Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: INFOT MURUTRAKTORITE KOHTA

19:48 11.05.2008
eheh (registreerimata)
Re: Infot murutraktorite kohta
ei soovita muud kui husgvarnat, sest see keerab lihtsalt ümber ja kestab, nats madalam aga selle ****ga tagurda ja mässa nii et kole mäkke ka ei lähe ja kõrge kallakutel läheb kergesti ümber.. rootsist saab mingi 20000kr kätte uuri...
21:49 13.05.2008
Lembit Michels (registreerimata)
www.oregon.ee on ka nüüd vastav foorum olemas. Kui sul on plaan osta murutraktor või raider, siis sealt peaks tulevikus abi saama. Hetkel on veel liiga värske. Lisaks on seal kasutatud murutehnika ostu-müügikuulutusi võimalik panna.
23:11 21.12.2008
Husqvarna fänn (registreerimata)
Mina ühinen üle-eelmise kirjutajaga. Soovitan kindlasti Husqvarnat. Suve algul oli kaks kogemust selle margi esindusega:
Intrac Viljandi mnt - lähen sinna Husku muruniitja "käsistarteriga" - vaja uut või remontida. Vanad ei vaevu eriti kliendi murega tegelemagi, saadavad Stokkerisse, et MTD mootori jupp. Ma räägin, et ei ole, miski muu märk, ikka vist Tecumseh´i oma peal. siis üks vanadest suvatses ligi astuda, takseeris detaili ja saatis ikka minema Saestuudiosse. Hea, et mitte peesse.
Läksin Saestuudiosse - avaldasin soovi, et asi korda tehtaks, võeti remonti.Kaks nädalat vaikus, helistan, et kas on uudiseid ? Olevat küll - asi korras, nemad on mulle helistanud ka, aga mind ei olevat kätte saadud (krt, töö tõttu on 24 h telefon sees).
Saan asja kätte, panen masinale peale, *****gi, streigib, viin Saestuudiosse tagasi. Paari päeva pärast lähen järgi, küstakse raha juurde. Uurin, et mille eest - vastatakse, et nöör on vahetatud, eelmine kord ma ei olevat seda ju tellinud (tõepoolest, minu viga - ma tellisin eelmisel korral, et asi korda tehtaks). Ei hakanud 136.- pärast ka rohkem vaidlema, peesse need husku müüjad oma ülbe käitumisega. Kuid nüüd tean, et kui lähen autot ostma, siis tellin kindlalt, et rattad oleks all, et roolitatas oleks küljes jne - järsku ka Husqvarna koolituse läbinud mehed. Tänaseks mul enam Husku asju ei ole - müüsin juba kõik ära pärast heade klienditeenindajatega kohtumist. Aga Teie ostke edasi! Ärge laske ennast minu jorinast häirida.
09:22 12.04.2009
Ossaaa (registreerimata)
Kas kellelgi veel kogemusi Husqvarna ja näiteks MTD järelhoolduste ja garantiiremondi kohta? Seda viimast kommentaari lugedes paneb mõtlema :D
11:29 12.04.2009
q peal niitmas käin (registreerimata)
Vahet ei ole, sa võid ka Makita niidukiga sinna remonti minna- mehed on lambad igal juhul.
15:56 14.05.2009
fredc
Halvad kogemused Intrac firmaga Tartu mnt. Töö on kehv ja ääretult kallis. Arvele lisatakse osad, mida tegelikult vahetatud ei ole.
19:05 14.05.2009
... (registreerimata)
Väga normaalse suhtumisega müük ja hooldus
Expomarket OÜ
Pärnu mnt 390/ Salve 1 11612 Tallinn
Tel. 652 6597
Loodan siiralt, et nad rasked ajad üle elavad
21:20 20.05.2009
E (registreerimata)
Ainuke koht kus on erinevate firmade pakutavaid tööriistu on minu teada www.master8.ee . Mina vähemalt ei tea teist sarnast portaali ja olen paari kuuga fänniks hakanud
23:48 20.05.2009
henrisoonurm
endal ka partneri traktor, alt poolt teine mudel 2-3 aastat vana mudel. õnnelik et käsikastiga mudel sai võetud, variaatoril peab jalga koguaeg peal hoidma, pikemal töötegemisel väsiks jalg ära. Hooldusest niipalju, et kui vähegi nutti on siis õlivahetusega saab hakkama ja küünalt ning õhufiltrit kontrollida samuti. niiduagrekaati samuti puhastada ja liikuvad osad regulaarselt õlitada, siis ikka kestab kaa. Üldiselt soovitan läbi lugeda ka kasutusjuhendid, seal vahest KA kasulikku infot. oma kommentaar: mida siledam on maa, seda kauem peab traktor vastu. käru veab kaa umbes 300-400kg sabas, võibolla jõuab ka rohkem aga siis vast läheb käikukast tuksi. Tasuks ikka jääda inimeseks.
09:13 21.05.2009
1192 (registreerimata)
Partner 1192,2004 kevadel soetatud.Niidetavat pinda 4 ha.,lumelükkamist parajal hulgal,transatööd veel ka- no abimees suurepärane.Käruks taga mingi vene oma,mitte zubrjonok,koorem peale ja tuld.Ketid on aastaläbi peal-pidamise pärast.Eelmine kevad sai vahetatud rihmad,aku.Tänavu varakevadel taastatud esisild.Silla käändtelje silmad said tugevdatud,uued metall puksid,korralik määrimisvõimalus ja asi korras.Käändteljed ise nagu uued.4 edasi-1tagasi käimakott on vastupidanud ülihästi.Silla tapab lumelükkamine-esiteljele langeb suur raskus.Osaliselt kasutan ka kogujat-seda just siseõues ja õunaaias.Terad on siiani originaalid.Kindlasti mõni nüüd lajatab,et mis jutt-ju siis ei niideta üldse-.Tegelt on kogu niidetav pind looduslik ja esimesel aastal oli sellel kuumaastikul, kus polnud niidetud oma kümme aastat ,ikka päris tegu.Terade kõige suurem surm on kännutüükad-sealt need terade kõverasseajamised tulevad.Nii on ka käsimuruka võll kõverasse saadud.Kuna kodus on korralik töötuba ,siis igatsugu sirutamised ,õigeksajamised saab ise ära teha.Ka niiduk peab olema regullitud õigesti-st. nii max. kõrgust,pnktide A-B vahet, punktide A1-A2 vahet.Kui kõik õige ,siis ikka naljalt kola otsa ei aja.Eks niitmisel peavad ikka silmad selged ja lahti olema.Hoian kogu niitmisperioodil niidukis nelja tera.Kaks orig.