Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PIIRATUD JUHTIMISÕIGUSEGA ÜKSI SÕIT

14:00 24.08.2004
mmm (registreerimata)
Piiratud juhtimisõigusega üksi sõit
Mul on piiratud juhtimisõigusega juhiload. Ma võin sõidukit juhtida, kui minu kõrval on isik, kel on juhiluba olnud vähemalt 2 aastat. Aga oletame nüüd, et see isik puudub ja ma juhin sõidukit üksinda ja jään politseile vahele. Kuidas mind sel juhul karistatakse ja kas ma saan trahvi või võetakse mul load ära?
Karistus ei tohiks ju väga suur olla. Ometi olen ju näinud sama
palju vaeva, kui pärisjuhiloa saaja ja teadmisi ja oskusi on täpselt
sama palju. Võib-olla sõidan isegi paremini.

Aga kuidas mind selliseteo eest karistatakse?
14:10 24.08.2004
Käsnakalle (registreerimata)
Re: Piiratud juhtimisõigusega üksi sõit
Milleks üldse vaja üksi sõita? Nii noortel pole veel sellist ohutunnet ja vastutustunnet. sellepärast peabki keegi kõrval istuma. Sõber sai sellise asja eest trahvi 300 krooni, aga tegelikult võrdsustatakse selline rikkumine lubadeta sõiduga. Ja kui satud mõne rangema politsei sülle, siis oled oma lubadest võibolla ilma ka. Minul on veel 8 kuud nende lubadega sõita, pole siiani üksi sõitnud ja ei sõida ka, panen mõne sõbra kõrvale ja läheme, aga pole erilist isu vahele jääda. nimelt, kui ma täisload saan 18 aastaselt, ei pea ma enam vahtralehega sõitma ja ma ei taha seda ära rikkuda.
17:36 24.08.2004
mmm (registreerimata)
Ma kahtlen selles, et täisjuhilubede saajal on parem vastutus- või
ohutustunne. Ma olen 16 ja keegi teine (täisjuhilubade saaja) 18.
Kas on siis kohe reegel et kui oled täiskasvanu tunned asja paremini
ja kogemusi on rohkem. Vaevalt, kuna õppisin autokoolis väga
kõvasti ja sooritasin eksamid esimese korraga. Autosõitu alustasin
juba 11 aastaselt ja selle 5 aastaga peaks kogemusi küll tulema.
Aga 300 krooni ei ole ju ériti palju.

Muide kui sa saad täisjuhiload pead sa küll kaks aastat vahtralehega
sõitma.
17:44 24.08.2004
käsnakallele (registreerimata)
nii nagu ka eelmine (mmm) mainis, on tõesti nii et kui saad täisload, pead ikkagi 2 aastat vahtrakaga ringi kimama
17:52 24.08.2004
pgt (registreerimata)
ma arvan samuti et nii noortel ei ole õiget ohu- ja vastutustunnet, aga see ei kehti kõigi kohta. mul on juba ammu läbi käinud mõte et piiratud juhiloa omanikel võiks olla võimalus teha ära need viimased 10 kysimust teooriaeksamil, + siis mingine sõiduvilumustest või midagi, et vaadata kas inimene on võimeline üksi hakkama saama. samuti võib ju teha ka iq testi.

ise sain trahvi 1500, piiratud juhiloaga, mida mul kaasas ei olnud. ei olnud ka vahtralehti ega sõidudokumente :) . oli vaja väike sõit teha, kiire oli.

