Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KASUTUSRENT

10:50 02.09.2004
marx (registreerimata)
kasutusrent
Kasutusrendi puhul on tegemist jääkväärtusega.Kas keegi oskab selle kohta midagi õelda,kui liisimine hakkab lõppema,siis saan ju auto jääkväärtusega ära osta,aga kui ei soovi,kas siis annan auto lihtsalt ära ja olen ratasteta?Olen selle kohapealt loll,ega jääkväärtust ei saa uue liisimise puhul sissemaksena kasutada või mis?Liisingust saaks teada aga ei viitsi seda teed ette võtta.
21:11 02.09.2004
pontu (registreerimata)
Re: kasutusrent
Jutt jummala õige. Kui tahad, siis osta välja ja kui ei taha, siis anna tagasi. Kui tahad välja osta, siis tea, et jääkväärtust ei pea lepingu lõppedes kohe korraga välja käima, vaid saad teha uue maksegraafiku. Kui tahad uut autot kohe peale liisingu lõppemist muretseda, siis saad selle masina uue sissemakseks panna küll. Ehk siis sissemakseks läheb see osa, mis tagasiostja sulle pakub miinus jääkväärtus.
Näiteks: ütleme, et sul on masina jääkväärtus lepingu lõppemisel 30.000 eeki. Sa lähed salongi ja valid välja uue auto. Automüüja teeb pakkumise su vana auto tagasi osta 60.000 eegiga. Seega vahe jääb 30.000, mis ongi uue auto sissemakseks.
Edu liisingfirmadega madistades! ;)
21:23 02.09.2004
ahaa (registreerimata)
väike parandus
oletame et jääkväärtus on 30.000
sellele lisandub käibemaks
aga mitte 30.000-lt kroonilt, vaid
hetke turuhinnast....
enamasti on see aga SUUREM kui jääkväärtus...

till!
20:50 06.09.2004
ehhee (registreerimata)
Kardan et kui hetke turuhind(ma mõtlen reaalset müüki) alla jääkväärtust siis küsitakse puuduv osa kasutajalt.
Võib olla eksin,kuskilt on meelde jäänud.

ahaale:käibemaks läheb tõesti turuhinnast ,aga turuhind on see mis hindaja ütleb ....
Ehk siis hindaja saab kõikvõimalikud vead välja tuua ja ütelda et selle auto hind on hetkel 30 K mitte aga näiteks 80K nagu idiootsed
stat.ameti tabelid näidavad.
23:52 06.09.2004
elvis (registreerimata)
milleks eraisikule kasutusrent?

kui oled nii rikas, et omale mitu aastat autot rentida, ei ole teistel mõtet viriseda, et käibemaks tuleb turuhinnalt, sest see summa on lumme k*sta.

kui su sissetulek ei ole suur, siis soovitan pigem kapitalirenti, saad lõpuks auto vähemalt endale.
10:31 16.09.2004
talituli
kapitalirendiga maksad ju alates 01.05.04 käibemaksu kohe, kui auto kätte saad ja ühes tükis! s.t. esimene makse auto kättesaamiseks üsna suur. samas peaks vist järelejääv osa käibeka võrra väiksem olema, s.t. intressi maksad väiksema summa pealt.
kas mu mõttekäik on õige ja oskab seda keegi kogemustega inimene kommenteerida. sampo panga liisinguleht igatahes väidab nii.
13:01 19.09.2004
liisi (registreerimata)
käibekas ajastati ka maksegraafikuks. ehk väljaostumakse kuus+intress kuus+ajastatud(osadeks jagatud) käibekas kuus
13:23 19.09.2004
margus (registreerimata)
kasutusrent on eriti meeldiv juhul, kui ostad kasutatud auto 0%-lise sissemaksega. Soetasin hiljuti sedasi ~90000 krooni maksnud auto, makstes esialgu ainult lepingutasu (2500 krooni). Igakuiselt maksan koos kasko- ja liikluskindlustusega umbes 2200 krooni, maksegraafik on koostatud nelja-aastase rendiperioodi peale.
Samas ei ole mul mitte mõtteski selle autoga neli aastat kärutada - aasta, hiljemalt pooleteise pärast vahetan auto välja (kasutusliisingu lõpetamiseks piisab kuuajalisest etteteatamisest).
Inimesele, kelle jaoks on auto kasutamine olulisem selle omamisest, on kasutusrent minu meelest lihtsalt suurepärane.
09:33 23.09.2004
siilionu (registreerimata)
margus, paranda kui eksin, kuid minu teada see kasutusrent sul nii lihtsalt ei lõpe et teatad 1 kuu ette ja siis kuu pärast viid auto liisingule õue peale tagasi. Pead vist ise ostja/ uue kasutaja leidma (noh, auto ära "müüma"), seni aga tuleb sul liisingut edasi maksta kuniks uus omanik maksma hakkab või kohe välja ostab!?
09:43 23.09.2004
jam (registreerimata)
kapitalirendi puhul ei saa käibemaksu jagade kuumaksesse, nagu siin üks väitis. Nii on, et maksad esimese maksena kogu KM kohe ära.
09:48 23.09.2004
Jaak (registreerimata)
to:margus

