Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: INFOT MURUTRAKTORITE KOHTA

12:27 21.05.2013
.:. (registreerimata)
Re: Infot murutraktorite kohta
Partner traktoril paagikork kadunud.Originaal oli kõva hinnaga. Millega olete asendanud. Hetkel mingi universaal. See hoiab hiire sissemineku aga tolm jne selle eest ei kaitse.
10:02 22.05.2013
qp (registreerimata)
Ehk mõne plastkanistri või plasttünni kork sobib? See tavaline keermega. Mul igatahes uuest peast käib vint üle... loodan ka, et pealt maha ei hüppa.
17:08 25.05.2013
... (registreerimata)
20:26 26.05.2013
qp (registreerimata)
... nojah- ma noorena tegin jänkule täpselt sellise. Seni kuni ma pool tundi köögis söömas käisin, oli teine sealt end välja kaevanud ja köögivilja aeda head ning paremat näksima kalpsanud...
23:39 31.05.2013
ülemiste vanake (registreerimata)
Hakkas silma selline toode
http://www.oregon.ee/index.php?page=details&prod=544&
;cat=18&group=7

aga hinda pole välja toodud. See hind on palja traktori hind seal.
21:56 01.06.2013
Kärss
Kui sageli te reaalselt oma murutraktoritel lõiketerasid teritate?
22:33 01.06.2013
ettqthy (registreerimata)
Kuna niidan muru asemel traktoriga poole põlve pikkust heina sisuliselt, siis ikka igakord enne niitma asumist. Niita kuskil natuke üle hektari.
Terade teritus aitab ikka palju, muidu jäävad sellised niitmata ribad.
Kes aga niidab tihti, siis mõned korrad vast hooaja jooksul normaalne. Oleneb ka murust või siis niiöelda heinast. Palju meil siis Eestimaal nii väga siis muru niitjaid ongi. Rohkem looduslik asi, alates võililledest naatidest kuni tarnade nõgesteni välja.
Väikese käsiniiduki tera teritan ka suht tihti. Aitab jällegi suurema heinaga paremini võidelda ja ei koorma ka mootorit niipalju.
Ja nüüd, kui keegi küsib, et miks ma heina muruniidumasinatega teen. Aga sellepärast, et maal mul teisene elukoht ja satun sinna nädalavahetuseti. Ja päris iga nädalavahetus ei taha ka muruniitmisega tegeleda. Nii ta paari nädalaga korjubki poole põlve pikkuseks. Võiks ka suve jooksul korra lihtsalt trimmeriga üle käia, aga siis läheb jälle vägas käest ära.
Ega ei olegi sel majapidamisel maal vist mõtet. Lähed maale ja kogu nädalavahetus läheb niitmisele. Siis jälle sipsti linna tagasi.
12:24 03.06.2013
qp (registreerimata)
Mul on samamoodi- sipsti. Aga selle vahega, et traktori vikatid ei kulu 1 aastaga teps mitte. Pigem väike käsiniiduk leiab mõne kivi vms. Siis viilin täkked maha ja seegi on kõik. Ega poest tulnud niidumasinatel polegi need vikatid žiletteravad- üsna tömbid näevad välja.
10:48 18.03.2014
peapulkitäis (registreerimata)
Nonii, uus hooaeg varsti algamas ja võiks sellele teemale elu sisse puhuda.

Endal vaja selleks hooajaks uus aparaat muretseda. Kuna ise pole varem ühtegi murutraktorit ostnud, vaid n-ö päranduseks saanud, siis tegin internetis veidi eeltööd foorumite baasil. Ütleme nii, et pilt läks pigem segasemaks. :) Seetõttu mõtlesin, et ehk mõni siinne foorumlane oskab mulle veidi nõu anda. Selge see, et kvaliteet maksab ja tõsiselt korraliku riista saab alates 4-5 tuhandest kätte, kuid tõenäoliselt enamik rahvast sellises hinnaklassis masinatega niitmistööd ei tee. Et ehk on siiski võimalik mõistlikku kvaliteeti saada ka veidi väiksema raha eest.

Minu lähteandmed:
Niidetav ala ca 8000 m2 (0,8ha). Tegemist on koduaiaga, seega niitmine oleks pidev ja rohtu pikaks ei lase. On ka künkaid, kuid eelmine paiskõlitusega Yardman kestis ca 10 aastat ja mootor kestaks ilmselt veelgi ning surveõlitus pole ilmselt vajalik.
On ka põõsaid-puid ja muud ukerdamist, seega tahaksin kindlasti hüdrostaatilist kasti.
Hinnaklass: võiks 2000 euri tuuri jääda. Kui tõesti saab head kvaliteeti, siis pigistaks ehk 2500 euri ka välja.

Oma peaga olen välja vaadanud mõned variandid:
1. Craftsman LTS 1500 (http://www.oregon.ee/index.php?page=details&prod=1457&cat=1
94&group=15)
Hind 1990 euri. Korralik võimsus (17.5 hj), multšer hinna sees. Miinuseks võibolla vähetuntum firma?
2. Craftsman LT 2000 (http://www.oregon.ee/index.php?page=details&prod=1328&cat=1
94&group=15)
Hind 1950. Pmst sama asi, aga 40 euri odavam.
3. McCulloch M 165-107 T (http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/kulgvaljaviskega-mur
utraktor/m-165-107-t)
Hind 1990. Parem firma kui Craftsman? Vähem võimsust.
4. Husqvarna LTH151 (http://www.oregon.ee/index.php?page=details&prod=446&cat=74
&group=15)
Hind 2200. Kallim kui teised. Niidulaius ka 10 cm väiksem (97 vs 107). Kohleri mootor kehvem kui B&S? Samas kõige nimekam firma.

Põhimõtteliselt on selles hinnaklassis mulle sobivaid masinaid küllaltki palju. Kuna ma ei ole kursis erinevate tootjate kiiksudega (nõrgad sõlmed, varuosade saadavus, vastupidavus), siis ootaks tagasisidet. Tahaks teha parima valiku ning et ostetud asi ikka kestaks ka.
Praeguse seisuga valiks ise ühe neist Craftsmanidest, on kellelgi nendega pikemaajalisi kogemusi?
16:11 18.03.2014
Tuudur
Peale mootori võimsuse ja tootja uuri ka lihtsaid asju, näiteks istme mugavust, niidumehhanismi tõstmise kergust, pöörderaadiust, esisilla ehitust jne.
Endal on Yardman, ainuke negatiivne asi on sel just selle niidumehhanismi tõstmiseks rakandatav käejõud, ehk siis vajab naisekäest suuremat lihast ;) Ehk siis oma ema ma sellega sõitma panna ei saa...
NB! Multšer peaks kõigil nendel traktoritel olema hinnas, see sõltub vaid väljaviske ava sulgemisvõimalusest ja tera kujust.
16:17 18.03.2014
qp (registreerimata)
Ma oleks vaadand mäkalloki või huskvarna valikust midagi. Sinu mäk kallok on juba päris tõsine riist. Huskvarnal on lihtsalt kallim mootor. Tehnika on üldjoontes sama.
16:48 18.03.2014
to Tuudur:

