelistuse peale, kellele mis. Ise täna sõiduauto puhul ei näe küll diislil mitte mingit mõtet. Jah, maasturite puhul on teine teema, aga sõiduautodel küll mitte, vähemalt uute-uuemapoolsete autode osas.
13:47 19.03.2020
Avdiii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Eks kuidagi peab bensiinimootoriga autosi müüma. Jutt on ilus aga reaalsus see pole. Kui lasete môöda maanteed ja peate Tallinn ringteed pidi sõitmist Tallinna lähiümbruseks siis on muidugi kulu 2.0 Škodal 6.1l. Fakt on see kui diisel võtab nt 4l ja bensiin 6l sajale siis on iga kolmas tööle sõitmine diisliga tasuta võrreldes bensiiniga. Lihtne matemaatika.
13:54 19.03.2020
Väikepoiss to Avdii (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Sa üldse ei loe vist, mis kirjutatakse?
Kirjutasin ju, et sõidan peamiselt TallinnaS ja selle lähiümbruses. See tähendab seda, et käin Tallinna küljealt kesklinna tööle ja liiklen oma autoga ka linnaliikluses. Sama kehtib ka sõbra kohta. Samuti kirjutasin, et on need kulunumbrid mõõdetud, mitte kompuutri pealt vaadatud. Seega- milleks sa sogad, et need pole reaalsed numbrid?
Jah, diisel võtab vähem, aga kõiki asju kokku võttes (soetushind, hoolduskulud, võimalikud remondid), on samasuguste mudelite puhul bensukas mõttekam. Ja nagu ma ka ütlesin, see kehtib uuemate autode puhul, kus soetushinnal on mõju. 20a vana diisel-Passati puhul ilmselgelt pole vahet, kumma võtad. Siis vaatadki kulu järgi ilmselt. Remontida on neid mõlemaid odav, on ta siis bensukas või diisel (va mõned erandid).
14:57 19.03.2020
E-luger (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ma isegi ei viitsi siin seda lugu läbi lugeda otseselt. Tõsi, 15K eest on valikut terve maa ja meri. Kui süda ihkab esimeseks autoks saksa preemiumit, siis anna minna. Ka minul ihkas esimeseks autoks Audit omal ajal. Pigistasingi siis ennem majanduskriisi välja endale 4 aastat vana Audi, millega kriisiajal põlesin.
See selleks. Uusi, garantiiga on külluses, vali ainult. Paljude jaoks on aga probleem auto "maine" või kuidas sõber vaatab ... polegi Audi, VW? päh.
Näiteks realiseerisin just äsja naise auto, kuna naine hakkas millegipärast ihkama linnamaasturit. Okei, linnamaastur on teise teema koht ja siin võimegi vaidlema jääda, aga räägiks müüdud masinast. 3 aastat vana, hinnaklass sama, mis teemaalgatajal, kehtiv garantii, lisad nagu saksa preemiumil - Nahk, roolisoojendus, iseparkimine, el. pagasiluuk (ka jalaviipega), maatriks led tuli, automaat, normaalse suurusega veljed (17"), nupust sisse ja käima, reashoidmine, pimenurgaandur jne jne jne. Lugema võikski jääda. Aga mis oli mark?

Opel.

Ja ma ei saa üldse öelda, et see oleks olnud halb. Vastupidi, isegi väga okei hinna ja kvaliteedisuhe. Enamus meist ei julge Opelile mõeldagi, sest noh, see on ju Opel. Ainukene miinus ehk, mida võiks välja tuua on käigukast. Uimane. 110kw juures ootaks paremat minekut, aga kui sõita on vaja A-B ja linnas valdavalt, siis pole vahet üldiselt. Aga ära sa jumala pärast siin midagi kuulda võta. Otsi oma imporditud preemiumi edasi ja siis hala, et laguneb palju.
15:58 19.03.2020
bemmivana (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
16:43 19.03.2020
to bemmivana (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ja mina olen Rooma paavst.
16:45 19.03.2020
maaks
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Oot, kas Opel on nüüd säästuauto juba või? @e-lugar ja minuteada toodetakse Eestis kohapeal (või praegu vist ei toodetagi, kuna põles vist midagi) Nobedat ainult - seega kõik veerev tehnika on import.
BMW on kahtlemata Hea Auto (kui ta sõidab), aga head asjad tulevad kobeda hinnalipikuga, remont ja hooldus pole samuti odavad.
17:24 19.03.2020
bemmivana (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ole või Donald Trump, BMW on ikka hea auto.
19:38 19.03.2020
To bemmivana (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Jah just, saab sõita remonditöökojast teise töökotta. Saad ühe jupi vahetatus, kukub teine juba otsast. Ikkagi saksa kvaliteet.
15:28 20.03.2020
Täpselt nii, (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
kui tahad pisut mugavamat, vaiksemat autot, kuid mis pidevalt laguneb, hangi sakasa auto. Kui tahad vastupidavamat, ehk autot mida ei pea pidevalt remontima, hangi jaapanlane. No mis siin keerulist on, täiesti vaba valik vabal maal.
16:53 20.03.2020
bemmivana (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
BMW-ed ja teisi saksa autod võib veel kohata sõitmas mis on 30 ja isegi 40 aastad vanad, aga jaapanlast ?
16:56 20.03.2020
Ma ei tea (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
milliste saksa autodega küll need kirujad sõitnud on.
Olen omanud pikki aastatid Audi,BMW, Volkswagenid ja hetkel ka peres kolm Audit.

