Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: INFOT MURUTRAKTORITE KOHTA

21:16 04.05.2016
kupu_3 (registreerimata)
Re: Infot murutraktorite kohta
See normaalne, peabki kuluma kui madalalt niidetakse. Kallimatel on rattad esiosas. Samas onselle esiservaga ka väga hea mulda tasandada. Ma lasen mutihunniku tulekul vastu maad ja terad kinni kui suurem hunnik.
21:46 04.05.2016
Willem0
Niiduelemendil ongi rattad all aga just need mutimulla hunnikud ja muud ebatasasused ja madal niitmine niiduelemendi lõpuks ära tapavadki
13:06 02.06.2016
15min (registreerimata)
ostsin selle Powerdrive versiooni K-Rautast mais 2016. ca 15 min lõikust ja veorihm kulunud, traktor enam edasi ei sõitnud. mccullochi kodulehe kaudu vastati, et ennemgi neil juhtunud, et rihm vales asendis ja kulub koheselt. Garantii jaoks tahtsid, et viiksin traktori remonditöökotta kohale. Seda aega mul küll pole, et rihma pärast traktorit vedada (endal pole ka haagist). Kulud haagisele ja kütusele lubasid hüvitada. Sain mehkast b-osa, kuna a-osa oleks pidanud veel Rootsist ootama. Nüüd 5 tundi niitnud. Istme plastikust kinnitused ka suht õrnakesed, üks kukkus istme sisse. Age eks näis kuidas edasi vastu peab. Aga positiivset emotsiooni ei tekita, kui uue asjaga saad 15 min lõigata.
14:45 02.06.2016
Navara3000 (registreerimata)
Ma ju räägin et Mäk on p..sk
23:12 02.06.2016
kupu_3 (registreerimata)
Kummaline kuulda sellist juttu, Juu siis ma oma Mäki ostsin enne mudeliuuendust. Ja tunnistan ausalt- hoidnud ma teda pole, pigem kõvasti vatti andnud, võsa niitnud, 300 kilost käru metsast välja vedanud, vastu kändusid korduvalt niidukiga sõitnud(nüüd sai eeder uuesti kokku keevitatud ja esirattad otseks painutatud), kõik liikuvad kohad õlitatud ja töö läeb edasi. Järgmine suurema mahuga töö peale 1,5 hektari niitmist tuleb aias korralik mullavedu. Rauaosa on täpselt sama Huskiga, ainult musta värvi.
Ainukese miinusena, mis häiris, olid niidukorpuse peal mitukümmend auku, kust sodi välja lendas ja niidukorpuse sisse keeratud pikad kruvid, kuhu jäi niidetud hein kinni ja ummistas korpuse. Nüüdseks need vead ka kõrvaldatud. Teisel töömasinal Cub Cadetil on korpus seest sile ja aukudeta, samuti ei ummistu see nii kergesti nagu Mäkil. Cub on võimsam ja laiem, kuid Mäk on kiirem ja kergem juhtida vaatamata käsikäigule. Praegu plaanin kogujaga masinat osta. Vaatasin Hondasid, üks võinuks mul garaažiz küll olla kuid hinda nähes... Selle nutsu eest saanuks kaks kogujaga 500ccm Mäkki... ja jäänud raha üle paari aasta pensujagu.
00:31 10.06.2016
kaupz_ (registreerimata)
Tundsin väikest kärsakat ja ka "jahvatav hääl oli".
Võtsin istme alt kanali välja ja ühe hüdro rulliku pealt oli rihm maas, poos kinnituse vahele ja oli suht pilbas juba.
Miks loperdab nii palju eest taha tulles u 80cm pikkuselt et maha vaja hüpata oli, ei tea. Eelmine kevad ostetud M145-97TC ikka MCCULLOCH 1900eur.
Rihma kood on 532 44 18-34 532441834 1/2" 113" (2870mm arvutades).
Ega 30km Tallinna vedamise kuludega midagi ei säästa, ju pean 40-60eur rihma ostma.

Väristab päris kõvasti kohe algusest kastist välja võetuna uuena kui terad tööle panna, sest garbussi juures on piirav kruvi, nii et hoob liigub vaevu Kilpkonn märgist 10mm mööda.

Ja see sama veorihm oli ka VALESTI PANDUD tehases, keskel on ühe rulliku kõrval see "plekitükk" mis peab vältima rihma maha hüppamist, aga rihm oli sellest üle pandud !!!! Hääl oli imelik ja märkasin paari esimese niitmise minutiga, Natuke sai rihm siiski kannatada.
00:50 10.06.2016
kaupz
jäi lisamata et töötunde on "kõvasti"
2-2,5h iga nädal niitmist ja juba teist suve, alustasin..
19:33 13.07.2016
Ilja Murumets (registreerimata)
Kas sellist murulõikajat ka olemas on millel heeder ees aga oleks hüdrakeeramisega mitte rooliga
22:34 13.07.2016
kupu_3 (registreerimata)
18:45 14.07.2016
Ilja Murumets (registreerimata)
https://www.youtube.com/watch?v=xgcvJSxxG1M

Sellel on heeder ikkagi keskel aga ma mõtlen et kui heeder oleks enne esirattaid
18:26 15.07.2016
kupu_3 (registreerimata)
No on ju heeder enne esirattaid! Juht istub esiratta kohal ja mootor on taga. Hüdrovedu ja pööramine.
19:37 29.07.2016
Murumunakoor (registreerimata)
Aga kas sellist murutraktorit ei ole millel oleks ka trimmer küljes
23:17 29.07.2016
kupu_3 (registreerimata)
09:22 30.07.2016
Murukamar (registreerimata)
Aga oskad pilti ka anda
18:57 30.07.2016
ˇ (registreerimata)
10:15 31.07.2016
Murukamar (registreerimata)
23:36 05.08.2016
Willem0
Jagaks siis oma kogemusi Husgvarna 346 seeria mudeliga. Murukal endal pole viga aga soovida annab kooste kvaliteet. nimelt oli unustatud tehase poolt esimese silla vasakusse esiratta juurde lisada üks oluline seib ja see seibi puudus tekitas sellist krigin vilinat et alguses ei saanud aru kust kohast see tuleb. Mõtlesin et niiduelemendi mõni liigend teeb sellist häält aga ei teinud. Õlitasin kõiki võimalikke kohti vigin ei kadunud. Kui see vigin tuli vasakult poolt siis mõtlesin et vaatan ratast ja kui esimest ratast vabalt veerema panin oli süüdlane teada. Lahti võttes ja võrreldes paremat poolt siis oligi arusaada vigina põhjus. See kuradima seib oli puudu. Okei asi selleks. Läksin Reginetti kustkohast ma muruka ka ostsin ja rääkisin probleemist ,et selline asi ja oleks vaja seda seibi. Garantiiaeg juuuu. suhtumine kohe selline too traktor siia. Aga mul on vaja selleks 60+60km trakatsit vaja vedada ühe faking seibi pärast mis maksab 0.50 senti max. Küsimus oli põhimõtteline. Ja suhtumine seibile järele minnes oli minujaoks negatiivne. Kuidas sa selle ratta üldse julgesid garantii ajal maha võtta ja viga selliselt tuvastada. Oleks pidanud siia tooma ja meie teeme ekspertiisi , no umbes nii. Siis seletasin neile . et ma ei oma seda traktorit siit nii kaugel et igapäev sellega siia kohale sõita. Ta on mul siiski elulisel vajalik et muru saaks 2x nädalas niidetud. Ja siin mõtlesin oma vanale STiga Estate HSTK le millega ein olnud mitte ühtegi probleemi ei garantii ajal ega hiljem. Tema veermikut ma polegi pidanud kunagi eriliselt hooldama ainul ühe korra olen määret pritsinud liigenditesse ja kogu lugu. Selline ülevaade siis hetkel Husq 346 seeria mudelist, millell ees hetkel 50 h tööd. Regineti suhtumine on kesine