Eks ma siin teengi eeltööd, kui mingid esmased valikud olemas, siis lähen istuma ja katsuma.
Esisildade jms ehituse kohta (et mis firmal parem on) lootsin ka siit infot saada. Ise võin ju poes neid vaadata, aga mis kasu sest, kuna oma peaga ei tea mis mingi lahenduse head ja vead on.
17:59 18.03.2014
murutraktor (registreerimata)
Husqvarna LTH-151 mudelit ei ole enam ammu tootmises. Vaid on LTH-154.
Erinevuseks see, et hüdrovedu käib ikka jalgpedaaliga. Minuarust see ikka mugavam, kui käsikangiga opereerida. Eriti, kui on vaja põõsaste vahel edasi tagasi lasta ja rooliga äkilisi pöördeid teha. Käsikangiga nüri ühe käega rooliratast keerata.
Craftsmanitel oli vähemalt mingi aeg tagasi veel samuti käsikang liikumise jaoks.
Endal muidu LTH-154 nüüd ühe hooaja ära töötanud. Üldiselt võib rahule jääda. Kohler on ikka tuntavalt mõnusama häälega, kui Briggs and Stratton. Just detsibellide osas.
Kuna mul künklik maa, siis raam ise võiks pisut jäigem olla, aga eks see kõigil suht sama.
Muidu see LTH-154 2200.- on niiöelda tavamüügihind. Ise sain Saekojast 1950.- eest. Ja see oli ikka talvepoole ostes. Nüüd ilmselt jah enne hooaega enam vaevalt et erilist soodukat tehakse.
18:16 18.03.2014
noniisiis (registreerimata)
mul on White Outdoor kohleri v2 sundõlitusega ja ei ütle küll ühtegi paha sõna.Esisillal on valutala,mitte kokkukeevitatud plekiribadest, kusjuures omalajal just seda rõhutati.Algselt võttis niiduki ja mootori vahelisi rihmasid,kuid,kui rihtisin rihmaseibid liinile,on nüüdseks juba vist 3 aastat ühe rihmaga hakkama saanud (üldse 7 aastat).terasid olen 3komplekti vahetanud,kui kasutan oregoni omasid.Sel aastal peaks ka uued panema (3tk).Aku sai eelmisel aastal uus soetatud,kuid muu on seniajani kõik ok.Õli ja filtrit vahetan muidugi igal kevadel .õhufilter on praeguseks teine.
Niitmist ca 0.7ha ja üle paari nädala on saanud ikka läbi sõita.vahest on küll kummihais üleval,kui terasid pole viitsinud teritada ja rohi on pikemaks kasvanud,kuid mootoril rammu on (LT 946G) ja bensu võtab korra selle tüki peale mingi 5 liitrit.Ülekanne on variaator ja reversiga (palju pedaali vajutad,nii edasi läheb,isegi "püsikiirushoidja " ja näidikupaneel uhkete tuledega on peal,kuigi künklikul maal seda kiirusehoidjat eriti kasutada ei saa,sest võtab pedaali rappuma ja lülitab välja-roklem tililulu hinnatõstmise põhjuseks :-)) ).
19:22 18.03.2014
Navara3000 (registreerimata)
Craftsman on hea. Tõstad kapoti üles ja leiad nii mõnegi vihje Husqvarnale. Paljuski samad pillid, kuid selle vahega, et Ameeriklastel on rohkem mootori reservi vaja nagu autodegi puhul. Mul on see pill http://craftsman.ee/epood/murutraktorid/craftsman-yt4000-24h
j-107cm-jalaga-hydro
. 24Hp- mõnus jalaga hüdro jne. Kui õue vesine, panen poole tonnise paadi käruga järgi ja vean teepeale auto juurde, et mitte õuet segi sonkida. Esimese aasta muruga sai nii kivi kui juurikat-kändu, pole miskit juhtunud.Ma sealt Oregon.ee-st proovisin ka osta, kuid ei tahetud väga müüa, lõin peoga.
20:37 18.03.2014
LTH151 (registreerimata)
Olen Husqvarna LTH151 niitnud juba 6 aastat ja ainuke viga on olnud see, et raam läks 5 aastal lihtsalt pooleks. Muid vigu pole olnud, mootor pommikindel, automaatkast hea lisa. Lisan veel, et ei ole niitnud sellega aiamaad, vaid iga nädal 3 kuu jooksul kuskil 10 tundi.
20:55 18.03.2014
qp (registreerimata)
Novot tuligi välja masin, mida kindlasti vältida võiksite- see on samune White outdoor. No nii keerulist ja rumalat rihmade jaotussüsteemi annab välja mõelda. lisaks on sel ka kolm vikatit, muidugi lõikelaiust ka. Kõige suurem probleem on rihmade joone peal hoidmine. Neid rihmu saate vahetada nii tihti, et juba õudusunenägusid nägema hakkate.

Maisa aru, mida te sellest valutalast taga ajate? See teeb esiosa nii raskeks.
21:04 18.03.2014
jkljkjl (registreerimata)
Räägitakse jah, et valatud esisillla tala peab kindlasti olema. Tegelikult hoiaks sellest eemale. Tegu malmsulamiga ja veel tänapäevasega. Igat pidi kokku hoitud ja tulemuseks vägagi rabe lahendus.
Siin seal foorumis on juba mured läbi käinud ka nende murdumisest. Mõni kogemata kuskile vastu põrganuid või ka lihtsalt auklikuma maa peal pikapeale järgi andnud. Ja polegi selleks palju vaja.
Aga vat, mis on malmi keevitamine. Kes kokku puutunud, see teab. Ja hindki teenusena tehes pole kommiraha.
Seevastu tavalehtmetallsillaga ei saa suur miskit juhtuda. Kui tulebki kuskile mõra, siis lihtsasti remonditav. Ja kändteljepuksid peavad ka ilusti traka elu lõpuni vastu, kui teada, mis on määrdeprits. Niplidki ilusti olemas.
Samas pole nagu kuulnudki, et lihtsalt plekk sillatal oleks kellegil otseselt poolek murdunud prauhti. Seda aga ei saa öelda valumetallsilla kohta.
Nii, et need alati kiidetud müügimeeste soovitused pole ka kõige adekvaatsemad.
Endal kasutuses 16,5 Hj McCulloch hüdrokastiga, 97 Cm lõikelaius. Maksis ta kuskil 1600.- kanti. Olen vaadanud ka tuttava Husqvarnat, oli vist LTH 154. Peale mootori pole muud vahet suur midagi. Disainierinevused.
Siiski seda pean küll tunnistama, et Husqvarna peal olev Kohler on vaiksema häälega. Aga kas see vahe nüüd 500.- väärt on. Ennem ostan 30.- eest korralikud kõrvaklapid ja ülejäänu eest saan korraliku tootja trimmeri lisaks.
Kogemus olemas ka mingise võimsama Craftsmaniga töö juures. Oli vist YT-3000. Igatahes hobujõude on sellel üle 20. Aga rihmaseibid ja rihm sama profiiliga. Ja mootoril jõudu jätkub ja ei saa arugi, kui suitsetab rihmad suurema kiiruse ja heinaga kiiresti ära. Nii, et mis sest võimsast mootorist kasu on. Seal peaks juba topeltrihmad kasutuses olema, siis saaks asjast asja.
10:32 19.03.2014
Võimsa mootori eelis on see, et 24hp töötab madalatel pööretel sama jõuga mis 12-14 hp pillid täispöördes, seega sama vajamineva jõu juures lärmi teevad vähem. Kesksuvist hõredat kuiva muru võib niita tühipööretel täiskiirusel vaikse müdina saatel. Naabri 12 hp Mäkullok, käib hääle poolest isegi siis üle, kui ise parasjagu traktori seljas istud
Esisild valatud või malmist- ei leia mina, et üks või teine on parem. Vanal traktoril oli plekist ja pole sellel ka 15 aasta jooksul midagi juhtunud
11:45 19.03.2014
qp (registreerimata)
Olin ka just paar aastat tagasi Husq 154 ostmas, 500ccm ja Kohler ja 98 lõikelaius. Mul oli see lõikelaius just oluline, sest mahub sõstrapõõsaste vahel sõitma. Peale suvepuhkust ja enne palgapäeva- raha vähe- nägin poodides suurt muruniidukite hinnasula. Astusin siis ühte neist sisse ja kohe ukse juures seisis ilus läikiv must Mc Culloch, 350ccm ja Briggs. Selle hind oli just kukkunud ligi 250 €uroraha ja kõrvutades Kohleri hinnaga ajas mul juba näpud sügelema... Järgmisel hetkel seisis mu bussike juba estakaadi ääres... Nüüdseks saab tagantjärele öelda, et kussa selle võimsusega nii ikka lähed, niikuinii tõmbab rattad ringi, kui muru sagedamini niidad, valid kõrgema käigu ja lased kiiremini nii, et tuul kõrvus vihiseb:-) Piiraja võeti juba poes ära, sest ega me Californias ela. Kusjuures üllatuslikult avastasin, et see masin, mille ma ostsin on siiani kiireim minu kogemuse järgi seni proovitud masinatest. Viimase käiguga tuleb temaga sammu hoidmiseks kõrval juba joosta. Hääl on madal, bassi laadse loomuga, peaaegu juba nagu Kohler;-) Hea meel madala bensukulu üle.
14:55 19.03.2014
Kõik see (registreerimata)
oleneb millist muru vaja niita. Kui harva ja tihedat rohtu, võtab need nõrgukesed ikka väga podisema, ka niitmise kiirus peab aeglane olema, muidu jääb karvane. Omal 20 hobust amerikast ja vahel teeb ka tõsisemat totsu. Neil pisematel, nõrgematel kipub vahel õige rihmajooks paigast nihkuma. Mul sõi kah algul paar lõikerihma ära, kuid peale teise pingutusvedru lisamist viga kadus, kusjuures kasutan odavaid (mitte originaal) rihmu. Varsti käes kuues, pisut alla hektari, niitmissuvi.
10:39 20.03.2014
Hetkel on favoriitideks tõusnud järgnevad variandid:
1. http://www.hansapost.ee/p/mcculloch-murutraktor-mcchulloch-m
-125-107t-kingituseks-jarekaru-murutrimmer-trimmac/248434312

