Sellel KIA-l peaks veel garantii olema (7 aastat) ja kuulu järgi garantii ajal vahetati neid LED päevasõidutulesid küll (endise kolleegi Ceedil vahetati).
Nii et esimese hooga küsiks esindusest sellist asja.
Mitte ilmtingimata avariiline roim. Garantii kehtimiseks on teatud eeldused ja toimingud vaja autoga regulaarselt läbi viia - kui need on vahele jäetud, siis garantii ei kehti (ja nõndasamuti on iga automargi korral)
Mul ka 2015 ceed. Sama lugu, paar kuud tagasi tehti esinduses garantii korras korda.
Kui garantiid mingil põhjusel pole, siis tõesti teine võimalus on tõesti romula.
Kui nt tavapärane hooldus või kere igaaastane ülevaatus üle lasta, ei tohiks tulel küll garantii lõppeda, seega tasuks ikkagi esindusest uurida, eriti kui tüüpviga.
Garantii võib olla suhteliselt laialt seletatav mõista. Hetkel siin selle teema ümber vähkrema ei hakkaks.
Garantii võib väga lihtsatel asjadel lõppenud: km on täis jooksnud, kuna palju on ettevõtete tööautosid, mis ainult uhavad. Kui km pole veel täis saanud ja aastad ka nagu mitte, siis pole vastavalt esinduse ettekirjutise järgi esinduses hoolduses (loe näitamisel) käinud. Mõeldi vb, et mis see hooldus ikka on ja vahetati nädalavahetusel koduhoovis koos naabrimehega mootoriõli koos kahe õllega ja hiljem tehti veel koos sauna. Esinduse jaoks möödus intervall (km või aasta) ja kuna näole ei antud, siis garantii lõppes. Võideti 100 € kuludes, aga nüüd võit ei tundu võit.
Kolmandaks, masin on imporditud imeliselt saksamaalt, saadud ehe kirikuõpetaja sõiduks, millel on samuti ununenud teha regulaarne hooldus esinduses, kuna just sellel päeval oli kirikuõpetajal jutlus ja ei olnud võimalik kohale ilmuda.
Missugused variandid on veel? Vb on kõveraks sõidetud ja kindlustus on maha kandnud, raha on valja võetud ja siis lukksepp Ivan on oma garaazis selle üles tagunud. Üldiselt ka sellisel juhul tehas enam garantiid ei taga. Ehk siis lõpetuseks, variante on palju. Üldiselt ma liigitaks selle omaniku / eelmise omaniku kokkuhoiu arvele, et üldiselt pika garantiinumbriga sõidukil enam kehtivat garantiid pole.
PS. Käisin ka enda masinaga ühes esinduses kaeblemas, et tule sisse koguneb kondents, mis tegelikkuses ei tohiks olla päris normaalne nähtus. Saadeti persse ja öeldi, et nii peabki olema. Tuledel on tuulutusavad, millest rõskus sisse tuleb ja kondents on normaalne nähtus. Ühesõnaga olen mina loll või mis, aga teistel masinatel pole seda eelneva elu jooksul tekkinud (ka sama põhibrändi erinevatel alammudelitel) ja loogiliselt ei peaks nii olema, aga nii on. Öeldi veel tähtsalt tagaselja, et ära sõida talvel Auto reziimil tuledega. Keera ON ja väidetavalt probleem laheneb. Midaiganes.
Tulles tagasi küsija juurde, siis viisakusest võiks mainida, mis garantii esinduse jaoks ei ole kehtiv. Teiseks tõesti romulaid on palju, eks neid on ka seal vedelemas. Ja kolmandaks alati on võimalus tellida esindusest uus tuli. Lihtsamalt läbi ajades, siis igasuguseid moodsaid hiina tulesid on saada.
Palju on variante, et ledi üldse ei remondita ja vahetatakse detail / tuli. Et auto "snaiper" välja ei näeks, siis vaheta juba mõlemad esituled. Auto omamine ongi kulu, sealt ei saa tulu tulla. Tulu tuleb ainult siis kui sa oled Viljandimaa autoärikas.
Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.
FOORUMI REEGLID
Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
1. Foorumis on KEELATUD:
a. Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
b. Otsene reklaam
c. Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
d. Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
e. Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
f. Teemast mööda rääkimine
g. Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
h. Võõra inimese pärisnime all esinemine
i. Sõnumite ja teemade kordamine
2. Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
3. Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
4. Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
5. Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
6. Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.