Pole see asi sul nii lihtne midagi!!! Piisab küll kuu ajasest etteütlemisest, isegi paari päevasest, aga lõpetada saad seda küll ainult juhul, kui kogu jääkväärtuse + käibemaks turuhinnalt kohe välja maksad või ise ostja leiad samale skeemile. Müüjal on kohustus auto tagasi osta jääkväärtusega ainult perioodi lõpus, mitte aga kogu perioodi vältel. Kui oled auto 0% sissemaksega ostnud, siis palju õnne, oled järjekordne idioot, kellele mingi romu pähe tõmmati ja hetkel on su auto jääkväärtus kõrgem turuhinnast. Nii et oled masknud liisingut ja autost vabanemiseks pead veel kõvasti peale maksma.

to:siilionu

Jutt õige! Kui sa ei pea silmas lepingus märgitud perioodi lõppu. Siis piisab küll 1 kuulisest etteteatamisest, et tood perioodi lõpus auto tagasi ja selle auto ostukohustus jääkväärtusega lasub auto müünud firmal.

09:52 23.09.2004
ametnik (registreerimata)
...kas mitte nii pole, et auto müüja maksab selle sinu eest algul ära!
10:07 23.09.2004
Jaak (registreerimata)
Kus on loogika!? Automüüja maksab sinu eest 10-15% sissemakse ja müüb sulle veel soodsalt auto---võimatu! Tasuta lõunaid pole olemas!!! Sa saad kas auto jube kirvega või ostad eelmiselt liisijalt käest ära võetud ja ära hooratud käru, mis kuulub pangale ja millele pank ise pakub 0% sissemakset, et sest saanist üldse lahti saada. Karm reaalsus!
15:59 26.09.2004
Hiiob (registreerimata)
Jah aga ehk aitab selline lahendus,et kui auto ära tüütab,siis enam kuumaksu ei maksa ja kohe on liisinguonud sul kallal ja võtavad auto käest ära.Ise näitad,et sul pole võimalik enam liisingut maksta ja ongi kogu moos.Võetakse ju tavalislt autod käest,kui maksta ei jõua.Mis sanktsioone nad muidugi pärast rakendavad,ei tea.
12:10 27.09.2004
Sanktsioon järgneb siis kui oled midagi võlgu jäänud, ehk kui auto jääkväärtus kõrgem juhtus olema müügihinnast. Siis võid jõuda kohtusse, või näiteks hiljem eluasemelaenu taotlema minnes sulle millegipärast ei anta, mis ju ka loogiline - kui nii väikse asjaga nagu auto liising hakkama ei saanud, vaevalt suurema summaga ja pikema perioodiga laenu maksmisega toime tuled. Vot siis käid ringi ja meenutad oma uhket liisinguautot ja vägevat tehingut kui kummide vilinal meeldivuse kaotanud auto neile treppi ära parkisid :)
12:24 27.09.2004
vaal (registreerimata)
erilised miljokad siin kohal, "kui nii väikese asjaga nagu auto liising hakkama ei saa" ftw.
Peate ikka hästi teenima, kui tagataskust iga kuu välja käia 5000.- eeki.
Palju siis üle jääb (normaalseks elamiseks).
Kui eesti keskmine 7000.-
Teenite vist kõik siisn 2x eesti keskmist.
13:58 27.09.2004
oleneb, kui pead autot eluasemest tähtsamaks, siis on tegemist "suure asjaga". Minu jaoks aga on eluase olulisem, seega eriti suurelt autosse ei panusta, ei küündi lähedalegi 5000-sele kuumaksele. Sellepärast ei lubaks omale ka autoliisingu probleemidel tekkida, kuna "suuremad asjad" satuksid ohtu. Sama võib olla ka marguse puhul, kes ostis 90000 kr-se auto, mis korteri või maja hinnaga võrreldes on tagasihoidlik, ning seepärast pole nii "väikese" asja pärast mõtet "suuri asju" ohustada. See läks juba Hiiobile kommentaariks jutu peale, et viib auto tagasi ja rohkem ei huvita ja et mis siis saab.
Mõtle kaasa, ära võta sõna-sõnalt ilma kontekstita!
22:39 06.10.2004
järjekordne idioot:( (registreerimata)
Karm reaalsus lõi täna sisse kui käisin autopoes et oma "o% võetud auto millest aasta juba makstud vahetada uuema vastu kuna aastaga tüütab ju 1 auto juba ära. Praeguse auto eest pakuti 130K ja jääk mis mul maksta on 123K + jääkväärtus 30K