McCulloch M 125-107T + järelkäru + trimmer 1800 euri eest.
Trimmer oleks nagunii vaja millalgi osta ja küll kärugi ära kuluks. Ainukeseks miinuseks on jube lahja mootor.
2. http://www.hansapost.ee/p/mcculloch-aiatraktor-mcculloch-m16
5-107t/903792631

McCulloch M 125-107T traktor 1750 euri eest. Pmst sama aparaat, aga kõvema mootori ja esiotsa põrkekaitsmega.

Lähinädalavahetustel otsin koha, kus neil peal saaks istuda ja siis millalgi teen lõpliku valiku.
On siin foorumis mõni kogemusega McCullochi traka kasutaja?
10:40 20.03.2014
Teine traktor on siis M 165-107T.
22:17 21.03.2014
qp (registreerimata)
Kuisa tahad 107 laiust heedrit, siis peab suurem mootor olema, noh, alates 16 hobusest. Laiem lõikeorgan paistab juba liiga tugevalt gabariidist välja, ukerdada põõsaste vahel on juba raskem.

On olemas veel selline imeriist. http://www.mcculloch.com/ee/products/front-mowers/m125-97fh/ Mina kaalusin enne väga tõsiselt selle ostu, ilmselt tookord hinna taha asi jäi. Ka on sellel üks "väike" miinus- lõikeorgani niidukõrguse pead enne niitma hakkamist paika panema, sest tööajal seda hooba sealt eest kätte ei saa... Aga on automaat ja raideri eelised. Ka on sel mudelil tavaline traktori lõikeorgan, mis omab heina küljele paiskamist.

Üldiselt on reeglid sellised: raiderid on madala muru tihedamaks hooldamiseks, traktorid seevastu sobivad ka uudismaa rajamiseks.
10:47 13.05.2014
Kuna loodetud eelarve jäi kokku saamata, siis tõin veidi aega tagasi poest McCullochi M145-107T ära. Letihind 1900, natuke sain alla ka. Nädalavahetusel sai esimene tiir koduaias tehtud. Pole mootori (8,9kw ehk ca 12 hp) võimsusele midagi ette heita, kui mõistliku kiirusega sõita, siis sai üle keskmise pika niiske rohuga kenasti hakkama. Paaris suurema kaldega kohas võttis rattad vähe kaapima, aga see vast pigem tingitud sombusest ilmast.
Eks ma hoia siin teemat kursis, et kuidas vastu peab. Esmamuljed on igatahes head.
12:27 13.05.2014
qp (registreerimata)
Karbussi kõrval gaasihoovastikul on pööretepiiraja, mõnel mingi plastjulla, teisel kruvi ees. Võta see ära ja lase pöörded põhjas tööd teha.
15:55 19.05.2014
Kruvi oli jah, keerasin välja. Seda kasutatakse ainult EU müranormide EU pärast, mootori elueale vähe kõrgemad pöörded ei mõju kuidagi?
23:18 19.05.2014
kupu 3 (registreerimata)
Need nõuded tulid alles hiljuti. Ameerikas veica varem. Ei juhtund enne midagi, pole ka hiljem juhtunud- mootori pöörded on niigi mingi 3000-3300 rpmi peale piiratud, selle kruviga tyegi ta vaevalt 2800rpm. Ja vot sellega küll piinab mootorit.
23:29 06.06.2014
Roomikutega (registreerimata)
Kas selliseid millel roomikud alla pandud on ka olemas.
18:25 07.06.2014
Marko

Murutraktori niitjarihm
Tere!
Mure selline, et 4 aastat vanal Partneri murutraktoril kõrgema muru korral jäàb niidukirihm kinni (ei käi enam ringi) ja tuleb suitsu. Kas viga on ainult väljaveninud rihmas või võib ka rihmapingitajates viga olla (kas üldse on midagi sellist neil?)?
Samas ka niitja kangi "vabastamisel" ei seisku terad vaid seiskuvad tunduvalt hiljem.

Tänud!
Reigo
Vasta teatele
Ebasobiv postitus
17:26 täna
bellakene
Re: Murutraktori niitjarihm
Tavaliselt selle hoovaga ,mille niiduki käima lülitad,pingutadki rihma.Kui lülitus on liiga kerge,siis võib järeldada,et kuskilt pead timmima juurde.
Algselt ehk oli seal ka pidur terade jaoks olemas,aga kui kohe peale väljalülitamist terade vahele ei roni,siis pole ju seismajäämise kiirusest lugu.
Vasta teatele
Ebasobiv postitus
18:04 täna
!!! (registreerimata)
Re: Murutraktori niitjarihm
Kui rihm juba suitses, osta uus tagavaraks! Oli umbes sama jama. Panin pinguti vedrule teise vedru kõrvale, et pingutaks tugevamini, nüüd juba viies aasta ja ok.
Vasta teatele
11:30 15.06.2014
Töökalle (registreerimata)
Kas on ka selliseid mudeleid millel niitmiskalle võib rohkem kui 30 protsenti olla
13:53 15.06.2014
sitrus* (registreerimata)
Kui kalle suurem sa ei püsi sadulas.Lühiajaliselt suurema kalde korral kui suudad sadulas püsida mingil moel,on lubatud.Õlisurve oli lubatud kaduda 2 minutiks.Täpsemalt igal mudelil manuaalis kirjas.
20:41 15.06.2014
Marko
17:38 16.06.2014
Trimmerilisa (registreerimata)
Aga kas näiteks mingit trimmeri varianti ei ole traktorile leiutatud et näiteks kui on posti ümbrus ja saaks selle ka hästi lähedalt ära teha.
11:49 22.06.2014
pritsumees112
sai soetatud selline isend Murutraktor Husqvarna YTH 184T,hakkan siin logiraamatut pidama,eks näha ole kuidas ja mis.Lgp.Tööpind päris huvitav,veneaegsete garaaside katus,muru niitmatta 30 aastat eks näis kuidas hakkama saab?
12:02 22.06.2014
margus1211 (registreerimata)
tere!kas on infi varastatud murutraktorite leidmiseks
23:12 10.06.2015
Murumuna23 (registreerimata)
Sooviks ostuabi murutraktori soetamiseks. Niidetav ala on taluõu. Niidetavat pinda on ~6000m2. Pinnal on nii puid kui põõsaid, kui ka lagedamaid alasid. Samuti ka kerget kallakut.

