Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

08:31 07.08.2017
Eelmisele..... (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Pakun, et 70km/h märk kaotas tegelikult linnast väljudes oma mõju. Linnavälise tee alguses oleks pidanud olema veel üks märk.
21:00 07.08.2017
Viimasele (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Ee ma arvan, et ajutine 70 oli ikka 90 asemel ju. L2ks elva poole juba, linnast v2ljas. Siis ei l6petagi lihtsalt ristmik kiiruspiirangu 2ra.
21:18 07.08.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
ikke lõpetab, oletame et keerad sellelt ristmikult selle teele millel oli kuskil 70 märk mida sa ei tea, huvitav mis kiirusega alustad sõitu?
17:11 13.08.2017
loadkaes (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mina sain eelmisel nädalal tallinnas load kätte. Oli 5.kord teise aasta jooksul teha lubasid. Teisel korral eksamil käies oleksin saanud load kätte aga tegin suure hurraaga enne mnt teenindusbüroosse tagasisõidul ühel ristmikul pöörde vastassuunda jõgeval. Ülejäänud korrad ei sobinud eksamineerijad. Üks langes lausa nii madalale, et otsustas karjuda minu peale olgugi, et mingit viga ma ei teinud ja põhjus miks ta karjus oli see, et teetöödega teelõigul ei olnud kiirusepiirangut välja pandud, mina sõitsin umbes 35-40km/h kuna suunavööndeid eraldasid postid ja oli väga kitsas sõita. Tema arvates oli vaja sõita 50km/h, olgugi et tagasisõidul kui tema roolis oli siis oli kiirus samuti 30km/h kanti.
Aga eksamist siis. Auto kontroll, platsile ma ei läinud, -Trummi-nõmme ühesuunalised-pärnu mnt-laagri rimi parkimine-narva suunas-viaduktilt tagasi tallinna suunale-laagri taha kus on need tööstushooned (tagurdamine pöördega, tagasipööre piiratud alal), kadaka pst, mäepealse büroo. Ühtegi viga välja ei toodud, imestati et varem lube kätte pole saanud. Ütlesin, et üks kord olin loll ja keerasin valesti teised korrad iseloomud ei sobinud eksamineerijatega.
Soovitan siis kõigile, kes meeleheitel on ja lubasid ei saa hoida külma närvi - küll saad, ega tulemata ei jää need load.
Raadiot võid ise näppida kui on soovi, samuti kliimat - nii nagu endal mugav on. Eksamineerijaga sain kokku maja ees.
22:05 13.08.2017
to irle (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Naljahammas, miks teha paides eksamit?
Et lebolt läbi saada ja siis kui tallinna satute oleksite räiges paanikas ja paugutaksite kuskil vastas suunas või pööraksite jumal teab kuhu?

Isiklikult toetan käte ja jalgadega, et need külakohtade eksami võimalused ära kaoks.

Eksam tulekski sooritada suuremas linnas ja kui ei tunne end kindlalt rooli taga siis miks üldse raha raiskasite ja autokooli läksite? Hämmastav.
22:10 14.08.2017
-------------------- ---- (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
tallinnas ühest foorist teiseni on isegi lihtsam kulgeda, kui maakohtades pidevalt märke jälgida. tallinnlased on edast liiga heal arvamusel. pole siin see liiklus nii eriline midagi.

mis eespool mainitud 70 kiirusepiirangusse puutub, siis väljaspool asulat lõpetab selle anna teed märgiga ristmik või lõpetav märk.
13:17 22.08.2017
paar küsimust (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Üks üldine küsimus teise artikli kohta.
Enamasti võime eeldada, et eksamisõiduk on korras, ja eksamineerijad jätavad aja säästmiseks vahel sõiduki kontrollimise vahele, aga mis on üldine tegevusplaan, kui auto ei ole korras?
Teoreetiliselt peaks olema 3 olukorda, mille puhul võib jõuda järelduseni, et sõiduk ei sobi eksamiks. Sisuliselt variandid, kus eksamineeritav kontrollib autot ja leiab enda meelest vea. Ühel juhul kinnitab viga pardakompuuter, teisel mitte. Kolmandana sõiduki kontrollimist ei tehta, aga autol süttib hoiatustuli.
Mis on sellistel juhtudel edasine tegevus? Võetakse kohe teine auto ja tehakse eksam, sõidetakse katkise autoga või määratakse uus eksamiaeg?

Küsimuste juurde ka vastuseid. Äkki kellelgi on sellest lehest abi: https://www.mnt.ee/et/liikleja/eksamid/soidueksam
Huvitava kohana näiteks tehakse sõidueksameid tundmatut marki 2015. aasta luukpäraga.
19:53 13.09.2017
saskanor
Re: ARK-i sõidueksam
Jagan eilset Tartus tehtud sõidueksami kogemust.

Teel eksamile olin väga närvis, kuid kui autosse istusin, ei osanud ma selle peale enam mõeladagi - kõik oli tuttav ning varem läbi tehtud.

Esmalt tuledekontroll: piduri-, ohu- ning esituled. Järgnevalt lubas eksaminaator teha platsil vabal valikul paar ringi, et auto tunnetuse kätte saaks. Tegin mitu kohaltvõttu ning läksime parklast paremale. Parklas on oluline sõita suunaga paraja kaarega ning sõita välja õigelt poolt (paremalt, isegi siis, kui nõutakse vasakpööret).