See pidev l o l l jutt, et saksa autod lagunevad, tuleb suhu tagasi toppida. Kui ei jõua saksa autot osta, siis ole parem vait. Pidage meeles, et iga auto vajab hoolt ja kui Te ei viitsi seda teha, siis tõesti võib kuludeks minna suuri summasid, aga seda kõigi autode puhul. Mina kannan oma autode eest hoolt ja mingeid ulme summasid küll pole nende remondiks läinud ja hea on ka see , et on võimalik hankida D varuosasid, mis on odavamad.

Ei ole see jaapanlane ka nii, et ainult talla ja probleeme pole .Remonti nõuavad kõik.

Minu valikuks jääb alati nr.1 Saksa auto ja nii lihtne see ongi.17:05 20.03.2020
covid 19 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Oodake trollid olen teiepoole teel
17:14 20.03.2020
kfc (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
aga just selline see jaapanlane on, et ainult kalla ja talla. usu mind, mul juba mitmes.
17:30 20.03.2020
A66 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Nüüd tuleb mõni mopoautomees ja kallab ja tallab ka. Ja jube hea on, lube pole ka vaja, ei lagune, sest polegi midagi laguneda. Eks igaüks ise hindab oma väärtust ise, suur, mugav ja turvaline auto teeb elu mõnusamaks, kindel. Ja elu on selleks liiga lühike, et sõita mingi odava "mittelaguneva" kopsikuga. Siin polegi midagi vaielda, kõik taandub lõpuks ikkagi rahale. Kes kuidas oma säästuotsust õigustab on juba soovmõtlemine.
18:24 20.03.2020
. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kellel elu lühike, kellel mõttetu... Tegelikult on nii, et mõttetu on oma lühikest elu raisata auto orjamisele, aga kui oma eluga midagi targemat teha ei oska, siis naudi neid preemiumautosid.
19:23 20.03.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Eestlane on tüüpiline Ida-Euroopa rott, kellele on tähtis väline "sära".
Ah jaa, naabrist peab ka parem olema
21:30 20.03.2020
Sass0101 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Oota, keegi soovitas Audi 80-t? Teemaalgataja vist rohkem soovis moodsat igapäevaliikurit, mitte vanasõidukite kokkutuleku jaoks sobivat vankrit. Keegi Ford Scorpiot ei taha soovitada?
22:20 20.03.2020
HeAinfo (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Porsche 911 hoiab kõige paremini hinda
08:03 21.03.2020
Ehhee (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Üks siin kannab oma saksa preemiumauto eest head hoolt alati ja hangib lausa D-varuosasid :D
Ja teised rotid olgu vait ;)
09:18 21.03.2020
ei tea miks (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Samas lähevad (või juba ammu läinud) need igikestvad jaapani mudelid tootmisest maha. Näiteks Accord, Avensis, Primera jne. No Mazda6 veel hingitseb, kuid kauaks tedagi. Ilmselt ei oska rahvas head pereautot hinnata. Võib ju asja õigustada linnamaasturite pealetungiga aga kes teab.
11:39 21.03.2020
qp (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ei lähe nad tootmisest maha kuhugi, pigem on just müügitabelite tipus. Mujal maailmas. Reisige ringi ja tei näe kusagil 5 bemmi või Audi A8-t sõitmas, Passatist rääkimata. Neil on muudki teha kui probleemidega tegeleda.
11:49 21.03.2020
qp (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Väga hea näide just mu tutvusringkonnast. Mõlemad ostsid samal ajal veidi üle 100 th sõitnud ja 5 aastat vanad autod. Üks A8 V8 diisel, teine Renault Megane 1,6. Toodetud 2008. Tänane seis on selline, et A8 seisab juba mõnda aega, Megane vurab aga edasi. A8-l ei töötanud juba paljud asjad ja ka käima ei läinud vahepeal, Megane ainuke viga kogu aastate jooksul oli vaid see võtmekiip, mis esinduses uue vastu vahetati. Kui nüüd keegi arvab, et suur masin osteti pikkadeks sõitudeks, siis tegelikult sõitis Megane tunduvalt rohkem.
15:46 21.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
see võrdlus on sama,nagu võrdleks a-klassi actrosega
16:57 21.03.2020
stammer (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
seekord pean nõustuma, et qp tegi kohatu võrdluse.
20:19 21.03.2020
. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Võrdlus oli vägagi kohaga- kallis preemium seisab ja odav konnasööja sõidab siiani. Võrdlus oli autode vahel ja kumbki neist on auto.
