Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: GPS SPIDOMEETER

08:13 04.05.2020
raitroos
GPS spidomeeter
Selline küsimus. Tegemist 30+ aastat vana autoga, millel nn spidomeetritigu käigukastis katki. Kuskilt uut/kasutatud esialgu pole võimalik leida. Kas autole võib paigaldada nn GPS põhise spidomeetri ning kas sellise spidomeetriga saab ka ÜV tehtud?
09:48 04.05.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: GPS spidomeeter
Olen arvamusel, et GPS põhiuse spidomeetriga saab ülevaatuse tehtud.
11:49 14.05.2020
Juhmard. (registreerimata)
Kui selline masin sõidab kuskil pikemas tunnelis näiteks ja GPS ühendus katkeb, siis kaob ka kiiruse näit? Kas ikka võib......
14:32 14.05.2020
looder23
Samas keegi ei keela ju katkise spidomeetriga ülevaatusele minna. seni pole seda küll keegi kontrollinud. Kas 30 aasta vanuse autoga ei tohi tunnelis sõita, äkki läheb tigu/tross katki ja kiirusenäit kukub nulli. Ole mureta, Euroopas pikemas tunnelis roomavad kõik profülaktika mõttes lubatud piirkiirusest 20km aeglasemalt. Euroopas on haruharv juhus kui sa saad tunnelis üksi sõita. Kui side ära kaob gps-l ja näit kaob ekraanilt, kas siis tallad juurde või vaatad ikka ümbruses olevat liiklust ja väldid otsasõite? Alati võib tulla tehnilisi rikkeid ja spido nulli kukkuda ja inimene kes sõidab GPS spidomeetri järgi, teab juba nende eripäradega arvestada. Ja kui inimene ei plaani minna elus selle autoga Euroopa pikematesse tunnelitesse, siis ei tohigi kasutada seda? Eesti parkimismajas kaob signaal ja nüüd hakkab kihutamise tagajärjel seal toimuma hullult lakse? Käsi püsti kes vahib silmad pulkas peas auto spidomeetrit? Või siiski jälgid ümbruses toimuvat?

Mait teab rääkida, et palju kordi ta jälgib selle 10 meetrise lõigu peal, mis stoppjoonest rullikuteni maad on, kas spidoka seier kergitas end või mitte. Ja kui seier reageerib alles kiirusel 15 km tunnis? Seega ei teki ülevaatusel mingit probleemi, kui sul just spidomeetri asemel ei haiguta tühi auk, mingi naerunäo pilt või seier küljest pole kukkunud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.