Marsruut: Sõitsime Ihaste silla kaudu Ihastesse. Seal tegin üle nurga tagurdamise ning ka kolme manöövriga tagasipöörde. Midagi keerulist polnud, ei tohi lihtsalt muru peale sõita. Tegime paar tiiru Ihastes, siis sõitsime teele, kus oli mitu kilomeetrit 70 km/h sõitmist, liiklust polnud üldse. Pärast seda sõitsime maanteele, et sõita tagasi Tartusse Räpina maantee kaudu. Jõudsime Annelinna, seal mitu ringteed, ka Anne ring, sealt sõitsime Sõpruse pst. tulles sillale. Läksime Rimi parklasse, et parkida, nina ees. Sõitsime parklast välja ja võtsime suuna tagasi ARK-i poole ja oligi kõik.

Kokkuvõttes ei olnud midagi keerulist, peab tähelepanelik olema lihtsalt. Eksaminaatori nime ei mäleta, tundus veidike imelik. Sõit oli veatu, ütles, et enam-vähem ja lasi läbi.

Soovitan kindlasti võtta sõidutunde vahetult enne eksamit. Ja autokooli läbides ärge kartke vahetada sõiduõpetajat või isegi autokooli. Tegin kõik kohustuslikud 21 tundi Kiivi autokoolis, õpetajad ei tundunud sümpaatsed, teooriaeksamit tehes kuulsin, kuidas käis üks suur õpilaste tagarääkimine. Ei leidnud mingit klappi sõidutundide ajal, mõtlesin, et niimodi jäävadki load kätte saamata. Läksin Vasara autokooli, tegin 3 sõitu, sõiduõpetajaks Arvo. Väga abivalmis, sõitsime kõik 'tõmbeka' kohad läbi, tegime ka ARK-i eksami sarnase sõidutunni ja saingi esimese korraga läbi.

Muudetud 13.9.17 20:18

16:06 17.09.2017
läheb lihtsamaks (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
14:52 11.10.2017
KP (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Kas keegi ka nüüd lähiajal Tallinnas sõidueksamit on sooritanud? Ehk viitsiksite enda marsruudi siia kirjutada, et saaksin enne eksamit veel ohukohad üle käia!
Ette tänades!
16:03 14.10.2017
At (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Oskab keegi öelda ka millal lihtsamaks läheb ?
08:22 16.10.2017
Ndnz (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Eksami marsuudid kirjutatud mitmeid lehekülgi. Vahepeal pole keegi tallinna ümber tõstnud nagu lego klotse. Eksamineerijatel pole ühtset marsuuti - igaühel enda oma olenevalt tujust.

Kergemaks? Mida mõtelda kergema all? Pigem eeldatakse, et kergemaks mõne väiksema veaga - nt suunatuli jne. Enamus eksameid kukub läbi teeandmise kohustuse mittejärgimises, vasakpöördes jne. Statistika maanteeameti lehel olemas. Need on vead mille peale jumal ka ei andesta kui lubadega sõidad.

Mõte selline - minge ja katsetage. 40€ pole nii suur raha, et teada saada enda sõiduoskusi. Pole mõtet oodata mingit halastust sealt nii või naa...
16:34 23.10.2017
varstieksamile (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Tere

Mõtlesin uurida, kas keegi on hiljuti teinud ARKi eksamit algusega Sauelt? Kuhu on viidud, mis vead on olnud jne?

Homme hommikul on eksam, äkki jõuan veel mingeid näpunäiteid/vastuseid saada. :)

Tänan!
13:44 23.11.2017
xxxr45uy (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Sõidueksami tegemine ei lähe lihtsamaks niipea-see alles mingi mõte või eelnõu.Küsisin seda teooriaeksamil eksaminaatorilt paar nädalat tagasi.

Tegin eelmine nädal eksamit Tartus, hr. Ardi Jalak oli eksamineerija.
Marsruut: Suunaviitade järgi Roiule ja pärast linnas õnne tänava ühe ja kahesuunalised (peaksid olema keerulised, kuid tegelikkuses on vastupidine efekt, sest enamus autokooli lõpetanutest on need risti-põiki läbi sõitnud)
Eksaminaator sõbralik, konkreetne ja aus, midagi ei jäänud arusaamatuks.
Lõpuks ARK-i platsil arutelu, mis sai hästi, mis halvasti (suund liiga vara sees, käiguvahetus) Eksami alguses muide küsis, kuidas saame kõik tuled korraga kontrollida?Võttis korra jahedaks, närv ka sees..Siis mul plahvatas, et ohutuled krt.-Õige.
Teisel katsel siis sooritatud.Kõigile eksamile minejatele soovitan samuti nagu siin ka eelpool mainitud-Minge nagu võõra õpetajaga õppesõitu tegema.Ärge mõelge eksamile.Täiesti ükskõik, kukun niikuinii läbi, savi, tulen veelkord.Ei tohi närvi üles kütta teel sinna(Mida sõbrad, tuttavad mõtlevad, kui läbi kukud.Vanemad kodus vaatavad-jälle krt kukkus läbi, nüüd paar sotti lisakulu)Rahu ainult rahu ja hoolas märkide ja liikluse järgimine.
NB!See ARK-i eksamiauto pidur võtab maru kõrgelt, teisel katsel oli hoopis lahedam seda punni käsitleda.
08:42 30.01.2018
Spioon123 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
https://auto.geenius.ee/uudis/laksin-18-aastase-soidukogemus
ega-maanteeameti-soidueksamile-mis-saaks-valesti-minna/


