Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PUKSEERIMISHAAGIS

01:09 03.03.2004
huugo (registreerimata)
pukseerimishaagis
Kas peab olema pukseeritaval/veataval sõidukil olema ülevaatus ja kindlustus kui transporditakse pukseerimishaagisega?
01:17 03.03.2004
Andrus Reidi (Liiklusõiguse Büroo)
Re: pukseerimishaagis
Kui sõiduk asub pukseerimishaagisel, siis ei pea, kuna ta ei osale liikluses, vaid on koorem.
08:42 03.03.2004
Kristjan (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
... aga kui esimesed rattad on haagisel ja teised jooksevad mööda maad, siis peab ?
09:38 03.03.2004
Jaanus (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
11:22 03.03.2004
Muskiitomees (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Küsiks veel korra. Kui on tegu üheteljelise pukseerimishaagisega, kuidas siis arvestatakse asjade registrimasse sõltuvalt vedavast sõidukist ja lubade kategooriast? Kas on vaja kehtivat ülevaatust ja kindlustust?

P.S. Puksiiri firmad ju veavad valesti pargitud masinad ära ilma kindlustust ja ülevaatust andmebaasist kontrollimata.
14:07 24.03.2004
D (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Ehk keegi vastaks sellele siiski, et kuidas registrimasse arvestatakse. Näiteks sellisel müüdaval haagisel on kandevõime vaid 600 kg märgitud. Kas auto kaalu arvutatakse siis mingi protsendi alusel? Aga kui võtta näiteks et 50% auto kaalust on sellel pukseerimishaagisel, siis saab ju vedada sellega vaid 1200 kg'e täismassiga sõidukit.. Ehk siis vaid mingit väiksemat sorti autot. Või käsitletakse seda haagist siiski kuidagi kui jäika ühenduslüli?
18:12 27.01.2016
lihtne maa inimene (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Plaanis ka üks auto 230km kaugusele vedada pukseerimise konnaga. Kui pukseerimishaagisel on kehtiv ülevaatus ja kindlustus aga veetaval autol pole ja on ajutiselt arvelt maas, kas on lubatud vedada?
11:55 28.01.2016
ts (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Kui haagisega veetaval autol on rattad maas, siis peab sellel olema ka ülevaatus.

Puksiirhaagis on oma olemuselt abinõu auto pukseerimiseks, pukseeritaval autol peab olema kindlustus (kuna see osaleb liikluses). Erandiks on puksiirautod, mille veoplatvorm on kere külge kinnitatud (sellisel puhul ei pea olema veetaval autol kindlustust ning ei rakendu ka kiirusepiirang-> pukseerida ei tohi kiiremini, kui 50km/h)

Üldiselt kui on plaan vedada auto 230km kaugusele, siis minu isiklik soovitus oleks rentida puksiir või otsida kuskilt BE kategooriaga inimene ja sobilik tehnika.
Olen talvel vedanud autot konnaga 180km... see ei tasu vaeva ära. Kindlasti peab Sul olema saateauto üllatuste vältimiseks. Konna rent+ kütus+ muud kulud+ umbes 5h sõitu. Uuri puksiirimeestelt mis summa eest nad selle sõidu ette võtaksid (peale enda esimest kadalippu uurisin tuleviku tarbeks puksiiri ning avastasin, et tegelik hinnavahe oleks tulnud napp 50.- eeldusliku 100.- asemel ... ja oleks saanud kaks pool korda kiiremini kohale ning oleks võitnud 2 tundi, mis läks kindlustuse saamisele- märkus veel - kindlustus on võimalik teha ainult auto omanikul- seega kui ostad auto, mis on vaja pukseerida, siis lase enne seda omanikul kindlustus teha)
12:56 28.01.2016
viimasele (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
hari natuke ennast

https://www.eesti.ee/est/liiklus/liikluskorraldus/liikluskin
dlustus


punkt -Liikluskindlustuse lepingu sõlmimine
17:01 01.02.2016
v6sa
Re: pukseerimishaagis
Palun mitte jama ajada, ts.

Ülevaatuseta autot võib pukseerida. "konn" on pukseerimise abivahend. Seega: ülevaatust ei pea olema. Küll aga peab täitma pukseerimise reegleid: pukseeriv peab olema raskem, kui pukseeritav+konn; pukseeritaval peavad põlema ohutuled või olema paigaldatud ohukolmnurk; maksimaalne kiirus 50 km/h.

Kehtiv liikluskindlustus peab aga olema, kui auto rattad teed puudutavad.

