Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SUUNATULED, MILLEKS?

22:55 11.07.2004
sirm (registreerimata)
Suunatuled, milleks?
liigun ise tallina vahel päeval veoautoga ja kui ootad mönes kohas ära pööretja lased autot läbi.ja see kuradi nägu ei viitsi ega suvatse liigutada kangi roolil mis lulitab sisse suunatuled.ja need on tehasest paigaldatud pöhivarustusse et selle eest ei ole pidand lisa pappi välja käima. siis miks ei tohi suuna tulesid tallinas kasutada,vöi on see rekkajuht köige lollim et las ootab tal aega kull.peale tööpäeva liigun hoopis teist suguse autoga linnast välja ja seal kasutatakse suunatulesid,kas peaks olema tallina piiril märk et linnasees ka kasutatakse suunatulesid

Muudetud 24.2.20 19:37

23:29 11.07.2004
HULL (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Rullnokad ja rasvakuklad ei tea kus sunatuled asuvad. Nemad tunnevad ainult gaasipedaali. Minu arvates liikluses tuleks taastada ihunuhtlus. Kui võmm tabab kiiruse ületaja, punase (roosa) tule alt läbisõitja, suunatuld mittenäitajat siis kohe oma auto kapoti peale ja 10 hoopi vastu tagumikku kumminuiaga. Aga vähemalt Tallinnas sellise aktsiooni jaoks oleks vaja liikluspolitsei koosseisu kümnekordistada. Nali-naljaks aga meie liikluskultuur on tohutult madal. Vist on juba möödas see aeg kus kõik näitasid, et nele on ****** NL liikluseeskirjad.
23:39 11.07.2004
A8 (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Mul ei olegi suunatulesid!
Lihtsalt kui auto tellisin, siis sai lisavarustust nii palju võetud, et suunatulede jaoks enam raha ei jätkunud. Oli võimalus valida, kas suunatuled või roolisoojendus, mina valisin roolisoojenduse iseenesestmõistetavalt. Kellele neid suundi ikka vaja on, mina küll puudust ei tunne......
23:50 11.07.2004
SL500 (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
sama siin. Tatsin saada kabriolett autot. Silma jäi üle miljoni maksev MB sl500. Peal on kõik lisad aga suunakaid ei jõudnud küll tellida enam. KAng on küll salongis olemas aga suunakaid endaid pole.
00:06 12.07.2004
sirm nali naljaks (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
a8-id hakkab tee äärde jääma nagu loogu ega mingite 5 voi 6 sajastega ka nalja enam ei toimu eks vaatame kellelpaksem plekk ja kövem kasko
00:13 12.07.2004
AK-14 (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
a mul jäi lisavarustusest raha palju yle, ostsin endale automaadi ak-14
seda on lihtne aknast välja pista, isegi lihtsam kui suunda näidata;)

00:14 12.07.2004
pahane (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
just need rekka ja muude suurte kaubaautode juhid on need kõige hullemad. Palun peske oma PISIKESED(võrreldes auto suurusega ja väikeautodel olevate tulede suurusega) SEASILMAD seal auto TAGAOSAS puhtaks ning keerake normidele vastavad pirnid sisse - vähe imelik on(näinud mitmel korral) kui pidurdamise ajal ka need NÄHTAMATUD nn. tulukesed ära kustuvad.

Kontrollige ikka enne väljasõitu, et kõik tuled põlevad(VAJADUSEL VÕIKS TULEDE MASSI JUHTME PUHASTADA, UUESTI KINNITADA VÕI UUE JUHTME VEDADA).
01:04 12.07.2004
sirm (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
vastuseks ak-14saa viskasid oma raha maha vöi öigemini tömmati sul nahk ule körvade ak-14 -st ei ole olemas vöta parem ak-74 vot see on riist,mehed algavad selle ees kindlasti roomama
19:57 15.07.2004
Err (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
See on tegelikult vist teeninduse rida: mingi rullik või asi on rooliratta juures valepidi sisse pandud. Minul näiteks lülitub rooli otseks keeramisel suunatuli välja, teistel lülitub rooli väljakeeramisel suunatuli sisse.
08:20 16.07.2004
muhk (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
neil ****del on kõik peal ehk siis põhivarustuses,kuid neil on ka voolumõõtja põhivarustuses,siis ei saa ju näidata suunda
23:34 18.07.2004
guits112 (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
milleks need kollased tuled om siis , peaks vane villu käest kysima? äkitse möni tuuningu lisa! aegajalt kyll siuke tunne!
16:20 19.07.2004
peer (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
..ma arvasin,et külgedel asetsevad kollased tuled on tuunitud teetööde masinate vilkurid
16:19 20.07.2004
veiks (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Ega saa muidugi ka rekkajuhte kiita selles osas. eriti raske tundub neil olevat näiteks maanteel märku anda et tee on vaba ja võib mööda sõita!
Aga teine osa on muidugi jah need vaesekesed kelle autole suunatulede lõlitit paigaldatud pole. Olen teinud tähelepaneku et suunatule näitamise tõenäosus on pöördvõrdeline auto alla paigaldatud valuvelje läbimõõduga. Ehk teisisõnu ega 18 tullise veljega mersu küljest suunatulede lülitit otsida ei tasu!
13:54 21.07.2004
vaade (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
to veiks:
sõidan sõiduautoga rekkadest mööda ja ei pea normaalseks et keegi nuriseb et rekkajuhid ei näita suunaga möödumisvõimaluse märku.
Kiita neid selle teene eest võib, aga nuriseda mittenäitamise eest ei või - see pole mingi kohustus. Möödasõidu võimaluses tuleb ikka ise veenduda, veoka poolt näidatav märguanne on lihtsalt viisakus ja teadmine et ta on sind märganud ja võtab kiirust maha kui vajadus peaks tekkima.