Ma ei saa hästi aru, seal mahakeeramisel on "anna teed" märk, aga kedagi sa ei saa takistada kui sa keerad sinna peale otse, kuna teistel on pidev joon.
13:53 08.02.2018
poleoluline223 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Sai ka nüüd 4 katsega läbitud. ÜTleme nii et kui ikka sõita oskad, siis pisivead ju antakse andeks. Esimesel katsel sõitsin maanteel vasakul reas, kukkusin läbi. Teisel korral vasakpööret lõikasin ja kolmandal Hiiu ristmikul ei veendunud toplet ohutuses enne ristmiku ületamist. Nüüd neljas kord sõitsime üsna sarnast marsuuti, akadeemia ringilt esimene väljasõit nõmme suunas, sealt hiiu ristile, üle raudtee ja nõmme ühesuunalised, kus oli ka kaks harjutust: pöördega tagurdamine ja sirgjooneline tagurdamine, lumistes teeoludes oli seda oluliselt kehvem teha aga ta veendus, et nägin piire ka lumes hästi. Sealt edasi sõitsime maanteele Laagri suunas, äkki on valdeku pst? Sealt siis Laagrisse jõudes palus mul ''shoppama'' minna, ehk pidin ise valime parkla ja kus parkida tahan, lumes jälle üks eelis, piirjooni ei näe ja pargid umbes autodega ühel liinil, sealt sõitsime siis Pärnu suunas pikalt kuni tuli viaduktilt üles minna, Narva suunas ja tagasi Tallinna, raudteelt seal hessi juures üle ja tagasi maanteeametisse :) Autos oli mul kaks eksamineerijat, üks nendes praktikal, võttis ikka jala tudisema algues, et no üks silmapaar rohkem, vigu oli pisut, ühes kohas ei näidanud suunda ning maateel kiiruspiirangumärgid olid lume all ja nii sõitsin kogemata 70ne alal 50ga, anti andeks ning nõmmel parem pööret tehes üks rehv komistas üle äärekivi, kuid eksamineerija ütles, et ka tema seda ei näinud vaid tundis et jõnks käis, mina ise arvasin et sõitsin üle lume või jää :D no ja siis ma arvasin et ütleb et mittesooritatud aga siiski sain õnnitlused ja et võin ennast kallistada :) Hästi tore eksamineerija oli.
01:23 27.03.2018
Jackhunter
Re: ARK-i sõidueksam
Tere! Palun abi. Kas sirgjoonelise tagurdamise korral peab suunatuld näitama? Või kuidas see täpselt peab toimima? Ning kui palju suunatuld peaksin kasutama tagasipöördel piiratud kohas? Suured tänud.

Muudetud 27.3.18 15:31

22:22 27.03.2018
teehöövel (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Tagurdamisel ikka ohutustuled peale ja sellest peaks jaguma.
09:22 28.03.2018
Ihukarvad tõusevad püsti, (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
kui näed ullikesi tagurdamas. Miks peab eksamil, kuskil suvalises kohas, tagurdama? Sellist jama võiks ainult platsil teha. Liikluses on kaks väga ohtlikku manöövrit, mida soovitaks võimalusel vältida:

1. Tagurdamine.
2. Möödasõit.

Kutselise juhina näen palju õnnetusi just nende kahe manöövri tegemise tõttu. Tagurdamisel kasutan ise ohutulesid ja helisignaali, kui viimane on masinale paigaldatud. Kaasreisija või -töölise olemasolul saadan ta veoki taha ohutust tagama, sest kunagi ei või olla kindel, kes kuskilt veoki taha jookseb/hiilib/roomab/kakerdab. Veokitel tuleb tööülesannete tõttu palju tagurdada, aga sõidukitel pole praktiliselt kunagi vaja pikalt tagurdada, peamiselt tuleb seda ette parklates. Muudel juhtudel ei ole sõidukil vajalik kuskile tagurdada, eriti veel üle parema õla kuskil ristmikul urkasse, absurdne tegevus.

Aga möödasõidul on Eesti juhid omaette klass kogu Euroopas - eesoleval masina hoitakse tagumikust kinni 4 m kauguselt; möödumisel ei viitsita või ei osata vastasuunavööndisse korralikult ümber reastuda ja tahetakse nn ümberpõikega oma sõiduvööndi kaudu sinust mööduda, vaata, et küljed saavad kokku; ja see ettereastumine, oi mai gaaad!, nii, kui auto esiosa on natukese eespool, siis kohe rool paremale ja mööduvale ette.

Veokiga juhtun kaks korda, et sõiduk reastunud kohe ette ja järsult pidurdanud ja ma pidanud tagant sisse sõitma. Õnneks ainult masinad viga saanud, aga sõiduauto juhid süüd omaks ei võta, sest tagasõitja peab ju pikivahet hoidma. Õnneks kasutan videosalvestit ja saan oma süütust tõestada. Mõlemal juhul ei veendunud sõiduauto juht, et möödasõit pole ohutu, ja tagasireastumisel tuli takistuse (mõlemal juhul tee ääres seisev sõiduauto ja vastutulevad sõidukid) tõttu liiga tugevalt pidurdada, mis jättis minule veelgi vähel aega ohutuks pidurdamiseks.