+Kaks kogujaga kaasasolevat.Standardtera hind on norm.,kuid lisatera pole tavaoptsioonis saadaval ning seetõttu peab eraldi tellima-hind ka vastavalt poole kallim.Olen oma põkaga vägade rahul.Kindlasti ei maksa minitraktoreid võrrelda suurematega-see oleks lausa kohatu.Olen näinud ka selliseid,mis ainult rem. remonti käivad-sellistel juhtudel on enamjagu täiesti tehnikavõõraste inimestega.Nad ei ole lugenud kasutusjuhendit-nad ei tea isegi seda,mis riistapuuga on tegemist.Siis on hala kiire tulema,et kõik on sitt ja ei kõlba kuhugi.Arvan, et enda põkaga saab veel oma kümme aastat tööd teha ,aga eks siis vaata-on ju hoopis teised ajad ja majad.Hüva niitmist kõigile.
09:51 21.05.2009
jigga (registreerimata)
30k masinad on suhteliselt õrnakesed ja kestavad ainult mõistlikul kasutamisel. retsides läheb rihm, terad ja väänduvad agregaadi kinnitused jms. kuumaastikul on tunda kuidas raam annab väänduma. lume lükkamist proovinud ei ole.
kogemus 15hj husqvarnaga.
14:28 26.05.2009
mõla (registreerimata)
Minul murutraktor Yardman AF6150. Tööd teind juba 3 aastat ilma probleemideta. Lund lükand, kive vedand, niitnud. Nüüd jäi järsku masina
kiirus väiksemaks. Vajuta gaasi või tõsta pöördeid, traktori kiirus sama. Kõik rihmad vahetatud, pingutatud. Kas keegi oskab äketsi veel juhendada, milles võib viga olla?
11:21 29.06.2009
juku63
Muru niitmisega tegelenud 12a. Esimene traktor MDT 128 B, mootor käevitub siiamaani. Loomulikult ei tee taga enam tööd. Tahan öelda,et hind eiole mingi näitaja. Kõik sõltub vajadustest, mille jaoks, palju pinda, kas muru või hein.Mida võimsam mootor, seda suurem on kütte kulu, vahe on päris suur.Lume lükkamiseks ja kuumaastikul turnimiseks soovitan ültse 4WD raiderit. Kas Yardman on hüdro või variaator.
18:03 16.07.2009
krossu (registreerimata)
Re: Infot murutraktorite kohta .murray
tere on keegi kes oskab aidata nimelt siis murray murutraktori asjus. probleem selline et ema niitis muru ja üht äkki enam edasi ei liikunud ainult tagurpidi. nimelt automaat käigukastiga ja mingeid kange pole ainuilt niite kõrgust saad kangist panna. Liigub siis nii kiiresti kui pedaali vajutad ja kannaga tagasi liigub tagurpidi ja vajautad ettepoole liigub edasi. mingi varras läheb taga silda sisse ja kõik.
19:47 16.07.2009
q peal (registreerimata)
Vot see ongi nn. variaatoriga värk. Kas masin vana või tegi su mutt mõne äkilise liigutuse?
07:13 17.07.2009
külmapoiss (registreerimata)
muig.. otsi sealt tagant üks selline väikse sõrme pikkune hoovake, vii see teise asendisse ja kõik peaks jälle toimima. ma arvan et asi nimelt selles, ju jäi juhuslikult ja tobeda kokkusattumuse tõttu just ema käes mingi oksakese taha kinni või midagi säärast... muidugi pole ka võimatu et edaspidiliikumise ..igatahes on see seotud pidurisüsteemiga, kontrolli kas ederpidiliikumise puhul ketaspiduril klotsid vabanevad!
08:16 17.07.2009
audi a4 v6 (registreerimata)
see kangike peaks kogu käigukastile mõjuma et oleks kergem lükata vist, seega ega ei tohiks siis ka tagurpidi liikuda enam, või on sellel murrayl teisiti?
14:27 12.08.2009
Partner P145107HP (registreerimata)
Minul nimelt siis partner 145107 hp, ise olen väga rahul. Juba kolmas aasta ja ei miskit veel viga. Naabri mutil oli krunt käest lastud , sai siis aidatud .Muru , pigem hein juba pea 30 senti pikk, väheke trakats kögises vahel aga niitis küll. Saha ja kettide peale ei raatsind raha raisata ja siis ehitasin ise. Lükab lund kui kole , aga jah kurask ju kerge ,tegin mingitest trei palvankatest rata raskused .Siis vaatasin et krunt tahaks ültse silumist , egas jääntki muud üle ,kui ehitasin põkale taha mullafreesi ,kah ise .Präegast mõlgutan juba mõteid et talveks võiks lumepuhuri valmis nokitseda, eks näis kas tuleb midagi välja.
Aga jah kui traktorit valida siis kindlasti on raider mugavam (sugulasel on) kuid see tükkmaad keerulisem tal ju topelt vedavad sillad , tänu ligend raamile liikuvaid vardaid ja trosse hulgi rohkem. Ja kindlasti hind määrab.Aga veel siis minu põkast , jõudu küllaga , kui ikka kuskile kännutaha jääd siis võtab rata vabalt ringi. Kindlasti soovitan valida hüdrokastiga , meeletult mugav ja siis võiks olla veel pedaalidega juhtimine, käed jävad roolimiseks vabaks. Ise otsustasin just selle masina kasuks ,et pois saaks kah hakkama , ei ole vaja käike sõkkuda. kui saaks siia pilte kah lisada , näitaks nea meelega.
13:31 14.08.2009
audi a4 v6 (registreerimata)
meil (mu vanematel) võtab traktor ka meetrist heina (loomulikult ei kogu sellist:)) ning ratta võtab ringi rohkem ikka halva (puuduliku) vedrustuse tõttu, kui oled niitnud kaldu niiskel pinnal, siis tead, millest räägin!