20:52 21.03.2020
to qp (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Mujal maailmas on hoopis teised mudelid ka jaapanlastel. Antud teema on ikka euroopa põhine. Arvestades su oskusi võrrelda sõidukeid, jääb üle vaid oodata, millal India elevandi sõidukina võrdlusse tood.
Mis aga su tutvusringkonda ja nende autodesse puutub, siis ilmselt piisabki neile odavast prantslasest. A8 sugused kallimad ja keerulisemad sõidukid, mis nõuavad ka piisavalt vahendeid ülalpidamiseks, jäägu neile kes seda endale lubada saavad.
21:22 21.03.2020
Sass0101 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Ühetoalist korterit on ka odavam pidada, kui suurt maja, eksole? Mis sellesse Renault Megane puutub, siis rõve odav auto nii seest, kui väljast. Elektroonika nõrk, pidevalt mingid jamad. Kui tõesti nii tungiv soov selle ajastu väikekeskklassi sõidukit omada, siis Golf või Astra.
21:49 21.03.2020
krahv horror (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Audi, mb, bmw. muud ei vaataks kah
22:42 21.03.2020
jee.kim (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
"Ühetoalist korterit on ka odavam pidada, kui suurt maja, eksole?"
Ehk siis parema meelega oman villat, milles elada ei saa kui elementaarsete mugavustega, korras 1'e-toalist korterit.....
Tüüpiline Ida-Euroopa mõtlemine
07:13 22.03.2020
A66 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Näen seoses tööga iga päev neid teie säästupille, mis igikestvad on. Sääst on nii suur, et tolmulappigi ei suudeta osta. Lausa rõve on neis istuda, määrib tööriided ära. Suured, kallid, soliidsed autod pole iial sellised saastahunnikud. Lisaks on inimestel ka muud ootused autole peale poeskäigu pärast liinitööd. Näit. paaritonnise kaatri veosuutlikus, euroopa kiirteedel liikumine jne.
07:48 22.03.2020
... (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
jaa jaa, keskmine eestlane muud ei teegi peale liinitööd kui veab kaatrit ja reisib euroopas. mine tee kõigepealt üks tiir eesti üksikutes sadamates ja siis soome lugematutes sadamates ja loe seal seisvad kaatrid kokku. samas ei ole ma märganud, et soome autopark kaatriveovõimekusest pakataks- pigem veetakse seal kümneid tuhandeid haagissuvilaid ja neidki mitte a8 tüüpi kärudega vaid tavaliste igapäevaautodega. mõnele on need neli rõngast või kolmeharuline täht või v ja w ikka kõvasti pähe hakanud...
08:44 22.03.2020
to. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
A8 on auto aga seisab arvatavasti saamatu omaniku, remondimeeste süül
08:52 22.03.2020
Pakun et (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kõhn rahakott on a8 liikumispuude probleemiks , kõik ei ole rahabossid
12:14 22.03.2020
A8 ja muud sellised (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Milleks võrrelda Eesti ja muu Ida-Euroopa autoparki või eelistusi läänega? Siin puuduvad igasugused automaksud(jah, meelega mitmuses). Kindlustus on lausa naeruväärselt odav suurtel/võimsatel/kallitel autodel. Töökoja töötund on sama(ei räägi esindusest). Varuosade hindades ülemõistuse vahesid pole, kindlasti leidub erandeid.
Kui ei saa aru, et mis mujal valikuid tegema paneb. Siin piirajaid ja "karistusi" peale omaenda finantsvõimekuse pole.
Kuskil lääne pool ei sõideta ega osteta massiliselt japside toodangut, sest mootorid on võrreldes eu autodega suure töömahu ja co2 näiduga ehk kõrged maksud võrreldes eu autodega. Ja muidugi ka suurem kütusekulu.
13:09 22.03.2020
Sass0101 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Et kui pakutakse ühetoalist korterit või villat, võtaks siin mõni mees esimese? See on juba lolluse kõrgem pilotaaž. Oma maja omamine pole Ida-Euroopalik mõtlemine, vaid elukvaliteedi parandamine.
13:47 22.03.2020
. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Nii auto kui eluaseme ostab igaüks oma rahakoti järgi. Ülepingutajaid on mõlemal pool- saad villa kuidagi kätte, aga siis selgub, et tema ülalpidamiseks enam raha ei jätku. Selliseid piisavalt. Mõistlik inimene ei hüppa kunagi üle oma varju.
14:12 22.03.2020