Tavaliselt siunatakse rekkamehi, et ei oska sõita ja nad juhmardid. Paraku on hoopis vastupidi, et sõiduauto juhid ei oska sõita ja tekitavad väga palju ohtlikke olukordi.
13:59 28.03.2018
R. (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
See ettekeeramise teema jah, krdi kaks rada läheb ühes suunas. Vasakult sõidavad mööda ja otse ette. Krt terve rada vaba ja ikka vaja ette keerata. Ühel autol oli mul distantsi hoidev püsikas ja pidevalt ajas vihale, sest keerati nii lähedal ette, et auto tõmbas korralikult endal hoo maha
12:35 15.04.2018
R (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mul oli eile sõidueksam Pärnu ARK-is kukkusin läbi . Eksamineerija oli Pavel Kollist. Sõitsime arkist vasakule ja mööda ehitajate teed Lihula poole. Pool tundi sain sõidetud kui sain rumalusega hakkama . Nimelt harjutuse ajal ( ümbernurga tagurdamisel) sõitsin vastassuunda . Tee oli kitsas, äärekivi polnud ja mõistus sai otsa. Väitis et sõitsin vastassuunda kui teine auto poleks niikuinii mu kõrvale mahtunud. Vaidlema ei hakanud ja ütles et mine õpi kodus. Enne mind oli üks naisterahvas see kukkus ka läbi. Tuleb uuele katsele minna .
19:17 15.04.2018
noteretalv (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
ise kukkusin eksamil läbi kui olin sõidukiga tondi ristmikul foori taga ja öeldi, et "sõida siit otse." tol hetkel nagu mõistus ütles, et sõidan siis üle risti tondi lõpuni ja lõpetan pärnu maanteel, aga peale manöövrit öeldi, et eksam ebaõnnestus, oleksite pidanud juurdeveo tänavale sõitma ja nii see katse ebaõnnestuski. teisel katsel sain ühegi veata läbi ja juhiluba taskusse.
08:01 17.04.2018
A! (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Asja on eravestlustes päris mitme valkonnaga kokkupuutunud inimesega arutatud ja järeldus on suht ühene. Üks ja suur põhjus omaalgatuslikuks ja pidevaks läbikukutamisteks on elanikkonna vähenemine ja sellest tulenev nn.töö hoidmine. Keegi asjaosaliselt seda siiski otseselt ja kõva häälega välja ei ütle. Ministeeriumist otsest juhendit ka vaevalt et laiali on saadetud, aga läbi lillede on arvatavasti mõista antud ikka. Kindlasti on veel rida põhjuseid, aga nendest on eespool palju kirjutatud ka juba. Üldine elanikkonna lollistumine seoses nutiplutinuhtlusega jne.
01:13 09.05.2018
Ei viitsi registreeruda (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Nii. Peaaegu kuu on edukast eksamist möödas, kirjutan siis kahe eksami muljetest, vähemalt niipalju, kui mäletan.
Esimene katse oli Tallinnas. Klienditeeninduse poolest oli kogemus päris hea. Eksamineerija rääkis enne eksamit põhilise info auto kohta ära, vahest liiga palju. Kas päiksepaistelisel pärastlõunal on mõtet seletada tagumiste udutulede lüliti tööpõhimõtet? Mis sõiduki kontrollimisse puutub, siis öeldi mõlemal juhul ette mida võiks kontrollida (tuled, rehvid, klaasid). Tallinnas anti täpselt nõuetekohane 5 või 10 minutit autoga tutvumiseks (tänaval sõit). Aega mõõtis eksamineerija auto kellalt. Kukkusin läbi Pääskülas paremakäereegli ala viimasel ristmikul enne Pärnu maanteed. Loll viga, sõitsin ristmikule liiga kiiresti. Eksamineerija võttis juhtimise üle ja seletas üsna pikalt mis läks valesti, miks oleks tulnud hoog maha võtta (olematu nähtavus) ja kuidas tulevikus vältida.
Tähelepanekud eksami korraldusest: päikeseprille võib kanda, aga ei soovitaks, sest spidomeetri punast kriipsu ei ole siis hästi näha. Tallinnas oli eksamiautol GPS koos kiiruspiiranguinfoga. Kuna GPS ei ole taadeldud mõõteseade (eksamineerija sõnad) arvestatakse vaid põhimõttelist kiiruseületust, ehk nt sujuvalt 53km/h sõit pole viga, aga 45 pealt 55 kiirendamine oleks (eeldusel, et mõlemal juhul on tegelik kiirusepiirang 50km/h. Tallinnas oli kummaline, et alustasime enam-vähem korraga 5 eksamit, aga pool tundi hiljem jõudsime tagasi neljandana (80% kukkus sel pooltunnil läbi).
Ametlikult peab kahe eksami vahel olema vähemalt 2 nädalat (aeg võib olla muutunud). Uuele eksamile registreerumisel ei pea ootama 2 nädalat, vaid programm ei pakugi aegu, mis on piirist lähemal. Kahe eksami vahele jäi haiguse tõttu üle kuu. Harjutasin sel ajal põhjalikult ristmikule sõitmisel hoo maha võtmist.
Pärnus oli eksamineerija eelpoolmainitud Pavel, aga ma ei usu, et eksamineerija nime teadmine kuidagi aitaks. Igal juhul marsruut sarnane eelmisega. Mööda E67 kuni pöördeni Lihula suunas mntl 102. Tee lõpus parempööre teele 60, esimesel võimalusel tagasipööre ja sealt märkide järgi kesklinna. Minu meelest olid veaohtlikud kohad Pärnu linna piiri märk teel 102 (linnapiir, aga pole asulat ega 50km/h piirangut) ja tagasipöörde kiirendusrada (minu loogika järgi ei tohiks sõita üle kiirendusraja eraldunud pidevjoone, eksamineerija väitis, et kiirendusrajale ei tohi poole pealt sõita).
Ma ei tunne Pärnut, seega kirjeldan vaid mõningaid osi. Kogu edasine eksam oli mere pool jõge. Peale silda tuli teha vasakpööre (st sõita Endla eest läbi ja tulla tagasi). Suurem osa sõidust toimus Aia tänavast läänes (paremakäereegli ala). Põhiline etteheide oli seal, et sõidan ristmikule liiga aeglaselt!! Kiita sain veel kummalisema asja eest: ma ei andnud eelpoolmainitud alas vasakult tulijale teed ja ületasin ristmiku enne, kui paremalt lähenev auto kohale jõudis. Külgboksi harjutus sisaldas teooriaküsimust "kui palju tuleb külgboksis ruumi jätta?" Vastus: 1+1 meetrit.
Tagasi ARKi/MNTsse jõudes tuli teha veel tõusult startimine. Kummaline nõue, et käsipidurit ei tohtinud kasutada. Vead tagantjärele olid 2x liiga aeglane kiirendus ristmikult väljudes (tagatulija jõudis järele) ja "koostöö teiste liiklejatega" (võtsin reavahetusel hoo maha aga tulnuks kiirendada). Pärnu liikluskorralduse eripära võrreldes Tallinnaga on palju teeandmismärke, veerand linnast on üks suur 30+paremakäe ala ning ülekäiguradadel on neoonkollast palju kulutatud.
Pärnus oli autoga harjumine platsil u 2-4min. Ainus tingimus oli, et ei tohi sõita üle äärekivi, aga kui ma sõitsin, andis ta siiski andeks. Pärnu Toyotal ei olnud GPSi, kiirust kontrolliti spidomeetrilt.
Miskipärast tuttavad väitsid kogu aeg, et eksamineerijad üritavad suunata seadust rikkuma (nõuda keelumärgi alt sisse sõitmist jms). Pavel ütles, et seda saab nõuda ainult siis, kui antud kohas on liikluskorraldus viimase tunni jooksul (kahe eksami vahel) muutunud ja eksamineerija ei olnud muudatusest teadlik.
Tuli pikk jutt, aga loodetavasti on kellelegi abiks.
11:00 16.05.2018
Al (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mis marsruut teil oli Tallinnas?
Aitäh
15:28 17.05.2018
Miski 2,5 aastat staaši (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Päris tore siia sattuda jälle.

