Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUHU KAOB TOSOOL???

22:57 29.05.2004
kurat (registreerimata)
Kuhu kaob tosool???
Probleem järgmine --- nimelt Opel Omega 2.6 Dual-Ram plokikaanetihend läbi.Remonti saab alles kolme nädala pärast minna aga sõita tahax? Nimelt kaob iga ööse müstiliselt ligi veerand liitrit tosooli kuhugi -- kõik lõdvikud terved, õli puhas, valget tossu ei tule -- aga kus kuradi kohta ta kaob?????????
23:07 29.05.2004
fk (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
Kas paisupaagi ümbrus kuiv?Mulistab sealt üle äkki,kui plokikaane tihend õhtal.
23:10 29.05.2004
Tomy Säde (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
Kontrolli hommikul külma mootoriga lõdvikute kinnituskohtasid,veepumpa,plokki.Kui plokikaanetihend läbi,siis selle vahelt kaob.
23:22 29.05.2004
ehk. (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
Radikas tilgub kuskilt?
23:44 29.05.2004
äkki (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
vaata äkki tuleb tosool sul salongi mati alla.
see on ka võimalus
16:28 30.05.2004
peps7
Re: Kuhu kaob tosool???
Oli sama nali DOCH Sierraga. Igal hommikul oli tase paisupaagis miinumum ning valasin maksimumini. Päevas sõitsin u. 30km ja kui auto garaaži ajasin oli tase u.3 cm üle maksimumi. Hommikuks jälle miinimum. Sumpast suitsu ei tulnud aga peale plokikaanetihendi vahetamis oli asi korras. Kuhu tosool kadus ei tea siiamaani aga nüüd ei vaeva enam oma pead ka sellega.
16:37 30.05.2004
Kappmees (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
ega sel jahutusvedelikul mujale pole kaduda,kui ainult karterisse või silindrisse , ja enamasti sõiduajal mitte seisuajal aga mõlemil juhul peab olema surve karteris või radikas
17:46 30.05.2004
kylmumine
Re: Kuhu kaob tosool???
Kappmees,kujuta ette,kui mõrane on väljalaskeklapi tagune.Süsteemisurvet pole,lekki pole,tosool aga kaob.Sisselaskeklapi eelne võib ta ka olle,aga sel juhul valge aur sumpast iseloomulik sümptom.
22:49 31.05.2004
wqa (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
eks ta tuleb summutist koos heitgaasidega välja. Kui tihend korralikult katki, võib lausa nirisemist näha. Kui tervem, tilgub vähem - sõltub.
23:43 31.05.2004
tegelane (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
sõida jah katkise plokikaanetihendi ja pooleldi ilma vedelikuta, võid remondi- ja osturõõmu plokikaane jagu juurde saada
12:06 01.06.2004
Kärss
Re: Kuhu kaob tosool???
Näinud ise olukorda, kus surus jahutusvedelikku karterisse ja mootoril oli samas ka märkimisväärne õlikulu. St tosooli kulus, õlitase püsis tänu õlikulule enamvähem normis. Vanematel autodel näinud pigem seda, et õli "tuleb samas juurde". Vaata hommikul auto alla, kas on ikka kuiv, ja saadki teada, kas tosool kaob "sisse või välja". Loe tegelase jutt veelkord läbi: taksoga on tõenäoliselt odavam sõita kui uut plokikaant hakata ostma.
11:18 02.06.2004
Caliiber
Re: Kuhu kaob tosool???
Teema algataja juba ise vastas enda küsimusele esimeses postis ju ...
Sõltub kui pika maa peale sul see tosooli teatud kogus kaob. ET valget tossu ei tule, pole mingi näitaja, siis peaks sul juba 50 ml minutis sisse nõrguma et valget tossu tagant näha.
19:17 29.06.2019
Olivertsik
Re: Kuhu kaob tosool???
Tere

Mul sama probleem. Jutt selline Opel Meriva 2011a 1,4 l turbo. Jahutusvedelik kaob umbes kuu jooksul noh 0,5l, käisin autoremondi töökojas (nende juures vahetati aasta tagasi termostaat), öeldi, et mitte kusagilt ei leki ja ei kadunud tosooli. Talvel nagu ei kadunud, kuigi vähem sõite ka. Samas kolleeg rääkis, et kui on mikrosuurune pragu ja väga soojaks läheb, siis võib ka tosool järsku allapoole langeda või mis ta arvate ?
13:54 30.06.2019
freesanti (registreerimata)
Re: Kuhu kaob tosool???
s.t. kas enne termostaadi vahetust ei kadunud vedelikku? Kui pärast seda hakkas kaduma siis ikkagi 90% tõenäosusega lekib kusagilt lõdviku vahelt, aga nii vähe et mingi pooletunnise uurimisega seda ei avasta.
lõdvikud ja klambrid üle kontrollida või isegi uued vahetada ja puhastada pinnad.
Ka paisupaagi kork kontrollida/vahetada, võib survet liiga sisse jätta ja siis pressibki välja kusagilt.
Ja kas ikka kontrollid taset jaheda mootoriga nagu ette nähtud?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.