Muudetud 5.8.16 23:39

11:45 06.08.2016
kupu3
Huskvarna pole enam kvaliteedi etalon. Minu selle firma trakats läks esimesel niitmisel peale ostu kapoti alt põlema. Kuna oli juba sügis, väljas õhtul veidi pimedam ja tegin viimast niitmist enna talve. Sõitsin aias tuledega, mingi 20 meetrit ja nägin vastu kasvuhoone klaasi, et tuled vilguvad kuid pidasin mingi pistiku kontakti veaks. Sain niita veel paar meetrit kui lõi kapoti alt siukse kärsaka üles... Tule juhe istus vastu summutajat ja põles nagu küünal...
Mootorsae juba ostsin teise tootja oma, järgmine niiduk tuleb ka muu tootja oma.
12:01 06.08.2016
Rein000
Ega ei ole ka teised enam need, mis olid vanasti. Kõik annavad järgi, et mingis hinnas püsida. Kui vaadata niitmise kiirust ja seadme laiust siis ise eelistan veel hetkel John Deer i. Kuigi jah, seal ka on odavama otsa massinad suht õblukesed. Hetkel kasutuses ca 10 aastat vana JD. H LTH 154 sõidab ikka pika puuga üle!
10:27 05.09.2016
John Deere traktor. (registreerimata)
Kui rihma vahetate murutraktoril, siis pange ikka originaal. Maksab veidi rohkem aga kestab oma 5 aastat.

Me mõtlesime, et oleme kavalad ning paneme odavama mis oli küll sama mõõtu aga veidi madalama profiiliga (1mm). Ei leidnud 1-1'le sobivat aga panime alla ikkagi.
Tulemusena sai niita 2 tundi ning rihm lendas ribadeks.

Rihma enne igat sõitu silikooniga määrid siis kestab ilusti.
15:42 05.09.2016
Kasutan (registreerimata)
Goodyear odavaid (vist oli 6 eurikut tk.) rihmu. Ostsin aastaid tagasi 8 tükki. Rihmaga saab 2-3 hooaega. Libisemist nad eriti ei kannata, sellepärast paigaldasin pingutile teise vedru lisaks.
17:41 11.09.2016
Rein000
https://www.facebook.com/groups/1768738380033801/
Muru grupp, võib seal ka arutleda mudelitest, markidest, headest ja halbadest omadustest.
14:23 12.10.2016
Proxi99
Siinkohal minu kogemused murutraktoriga. Kõigepealt oli dilemma kas murutraktor või raider. Nagu ikka sai määravaks raha ,sest arvestades niidetava pinnaga käia raideri eest välja oma 5000-6000 eurot ja seda ainult muruniitmiseks tundus mõistusevastane. Sai valitud Husqvarna traktor TS 342. Kuna varasemad kogemused murutraktoriga puudusid siis ei osanud ka alguses kohe tähelepanu pöörata ühe või teise variandi kasuks-kahjuks. Nüüd siis ühe hooaja kasutamise kogemuse järel võin kindlalt soovitada, et kui niidetav pind ei ole just ideaalselt sile , esineb kühme, väikesed kallakuid laugeid kraavikaldaid ja isegi mullamuti hunnikutest tekkinud ebatasasusi ei tasu kindlasti üldse mitte mõeldagi murutraktori peale v.a. juhulm kui murutraktoril on kas nelivedu või tagasilla difrilukk. Igaljuhul margil TS 342 neid kumbagi mõistagi ei esine ja probleem tõsine, sest nii , kui väikenegi mügarik siis edasi murutraktor ei lähe, kuna traktoril jäik raam kaotab väikese ebatasasuse korral üks ratastest haake ja käib kohe tühja ja edasi traktor ei lähe. Eriti hull on asi siis, kui maa ja rohi märg kas pärast vihma või hommikul, kui kaste maas. Kuivaga veel kuidagi haaret on. Tasase pinna korral ja kui niidetavat pinda pole palju siis sobib selleks ikka paremini kas tavaliine niiduk või robotniiduk. Ebatasase pinna jaoks siis kas raider või 0-pöörderaadiusega niiduk, kus mõlemad rattad taga veavad või siis teoreetiliselt difrilukuga murutraktor.
Nüüd aga Husqvarna traktorist endast. Peale tuntud nime pole just midagi järgi jäänud. Vigu palju aga toon suuremad vead välja. Terade kiirkinnituste kaitsed plastist lendasid peale esimese 15. minutise niidu järel alt ja kuna nad jäid rohu sisse siis tera hakseldas need plastist katte ka kohe puruks. Niidukorpust kinnihoidev splint tuli samuti kohe alguse lahti ja kadus ära. Võibolla oli see pahasti paigaldatud aga ei osanud sellele tähelepanu pöörata. Niidukorpus jäi keset niitmist kuidagi lohisema ja algus ei saanudki kohe aru mille viga. Niidukorpusel rohu väljaviske ava serva on tagunud kividega või teab millega lausa puruks, korpusele tekkis a 5 cm-ne lõhe. Nüüd sügisel, kui niidukorpus sai alt võetud, et teha korpuse kere pleki keevitus siis avanes kole pilt rihma pingutusrullikutest, sõna otseses mõttes olid need täiesti viltu ja käisid vastu korpust või rullikud kaitsvat plastist korpust nii, et oli lausa metalli või plasti sisse kulutanud sügavad vaod. Näha polnud seda võimalik, sest see plastis kate varjas kõik ära. Pingutusrullikute kinnitused või varred kuidas neid nimetada olid täiesti kõverdunud seega on need tehtud liiga pehmest metallist. Kuna garantii veel kehtib siis tegelikult pole mõtet neid garantiikorras parandada, sest võin küll saada uued rullikute hoidjad, kuid need on ikkagi sama pehmest materjalist, lahendus on, et võtan lahti , teen sirgeks ja keevitan tugevdused juurde. Lisaks on see niidukorpus sellise kujuga, kus niidukorpuse peale rihmarataste vahele koguneb igasugune rämps, rohi jne ja seda sealt praktiliselt kätte ei saa ennem, kui kisu see rullikuid kaitsev plastkorpus ära, see aga eeldan juba väikest remonti ja peale igat niitmist seda katet maha kiskuma hakata pole mõeldav. Ütleme nii, et kokkuvõttes olen pettunud Husqvarna kvaliteedis ja muidugi ka traktori enda võimekuses või vähemalt siis müüjadki võik ikka soovitada, õiget toodet, et kui maapind ebatasane siis pole murutraktor selles sobilik.
15:47 12.10.2016
Stiga17 (registreerimata)
Endal on Stiga Hst17 üle viie aasta niitnud umbes 6000m2 kuumaastikku kuid pole veel kordagi kinni jäänud. Korpus ja muud osad on terved ja sirged. Mõned rullikud ja laagrid olen vahetanud, aga see on ka loomulik kulu, sest vatti saab kõvasti. Sügiseti on lehekoguja vahest taga ja ka siis pole haardumisega mingit probleemi.
Päris nii ikka pole et ebatasasele pinnale traktor ei sobi, tuleb lihtsalt õige aparaat valida.
16:51 12.10.2016
MaitVaheoja
Kujutage ette, mis pinnas see olema peab kus murutraktori tagaratas õhku jääb sõitmise ajal. Muruga kindlasti tegemist pole, põllul lased ringi nagu Eestis kombeks kipub olema - ostame murutraktori v muruniiduki muru rajamiseks. Tsiviliseeritud maailmas rajatakse enne muru ning siis ostetakse masin selle hooldamiseks. :D
Vahet pole, mis masin, lahtine differ töötab kõigil ühtemoodi ja samuti kasutavad enamus traktoreid samade tootjate kaste (HydroGear, TuffTorq). Tugevam ja jäigem traktori raam on ainult eeliseks, selles ei saa küll tootjat süüdistada.
Kurat, tee oma pinnas tasasemaks ja korja kivid kokku, mitte ära süüdista siin masinat või müüjat oma laiskuses ja lohakuses!