Nüüd paar aastas sõitnud ja minuarust kõige hullem ongi just see ARK sõit.

Mäletan, et ise enne ARK'i eksami sõitsin ka lubadeta, et lisakogemust saada. Jah suur risk aga autokool tihti õpetab "karguga" sõitma. Ise üks rooli sattudes või kui eksaminant kõrval siis nagu uus olukord ja tekib paanika.

Siiamaani tean ühte inimest kes ei julge üksi linnas näiteks sõita.

Aga jah nüüd siis mõni aasta staaši seljataga ja tuleb öelda, et kujunesin selliseks pool-patustajaks. Miski ~300 euri eest trahve makstud ja 2 avariid toimunud. Muidugi roolis olen suhteliselt mitu mitu tundi igapäev tööst olenevalt seega see liikluse lugemine on suhteliselt ok juba.

Täna sai just VEHO's käidud ja üle pika aja bussiga sõita kuna asendusautot polnud kohe võtta. Päris jube kogemus. :D Umbne, inimeste miski jube higihais, nagu piinakamber.

Siiski peab suhteliselt ebaõnnelik või täisidioot olema, et liikluses hakkama ei saa. Rohkem käivad just need motoässad pinda kes satuvad BMW'de rooli kui miskid algajad juhid. Algajad juhid on tavaliselt lihtsalt aeglased või pika juhtmega teatud raskemates sõlmedes. Bemmivennad aga on nii oskust täis, et tipptunni aeg linnas lasevad 70ni välja ja siis pidurdavad või sõeluvad mööda pikivahe auke kui neid peaks tekkima, ohustades ja häirides teisi.