Küsiks aga siin teemas edasi sellist asja, et mul suht liigendatud maa ja kaldu ja palju puid, põõsaid, tundub traktor suht mõtetu, olen hakanud mõtlema vedavate ratastega käsimasina peale, kas on kellelgi kogemusi, kuidas edasi tagasi liigutamine, kui töökindlad, mis marki, kas ka esivedu suudab mäest üles minna, tagaveduseid suht vähe.
23:02 14.08.2009
q peal (registreerimata)
Mul on piisavalt lagedat murupinda, kuid ometi valisin tõugatava. Mõned sõstra- ja vaarikapõõsad siiski on ka, kuid vedavaga seal juba sitem tegutseda. Ja veel, kui oled lasknud heina pikemaks- tahaks nagu rahulikult kasvõi edasi-tagasi jebida- kuid veoga masin paneb nii kiiresti minema, et sa lausa lehvid lenksu küljes... Raskem on ka. Mul Huski näiteks niidab tagurpidi paremini, kui edasi liikudes. Nii ma siis vean teda edasi-tagasi. Veoga sobivad tõesti kallakutel ja suurtes parkides töötamiseks ja kindlasti mitte ülekasvanud muru puhul.

Ja sina, Partner P145107HP, kui oma murutraktorile viljalõikusorgani ja teravilja punkri peale saad, riputa pildid kindlasti siia üles.
12:17 11.09.2009
Joonas 3 (registreerimata)
Ühe õige koha leidsin küll, Mis on õige koht sellisteks teemadeks. http://www.master8.ee/foorum
Paistab arenev asi olevat, aga vähemalt õige asi õiges kohas.
14:25 11.09.2009
q peal (registreerimata)
Mida sa näitad meile tühja voorumit või?
23:21 14.09.2009
mida teha (registreerimata)
Oleks huvitatud,mis nipiga saaks kolme teraga (117cm) niidukitel mootorilt niidukile tulevad 5/8"*68,25" rihma pidama,et see vähemasti ühe hooaja ära kestaks.Niiduki enda rihmal(see,mis 3 tera veab) pole midagi häda,nagu uus,ei mingeid probleeme.
http://www.partstree.com/parts/?lc=white_outdoor&mn=13A4
616H790+LT-946H+(2005)&dn=0092700013

616H790+LT-946H+(2005)&dn=0092700014

Esimeselt lingilt pos.63 ja eesti turul seda mõõtu rihma ei liigu, on kas lühem,mis ei kesta sedagi või pikem,mis jääb libisema(kuigi pingutaja on vedruga).Tehase rihm ei seisnud enam peal peale 4-4,5ha. niitmist.stokkeri 5/8"*68" läks 0,5ha.On avaldatud arvamust,et tehase konstruktsiooni viga,kuna pingutaja rihmaseibi läbimõõt liialt väike taolise v rihma jaoks ning see pidavatki neid rihmasid "võtma"ja liialt kitsas rihm selle laia niiduki ja 23hj. mootori kombinatsioonis.Uurisin ka varianti,et panna ehk see BX tüüpi hammastatud rihm,kuid targemad väidavad,et mõttetu ettevõtmine,kuna see ei pidavat sellisele pingele sedagi vastu,küll sobib aga paremini nende väikese diameetriga rihmaseibidega.
http://74.125.77.132/search?q=cache:R9f7yiag-5EJ:www.reidsup
ply.com/Detail.aspx%3Fitm%3DBTQ-BX65+belt+BTQ-BX65&cd=1&
amp;h

On ehk kellelgi kogemusi,mida ette võtta.Tänud vastajatele ja kõik head nõuanded teretulnud.
14:18 15.09.2009
q peal (registreerimata)
Sai öelnud, mis rihmaga juhtub. Kas ta jookseb maha ja siis saab viga või esmalt katkeb ja siis lendab maha? Uuri põhjus välja. Tegelt võiks sulle nõu anda, kussa asud? Või ütle, mis masinaga tegemist.
Vaata rihmaseibid paralleelsus üle. Kui pikemat tahad panna, siis pingutusest tavaliselt ei piisa ja parem on, kui vahetad pingutusratta suurema vastu.
20:28 15.09.2009
mida teha (registreerimata)
Tänud vastuse eest.Rihm on ühes tükis no seest on tihedalt mõrananud kuni koortini.Maha viskab kui lülitad niiduki järgi ja hakkas see mingil x ajal.sel korral lõpetasin niitmise vist 2x panin rihma peale.Ostsin Stokkerist uue rihma,tõsi küll veits lühem,no mitte ka oluliselt,sellega sain ca 0,5ha niidetud,kui ka sellel olid praod sees,samuti kuni koortini ja külgedel ei olnud isegi mingeid kulumise märke ning tehase märgistusedki olid kõik ilusasti alles kulumata ,maha see siiski ei tulnud,kuid ehmatas lihtsalt ära,et nii ruttu otsad andis.Rihmaseibide paraleelsusest ei oska midagi arvata,sest,kui paned niiduki niiteasendisse,siis ju see niidukil olev rihmaratas jääb mingi 7-10cm allapoole teisi (mootori ja 2 pingutirulli,vaata eelmisest postitusest jooniseid,need selle konkreetse mudeli omad) rihmarattaid ja seoses sellega on see rihm samuti sealt alla suunatud ,ehk ei jooske paralleelselt teiste rihmaratastega.samas on see paratamatus ja see juba tehase poolt nii loodud.
Kaldun arvama,et selle aasta üritan hakkama saada,olen veel mõned rihmad varunud ja eks talvel võtan asja tõsisemalt käsile.Vaatan ,kas vahetan kõik seibid ära ja organiseerin mingi asisema rihma ,või ainult mõne pundist,nii et saaks kasutada mõnd odavamat ja lihtasmalt hangitavat rihma.
Arvamusi ja ettepanekuid edasi oodates.
22:22 15.09.2009
q peal (registreerimata)
Sellel joonisel küll ei paista mingit "teravat nurka" rihmülekandes. Rihma kvaliteedi kohta ei julge veel sõna võtta. Siiski tahaks näha oma silmaga seda mehhanismi. Veidi kahtlema paneb su jutt rihma külgedel kulumisjälgede puudumise kohta. Rihm ei tohikski põhja mööda käia. A mis laiem teeb?

vahepeal uurin, mis asi see White Outdoor on.
10:29 16.09.2009
to q peal (registreerimata)
616H790+LT-946H+(2005)&dn=0092700013

Jooniselt ju ilusasti näha,kui pos.38 pinguti ratas veel pingutusasendisse panna,läheb see murdenurk rihmale ikka päris suureks.Nendel kahe rihmaga mudelitel pidigi see viga olema,et mootorilt niidukile minevad veorihmad ei taha vastu pidada.
16:59 30.09.2009
Flymo omanik (registreerimata)
Oman murutrakturit Flymo 12597. Läbi hakkab saama 3 hooaeg ning pean ütlema ,et super masin selle hinna eest. Niita ca 1,2 ha ,pinnase reljeefiks järsud nõlvad (kallakud lubatust tunduvalt suuremad) aga peale terade ja lõikemehanismi rihma pole vahetanud midagi. Samuti saab väga hästi hakkama käru vedamisega. Igati tubli abimees. Võin julgelt teistelegi soovitada:
Mis puutub "Metsakaupmehe" Firmasse, siis Tartu omasse Võru tänaval küll ei soovita minna (väga kurvad kogemused), küll aga soovitan Reginetti lõunakeskuses,väga mõnusad ja kompetentsed teenindajad.
16:08 25.10.2009
o2 (registreerimata)
Andke nõu mis pood müüks normaalse hinnaga 12.5 hj b&s mootorile kepsu ja kolvirõngaid.Intrac küsib kepsu eest 1100eeku ja rõngaste eest 2000eeku.
16:11 25.10.2009
rax at oregon.ee (registreerimata)
16:37 25.10.2009
põnksti (registreerimata)
Stokkerist pole proovinud küsida, B&S on nende esindada.
13:47 11.11.2009
teretore (registreerimata)
18:59 11.11.2009
o2 (registreerimata)
Sain Rakverest Tapa tr olevast töökojast. Keps 700 rõngad 450.
00:29 14.11.2009
flymo omanikule (registreerimata)
Sinu Flymo on ju täiesti tavaline Partner 12597. Erinevus ainult värvis ja selles, et Flymol pole tuld ees. Kuid jupid on millegipärast poole odavamad kui Partneril. Milleks osta endale mõni tuhat rohkem maksev Partner, kui Flymo on kvaliteedidilt samasugune.
01:14 14.11.2009
Craftsman on ka Partner (registreerimata)
Proovi leida sellist asja nagu murutraktor craftsman LT2000 hydro - see on sisuliselt sama mis Partner 145-107H, aga odavam ja jube loom Partneriga võrreldes. Mingi Mati müüs mulle selle, imelik vend oli, kuidagi ülbe ja parmu välimusega. Aga targutas usinasti. Ma jäin uskuma ja ei kahetse. ptüi-ptüi-ptüi - pole veel varuosi tarvis läinud. Ja nüüd on kere ka ilusamaks tehtud, mul veel vana ja kandiline.

