Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RAUDTEE TULED 2

15:55 25.05.2004
volts (registreerimata)
raudtee tuled 2
tere
kuidas peaks reageerima juhul kui needsamused tuled küll vilguvad helisignaal kah töötab aga rongi näha ei ole kuigi nähtavus mõlemas suunas hea mitu sada meetrit kigi ma tean jah et peale pikka ootamist tuleb see rong küll teo käigul aga tuleb.
Konkreetselt käib jutt lagedi raudtee ülesõidust kus tuleb rongi oodata ligikaudu 5-10 min ja siis ta kah venib sest tegemist on haruraudtee ristumisega peateega ehk kiirus viimasel vagunil juba 0 lähedane kui ta venib üle maantee.
Mina kui teadja tean kuidas seal liiklus on aga kui ma oleksin võõras siis ma ei teaks kas on foorid katki või ikka tuleb kunagi keegi.
Kui suur patt on ületada raudteed vilkuvate tuledega (rongi ei ole näha)
18:23 25.05.2004
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: raudtee tuled 2
LE § 171 p 1 sätestab üheselt - raudteed ei tohi ületada foori keelava tule korral, sõltumata tõkkepuu olemasolust või asendist.

Raudtee tehnokasutus eeskirja punkt 93 näeb ette, et ülesõidukoha automaatsignalisatsioon peab alustama peatussignaali andmist maantee poole, automaattõkkepuud aga sulguma selle aja jooksul, mis on vajalik ülesõidukoha õigeaegseks vabastamiseks sõidukitest enne rongi jõudmist ülesõidukohale.

Mine võta kinni, milline see vajalik aeg on. Politseinikul on igatahes karistamiseks alus olemas, kui raudteeülesõidukohast üle sõidate - trahv kuni 6000 krooni.

Oma seljataguse kindlustamiseks on võimalik kasutada sellist nippi. Kui tõepoolest seisate ülesõidufoori taga ning rongi ei paista, siis helistage 110 ning teatage, et foor ilmselt ei tööta ning küsige, kas peate jäämagi ootama või võite üle sõita siiski ka keelava tulega. Kui vastatakse, et peate ootama jääma, siis helistage minuti pärast uuesti ja küsige, mis nüüd teha, ikka vilgub, rongi ei tule ning küsige, millisel viisil saate muud teed kasutades kohale jõuda. Ilmselt selleks ajaks politseinik vihastab ning kas lubab üle sõita või teatab tõepoolest raudteeametisse. Teie saate aga karistuse määramisel viidata sellele, et olukord oli Teile arusaamatu ning Te ei saanud enam kindel olla, kas foor ikka on korras. Politseipatrulli poolt kinnipidamisel oleks mõistlik samuti kohe helsiatad uuesti 110 ja kurta, et näe nüüd võetigi kinni, kuigi foor ei tööta korralikult.
11:38 27.05.2004
MÖH (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
Kas neid raudtee junne ei saaks kuidagi trahvi maksma panna,kui foor PIDEVALT korrast ära on?Rakvere-Pärnu maanteel Tapa linna piiril vilguvad tuled päevade kaupa.Tekib pikem joru,nii 100-200 meetrit,siis mõnel sohvril saab hing täis ja läheb jala raudtee peale,vahib siia-sinnapoole ja näitab käega-rongi ei ole,ega tulegi,lähme.Kogu karavan ületab raudtee ja esimene juht,kes ei näinud,et tuledega üle pandi jääb jälle lolli näoga vahtima ja saba tekitama.Nii 2-3 päeva nädalas viimane pool aastat.
11:41 27.05.2004
guits112 (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
telliskivi uulitsas pannakse ka ilmatu aeg enne raudtee kinni! järvevanas seevasta , nagu ameerika vilmis ,langeb ja juba lähebki rong!
18:08 27.05.2004
Gabriel (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
Seal telliskivis jah tundub et see vend kes puud liigutab on alailma pilves.Ükskord mõõtsin aega ootasin mingi 20 mintsa (puu aga pandi nina alt kinni) rongi ei kuskil närv käis üle ja sõitsin läbi.teinekord sõidab seal edasi tagasi see rong aga vahepeal võiks siis puud tõsta saaks nats seda joru vähemaks (ei midagist).Siis on pärast järjekord juba seal trammiteepeal ja ei saagi kuskile poole liikuma (õudne).
13:56 15.07.2004
alfa (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
eile õhtul viimsi ülesõidul punased tuled vilkusid. rong seisis ca 30 m kaugusel, kuna teisel poolt teed ei olnud keegi raudteeväravaid lahti teinud. mõni ime siis, et autod hoolimata punastest tuledest üle raudtee vuravad...
09:12 18.07.2004
Tragunn
Re: raudtee tuled 2
To Gabriel: see Telliskivi on küll üks tüütu ja vastik vahtimine, aga pole ei seal, ega ka kusagil mujal ühtki venda ega õde, kes pilves võiks olla, see on puhas automaatika. Ja pikaks venivad need ootamised just seetõttu, et asi näeb välja järgmine: vedurijuht küsib jaamakorraldajalt marsruudi, seejärel viimane selle koostab ja kui see marsruut hõlmab ka seda ülesõitu, siis automaatselt, kohe kui on marsruut koostatud, sulgub tõkkepuu... vedur võib samal ajal alles seista ja trassis õhku üles pumbata. Sama kehtib ka manöövrite kohta jaamas... kui kontuur hõlmab ülesõitu, läheb viimane kinni, mis sest, et võib-olla vedur/rong ülesõiduni ei sõidagi.
22:50 19.07.2004
eem (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
on keegi nagu trahvi saanud punase tulega ületamise eest?
on keegi üldse näind menti seda kontrollimas?