Silma on jäänud kaks mudelit Stiga Tornado 3108 H ning Husqvarna TS238.
Mõlemal lingid:
[url]http://www.stiga.ee/toodete/stiga_ee/murutraktorid/2t12
30281-15-pc-tornado-3108-h.html[/url]
[url]http://www.husqvarna.com/ee/products/garden-tractors/ts
-238/[/url]

Stiga on ~200 euri soodsam. Kuidas on teie kogemused ja kumba masinat võiks teisele eelistada?
00:53 11.06.2015
Willem0
Vaata mõlema roolisüsteemi kui need koosnevad varras +seib ja splint siis jäta need. Kui aga määritavad ja ilusti rooli liigenditega siis vahet ei ole . Stigal natuke võimsam mootor mis kulub marjaks ära kui tuleb niita suuremat ja tihedamat heina ja seda eriti kevad suvel.
07:25 11.06.2015
foafho (registreerimata)
Ma ei saa aru, et mida siin mõelda. Stokkeris john deere x125 praegu hea hinnaga. Need stigad ja cullohid võivad selle kõrval näppu imeda.
http://www.stokker.ee/p:2162355/aiatehnika-ja--tooriistad/mu
rutraktorid/murutraktor-john-deere-x125-185hj-107cm
08:30 11.06.2015
:...: (registreerimata)
10a. niitsin traktoriga. Tuttav soovitas käisin tema juures proovimas.Tõin ära ja nüüd naudin niitmist. Kui enne 4-5 tundi siis nüüd 2-3. Sain sooduka ajal 3700. Igati soovitan. http://www.stokker.ee/p:1668095/aiatehnika-ja--tooriistad/mu
rutraktorid/murutraktor-cub-cadet-rzt-54
09:31 11.06.2015
Murumuna23 (registreerimata)
Kahjuks nii Pakutud John Deere kui ka Cub Cadeti raider on oluliselt üle hinnaklassi.

Ootaks siiski võrdlust ülalpakutud Stiga ja Husqvarna vahel
10:48 11.06.2015
gdsgs (registreerimata)
Kui küsida oskad siis saad selle JD stokkerist 2600 ga kätte
10:53 11.06.2015
murumuna23 (registreerimata)
Algne Hinnapiir oli 2000eur, seega JD jääb kahjuks hinnaklassist välja ning Stiga ja Husq on juba üle, aga ärakannatatavad
10:53 11.06.2015
teretali (registreerimata)
Soovitan seda, et käi kohapeal ning lase müügimeestel endale pähe määrida: ütle et valid nende kahe vahel ja siis vaata mis juttu kummagui traktori müügimees ajab, võib saada päris head infot (eriti esisilla osas küsi vastupidavust ja ehitust). Uuri põhiliste kuluvahendite hindasid mõlemal.
Stigal on veidi laiem niidulaius ja nõksa võimsam motor.
Huskil jällegi tunniloendur, millega on lihtsam järge ajada hoolduste osas. Vaatan et saad tasuta käru ka kaasa. Kas see on argument?
Istu peale ja proovi kumb sinu jaoks mugavama tööasendiga on. Iseenesest suures plaanis peaks suhteliselt võrdsed masinad olema (ka kvaliteedilt) ja kui see hind on piiriks, siis void ka lihtsalt välimuse järgi osta kui ükski eelnev argument otsustavaks ei saa.
11:34 11.06.2015
gislavedreg (registreerimata)
Müügimeeste jutt on tihti nagu hülgemöla. Nad ajavad mingit jura, mis ei lähe kokku sinu vajadustega, vaid pigem tema müügiboonusega. Enamasti neil puudub isiklik kogemus müüdavaga. Tee endale selgeks- mida tahad ja kui kauaks. Pinguta kvaliteetmasina ostuks pisut rohkem ja elad muretumalt. Me siiski ei ole nii rikkad, et kogu seda "odavat" saasta ära osta.
12:36 11.06.2015
Polegi valitud kõige odavamaid traktoreid.

Husqvarna TS238 ja Stiga 3108H võiks ikka olla piisavalt kvaliteetsed, et 10a vastu pidada.

Ei ole ka väga kindel et John Deere kõige odavam mudel on eeltoodud traktoritest parem. Tihti on nii, et kvaliteet tootja odavaim mudel on kehvem, kui keskmise tootja korralik mudel.
12:52 12.06.2015
kupu_3 (registreerimata)
6000 ruutu? No on alles taluõu! See on pigem mõisaõu. Polegi veel kuulnud, et keegi oma kodus 6000 ruutu muruniidukiga niidab.
Minul on 1,5 ha maja ümber ja selle niitmkiseks läheb koos põõsaste ümber nikerdamisega terve päev ja paak(6 L) pentsu. Aga mul on 97cm Mc Culloch.
Nüüd asjast ka. Stiga on kolinud oma tootmised Hiina RV üle. Ka mootorid tulevad nüüd hiinast. Kere on plastikust ja jalgade vahel oleva ebamugava kõrgendusega. Sellel Stigal on vaid hea haakumisega kummid.
Minu kogemuste järgi ütlen üht- esmalt on Husqvarna, siis on Jonsered, Craftsman ning Mc Culloch ja edasi tulevad kõik teised riburada. Lõpus asub MTD toodang(isegi nö mitme "testi võitja" Cub Cadet).

Murutraktoriga töötamisel(olgu või 0,5ha) on oluline tegur ergonoomia, ehituse läbimõeldus ja juhtimise kergus. Selles osas pole huskvarna grupile vastaseid. Esimene asi, mida vaadata on niiduorgani kangi tõstmise kergus. Rool läheb raskemaks niikuinii võimsama mootori ja malmesisilla valimisel. sellest eriti ei pääse, kui tahad suuremat ala niita näiteks 107 organiga. 117 cm ära vaata, reegline on need juba kolme teraga ja saad rohkem remontida ja rihmu vahetada kui niita.
Minu soovitused on Jonsered, Husqvarna ja Mc Culloch. Need on kõik nüüd jalaga vajutatava automaatkastidega. Kui mõni murutraktor on veel kusagil müügil käega opereeritava automaatkastiga- lase tal rahus seal edasi olla. Sellega ei saa normaalselt trööd teha- koguaeg rabele kätega vehkida- a kes siis veel rooolist kinni hoiab, sest niidukõrgust tuleb ka ju sõiduajal korrigeerida. Lisaks veel pidurile vajutades pead uuesti käigu välja võtma ja sisse lülima et edasi sõita saaks...

Sinu valitud Husqvarna on 97cm lõikeorganiga. Kui tahad 107cm,siis vaata mudelit TS-142. Kuna on odavam, saad ülejäänud raha eest korraliku käru juurde osta. Kui sai tea, milline on korralik käru, siis sellel on all umbes samad rattad nagu murutraktori esiteljel. Viimasel ajal toodetakse variaatortüüpi käigukastidega isendeid. Hüdroautomaat tunduski kuidagi imelik, raske oli vastu tõusu tasase käiguga sõita, sest hakkas käigukast libistama.
Kõige kindlam on siiski käsikäigud, nende vahetamine on siiski kerge ja lubab piiramatult pukseerida ning raskemaid kärusid vedada.
13:04 12.06.2015
Huvitav info.
Minu teada tulevad Stiga-d siiski Itaaliast ning Briggs-i mootorid USA-st.

Stiga eelised: Hind, võimsam mootor, laiem niiteala

Husqvarna eelised: tuntum nimi, malmist esitala, lihtsalt reguleeritav iste, Väike pöörderaadius

14:27 12.06.2015
Partner P 11597 (registreerimata)
Mis hinnaga on sellele põkale esi ja tagarehve osta ? 18- 8.50-8 tagumine ja esi 15-6.00-6 Soovitage odavaid ostukohti .
15:34 12.06.2015
kupu_3 (registreerimata)
Stiga kõik mud4elid pole ühesugused. Hind ja võimsam mootor pole mingid eelised. Egas sa hinnaga tööd tegema hakka. Muideks, mul on kasutada kaks masinat, üks 107 hüdroga võimsam ja teine 97 manuaaliga veidi nõrgem. Usud või ei aga see väiksem manuaaliga on murul märksa kiirem ja manööverdusvõimelisem kuna kõik kangid ja rool on tal imekerged. Samas pidurile vajutades ja kohe ka vabastades hakkab masin liikuma. Hüdroga tuleb aga automaatkäiguvalitsat veidi manipuleerida. Ehk siis võimlemist rohkem ja lisame veel väga raske niiduorgani tõstmise(MTD Cub Cadet). Mäk kallok seevastu on plekist esisillaga, 350 ccm mootoriga(13,5hj) ja tõusudel läheb ilusti suuremast masinast eest ära kuna suurem hakkab kergesti kaapima.
Tavaliselt on Husqvarnal Kohleri mootorid, suurematel kohtas ka Kawasaki mootoreid. Need ja ka 500-sed B/S mootorid on veidi vaiksemad.
17:20 12.06.2015
Võid veel vaadata ka Viking (ehk Stihl) traktoreid, näiteks http://www.farron.ee/murutraktor-mt-4097-sx.html Oman ise veidi võimsamat mudelit aga väga hea traktor on.

