Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OCTAVIA 2007 KÜLMKÄIVITUS VENTILAATOR

20:56 12.05.2020
kallav
octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Tere.Autoks octavia 1.6 75 kw.Autol jääb külmkäivitus ventilaator käima sooja mootoriga isegi peale süüte välja võtmist.Täna jäi korraks peale seiskamist seisma kuid peale paariminutilist seismist läks ise käima ja tõmbas aku tühjaks.Oskab keegi arvata kust see vent selle käsu saab et käima minna.Ise arvan et ehk temp.andurist aga äkki on kellelgi kogemusi antud asjaga.Tänan ette kes viitsivad vastata.Auto2007a.
21:42 12.05.2020
külmkäivitus ventilaator (registreerimata)
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
07:54 13.05.2020
stammer (registreerimata)
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Esimest korda kuulen sellist terminit nagu külmkäivitusventilaator (grammatiliselt õige üks sõna). Kas saaks kirjeldada, kus see asub ja mis on funktsioon?
08:19 13.05.2020
Kunnnn (registreerimata)
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Külmkäivitus ventilaator on autodel täiesti olema, puhub katalüsaatorile lisaõhku, et külma mootoriga heitgaasid puhtamad oleks. Tavaliselt kasutatakse suuremate mootorite korral, sellel octavial vist sellist asja küljes pole.
09:21 13.05.2020
Meie Skoda (registreerimata)
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Yetil oli sama viga. Käisime hoolduses ja meister palus teha mõned pikemad sõidud, et tahmafilter puhtaks "köhida". Pärast seda ventika probleemid kadusid. Meistril oli õigus, karantiiniajal sai ainult lühikesi otsi sõidetud. Yetil 103kW diies ja ma ei tea, kas antud lugu Teie mootori kohta käib.
12:45 13.05.2020
wigry
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Volkari 1.6l mootoritel (BGU, BSE, CCSA ja CHGA) on jah see lisaõhupump peal. Minu vanakesel on seni 15 aastat muretult kestnud ehk kui paned külmalt käima siis on sumpsist kuulda kuidas teeb teist moodi podisevat häält kuna puhutakse lisaõhku peale. Siis umbes minuti-paariga jääb vait. Eesmärk on katalüsaatori temperatuuri kiire üles ajamine. Ametlik nimetus asjal "Secondary air system".

Kui mootor tembutab ju siis on mingi andur või relee läbi mis ta jälle käima sunnib ning mõistlik elektrikuga konsulteerida. Vaevalt et siit foorumist oskame "hambaid ravida"

Kuna Škoda manual on kenasti online'is tasuta saadaval siis ehk siit veidi abi:

http s://w orkshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/power_unit/16/72;_75_k
w_mpi_engine/exhaust_system/secondary_air_system/secondary_a
ir_system_for_engines_with_identification_characters_bgu_bse
_ccsa_chga_summary_of_components/

Muudetud 13.5.20 12:49

21:05 13.05.2020
wqfeg (registreerimata)
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
@ meie skoda

Sa räägid mootori jahutusradikate ventilaatoritest, mis on seotud tahmafiltri tööga. Kui põletus jääb pooleli, siis ventikad uhavad veidi aega veel edasi(seisval autol)

Teemaalgataja rääkis secondary air systemist, mille eesmärk on summutisse õhku puhuda, et katalüsaatori temp ruttu üles saada, et ta kiiresti tööle hakkaks.
22:13 13.05.2020
kallav
Re: octavia 2007 külmkäivitus ventilaator
Tänud kõigile vastajatele.Eile õhtul võtsin vendika pistiku tagant ära ja täna sõitsin ilma vendikata.Õhtul testisin uuesti süsteemi ja asi jälle toimis.Külma mootoriga läks käima ja käis umbes paar minutid ja relee tegi klõpsaka ja lülitas välja nagu peab.Uuesti käivitades enam käima ei läinud ,järelikult temp.andur kontrollib ventika tööd.Plaamis osta ikkagi uus relee.Kuna autol veel originaal aku,mis käivitab veel ilusti aga kahtlustan et äkki on mingi pinge langus mis ei meeldi elektri süsteemile ja tekitab anomaaliaid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.