Uhh (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Soovitan KIA SPORTAGE või NISSAN QASHGAI. Proovinud ja tean mida soovitan,ainult manuaal.
15:07 22.03.2020
Eelmisele (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Miks sa arvad, et just sina tead, mis on hea? Kui sulle naabrimutt kõlbab, siis teised tahavad ehk paremat.
18:40 22.03.2020
To uhhh (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Mis auto see Nissan QashGAI on ? Kas mingi eriversioon gaidele ? Käbikujuline kärukonks või manuaalne käigu kang äkki :D
20:18 22.03.2020
q..q (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
See kriis pole eelmisega võrreldav, seega pole mõistlik kiirustada, kasutatud autode hinnad lähevad märgatavalt alla, et üldse ostjat leida.
Juba on keeruline müüa, kuu kahe pärast on just valik ja hind tublisti parem, seega kannatust ostjad.
Ainuüksi kütuse müük on juba 30-40% langenud.
22:03 22.03.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Unistada pole keelatud
23:51 22.03.2020
Kõmmar (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kia ja Nissan see õige jutt Uhhil.
05:34 23.03.2020
Selge see, (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
et kukuvad kasutatud autode hinnad ja kuidas veel. Lihtsalt sõbralik soovitus romude müüjatele, kasutage utiliseerimist, sest ka seal tuleb hinnalangus.
07:25 23.03.2020
X166 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
QASHGAI'st soovitan eemale hoida,pole ammu nii ebamugava vankriga sõitnud,masin oli pool aastat vana,aga vedrustust nagu poleks olnudki.Oli asendusautona kasutada paar nädalat 2008 ML asemel,10 aastat vana MB on kordades mugavam sõita.Nissani din-2 multimeedia seade oli nagu eelmisest sajandist,14 aastat tagasi oli mu Chevy's sarnane.Kasutatakse vananenud tehnikat ja laojääke,millegi arvelt peab ju hinda odavamaks saama.
07:31 23.03.2020
A66 (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Pigem hakkab juhtuma nii, et esindused tõmbavad oma oksad kokku, igas kapakohilas ei pea olema oma kiosk püsti. Piisab ühest Eestis, mõnel kahest. Siin pole kohalikel isegi midagi kaasa rääkida, emad otsustavad. Laenudega läheb hapuks, majanduslangus tuleb vähemalt 30%, mis puudutab igaühte. Olukord rahuneb, liikuda on vaja. Arvan, et nõutuim kaup saab olema 5-8K maksvad heas seisus autod. Turule tuleb hunnikutes kallimaid liisinguautosid, milledest inimesed loobuvad, kuna palgakärbe sõi liisingu osa ära. Arvatavasti hakkavad nad siit kuhugi edasi liikuma, kes on vähem pihta saanud. Autohullud teavad mida tahavad ja nendega ei juhtu midagi erilist, liisingut neil ka pole tavaliselt.
09:15 23.03.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
See A8 vs Megane võrdlus oli korralik naeruallikas sitta hommikusse. Anna mõistust. Võrrelda luksusautot mingi odava kurgikäruga? Ilmselgelt jääb esimene seisma, kui selle pidamiseks pole raha. Ilmselt selleks on kodus teine auto mingi emotsioonitu käkk, mida on odav pidada. Ja siis sõidetaksegi sellega, kuna A8 remondiks pole raha. Ja remont sai alguse millest? Ilmselt sellest, et polnud raha korrektselt autot hooldada. Elik oma viga, mitte prantslase mingi imeline töökindluse näitaja. Peaks ehk jääma oma hinnaklassi autode juurde? Et Meganele kõrvale ostma nt Golfi või Corolla, mitte A8?
10:52 23.03.2020
VL (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Arusaadavalt qp tõi näite elust enesest ehk tavaline/lihtne vs luksuslik. Mitte ei palunud teie arvamust, kas Megann ja A8 on võrreldavad. Ehk siis üks sõidab, teine seisab, kumba on inimesele rohkem vaja?
11:41 23.03.2020
csawe (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kriisi ajal on pigem eelis sellisel autol, mis liigub ja kohe kätte ära ei lagune. Ning kui õlinäpp pole siis on töökojad ka ehk kinni, kui asi käest läheb. Seega puitpõrand ja nahklagi ei oma sellisel juhul tähtsust.
11:43 23.03.2020
väikepoisile (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
....kuna A8 remondiks pole raha. Ja remont sai alguse millest? Ilmselt sellest, et polnud raha korrektselt autot hooldada.....