http://www.google.ee/search?q=Murutraktor+Craftsman+LT2000+h
ydro
13:37 08.01.2010
Lauri554eeebee (registreerimata)
Vaagisin isegi seda asja nii ja naa ning tundus meie kliimasse ainuõige valik olevat 4x4 raider --- ainult muru niitmiseks on aparaat liiga kallis, sellega saab lund ka nügida.
Ostsin siis Husqvarna 13AWD Aia-ja metsatehnika keskusest (www.muruniiduk.ee) kuna foorumitest loetu põhjal on seal asjalik meeskond. Intraciga on endal halvad kogemused, seal on natuke tumbad...
Valikut ei pidanud kahetsema kuna kohe juhtuski väike tehniline nöök, nimelt sahk ei fikseerunud enam üles ning helistamise peale tulid mehed kohe kohale ja tegid asja korda.
4x4 valikuga olen superrahul --- suvekummidega lükkab lund kallakul nagu naksti, ei mingeid kette ega lisaraskuseid. Üherattavedu jääb ikka sinna kus lund pole...
12:02 19.05.2010
mizzer (registreerimata)
Kas keegi oskab öelda kelle toodang on murutraktor AEDUR (müüb ESPAK).
Või on keegi kes kasutab sama marki murutraktorit ja oskab öelda kuidas on lood selle masina kvaliteediga?
23:29 22.05.2010
Raivort (registreerimata)
Kas keegi teab kus leida infot murutraktori mootori (remondi)jooniste kohta. Soovitavalt Spirit Kuskile teenindusse enam minna ei taha. Sest sealt saab reeglina vastuse mida ei KOMMENTAARI. Kogemus selline, kui käigukast ära lagunes siis selgus et hammasratast pole võimalik tellida sest ei ole kataloogis sees ja remodi hinna tipp oli kakskümmend viis tuhat !!! see ei ole kirja viga. Lõpuks tegin ise korda. Lasin katkise hammasratta järgi uue teha ja asi töötab.
17:45 23.05.2010
sina
Traktorite varuosad
Aga kust saada varuosi traktoritele? Kui ise tahan remontida, läksin naabrile head tegema ja nüüd portsu otsas, sai tera siukese matsu, et lõi liblika terapuki võlli küljest minema ja vist terapukile mõra ka veel sisse. Husqvarna on praegune isend, varuosade jooniseid ei oska ka kuskilt leida, samas kui Partneril on need ilusti aastakäikude kaupa olemas. Oskab keegi nõu anda?
18:08 23.05.2010
ragnar pärli (registreerimata)
Re: Traktorite varuosad
21:14 23.05.2010
Raivort (registreerimata)
Re: Traktorite varuosad

Tere
Tuttav tunne.
Kas sa mingit pilti saad saata? Ja kus kaugel elad. Kohila külje all on firma nimega Norcar äkki saad sealt abi see on traktori tehas. Kui võtad vanad jupid kaasa.
21:52 24.05.2010
sina
Seekord sai Hortulusest abi, tundub, et minev kaup, oli kohe laost võtta.
08:31 06.06.2010
Yard man (registreerimata)
Yard man AF6150 murutraktoril vilgub õlituli ja kiri tuleb ette CHG OIL. Vahetasin õli koos filtriga ära,aga tuli ikka vilgub. Milles võib asi olla?
11:01 06.06.2010
qp (registreerimata)
Egas midagi- esinduses pannakse arvuti taha ja võetakse veateade maha. Tavaliselt peksab väntvõlliasendi andur segast...
14:48 01.03.2011
Murutraktori jahil (registreerimata)
Tere
Ma vaatan, et teema on pikemalt soiku jäänud. Ärataks üles.
Räägin hindadest KROONIDES.
Hind võiks jääda MAX 35 000 EEK piiresse. Ideaalis vaataksin 20-25 000 hinnaklassis masinaid.

Oleks omalegi vaja soetada tulevaks suveks murutraktor.
Praegu olengi dilemma ees, kuna 1 vana muruniiduk on läbi, et:

1) kas osta uus muruniiduk läbi läinud asemele
1.1) lihtsalt võimas niiduk multšimisega
1.2) võimsam niiduk vedavate ratastega

2) osta murutraktor

3) osta raider

Ma pole pinda täpselt kokku löönud, aga 2000-2500 ruutu vast tuleb ära. Sellel suvel vist isegi 3000 ruutu, kuna hea murupind sügisel suurenes.
Põhirõhk on kiirusel ja selles, et niiduk oleks võimeline niitma ka pea 10 cm muru. Sest kui kord nädalas niita, siis selliseks võib vihmase ja ideaalse nädalaga küll muru kasvada.
---
Heina ma sellega niitma ei läheks, kuna selle jaoks olemas päris traktor koos vastava heinalõikus teraga. Muidu kasutaks võibolla sedagi niitmiseks, aga see tera ei võta ohutult piisavalt maa lähedalt.
---
Ma kardan, et 35k raider pole eriline asi. Ei pea vast vastu, kui võrrelda 50k + tera masinaga. Või ma eksin raideri osas?
---
Dilemma ongi, et kas muruniiduk või murutraktor siis. Ma ise vaataks murutraktorit. Maksab küll rohkem, aga tunduvalt lihtsam ja kiirem niita. Jääb muudeks tegevustekski suvel aega kui päevas 3 tundi muruniiduki taga jooksmisele kulutada. Endal 2 h, kuid naisperel läheb 3 h.
Kuidas sama maa niitmisel kütusekuluga on? Kui võtta 2 muruniidukit korraga VS. 1 murutraktor? Ma eeldan, et traktor teeb asja kiiremini kuid sama kütusekuluga?
---
Küsiks, et kas üldse on mõtet vaadata muruniidukit vedavate ratastega? Kui jah, siis millised peaksid vedama? Esimesed või tagumised? Eeldan, et esimestega lihtsam kui ringi keeramisel tõstad esiotsa üles. Niimoodi ülestõstmine ohutum ju ka, kui enda poole üles tõstmine.

Siiamaani on olnud mitu niidukit ja kõik multšimisega ja reguleeritava gaasiga.
---
Eem, murutraktor peaks edasi liikuma nagu auto-olema pedaalid (EI SOOVI nende käsikaaside/liikumispulkade jms jamaga). Pedaalidega lihtsam nii endal kui naisperel ja ka väikeperel.Viimasel juhul ei tea veel, kas pedaalideni jälle ulatatakse. Aga see selleks. Edasi parem pedaal, pidurit vasakuga stiilis siis?
Ehk siis seda nimetatakse hüdrostaatiliseks kastiks jah?
--
Milliseid asju ma peaksin veel tähele panema murutraktori ostul?
Millised komponendid peaksid olema? Raam? Esisild?
Millist jubinat peaks vältima, milline peaks kindlasti olema?
Millist firmat võiks vaadata?
Võiks kesta korraliku hooldusega 10 aastat.
--
Küsiks veel, et millist tõusu saab sellise murutraktoriga võtta? Asi selles, et mingi 500ruutu on kallakul. Kallak pole suur, kuid kuskil 50x10 meetri pikkuselt on tõus mingi 30 kraadi. Piisab tagaveost?
Kui asjalik on selline murutraktor kettide, rattaraskustega ja lumesahaga talvel? Võtame näiteks käesoleva lumerohke talve? Mingi 15 cm pehme lumega saab hakkama?