ps.ma arvan et sõidan ja saan liikluses paremini hakkama kui nii mõnigi pikema staašiga autojuht.
18:34 24.08.2004
No seda küll, aga mõelge, kui saaks üksi sõita, siis tuleks siuke lubadetegemise buum, et jube... üldiselt ei akka vastu vaidlema...
Aga ma saan 18 aastaselt vahtralehest lahti seetõttu, et ma tegin koos B katekooriaga ära ka A1 katekooria ning selle A1 katekooria loa pealt akkas jooksma esmase juhiloa staaž, niiet B kat.-i vahetan ära ma ära, kui saan 18 ja siis veel kuu aega vahtralehte ja peale seda saan täisload...
segane tekst aga jummala õige!
18:35 24.08.2004
selgituseks siis, et kui muidu akkab esmase juhiloa staaž jooksma 18 aastaselt, siis A1 katekooriaga akkab jooksma alates lubade tegemisest ja ma tegin nad kohe ära kui 16. sain
18:44 24.08.2004
mmm (registreerimata)
Kurat sa oled kaval. Aga ega see vahtraleht halba ei tee. Sõitmist
see ju ei takista niiet mul suht kama.
Muideks kuulsin üht asja, et kui sul on piiratud juhtimisõigus ja
rikud kuidagi korda (ületad kiirust, sõidad ilma lubadeta), siis
täisjuhilube saades pead sa 2 aasta asemel kandma vahtralehte
4 aastat. Lehes oli alles juttu. Äsja nagu täide viidud seadus.
Üks rikkumine annab nagu 2 aastat vahtralehe kandmist juurde.
Ma ei ole ses küll 100% kindel, aga kas keegi on veel sellisest
asjast kuulnud?
19:28 24.08.2004
asdf (registreerimata)
Viimati kuulsin küll sellist asja, et kui vahtralehega sõitmise ajal load ära veõtakse (näiteks 3kuud), siis pärast 2 aastat vahtralehti pead veel boonusena selle 3 kuud sõitma lisaks esmastega.
Teema on kuidagi segane. Kas vahepeal on mingeid postitusi kadunud või miks selline segadus?
19:43 24.08.2004
Leo (registreerimata)
Kui 16 aastaselt (oma synnal) load saad, siis ei pea 18 aastaselt enam vahtrakaga sõitma. Räägin omast kogemusest.
19:50 24.08.2004
MA olen sama juttu kuulnud hiljuti, mis asdf kirjutas. Aga rikkumise korral jah vahtralehega sõitmise aeg pikeneb küll, seda täpselt ei tea, kui palju.
19:51 24.08.2004
666 (registreerimata)
19:53 24.08.2004
pets (registreerimata)
ma tegin alles piiratud juhtimisõigusega load, tahtsin ka a1 teha ,aga seadustes tekkis mingi muudatus ning ma ei saanud a1 ja b1 koos teha ja siiamaani ei saa aru sellest miks ei saanud, kas sain õigesti või valesti aru. Ja minu arust see a1 ei loe, kui saad 18 sõidad veel 2 aastat vahtralehega, vähemasti olen ma nii aru saanud, kuid tõtt öelda oli mul nende lubade ajamisega tükk jama, kõik eksamid läbisin küll esimese korraga, aga tekkis palju küsimusi. load tegin 07.01.2004-27.03.2004.
20:12 24.08.2004
mmm (registreerimata)
Mind just huvitab see, et kas peab siis veel kaks aastat vahtralehte kandma, kui mul piiratud juhtimisõigusega juba 2 aastat
kantud ? Üks räägib üht, teine teist juttu. Sellele küsimusele
pole ma siiani vastust saanud.

Aga selle karistusega. Võibolla on asi tõesti nii nagu asdf kirjeldas. Tegelikult ma ei lugenud seda lehest vaid minu vanaema
rääkis seda mulle. Õnnitles ja hoiatas, et ole ettevaatlik.

krt üht asja tahaks veel teada. Noorjuhil on kiirusepiirang
90 km/h. Kas see kehtib siis kui ma vahtralehte kannan või...
20:26 24.08.2004
pets (registreerimata)
jah sa pead veel kaks aastat vahtralehtedega sõitma ehk siis kokku 4 aastat ja kiiruse piirang 90 kehtib seni kuni sul vahtralehed peal, nii et kui saad 20 siis saad vahtra lehtedest lahti ja võid ka kiiremini kui 90 sõita lubatud kohtades muidugi
20:30 24.08.2004
pets (registreerimata)
to käsnakalle

Tekib kysimus et milla sa need piiratud juhiload tegid, ja oled sa kindel et a1 sõidustaaz loeb midagi b kategooriale, sest et kui piiratud juhilubadest lahti saad tulevad algaja juhiload mis kestavad kaks aastat ja lõpevad libeda ja pimedas sõitmise eksamiga ning alles siis saad lahti neist. Minu arust käib see nii võib olla varem ei olnud nii, aga nyyd kll peaks olema.
11:53 25.08.2004
asdf (registreerimata)
Fakt on ju see, et piiratud ja esmaste juhilubade omanikud peavad sõitma juhilubadega. Pärast piiratud juhilube(18a saades) saad sa omale esmased juhiload ja 20 aastaselt saad sa omale päris load. Niiet kui sa ei saa just 18a kohe päris lube, siis kärutad kuni 20a kapsalehtedega.
Kas esmaste ja piiratud lubadega üle 90 ei või liigelda? Kus see täpsemalt kirjas on? Ei teadnudki seda asja. Ei usu eriti, et miilitsaid see kotib, aga kasulik oleks teada.
12:22 25.08.2004
reaalus (registreerimata)
Piiratud juhtimisõigus ja juhiluba kehtib kuni selle omaniku 18-aastaseks saamiseni.

Esmase juhiloa saamiseks peab piiratud juhtimisõigust omav isik sooritama teooriaeksami ja sõidueksami teise järgu e. ainult linnasõidu. Nenede soortiamisele järgnevalt väljastatakse esmane juhiluba.

Esmasel juhiloal : Algaja juhi tunnusmärgi kasutamine kohustuslik. Suurim lubatud sõidukiirus 90 km/h.