Jõudu tööle ja vähem vingumist!
20:38 12.10.2016
G60
Minul on difrilukuga Husqvarna TS 343
Difrilukk annab palju juurde ja töötab hästi. Ma oma traktoriga vean ka lähimetsast tuulemurdu ja sinna tekkivat risu välja ja pole veel kinni jäänud. Järelkäru veab ideaalselt ja nii on väga lihtne majaümbruse mets korras hoida nagu parki.
Minu tähelepanek on hoopis see, et raam on erakordselt vedel ja metsas kukesammuga liikudes on tunda kuidas raam läbi paindub. Sellest ilmselt pole midagi ja ma loodan, et katki ta ei lähe aga raam võiks olla tükkmaad jäigem.

TS 343 omab juba ka kommunaalniiduki niidukorpust, see on hoopis tugevam, keevitatud plekist, paksude raud sevadega. Mul on siiski niidetav ala kivivaba ja niidukorpus peale esimest hooaega näeb peale puhastust välja nagu uus. Töötunde on kokku alles ka alla saja tunni.

Niiet siis valima peab õige traktori, siis on elu lill. Ma ei tea kas meil on sellist müüjat kes viitsib või oskab piisavalt selgitada ja kliendi vajadusest aru saada, see võib probleem olla küll. Mina tegin kodutöö ise.

Mul tegelikult oleks võinud olla palju suurem traktor aga see keerab jälle ilusa muru liiga segamini, vaja on kompromissi ja TS 343 tundus OK.

Millegi pärast on Husqvarna TS 343 mudeli meie regioonist ära korjanud, kas keegi teab miks? Oli müügil ainult ühe hooaja.
09:54 13.10.2016
r (registreerimata)
Proxi99 oleks justkui minu traktorist kirjutand.Oma traktor niitnud 6 tundi ja sellist õnnetust ,kui terade kiirkinnitus annab välja mõelda.Seal kinnitusel on väiksed tihvtid, mis peale peale plastmassist katete eemaldumist purunevad ja terad hakkavad loperdama ning tulemuseks on purunend korpus.Kiirkinnitusest loobumiseks on vaja osta uued laagripukid(ca 80eur tk) ja terad(ca25eur paar).
20:30 13.10.2016
Willem0
Stiga rehvid on teise mustriga ja ei libise nii kiiresti läbi. Minul oli sama kogemus husgvarna 346 , et libiseb läbi kui natike suurem kallak on ja maa märg. Stiga HSTK ronis tuimalt samadelt aladelt läbi ja ongi jäänud transport tööde tegemiseks, kuna niiduelement andis 10 aastase tööga otsad.
22:01 13.10.2016
Rein000
Täitsa huvitav jah, mis siis selle suurema ja võimsama Husqvarnaga on, et nii kehva niita. Ok, et need kiirkinnitused raskel maastikul ei toimi, see iseasi.
Mul siis väikse ja nõrga LTH 154 ga paar vidjut!
https://www.youtube.com/watch?v=X77R4ISynIs
https://www.youtube.com/watch?v=SqiKmlC2dc0
15:47 18.10.2016
Proxi99
Uurisin asja libisemise kohta Husqvarna edasimüüjatelt. Kõigepealt soovitati rehvirõhud üle vaadata, rehvile oli ametlikult ette nähtud 0,9-1 at rõhku, edasimüüja soovitas 0,4 peale lasta, tegemist ju madalrõhu rehvidega. Saame näha järgmine kevad kas toimib. Libisemiseks ei peagi ratas õhku tõusma vaid piisab, kui raskusjõud kaob ühe ratta pealt ära ja ringi ta käibki ja loomulikult edasi ei lähe. Hr. Mait Vaheojal soovitan vaadata seda youtube linki, ehk siis saab aru millest jutt: https://www.youtube.com/watch?v=g25no5EohKM. Ehk olen arvamusel, et see libisemise teema ehk on juba varemgi husqvarnani jõudnud ja sellest ka uus mart TS343 mille juba difrilukk ja muidugi ka rehvid on oluliselt parema mustriga. Kokkuvõttes kui asja ei saa siis tuleb ikka kas raideri või selle TS343 vaadata.
Terade pukid soovitas esindus vahetada, ehk need kes igapäevaselt kasutavad muritraktoreid vahetavad kohe kiirkinnitusega pukid tavakinnitusega pukkide vastu. Kiirkinnitus värk õnnetu küll.
Lisaks niiduorgani peal rihmarataste kaitseks plastkorpust soovitati samuti kaugele minema visata, olen sellega päril, sest niiduorgani peale kogunev rohi, käbid , kivid ja muu isasugune sodi mida sealt enam kätte ei saa muidu kui võta see plastkorpus maha , aga peale igat niitmist ei ole see mõeldavgi teha. Seal see probleem, kui niiduorgani peale kuhjub sodi siis see võib ulatuda kuni rihmaratasteni ja kui sinna satub mõni kivi või käbi mis võib vabalt ulatuda rihmarattani siis võib see sattuda rihma ja ratta vahele ja siis tõenäoliselt viskab kas rihma maha või lõhub koguni rihma, igal juhul see kate soovitati eemaldada ja mitte tagasi panna.
16:59 18.10.2016
CC hetke omanik (registreerimata)
Mingi 2013 kaalusin ostu, 2014 kevadel ostsin. CC1018AG ehk Cub Cadet Stokkerist siis.
Keskmiselt 2-3h nädalas niidan. Pind nii sile, aia ääred, äärekivi äärest (st lõikekorpus jääb vahel kinni),puude ja põõsaste ümbrus, palju tõuse langusi, sh ka mingi päris kõva kaldega muruosa, kus isegi vastu hoides ei taha risti küngast traktor püsti olla vaid külili kukkuda > ehk lähenemine vaid alt üles või ülevalt alla (omale ohutum). Muru selle ajaga jõuab läbi hekseldada 4000+ ruutu.
Kuludest:
2014 esimene õlivahetus, siis sügisel täielik õlivahetus koos filtriga (ise). + 2015 sügisel täis õlivahetus (stokker) + 2016 suvel teises kohas remondis.
2014 läks suvel rehv puruks tagumine. 2015 sügisel lasin puitu/metalli. Tõmbas rihma puruks ja terad kõveraks - uus rihm ja terad. Lisaks ka see, et masin krigises kuskilt ebameeldivalt. Stokkeris mingi nädal + vedeles traktor.
2016 lasin kivisse/rauda ja oligi vsjo. Kõik rihmad läksid, mõlemad terad vahetusse, rullikud olid all kulunud ja vahetati. Lisaks teine töökoda lõikas niidukorpuse pealt kõik plastikud minema, mis EL mingi seaduse pärast topitud et masinale peale vaadates ei tohi paista liikuvaid osasid. Miks ära lõigati- sest rihm kogu aeg hõõrus vastu seda (sp ka purunemise ajaks oli alati rihm jubedalt kulunud). Tulemus - lihtsam pesta, veidi oleks nagu müra tõusnud kuid niiduk teeb palju paremat häält kui selle plastkestaga. Mingi 185 euri vms oli arve, miskit pisemat tehti veel, ala vedrude vahetused, kulunud poldid/seibid jms. Lisaks pandi esisilla kokkujooks paremaks.
Lisaks kuu aega tagasi läks puruks see terade käivituse kangi tross. Maksis mingi 35 euri ja vahetasin ise. Vaat see oli selline ettevõtmine et vere maitse juba tuli suhu > kuidas on saanud üks insener nii loll olla. Tõesti, kuradima ameeriklane. Mõlemal pool trossi otsas siis :/
Lisaks vilgutas õlituld kogu aeg - paari niidukorra järel see müstiline viga lampi kadus.