Kuidas saab murutraktor, millel tera on kõhu all, hakkama näiteks auto järelhaagisesse sõitmisega mööda rampi kui peale ronib ? Lõikeorganit ei tule selleks ära võtta? Või maha seda all ei sõida?

Suurimad tänud vastajatele ja selles teemas abistajatele ette ära.
18:51 01.03.2011
qp (registreerimata)
Vedav muruniiduk on mõnes mõttes vahva küll- jääb järgi vaid taga joosta:-) Kuid, kui tagad tagupidi niita, siis on juba raskem. Ja raskemat kohta aeglasemalt võtta juba sitem ka.
Husqvarna raideri saab juba 35 eest küll. Selle eelisteks on muidugi pööramine- põõsad, puud jms. Rool ei loksu, helipilt tundub kuidagi vaiksem(mootor taga), heina loopimine kõhu alla(igale poole ei sobi trakats oma 3 meetrit paiskava heinapuruga). Hinna tõustes ei muutu murutrakats ja ka raider mingiks teiseks imeloomaks, lisanduvad vaid mugavused, võimsam mootor ja viimasega reeglina ka laiem tööee. Vastu mäge liigub raider endalegi ootamatu entusiasmiga, mis siss, et sina istud koos lõikeorganiga esiteljel.

Töö saab ära tehtud ka trakatsiga, kuid väljaheite poolega nagu niitma igalt poolt ei pääse. Pead koguaeg suunda vahetama:-( Seega tühisõitu tuleb juurde alguses kindlasti- mul isegi vilumuse juures. Puud on üldiselt raske teema, sõstrapõõsasse pean tagaratastega juba jõhkralt sisse sõitma:-( See hirm, et esirattad muru enne kokku sõkuvad ja sealt niitmata jääb, ei pea paika. Trakatsiga väga mugav sügisel näiteks teerajalt puulehti minema pühkida- teeb seda uskumatu innukusega.

Mis puudutab automaatkaste, siis hüdrod on reeglina väga äkilise kohaltvõtuga a see-eest väega mugav edasitagasi õiendada(siiski jällegi äkiline suunamuutus), kui on ühe pedaali all. Mõnel on reeverskang käe juures. Automaadiga saab tagurpidi pea samakiiresti sõita, kui edasi. Töö on kiirem tavakastiga võrreldes, millel peab iga käiguvahetuseks masina seisma jätma ja tagurpidikäiguga liikudes tundub Jumala päike enne looja minevat, kui sina pool meetrit liikuda jõuad:-)) Miinus on jalaga gaasi andes jala hüplemine pedaalil ebatasasel pinnasel. See hakkab juba kiirust ja käiku muutma. Variaatoriga tööd teind pole, kuid kogenenumad väidavad, et raskemat asja vedada ei saavat- hakkab libisema.
19:13 01.03.2011
audi_a6_v6
Käsiniidukitel on Husqvarnal AutoWalk: nii plaju kui vajutad, nii kiiresti liigub, seega saab raskema muru sees ka aeglasemalt lasta. Trakatsite kastide poolelt kiidaks tööd tehes kindlasti variaator kasti, kuidas see aga koormat veab, pole vajadust olnud proovida:)
12:40 02.03.2011
n. (registreerimata)
kuna pole erinevaid murutraktoreid omanud, siis ei hakka sellel teema eriti sõna võtma, kuid seda ütlen küll, et variaatori puhul on see pedaali lahendus küll mugav.

gaas on küll käsitsi aga see on peamiselt ühes asendis 24/7. ühe pedaaliga paned liikuma ja (kui just kallaku peal ei ole) siis kui pedaali vabastad jääb seisma (piduri pedaal on ka muidugi olemas). sellise lahendusega on ka naisel/lastel lihtne seda kasutada.

murutraktor läheb kuivaga kallakust üles küll, kuid kui on märg siis selle laia rehvi muster on üsna libe (osad kasutavad kette ka suvel)
13:45 02.03.2011
qp (registreerimata)
Murutrakatsitel on madalrõhukummid. Ärge püüdke kunagi kumme "kõvaks" pumbata.
Käsikäigu masinatel on töö ajal mugav sõita kuna peale rooli ei pea miskit muud pedaali-kangi näppima. Ei jää gaasipedaal tunni aja pärast krampi. Põhiline, mida jälgida masina ostul, on pudelihoidja olemasolu:-P GPSi saad ise kaasa võtta:-) Tuled pole nii olulised(kõige odavamatel neid ka pole), sest meie vööndis ei lähe suvel nii kähku pimedaks- kui üldse läheb. Hea, kui on niidukorpusel vee ühendusstutser. Parematel raideritel saab niidukorpuse pesemiseks üles tõsta.

On olemas veel ka hästi odavad ja kerged ühe suure vikatiga põkad. Tunneb ära juba kaugelt väikeste rataste poolest. Lõikelaius on 60-75 cm.
22:47 10.03.2011
luul
kisub kevadeks ja ostsin omale 18 hobusese AYP , all 3 lõiketera ja konks järel, kahe silindriga briggsi mootor, ees tuled põlevad, kapotil kiri RALLY. soomlaselt ostsin ja tema väidab, et see kellegi kohaliku analoog, aga kelle, seda ei mäleta. ikka soomes tehtud, ainult ameerika kleeps peal, siis ameerika turu jaoks. nüüd otsin ja nuputan, kes mind tallinnas aidata saaks, et ikka rihmad ja vigurid oleks õiged. või siis oskaks öelda, mille analoog see on. netist olen kõik ameerika ja kanada edasimüüjad-remontijad üles leidnud, aga soomes ei näita midagi. ei saagi näidata, otsin ju ameerika id numbri järgi.
oskab keegi midagi tarka vastata?
12:34 12.03.2011
d (registreerimata)
Mul on ka mingi USA traktor Spirit rihmad olen ostnud Hiiul olevast põllumajandus tehnika poest. See asub vana ATK peamaja kõrva. Heaks orjentiiriks on vastas asuv bensiini jaam. Seal on palju igasugu varuosa poode. Ehk saad sealt mida vajad.
14:22 14.03.2011
Murutraktori jahil (registreerimata)
Tänud info eest. Ei oodanud seda siit niipalju leidagi.
Lähen lähipäevil nüüd Tartu poodidesse müüjaid piinama :)

Kuigi jah, kui saaks seda vedavat muruniidukit ka kuskil proovida, siis peaks võibolla ka selle soetama, sest ma ei usu, et traktoriga kõikjale nii ligi pääseb. Eriti siis, kui on päris pikk õunapuude allee muru väljal. Ma kujutan ette, et traktoriga on päris tüütu ümber puu muru niita. Seega peab ikkagi kas tava muruniidukiga või trimmeriga üle laskma.
Üks küsimus ka muruniidukite kohta. Nimelt naisperel on olnud suuri raskusi niiduki käima tõmbamisega (neil käe vigastus arvatavasti segamas, kuid vana niidukit on isegi mul vahest ühe korraga raske käima tõmmata. Ükskord tõmbasin jõuga lihtsalt nööri puruks). Seda nii uue kui vana niidukiga.
Kas muruniidukile mingit starteriga või võtmest käivitust ei pakuta?
Ma ise kujutan ette, et kui võtta natukene jõulisema mootoriga niiduk, mis on isevedav, millel on gaasi regulleerimishoob, millel on vooliku ots pesu jaoks, millel on (võibolla) ühe puutega terve niiduki kõrguse regulleerimine ja veel võtmest käivitus, siis selle hind tuleb 15-20 k eek kanti? Seega praktiliselt ju murutraktori hind.