võiks olla ikka nagu ameerikas et mingi 10 seci enne rongi langevad tõkked, siis poleks mingit probleemi
need 10 mintised ootamised on täiesti mõttetud ju
09:48 20.07.2004
Tragunn
Re: raudtee tuled 2
To eem... ise pole saanud, aga eks Sa tee proovi. töökaaslased on saanud, Muuga sdamasse viival teel on ülesõit, kus ka vahest millegipärast lihtsalt vilgub, muidu väga konkreetselt toimib: hakkas vilkuma, kohe on ka rong näha. Kuna kogu aeg sealt üle saab sõidetud, siis kõik teavad, kuidas asi töötab ja nähes, et rongi pole ja ei tule on mõneminutise ootamise järel üle sõidetud. Ühel juhul otse sülle, selgitamine ei aidanud, kassat tegemas oldigi...
08:30 27.07.2004
Xri (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
Omaette lahe nali on see, kui vedur SEISAB pool tundi miski sada kakssada meetrit eemal tupikus... kellad töötaad, viled undavad, autod seisavad. (vagunitesse laaditakse puitu) Oma kodukandis pidevalt näen seda.
Olen kuulnud, et vedurijuhud saavad mingitpidi seda foori juhtida (on see nii?). Kui, siis võiks seda vahel ka teha või vähemalt mingi fedja vedurist saata ülesõidule liklust juhatama (kord nii ka oli).
16:29 27.07.2004
guits112 (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
muugal kunagi ootasime ka oma 45min, edasi tagasi söitva rongi pärast! vahepeal otsustas siis vedurijuht ölut osta mingist putkast! see oli oma 5a tagasi
19:10 27.07.2004
Tragunn
Re: raudtee tuled 2
Muugal pidasin silmas sadama adminhoone juures olevat uut ülesõitu, millel on ainult üks rööpmepaar. Kaks sadama manöövertööde ülesõitu on küll sellised, et kui seal hakkad ootama tulede kustumist, siis vast 2h 24-st need ei põle :D Kui vaadata ülesõitu, mis läheb sadama peaväravasse, siis pole ka ime, ainulaadne ülesõit eestis... 12 sic! paari relsse :D:D:D.

PS. õlleputka kadus juba aastat 4 tagasi ära, aga seal nad armastasid jahh, oma varusid täiendada.
15:07 07.09.2008
kaupz
Re: raudtee tuled 2
ise kunagi "6-10minuti kohas" trahvi saan,
siis teen puhta töö, nii andurite kui tuledega.

tehku oma seadus ümber, pangu sinna kindel aeg, olgu või 30sek kui ei suudeta järvevana 10sekundiga asju korraldada.

aga see on lollus, et tuled hakkavad põlema,
rong alles jõuab peatusesse,
inimesed tulevad maha ja lähevad peale,
autod ootavad,
rong hakkab peatusest liikuma,
läheb veel pool minutit ja alles siis jõuab rong ülesõiduni.

sageli vilguvad tuled ka peale rongi möödumist liiga pikalt !!!
10:48 21.10.2008
Mvectra (registreerimata)
Re: raudtee tuled 2
Toon näite - liginen fooriga ( kuid tõkkupuuta ja stoppmärgita ) reguleeritud ülesõidule 90km/h. ca 100m enne rausteed süttivad tuled. Milline käitumine on õigustatud:
1. Teen hädapidurduse ja riskin sellega, et keegi sõidab tagant selga või
saan pidama alles keset ülesõitu, kuid täidan seadust ja väldin
võimalikku trahvi.
2. Lähtun inimlikust seisukohast, et hoiatustuled on ennekõike
hoiatamiseks ja otsese ohu puudumisel hädapidusrdust ei nõua, kuid
riskin nn noriva politseinikuga teisel pool ülesõitu ja rikun seadust.
18:52 20.10.2019
Kärss
Re: raudtee tuled 2
Vana teema, tuttavad olukorrad, nüüd kinnitati ametlikult, et rongile tuleb anda teed ka siis, kui liikluskorraldusvahendid nagu lubaks liikuda.

https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/riigikohus-pan
i-asja-lopuks-paika-kui-tokkepuu-on-rikkis-siis-onnetuse-kor
ral-jaab-suudi-soidukijuht?id=87807859


See teema on kunagi kahe silma vahele jäänud. Väga hea soovitus anti oma tagala kindlustamiseks, et kaheti mõistetavas olukorras helistage politseisse. Ja helistage minuti pärast uuesti:)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.