Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PALUN AIDAKE ISELOOMUSTADA

See teema on vastusteks suletud.
17:45 22.04.2020
Laht99
Palun aidake iseloomustada
Tere.

Kuidas hindate sellist autot:

Dacia Sandero Stepway 0.9 66 kW

Tänud.

Liivi

Muudetud 22.4.20 17:47

19:01 22.04.2020
. (registreerimata)
Re: Palun aidake iseloomustada
Esiteks pole stepwayl ja tavasanderol sisuliselt mingit vahet, paar vidinat vaid lisavarustuses olemas- püsikas nt. 0,9 mootor on päris hea tõmbega, linnakulu ca 6l kandis, maanteel saab väga viisakalt sõites ka 4,5ga hakkama, aga üldine keskmine siiski 5,5 ringis. Linnas sõitmiseks, kui väga pretensioonikas inimene ei ole ja autot vaid eesmärgipäraselt kasutad, st sõitmiseks, kõlbab see auto selle raha eest küll, pidevalt maanteel pikki otsi sõites (100km igapäevaselt) on targem midagi mugavamat valida. Uuena ostes garantii ja muretu elu, kasutatuna üle 100 000km nagu iga teinegi auto- miskit ikka pikapeale vahetust vajab, sest kuluosad on neil kõigil samad. Tegelikult tegu siiski Renaultiga, seega kui nimi dacia sõpru eemale ei peleta, siis osta.
09:11 23.04.2020
tagaklaasisoojendi (registreerimata)
Pole selle autoga sõitnud, aga mulle visuaalselt meeldib. Ta ei ole küll disainiikoon, kuid temas on midagi ilusat.

Kunagisest ajast on jäänud meelde, et Stepway on ka 2?cm kõrgem, aga võimalik et eksin ja ajan seda mõne muu margi "cross" nimetusega segi.
Ilma "stepway" lisata auto meeldib mulle küll veel rohkem.

Selle auto omamine on tõenäoliselt äärmiselt odav ja nii liikluskindlustus kui ka kasko on uutest autodest kõige madalamate kuumaksetega.
Kui kunagi omale uut autot ostsin, oli Dacia valikus ja esinduste saadetud plaanilised hoolduskulud ja kindlustuspakkumised olid isegi võrreldes teiste odavautodega madalad. Mina valisin lõpuks küll Citroen C4 (mitte kaktuse), sest võrreldes Daciaga oli tal sel hetkel pikem garantii ja nö. vanale mudelile olid suured-suured soodustused.

Vähemalt mõned vanemad Dacia mudelid (esimene Logan) on Ida-euroopa halbadel teedel taksonduse sektoris väga hästi vastu pidanud ja läbisõidud on vist mõnel masinal üle miljoni km. Sandero kohta ei tea.