Murutraktoritest vist peale nelja margi polegi midagi muud valida: Husqvarna, Partner, MTD, CRAFTSMAN.

Esialgu jätaksin sellised margid nagu Jonsered, Yard-Man, Stiga.

Oli ju vist täissurveõlitusega masin mõeldud rohkematele kallakutele? Ja paiskõlitusega masin rohkem tasasemal pinnale?
15:41 14.03.2011
audi_a6_v6
15-20k kroonised niidukid on pm igavesed, sellise hinnaklassi trakatsid aga julgen väita olevat suht nirud kvaliteediga, logisevad juba algusest peale! Sinu nõudmised isevedavale niidukile ei ole üldse karmid tegelt, mina näiteks ostsin eelmine aasta sellise: http://www.husqvarna.com/ee/homeowner/products/lawn-mowers/m
-145sv/

Sellel on tagavedu, muudetav liikumiskiirus, voolikuots, sellise laiuse jaoks piisavalt jõuline mootor, käivitus on väga kerge (äkki on neid ka sellise easystartiga nagu mootorsaed?), gaasi reguleerib automaatslt nagu neist enamik tänapäeval, kõrgust pead reguleerima paraku ikka kahest punktist (ei ole tegelikult mingi oluline niiduki ostmise faktor, peaasi, et ei pea polte lahti võtma kõrguse muutmiseks). Kui pinda palju, siis jääb sulle muidugi selline kitsaks, vastupidavuse kohta tean rääkida aastate pärast ilmselt:)
Trakatsiga puude all on ikka päris tore jah, jääd oksa taha ja ei ulata enam pidurit vajutama, veab edasi ja maas sa oledki:)
21:49 14.03.2011
qp (registreerimata)
Trakatsiga on kax varianti sel puhul, kui pedaalini ei ulatu või ei leia üles:-)) Käed näo ette ja hõikad džiisas kraist, või lihtsalt hüppad sadulast... Masin jääb kohe seisma.
Starteriga muruniiduk on täiesti olemas ja ka Mehkas müügil nägin. Maksis vist 9 tonni eesti raha. Sõitis ise ka veel.
10:56 17.03.2011
heiki12345
Kuidas need Yardman-i traktorid ka vastu peavad?
http://www.saemeister.ee/i/mtd-yard-man/murutraktorid-ja-rai
derid/95

Plaanis varsti endale selline soetada.

Muudetud 17.3.11 11:01

13:40 17.03.2011
qp (registreerimata)
Nagu ma olen aru saand, on neil kõigil vaid värvi vahe;-) Mõnel mootoriks Kohler, teisel B&S. Ühel plastikust kapott, teisel plekist... Niidu- ja veotehnoloogia on sama ju.
09:41 18.03.2011
Tuudur
Mul on alates eelmise aasta kevadest see Yardman HG7175.
Ühtegi probleemi pole esimese aastaga ilmnenud. Rehvide haardumine on väga hea, pöörderaadius üks väiksemaid samalaadsete traktoritega võrreldes, esisild on valatud (seda paljud eelistavad valtsitud plekist sillale), mootori võimsusest piisab täiesti (surveõlitusega).
Ja kõige tähtsam- pudelihoidja on olemas ;)
11:53 18.03.2011
heiki12345
TUUDUR-kuidas kütuekuluga on?
15:02 18.03.2011
minul (registreerimata)
Aasta tagasi sai ostetud traktor Stiga,16,5 hj,hydrokastiga,teiste markidega ei oska võrrelda aga kui on puid-põõsaid ja manööverdamist palju siis soovitan kindlasti hydrokastiga.Minul pinda kuskil 0,3ha ja traktoriga niidan ikka palju kiiremini,veel soovitaks vähemalt 14-15hj või veel tugevamat mootorit.
15:50 18.03.2011
qp (registreerimata)
Ehh, mul vaid 11,5 hj ja käsikast ning pole küll nagu veel siiani jõupuudust vanal mörril tundma ega 6 aasta jooksul miskit remontima- isegi aku on sama.
16:07 18.03.2011
bbkk (registreerimata)
räägi natuke lähemalt sellest Stigast, kas pedaalidega on mugav sõita, kuidas on niidu kvaliteet jne
17:50 18.03.2011
minul (registreerimata)
Stiga kohta niipalju veel,et hydrokast on algul vähe harjumatu,üsna äkiliselt läheb liikuma ja jääb seisma,nii kui varba pedaalilt tõstad.Kui manööverdamist palju siis hydrokast ikka väga hea.Samas pöörab hästi ja niidutulemus on ka kindlasti parem kui tavaniidukiga,milleks on 2a.vana 6,75hj tagaveoline masin,traktor niidab ikkagi meetri korraga.Veel tuli meelde,et näiteks õunapuude ümbert niites pole hirmu,et mõne madala oksa alla ennast kinni sõidad,sest masin peatub vajadusel hetkega.
18:19 18.03.2011
Rein000
Diisel mootoriga Stiga raider ja voilaa, benssu ei lähe ja niidab kui maru. Sinist diislit natuke võtab ikka, aga no usun, et isegi vähem, kui käsiniiduk bensiini :P
11:49 20.03.2011
Tuudur
heiki 12345
Niidetavat pinda on umbes 3000-3500m2, sellest kolmandik kallaku peal. Kütust läheb selle ala niitmiseks veidi üle paagitäie. Paagi suurust peast ei mäleta, oli vist midagi 3-4 liitri vahel.
15:26 21.03.2011
PEEPPPE (registreerimata)
Mul hall FLYMO. Pudelihoidikut ja tulesid ei ole. Niidetav pind on enamvähem tasane, suurus u. 7000-8000 m2 (maalapi suurus on 1hektar, kuid veidi on suvila ja aiamaa all ka) ja saan paagitäiega hakkama (veidi vähem kui 5 liitrit). Masin nüüdseks töötanud 3 suve. Lisaks oma pinnale käin veel 8 KÜ-l niitmisteenust pakkumas. Seega kolme aastaga niidetud rohkem kui 600000m2. Vahetatud on ainult korra niidukirihma ja ka terad on korra vahetatud. Loomulikult saab ka mitu korda aastas õli vahetada. Ja töötab ilusti. Teeninud end juba mitu korda tagasi!
15:29 21.03.2011
PEEPPPE (registreerimata)
Vabandan korduste pärast (arvuti kiilus kinni). Ehk mõni mode kustutab kordused
12:44 26.03.2011
reinuke001
Kui pind pole eriti sile, teeb kvaliteetsemat tööd kindlasti kitsama lõiklaiusega masin. Aega aga läheb rohkam. Kui soov osta muruniidukit, võin julgelt soovitada AL-KO Silver, Austria toodang. Vedavate tagumiste ratastega ja murukogujaga. Pinda 5000 m2 ja mitte tasast. Neli aastat vana ja kolm tera kõveraks lastud vast kive ja kände. Alles nüüd võtsin ette tösisema remondi. Loomulikult kuluvad detailid tellisin "Reginetist". Ja võib edasi lasta. Ostsin küll ka murutraktori Stiga, aga kohad, kus kvaliteetsemat niidet soovin, lasen ika Al-KO -ga üle.
19:20 15.04.2011
heiki12345
Kuidas selle hydrokastiga ka pikka sirget maad niita on, kas jalg ära ei väsi pedaali peal. Endal paar suuremat maa tükki vaja niita (50x200m), võibolla sellise maastiku jaoks tasuks osta manuaalkastiga. Samas kui mingi paksem koht tuleb peab madalama käigu jaoks korra seisma jääma, või saab ka sujuvalt käike vahetada? Ühel tuttaval on reversiga MTD traktor, seal sai küll sujuvalt vahetada, kuid selliseid pole enam müügis näinud.
13:21 16.04.2011
audi_a6_v6
Minu kogemused variaatoriga on sellised, kus pedaali pidi lahti laskma, et liiguks või noh teistpidi, seega pole seda jala väsimise probleemi, kiirust võib ka hoo pealt muuta.
16:00 16.04.2011
4436 (registreerimata)
Manuaalkastiga on töökindlam. Omakogemus.
14:00 17.04.2011
heiki12345
Mille sul need kogemused tulevad, kas omad kahte niidukit, hydro ja manuaalkastiga?
Oskab öelda keegi kuidas sellel niidukil kiiruse muutmine toimub
http://www.oregon.ee/index.php?page=details&prod=1328&am
p;cat=194&group=15