ehk selleks et oma "soodustehingust" vabaneda pean 23000 lisakrooni maksma. Siis peab veel maksma järgmise auto ettemaksud ja uued lepingutasud.
täiega imeb:(
09:06 07.10.2004
Mismoodi su auto liisingujääk kahest summast koosneb, 123+30? See 30 lõhnab rohkem km.-i järgi, mis tuleks maksta kui nüüd auto välja oleksid ostnud. Järgmise auto jaoks on sissemakse tarvis teha küll, see pole üldse ime.
Rahaga ei paista sul kitsas olevat kui viisid auto "poodi" tagasi, kokkuhoidlikum vend prooviks ise müüa, saab tõenäolisemalt parema hinna kui 130K, kui see sõbra kaudu oma diil just polnud poega.
Mis auto see muidu on, et aastaga on hind niipalju kukkunud, et tuleb 0-sissemaksega tehtud liisingule takkapihta maksta?
04:08 16.10.2004
keemik (registreerimata)
Kui inimene liisib 0-10% sissemaksega maksimaalse perioodiga (kasutusrendi puhul siis vist 60kuud) auto (nagu suurem osa liisijatest) siis ta peaks kindlasti enne arvestama ,et esimesed aasta-poolteist maksab ta nn. interssi osa autost ja vahetusele on mõtet alles mõelda siis ,kui makstud vähemalt esimesed paar aastat st et siis on tal jäänud maksta vähem kui auto tegelik turuväärtus ja ta saab mingi osa auto müügilt endale jätta või järgmise auto sissemaksuks. Eeltööd tasub igaljuhul teha et ennast aastapärast juhuslikult mitte idioodina tunda.
15:42 18.10.2004
katsetaja
12:49 03.08.2005
taavi taevakiiker (registreerimata)
Kas selline asi on ka mõeldav. kasutusrent hakkab lõppema, maksta on jäänud jääkväärtus. ütleme 30k. auto turuväärtus on mingi 60k. lähed sellega salongi, nemad hindavad sul 50k peale, see läheb uuele autole sissemakseks, salong maksab pangale ära minu maksta jäänud jääkväärtuse 30k ja paneb mu vana saani endal 60k eest kasutatud autode alla müüki ja võidab igate pidi. Olen kuulnud, et sedasi on tehtud, aga 100% kindlalt ei väida
14:23 03.08.2005
Mis siin keerulist on, et see mõeldav poleks? Ainuke moment, mis silma hakkab - kasutusrendi lõpetamisel (auto väljaostmisel) maksta tulev km. peaks ka mahtuma selle 50k sisse lisaks sellele 30k jääkväärtusele. See eeldaks et su auto turuväärtus poleks üle 110k.
14:56 15.11.2005
efts (registreerimata)
Kellel on anda nöu sellisel juhul, kui vötta kasutusrent Eestist ja endal elamiloa olemasolu Soomes. Soome toll väidab, et kui on elamisluba, siis ei tohi eestinumbriga autoga siin liikuda aga paljud kasutavad seda juhust ja liiguvad julgelt eesti-soome vahet?
15:15 15.11.2005
Pets efts-le (registreerimata)
Kuni auto on liisingus pole see sinu auto. Vaid panga oma. Nii, et kasutaja elamisluba polegi vist nii oluline. Sa laenad kasutusrendi puhul autot liisingfirmalt. Kõigepealt pead vist üldse uurima kas sa siinpool lahte oled liisingukõlbulik. Ja kui oled siis uuri seda Soome seaduste tolli asja.
15:19 15.11.2005
Pets (registreerimata)
Kui sa lihtsalt liisingut ei maksa, et võtavad auto käest ning oledki vaba siis arvesta, et kuigi kui maksad äravõtmisel selleks hetkeks võlguoleva raha ära jääb märk maha. Tänapäeva arvutiajastul ei ole see märk mingi paber arhiivis vaid vastava otsinu peale kohe tuleb välja ekraanile. Ja sinu mark ongi määritud ning pärast tõestada, et tegelikult ma olen tubli poiss on väga raske ja pikaajaline jama.
22:04 14.01.2006
marita57 (registreerimata)
Kas ma saan nüüd eelnevast jutust õigesti aru?