Hakkab pihta jahumine hooldusest.
Reaalselt müüakse A8 tüüpi masinad maha, kui nad hakkavad nõudma remonti (sellel ei ole mingit seost hooldusega), sest kõik mis liigub, kulub.
Ja A8 uuena ostvad inimesed oskavad raha lugeda.


12:53 23.03.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Remondivajaduse teke pole seotud hooldamisega? Nojah. See ütleb nii mõndagi.
13:22 23.03.2020
väikepoisile (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Sul on asjadest arusaamisega raskusi???
Kas sa vahetad hoolduse käigus mingeid andureid, rattalaagreid või muud sellist?
15:37 23.03.2020
looder23
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
Kui see auto hooldusjuhendis on ette nähtud, siis tuleb see andur või rattalaager vahetada.
16:14 24.03.2020
Kärss
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
# Aga oletan, et erinevatel tootjatel ikka vahe sees?

Eiei, tänapäeval tuleb rääkida konkreetsetest mudelitest mitte tootjatest, sest (nagu juba kirjutasin) Mercedes võib olla tänapäeval "mersumärgiga Renault" ja Toyota tegelikult Citroen või Peugeot, kõik need (näited) tulevad samast tehasest sama kvaliteediga.

>>> kui õigeaegne esinduse hooldus tähendab 40tkm õlivahetusvälpa, siis
>>> sellist autot ma kindlasti kasutatuna enam osta ei sooviks.

# Mis sellega täpsemalt on? Et liiga harv?

Jah. Mõnel on nähtud ette veelgi harvem õlivahetus, aga esinduses töötavad inimesed eelistavad oma autodel vahetada õli mitte rohkem kui 15tkm tagant. Siin läheb lahku müügimeeste ja mehhaanikute jutt, sest müügimeestel poleks tööd, kui inimesed mehhaanikuid kuulaks (ja vastupidi). Mehhaaniku isiklikku "pooluut" autot on turult samas pea võimatu leida.

>>> sest mingi tehnilise probleemi lahendamine võib paari aasta jooksul vana
>>> auto hinna teha kõrgemaks kui uuel autol oligi,

# Mida sa täpsemalt mõtled? Oskad äki mõne näite tuua?

Oska palju, foorum on neid näiteid täis, kasuta otsingut, pole mõtet siia neid ümber kopeerima hakata. Teine nüanss seal juures on see, et uus auto on uus kõige poolest (rattalaagrid, kummitihendid, piduriklotsid jne, st kõik asjad), pooluuel on kõik need pisiasjad juba "poolvanad" - nõuavad vahetust varem. Kõik need pisiasjad tuleks samuti sinna hinnavahesse juurde kirjutada. Kusjuures uue auto jupp maksab reeglina oluliselt rohkem kui täpselt samasugune 15a vana auto jupp, sest uuema mudeli omale on veel vähem nõudlust, toodetakse vähem, seetõttu on B-osana juba toote omahind märgatavalt kõrgem. Ma mitte ei soovita siin uut, vaid üritan selgitada, miks selline "pooluus" on riskantsem variant nii vanemast kui uuemast.