See traktor on ka hydrokastiga, pedaale pole on ainult mingi kang, ehk on kellelgi kogemusi. Craftsman ja Partner peaks olema ühe sama tootja oma, lihsalt värvid on erinevad.
21:12 17.04.2011
Tuudur
Kiiruse muutmine toimub sellel isendil kangiga. Lükkad ettepoole, liigub edasi, tõmbad tahapoole, liigub tagasi. Mida rohkem tõmbad/lükkad, seda kiiremini liigub.
22:29 17.04.2011
heiki12345
Kas see tähendab seda, et üks käsi peab pidevalt kangil olema?
11:27 18.04.2011
Tuudur
Ei pea, üldjuhul jääb kang sellesse asendisse, kuhu ta lükatakse. Aga maksimaalselt äärmistes asendites kang ei püsi, vaid koormuse tõustes liigub tagasi.
12:13 18.04.2011
sina
No see käe kangil hoidmine on muidugi isiklik, suurel väljal pole vast vahet, aga kui ma eesaias niidan, siis on vaja kogu aeg kiirusi muutam puude alused, peendrde vahed jne. PS turvalisuse mõttes olen ma endale küll sisse harjutanud, et ühega roolin ja teine on kangil kogu aeg. Jah on ka piduripedaal, aga kui sa selle ohusituatsioonis järsku alla vajutad, siis see võtab päris järsku. Omasin... või õigemini osaliselt oman ka praegu automaatkastiga isendit, see on mugavuse ja turvalisuse poolest hulga edukam...
18:21 19.04.2011
efwfevw (registreerimata)
Kuidas muidu nende hüdroveoga traktorite vastupidavus ka on. Kas kuskilt õli leemetama ei hakka?
21:53 19.04.2011
Willem0
6 hooaeg algab oma hüdrostaatilisel ja ei ole veel tilkagi kusagilt õli lekkinud. Millest need hirmud on tekkinud?
19:31 20.04.2011
Kuna tuttav töötab ekskavaatorite peal, mis samuti hüdroveoga, siis tema laitiski selle hüdroveoga mõtte maha. Ütles, et kui midagi kuskilt leemetama hakkab, siis ainult tihendite vahetus üldjuhul enam ei aita ja siis kipub remont ikka kole kalliks ära minema. Muidugi need ekskavaatorid teevad ikka palju tööd ka, enne kui midagi kuskilt minema hakkab.
Kas muidu murutraktoritel asi sarnaselt lahendatud, et on õlipump ja rataste otsas hüdromootorid. Kuidas seda kiirust muudetakse. Kas pumba tootlikuse-pöörete arvel või siis muudetakse õli läbivoolumahtu läbi klappide?
Ja viimaks küsiks sellist asja. Poest saaks uue traktori kätte kuskil 1500EUR. Samasugust analoogset paar aastat kasutatut müüakse kuskil 1200EUR. Minu arust üleüldse kuidagi palju tahavad saada kasutatud traktorite eest. Või mis arvate?
10:59 21.04.2011
qp (registreerimata)
To efwfevw. Mis juttu sa ajad? Mis hüdromootorid muruniidukil???
12:06 21.04.2011
lubadetajoodik (registreerimata)
18:06 21.04.2011
To gp:

Aga kuidas siis asi lahendatud on?
Mõtlen ikka neid kõige tavalisemaid odava otsa hüdrostaatilise veoga niidukeid, mitte eelmisel lingil olevaid täis profi masinat.
18:23 21.04.2011
Ka traktorist (registreerimata)
omal stiga president ,käes siis viies hooaeg.masinal 16,5h ,hüdrokast pedaaliga ja koguja. pedaaliga edasi-tagasi niitmine väga mugav .niidad ka ümber õunapuu.hüdrokast ei ole äkiline, kui varvas natuke tundlikum saab
ikka millimeetri täpsusega masina vajaliku kohta .hea on ka kiirust muuta keerulistemates kohtades ja kui oksa taha kinni jääd vajutad korra kannaga
ja juba oledki lahti.kinni jäämis oht on väga väike just selle pärast,et saad
korraks aeglasemalt lasta.Kogujaga pole seda muret ,et pillub muru
kõnniteele ,või saad seinaäärest ainult üht pidi niita ja korjab üles nii
õunapuu õied kui lehed.peale niitmist pole kuisagil mingit sodi.Suuremad pinnad saab taha maha lasta või multsida. Võib ka kärule teha võrgu peale
ja kogu sodi sinna lasta,eriti hea lehe kogumisel ,sest koguja saab lehtedest kiirelt täis. Selleks et põõsaste alt niita ,pole vaja küll pea kaks korrda kallimat raiderit osta ,piisab 4-5 tonnisest (kr.) trimmerist.
Kõigeparema tulemuse saab kui enne trimmerdad puude-pöösaste ,seinaääred jmk ära ja siis niidad ,sest siis korjab ära ka trimmerdatud rohu. Kokku kogutud rohi muutub paari päevaga sõnnikuks ja järgmiseks kevadeks kompostmullaks.
masina küttekulu sõltub suuresti niidetava rohu kõrgusest ja tera teravusest .paak on 5 L pinnda u 4000 ruutu, natuke jääb alati bentsu järele ka. Äsja meisterdasin vanast loorehast väiksema varjandi ja sai sellega sammalt edukalt kratsitud ja ka oksarisu korjas kokku. Muide masin tehtud itaalias. JÕUDU HOOAJAKS 1
22:26 23.04.2011
rerer (registreerimata)
Kas kellelgi on kokkupuudet sellise põkaga: http://www.partner.biz/ee/products/tractors/p66-950smd/#over
view