Ükskõik kas Stiga või Husk, aga Mc Culloch jäta küll vahele.
19:53 12.06.2015
defdf (registreerimata)
Ma ei saa aru, miks eespool peetakse malmist esisillatala kõvaks argumendiks?
Paaris foorumis on nii mõnedki otsinud keevitajat, kes selle kokku tagasi keevitaks. Muidugi sirge maa peal ta heast peast ei murdu, peab ikka kuskile vastu sõitma.
Ei ole see malmi keevitamine igaühe teema, pealegi pole ka päris "õige" malmiga tegu. Proff keevitab muidugi kokku küll.
Endal olnud kolm traktorit tavalise lehtmetall-karp esisillaga ja ei ole ükski laiali läinud.
21:10 12.06.2015
kupu_3 (registreerimata)
Malm ei peagi olema, ta on lihtsalt raskem. Ja et ta tugevam oleks, mai usu. Suurem mootor ka niigi kaalub ja lõpuks on sul juba raske tagarattale pidamist leida. Mõnedel on plastkered, teistel plekist aga mitte kõiki neid te ei saa tagant tõsta vajadusel. Plast murdub ja plekk lõikab sisse. Ainult Husqvarna grupi masinatel on korpuse plekk servades tagasi keeratud.
Mc Culloch on sama mis Husqvarna, ainult musta värvi ja lihtsama varustusega ja soodsama hinnaga. Kui masin on multšivõimalusega (kaasas multšiklapp), siis on tal multšiterad ka. Nad näevad lainelised välja. Asendage need sirgetega, siis ei aja niidukorpust nii sodi täis, et enamasti seisate ja puhastate alt koguaeg. Husqvarna grupi masinatele lähevad viisnurga tähikukujulise auguga.

K-Rautas on mäki valik nii lai ja soodsa hinnaga, et tekib küsimus, miks ometi teisi masinaid vaadatakse? Husqvarnast ma saan aru- ilus disain ja värvilahendus aga teised? MTD toodang võiks siin täiesti olemata olla.
08:04 13.06.2015
Njkjkjk (registreerimata)
Endal tuttav ka ostis MCCullhohi K-Rautast ja kirub siiani seda ostu maapõhja. Eelmine suvi oli 1,5 kuud garantii remondis ja kui kätte sai siis oli hein juba nabani. Lihtsalt kui traktoril on väike viga siis Krautal pole mehaanikut kohapeal ja traktor saadetakse kuhugi teise Eesti otsa või Soome remonti ja logistika võtab alustuseks oma aja + muu bürokraatia. Mc cullohil ei püsi õlidki sees. Kui vaadata K rautas neid siis on enamustel raami peal näha, et mootori karteri tihend juba õrnalt immitseb.

Ja see, et Mc Cullohh on sama, mis Husqvarna on küll täiesti loll jutt. Õlipump ja õlifilter on K rautas müüdavatel alles 2300 eurisel traktoril. Odavamatel seda pole.
08:51 13.06.2015
minul (registreerimata)
Ostsin umbes 4 aastat tagasi Stiga Tornado Hydro 17,5 hj ja see on siiani täiesti murevabalt toiminud.Eriti hea on see,et liikumine toimub jalgpedaali abil ja suunavahetus toimib hetkega,samuti on selle mootor madala ja maheda häälega.
11:25 13.06.2015
kupu_3 (registreerimata)
Jalgpedaalidega on alati parem. Kesko on vaid müüja, kui midagi tilgub(esimene kuulmine), siis on see vist ameeriklaste süü? Samad mootorid on ka kõikidel teistel masinatel peal ja ei lagune ega tilgu midagi. Mõni ostja on lihtsalt kade oma kulutatud raha peale ja hakkavad ise vigu tekitama või teevad seda lollusest. Nähtud teema. Huskvarna ja Mäc on siiski sama asi- kõik tehnika- mootor, rihmad, rihmaseibid, võllid, niidukorpused, raamid, käigukastuid, projekt on sama ja omavahel vahetatav vastava suuruse juures.

Eespool mainiti Vikingut. Lingis toodud 4097 mudel on üsnagi kobe pill. Väga kerge rool, pehmeim iste üldse, automaat jalaga(revers käega), elektriline teralülitus, tagurpidi niitmine(see on põhivarustuses ka kõigil Huskvarna grupi masinatel. Stigadel, MTD-l ja Cub Cadetil seda ei kohta.)
Tagurpidi niitmise võimalus on üldse üks hea asi, sest siis ei sure mootor välja iga marjapõõsa või muu takistuse ees, millest ei mahu korraga mööda. Vikinguga on väga kerge ja mõnus lasta, veidi vaiksem niiduorgan on ka Mc-ga võrreldes. Miinusena tuleb plastist korpus, mille servast ei saa masinat tõsta näiteks kuuris ruumi tehes. Aga igati soovitan, Võru Mehkas oli ka see sees. Samuti nagu Huskvarna ja Mc Cullochi masinatel on ka Vikingul käru vedamise võimalus, Stigadel see jälle puudub.
15:57 13.06.2015
jkkjhhh (registreerimata)
Nii palju kui mina olen uurinud siis Cub Cadetil on kõigil tagurpidi niitmise funktsioon tehasest. MTD-l on see puudu kõige odavama otsa traktoril ehk alla 1500 euri maksval ja selle saab ise kergesti teha kui eemaldad tagupidi kangi juurest pistiku.

Paljud targad väidavad, et Mc Culloh ja Husqvarna on 100% sama vahe ainult värvis siis paluks siia panna vähemalt 5 Husqvarna traktori mudelit ja nende taha siis 5 samasugust MCcullohi mudelit. Siis oleks ka peale sooja auru teada, et mille MC culloh võrdub millise Husqvarnaga
16:08 13.06.2015
djksdks (registreerimata)
Üldiselt MCCULLOH ja HUSQVARNA on sama mehed imege näppu oma jutuga, et samad mootorid.
Vaadake ise tootjate kodulehti. MC Cullohil on ainult kõige kallimal traktoril ehk M200-117T õlifiltriga surveõlitus ja ülejäänud kõik teised mudelid on paiskõlitusega.
http://www.mcculloch.com/ee/products/tractors/