Mul saab ta vatti korralikult. Niidutulemus on hea. Käivitub ilusti.
Aga tõesti, normaalse ilmaga on rehvide pidamine okei, aga märjaga/vihmaga/hommikul kastega on täitsa pael > kogu aeg käib üks rehv all ringi, pööramine on tohutu raadiusega sest lihtsalt läheb otse. Ja rehv käib ka siis alati all ringi, kui kallakul sõita või siis jätta traktor nö diagonaali pinnase peale - üks ratas ei saa piisavalt raskust ja jälle käib all ringi. Ma oleks rahul, kui diffri annaks vahepeal lukku lüüa vms.

Mis hinnangu annaksin? 3 on nagu vähe sest tööd teeb hästi ja korralikult 5 on palju, sest esineb ebameeldivat mürinat/plärinat, lisaks märgades oludes pidev saamatu drift ja sussi ringi ajamine, lisaks ka see, kuidas asjad on masinale tehtud ning tegelikult suur remondikulu (samas osa saab minu kapsaaeda visata, et pole muru kontrollinud korralikult ja mingi puit/metall maha pudenenud ja hops niidukiga selga....)
Üle 2k maksnuda oodanuks paremat kvaliteeti, kuidagi on ja ei ole kah seda. Ma ei tea, kuidas need 1200 eurise man kastiga asjad vastu peavad.

Ma paneks 4-/5. Ühesõnaga ajab asja ära, aga võiks parem(kvaliteetsem) olla.

Samas vaadates, kust pean läbi pugema, siis suurt traktorit ei ole mõtet, samuti suurema murutraktoriga pole miskit teha. Aga tõesti, oleks tahtnud miskit kvaliteetsemat. Aga kui täna peaks ostma uuesti - ma isegi ei tea mida valida.
Vaatan vahepeal krundi taga teenust pakkuvad firmat, John Deere traktor, see vaid kõliseb, koliseb ja töömehed vannuvad. Ei usu, et 4-7000 euri maksev pill parem on. Vb need 4 vedused, diisel mootoriga, mingi jõu väljavõtt ja korralikul raamil asjad....
21:26 18.10.2016
komvek
Tere. Kas vahetate sügisel trakadel või niidukitel õli? Et nagu Aiatehnikaeksperdid.ee soovitab või ikkagi ükskõik?
09:14 19.10.2016
........ (registreerimata)
Targem on asi talveks seisma jätta siiski värske õliga. Selle peale võiks juba ise tulla.
17:31 19.10.2016
Mul juba (registreerimata)
10 aastat kasutuses vananemistunnusteta trakats ja õli vahetan enne hooaega.
17:34 19.10.2016
sina
Sama siin, 2007 aasta Husqvarna ja mina olen ka kevadeti hoolduse teinud. Ainus mis, et toon niidukorpuse talveks keldrisse sooja ja roogin suurema sodi alt ära.
13:23 22.10.2016
kupu_3 (registreerimata)
Sellest veoratta läbilibisemisest tegin juba ammu juttu. Mul kaks- üks on hambulise mustriga ja teine levinud sileda laia klotsiga. Viimane on 500 ccm masina all- mootor on ise raskem ka 350 ccm-st. Ja libiseb tõesti läbi igal võimalikul juhul-. niiske hein, kallak, tõus. Teine, vanem trakats sõidab isegi mul kuivanud tiigi põhjast üles- istu veidi tahapoole ja läheb. Ka Huskil ja Mäkil kulub niiduorgani käivituse tross. Maksab teine 40 raha vähemalt. Mina aga remontisin ise ära- tegin katkenud kohast lühemaks, kõri samuti vastavalt ja vedasin trossi teist- lühemat teed pidi lõikeorganini.

Raideri ülesanne on hoopis teine- see on pigem tihedamaks niitmiseks, mitte kord kahe nädala järel ülekasvanud heina võtmiseks. Võtab küll,miks ei võta aga maha jätab paksu vaalu. Pärast pead kogujaga üle käima.
15:21 22.10.2016
Marko
Raideri jäetud vaalud võib järgmise päeva õtul kergelt üle niita, pudistab ilusti sisse ja midagi pole vaja koguda. Eks ta sammalt soosib aga see tuleb niigi.
14:38 16.04.2017
jumstük (registreerimata)
Kuna vana niiduk sai müüdud (stiga raider 2001a) Olin väga rahul 3 korda vahetasin ainult terade hammasrihma (Enda viga) hooldused/määrimised tegin ise ja uus aku, Rohkem polnud vaja midagi teha.

Hetkel huvi pakuvad endiselt Stiga/alpina, Mcculloch, Mtd, olen vaadanud ka viking traktoreid.

Millist soovitate, kas uuemad stigad on endiselt tasemel, või on kvaliteedis alla mindud. Niidetav maa on selline jämedalt 2ha (kõik ei ole murutraktori hooldada)

14:55 16.04.2017
algatuseks (registreerimata)
stiga pole kunagi tasemel olnud.
15:16 16.04.2017
Olin väga rahul 3 korda

kuidagi vähevõitu
16:17 16.04.2017
Rahul olin terve selle aja mis ta minukäes töötas, terade rihmasid sai 3 korda vahetatud vb 4 aga rohkem kindlasti mitte.