Et kui on ntx firma auto olnud kasutusrendis ntx 5 aastat ja jääkväärtus on liisinglepingu järgi 70k ning selle pealt kogu aeg ka käibekat makstud, siis ntx kui tahan selle auto välja osta ja turuväärtus on (lihtsuse mõttes) 100k, siis pean mingi 30k pealt uuesti käibekat maksma (kuna arvatakse, et auto pole piisavalt väärtust kaotanud), mida riik on 1x juba saanud?
Või piisab selle 70k + 18%
14:19 15.01.2006
to marita57 (registreerimata)
Kui sul on auto kasutusrent võetud eraisiku peale, siis tegid kunagi vale otsuse, sest kasutusrenti pole eraisikule kunagi mõtet võtta. Eraisik ostab auto liisingust välja auto km-ta jääkväärtusega + km turuhinnalt (lase teha endale hindamisakt). Kui sõiduk on firmal, siis pole ju vahet, kui suure summa pealt sa käibekat maksad, kuna selle saad järgmine kuu riigilt tagasi ning eeldatavasti müüd selle kõrgema hinnaga maha, seega pead kogu tehingu pealt maksma riigile (müügi km - tagasiostu km). Dopeltmaksustamist ei toimu - selles osas oled valesti aru saanud.
Seega eraisikuna võta edaspidi auto järelmaks või kapitalirent jäägiga.
14:26 15.01.2006
veel keemikum to keemik (registreerimata)
Muideks, mõtekam oleks enne iga auto ostu mõelda läbi, missugune tuleb teha liising. Kui sihid väikest kuumakset, saad niikuinii prohmaka auto realiseerimisel, kuna auto turuhind on reeglina madalam, kui auto jääkväärtus. Rusikareegel on see, et jääkväärtust ei tohi liiga kõrgele ajada, sest see tingib lisaintresside maksmise + auto liisingujäägi liiga aeglase langemise, mis tähendab seda, et turuhind langeb kiiremini kui liisingujääk ja vat see on paha paha paha.