Husqvarnal on ainult 2 kõige odavam traktorit, millel kodulehe väitel pole õlifiltrit kuid on surveõlitus
18:19 13.06.2015
eelmistele (registreerimata)
minu cub laseb tagurpidi niita umbes meetri siis lükkab terad välja
19:02 13.06.2015
jarru (registreerimata)
Kui eelmisel aastal endale traktorit valisin, ei pakutud küll Mäcile surveõlitusega Kohleri mootorit. Sellepärast ostsin Husqi Kohleri 660cm2 mootoriga. Veidi kõrgema rohuga annab tunda, jaksab läbi niita, võrreldes nt BS 334cm2 mootoriga.
Veel panin tähele, et neid, kes autode kohta siin foorumis tarka panevad, neid siin teemas ei ole, ei tea, kas elavad kortermajas ja elavad seda välja siin teisi sõimates, kes on viitsinud oma eluolu veidi parandada, kolides korterist välja. Ärge olge kadedad, peab muru niitma ja lund lükkama. Saate sama raha eest diisel A6 osta, mille eest mina traktori ostsin. Nii et kadestada ei ole siin midagi, me elame siin eramajades väljaspool linna jätkuvalt halvasti. Lähen veel täna niitma.
22:55 13.06.2015
kupu_3 (registreerimata)
Tuleme maapeale tagasi. Kui palju on meil selliseid ostjaid, kes käivad täisvarustuses(roolivõim, tunnilugeja, digidisplei, keskarvuti, elektriniiduk, V2 mootor jpm) 3500- 4500€ välja? Kusjuures just nägin V2 660 ccm mootoriga Mc Cullochit, 117 lõikeorgan ja 2 tera! Ka muu teostus ja varustus oli hoopis teisest puust. Kuid hind oli ikka mõistlik. Mina ei näinud kahel Cubil ja Stigal tagurpidi niitmise võimalust. Proovisõidud kinnitasid ka seda. Hinnad jäid isegi kuni 2800-ni. Ma arvan, et on igaühe maitseasi, mille ta omale soetab. Minu nõu on lihtsalt oma rahakoti pealt võetud. Kui küsida, et milline järgmine, siis ikka jään oma liistu juurde- kas Husqvarna, Jonsered, Mc Culloch või Viking.
23:13 13.06.2015
Kaarel45689 (registreerimata)
On ka selliseid mudeleid aga enamasti profi riist ja vastava hinnaga. kalded kuni 30 kraadi.
23:15 13.06.2015
Kaarel45678 (registreerimata)
On ja erinevaid mudeleid.
07:57 14.06.2015
saalsaaler
Osta kallima otsa Stiga raider ja oled rahul.
Mitte neid odavaid !
Omal 4-veoline Park mudel juba aastaid ka kõik OK.
Niidan pidevalt mitme majapidamise ümbrust.
Hooldama peab igat masinat !
09:11 14.06.2015
rr (registreerimata)
mida arvate A-lko murutraktorite kohta. silma jäänudT16-105,4hdv2
12:11 14.06.2015
Ei ole mina näinud veel teost nii paska traktorit kui mäk. Laadimisejamad kohe algusest. Sai uus suurem mootorratta aku pandud jne poe soovitusel, kuid garantiaja jooksul seda korda ei saadudki. Täna ainult täku pill. Teisel kevadel küll garantiiajal läks tagasild hunnikusse ja nüüd olen sellega niitnud ainult kiviseid teeääri. Masin täna kolme aastane ja vast 40-50 tundi töödanud. Kvaliteet on lihtsalt s...tt, mõnipäev tagasi rehv tühi...ventiiliaugu serv veljel terav nagu skalpell, lihtsalt sööb ventiili ära jne jne. Võtad kuurist 24hp Craftsmani V2 724cc keerad võtit ja niidad edaspidi-tagurpidi, vead Atv käruga puid-vaheta õli ja õhufiltrit ei mingit keppi.
12:34 14.06.2015
maamiis12 (registreerimata)
Kui sooviksid rohkem raha panna siis Sitiga raider kindel valik, hüdrostaatiline nelikvedu teeb niitmise mugavaks, töökindlus hea, hooldada tuleb kõiki masinaid muidugi.
16:11 14.06.2015
Mul (registreerimata)
Craftsman 20- se Briksi mootoriga. Niita umbes 0,6 ha. Viies aasta jookseb vahetanud ainult õli, filtreid ja paar niiduorgani rihma. Vahel teeb ka muud tööd ning siin tulevad välja tavalise käigukasti eelised.
20:00 14.06.2015
jarru (registreerimata)
kupu-3 -----Kas sain õigesti aru sinu kommist, et MINA peaks maa peale tagasi tulema? Kohleri 660cm2 mootor on ühe silindriga ja pandud Husqvarna LTH 154 peale, tagurpidi niitmine on võimalik ja hind oli 1euro alla 2kilo. Loomulikult oli poode, kus taheti sama asja eest 300 euri rohkem, kuid ei pidanud mõistlikuks õhku kaasa osta asjaga. V2 mootorit ei ole mina siin maininud, nii et väike möödarääkimine ehk.
20:54 14.06.2015
Willem0
Kupu_3 mul on Stiga 10 aastat juba ja Kohler mootoriga ja veab käru ja niidab tagurpidi ainult seda ei mainita millegi pärast Stiga juures. Mis jutt see on et ei vea käru. Stigal on see võimalus täitsa olemas, spetsiaalne raud maksis siis 40 krooni. Miks ma tookord stiga ostsin oli malmsild, rool on liigenditega. Muidugi odavamatel mudelitel jälle on varras splint, ja kolmas argument on maapinda kopeerivad rattad niidu elemendil, sellega peab niiduki korpus kauem vastu.

http://www.stiga.org/(y1tr3155nwisxm45byowaeen)/ProductInfo.
aspx?Country_id=8&ProductInfoId=990

Muudetud 2.7.15 12:11

10:08 14.07.2015
CC hetke omanik (registreerimata)
Murumuna23 - kas saite omale traktori ostetud?
Valikus oli Teil:
http://www.husqvarna.com/ee/products/garden-tractors/ts-238/
ja
http://www.stiga.ee/toodete/stiga_ee/murutraktorid/2t1230281
-15-pc-tornado-3108-h.html

Husqvarna plussid: täissurve õlitusega mootor - võid ka tõusudel tööd teha,
Husqvarna miinused: võimsust vähe, halva mustriga rehvid, niidulaius
Stiga plussid: niidulaius
Stiga miinused: väga hea mustriga rehvid, väga kehvad pedaalid,

Õlitusvärki vaata õlifiltri järgi - kui on, siis on täissurve, kui ei ole, siis on paiskõlitus.
Jah, see annab hooldusele hinnas juurde, aga kui niidetaval alal on tõusud vms, on see suureks plussiks.

Ennem oli Husqvarna ja siis Stiga niiduk, üleeelmisest aastast Cub Cadet 1018AG mudel, seega 3. suvi sellega.
17,5 hj B&S Intek 500 ccm, 107 cm,

Mina Stigaga rahul ei olnud. Ergonoomika, niitmine ise - mulle ei meeldinud see masin üldse kui jah, niita sellega sai ja alt ei vedanud - kasutatuna ostetud ja paari aastaga müüdud edasi. Mudelit ei mäleta, üle 100 cm niidulaiuse ja paiskõlitusega oli ning man kastiga.
Husqvarna pani alguses kohe silmad särama, aga kahjuks oli tuttava niiduk ja vaid 3 kuud sain tööd teha. Ennem murutraktoreid ei olnud, seega kogemus oli selline et selle põhjal midagi soovitada ei saa.
Ise valisin Cub Cadeti ja Husqvarna ja John Deere vahel. Viimane jäi liiga kalliks, muidu oleks selle võtnud.
Husqvarnal on väga hea ergonoomika, istumisasend, juhitavus, samuti ka cub cadetil. Samas kui masinad on kõrvuti, siis ongi, et ühed asjal ühed head, teised teisel. Cubil siis kõik liigendid määritavad, võimas mootor, saab niita tagurpidi, suur kütusepaak ja näed ka, palju sees on seal. Mõnus rool, niidukorpusel 4 ratast (väga hea asi, sest kopeerib maapinda väga hästi) ja püsikiiruse hoidja ning tunnilugeja ka.
Räägin, mis siis aja jooksul juhtunud. Algus oli super. Niidab väga hästi, kõik toimib. Pedaalid head. Häirima hakkas asjaolu, et suurematel tõusudel võttis rattad ringi. See ongi selle masina suurim probleem, et rehvid on "slikid", ehk lähevad kiiresti all ringi. Sel aastal on mingi 4x juba vihmaga niidetud - täitsa pael. Nagu jää peal. Keerad rooli - ikka läheb otse ja kui keerama saad, siis saad tagaotsa liputama. Mul onulaps ütles mulle kui seda kõrvalt nägi, et mis ma mängin, nagu BMW-ga sõidaks - kogu aeg külg on ees. Ja ongi - pidamine on vihmaga eriti jube.
Teine asi mis häirib on see, et sellel mudelil on terade lülitus käsitsi - see on raske. Mulle okei, aga naisterahvale või noorukile päris raske. Samuti see korpuse üles-alla liigutamine. Ja rohkem asju polegi. Enda omal autokonks ka taga, veab 1,5x3m kerghaagist nagu nalja koos kaanega ja asjadega sees. Samuti proovinud murul pukseerida sapakat - ka sellega sai hakkama aga rihm läks libisema.
Lisaks terad ja korpus saanud kive, maakive, puitu, naelu jne. Siiani oli korras, aga nüüd sai ühe suurema rauatüki mis nüritas terad. Hetkel masin hoolduses. Mis arve ka tuleb, ja palju maksab, eks seda ole hiljem näha.
Tagarehvi augu sisse sõitnud mis lapiti ära. Rehvid siis ilma õhukummita.
Nagu näha, siis siin teemas on ka juttu ostmisest, aga kuludest ja reaalsest kasutamisest või mis antud mudeliga aja jooksul juhtunud on - ei räägi keegi.
Talvel ka paar korda väljas käinud - värskel lumel need rehvid isegi peavad. Muul juhul pole ketita midagi teha.
Põllumaast tegin muruala, nüüd niidan seda. Hetkel seal suht auklik, seega masin saab korralikult "peksa". Pakun et eluiga tulebki 10 aastat. Suurema ala ja siledama pinna korral võibolla isegi rohkem.
Ma arvan, et ma valiks ka edaspidi CC mudeli või siis prooviks Husqvarnat pikemalt või kui rohkem tööd, siis juba John Deere mudel koos hüdro ja muude tööriistadega.

