Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: REMONDIMEES

08:18 13.05.2020
Rmarina
Remondimees
Kas keegi oskab soovitada head remondimeest Tartus (hea on, kui kõneleb vene keelt ka), kes tunneks sellist autot nagu Volvo v50 2007a, diisel, manuaal, 2.0 100kW.

On vaja tõesti asjatundjat ja mitte niisama järjest juppide vahetajat ja rahakoti tühjendajat :)

Tänud ette

09:45 13.05.2020
63amg (registreerimata)
Re: Remondimees
mis autol viga.see mootor on kasutuses ka psa-grupil
15:09 13.05.2020
Rmarina
Re: Remondimees
to: 63amg

Lühidalt-kaob jõudlus, vajutad gaasi ja ei midagi, vahest jõnksutab mõne käigu pealt. Selle probleemiga jupp aega maadelnud.
Vahepeal oli tükk aega rahu, umbes 2 kuud peale remonti...
tehtud tööd : vahetatud sisselaske kollektori reguleerimise klapp, turbo rõhuklapp, tagumise vasaku suporti tihendi vahetus, tagumise parema suporti remont koos kolviga-sorry kui sõnastus vähe vigane) ja üleeile jälle jama käes, auto ei taha edasi liikuda poole sõitmise pealt. Tuli auto jätta nö sinna samma kuna liikuda ei saanud aga mõne tunni pärast sai autoga koju sõita...ehk siis nagu see viga kord on ja siis jälle pole...
Tahmafilter eemaldatud kunagise omaniku poolt.
15:39 13.05.2020
63amg (registreerimata)
Re: Remondimees
tuleb arvuti järgi panna.niisama pole mõtet suporteid remontida
16:45 13.05.2020
v6sa
Re: Remondimees
Anna siis mõni Volvot tundev tegelane ka Tartu kandist, kelle juurde julged säärase segase veaga autot üldse saata.

DIAst võiks alustada: http://www.diagnostika.ee/kontakt

Aga nemadki pole võlurid ja säärane viga võib olla üsna mitmest asjast põhjustatud. Eks lahkamine näitab.

Muudetud 13.5.20 16:45

16:55 13.05.2020
puls
Re: Remondimees
Crank jagab Volvodest päris hästi. Hinnad mõistlikud ja teenindust kiidan omadest kogemustest.
18:34 13.05.2020
Jopaa (registreerimata)
Re: Remondimees
20:14 13.05.2020
taggel
Re: Remondimees
Crank, Tähe 114c
20:18 13.05.2020
Potsataja1986
Re: Remondimees
Tartus kindlasti Crankis asjalikud mehed Volvo koha pealt.
07:01 14.05.2020
.................... (registreerimata)
Re: Remondimees
Miks keegi kunagi esindusse ei taha minna ??? Esindusel on juba vastav tarkvara et korraliku diagnostikat teha. Tean juhust kui inimene käis kolistas mööda nurgataguseid kohti (auto oli uimane, ei sõitnud hästi) pärast 700.- eest õhulugejaid, egr, ja erinevate andurite ja sõlmede vahetus astuti Info autosse, veaks oli vale käigukasti tarkvara, tarkvara uuendus ja masin sõitis kui unelm. On autosi millel on spets tarkvata ja seadmed veakoodide lugemiseks, suvalise seadmega võib volli juures hätta jääda.
07:08 14.05.2020
........ (registreerimata)
Re: Remondimees
Esinduse tunnihind on pea 2x kõrgem kui nurgatagustel ja eriti vanade diiselrontide õnnelikud omanikud ei kavatsegi sellist raha maksta. Asja nimi on kulude optimeerimine- kui iga kuu maksad väikese summa mingile nurgatagusele, siis tunduvad kulud väiksemad kui korraga esindusele makstud suurem summa. Mõni käib ju poes ka iga päev, selmet kord-kaks nädalas kõik vajalik ära osta.
09:37 14.05.2020
v6sa
Re: Remondimees
2007. aasta autol on tõenäoliselt veaks mitu pisemat kulumist, mis ei eelda esinduse eritarkvara kasutamist, vaid labast viisakat muterdamist. Lisaks töötab esinduses terve pinu suvalisi tonte, keda oma auto kallal näha ei tahaks. On kogemust, paraku...