Minu kogemusele tuginedes parimad liisingutingimused: alates 15% sisse, max 4 aastat, max 15% jääk. Siis tuleb norm. kuumakse, koguintress optimaalne ning mis kõige tähtsam - kui hakkad autot ükskõik mis aja hetkel realiseerima, saad alati esmase investeeringu tagasi ning tavaliselt rohkemgi. Kui selliste tingimustega läheb kuumakse ikkagi liiga kõrgeks, tasuks valida odavam auto, sest kordan veelkord - madalat kuumakset tagaajades liisingutingimusi kohendades (erti jääkväärtust ja perioodi) maksab tulevikus haledalt kätte.
17:17 23.01.2006
mina (registreerimata)
efts!
tõesti ongi nii,et kui sul on elamisluba somes siis sa ei tohi eesti nr. autoga sõita.muidugi eri juht on kui sa tegelikult elad eestis ehk viibid suurema osa ajast ehk vist mingi 186päeva soomest ära.tegelikult ei tohi enamus tegelasi kes seal ikka sõidavad eesti nr.seal sõita.va.õpilased või kes on ajutiselt (alla 1 a).ega enne midagi juhtu kui mõni mees saab litaka ära ja siis foorumites kurtma hakkab siis alles usutakse.kõigele lisaks puudub enamus tegelastel kellel kahjuks juba peaks soome juhiload.endal mul kehv kogemus mis lahenes õnneks positiivselt aastatetagune olemas:võeti kinni ja taheti panna autole maks peale aga õnneks anti armu ja viisin auto koheselt soomest minema.ühel tuttaval aga nii hästi ei läinud-tema pidi need soome maksud ära maksma ja siis sai auto reg. soome ja kasutada edasi.jne.
19:49 23.01.2006
UMPS (registreerimata)
Elan töötan ka soomes,olen kuulnd ka neid ulme jutte,mis on ka paljudele valusasti kätte maksnud.
Köige imelikum on see,et tolli eeskirjade netis(soome poolel)pole kirjas sellest ei midagi,ainult on kirjas turismi auto kohta kuid sorry need ju täiesti kaks erinevat asja,turismiauto ja nende inimeste auto kes siin elavad ja töötavad?Ise kah söidan eeti reg. autoga siin.....önneks pole jamasid olnud kuigi on ka pollad mitu korda kinni pidanud ja juhilube kontrollitud.
20:05 23.01.2006
mina (registreerimata)
soome tollieeskirjades on öeldud,et kas tuleb auto eest maksta maksud ja registreerida see või ajutiselt on võimalik tuua auto nn. turisti autona ja see tähendaks ,et sul on 12 kalendrikuu jooksul õigus kas ühe jutiga või siis kokku kasutada seda autot 6 kuud soomes.ja kui tollile on tehtud taotlus(mingitel asjaoludel) ja nad on selle heaks kiitnud siis pikendatakse kuni 1 aastaga auto kasutust.ja aasta ei tähenda kalendriaastat.aga julgust ja edu!
20:12 23.01.2006
mina (registreerimata)
to:UMPS
see ongi selgelt öeldud soome tollieeskirjades.ja kui mõttega läbi loed siis saad aru ehk "soomes ei tohi võõrriigi reg. nr .sõita keegi muu kui väljamaalane ehk turist või siis alaliselt mujal kui soomes elav soomlane".muul juhul peab sõiduk olema soome registris.see kui sa seal töötad ja elad blokibki sul võimaluse privileegile kasutada niinimetatud maksuvaba sõidukit!!!!!!!!!
17:18 12.03.2006
Küsisin nõu jaanuari keskel, aga siiani pole targemaks saanud (blond, noh!)
Lühidalt - auto on firma oma. Täpsemini, liisingfirma oma, mida kasutusrendi alusel kasutab firma. Liisingleping lõpeb ära, jääkväärtus sel hetkel (lihtsuse mõttes) 70 keek. Firma ei soovi vana autot endale, vaid annab pangale teada, et loobub väljaostu õigusest kodanik K kasuks. Auto turuhind liisingu lõppemise hetkel on 100 keek.
Küsimus:
Kas kodanik K peab maksma omandiõiguse üleminekul:
a) 100-70=30 keek pealt käibekat (0,18*30=5400) + auto hind 70 keek?
b) 70 pealt käibekat + auto hind 70 keek?
c) 100 pealt käibekat + auto hind 70 keek?