Isikule, kellel esmase juhiloa kehtivuse ajal on liiklusalaste õigusaktide nõuete rikkumise eest mootorsõiduki juhtimisõigus peatatud või ära võetud kokku vähemalt kuueks kuuks, väljastatakse esmase juhiloa tähtaja lõppemisel uus esmane juhiluba, mille tähtaeg on võrdne mootorsõiduki juhtimisõiguse peatamise või äravõtmise tähtajaga

12:39 25.08.2004
to pets: load tegin eelmise aasta kevadel. nüüd see kevad mis tuleb 28. aprillil vahetan piiratud õigusega load esmaste vastu (millega peab 2 aastat sõitma). Aga 27. mai vahetan a1 load lihtsalt a vastu. ja nende lubade peal jooksis juba 2 aastat esmase juhiloa staazi ära, niiet peale 18 saamist pean veel ühe kuu vahtralehega sõitma. Asi on jummala õige, ma muidu poleks teadnudki, aga ARK`is töötab tuttav ja too rääkis, et selline värk on.
13:06 25.08.2004
mmm (registreerimata)
Ma ei pea ju täpselt kaks aastat oma piiratud juhtimisõigusega sõitma. Ma teen nii, et kolm kuud enne 18 saamist teen esmase juhiloa ja kui 18 saan lõpeb piiratud juhtimisõigus ja
saan kätte esmased load.
07:28 26.08.2004
to käsnakalle (registreerimata)
kas see sinut tuttav töötab seal koristajana, et sellist juttu ajab.
17:21 26.08.2004
Tegelikult mitte. Kui ei usu, mine küsi ark-ist, et kas kui 16 aastaselt teha A1 kat. kas siis nende lubade pealt hakkab esmane juhtimisstaaž jooksma või mitte. Kui sa just koristajalt ei küsi, siis saad õige vastuse ka :)
20:01 26.08.2004
asdf (registreerimata)
Väga huvitav see A kati staaži jutt, aga ma kahtlen, kas tõesti asjalood nõnda on. 18a saad sa esiteks A-kati piiranguga kuni 25kw, mitte piiranguteta A. Minu teada tsikliload ei mõjuta kuidagi B-kati. Vastupidi küll oli vist nii, et kui tavaline B-kat käes(mitte esmased) ja teed A-kati, siis saad kohe piiranguteta A. Minu teada A1 kati staaž on sama oluline kui piiratud juhilubade staaž, ehk siis seda ei arvestata kuskil. Keegi pädevam isik võiks seda kommenteerida, sest hetkel Käsnakalle ajab üht jura ja teised väidavad vastupidist, nii et kaldun arvama, et multikakangelane millestki valesti aru saanud.
22:24 26.08.2004
ma ei pea sealt küsima, sest ma seotud selle asutusega ja juhilubade väljastamisega
12:03 27.08.2004
kurat küll, kui ei usu, on enda probleem. Mul on igastahes 16st eluaastast esmane juhtimisstaaž jooksnud... niiet mul ükskõik kas usute või mitte. A1 kat-i lubade peale on kirjutatud Eritingimused: Esmane. Sama, mis kui teed 18 aastaselt load ja saad esmased load... ddaah... Ja kuidas kurat to Käsnakalle sai tööle juhilubade väljastajana, kui asjast mõhkugi ei tea... :S
12:44 27.08.2004
kasva suureks ja ära räägi mingitest üraegsetest määrustest. Ära levita valeinfot siin ning helista ark-i 6201270.
12:48 27.08.2004
ja, kui poleks paha enne siin pasundamist tutvuda hetkel kehtiva määrusega
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=788526
13:01 27.08.2004
sass (registreerimata)
irw... sõidumehed kõik kõvad, aga seadusi ja eeskirju ei tea. sellepärast need piirangud ongi, et kui enne midagi pähe ei hakka, siis selle aja peale küll.
on siis nii raske seadusküsimuse (seda et mingi tehnilisel küsimusel foorumist nõu küsida, pooldan täielikult) korral internet lahti teha (või veel parem ARK-ist või kasvõi politseist küsida) ja seadust mõttega lugeda ja mitte kuulata kellegi tuttava, kes omakorda kellegilt kuulis mingit urban legendi.
seaduses ilusasti kirjas, kui kiirest võid sõita, milleks ja kellele load antakse jne.
head tutvumist.
13:13 27.08.2004
juhiluba (registreerimata)
