Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PIDURIKETTAD

17:19 29.02.2004
krm (registreerimata)
pidurikettad
äkki oskab keegi teadmatule seletada, mis otstarbel on paljude sportlikemate autode (ja "tuning" juppide) piduriketastel sisse freesitud vaod ja/või risti läbi puuritud augud
17:29 29.02.2004
kah teadmatuses (registreerimata)
Re: pidurikettad
äkki sellepärast et vaod korjavad selle sodi ja jama ketta pealt ära ja augud võibolla jahutuseks mõeldud?!
17:48 29.02.2004
audi (registreerimata)
Re: pidurikettad
need on jahutuseks
11:05 01.03.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
Augud jah jahutuse parandamiseks ja sooned, et klotsitolmu ei jääks ketta ja klotsi vahele pidurdamist halvendama. Selline soontega ketas kulutab klotse veidi usinamalt kui tavaline sile ketas.
16:01 26.10.2004
Loodusseadus ed (registreerimata)
Re: pidurikettad
Augud ja pilud on tehtud soojuspaisumise leevendamiseks. Muidu on nii, et kui ühe korra pidurdad, siis treiali juurde jooksed. Jahutamisega pole siin tegemist.
09:22 27.10.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
"Loodusseadus" !!!
Ja mis põhjusel sa siis treiali juurde jooksed ? Mõtle enne, kui midagi kirjutad.
Selliste korralike ketase marerjal on iseenesest kuumataluvam. Kel viitsimist võtke ja võrrelge mõne tootja B-ketaste ja korralike "racing" ketaste omadusi, seda just temperatuuritaluvuse osas.
09:12 28.10.2004
W 123 (registreerimata)
Re: pidurikettad
Graniitkillustikuga pinnatud teedel koguneb graniidipuru klotsidele ja närib ketast kui käiakiviga. Augud/sooned aitavad klotsid puhtana hoida.
16:38 31.10.2004
Soh (registreerimata)
Re: pidurikettad
Aukudega ketas on kergem ja sooned puhastavad. Tänavaautol kasutamise mõtteks hea väljanägemine. Soovitatav kasutada hästi läbi paistvate valuvelgedega...
14:47 01.11.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
Peale "ilu" on asjal ka muu mõte. Selliste ketaste kuumataluvus on suurem ja intensiivsel pidurdamisel liigne kuumus ei tule pidurduseffektiivsust mõjutama halvemuse suunas, nii nagu see on odavamast materjalist tehtud ketastel.
19:14 16.12.2004
villu (registreerimata)
Re: pidurikettad
btw mehed, puuritud ja soontega kettad on ainult 'ilu' p2rast. lugege m6ne suurema kettatootja kodulehelt, ei soovitata kiiremat s6itu tegevatele autodele. kergem gaaside v2ljap22s oli oluline, 60ndate klotsimaterjali jaoks, enam selliseid klotse ei tehta ja pole neist mingit kasu. puuritud ketastel suurem t6en2osus mikropragudele, kui tingimata neid auke sinna vaja, siis sellised kettad, millel need avad on valamise k2igus j2etud.
10:23 17.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
To villu:
Sa oled vist üks nendest, kes kõike vähegi sportlikumat auto juures vihkab ja "rullnokkluseks" peab. Korralik sportketas tagab intensiivse pidurdamise korral ka lühema pidurdusmaa, seda eriti kuumaks ja väga kuumaks aetud ketaste korral, millal iga teise tavaauto pidurisüsteemid hakkavad "otsi andma". See tähendab seda, et ülekuumenenud ketastega tavaauto kokkuhoidu silmaspeetud ketastega (ja üldse pidurisüsteemidega), hakkab pidurdusmaa suurenema, klotsid kärssama ja pidurivedelik "keema" (tekivad aurukorgid).
Ka tavaauto pidurdusomadusi saad tunduvalt parandada isegi ketaste läbimõõtu ja pidurisadulaid muutmata, kui panna sportpidurikettad ja -klotsid, kuumataluvam pidurivedelik ning asendada pidurivoolikud metall"mantlis" voolikutega.
Need sooned ja augud on "lisaboonusena" sportketastele lisatud, aga neid ei oleks seal, kui neist mingit kasu poleks. Spotrketta omadused tulevad suuresti ikkagi sellest, et materjalid ja ka tootmistehnoloogia on vähe erinevad laiatarbe masstoodangust.
Kõigis sportsarjades (kus kasutatakse metallkettaid) on piduriketastel need sooned või augud või ka mõlemad olemas. Keegi ei hakkaks ennast seal "vaevama" piduriketaste iluga. Vaadake kasvõi F1 keraamilisi pidurikettaid, kas seal on midagi iluga pistmist?
10:31 17.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
Sportkettad ei lähe ka nii "eduliselt" kõveraks (roolist tuntav vibratsioon pidurdades, eriti tuntav teatud auto liikumiskiiruste vahemikus), kui odavad B-varuosana pakutavad pidurikettad. Sportketaste hind on tavaliselt vähemalt poole kallim, kui nendel B ketastel. Aga tihti jääb nende hind alla autole orginaalosana pakutavate ketaste hinnast. Nii, et teadlikuma ja entusiastlikuma autokasutaja jaoks igati mõtekas investeering.
10:36 17.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
Ja veel to villu:
Ehk paneksid selle kettatootja kodulehe aadressi ülesse, kus sellist juttu lugeda saab?
17:12 17.12.2004
villu (registreerimata)
Re: pidurikettad
"IMPORTANT REMINDER: Slotted, drilled or dimpled rotors offered as OEM replacements should not be considered appropriate for high-speed track use.