Soovitage siis mis margi traktor on parim ?
19:55 16.04.2017
ellekas5
2008 a.sai veel eekide eest ostetud Mtd ,hüdro kastiga,vahetanud kaks korda terasid ja eelmine aasta rihma.Köik muu originaal,ka aku.Sai maha müüdud ja vötsn uue ka Mtd.Eelmine oli 350 mootor, löikelaius 96,nüüd 500 ja 107.Eks paistab kuidas toimetab.
19:58 16.04.2017
Njimi (registreerimata)
jumstük õpib sissejuhatuseks kirjavahemärke kasutama, sinu tekstist on võimatu aru saada. Ära pane siis pahaks kui sind narritakse selle pärast.
20:32 16.04.2017
qp (registreerimata)
See oli hea nali!
MTD soovitajatele- palun pange sõrmed tagaporitiiva serva alla ja proovige trakatsit veidi nihutada-no seda on vaja üsnagi tihti teha. Uups, unustasin mainida, et hoidke plaastrid lähedal...

Kui sa juba mainisid Vikingit, siis ainult see. Alpina- namaitea... Kui sulle Hiina värk ikka nii väga meeldib koos hiina mootoriga, anna minna.
22:20 17.04.2017
Aga millist marki siis tasuks vaadata ?
22:25 17.04.2017
Rein000
Mina isiklikult võtaks sellise, millel on suurim niitmisekiirus, kui ajada kõrgeletõusnud üksikuid kõrsi taga, siis haige ajakadu teosammul kulgeda! Husqi ja JD kiiruse vahe on uskumatu! Lisaks veel laiem, 3 teraga niiduelement! Mul miinuseks see, et JD (John Deere) on vanem mudel ja ei pakuta kogurit kiirendiga! Lihtsalt tavatoruga ei pruugi üles visata. Aeg ajalt võtan päeva ja jalutan käsiniiduki ja koguriga maa läbi. Saab parem!
22:40 17.04.2017
qp (registreerimata)
Kõrgele ajanud heina niiduk on siiski see http://www.auto24.ee/used/1311843 . Murutraktor on majaümbruse muru niitmiseks. Sobib nödala-kahe tagant ka. Raider aga ei andesta 2 nädalat hilinemist, tema tahab heal kasvuajal isegi vähemalt 2x nädalas. Mitte et ei lõika, lõikab küll kuid ajab niidumassi vaalu nagu E 303.

Kui näed oma kodu lähedal Vikingu trakatsit müügil, osta ära. Tal see tagurpidikäik on omamoodi aga kiirelt õpitav. Tegelt on nad kõik nagu ühe mütsiga löödud. Erinevused on vaid niidukorpuses. ka Cub Cadeti kallimad mudelid teevad head tööd ega ummistu nii kiiresti. Hüdroautomaatkast tahab aga mootori pöörded põhjas hoidmist. Käigukastiga reguleerid kiirust. Käsikastiga on teine teema.
11:34 18.04.2017
ellekas5
Aru ma ei saa,mis sest traktorist sealt tagumisest otsast tösta.Mul pole 8 a. jooksul tarvis kordagi tösta.
11:37 18.04.2017
Rein000
Oled näinud,, kus madalas murus on pikalt üleval võilille varred, või siis mingid muud kõrrelised, otsast sellised tupsulised, keegi ei räägigi siin heinamaast!
11:38 18.04.2017
Rein000
Kui kaldpinnal hakkab ära vajuma, sinna kraavipõhjapoole, või kuuris rohkem seinaäärde saada, ikka tõstad, või mõnes lohus kaapima jääb ;)
16:50 23.05.2017
Proxi99
Veel pisut Husqvarna murutraktorist TS 342. Pole vist kellelegi uudis, et uus terade kiirkinnitus lahendus on üks paras ****. seda tegelikult kinnitaks ka üks Husqvarnasid müüv ettevõte. Seda toetab ka väide, et täna uutele Husqvarnadele seda komplektis kaasa ei pakuta, jah eraldi saab osta aga vaevalt keegi tahab , lisaks pidavat see suhteliselt kallis olema. Aga minule kahjuks juhtus just selline traktor millel see terade kinnitus küljes oli. Läksin siis terasid ostma ja üllatuseks ei leidnudki turult terasid kiirkinnitusele. Isegi see kes algselt traktori müüs neid terasid ei pakkunud. Lõpuks leidsin ühe asjaliku müüa kes ütles välja väga lihtsa tõe- viska need kiirkinnitused ära ja pane alla tavalise tähikuga terad. Ausalt öelda ei tulnud ise selle peale, sest eelnevalt olin lugenud foorumist, et tuleb pukid vahetada jne aga see oleks mõtetu väljaminek. Tegelikult ei pea midagi vahetama, lihtsalt võta need kiirkinnitused ära, viska nii kaugele kui jõuad, pukil on võll tähikuga, osta tavalised tähikuga terad ja juurde pead veel ostma mutrid ja seibid ja ongi kestev lahendus olemas. Lisaks neid tähikuga terasid saad oluliselt parema hinnaga turult, kui Husqvarna enda originaalid.
14:55 08.06.2017
Proxi99
eelmise kirja täienduseks pean ütlema, et nii lihtsalt ikka ei sujunud tähikutega terade allapanek. Probleemiks oli et kui kiirkinnitused ära võtta liikus tera niiduorganis üles poole mille tulemusena tera hakkas käima vastu puki kinnituspolte ja kuna teras liikus pisut üles siis hakkas tera käima ka vastu niiduorgani ülemist serva rohu väljaviske ava juures. Asja lahenduseks tuli pukid lasta veidi allapoole, selleks lisasin puki ja niidorgani vahele seibid. See lahendas sisuliselt mõlemad probleemi. Nüüd töötab nagu peab ja pole vaja karta, et see õnnetu kiirkinnitus ära laguneks.
Lisaks üka igivana probleem, kus kallakul, ebatasasel pinnasel hakkasid veorattad ringi käima, kuna difrilukku pole siis oli see üsna suur piin, märjaga üldse ei saanuid niita, ratas ühel või teisel pool käis ringi ja vedu polnud. Müüja soovitus oli lasta kummirõhud 0,4 atm peale, pean tunnistama, et pisut paranes olukord eriti just kuivaga niitmisel, märjaga suurt vahet ei teinud.
15:09 08.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Murutraktoril on lihtne kummirõhku kontrollida. Kui pöidlaga mustrile vajutades suudad mõnusa lohu tekitada, siis on OK. Kui ei, siis lase aga julgesti tühjemaks, sest tegemist ongi ju madalsurverehvidega.
01:36 11.06.2017
qq (registreerimata)
Mida soovitate, niita ligikaudu 9000m2.
Seni olen husqvarna 174 seda umbes 3.5 tunniga teinud.

Nüüd tahaks laiemat ja kiiremat.
Niidulaius peaks olema 117cm ja kiirus mida suurem seda parem.

Husqvarna TS 346 saab umbes 3000 € eest kätte. Aga millised oleks selles suurusjärgus veel alternatiivid mida vaadata?
11:24 11.06.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
pead võtma ikke 3 teraga riista ja siis selline lisavarustus https://www.youtube.com/watch?v=R_zmIwUtU1k
09:15 12.06.2017
kas see 9000 ruutu on aktiivselt kasutatav plats või lihtsalt niisama omatakse taolist tükki, et saaks seda niita?
10:26 12.06.2017
Husqu 346 oli ikka pigem sinna 4k alla. Craftsman 5000GT on letihinnas enamvähem sama, kuid mootor Kohleri 26hp, niidulaius 54".
12:30 12.06.2017
Kristo Murutraktor (registreerimata)
Küsiksin siit foorumist arvamust kahe murutraktori kohta, mida arvate, kumba valida nendest kahest?