kuule, käsnakalle, mis puudutab juhiloa väljastamist, autokoolides õppimist ning sellega seonduvat ning linki, mille siia panin, siis olen valmis vastama ning selgitama nii nagu need tegelikkuses ka on, toetudes eeskirjadele, määrustele ja liiklusseadusele.
15:33 27.08.2004
kle to Käsnakalle... anna oma meiliaadress... ma saadan sulle A1 kat.i lubade pildi, siis näed, et sealt jookseb esmane juhtimisstaaž... inimesed ka ei usu, kui ise kurat ei näe..
15:45 27.08.2004
ma olen neid juhilube piisavalt näinud, kuid kahjuks on hetkel olukord selline, et B-kat. esmane juhiluba väljastatakse kas pärast koolitust alates 18 a. või pärast piiratud juhtimisõiguse lõppemist 18.a-lt ning juhistaazi loetakse ainult B kat-i järgi. Esmase B-kat juhiloa kood 101 kehtsetab nõude : Algaja juhi tunnusmärgi kasutamine kohustuslik. Suurim lubatud sõidukiirus 90 km/h.
See, mida sinu tuttav rääkis on juba mitu head aega kehtetu. Kahjuks.
Vaata seda linki, mille siia panin ja loe tähelepanelikult läbi, siis on sinul ka asjad selged.
16:04 27.08.2004
djzuuz
Kunagi oli see tõesti nii, et tegid 16 aastaselt a1 kati ära ja said 18 aastaselt "õiged" b kati load ka kätte. Minu teada aga enam ARK'i ei luba niimoodi teha. Seda öeldi meile ARK'is siis, kui läksime samuti nõudma a1 kati tegemist, kui mede pisut vanem klassivend sedasi endale need "õiged" load hankis. Tänapäeval enam niimoodi ei saavat!
16:46 27.08.2004
mmm (registreerimata)
Kuidas paganamoodi saab nii olla, et ma teen mootorratta juhilube
ja saan 18 aastaselt järsku autojuhiload??? Kaks täiesti erinevat
asja!!! See teema on üldse mõttetuks läinud.
13:03 01.09.2004
lauri1 (registreerimata)
aastaid tagasi toimis tõepoolest asi nii, nagu käsnakalle seletas
21:56 17.12.2004
Alex (registreerimata)
Minu sõber sai 6000 kr. trahv. Ma mõtlen, et selline seadus(piiratud juhiloaga) on kõige rumalam
21:53 18.12.2004
mina (registreerimata)
ma olen kuulnd...kas on selline jutt õige...et on võimalik saada kui on olnud piiratud load enne...siis teen korduseksamid..ja saan isegi 1 kuu enne synnipääva load kätte?
22:22 18.12.2004
??? (registreerimata)
To.mmm.
See palju sa selle eest trahvi võid saada!? See oleneb antud politseniku tujust ja paljudest muudest asajoludest. Igal juhul ei soovita seda katsetada...
11:47 19.12.2004
Alex (registreerimata)
to mina
On võmalus teha eksamid uks kuu enne sünnipäeva aga juhiluba sa saad kätte ainult pärast sünnipäeva
17:48 20.12.2004
Erci (registreerimata)
Hea nali on see, et see 2a staaziga juht võib olla su kõrval purupurjus või ükskõik mis olekus, suur kasu siis temast:)
15:33 09.02.2005
pedro (registreerimata)
olen 16 algul mõtlesin et teen need piiratud load ära aga siis mõtlesin ümber ja nüüd kui vaja siis vahest sõidan niisama. parem siis kui olen 18 siis ei pea uuesti tegema eksameid....
17:38 16.02.2005
Indrek2 (registreerimata)
Case on pigem selles et oled alaealine ja ei ole mitte oma tegude eest täiel määral vastutav.
19:34 19.02.2005
to mmm (registreerimata)
oskusi ja teadmisi SAMA PALJU!!!!!??????üks selline SAMA TARK sõitis mulle alles tagant otsa!auto kahjustus 40000.endal on kael vigastatud,pead liigutada ei saa!hea,et vastassuunda ei lükanud mind.mis kõik siis oleks saanud...
nii targad on 16 aastased...
23:11 08.04.2005
nõus (registreerimata)
nõus et 16 aastastel on ohutunne ja sellised asjad väiksemad
aga see ei kehti loomulikult kõigi kohta!
eks leidub igasuguseid
10:50 25.04.2005
Tõnu (registreerimata)
Jäin laupäeval piiratud juhilubadega vahele üksi sõites ja õnneks lasti ära (trahvi ei tehtud vaid suuline hoiatus)! Ähvardati load ära võtta ja 3000kr trahvi! Vahepeal on mingi teema et kaks karistust korraga ei saa olla!? Oskab keegi öelda kuidas praegu lood on?