Kindlasti aitab ka googeldamine "Dacia Sandero 0,9 review" jne

09:58 23.04.2020
Minule ei meeldi (registreerimata)
Minu üks Venemaa sõbrants ostis ja on sellega kolm korda siin käinud. Muidugi, selliste 0,9 L mängumootoritega Sanderosid Venemaal ei müüdagi, aga kere ju üks.
Ukse sulgemisel kostub heli, kuis oleks plekkvann kivipõrandale kukkunud- kuidagi niru on see kere ja materjalid.
Hullumeelsus omaette on osta auto mingi 0,9-sase naljamootoriga, uskudes rohefašistide ökojuttu.
12:04 23.04.2020
stammer (registreerimata)
sellise klassi autode puhul ei osteta kvaliteeti, vaid hinda. Mida odavam, seda parem.
15:04 23.04.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Auto, mida ostes ei saa olla mingeid emotsioone, ootusi ega lootusi. Lihtsalt asi, mis meenutab autot ja punktist A punkti B on lihtsam sõita, kui jalgratta või hobusega.
Äi omab sellist asja praegu ja minuarust on tegemist ühe jubedaima autoga, millega ma kunagi sõitnud olen. Jah, ehk Moskvitš 2140 oli jubedam, aga siiski.
See plekkvanni kukkumisega võrdlemine on vägagi asjakohane. Plekk on õhuke, tuulemüra tahab kurdistada maanteel, samuti naastudega asfaldil talvel sõites on müra meeletu. Mugavus olematu- istmed ebamugavad, odavat plasti täis salong, ilmetu hall olemine. Samas- arvestades, mis see auto maksab (uuena ca 13000 koos mingi lisavarustusega), siis polegi väga oodata ka midagi. Ruumi iseenesest on okeilt, välisdisain on ka viisakas ja pisut kõrgem kliirens aitab meie kehvadel teedel ka kaasa.
Tehniliselt vana Clio, va mootor, mis veidi uuem. Muidugi selle kütusekulu uskuda on lootusetu naiivsus. Tehase keskmisest 5.1 võib und näha. Äi, kes on 65 ja sõidab väga rahulikult enamuse maanteel, saab keskmiseks 6-7 vahele. Ise sõitsin olude sunnil sellega üks kord Tallinnast Pärnu ja puhas maanteekulu oli 6 liitrit sajale, tehas lubab alla 5. Ja ei teinud ka mingit lendu. Võrdluseks- enda 1.4TSI 110kw Superb võtab reaalselt maanteel 5.2-5.4, Tallinn-Pärnu maantekulu oli 5.3. Samas on Superb palju suurem, raskem ja automaatkastiga. AGA neid autosid ei saa võrrelda- tõin vaid näiteks.
Mõte oli selles, et mikromootor ei tähenda säästu.
Long Story Short- mina ei võtaks ka ilma rahata seda. Ka äi on öelnud, et ei teinud head otsust, aga ostis, kuna sai uue auto odavalt. Pigem, kui mul oleks raha ca 15000 uuema (alates 2019a) auto ostmiseks ja ei tahaks liisingut, valiks parem kas Hyundai i20, Kia Cee´di, Skoda Fabia ja miks mitte ka Citroen C3 vahel. Või võtaks pisut sõitnud Honda Jazzi, mis on väikeautode seas päris korralik valik- vastupidav, ökonoomne ja uskumatult praktiline, samal ajal juba baasvarustuses päris korraliku varustusega. Näiteks: https://www.auto24.ee/used/3316857
15:25 23.04.2020
... (registreerimata)
Ah minge pekki targutajad...
Mul on praegu kompu järgi kulu 5,0 ja see praktiliselt ei erine tankimise põhjal mõõtes. Hommikul stardin külma autoga, 20km maanteed ja õhtul sama ring tagasi. Talvel oli kulu 5,8. Müra ei kurdista, istmed ei tapa ja muu shit, mida siin püütakse ette kujutada, on puhtalt emotsioonide tasemel, peaasi, et saaks kellelegi ära panna.
17:03 23.04.2020
Tore, et oled rahul (registreerimata)
Mul on 2,4 diisel, 120 kW, masina tühimass on 1,7 tonni, uksed sulguvad nii kuis peab, mitte plekkkausi häälega, vaikne, max kiirus on 210 ja normaalsel sõidul on kulu maanteel alla 5 liitri, linnas 6-7.
Ja sõbrantsi Sandero on tõesti kui plekkarp uuest peast.
Mis ärapanemisest on jutt- puhas tõde ju!
17:14 23.04.2020
... (registreerimata)
Tore, et oled rahul. Mina ka, sest päevas 40km läbimiseks ei ole mul vaja vaikselt sulguvaid uksi ega 1,7 tonni tühimassi, vaid ainult autot, mis selle vahemaa läbib kiirusel 90kmh. Ei näe mõtet kulutada rohkem raha sama tööd tegeva asja peale. Igaüks on millegagi rahul ja oma rahulolu saamegi kõik kuskil mölafoorumis välja elada ning teisi, kes sarnast autoeelistust ei oma, paika panna. Ja kõik on rahul.
09:28 24.04.2020
Väikepoiss TO .. (registreerimata)
Ma saan aru, et sa pead oma sitta otsust kuidagi õigustama, aga mis ärapanemisest sa jahud, kui siin räägitakse reaalsetest kogemustest autodega? Aga eks see on just see koht, et tegelt nagu päris rahul pole, aga kuidagi ju pean õigustama, et mitte loll välja näha. Samas võiks ju ka üldse mitte sõna võtta... Mis auto massi puutub, siis paksemas lumes ja libedal on raskem auto palju paremini juhitav, kui mingi 900kg kaaluv karp. Ja olnud "talve" põhjal pole mõtet järeldusi teha.
Eks see on maitse küsimus, aga minu jaoks oleks ka 40km juba piisav vahemaa, mida tahaks mugavamalt läbida, kui mingi plekist taburetiga. See asi võib ju sama töö ära teha, aga on sarnaseid asju, mis teevad sama töö ära mugavamalt ja paremini. Elik- igaühele oma. Sa oled täpselt see, keda ma kirjeldasin oma eelmise postituse alguses.
11:02 24.04.2020
Mahno3 (registreerimata)
See vana preemiumauto vs uus väikeauto vaidlus on jumala mõttetu. Siga ja kägu pole mõtet võrrelda.

Sina, kes sa oled rahul kubatuuri ja kw järgi oma vana volvoga - mine proovi mõnda uude volvosse sisse istuda, siis saad aru, kui pehme ja ebakonkreetne ta tegelikult on ja kui vähe sinna autosse seda algset volvot jäänud on. Ka kvaliteetauto väsib ja kui ta hetkel ei kolise, ei tähenda, et ta on säilinud uueväärsena.

Uks on dacial muidugi õhem ja vähema voodriga, aga on päris suur kogus inimesi kellel on sellest täiesti suva.
See teema on vastusteks suletud.