1) https://www.bauhof.ee/murutraktor-m145-97t-603717?___store=e
t&nosto=nosto-page-product2

2) https://www.bauhof.ee/murutraktor-mtd-smart-rg-145-617152?__
_store=et&nosto=nosto-page-product2

Ning mida arvate üldse MTD-st ja McCullochist? McCullochist on veidi rohkem infot internetis, kuid MTD kohta peale nende ametliku kodulehe väga infot ei leidnud, et kui kvaliteetsed need on, või kas on?

Pole mõtet võrrelda Husqvarna ja teiste 3000-5000 € omadega, need käivad hetkel nagunii üle jõu, praegu vaataks nende kahe vahel.

Tänud!
12:48 12.06.2017
Rein000
Võta see, mis kiiremini edasi liigub. Kui kerge niitmine, siis ajab närvi, kui venib nagu tigu ja tahaks ruttu platsi korda saada!
13:27 12.06.2017
üks saemüüja ütles, et mäkullokist hoia eemale. üldiselt elus on enamvähem kindel reegel, et odav asi pikalt ei kesta. ja mtd on samasugune laiatarbe odavriist. aga üldiselt tänapäeval on juba raske leida väärt kvaliteeti- kõikjal tehakse kokkuhoiu nimel odavamid lahendusi.
17:57 12.06.2017
Rein000
See oli vanasti, täna kuulub McCulloch Husqvarna gruppi. Üks käsiniiduk on isegi parem, kui oranzis kestas ;)
http://www.mcculloch.com/ee/products/lawn-mowers/m56-190awfp
x/

Traktoreid pole uurinud nende omi. John Deere usku jätkuvalt selles osas.
18:56 12.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Kogujaga käsiniiduk esiveoga? Mul on kogujaga tagaveoga Jonssi ja kui kott täis on, siis sõidab esirattad õhus...
19:04 12.06.2017
sae ostsin eelmisel aastal.

In March 2008, Husqvarna acquired Jenn Feng outdoor products division, gaining access to the McCulloch brand in the North American market.

ehk siis pääsemaks põhja ameerika turule, tuli huskil kaval mõte bränd enda alluvusse saada. lihtne ärivõte. kvaliteeti sellised asjad ei muuda.
19:05 12.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Mäkkallok pole muud kui Huskvarna. Mustas kestas. Odavamate mudelite ,miinused on vedelas roolimehanismis- esirattad hakkavad varsti laiali vahtima. Aitab muidugi õigest kohast painutamine. Muu osa ehk töökindlus ja ergonoomika on hea. Kuigi jah, niiduorgani korpus vajanuks juba paarkümmend aastat tagasi uuendust. Niiduorgani käivitustross ei pea üle kahe aasta. Osta on kallis, tasub ise aretada. Enamasti varustatakse need multšiteradega ja koostöös korpuse kujuga ummistab ikka üsna kiiresti ja kõvasti. Väheke aitab sirgete terade ostmine. Uuesti ma seda MC-d ega Huskit ei ostaks. Odavamatest on MTD ja Cub Cadet hullemad. Kuigi viimase niiduorgan on väga hea, tõstemehanism seevastu väga raske- ka tugevale mehele.
19:06 12.06.2017
Rein000
Jah, kuna mul on uus Husqi ostetud ja tagavedu ja väiksed rattad ja rattad liigselt mootoril lähedal, siis sama teema, lisaks ei saa keerata korralikult sanga alla vajutades, kuna praktiliselt kohe on tagaots maas kinni. Sellel suurteratastega on siis rattad raami tagaosas, lisaks kõrgemal asuv "kiigupunkt" annab huvitava tulemuse ;)
https://osta-ee.postimees.ee/husqvarna-r53-svw-vedavate-rata
stega-hasti-hoitud-muruniiduk-47496855.html

Sellisele vanakesele asendust tarvis, uuema mudeliga läksin rappa, jäi linnakodu muru jaoks!
19:09 12.06.2017
Rein000
@Kupu, ma õppisin ära, igasugused jõnksud ja tugevad jõulised pöörded tuleb ära unustada. Tasakene läbikulgedes sild kestab. Pm võiks sinna käändteljel olevatele plekist paenutatud asjadele kohe tugevdused külge keevitada.
20:37 12.06.2017
fafsaf (registreerimata)
Milleks leiutada jalgaratast. Turul olevatest parim kindlasti parim niiduk.
https://www.stokker.ee/iseliikuv-muruniiduk-cc-lm3-cr53s-cub
-cadet/-408320412?searchId=553168

1.Piisavalt võimas uue tüübi Brigs Stratoni mootor
2. Tagavedu ja suured tagarattad.
3. Kott võib olla ka pilgeni täis kui aparaat nokka ülesse ei tõsta.
4. Kõik variandi niitmisel, külje peale, taha, mults, kogujasse.
5. Ning kõige parem liikumise veo süsteem MY SPEED. Masin jääb seisma kui sina seisad, masin liigub sinuga sama kiirusega. Ideaalne väikses aias nikerdamiseks ja suure maaala niitmiseks. Tagasi tõmbamiseks ei pea mingeid kange lahti laskma jne... Saab niita ka üks käsi taskus.

Ise pean tänama Stokkeri müügimeest, kes pakkus ise poes välja, et paneb bensiini ja õli sisse ning mine proovi poe ukse taga niita. Endal enamus tuttavaid ja sugulasi, kes külas käies on seda masinat proovinud on endale sama suguse soetanud. Nii, et mingi Stokkerisse ja nõutke proovi tiiru.
20:49 12.06.2017
Rein000
53 cm on lõikelaius ja mulle ei meeldi tagavedu! Esiveoga tõstad korra nokka ja kohe pööre ;)
21:12 12.06.2017
safafd (registreerimata)
Esiveoga keerates käivad esirattad samal ajal õhus lambist tühja. CC My speed lihtsalt siis kui tõstad nokka ei vea edasi. Raske on seletada asja headust inimestele, kes pole seda proovinud.

PS pole veel näinud kogumiskotiga esiveolist niidukit, mis täis kogumiskotiga nokka tõstes ei jääkski taevasse vahtima.
21:16 12.06.2017
Rein000
No ei tõsta nokka, raske seletada jah, et mis on hea ;) Honda mootor on täiesti teine klass ja mootori kubatuuri ja võimsuse vahe ka. 1,5 hektarit niites on oga lisa laiuse cm oluline ;)

Muudetud 12.6.17 21:29

01:29 13.06.2017
qq (registreerimata)
See 9000m2 krunt on uue ja vana maja peale kokku, mis niitmist vajab.

Husqvarna TS 346 on siin 3300.- Paremates kohtades ilusti küsides alla kolme)))
http://metsakaupmees.ee/Traktorid/Husqvarna-TS346-p777c61?so
rt=p.price&order=ASC

Aed osades kohtades nii tehtud, et Craftsman 5000GT 137cm läbi ei mahu.
Sobib 117cm, maks niidulaius oleks 127cm, samas võiks kahe teraga olla.

Keegi oskab öelda, kui palju selles hinnaklassis erinevate tootjate traktorite reaalsed niitmise kiirused üldse erinevad?