Seega mu sõnum oleks, ARK eksami minejad enamus vigu tuleb tõesti närvi pärast kuna miski tüüp hindab ja istub kõrval. Tegelt ma olen 90% kindel et enamus teist oskaks üksi liikluses toime tulla. Ostke miskit kergmat rahustit enne eksami, see balanseerib selle adre laksu mis tekib eksami olukorra tõttu. Kasvõi blaseebo efekti pärast on see hea.
14:42 14.06.2018
mari42
Re: ARK-i sõidueksam
Mina olen teinud nüüdseks eksamit mitmel korral ja kõik korrad Tallinnas, alguses peale igat läbikukkumist on ooteaeg olnud põhimõtteliselt kuu-poolteist, aga kuna ma pidevalt uuendanud lehte, siis olen teinud mitu eksamit sisuliselt 3 kuu jooksul, üsna lühikeste vahedega. Ilmselt leidub siin neid, kes arvavad, et peaksin nüüd lõpetama ja mulle polegi neid lube vaja, aga ise arvan, et närv on alt vedanud.
Sõitudest üleüldiselt, ehk abiks kellelegi: eksamineerija nr 1 väga, väga rahulik, viisakas ning sõbralik. Vaatasin üle tuled ja muud polnud vaja. Sõit kahjuks kestis väga lühikest aega sest Hiiu ülesõidul lähedal on parkla, kus sooritasin esimese ülesande ja sealt väljasõidul vasakpööret tehes sõitsin üle äärekivi. Neljast eksamist kahel olen seal parklas käinud ja ka viimane kord olin äärekivile väga lähedal ja seetõttu kaldusin vasakpöördel vastassuunda. Väikese autoga ei ole sealt parklast välja pööramisel mingit probleemi, aga natukenegi suurema autoga on see minu kui algaja juhi jaoks keeruline.
Eksam nr 2. Taaskord lühike eksam, eksamineerija seekord üsna vaikne ja neutraalne. Viga tuli Hiiu ülesõidu juures kui tulin vasakut kätt ja pidin sõitma otse, aga valisin selleks parempoolse rea. Soovitan kindlasti see koht läbi sõita enne eksamit, sest sõiduradade märk on kohati lehtede varjus ja kui närv ka veel sees võib see jääda märkamata.
Eksam nr 3. Kõige meeldivam eksamineerija siiani, käsklused väga arusaadavad, ei pahandanud kui magasin õige väljasõidu maha ja tegin ühe tema sõnul "auringi". Sõit läks viitade järgi Pärnu suunas, mis Tallinnas elades on üsna lihtne, kuna väga palju seda teed sõitnud. Edasi tuli minna Narva suunas, olin seda enne ka sõitnud, aga kuna suures ähmis panin suuna sisse ja hakkasin viadukti peale sõitma, siis ei vaadanud piisaval määral temapoolsesse peeglisse ja sellist viga lubada ei saa, sest keegi võib tagant selga sõita. Enne seda sooritasin parkimise Laagris ühes parklas, 3 minutit oli lubatud ühe katse jaoks, minul kulus esimese ebaõnnestunud katse peale 5 minutit, esimene kord kui nägin et stopperil aeg jooksis ja eks see süvendas närvi ka kindlasti. Teisel katsel tegin ideaalse soorituse. Samas teise eksamineerijaga sõites ütles ta, et ei pea vahtima kogu aeg sinna peeglisse, et ta saab aru küll, et ma vaatan ja et manöövrite puhul keegi aega ei võta ja joonlauaga täpsust ei mõõda, aga see on pigem ilmselt tema isiklik tegutsemine ja 90% eksamineerijatest peavad oluliseks aega ja täpsust paiknemisel.
Kokkuvõtteks: siiamaani kõigil kordadel pööranud arki juurest paremale, esimene väljasõit ttü ringil, platsielementidest on olnud tagurpidi parkimine, nina ees parkimine, pöördega tagurdamine, sirgjooneline tagurdamine ja kõik. Eksamineerijad on olnud vägagi normaalsed, kiitnud sõiduoskust ja andnud väga palju kasulikke näpunäiteid edaspidisteks eksamiteks, aga jah väga raske on teha eksamit kui näiteks pöördega tagurdamisel jalg väriseb nii hullult, et sidurit on raske lasta. Kuna erinevaid elemente tehes keeran tavaliselt peeglid või vähemasti kõrvalistuja poolse peegli alla, siis närviga olen unustanud need tagasi keerata, soovitan kindlasti ka sellepeale mõelda.
16:57 14.06.2018
sõidueksam NARVAS (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Tere, kas keegi on teinud lähiajal sõidueksamit narvas ja oskab öelda, mis marsuuti ta sõitis ning kuidas seal eksamineerijad?
12:40 26.06.2018
Sõidueksam (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Hei!
Kes on hiljuti Võrus teinud ja räägib mulle oma marsuudist ning üleüldiselt mis mind ees võib oodata järgmine nädal :)
19:28 31.07.2018
Väike Tom (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Kui praegu sõidueksamile ennast registreerida Tartus, kui pikk see järjekord oleks?
22:35 01.08.2018
avevalge
Re: ARK-i sõidueksam
Paar päeva tagasi oli augusti lõpp.
06:05 24.08.2018
Anne42
Re: ARK-i sõidueksam
Postitasin küll eraldi teema ARK-i eksami kohta Pärnus,ag küsin siis siit.Nimelt kellel kogemus eksamineerija Tikkiga? Sai käidud 3x eksamil.Eimene kord vedasid täiega närvid alt,teine kord oli eksamineerija teine,sõidu lõpetas parkimine,kus läksin vastu äärekivi.Nüüd siis see kolmas,eksamikokkuvõttes 1 B kategooria viga ja 3 A viga,kas see annab aluse varem eksami lõpetada,st linna ei saanudki ja eksam lõppes varem ära.Seega oleks jäänud veel 15 min sõita. Minu sõiduõpetaja teised õpilased on ka olnud antud inimesega olnud hädas,õpetaja üks parimaid ja kes nii naljalt sind eksamile ei saada-luba,kuna tahab õpilastele parimat.Enne eksameid olen võtnud lisatunde ka.Nüüd uus eksam oktoobris alles,mis muud kui sõita ja edukalt läbida.
10:47 16.09.2018
Harjutus teeb meistriks (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
"Maanteeameti eksamid muutuvad oluliselt: teooria- ja sõidueksameid tulevad reaalsele elule lähemale."