Mina paneks südamele sellised asjad: lai niidulaius, automaatkast ja jalaga juhtimine, õlifilter, pedaalid ikka põranda lähedal mitte kuskil kõrgel, tunnilugeja, 4 ratast niidukorpusel, vastavalt alale ka mootori võimsus, hea rool ja hea pehme regulleeritav iste ning kindlasti tagurpidi niitmine. Juurde soovitaksin võimalusel el. terade lülitust ja võiks vaadata kergelt korpuse üles/alla liigutamist ja võimalusel parema mustriga rehvid traktori all (samas kellel sile maa, neil sobivad ka tavalised väga hästi) ja püsikiiruse hoidja. Seega John Deere, Husqvarna, Cub Cadet, Stiga, Jonsered, ja Mc Culloch.
12:39 14.07.2015
Mina Viking traktori omanikuna naudin igatahes kõiki neid omadusi oma traktoril. Välja arvatud nelja rattaga niidukorpus, aga pole sellest siiani ka veel puudust tundnud. Praeguseks töötunde kogunenud küll ainult 38, aga siiani küll väga Rahul aparaadiga. Niidetavat ala ca 1 hektar, tasasemat ning vähem tasasemat.
11:20 16.07.2015
kupu_3 (registreerimata)
Vikingu lõikekorpusel on üks hea omadus, see tõmbab küljel oleva heina omale sisse. Viimasel ajal müügis olevad traktorid on kõik millegipärast varustatud asfaldi kummidega. Murul pole tõesti nendega midagi peale hakata eriti kui mingi kallak või niiske muru.

Libe kumm(mul Cub Cadetil): http://www.husqvarna.com/ee/products/garden-tractors/ts-138/
Tunduvalt teravama pidamisega kumm(mul McCullochil): http://mehka.ee/product/mcculloch-m115-97/

Cubiga on selline asi, et kui tahad head asja, siis pead valima tippmasina, selle hinnad lähevad üle 3000 €. Mul kogemata keskklassi traktor(2500€) ja see on äärmiselt raskete ja ebamugavate juhtseadmetega koduseks niitmiseks.
13:49 22.07.2015
CC omanik (registreerimata)
Kuna oma CC hetkel hoolduses, just kontrollisin stokkeri lehte, ja kas mitte hetkel pole hea pakkumine JOHN DEERE X125, 18,5HJ, 107CM murutraktorile? 2495 EUR

https://www.stokker.ee/prod/849958296/murutraktor-john-deere
-x125-185hj-107cm

Kas see oleks otsene konkurent siis CC 1018 mudeliga ja Husqvarna T242 mudeliga (154 vms selle eelmine põlvkond aasta või paar tagasi nime kandis)? Kui jah, siis hind päris ahvatlev.
17:14 22.07.2015
Meelis Muru (registreerimata)
20:28 30.08.2015
kupu_3 (registreerimata)
Neile, kes veel ei tea, mis murutraktorid USAs maksavad. https://www.youtube.com/watch?v=U8b_M6pMv8s
20:58 30.08.2015
Vello696 (registreerimata)
Eks Eesti tahab väljaspoolt EU toodud kauba eest tollimaksu ka saada pluss lisaks käibemaksu 20% ning ega transport ka odav pole.

USA on natuke teised mudelid ka odavama otsa traktoritel (mootorid pole enamasti nii kalli seeria BS omad kui Euroopa mudelitel) Samas kui vaadata sellist mudelit, mis on euroopas müüdavaga 1:1 le siis John Deere X590 Usa hind 7790 daala ehk 6921 eurot Eestis müüb Stokker sama asja hetkel 5995 eurot

Samas X125 Eestis 2495 Euri ja Usas 1700 Euri

Sellest tuleb välja, et transport maksab hinnast väga palju ja seetõttu ei anna see kallimate mudelite puhul nii kõvasti tunda kui odavamate mudelite puhul.

http://www.deere.com/en_US/products/equipment/riding_mowers/
lawn_tractors/Select_Series_X500/x590_54in_deck/x590_54in_de
ck.page?

https://www.stokker.ee/toode/-922798040/murutraktor-john-dee
re-x590-26hj-137cm-niidutekiga
21:04 30.08.2015
Vello696 (registreerimata)
Saksas maksab x590 vabsee 9127 euri ja X125 ka kõvasti rohkem kui Eestis ehk 3689 euri. John Deere x165 hind Eestis 3500 euri ja sakas 5075 Euri.

Seega peaks olema Eesti Johnny hinnad hetkel jumala OK

http://www.deere.de/de_DE/products/equipment/riding_lawn_equ
ipment/x100_series/x165/x165.page?

13:12 03.09.2015
askeet222 (registreerimata)
Mul on lõppemas teine hooaeg McCulloch M145-107T nimelise masinaga. Niidetavat pinda ca 8000 ruutu ehk 0,8 hekarit, aega kulub selleks 3-3,5 tundi.
Masinal on variaatorkast ehk liikumiskiirus sõltub sellest kui palju pedaalile vajutad. Tagurpidi saab ka niita.
Vaatan, et selle mudeli letihind on praegu ca 2000-2100 euri, ise sain tutvuse kaudu 1700-ga kätte.

Peale õlivahetuste ja tera teritamise pole muid hooldusi või remonte vaja läinud. Kodukasutajale julgen soovitada.
19:52 09.01.2016
GTelement (registreerimata)
Kevad küll kaugel, aga samas õige aeg vankrit rautada.
Kas kellelgi on kogemust McCulloch või Husqvarna CVT ülekande ja taga sillaga. Kuidas see koormust talub ja varuosade saadavust (see tundub plastikust tükk olevat)
13:04 10.01.2016
kupu_3 (registreerimata)
Vot ei tea, omal pole ja keegi ei räägi kah. Ometi loobutakse vaikselt hüdrokastidest. Ilmselt variaatori odavuse ja lihtsuse pärast. Mul on üks hüdroga masin, enam sellist ei ostaks. Tihti libiseb läbi, selle vältimiseks tuleb pöörded põhjas hoida. Käsikastiga masinale panen käru vedades väiksemad pöörded ja väiksema käigu ning ronib igalt poolt üles ja läbi. Automaadiga isegi niites vastu mäge hakkab nagu libisema. ma pole veel sinna käru taha pannud.
14:11 10.01.2016
GTelement (registreerimata)
Tänud kupu_3, olen sama probleemi hüdrostaatilise kastiga kuulnud.