Palju on Husqvarna TS 346?
Craftsman 5000GT on kirjas 12.5km/h.

10:59 13.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Niitmise kiirus? 12,5 kmh? Samal ajal kui masina oma maksimaalne kiirus on 8,8 kmh. Viimane lubatud niitmise kiirus on sellel masinal 5 miili tunnis ehk 8 kmh ja seda madala ja ühtlase muru korral.
11:12 13.06.2017
G60
Minul on Husqvarna TS 343 mis on kitsam 107cm ja ka aeglasem, võibolla ca 6 km/h (ma ei leia kiirust tehnilistest andmetest, Husqvarna koduleht on väga puudulik). See on see uus LED tuledega, tugeva lõikekorpuse ja lukustuva difriga mudel, mul ilma difrilukuta pole teha midagi, liiga künklik ja palju laugeid kraave mida vaja läbida.
Igaljuhul selle 6 km/h "aegluse" juures max kiirusega niites jääb muru veidi triibuline, ühesõnaga selle kiiruse jaoks on terad liiga aeglased ja lõigates jätab juba vahele, ma ei tea kuidas seda seletada. Tera lõikepind on ju üsna lühike ainult tera otsas, ca 10cm.
Seega kes vajab kiiresti niitmist, siis peaks enne kas proovima või uurima ka terade kiirust erinevatel masinatel.
See on lihtsalt minu tähelepanek, ma niidan umbes 5 km/h (rahulik kõndimise kiirus), see on see piir kus tulemus jääb ilus ja ühtlane.
18:25 14.06.2017
Rein000
00:30 15.06.2017
Willem0
Husqvarna TS 346 liigub 10km h ja niidab sama kiirusega. Aga kui on kevadine ülekasvanud hein siis peab hoogu maha võtma. Niidan hetkel nädalas korra ja kui on kuivemad suvisemad perioodid siis üle kahe nädala korra. Niitmisega hätta ei ole jäänud. Traktor ei kannata oma suurusega vaid kitsaid kohti ja ja suuremaid pinnase kõikumisi, kuna niiduelement on suur ja jääb sellele pidama kui niidan tavaliselt 3-4 kõrgusega. Niita on ca üle 2 hektari. Aga soovitan läbivuse etaloni Stigat ka vaadata. See on hetkel küll suurem aga on ka pisut lahjemaid varjante.

http://www.stiga.ee/toodete/stiga_ee/murutraktorid/2t1945281
-17-pc-tornado-7118-hws.html

Muudetud 15.6.17 00:36

10:02 15.06.2017
Priit0123 (registreerimata)
to safafd
Esiveoline niiduk nokka ei tõsta!
McCulloch Edition1 Hond amootoriga ja ka esiveoline muruniiduk kogumiskotiga. Kui kott on muru täis siis küll nokka ei tõsta. Kergem keerata küll ja sellest saab ka aru, kas hakkab täis saama.
20:23 15.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Sellise klassi ja hinnaga Stiga ja puudub diffriblokk? Huskvarnal on olemas. Proovige niita 10 kmh muruniidukiga. Tavalisel murul lendab mu oma 9 kmh juures 6-nda käiguga nii, et mai püsi sadulas. Mida selg teeb? Rääkimata veel pöörete sooritamisest või enne takistust pidurdamisest, siis kisub küljerattad maast lahti või lohiseb blokkis ratasetga edasi.

Muidugi enamus raidereid ja Zerod on kiired küll. Ma proovisin Cub Zeroga nö tööd teha- see raisk lippas nii kiiresti, et mul hakkas paha nagu karussellil... Ma rohkem nagu rahuliku sõiduviisiga.
00:14 16.06.2017
Willem0
Kupu_3 Mõistust peab ka olema . Ma räägin võimalustest, mitte et peaksin ka kõik pööramised tegema maximumiga. Kui on sirge minek ja piisavalt tasane siis miks mitte lastagi maximum kiirusega. Nüüd Stiga juurde. Oled sa Stigaga niitnud ja tundnud nende rehvide olemust. Just nende rehvidega mis ma eelmises postituses üles panin. Mina niitsin sellistega 10 aastat ja niidaks veel. Kui poleks pidanud tegema uudismaad ja madalalt niitmisi, sest niiduelement kulus lihtsalt läbi. Ja kuna otsustain proovida võrdluseks teisi murukaid ja valikuks langes 346 siis ei ole ma temaga väga rahul. Husgvarna jah vajab diffrit, Stigale ma seda vajadust ei tundnud. Polnud selliseid probleeme. Vana stiga jäigi transportööde tegemiseks. Ja mõte liigub vägisi selles suunas , et lasen Stigale niiduelemendi uutest tagavara juppidest uuesti üles ehitada. Ja seda just selle läbivuse pärast, kuhu Husqiga ei saa sinna läheb Stiga. Ja veel Huskil sunnikul on rattad lihtsalt pukside peal siis mu vanakooli Stigal HSTK on rattad laagritel. Ma ei oska küll tänapäeva Stiga toodangut kommenteerida aga loodan , et kallimad jätkavad seda vana head traditsiooni.

Muudetud 16.6.17 00:16

17:56 28.07.2017
möödaminnes (registreerimata)
Mul neid nn McCulloch traktoreid kaks tükki. Mõlemal 14,5 mootor ja 107 niidulaius. Esimene neist veel "Partner" nimega ja teeb heina juba viimased 10 aastat, isegi aku ja rihmad on originaalid. Mitte midagi pole viga. Terad loomulikult kuluvad ja vajavad vahetust. Kännu/kivi otsa sõitmisest ka kaks korda terapuki ära vahetanud - kuid see on oma viga.

Eelmisel aastal ostsin selle uuendatud McCullochi juurde, niidab ka see ideaalselt. See piiraja kruvi on mõlemal kohe alguses ära keeratud, jõudu rohkem ja niidab tunduvalt paremini (see vaid heli pärast seal). Kuna kasutuses maakodude hooldamiseks, siis ei jõua alati 2 nädala tagant sinna, seega vahest hea kui traktor heinast välja paistab.....ei tea, isiklikult ei näe põhjust seda aparaati laimata.

23:33 01.08.2017
sisseastudes (registreerimata)
Mäk kallokit polegi keegi laimanud, tegemist on siiski 1:1-le Huskvarnaga. Töökindlus on täitsa tasemel. Niidavad nad ju kõik misiganesnimega nad on. Küll aga jätab soovida Huskvarna niidukorpuse kuju, mis ummistub teatud kohtades eriti just multšiteraga. Soovitan see välja vahetada sirge vastu.