Ise enam rooli eriti ei taha üksi minna (st, et ilma kõrvalistujata)!
20:32 23.05.2005
kaido (registreerimata)
ma sooviks teada et kas on võimalik või ei ole teha lube mis lubavad sõita üle 25kw mootorattaga?mul ei ole olnud ennem ei auto ega mootoratta lube nii et staas puudub kas lubade tegemisel on vajalik staas või vanus ise olen 24a vana?
22:57 24.05.2005
Riho (registreerimata)
Sõitsin ka kunagi piiratud juhilubadega ja jäin politseile vahele sellega, et kedagi kõrval ei olnud, aga nad trahvi mulle ei teinud. Kui 18 sain, siis sain omale õiged load ja ma pidin kandma rohelist lehte veel 2 aastat, aga kahjuks ma ei jõudnud neid lõppuni hoiada, sest jäin 4 kuud tagasi lubadest ilma, kuna tekitasin üliraske liiklusõnnetuse ja nagu rohelineleht ikka on load kohe läinud. Seega sõidan hetkel ilma juhiloata, mida küll heaks ei kiida, aga kuidagi on vaja juu saada liikuma.

Ärge põdege rohelistlehte peale panna, sest rohelineleht võib sõita kuni 90km/h ja ametlikult on ainult suurematel maanteedel lubatud sõita 100-110 km/h (täis juhiloal). Ja kui te ületate kiirust kuni 10km/h rohkem, siis seaduse silmis ei saa te trahvi, sest igal autol võib kiirusenäidik mingilmäärel valetada ja selle eest ei ole määratud trahvi.
Aga rullnokad võivad ennast põlema panna, sest ühe rullnoka pärast jäin lubadest ilma.
13:57 21.06.2005
Silvo (registreerimata)
Kas nende nn. piimalubadega üldse talvel või pimedas tohib sõita?
14:33 21.06.2005
Umx
Riho (registreerimata), kes siis õnnetuse tekitas, rullnokk või Sina? Või Sina = rullnokk?
20:52 21.06.2005
olev (registreerimata)
piimakatega oli mingi jama ,et ei tohtinud liigelda libedaga ,pimedaga
ja mingi ettenähtud tundide arv päevas.
00:18 22.06.2005
redis (registreerimata)
krt mis seal salata, ma lasin 2 aastat 16-18 poolikutega ja 15 aastaselt lasin õppesõidu märgiga ja ptu..ptu..ptu... politseile vahele ei jäänd ja mingit õnnetust ka ei põhjustand... kui juba korra autoselga oled istunud siis ega nii kergelt enam ära ei saa ;)
01:20 25.06.2005
moxx (registreerimata)
Selliste teemade tõttu hakkataksegi poolikutega ja ilma kõrvalistujata sõitma ringi. Siit teemast saadakse julgust ja võetakse kätte ja minnaksegi linnapeale vurama. Mul muidu hetkel esmasedload olnud juba aastaaega, aga politsei pole kordagi kinni pidanud ega kontrollinud lubade olemasolu. Siis pole midagi imestada, et ilma lubadeta sõidavad nii palju, kui kontrolli enamasti pole
16:57 17.10.2005
matu (registreerimata)
vahepeal oli mingi sjuke deela lehes et need piiratud juhtimisõigustega võib sõita üksi ka aga mingi hommiku 7-st õhtu 8-ni oli mingi värk aga ei tea kas see seadus vastu ka võeti võüi mitte nii et kui keegi on ARK-iga seotud äkki annaks lisa infot selle kohta?