Kindlasti on juba keegi CVT-ga masinat ka väärkohelnud, et mis laguneb ja kalliks lappimine läheb? Äkki lükkab keegi sellisega lund ja oskab kommenteerida kuidas CVT pakasega kestab.
15:57 10.03.2016
Ma Tu (registreerimata)
Loobutakse hüdrokastidest odavamatel masinatel kuna need uued plastmass CVT kastid on lihtsalt nii odavad, jah, ka hammakad ja muud pudinad seal sees on plastmassist! CVT kastil pole hüdrostaatilise ees mingeid eeliseid peale hinna. Kui hüdro kastiga midagi "läbi libiseb" siis on midagi katki, kulunud või väga valesti. LTH151 sikutame pidevalt autosid ja paate. Käkmulloki CVT kastidega traktorit kindlasti üle 5000-6000 ruudu pinnale ei soovitaks. Samuti võib loobuda mõttest käruga midagi raskemat tõmmata kui kuivanud muru ja reha seal peal. Garantii ajal ilmselt vahetatakse kast tasuta välja kuna nendega on juba eost probleeme olnud aga hiljem oled selle hunniku sõnnikuga üksi. Seega lihtsam kohe pisut rohkem maksta ning osta masin, millel on korralik hürdokast, täis surveõlitusega(mitte lihtsalt õlifiltriga) mootor ja valatud esisild.
Kui tõesti raha pole siis on väga hea variant ka manuaalkast, mis on pika elueaga ja küllaltki pommikindel kuid mootorid nendel odavamatel hädised. Sõidu ajal käike vahetada sellega ei tohi!
17:22 10.03.2016
kupu_3 (registreerimata)
Ei midagi kulunud ei saa olla, masin lihtsalt uus Cub cadet. Juba niisama sõites vastu mäge poole gaasiga ja käik sees jääb masin mäe peal seisma. levima hakkab kärsakas. ja see kärsakas levib ka raskemal niitmisel/vahelduv kuppel)
18:00 10.03.2016
Ma Tu (registreerimata)
Kärsakas saab tulla rihmast. Hüdrokast kindlasti kärssama ei hakka. Rihm lõdva, midagi valesti, kallak liiga järsk, "hein" liiga pikk.
19:06 10.03.2016
Marko
Kummi ja õli põlemise lõhnad on tsipa erinevad.
20:40 10.03.2016
Ma Tu (registreerimata)
Mis õli seal hüdrokastis kärssama läheb?
20:49 10.03.2016
Marko
Kas ei vea või ei niida? Milline lõhn on?
Automaatkast vähemalt auto peal on võimalik ikka väga kuumaks ajada, muruka omast ei tea eriti midagi.
22:35 10.03.2016
kupu_3 (registreerimata)
Probleem esineb just täisgaasist veidi väiksemate pöörete juures. Igatahes eelistan kergelt lülituvaid Mc Cullochi käsikäike hüdro vastu. Saan pöörete ja käikudega mängida nagu parasjagu vaja. Mul käivad muruka taha igasugu asjad- põllutasandajad, käru, palgivedaja... Ühesõnaga minitraktori eest. Armu ei anna. Olen ka adra taha pannud. Tahan teha kartulivao ajaja kahele vaole. Tõmbab ilusti kuid kaalust jääb tagaratastel väheks. Samas on olemas ka Husqvarna motoblokk aga sellel peab ise järgi käima. Olen sellega metsast puid välja vedanud. Lihtsam oleks edaspidi mõni väiketraktor osta... Hobiaednikule pole ju palju vaja. Kahjuks võtab töö ja linnaelu suurema ajast.
23:40 10.03.2016
Marko
Vastused jäid saamata...
10:28 11.03.2016
kupu_3 (registreerimata)
Ei ole kummi ega õli lõhn- selline siduri kärsakas. pidasin seda uue masina lõhnadeks. kui normaalselt niita pöörded põhjas, siis seda ei teki. Ja läheb edasi ka. Kuigi Cub võiks veidi kergema käsitsetavusega olla. Seal on kõik rasked- heeder, käigukang, rool ja masin ise ka. Tegemist on ju MTD-ga.
Samavõimas ja ka automaadiga Husqvarna juhtimine oli tunduvalt lõbusam.
15:17 15.03.2016
peps7777 (registreerimata)
Huvitav, mis rehvid kupu_3 murutraktoril all on, et ta põllumaal sõidetud saab?
15:20 15.03.2016
peps7777 (registreerimata)
Muide, korralik ja odava vaoajaja (ajab kaks vagu korraga) saab juba 265€ eest.
13:57 31.03.2016
kupu_3 (registreerimata)
Mida pekki hinda. Vaadake Handymanni murutraktori hinda! 1900€! See 350ccm mootoriga 97 laiuse niidukiga. Kõrval on tekst, et kojuvedu ja käru(koguväärtus 245.-) on selle ostuga tasuta... No on ärimehed nossovid mõned ikka. Mina sain täpselt sama masina 550€ odavamalt. Isegi Kesko müüb 1500-ga seda sama.
07:36 01.04.2016
komvek
Hommik! Proovisin otsinguga leida posti milles mainitakse tugevamaid terasid traktorile aga ei suutnud leida. Huskil oli pärast 2000 ruutu juba nüridavõitu. Makita käsiniidukil täpselt sama teravad terad kui enne hooaega.
10:57 17.04.2016
Mihkel viimsi (registreerimata)
Kuhu kindla ei tasu minna on Husqvarna esindus viimsis. Haaber- Auto kui ei eksi. Teenindus letis alla igasuguse arvestuse.(üleolev käitumine; kirves hind; ja kui masinaga garantii rem.i minna siis kindel vastus "oled ise süüdi" et nemasd parandusega hakkama ei saa
11:00 17.04.2016
Minni Manni (registreerimata)
Samad kogemused siin. :( Kui ei taha asjaga tegeleda siis pangu kinni ennast. selline tunne et iga klient kes suvatseb uksest sisse astuda on vihavaenlane.
11:05 18.04.2016
Tuudur
Kuule, kahestunud isiksus (Mihkel viimsi ja Minni Manni).
Pole ilus mustata mingit hooldus-remondikohta püüdes jätta muljet suurest hulgast kliendiprobleemidest. Sa ei jäta sellega endast usutavat muljet.
16:16 18.04.2016
Marko
Olgu selle kahestumisega kuidas on aga jutt on õige. Ise käin sellest asutusest juba kümme aastat suure kaarega mööda.
17:01 04.05.2016
Willem0
Noo nii, sai Murutraktor Stiga Estate Tornado HST K 16/98 aeg otsa, 11 aastat igasuvist tööorjust ja peale niitmiste veel transporttööd . Niiduelement osutus liiga kulunuks ja kui uurisin et osta uus, siis jõudsin järeldusele , et tuleb etem osta uus Murutraktor. Kuna selliseid Stiga murukaid eestis ei müüda vaid on mingi Stigat välimuselt meenutav asi, siis uue Traktori valikul sai osaks teatud tähelepanekud mis otsustasid kaalukausi Husqvarna TS 346 kasuks. Vaatasin ka J. Deeri aga hind sama võimsuse juures läks liiga kõrgele. Mis kohe esimese niidu ajal Husgvarna juures natuke häiris oli pedaal mis on eraldi tasapinnal ja kui ma olin Stiga pedaaliga harjunud mis oli edasi tagasi manööverdamisel samal tasapinnal (ei pidanud jalaga väga otsima tagurdamise asendit )Husqvarnal pead jalaga seda otsima sest asub natuke huvitavalt nihkes. Muidu on kõik Husqvarna juures hea niidu laius ja mootori suutlikkus. Mootor kahe silindriga paiskõlitusega BS toodang. Niitmise aeg sama territooriumi jaoks vähenes peaaegu poole võrra ja samuti ka kütuse kulu. Eks nüüd aeg näitab kaua vastu peab. PS husqvarna 346 ja veel mõnedel 3 seeria Husqvarnadel on niiduelemendil all vahetatavad niiduelemendi äärised tugevdajad mis tegelikult ka J Deeri ees eelised lõi. Stiga niiduelemendile saigi saatuslikuks just see niiduelemendi esimene alumine serv mis lihtsalt kulus läbi.

Muudetud 5.5.16 18:40

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.