Märkus teenuse sisseostmise otstarbekuse kohta on muidugi õige;)
09:56 02.02.2016
ts (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
by bad- kehvasti sõnastatud- kui KAKS ratast on maas, siis ülevaatust ei pea olema (kindlustus peab olema). Kui NELI ratast maas on, siis peab olema ülevaatus (või tuleb apelleerida TÜV-garaaz-remondikoht ja lühim tee peale...)

Tühja konnaga võib sõita 90km/h kui konn on registreeritud ja 25km/h, kui konn ei ole registreeritud. Kui auto peal on, siis kehtib 50km/h vaid juhul, kui konn on registris (vastasel juhul 25km7h)

kindlustust ei pea sõlmima omanik, võib sõlmida ka vastutav kasutaja (95% seltsidest ja 100% maakleritest saadab inimese pikalt puu taha, kui minna eraisiku autole kindlustust tegema ilma volituseta-> kindlustuspäringute tegemiseks on vaja omanikul/kasutajal volitada maaklerit päringuid tegema) - just natuke aega tagasi läbikäidud rada

11:00 02.02.2016
looder23
Re: pukseerimishaagis
selleks on olemas internet. ja keegi ei küsi, kas sa oled omanik, vastutav kasutaja või volodja uugametsast.
12:24 02.02.2016
ts (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
enne seda väidet palun proovida LKF-i lehel või mõne kindlustuse iseteeninduses ja leida koht, kus lubatakse sõlmida kindlustus masinale, kus kindlustaja ei ole ei vastutav kasutaja ega omanik.
13:44 02.02.2016
looder23
Re: pukseerimishaagis
poliis.ee lehel ei tohiks küll mingeid piiranguid olla. umbes kahe nädala pärast ütlen sulle kindlalt kas saab või mitte. seni olen probleemideta toimetanud iizi.net lehel. ostumüügi lepingu alusel ostetud autodega. muidugi pead sa teadma omaniku või vastutava isiku isiku- või registrikoodi. suhtlesin just enda maakleriga if-s ja tema ütles, et pole probleemi teistel kindlustuse ostjatel, ainult kuidas sa pärast raamatupidamises kajastad, et see on juba sinu probleem.
13:45 02.02.2016
v6sa
Re: pukseerimishaagis
Mõned täiendused ts jutu juurde.

Piirkiirus 90 kehtib siis, kui passis pole madalamat. Pahatihti on, tuleb alati üle kontrollida!

Pukseerimisel kehtib alati kuni 50, konna registreeritus siin asja ei muuda. Tühjalt on tõesti Eriveosena Veetav Pukseeritav Seadeldis, millel peab muu hulgas olema agelase sõiduki tähis ehk "traktorikolmnurk".

Ülevaatust on vaja ainult auto kasutamisel. Pukseerimine OMlepingu alusel ilmselgelt ei ole auto tavakasutamine.

Et mõni miilits võib LS toodud kõverikke omamoodi tõlgendada, ma täitsa usun. Oma õigusi ja kohustusi tuleb teada!

Ajutiselt arvelt kustutatud (või automaatselt mahaläinu) puhul ongi kinldustuse valikuteks kas ettemaksukaart tanklast või omaniku sõlmitud 30-päevane. Kui on tuttav kindlustusagent, siis neil on vist ka võimalus usalduse alusel sisestada. Kui auto on arvel, siis tuleb osta vana müüja nimele, maksja pole oluline.

Muudetud 2.2.16 13:46

01:43 13.07.2019
Reedman kaksteist (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Just vedasin suure kaubikuga 200 km sõiduautot ca 1200kg.
Ütlen nii et konna nimi tuleb vist sellest kuidas ta tühjalt hüppab.
Kinnitada autot on suht keerukas ja vastutusrikas ülesanne,kasutasin 8 sat rihma kokku,
Kuna ei tahtnud kaasliiklejate tervisega riskida.
Kiirus oli algul 70 kuid enamus ajast lasin 80 km h .
Tagurdada koos autoga on ebareaalne.
Keeramine on väga keerukas,kuna haagise platvorm ei keera eriti ja on oht kehvalt kinnitatud auto sealt maha keerata.

Esimene selline vedu elus ja pean ütlema et rahule jäin sõita oli sama kui kerg haagisega aga kurve pidi pika kaarega võtma ja äkilisemaid pidurdus ja kiirendusi vältima.

Treileriga kindlasti mugavam vedada,kui muidugi lube oleks ja õige haagise veovõimega auto lisaks veel.

Üldiselt kui kinnitada korralikult ja valida mõistlik sõidu kiirus siis täitsa hea asi.