d) lihtsalt auto hind 70 keek?
e) miski muu variant?
16:46 22.03.2006
xx (registreerimata)
08:19 02.04.2006
_puusepp_ (registreerimata)
C jah, 30 k eek osas sisuliselt topeltmaksustamine.
10:12 02.04.2006
marita57
Väga valus. Ja kui mõni ahv hindab auto turuväärtuseks mitte 100, vaid 200 tuhhi, siis tuleb maksta juba 36 keek ainuüksi käibekat auto väljaostuhinnale lisaks? Väga-väga valus!!!
10:38 02.04.2006
Z (registreerimata)
to Marita57 - lase auto uuesti ära hinnata.
16:47 02.04.2006
eku (registreerimata)
Las kodanik K teatab pangale oma soovist auto kapitalirendile liisingule võtta, auto hinnaks on tema jääkväärtus. Vaata, mis pank siis kostab
19:21 02.04.2006
Ma arvan, et pangal pole midagi kobiseda, kuna esiteks on pank ja liisingfirma ja automüüja oma nutsu ühe korra juba kätte saanud. Ja minu teada (parandage mind, kui ma eksin) on liisingu tüüplepingus sees punkt, et liisinguvõtjal on õigus otsustada, mida ta autoga teeb pärast liisingu lõppu. Firmal on eelisostuõigus, aga võib vabalt öelda, et ta loobub sellest õigusest kodanik K kasuks. Kas ma eksin?
Ainus kes kaks nahka tahab koorida, on matsuamet.
12:32 15.05.2006
tahab_teada (registreerimata)
Nii, auto kasutusrent saab kohe läbi seega 48 kuud, kui nüüd autot tagasi viin, kas pean neile veel midagi maksma ka? nagu kui auto koliseb ja noh üldised vead? Jääkväärtust ei mäleta, aga igatahes terve selle aja mis seda autot omanud olen, on kõik hooled ja asjad tehtud jne... ja see mis koliseb jne.. on loomulik sest meil on ju nii EUROteed. Aitäh vastamast.
23:14 29.05.2006
elmariachi
ohoh, endalgi just kogu see liisingu kadalipp plaanis. Nägin siin ühte sõna, nagu kapitalirent jäägiga - mis moodi see toimib?
Plaanin üle 100-130K autot ja sissemaksuks 45- 50 %, liising kolmeks aastaks, ja kuumaksu võimalikult madalat, kuna üks laen veel kaelas. Olin juba üsna kindlalt mõelnud kasutusrenti aga siinsest infost tundub et see oleks viimane totrus. Mis variant oleks kõige sobivam?
23:54 29.05.2006
to elmariachi (registreerimata)
Kui tahad nii suure sissemaksu teha(mida kindlasti ei soovita)osta parem 75k auto!
Suur sissemaks on probleemiks,kui järsku tuleb auto tagasi anda(kõike võib juhtuda)või tahad müüa-siis oled sellest ilma!
13:07 10.06.2006
kapitalirent jäägiga tähendab seda sama mis kasutusrent jäägiga, vahe on ainult selles kapitalirendiga selle jäägi pealt ei pea maksma käibemaksu. See on hea sellest seisukohast, et saad kuumakseid vähendada, küll aga siis lõpus suurema makse tegema
13:29 10.06.2006
liisija (registreerimata)
kas keegi oskab öelda, kui võtta Hansaliisingus uus auto 72 kuuks liisingusse (see on max aeg) kui suur on intress selliel juhul kasutusrendiga ja jääkväärtusega 15%, sissemakse ilmselt mingi 20%.
13:31 10.06.2006
liisija (registreerimata)
sry, ikka kapitalirendiga- eelmisele postitusele!
13:19 25.06.2006
kes krt võtab auto kapitalirendiga liisingusse sellise mõttega, et hakkab kohe autot ära andma. Muidugi on mõtet sissemakse teha nii suur, siis selle võrra tulevad madalamad kuumaksed, jäägiks pole mõtet jätta suurmat protsenti kui 15.
Kapitalirent on ainumõeldav eraisikule kes ei soovi iga paari aasta tagant autot vahetada.
13:20 25.06.2006
to tahab_teada (registreerimata)
pead maksma jah käibekat kenakese summa. Huvitav et sa seda ei teadnud???????
17:32 17.07.2006
yhisliising (registreerimata)
kapitalirendi puhul ei saa käibemaksu jagade kuumaksesse, nagu siin üks väitis. Nii on, et maksad esimese maksena kogu KM kohe ära.