ette tänades
23:28 18.10.2005
njaa (registreerimata)
Selline asi oleks küll suht normaalne. Endal ka piiratud juhiload aga üksi ei sõida. Auto järele aga on suht suur vajadus, sest elan Tallinast väljas sellises kohas kuhu bussiga on viis korda raskem saada kui Tartusse, niiet komentaatoritel kel endal on auto olemas on muidugi lihtne öleda, et nn nolgid bussiga sõidksid. Ei usu et kelleligile meeldiks poolteist tundi -15 kraadiga bussipeatuses istuda. Vastutus- ja ohutunne aga oleneb ikkagi inimesest, ei saa väita et kõik piiratud juhtimis õigusega juhid halvemini sõidaksid. Põhimõtteliselt on ju ARKi linnasõidu- ja platsieksam samad, teooria on jah 10 küsimust vähem aga autokoolis tehakse ikkagi kõigile ühesugune teooriaeksam.
Aga et kohe mingit suurt buumi sellest ei tekiks võiks olla piiratudlubade saamine väheke raskem. Eriti kui tahad üksi sõita.
07:16 19.10.2005
... (registreerimata)
Kui anda 16 ja 17 aastastele üksi sõitmise õigus siis ütlevad 15 aastased et mõnel neist suurem vastutustunne kui 16 aastastel.Järgmiseks alustavad 14 aastased sama juttu -olgu anname nendele ka üksi sõitmise õiguse siis hakkavad 13 aastased vinguma....Kuhu me niimoodi välja jõuame??Mõned aastad tagasi enamus inimesi ootas -15 kraadiga bussi,miks tänapäeva noored nii hädised külmavaresed on?Lapsik hädakisa et ilma autota ei saa elada!!Kui ostadki mingi paaritonnise diiselrondi siis külmetad koos autoga metsavahel ka -25ga.AAMEN.
13:44 09.07.2006
marks (registreerimata)
ok..ma olen teema läbi lugend...aga ma ei saandud ikkagi aru ....kas siis on mingi seadus tuld et võib 16a. üksi sõita...ja kui ei siis kui palju selle eest väänatakse...
18:04 09.07.2006
126
ARK i tuttav ütles et sisuliselt võrdub se lubadeta sõiduga.Ja see isik kes on olnud lubade saamisel käendajaks saab piki päid ja jalgu nii et tolmab.
14:46 17.01.2010
Daiger (registreerimata)
Tahtsin küsida sellist asja, et kui ma olen 16a ja mul on "piimakad" siis kas keegi teab mis on miinimum ja mis on maksimum karistus/trahv üksinda sõidu eest?
23:49 17.01.2010
R. (registreerimata)
Esiteks loe teema läbi - vastus küsimusele siin olemas. Teiseks kuulus varemalt lubade saamise juurde "kohustuslik kirjandus" Liikluseeskirja ja Liiklusseaduse näol, kus samuti vastus Sinu küsimusele ilusti olemas ( kuni 100 trahviühikut e. 6000 EEKi.
13:53 20.01.2010
Daiger (registreerimata)
Aitäh vastuse eest.
Lugesin teema läbi aga on öeldud ainult ,et keegi on saanud 6000 trahvi ja keegi hoiatuse ja nii aga ma ei saanud sellejärgi aru mis on maksimum.
Mul veel lubasid ei ole aga ma lihtsalt tahtsin teada ,et mis oleks maksimum trahvi summa kui mul oleks load ja üksi sõidaks.
22:45 18.05.2013
kretulja
Kui mul istub kõrval 2aastase sõidustaaziga inimene kes on 18aastane ning see 2 aastat mis ta sõitnud on, on 16-18 aastaselt piimakatega sõidetud, kas see loeb ka siis? Või peab olema see vähemalt 2aastat sõidustaaz 18-20 aastaselt sõidetud?
13:55 20.05.2013
mina75 (registreerimata)
Kõrval peab olema seaduslik esindaja või seadusliku esindaja kirjaliku nõusolekuga isik. Sellel isikul peab olema kehtiv B- kategooria juhiluba vähemalt kaks aastat. Selle kahe aasta hulka ei arvata aega, mil tal oli piiratud juhtimisõigusega juhiluba ega ka aega, mil tal oli esmane juhiluba. Seega ei saa kõrvalistuja olla noorem kui 20.
14:00 20.05.2013
mina75 (registreerimata)
Parandan. Isik ei saa olla noorem kui 22.
10:56 21.05.2013
Omal nahal kogenud (registreerimata)
Sain samuti piiratud juhilubadega sõitmise eest trahvi. Paragrahv on nii lubadeta sõidul kui ka piiratud juhilubadega sõitmisel ilma kaheaastase kogemusega juhi kõrvaloluta sama. Väga huvitav, mina, kellel load olemas saan sama moodu trahvi kui nt 10 aastane poiss, kellel pole lube. Aga jah trahvi sain 2700 krooni omal ajal. Ja lisaks vahtraleht peab ka olema 18 aastaseks saamisel.
12:34 21.05.2013
karvanejakole
Pole siin imelikku midagi, kui ei ole vastava kategooria juhtimisõigust, siis ei olegi. Sama kehtiba ka nt C-kat puhul, keegi ei arvesta B-kati olemasoluga.
20:05 07.12.2014
vagrant (registreerimata)
Tere.
Poeg jäi politseile vahela,istus roolis maja ees ilma vanemata,isegi ei liikunud paigast. 80€
21:17 08.12.2014
R. (registreerimata)
Ei usu hästi - ehk räägid täpsemalt.
11:05 10.05.2017
piiratud juhtimisõigus (registreerimata)
kas keegi viimasel ajal ka trahvi on saanud üksi sõites piiratud lubadega? Kas see on tõsijutt et kuni 200eur trahvi ja midagi muud ei mõjutagi et kui nüüd paari aasta pärast tahan täislube kätte saada? On keegi selle asjaga rohkem kursis?
14:15 10.05.2017
maaks
Liiklusseadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.
Karistusseadustik: https://www.riigiteataja.ee/akt/120122012012?leiaKehtiv
§ 47. Rahatrahv
(1) Kohus või kohtuväline menetleja võib väärteo eest kohaldada rahatrahvi kolm kuni kolmsada trahviühikut. Trahviühik on rahatrahvi baassumma, mille suurus on 4 eurot.
Eelpool toodule tuginedes julgeks väita, et lubadeta sõit (mida ÜKSI piiratud lubadega sõites kahtlemata on) toob kaas kuni 800€ rahatrahvi.
Lisaks alates teisest korrast võidakse ka vangi panna :-)
§ 4231. Sõiduki süstemaatiline juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt, kui see on toime pandud süstemaatiliselt, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.
16:42 10.05.2017
uhhuuuu (registreerimata)
Piiratud juhtimisõigusega isikul on ju juhtimisõigus olemas- sõites ilma lapsevanema või lapsevanema poolt volitatud kõrvalistujata , kellel on B -kat vähemalt 2 aastat, on max trahv 80 eur. Tegu ei ole mitte lubadeta sõiduga vaid muu rikkumisega. Lihtne!
18:01 10.05.2017
tiit_ (registreerimata)
Kõrvalistujata sõit on võrdne juhiloata sõiduga.
18:07 10.05.2017
tiit_ (registreerimata)
Siin on Sirki vastus aastast 2004. http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=28535

