Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: KÜLJEPEEGLI KÜLJES ASUV SUUNATULI

18:03 20.03.2020
armido15
Küljepeegli küljes asuv suunatuli
Kas ülevaatust takistab mittetöötav küljepeegli küljes asuv suunatuli, mis ei tööta. Ülejäänu korras. Uus tuli tellitud saksamaalt, aga tõenäoliselt enne ülevaatuse lõppu kohale ei jõua.
19:00 20.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Küljepeegli küljes asuv suunatuli
Puhtalt tõlgendamise küsimus.
Määrus, mille järgi tehakse otsuseid, ütleb suunatule kohta - 2) Valgusallikas on defektne või puudub (latern koosneb üksikust suunatule valgusallikast võimitmest suunatule valgusallikast koosneval laternal on üle 1/3 valgusallikatest defektsed). = kordusülevaatus
Kuidas tõlgendab määruseteksti minu kolleeg või maanteeameti ekspert, mina ei julge arvata. Kui peaksin otsustama siis ma ei vormistaks kordusülevaatust küljepeegli tulukesega.
a) Peegel ei ole latern ja peeglil olevat tulukest ei luba minu talupoja mõistus võtta kui laternat.
b) Suunatule latern on reeglina varustatud 21W valgusallikaga mida ei ole peeglil olev märgutuli.

Kuna olukorra peaks ikkagi fikseerima sest - videopilt näitab tulukese mittesüttimist siis valiksin vigade nimekirjast 3.3. Tahavaatepeeglid või -seadmed 3) Halvenenud seisukorras. ja lisaselgitusena paneksin, et ei sütti märgutuli.

Kui ülevaataja vormistab kordusülevaatuse ainult selle tulukese pärast siis on tema tõlgendanud reeglit teistmoodi kui mina seda teen. Kellel on õigus, otsustab maanteeameti ekspert kui läheb vaidluseks.
20:28 20.03.2020
arusaamatuu (registreerimata)
Tellinud siis Eestist...
Enamus varuosad tulevad autopoodidesse paari päevaga.
Hoitsid kokku paar eurot Ebay kaudu.
20:43 20.03.2020
eelmisele (registreerimata)
ära targuta kui ei tea, mis autoga tegemist võib olla.
21:12 20.03.2020
DHL,UPS ja Fedex toimetavad lennupostiga pakid järgmise tööpäevaks kohale pea üle euroopa.
Keegi hakkas jalgrattaga tulema Saksamaalt?
Või asja nimi on Omniva
02:37 21.03.2020
armido15
Aitäh vastamast, ilmselt on mul mõistlik kuu lõpuni oodata ja kui ei jõua kohale, siis lihtsalt ära käia.

Teistele kommenteerijatele:
Auto toyota avensis ja eraldi küljepeeglil asuvat ledi eestis müügis ei ole. Sai ainult ladu24 kaudu otse tehasest originaaldetaili ja seal märgitud hiliseim saabumisaeg 2.aprill. Arvestades praegust olukorda ei pruugi tõesti varem jõuda.
10:23 21.03.2020
stammer (registreerimata)
kui on kiire, siis oleks võinud ka romulatest uurida. Oleks saanud terve peegli ajutiselt ülevaatuse ajaks. Võimalik, et oleks isegi kasutatud LED -riba sealt peegli küljest saanud, poleerind ära ja enda peeglile külge. Uus peegel maksab ca 50.00€,
romula oma ilmselt vähem kuna tegemist ju tavalise takso/müügimehe autoga ja selliseid peaks ometigi romulates leiduma.
10:24 21.03.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Aga mis siis kui autol on mõni muu peidetud puudus ja kordusülevaatus tuleb ikkagi? Ei tasu korduvat karta kuna lubatakse vabalt ringi uhda vähemalt need päevad mis kuu lõpuni ja + terve järgmine kuu aega. Iseasi kui Teie mitte mingi hinna eest ei taha märget kordusülevaatusele suunamisest.
10:37 21.03.2020
Ggghkk (registreerimata)
Mul oli sama suunaga jama, kord põles, siis ei põlenud, siis põles tuhmilt. Võtsin lahti ja selgus, et pistiku klemmid olid trükiplaadil lahti, jootsin üle ja nüüd töötab nagu Antsu viiul.
10:40 21.03.2020
Lisan veel, et (registreerimata)
Ennem seda saatsin siitsamast foorumist päringu romulatele. Sain 2 vastust, mõlemad suurusjärk 90euri ja terve peegel, eraldi ledi ei pakutud.
11:36 21.03.2020
63amg (registreerimata)
unusta ära igasugused päringud! romulad ei viitsi vastata päringutele! neid tuleb päevas tuhandeid.
12:52 21.03.2020
armido15
Saatsin ka päringu ja pakuti ainult peegliga, eraldi ledi ei hakka keegi müüma. Mõnes kohas käisin kohal ka aga eraldi ei taha ikka keegi anda. Originaaldetaili sain 50ga, mis ei ole sugugi halb hind arvestades, et kasutatud tule eest tahavad kuni 100€ .

Ideaalis tahaks küll nii, et autole märki külge ei jâä.
13:43 21.03.2020
tiit_ (registreerimata)
No siis lähed käid ära kui ülevaatus läbi saab. Kui ei lasta läbi siis saad ju kuu aega veel rahus edasi sõita.
13:52 21.03.2020
stammer (registreerimata)
kui läbi ei saa, siis jääb ju "tingimisi karistatud" märge registrisse, mis rikub tulevase ajaloo.
15:43 21.03.2020
63amg (registreerimata)
kas ajaloo huvides vigade listi pole.suunatule mitte töötamine ei tohiks ju katastroof olla
02:49 22.03.2020
Ma mõtlesin et nüüd Ferrari le vaja.
Auto aastaarvu ei tea,kuid kõige uuema Avensis T27 Parempoolne Originaal on lauas Eestis Intercrs olemas ja vask on Poola laos 1-2 tööpäeva kaugusel.
06:40 22.03.2020
... (registreerimata)
ladu24 "otse tehasest originaal" on klassikaline hiina või poola kaup.
20:49 24.03.2020
Vello. (registreerimata)
Milleks seda küljepeegli suunatuld defineeritakse? Peegli tuuning? Või külgmine suunatuli? Tähistus peaks asja määrama, vaevalt et see sealt puududa saab. Mis tähtsust omab tänapäevases ledivärgenduses tõik et paljudel autodel on suunatulelamp 21W?
Pean tunnistama et tänasel päeval teeks paratamatult valiku:
2) Valgusallikas on defektne või puudub (latern koosneb üksikust suunatule valgusallikast võimitmest suunatule valgusallikast koosneval laternal on üle 1/3 valgusallikatest defektsed). = kordusülevaatus
Ei midagi isiklikku, lihtsalt kaameratest ja määrusest tulenevalt, muidugi oleks avatud võimalustele seda peeglisuunda leebemalt käsitleda (ei ole maailmaparandaja vaid palgaline), aga pole leidnud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.