Aga suuna näitamine on Tallinnas (Eestis) ikka tõsine probleem. Kusjuures needki vähesed kes näitavad teevad seda liiga hilja - kui manööver juba alustatud (ehk siis need autod millel on rullik valepidi ja rooli keeramisel suund ise sisse lülitub), aga seni kuni ta lihtsalt pidurdab leiutad et mida ta krt teha kavatseb.
14:28 21.07.2004
grisha (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Kusjuures asi nii hulluks läinud, et kui mõni lülitabki suuna sisse, siis välja enam ei raatsi lülitada (paari päeva tagune juhus, mosse 412, ei riskinud talle kõrvalrajale sõita, mine hullu tea)
19:28 21.07.2004
AIVAR (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Palju asju ei ole kohustuslikud aga vastastikku viisakust liikluses pole kunagi liiast.
19:44 21.07.2004
oz (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
käige korra Lätis siis teate mis on LIIKLUS KULTUUR
lohutame end sellega et meil saab veel hullemaks minna aga neil mitte
18:05 26.07.2004
Err (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
to Oz:
Olin just lätis (Riias). Mis seal peaks probleemiks olema? Lätlastel liiklus küll kiirem ja tippajal autosid rohkem, nagu suurlinnas ikka, kuid tunduvalt viisakam ja suunda näeb ka rohkem; tänatakse teisi jne, peaaegu euroopa tunne juba.
18:45 13.11.2011
parm.. (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
eks me soovi ka nii liigelda, nagu ida piiri tag :). Päris mõnusad laksud on tänu suunatule olematule kasutamisele!

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=UTb4CGhp_eo
00:52 14.11.2011
qp (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Tundes venelasi, siis võin kinnitada,et inimesena ei soovi nad kellelegi halba, kuid kui näevad, et mingi auto eksib, siis lisatakse gaasi, et muidu ei saagi kokku... Saa siis neist aru. Paar aastat tagasi sõidutasin Tartus üht Moskva külalist. Sõidan linnast Mõisavahesse ja tema muudkui kannustab: no missa passid, pane mööda! Ees on ülekäigusaareke ja autode rivi- tavai na leevo! Tõ što, jezdit ne umejes? A unas v Moskve jezdjat... A tõ umrjos zdes zaruljom... :-P
16:30 24.02.2020
........ (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Octavia 341BVD- õpi suunatulesid kasutama.
19:10 24.02.2020
jahahhh (registreerimata)
Re: suunatuled ,milleks.
Siia võiks poole eesti autode numbrid üles laduda, olukord on ikka masendav.
19:18 24.02.2020
marita57
Re: Suunatuled, milleks.
# Paar aastat tagasi sõidutasin Tartus üht Moskva külalist. Sõidan linnast Mõisavahesse ja tema muudkui kannustab: no missa passid, pane mööda! Ees on ülekäigusaareke ja autode rivi- tavai na leevo! Tõ što, jezdit ne umejes? A unas v Moskve jezdjat... A tõ umrjos zdes zaruljom... :-P

Tundub nagu postituse tegija poleks kunagi Moskvas rooli keeranud :)

Muudetud 24.2.20 19:37

20:39 25.02.2020
........ (registreerimata)
Re: Suunatuled, milleks?
Hulk aastaid tagasi oli juhus või linnalegend, kus tagasõitja läks ristmikul peatumise ajal eesõitja auto juurde, tõmbas ukse lahti ja murdis suunatule kangi ära, sest juht seda nagunii ei kasutanud. Siis tundus see natukene liigne vägivald, aga täna tahaks ise samamoodi teha. See mittenäitajate nahaalsus on üle mõistuse juba.
08:34 26.02.2020
x3 (registreerimata)
Re: Suunatuled, milleks?
Suunatulede mitte näitamine on üks viimase aja eriti tõusvaid trende.
Suunetulede mitte näitamine on lihtsalt üks suurimaid mölakluse ja teiste liiklejatega mitte arvestamise tundemärke.
Ja ma ei räägi nendest, kes vahel harva unustavad suunda näidata.
Räägin nendest, kes stabiilselt mitte ühegi reavahetuse või pöörde puhul mitte kunagi suunatuld ei näita. Ja selliseid on palju!
Huvitav, kas need suunatulede mitte näitajad käituvad ka muudes elulistes tegemistes samamoodi ja "lasevad laia kaarega" kõige ja kõigi teiste peale!?
Isiklikult tundub küll nii ja see näitab, kuhu suunas meie ühiskond liigub. Kahjuks.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.