2a. tagasi võtsin 190k maksva auto. sisse koos lepinguga ja regamisega kokku 19k kapitalirendiga 5a.
arve peal on
1.kapitalirendi osamakse
2.intress
3.periodiseeritud käibemaks
17:03 18.07.2006
eelmisele (registreerimata)
Hansaliisingus on võimalik maksta km kas kohe või saad selle jaotada kogu liisinguperioodi peale.Hansaliisingust öeldi, et kui km kohe ära maksta teevad nad soodsama intressi.
14:50 11.09.2006
Andero (registreerimata)
Aga mind huvitaks sellisel juhul kes selle auto hindab. Kas hindaja otsib pank
või tohin ma seda ise lasta kuskil hinnata?
16:53 18.09.2006
Einar (registreerimata)
Soome juhiload
Kas kellegil on kogemusi Soomes juhilubade tegemisega. Hirmsast tahaks. Hetkel ei ole mul EV juhilube ka, töötan aga Soomes ja mõtlesin et teeksin kohe Soome juhiload endale. Küsimus, kust saada või kuidas teha?
15:10 20.09.2006
Einar (registreerimata)
Juhiload
Kas kellegil on kogemusi Soomes juhilubade tegemisega. Hirmsast tahaks. Hetkel ei ole mul EV juhilube ka, töötan aga Soomes ja mõtlesin et teeksin kohe Soome juhiload endale. Küsimus, kust saada või kuidas teha?
18:30 22.09.2006
mina (registreerimata)
huvitav miks sa seda eestis ei taha teha?tee eestis load ja vaheta need siis soome omade vastu on lihtsam ja odavam!!!!
22:42 02.10.2006
A. (registreerimata)
Ei saa aru, miks neid Soome juhilube peaks vaja olema.
02:20 05.11.2006
šiil (registreerimata)
Kasutusrendi omajatel hea uudis,jäägilt enam käibekat maksma ei pea.Käisin pangas ja tädi rõõmustas mind,et jõudsin ära oodata selle aja.Muidu oleks poole aasta pärast see kadalip ees olnud.
Uus auto on plaanis soetada kapitalirendiga ja jätta ka väike jääk,et kuumakse väiksem tuleks.
10:14 19.02.2007
primeratibi (registreerimata)
Siis kapitali rent on igatpidi parem kui kasutusrent?
Loen siin postitusi ja mõtlen, et küll ma olen juhm, ei saa aru, et kui mul on jääkväärtus 24k(kasutsrent), siis kui ma liisingu perioodi lõpus auto uue auto sissemaksuks annan, siis kas jääkväärtus jääb alles ja keegi seda ei puutu või läheb see ka kuidagi sissemaksuks ja ma olen sellest rahast ilma?(sellest saan ma aru, et auto hind on siis hinnangu_hind-jääk)
Või kuidas üldse toimub kasutusrendiga auto edasi müümine kellelegi teisele(ja kui palju ennem liisi perioodi lõppu on mõtekas auto müüki panna), kas lihtsalt panen kuulutuse ja siis oma hinna ja kui lähebki diiliks, siis ütlen pangale, et auto omanik on see ja see...?
Kui auto on ostetud kasutatud autode platsilt liisiga, siis kas pean just sinna, kus kohast ma auto otsin, ta müüki panema?
10:53 19.02.2007
maksudest (registreerimata)
alates 2004a maist tegelikult turuväärtuselt KM ei kehti.
Kes suudab näitata -. andke tulla
Küll rakendasid eesti suuremad liisingfirmad vana KM seadust
ja tegid klientidele "tünga"
aga milleks riskida maksuametiga , las kliendid maksavad
õnneks jõudsid 2,5aastaga siis ka uue km -seaduse õiglase rakendamiseni
seega kes maksis sel 2,5 aasta sees turuväärtuse km, võiks nõuda vigase arve ümbertegemist (3a jooksul võimalik) ja nõuda raha tagasi

targad inimesed said selle probleemi muidugi väikeste lisakuludega lahendatud
07:45 29.06.2019
K5 (registreerimata)
Pole kunagi varem liisinguga tegelenud ja küsiks paari asja kogenenumatelt.
1. Plaan võtta uus auto eraisikuna kasutusrenti. Kui liising lõppeb 5a pärast, siis on jääkväärtus oletame nt 3000€. Tagasi viies tehakse autole hindamine ja juhul, kui auto on väärt oletame 5000€, siis saan selle hinna vahe 2000€ tagasi ja saan selle vahe jätta uue auto sissemaksuks? Või on nii, et võtavad mult selle auto jääkväärtusega tagasi ja rohkem ei saa sentigi olenemata selle tegelikust väärtusest? Olen kokkuvõttes autota ja uue sissemakse raha tuleb eelnevalt kõrvalt kokku koguda?

2. Kas kasutusrenti antakse ka vähekasutatud autole? Nt aasta-paar vana?

Tänan
08:32 29.06.2019
Jokkvärk (registreerimata)
1. Saad jääkväärtusega ära anda või omale välja osta.
2. Jah.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.