Soov oleks ka midagi oma käsiniiduki asemele soetada, kuna taga kõmpimisest on villand saanud. Samas üle 1000 EUR nagu ei tahaks kulutada ja see oleks isegi odavam. Muidugi ega tal niidulaius eriti tavalisest lükatavast niidukist eriti laiem pole, nõks üle 10cm. Samas murulahmakas on mul ikka omajagu. Lükatavaga niites läheb ikka praktiliselt päev ära. Samas sellega saaks vaeva niipalju vähendada, et saaks peal istuda.
Või oleks ikkagi mõni traktori taoline mõtekas muretseda. Paraku selle raha eest uut ei saa, peaks kasutatud masina vaatama. Sellega jälle selline mitme otsaga küsimus, et keegi ju ei tea palju ennem töötanud. Võib vajada rihmu ja muud ja ajab ikkagi eelarve lõhki. Kellegil häid soovitusi äkki?
22:27 24.04.2011
Tean (registreerimata)
Muruniitukitel ja Raideritel kasutatakse jh hüdrokaste. Ainuke asi mis seal leemendama saab hakata kasti sees olev pump, mille pinnad võivad kahjustada saada. Veel üks nõrk koht on neil survelaager. Aga et kasti vahelt oleks kuskilt õli välja ajama hakanud pole veel ette tulnud. Ja need laagrite purunemised ja pumpade kulumised tihtipeale ja on ikka kasutaja süü, kas ei vahetata siis õli kui peab, või pannakse liiga suur koormus järgi.
11:10 27.04.2011
Gensec
Soov lähinädalal muretseda endale murutraktor. Valik toimub järgmiste mudelite vahel:

1) MTD Black Line 155/107 T
2) Husqvarna LT 151
3) Partner P145-107
4) ARIENS A175BG42
5) Craftsman LT2000

Kuna hinnad on kõigi peaaegu samas suurusjärgus, siis ootaksin tagasisidet, kas nimetatust mõni mudel on töökvaliteedilt teistest oluliselt parem.

Pinna suurus, mida vaja niita on 1ha ja väikeste kallakutega.
18:45 27.04.2011
qp (registreerimata)
Maitse asi, täiesti. Proovida võid ju töökoha ergonoomikat nende vahel. Mina eelistaks oranssi.
19:38 27.04.2011
tean (registreerimata)
Soovitaksin sellist mudelt nagu Craftsman LTS1500, seda küll kirjas pole sul ja HQ LT 151 on ka võimsa mootoriga ja vastupidav ja kannatab talvel lundki lükata kui ketit ja raskused peale panna.
19:17 04.05.2011
Hello. (registreerimata)
Päris uus ja odav mudel raiderina on Husqvarna 111B ca 2500.- euri, teda on nii manuaali kui hüdrostaatilist. Eelistada tuleks hüdrostaatilist? Ja kuidas see odav asjandus ka koos võiks püsida?
22:07 05.05.2011
P12597h kasutaja (registreerimata)
Soovitan kindlasti hydrokasti kui aiamaal on vähegi puid, põõsaid ja peenraid. Esimesel niitmisel ei jõua ära kiita.
Hetkel saab kõige soodsamalt ilmselt kätte parteri traktorid. Pidid olema sama mis husqvarna 7 aastat tagasi. Poes vaadates tundus et paljud jupid on samad, husqvarnal on lihtsalt rohkem nn mugavusvarustust.
22:56 06.05.2011
Hello. (registreerimata)
Partneri raidereid pole veel siiani kuskil näinud....hetkel eestis põhiliselt Husqvarna, Stiga ja Jonsered.
13:18 10.05.2011
mellikasmartin (registreerimata)
Tere,

Ma ei tea kas see on õige koht, aga äkki keegi annab infot kas sellist masinat tasuks osta ja mis hinnani oleks mõistlik pakkuda? pinda on umbes 4000m2, mis on suht ilus muru. kive kände väga pole. Tänud abi eest ette!

http://www.kasum.ee/kuulutused/view-633.html
14:35 10.05.2011
qp (registreerimata)
Leidis ka koha, kust murutraktoreid osta...:-)) Mine suvalisse Stokkerisse, Mehkasse, K-rautasse jms ja osta. Või võta lahti Kuldne Börs ning lappa läbi "aed, õu ja mesindus" osakond. A kui leiad sellise, anna minmna.
23:29 10.05.2011
küss 654 (registreerimata)
Mida arvata Bauhausis müüdavast murutraktorist Hurricane 11597 SD?
00:25 11.05.2011
qp (registreerimata)
Selle papi eest on masinat küllaga, seda enam, et ka 25 tonni maksvad trakatsid on täpselt samasugused.
13:47 15.05.2011
qp (registreerimata)
15:37 15.05.2011
Hello. (registreerimata)
Tartus müüb teda Reginett, ainuke probleem on saadavus, nad ei tea ise ka kuna seda masinat tuleb......et suht keeruline osta teist. Turumajandus küll, aga nii see on.
21:08 15.05.2011
qp (registreerimata)
Mis tand nüüd nii keeruline, Võrus Mehkas seisis väljas juba. Ma otsustan ka selle samuse uue kasuks vist, juuni lõpuni saab käru kaasa tasuta.
Vaatsin, et kasutatud(loe: hooratud) 13C eest taheti ikke veel 32000.- saada guldses pörsis... Usun, et to uus on hea pakkumine. Käsikastiga on isegi veidi odavam, kuid ebamugavam.
00:50 17.05.2011
Hello. (registreerimata)
Võruga see jama et käi garantiid sinna tegemas kui vaja läheb, mulle sobiks Reginett rohkem, aga seal ei ole jälle. Või garantiid teeb mingine esindus nt? või müüa?
10:25 17.05.2011
taibukas (registreerimata)
Sa ei pea Võrus garantii remontti tegemas.Vahet pole kust ostad,Garantii remontti,tehakse tasuta sulle igas Husqvarna esinduses üle Eesti.Vahet pole,kust ostad,kuhu remontti viid.
20:24 21.06.2011
hvcfhf (registreerimata)
Vaja ka mingi murutraktor muretseda. Mõtlesin raideri muretseda, kuna igasugu puid ja põõsaid on omajagu. On vast lihtsam niita.
Praegu müügis mitu Stiga Park Clasiic kasutatud raiderit, mis toodud soomest. Keegi äkki oskab Stiga kohta midagi öelda. Tasub sellist kasutatult osta ja mida võiks ostul vaadata. Äkki mingid tüüpvead? Kes sellega on töötanud, võiks üldse natuke rääkida, et kuidas kasutuselt on?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.