"Täna käsitleb politsei seda situatsiooni juhtimisõiguseta juhtimisena, so trahv kuni 6000 krooni või arest.
"
18:17 10.05.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Ilma juhiloata võib sõita aga ilma juhtimisõiguseta mitte
21:50 10.05.2017
piiratud juhtimisõigus (registreerimata)
See 2004 aasta asi on tänaseks vist aegunud, seal on ka kirjas et körval olev isik vöib joobes olla aga nüüd enam ei tohi ja isegi lubadel on taha kirjutatud see. Mötlesin et kui jään vahele üksinda söites siis peale trahvi Kas peab see aasta aega olema ilma rikkumisteta siis kui saan täisload teha. Kas kellegil hiljuti on kogemusi selle asjaga? Samas juhtimisöigus on ju olemas ja olen köik samamoodi autokoolis käinud ja eksamid teinud nagu täislubade puhulgi
00:23 11.05.2017
Uhhuuuu (registreerimata)
Ajad on muutunud. Enam ei loeta kõrvalistujata sõitu lubadeta sõiduks. Isikul on B kategooria olemas koos lisamärkega. Lubadeta sõiduks loetakse seda, kui puudub vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus. Seega kvalifitseeritakse see rikkumine muu rikkumisena ja §242 lg 1 ning maksimaalne rahatrahv on 80 eur.
08:50 11.05.2017
karvanejakole
Et siis võin ka tühja väikeveokiga, mille registrimass on nt 5T, kuid tühimass 3,4T sõita B-kategooriaga, kinnipidamisel trahv 80€ ja muu rikkumine? Päris nii ikka ei ole, piiratud juhtimisõigus tähendabki seda, et juhtimisõigus on välja antud mööndusega, kogenud peab kõrval olema, endal üksi ei ole lubatud. Sama ka nt automaatkastilubadega, manuaal ju ka B-kat, kuid luba seda juhtida ei ole, seega pole ka konkreetse auto juhtimisõigust. Samuti võiks ka aegunud lubadega ju siis sõita, sest keegi ei ole ju juhtimisõigust peatanud?
09:44 11.05.2017
maaks
Muu rikkumine my ass - tarkpead siin koos :-)
Sul on juhtimisõiguse KEHTIVUSE esmaseks tingimuseks KÕRVALISMEL OLOEV TÄISKASVANU! Koos täiskasvanu väljumisega "väljub" ka juhtimisõigus.
Aga sõida siis üksi, mis sa põed üldse selle 80€ pärast. Pärast kirjutad siia, kas said 80 või 800 ja kas pidid autole treileri järgi tellima või mitte.
PS Uhuule: Lubadeta (plastkaardita) sõit ei too kaasa mingit karistust, kui suudad enda isikut kinnitada näiteks ID-kaardiga. Kui sul aga puudub kehtiv juhtimisõigus ei ole sul mingit abi sellest kaasa olevast (kehtetust) juhiloast.
09:55 11.05.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
maaks - isegi kehtiv juhiluba ei tähenda veel automaatselt jutimisõigust
14:53 11.05.2017
Uhhhuuuuu (registreerimata)
Maaks- see on Sul väga meelevaldne tõlgendus, B või C kategooria on ju teine teema. Hetkel on isikul olemas B kategooria piiratud juhtimisõigus, seega nõutav B kategooria juhtimisõigus on isikul olemas, see tähendab, et Sa ei saa isikut vormistada selle eest, et tal puudub vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus. Saad vormistada selle eest, et ta ei täida juhilal märgitud kõiki tingimusi aga see ei muuda B kategooria olemasolu olematuks, sellest ka karistus muu rikkumise eest. Varasemalt jah vormistati selliseid rikkumisi lubadeta juhtimisena aga Riigikohtu lahendiga see muutus. Hetkel ei viitsi lahendit üles otsima hakata. Mõistan, et igal inimesel on õigus oma arvamusele aga usu mind, antud teema on mulle natuke tuttavam kui Sa arvata oskad...
15:29 11.05.2017
maaks
Uhuu oskab kirjutada, aga loetud tekstist arusaamine jätab soovida - kah kool pooleli või? :-) Kordame siis eriti juhmidele.
Kodanikul ei ole "B-kategooria juhtimisõigust", tal on hoopis B- kategooria PIIRATUD juhtimisõigus".
Tema juhtimisõiguse KEHTIVUSE tingimuseks (PIIRANGUKS) on KÕRVALISMEL OLEMASOLEV TÄISKASVANU! Ehk siis juhtimisõiguse kehtivus PIIRDUB kõrvalistmel täiskavunu olemasolu ajaga.
AGA mitte minuga ei ole vaja siin foorumis vaielda - sõitke ja vaielge nende kollasts vestides ametnikega, kes liiklusjärelvalvet teevad!
"ossinovskid" on iga täiendava € eest tänulikud, mis riigieelarvesse laekuvad.
...
valerka, sinuga olen 100% nõus - isegi kui juhiluba (pildiga plastikkaart, antakse tavaliselt 10a-ks) kehtib, siis tervisetõendi lõppemine lõpetab juhtimisõiguse. Samuti kui MNT liiklusregistri büroo on juhtimisõiguse mingil muul põhjusel (lisakaristuseks näiteks) peatanud.
Naljakas on see, et kui juhuluba (plastikkaart) aegub, siis peatub ka juhtimisõigus - kus on loogika? :-)
15:55 11.05.2017
karvanejakole
Maaks, pass ja ID-kaart aegub ka kehtivuse lõppeva päevaga, see ei tähenda, et sind olemas ei oleks või sust saab keegi teine, loogika on täitsa olemas. Tervisetõend on ka piirav näide, juhtimisõigus kehtib koos mingite ettemääratud lisanditega, kui midagi puudub, kaob ka juhtimisõigus.
16:01 11.05.2017
maaks
karvane - ID/pass ei ole isiku olemasolu tõestuseks, selleks on isikukood. Pass /ID lihtsalt kinnitavad fakti, et minu isikukood kuulub minu näo ja kehaehitusega isikule :-)
18:41 11.05.2017
Uhhuuuuu (registreerimata)
Tundub, et lihtsam on lisada inimestele arusaamiseks Riigikohtu lahend kui seda ise kirjutada :