Minu kogemused on suvised,talvel ma ei kujuta seda vedu ette ja arvatavasti libedaga
Otsin treileri võimalused,kuna ei taha mõelda kuidas see autorong libedaga ja ootamatus olukorras käitub nt läheb lappama või äkki pidurdus.

Võtke ikka mõistusega ja hoolige kaasliiklejate st.
06:58 13.07.2019
looder23
Re: pukseerimishaagis
8 rihma selle nikatsi külge? Oli see alles sidumine. Mul omal puudub sellisega kogemus, aga sõbrs pajatus tema aasta 2-e tagusest seiklusest. Sülitas tuld ja tõrva. Pididki auto tagant kaotama. Lõhkusid veetaval autol radika. Sugulase USA buss jõi nagu kõrbeseiklustelt saabunud kaamel. Ütles, et ei kunagi enam. Kui omal puudub vastava veovõimekusega auto, et treiler sappa võtta siis igas asendis puksiir.
08:09 13.07.2019
v6sa
Re: pukseerimishaagis
Mind huvitab väga, kuhu kinnitati ülejäänud kuus rihma. Kaks on arusaadavad: üle kummagi ratta või kummagi ratta velgedesse.

Küll jäi silma, et järjekordselt ku$ti kõrge kaarega LS: sel on põhjus, miks pukseerimine on lubatud kuni 50 km/h.

Kõik isand loodri kirjutatu on õige: kui kahtled, võta puksiir.

Muide, sellega tagurdamine ei erine oluliselt tavalise kahetelgse vankri tagurdamisest. Ainult tuleb meeles pidada, et "esisild" ei pööra eriti;)

Olen ise vedanud pukseerimishaagisega ja eelistan igast asendist korralikku haagist. Aga jah, selleks on vaja juba E-katti. Kui just mopeedautot ei vea.

Muudetud 13.7.19 08:09

16:47 04.05.2020
Sõidukijuht (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Sai ka hiljuti veetud ca 30 km.
Järske kurve ei tohi võtta!!! Kui marsruudil on kas või üks järsk pööre, tuleb selleks ajaks auto konnalt maha võtta ja lükata või köie otsas tõmmata. Üks ratas tuli maha, õnneks oli see sihtpunkti lähedal ja auto läheb ka varuosadeks, kuigi väga viga ta ei saanudki. Konna rattahoidik seevastu läks puruks, aga selle keevitas sõber kinni.
Kinnitamine on üsna võimatu. Oleks.ka rohkem rihmu pidanud kasutama, panin üle kummagi ratta ühe rihma ja need kinni küll midagi ei hoidnud, libisesid üsna ruttu ratastelt maha. Õnneks oli vintsiköis pukseeritava pukseerimisaasa küljes ja põhimõtteliselt ainult see hoidis teda kinni.
50 km/h on piirang, jah. Proovige natukenegi kiiremini sõita ja saate aru, miks. Vänderdama hakkab! Üle 50 ei olnud küll tahtmist sõita, kurvides pigem vähem.
Ühesõnaga veetud sai. aga paras jändamine oli.
17:19 04.05.2020
vanames
Re: pukseerimishaagis
Ei saa aru milleks selle nikerdisega jebimist, kas tõesti ühtegi sõpra, tuttavat, pereliiget ei leia kes emba kumba autosse istuks ja rahulikult nööri otsas kulgeks?
17:59 04.05.2020
... (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Rahulikult kulgeks? Eriline tahtmine peab olema seal istuda ilma roolivõimuta, pidurivõimuta ja viiemeetrise köie otsas vahtida eesolevat tagumikku ning ennustama ette, kui tugevalt mingil hetkel peaks piduripedaali tallama. Ja kui veel vihma peaks sadama, on eriti lõbus. Õnneks pole ise eriti köieteenuseid tarbinud, aga kunagi sai ligi 50km eessõitja tagatulesid vahitud ning suht siiber oli lõpuks sellest sõidust.
Aga eestlased ilmselt harjunud- kolonnides ju treenitakse sumpanuuskimist.
21:12 04.05.2020
.. (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Kuidagi armetuks tundub see meessugu jäänud olevat.
10:22 05.05.2020
. (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Kui vedaval ja veetaval autol on mõistlik juht pole köiega mingi probleem.mul isegi naine vedaja auto roolis olnud. Samuti sai mingi uue MB naine teelt ja hädast ära aidatud 100km pluss läbi Tartu sõit MB esindusse,just selle nikatsi nn venivad köie otsas ja naine MB roolis. Mõistust lihtsalt vaja.
11:31 05.05.2020
Mahno3 (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
Sellel konna pealt maha kukkumisel saab olla ainult üks põhjus - koormarihmad lõdvad. Ilmselt algul olid pingul, aga auto liigutas ennast veidi seal peal ja rihmad läksid lõdvaks. Täpselt sama mis suvalise koorma vedamisel - pingutad nii hästi kui oskad ära, siis sõidad veidi ja siis kontrollid, kas ikka on kinni.