# Palju õnne neile kes usuvad, et hetke olukord muudab varsti autode hinnad
# odavamaks. Pigem vastupidi lähevad hinnad kallimaks

Sul võib olla õigus ja võib ka mitte olla. Eelmine kriis puudutas muud Euroopat üsna vähe, kõiki Balti riike aga päris palju. Meenuta hetkeks, mis juhtus siis uute ja kasutatud autode hindadega erinevates segmentides. Mul nt kripeldab siiani, et siis uut Hummerit ei ostnud, sest oli võimalik ja nende hinnad olid (muude ratsionaalsemate autodega võrreldes) ikka jaburalt odavad. Noh kripeldab, mitte ei kahetse seda, et ei ostnud, sest mul poleks olnud seda vaja ei siis ega ka praegu:)

>>> 15K eest saab uue garantiiga auto

# Uusi autosid ma pole nii odavalt märganud.

Uus Dacia maksab (võtmed kätte, mitte lihtsalt hinnakirja järgi) alla 8K, uue Logan universaali saab alla 9K (uskumatult mahukas seejuures). Seda, kui hästi need hinda hoiavad (ja kui vähe neid müügis on võrrelduna sellega, palju neid tänaval sõidab), leiad automüügiportaalidest. Kuna mainisid Issand Qashqaid, siis vaata nt ka Dacia Dusterit - see on minu arvates ainus Dacia mudel, millesse nad on korralikult panustanud ja kus vaatamata odavamale hinnale reaalne sõidutunne konkurentidele mitte alla ei jää, vaid on pigem paremgi. Lisaks on nad kõik töökindluselt ehtsad prantslased ja pea kõigis testides saavad kiidusõnu (alles 5a tagasi polnud veel nii). Uue blank Dusteri saab kätte alla 11K. St kõik need mudelid on võimalik laduda täis lisavarustust ja hind jääb ikka veel mõistlikuks. Minu soovitus, et mine käi läbi esindusest ja vaata üle nii Logan kui Duster. Mitte sellepärast, et neid ostma hakata, vaid et oleks silme ees see, mida saad omale N summa eest 5a/150tkm garantiiga ning seejärel hooldada nii hästi või halvasti, kui ise soovid. Sealt on lihtne edasi minna - vali välja sobiv kasutatud auto, googelda konkreetse mudeli/aastakäigu ja tehnikakombinatsiooni tüüpvead ning vigade likvideerimise hinnad, arvesta juurde see tehavälpadega kaasnev risk ja siis on lihtne otsustada, kas selle raha eest vanem auto õigustab end või mitte. Kes on teinud korraliku eeltöö, on tehniliselt pädev, suudab ise kõike parandada ja ennetada vigu enne lagunemist, nende jaoks on vana auto kindlasti soodsam pidada.
17:44 24.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
tuleb tunnistada,et saksas näeb tihemini pigem daciat,kui japsi.sakslase jaoks on nad odavaklassi masinad.pole ju mõtet maksta 2-3 korda rohkem praktiliselt sama toote eest
17:54 24.03.2020
. (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
dacia on odav renault, samamoodi on škoda või seat odav vw jne- igasugu odavtooteid leiab, mis aga sisuliselt kallima venna tehnikaga. seega ei maksa tänapäeval enam tehnika, mis on enamustel juba sarnane, vaid ainuüksi nimi- panid varem opelile kolmeharulise tähe ette, tegid vähe teise disaini ja oligi mersu. aga nüüd vist opel hoopis pesukott.
00:21 25.03.2020
qp (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
A8 vs odav kurgikäru... Muideks, odava kurgikäru ostja on kordades rikkam kui A8 ostja kuigi ka temal rullist just puudust polnud ja auto sai korralikku hoolt, ometi lagunes lõpuks igast otsast. Megane juba aastaid uuel omanikul, ise tal jällegi Renault mark, seekord 4x4 siis.
08:37 25.03.2020
63amg (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
sellist ümmargust juttu pole mõtet ajada! omanik on rikas,aga auto laguneb igast otsast
09:15 25.03.2020
eelmisele (registreerimata)
Re: Milliseid kasutatud autosid hetkel osta?
jälle taksojuht platsis.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.