While grooved, drilled and slotted rotors offer an enhanced appearance and add some resistance to the boundary layer of gasses that can build up between the pad and rotor, they are not designed to withstand the extreme temperatures that are produced on the racetrack. If they are used on the track, it is very important that the rotors be carefully inspected and should not be driven on if even minor signs of deterioration are seen. Note, too, that if these products are used on the track they are not warrantable."
Brembo toodangu kohta siis konkreetselt jutt.
17:31 17.12.2004
villu (registreerimata)
Re: pidurikettad
mainid 2kki 2ra, misasi on 'sportketas' yldse? valmistaja siis ntx.
Tavalised stock puuritud kettad kannatavad v2hem kuuma, kuna mass on v2iksem. Seega suurema l2bim66duga ketas on parem lahendus.
ei, sportlikku vastu pole mul midagi. peres 2 yle 200kw kiiret autot. kunagi pidurite upgradet planeerides sai see crosdrilled/slotted teema suure huviga l2bi uuritud.
kui jutt l2ks f1-le, siis pakud v2lja intervalli ka v6ibolla, kui tihedasti kettaid vahetatakse?

"For many years most racing rotors were drilled. There were two reasons - the holes gave the "fireband" boundary layer of gasses and particulate matter someplace to go and the edges of the holes gave the pad a better "bite".

Unfortunately the drilled holes also reduced the thermal capacity of the discs and served as very effective "stress raisers" significantly decreasing disc life. Improvements in friction materials have pretty much made the drilled rotor a thing of the past in racing. Most racing rotors currently feature a series of tangential slots or channels that serve the same purpose without the attendant disadvantages."
17:32 17.12.2004
villu (registreerimata)
Re: pidurikettad
"Crossdrilled rotors are currently for looks only, with two glaring exceptions: Porsche still uses them on thier top race cars for getting water out of the rotor/pad interface while racing in heavy rain. they cast the holes into the rotors in order to reduce the thermal effects that drilling them has, and to recude teh amount of strngth lost in having holes in them. they STILL crack, but Porsche simply chooses to replace them regularly. And motorcycles use them to reduce mass.

Crossdrilling was originally done to allow the outgassing of the asbestos pads to have someplace to go. Pads haven't outgassed since at least the early '60s, if not earlier.

Drilling holes in the metal, reduces the total amount of metal in the rotors. This reduces the amount of surface area for generating braking friction PLUS reduces the amount of material to accept the dissapated heat generated by that friction."
17:26 20.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: pidurikettad
Vaevalt, et keegi siin silmas pidas, et peaks neid auke hakkama ise puurima oma ketastele. Kui seda juttu räägib BREMBO, siis miks on temagi tootevalikus need aukudega ja soontega kettad? Need augud pole ka suvalisse kohta kettal puuritud vaid ikka nii, et nad läbivad ventileeritava ketta kahe poole vahel olevat ventilatsioonikanalit. Seetähendab, et jahutav õhk pääseb ka küljepeale välja, mitte ainult kanali otsast. Iseasi mudugi, kui palju konkreetselt see nüüd eelist annab. Põhiline omaduste vahe tuleneb vast ikkagi metalli omadustest-kvaliteedist.
17:56 20.12.2004
villu (registreerimata)
Re: pidurikettad
vaevalt, et jutt k2is sellest, et keegi neid auke ise puurib.
15:11 07.03.2019
vvöll (registreerimata)
Re: pidurikettad
Selline loll küsimus, et kas kõik müügil olevad pidurikettad on tasakaalustatud või ainult need millel see on eraldi märgitud?
16:32 07.03.2019
PS (registreerimata)
Re: pidurikettad
Ikka kõik on tasakaalus ..... teoreetiliselt. Aga võib-olla mõni eriti odav tegelikult pole..
18:39 07.03.2019
toinoo
Re: pidurikettad
Tere! Usun, et paljud on märganud oma suksul "raudu"= P-klotse vahetades, et üks kahest pid. kl. on rohkem kulunud kui samast "paarist" teine klots. Usun, et see on tingitud pindtemeratuuride erinevusest pid. ketta pindadel (millest on tingitud ka P-ketaste kõverdumine- ilmselt). Ja kui tahan säilitada korraliku Pid. efekti võistlustel=samas ka raha kokku hoida, puurin augud (sobiv suurus!?) nurga all kettasse ( nurk!?), et saavutada maks. pid. effekt ka sõidu=finishisse jõudmise ajaks-äkki saab ka auhinna hea tulemuse eest.Kodustes tingimustes nn kaldus auke P-kettasse puurida vaevalt õnnestub aga... .
Lugupidamisega T.
20:33 04.05.2019
ivvvi (registreerimata)
Re: pidurikettad
Tõelistel racing ketastel on augud kettas sinna tekitatud piduriketta valamisel, mitte hiljem puuritud. Puuritud augud on enamasti odavatel (võrreldes tõeliste racing ketastega)"ilu-vufel sportketastel". Kui selline ketas saab kuumaga kannatada ja hakkab pragunema, siis praed tekivad just sellest puuritud august ja levivad edasi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.