Samas mudelispetsiifilise probleemiga tasub küll esinduses käia ja mõistlikud erategijad ka sellises olukorras edasi suunavad. Värske näide on 2003. aasta konnasööjaga, mille elektriprobleemi lahendamine (VAN-ahela katkenud toide) tuvastamise ja korrastamise tegi esinduse elektrik (kiitus Auto-Bonile Diagnostiku palgalhoidmise eest) korda ja kelle juurde väiksem tegija mind juhatas.

Ehk labased ja lihtsad asjad, mis pole mudelispetsiifilised, tasub lasta teha erategijal kordades väiksema tunnihinna eest ära ja alles siis, kui see ei aita, minna esinduse uksi kulutama, müts näpus ja kena 48-kraadine kummarduspoos sisse võetuna.

Sest tihti vahetab ka esindus kahtlased EGRid ja turbod enne ära ja alles siis hakkab süvenema vähemtõenäolistesse põhjustesse. Kuna nii on esindusele kindlam ja kellegi rahamured teda ometi ei koti.
09:48 14.05.2020
Nurgast (registreerimata)
Re: Remondimees
Esindused pole mingid superkohad. On küllalt juhtumeid, kus esinduses mingid kutsekast tulnud poisid katse/eksitus meetodil järjest juppe vahetavad ja omanik tuhandeid välja kirjutab, kuid tulemust pole.
Nii juhtubli, et hiljem tehakse asi korda "telefoni teel", sest see paha "nurgatagune" teab, et nt sel mootoril on kala küljes ja asi maksnuks 12 EUR, kuid masinal on juba esinduses vahetatud pihustid ja kõrgsurvepump "äkki need" kaalutlustel.
Nt pihustid võtab esindus Tartu laost ja müüb kolm korda kallimalt autoomanikule, "nurgatagune" sama hinnaga mis laos ja võtab tööraha.
Nurgatagune ei pea autoomaniku rahade peal ülal tervet armeed kabinetitöölisi, ei maksa eelmisele sekretärile alimente ega puhka Mauritiusel.
Kui INFO oskas küsida hammasrihma vahetuse eest 1100 EUR, siis Keilas tehti see ära 350 EUR eest ja rullikud, pump, rihm olid samad!
Kui esindus üle kahe kuu mängis lolli ja ei suutnud LEXUST käima saada, viisid nad selle ise treilal "nurga taha" kus see auto õhtuks käis ja siiamaani sõidab!
Esinduse eesmärk on raha välja lüüa, aga nö nurgataguse eesmärk on teha kvaliteetset tööd ja hoida klientuuri!
Ühel on savi, teisel on au ja prestiiži + eksistentsi küsimus.
Üks mängib arvuti ja katse/eksitus meetodil, teisel on nii arvuti kui ka aastakümnete kogemus ja diagnoosivõimekus vastavalt juuresolevale pildile, mitte vaid juhmilt läpparit jõllitades jupivahetuseks.
Kui cooleri radikas on vigane, õline ju, siis tuleb see välja vahetada, mis sest, et veateadet pole, mitte kõikvõimalikke juppe vahetada hullumiseni!
Ei hakka tööle sellise radikaga, EI hakka, vaheta õhulugejaid, või mida iganes- hõre on!
Nurga taga piisab mehe pilgust radikale ja sümptomite kirjeldusest ja asi korras!
No pole läpparis veateadet et cooleri radikas on hõre! Visuaalselt aga on vaadeldav!
Jne.
Ei maksa neid mehi maha teha!
10:57 14.05.2020
... (registreerimata)
Re: Remondimees
Esindusest tuleb võtta hinnapakkumine konkreetse vea kõrvaldamiseks ja kui hind sobib, siis lasta auto seal korda teha, kui nüüd peale remonti sama viga kordub, peab esindus selle garantiikorras parandama. Kui keeldutakse garantiiremondist, siis on see lepingutingimuste (hinnapakkumine) rikkumine ja kogu tasutud summa tuleb tagasi maksta, vaidlusel aitab Tarbijakaitse.
Sama kehtib kõigi töökodade kohta, kes annavad peale tööde lõppu paberkandjal arve, millel on välja toodud tööde loetelu ja kasutatud osad.
Töödele ja osadele kehtiv garantii on 1 aasta.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.