Kõik teised teevad niidukorpust paremini.
21:40 02.08.2017
hlm (registreerimata)
Eelmisele, ise väidad, et 1:1 -le ja siis laidad Husqvarna niidukorpuse kuju. Mäkil ju sama kas pole?
No poes neid võrreldes hakkas kohe silma esisild, mis Mäkkidel prostalt plekist kokku keevitatud, Husqvarnal aga ühes tükis valatud. Roolissüteem tundus ka Mäkil kuidagi logedam...mina igatahes valisin Husqvarna, minu silmis tundus veidi kvaliteetsemalt ehitatud olevat.
11:11 03.08.2017
läbiastudes (registreerimata)
Pole siiski nii, et mis Huskvarnal on ja Mäkil pole. Lihtsalt üks must ja teine oranž. Ka mäkil on valatud esisild ja Huskil plekist- see oleneb mootorist ja varustusest.
12:18 03.08.2017
Ilmselgelt müüakse Mäki nime all ka kõige odavama otsa p..ska, mida oranzi värviga ei müüda.
20:46 03.08.2017
sisseastudes (registreerimata)
Jah, nii on, see ju odavpränd... Kui imisel on raha, siis ostab millele hammas hakkab. Mida kallim, seda täiuslikum. Muideks, viimased murutrakatsid pole ka pääsenud enam nutimaailma digitehnika võidukäikudest. Sama võimsusega mäkil ja huskil on niidukorpus, sillad, käigukast, mootor, raam, roolimehanism, kere täiesti identsed peale värvi ja kapotikaane. Sama on ka Jonsered. Aastaid muutmata tehnoloogia, töökindel. Kuid mitte puudusteta.
22:48 04.08.2017
hlm (registreerimata)
viimasele, mis mäki mudel vastab näituseks huski TS238 -ga.
23:10 04.08.2017
hlm (registreerimata)
Ok, teen ise veidi otsimistööd, Husqvarna TS238 vs. McCulloch M145-97T.
Mootorivõimsus neil üks, samuti niidukorpuse laius. Niih, käigukast erinev, huskil hüdro mäkil cvt, mäki esisild plekist, huskil ühes tükis valatud malmist, mäki niidukorpusel puuduvad tugirattad, tugevdatud serv...seega pole identne huskiga...olen enam kui kindel, et neid erinevusi on veel.
23:42 04.08.2017
kaupz_ (registreerimata)
mul MäkGullo väriseb algusest peale MCCULLOCH M145-97TC

arutelu siin
http://fin.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=161798&last_p
age=1
16:13 05.08.2017
k... (registreerimata)
Suurtel Mäkkidel on ka malmist valusild. Mine K-rauast vaata kui ei usu. Odavatel Huskidel on plekist sild ja puuduvad samuti rattad niidukorpusel. Samuti kasutatakse CVT käigukasti.
Kes loodab näiteks John Deere peale, siis selle algmudel on loodud samuti Huskvarna detailidest. Ehk siis sama nagu odav Mäkk.
Kaupz, ma sain õieti aru, et väriseb töötava niiduorganiga? Kui mootori pöörded põhja keerata kohapeal, siis värinat pole? Siis pole see seotud mootoriga ju. Kas värin ei muutu kogujaga ja ilma, paksu heinaga ja üldse ilma niitnmarta?
Mini Mäkil töötab niidukorpus sellise nagu helikopteril- täiesti vibratsioonivabalt. Mootori pöörded võimalikult põhjas.
23:00 05.08.2017
kaupz
töötav niiduorgan väriseb ja ka kohal seistes, ainult mootor üksi või koos hüdroga ei värise. panin pikema vastuse Värina teemasse.

Hüdrauliline kast on ikka mugav, kui just ainult Sirget Heinamaad ei niida.
CVT tahab tagurdamiseks kangi liigutamist?

tuttaval 6a vana MTD mis sõidab ilma Pedaali Vajutamata, kiirus Jänese kangiga.
st iga kord hoo mahavõtmiseks tuleb jalaga rihm Lõdvaks lasta, mis kulutab ka ilmselt rohkem.

Muudetud 5.8.17 23:03

23:48 05.08.2017
hlm (registreerimata)
Mäkil pole hüdrokasti üldse vist valikus? Vähemalt külgväljaviskega mudelitel.
K-rautas just neid Mäkke vahtisingi, mitte ühelgi neist seal väljas olnutest ei olnud ühes tükis valatud esisilda. Tegemist ei olnud pealinna poega ka, ju siis tippmudeleid ei pakutud. Mis see Mäki külgväljaviskega tippmudel on? McCulloch M200-117T?
11:17 06.08.2017
k... (registreerimata)
Ei tea. Ja egas meile kõiki mudeleid tooda ka. Mäkil on ka hüdrokast täitsa olemas. Kui ma omale ostsin, siis kõrval seisis laiem Mäkk hüdrokastiga. Seda plastikust CVT kasti tookord ei pakutudki. Eriti keeruline on soovitada mõnd traktorit neile, kes alati kõikse odava välja on valinud ja siis nõuavad teatud tingimusi, mille peale hakkab pihta tuline vaidlemine. Tegelt tööd nad teevad kõik- mis mugavusi sul seal nii vaja ongi. On ju teisigi tootjaid, mida siin eriti pole mainitud: Gastel Garden, Toro, Honda, Alko jms. Kirjutasin soome omasse.
17:38 19.08.2017
weng (registreerimata)
Endalgi traktori ost kohe aktuaalne. Eelarve kuni 3000€.

Silma on jäänud Cub Cadet XT1 (2355€)
https://www.stokker.ee/murutraktor-cub-cadet-xt1-os107-cub-c
adet/-497268065

Nüüd leidsin Mccullochi disainiga Creen Cuti (mudelinimi peaks olema GREEN CUT GC24VA54) Näitajad väga head (137cm, 24hj, B&S Vmootor, malmist esisild, h: 2800€).
http://tehnikasremonts.lv/873-large_default/green-cut-gc24va
54.jpg

Kas keegi teab rääkida mis loom see Green Cut on? Välja näeb nagu Mcculloch aga nimi on teine. Kuidas on on lood varuosadega kas sobivad mccullochi omad?

Cub Cadeti kohta saab infot ja varuosi igalt poolt aga see Creen Cut on tume maa. Samas näitajad on päris head. Kuna niitmisala on suur siis mida laiem lõikeorgan seda parem.
19:30 19.08.2017
k... (registreerimata)
20:16 19.08.2017
nkkhkkk (registreerimata)
https://www.stokker.ee/murutraktor-cub-cadet-xt2-ps107-cub-c
adet/-438139506

Sellest paremat ei saa 3k eest. malm sild. kawasaki kahe silindria mootor (on vähemalt traktori hääl mitte nagu brigsi pirin), normaalne iste, led tuled, nupust käivitus, bluetooth mis annab appi kaudu märku hooldus aegadest, 4 tugirulli niidutekil, laadija pesa, ülikerge rool ja põhilseks argumendiks on esisild mille pöörderaadius on ainult 17 cm ja nii suuri ja korraliku rooliotsasid pole üheldi traktoril.
16:05 04.02.2018
MIKS-MIKS (registreerimata)
Küss selline , miks Partner murutraktor ei võta gaasi andes pöördeid ülesse
16:08 04.02.2018
segusiiber ei liigu
16:13 04.02.2018
vastus lihtne (registreerimata)
traktoril on muruandur töökorras ja ei leia muru.
16:52 04.02.2018
k... (registreerimata)
muruandur---- oi mai suuda enam :-) teen sulle kuuma sauna ja läti õlle välja...
18:01 04.02.2018
MIKS-MIKS (registreerimata)
Nalja peab kah ikka saama !!! Tross küll liigub , keegi teadis rääkida , et pöörete piiraja on katki !!! Ja pidi päris kallis asi olema , mingi 230.- eeri . Kas põkal üldse mingit piirajat on ?? kas on keegi kursis sellega
18:03 04.02.2018
tross ja segusiiber erinevad asjad, see ju labane karpa mootor

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.