Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KOPITANUD LÕHN SUVILAS

20:19 14.10.2004
Kärss
Kopitanud lõhn suvilas
Kui suvilat eriti palju tuulutada ei saa, kipub tekkima selline kopitanud lõhn sisse. Asja teaduslik nimi peaks olema hallitusseened, mis liikumatu õhu korral vohama hakkavad. Probleem just niiskust saanud vagunite puhul. Enda omal ei hoia eriti palju katuseluuki lahti ning kasutan haagissuvilat tegelikult kõige rohkem linnas joomas käimiseks: lihtsalt soe koht kohe "nurgataga" olemas, kus hommikuks pea selgeks saab magada ja vahest enne hommikut muudki põnevat teha. Sellepärast on ka vaguni uksed-aknad peaaegu alati kinni, kuna sellega otseselt ei matka ja sees ei ela. Linna sõites teinud suvel lihtsalt luugid-aknad-ukseülaosa lahti ja hais läinud mõneks ajaks. Aga siin on juba lumi maas ning lahtise aknaga sõites läheb ka soe ju välja:) Ainus selline asi, mis reaalselt ja kiiresti mõjub, on osoonlambid (selline asi isegi olemas), kuid see vajab töötamiseks 220V. Kas on olemas veel mingeid lõhnasid absorbeerivaid asju? Nt filtreid või nt 12v-l või gaasil töötavaid osoonigeneraatoreid?
20:36 18.10.2004
Kärss
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Parim soovitus tänaseni on olnud see, et kütta kogu kuut 2-3ks päevaks vähemalt 30 kraadini, nii et katuseluuk lahti. Et ühelt poolt kuivatab (niiskusega mu vagunil nagunii probleeme pole) ja teiselt poolt tapab seeni. Niisama kah gaasi jooksma panna ei taha ja teen selle tüki ära paari nädala pärast, kui jälle vaguniga kuhugi lähen. Sinnamaani igasugused arvamused teretulnud!
12:03 26.10.2004
kasvuhoone juku (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
põleta väävlit paar korda aastas 200 grammi peaks piisama et elu seiskuks seentel ja tarakanidel.
20:40 07.11.2004
Paajakas (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Muidugi kõik sõltub sellest mis suvilaga on tegu. Tavaliselt on suvilal põhjas ymberringi tuulutusaugud. Ja nendel on restid peal ning sinna kipub tolmu kogunema peale ja öhk ei käi läbi enam sealt.
Tegelikult peaks nendest aukudest kogu suvila tuulutuseks piisama.Arvan,et Su suvilasse on kusagilt vesi vahele pääsenud ja nyyd siis ussitab kuskil kas põranda katte all, või akna äärtes jne.
Parim lahendus oleks muidugi välja uurida kust ussitab ja see koht välja vahetada,ning uurida välja kohad kust võiks vesi vahele joosta.
Soomes elad, seal on palju firmasid kes niiskust mõõdavad ja nn. kosteusvaurioid remondivad.
Yks asi on kindel,et korras suvila ,olgu see siis nii vana kui tahes ei haise hallituse järele.
06:47 09.11.2004
Kärss
Re: Kopitanud lõhn suvilas
TO Paajakas: kui katuseluuki lahti hoida, ja õhk läbikäib, siis ei olegi probleemi. Suvi oli aga vihmane ning ei saanud lahti hoida. Kuudile on tehtud uus põhi ning kõik liitekohad ülekititud, st sissesadamine on välistatud (ei lähe kusagilt isegi mitte niiskeks ka kõige suurema paduvihmaga). Ehk lühidalt, probleemiks pole mitte niiskusekahjustus, vaid õhuvahetuse täielikust puudumisest tulnud vaevumärgatav hais, mis sealt tuulutades kiiresti ka välja läheb. Kuhugi vihmaga minema hakates tahaks aga pääseda tuulutamisest, ja kuudi kohe soojaks kütta
15:23 26.01.2005
pedaal (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
vaata http://www.lifa.ee/ teevad ise korda ja müüvad ka vahendeid
20:51 04.03.2005
toto (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
kaua kestab talvisel ajal 11 kilone gaasiballoon kui elatakse sees koguaeg. Kas teab keegi?
17:18 01.11.2009
eavp
Re: Kopitanud lõhn suvilas
3-5 päeva ahjuga. Radiaatorküttega tiba kauem, sest need on parema soojustusega juba sündimisest saati.
22:40 01.11.2009
* (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Kopitanud lõhna vastu aitab väga hästi Lõhnaeemaldaja (mitte segi ajada õhuvärskendajaga). Erinevus on selles, et õhuvärskendaja niiöelda katab halva lõhna molekulid, lõhnaeemaldaja aga neutraliseerib halva lõhna molekulid, samas on ta ise peaaegu lõhnavaba.
21:07 02.11.2009
fordd
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Pakun, et 3-5 päeva, sõltuvalt välitemperatuurist ja tarbitava gaasi kogusest... Eeldan, et talvel on väljas siiski miinuskraadid:)
22:57 02.02.2010
Kalamees456 (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Kopitand lõhna ja vesi kahjustusi esineb 90 kümnendate aastate haagistel. Probleem selles et siis kasutatud hermeetikud polnud arvestatud survepesurite kasutamisele pesemisel. Laiatarbe pesurid olid suht kallid ja vähe levinud.
See teema tõusis Soomes aastat 3 tagasi ülesse. Siis need home kahjustustega haagiste hinnad kukkusid.
23:16 02.02.2010
Karla53 (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Parimat nõuannet suvilaelamute kohta leiab saatest Top Gear!
12:06 19.12.2011
klhs (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Kopitanud lõhn, st. tähendab, et haagissuvila on niiskuskahjustusega....kõige hullem viga mis saab olla. Tuleb leida koht ja parandada kui veel saab. Küsi lisa asjatundjatelt: Matkasuvilad.ee
18:04 19.12.2011
* (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Seismisest tekkinud kopitanud lõhna vastu aitab väga hästi lõhnaeemaldaja. Mitte segi ajada tavalise õhuvärskendajaga. Teine variant on ka autodes kasutatav "air refreshner" pudel, mis aktiveeritakse, sulgedes eelnevalt kõik uksed-aknad. Hävitab väga hästi ka sees olevad hallitusseene eosed.
11:13 01.07.2012
tsippoliino (registreerimata)
Re: Kopitanud lõhn suvilas
Minu mäletamist mööda aitab ka küüslauk ja ka mõni sort sibulat. Mitu võrkkotti panna suvilasse rippuma mõneks ajaks...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.