http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-71-13

Ehk on nüüd puust ja punaseks????
18:46 11.05.2017
Uhhuuuu (registreerimata)
Ja lühidalt siis väljavõte ka Riigikohtu otsusest:

RESOLUTSIOON

1. Tühistada Tartu Maakohtu 11. veebruari 2013. a otsus C.-F. T. karistamises liiklusseaduse § 201 lg 1 järgi.

2. Karistada C.-F. T.-d liiklusseaduse § 242 lg 1 järgi rahatrahviga 20 trahviühikut, s.o 80 eurot.

Kokkuvõttes võin ma ju asjadest arusaamises vilets olla aga ka Riigikohus on jõudnud minu eelnevate väidetega samale seisukohale :)
08:51 12.05.2017
maaks
Tubli! Istu, 5 :-)
"AGA mitte minuga ei ole vaja siin foorumis vaielda - sõitke ja vaielge nende kollasts vestides ametnikega, kes liiklusjärelvalvet teevad!
"ossinovskid" on iga täiendava € eest tänulikud, mis riigieelarvesse laekuvad."
http://igav.delfi.ee/anekdoodid/internetis-vaidlemine-on-nag
u?id=67861713
10:22 12.05.2017
SoovitanSoojalt (registreerimata)
Kes tahavad sõita piiratud õigusega üksi, siis asjade sujuvamaks kulgemiseks soovitan selle riigikohtu lahendi välja printida, saad kohapeal 80.- ja ei pea käima suuremat trahvi hiljem vaidlustamas ja oma aega raiskamas.
00:44 02.01.2019
Gucci Mane (registreerimata)
Kas mingeid piiranguid on ka mis ajal tohib sõita ja millal ei tohi? A'la 23:00-07:00 ei tohi sõita piiratud juhilubadega
14:55 02.01.2019
Kuki muki (registreerimata)
to Gucci

Kuulsin, et kuuvalgetel öödel ei tohi sõita. Nääri ja jõuluõhtul peavad ka lapsed kodus olema.
16:03 02.01.2019
Piirangutest (registreerimata)
USA-s pole alla 21 eluaasta üldse mitte keegi, ka valimisiga algab 21-st jne.
Minule USA-st toodud sõidukis oli eelmise omaniku juhiluba ja oli see ka üsna kentsakas.
Nimelt esimesena hakkas silma punane kiri üle plastikust juhiloa:
"ISIK ON ALLA 21 AASTA VANUNE!"
Siis piirang "C", mis tagaküljelt loetuna oli "Daylight driving only", ehk siis see kodanik tohtis sõidukit juhtida vaid valgel ajal.
Oli igasuguseid vahvaid piiranguid, nt "Kodu- kool- kodu" jms, "Kindlal, määratud maršruudil" nt.
Kui üles leian selle plastikkaardi, siis teen pildi ja panen siia üles.
06:35 03.01.2019
Gucci Mane (registreerimata)
To kuki

Väga vaimukas oled ;)

To piirangutest

Oleneb osariikidest, osades oled täisealine 18-aastane, osades 21-aastane. Ära mitte mingil juhul isiku andmeid avalikusta, sh. Kaardi nr jne

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.