Pööramise osas ma ei saa aru...konn keerab oma telje pealt, lisaks keeravad ju veetava auto esirattad ka, nii et konnaga saab üsna viisaka nurga alla keerata. Või vedasite rool lukus?

Tagurdada on ebamugav jah, aga tehtav.
13:45 05.05.2020
v6sa
Re: pukseerimishaagis
Või rihmad labaselt valesti - kui ikka rehviservale panna, siis libiseb maha.

Mõned "konnad" on ka ilma pöördaluseta pooltooted - säärased kõlbavad ainult õuel liigutamiseks, liiklusesse nendega asja pole.

Mis puudutab kiiruse tõstmisel rahutuks muutumisse, siis ilmselgelt oli ebaseaduslik rong, kus veetav koorem ületas oluliselt veduki eluskaalu. LS selle ka selgesõnaliselt keelab.

Muus osas: kui ikka lubades tähti napib ja raha/sõpru ple, siis peale konnamise jääbki vaid pael.

Muudetud 5.5.20 13:46

16:50 05.05.2020
Huvitav, (registreerimata)
Re: pukseerimishaagis
kuidas te automaatkäigukastiga autoga rahulikult nööri otsas kulgete?
17:31 05.05.2020
looder23
Re: pukseerimishaagis
Paned neutraali peale ja nii kulgedki, nagu manuaalkastigagi.
17:47 05.05.2020
Marko
Re: pukseerimishaagis
Loodri soovitus rikub käigukasti kui mootor ei tööta.
18:47 05.05.2020
looder23
Re: pukseerimishaagis
marko ära aja lolli möla. kõigepealt tuleb esindusest oma automargi kohta infot küsida. nt. minu autol on lubatud kuni 50km ja kuni 50 km/h. ja ligi 20 km pukseerimine ei teinud talle midagi. sõidab siiani.

võibolla tõesti on kaste, mida ei lubata pukseerida, aga selleks on olemas esindusest info, mitte, et iga automaatkäigukast läheb kohe pärast pukseerimist rikki. on sel teemal ka varem tuttavatega räägitud ja seal jäi kõrvu, et tema autol oli 30km lubatud pukseerida. automarki enam ei mäleta. aastaid on ka sellest juba omajagu aastaid möödas. eks rahvas rikkamaks saanud ja jõuavad lubada puksiire ning treilereid ning autoabidki juba tavakindlustusega saadavad. oli vist ergo, aga pead ei anna. kaskodest rääkimata.

vaatasin veel üle oma auto manuali. pukseerimisel käik välja või asendisse N.

ainuke pukseerimise keeld oli käigukasti rikke korral. isegi mitte keeld vaid soovitus kasutada spetsiaal transporti. kiirusest ja kaugusest mitte sõnagi. kiiruse paneb muide paika LS.

Muudetud 5.5.20 20:08

23:00 05.05.2020
siimrasmus
Re: pukseerimishaagis
Sõidukijuhile, mis rihmadega sa kinni panid? Konnal on spets rihmad mis ratastele peale pannakse, ja need ei libise kuhugi. Mis tanki ja millega sa vedasid et vänderdama hakkas? Omal polnud mingit probleemi konnaga vedades.
15:57 20.08.2020
XXL2000
Re: pukseerimishaagis
Treilaga muidugi mugavam vedada, eriti talvel.
Konnaga vedamise suurim häda minu arvates on piirkiirus.
Konnaga 50 km/h sõit on eelkõige kaasliiklejatele ohtlik.
Kuna seadus selles osas on pehmelt öeldes jama, siis peavad kõik kannatama, nii konnaga sõitja kui ka kaasliiklejad, kes konnaga samale suunale satuvad. Korra või paar võid ju saba mööda lasta, aga tahaks ise ka sihtpunkti jõuda.

Kokkuvõtteks: konnaga pukseerimine võib vabalt olla 70...80 (90) km/h.

Olen teinud paarilele asjapulgale ettepaneku, et tõsta konnaga pukseerimise piirkiirust min 70-ni, kuid ei viitsitud süveneda ja jäädi külmaks (otsustajatel konnaga vedamise probleemi ei ole, sellepärast ongi pohh)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.