https://auto.geenius.ee/uudis/maanteeameti-eksamid-muutuvad-
oluliselt-teooria-ja-soidueksameid-tulevad-reaalsele-elule-l
ahemale/
11:12 01.01.2019
Magnus457 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
28ndal tegin sõidueksami Tartu Arkis. Paar pisiviga oli, aga sain läbi. Üldiselt ei tasuks eriti karta. Kui märke tunned ja rahulikult sõidad, siis ei teki probleeme eksami läbimisega. Soovitan tuttav/pereliige panna juhendajaks ja sõita mõnda aega ringi (odavam kui autokool), et kaoks närvilisus üleüldise liiklusvoo suhtes.
08:33 28.01.2019
. (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mina tegin eksami 4. korral ära. Esimesed kolm korda olid Tartus ning kaks korda neist oli sama eksamineerija. Läbi kukkusin ühe ja sama harjutuse pärast - pöördega tagurdamine. Muidugi oli igakord ka mõni pisiviga, näiteks esimesel ringteel ei näidanud mahasõidul suunatuld (närv oli lihtsalt nii suur sees, et läks meelest ära) või siis vale sõidukiirus asulavälisel teel. Muidu on autokäsitlemine korras - välja ei sureta, käike vahetan hästi, tulesid tunnen jnejne. Ka märkide ning valgusfooride märkamisega ei ole probleeme. Kallakutelt saan hästi minema ning parkida ka oskan.
Esimene eksam tegime pöördega tagurdamist kuskil majade vahel, kus oli rahulik liiklus ning autosid ei olnud. Probleem oli aga selles et ristmik ei olnud kohakuti. Esimene kord, kui ära tagurdasin vaatasin, et olen kuidagi viltu tee peal ja kui autot hakkasin kohendama sõitsin muru peale. Teisel katsel öeldi, et olen liiga keset teed ning oligi eksam läbi kukutud. Teine kord tegin sama harjutust kruusateel. Lund oli just sadanud ning kruusteed ja muru ei olnud võimalik eristada. Seal polnud ka ühtegi teise auto jälge. Esimese korraga öeldi, et olen liiga tee ääres, et sõitsin muru peale. Teisel katsel eksamineerija mõtles tükk aega ja vaatas ringi ning ütles, et nüüd olen VIST vastassuunas. Sama hästi oleks võinud seda harjutust kuskil lambise lumega kaetud platsi peal teha. Peeglitest tõesti ei olnud aru saada, kus on tee ja kus on kraav, ühtegi liiklusmärki ka ei olnud, mille järgi oleks vaadata saanud. Kõik oli lihtsalt ühtlaselt valge.
Kolmas kord, kui eksamit tegin olin ma juba nii närvis ning eksam jäi väga lühikeseks. Pidin maanteel vasakule keerama, kuid sõitsin mööda õigest teelõigust. Seejärel pidin ümberpöörde tegema aga valisin selleks halva koha ning saigi eksam läbi.
Neljas kord tegin oma kodulinnas Põlvas (sest toona isegi Tartu ARKi peale mõtlemine ajas mind juba närvi). Kõik harjutused sain esimese korraga tehtud, peaaegu täiesti puhas sõit. Ainukene viga oli see, kui pidin ühesuunaliselt teelt vasakule minema. Ma pöörasin tee keskelt, kuigi oleksin pidanud minema vasakust äärest.
Nelja eksamit tegin ma kokku üle 7 kuu, sest ARKi ajad on ülemõistuse pikad. Seda viimast eksamit ootasin ma üle kahe ja poole kuu (ma võtsin esimese vaba aja, mis saadaval oli).
15:08 06.02.2019
kevjush (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Sooritasin eksami kolmandal korral ja Tallinnas.
Esimene kord tegin väga lolli vea vasakpöördel, mille peale eksamineerija ütles, et väga loll viga muidu kõik korras, tule ruttu tagasi. Teine kord tegin Sauel ja ilmaigasuguse praktikata, sest arvasin, et olin piisavalt palju õppinud esimesest korrast ja mis see ära ei ole. Lisaks oli eksam kahe eksamineerijaga. (lisa pinge) Sõit jäi väga lühikeseks, siis pool aastat pausi ning nüüd lõpuks load käes.
Eksamineerija oli väga meeldiv. Vaatasin auto väljas üle ning kui ütlesin, et vaataksin tuled ka üle, ütles ta, et istu autosse räägime siin kõik ära. Rääkisime siis nii tuledest, autost, eksamist kui vajalikkudest asjadest, et autoga sõita. Siis asusime teele ning esimene suund oli Nõmme mäele aga mitte läbi TTÜ ringi vaid Trummi poolt. Nõmmelt läksime alla Järve poole ja peale raudteed keerasin teise väiksesse tänavasse. Sõitsin umbes 5-10 minutit väikseid tänavaid kui jõudsime vähe laiemale tänavale ja tuli esimene harjutus, milleks oli sirgjooneline tagurdamine. Läbisin selle probleemideta ning sõitsime umbes 100m edasi ja kohe tuli teha ka teine harjutus, milleks oli piiratud alas ümberpööramine. Esimene katse ei tulnud kuidagi välja ja teisel jalg jubedalt värises aga tehtud see sai. Sealt sõitsime suunaga Vabaduse pst. ning sealt edasi Pärnu mnt. poole. Kolmanda harjutuse, milleks oli parkimine, tegin enne Laagri pööret asuva Selveri all. Ehk lumest mul mingit abi parkimisel ei olnud. Õnneks sain lihtsalt otse ära parkida. Parklast välja ning siis Saku poole. Läbisin seal paar ringteed ning kui olime juba sõitnud üpris kaugele, sain juhised teha ringteel täisring ning sama teed tagasi. Tulingi sama kaudu tagasi ning läbi Kadaka pst. tagasi ARKi. Vigadest luges ta välja vaid, et esimene pööre paremale oli kahtlaselt tee keskelt, kuid ei lugenud seda vea alla( Esimesed 5 minutit sõidukiga tutvumiseks jne) ja teisena kiirendusrajalt tulles mitte suunatule näitamine. Lisaks mainiks ära, et ARKi saab aegu väga lihtsalt kui oled kannatlik ja käid pidevalt vaatamas, kas on vaba aegu. Läbi e-teeninduse väga lihtne ja üldse mitte raske ega aega nõudev, kui tahad kiiresti eksamile saada. Üldine kogemus oli väga meeldiv!
21:14 08.05.2019
eimõistaseda (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
noteretalv postitusele:

Mina läheks samamoodi. Juurdeveo tn on ju paremale? Märgid seal ei näita, et oleks otsesuunas. Üleüldse, ennast teades ma küsiks vist eksamineerijalt nii, et ''siin pole ju otset, kas vasakule või paremale?'' Huvitav, kas ta vastaks, või ütleks lihtsalt et ''on küll otse''. Tõesti ei saa aru, miks sellise asja eest läbi kukutati. Segane käsk, pluss inimlik viga peaks olema lubatud, kui ei tekita liiklusohtlikku olukorda ja ei sega kedagi. Näiteks reastun valesti ja selle asemel, et viimasel hetkel ümber reastuda ja potentsiaalselt ohtlik olukord tekitada, sõidan valitud rajal nõutud suunas ja võin ju muud teed pidi vajalikku kohta sõita, või teen tagasipöörde.
04:15 12.05.2019
Q (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Pärnu marsruut:
ARK'ist vasakule, vasakpööre Ehitajate teele, suunaga Vana-Pärnu/Haapsalu mnt.
Märkide järgi liikuda suunaga Lihula ehk kaks ringi otse ja siis ringilt paremale.
Otse mööda Haapsalu mnt linnast välja kuni mahasõiduni enne Audrut. Seal viadukti alt sõites "tagasipööre" tagasi Pärnu poole. Kuna ma polnud päris kindel, kas seal on kiirendusrada, võtsin hoo veidi liiga palju maha.
Mööda Haapsalu mnt Pärnu poole tagasi, märkide järgi Maksimarketi parklasse. Seal ülesanne "leia parkimiskoht ja pargi kuidas soovid". Tol hetkel oli lumi maas - tegelikult olin natuke joone peal, tahtsin parandada, eksamineerija ütles, et "talvel jooned nii väga ei loe" ja luges harjutuse sooritatuks.
Leia märkide järgi suund kesklinna ja sõida. Maksimarketi parklast vasakule linnast välja, valida õige rida ja ringilt tagasipööre.
Üle silla marsruut Akadeemia - Lõuna (paremale), seejärel öeldi "sõida ristmikult otse". Oleks pidanud otse minekuks minema Mere pst, sõitsin piki parki Ringi tänavale, aga kohe kui ristmik pooleldi ületatud oli ütlesin, et "see vist oli paremale tegelikult praegu". Anti andeks, sõitsin vasakule Muru tn, siis vasakule Esplanaadi ja siis otse Mere pst.
Piki Mere pst otse, Mudaravila juurest läbi, Ranna pst. ja siis vasakule Lehe ja siis paremale Papli ja paremale Kuuse.
Papli-Kuuse nurgal tagurdamine üle parema õla pöördega ehk mitte läbi vastassuuna.
Pärast tagurdamist vasakule Kuuse, vasakule Tammsaare, paremale Aia.
Mööda Aiat ringini, siis Vanapargi ja vasakule Lai.
Sirgelt edasi kuni sillale, sealt otse mööda Tallinna mnt'd ARK'i.
ARKi parklas sirgelt tagurdamine.

Ühtegi viga ei märgitud, eksamineerijalt sain kiita.
Enne eksamit öeldi mulle mu närvisoleku õhkamise peale, et "Sa kõlad nagu mu ema". Lisaks mu küsimusele, et kas auto tuled vaatame ka üle, sain vastuseks "Meie kohustus on anda sulle töökorras ja nõuetele vastav auto." Enne päriselt sõitu minekut tegin parklas paar kohaltminekut/kiirendust ja äkkpidurdust, põhjendasin, et tahan auto pedaale korra tunnetada enne.
18:20 22.05.2019
Pikne McQueen (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Tervist! Kuna ma enne oma ARK-eksameid lugesin ja kammisin pidevalt igasuguseid foorumeid läbi (millest oli VÄGA palju abi, suured tänud teile kõikidele) siis tegin iseendale lubaduse, et kui eksami ära teen siis panen ka oma muljed kirja, äkki aitab kedagi. Alustasin autokooliga umbes 2 aastat tagasi ja sain eksami sooritatud (autokooli oma) detsembris. Siis jäi asi natuke venima ning nüüd võtsin kätte. Tegin ARK teooriaeksami teise korraga ära. Mul oli esimene eksam KAHEKSA (8!) VIGA. Arvasin, et no selge, see on ehe tõestus, et aju hakkab juba nüridaks minema ning ma ei peaks üldse lube saama :D Õppisin teooriat peaaegu, et ainult sõidutundides (+ e-teooria) ning oma sõpradega koos liigeldes. Autokooli teooriaeksamist (mille sooritasin 100%iliselt) oli ikka omajagu aega möödas ja enne ARK teooriaeksamit harjutasin nädal aega neid maanteeameti leheküljel olevaid teste, kuid kohapeale jõudes sain aru, et täiesti valesti tegin (polnud absull samu küsimusi jne jne). Sõber soovitas app’i nimega “Liiklustest” ja harjutasin seal 4-5 päeva ning läbisin teooriaeksami edukalt (0 vale vastust). Juunis muudetakse jälle teooriaeksami läbiviimist, kuid see selleks - edasi ARK sõidueksami juurde. Sain esialgselt kõige varasema aja a la kuu aega pärast teooriaeksami sooritamist, kuid ma käisin päevas 2-3x eteeninduses vaatamas, ega varasemaid aegu ei ole - oli. Nädal peale teooriat. Jõgeva. Läksin sõbraga 3h enne eksami algust kohale ja sõitsime linna läbi. Eksami kukkusin läbi kuna 5 minutit enne eksami lõppu tegin vasakpöörde tänavalt kus ma arvasin, et on ühesuunaline ning eksamiärevuse ning ähmi tõttu ei vaadanud kas on ühesuunalise lõpumärk või mitte. Aus viga ning igati põhjendatud läbikukkumine. Minu eksamineerijal oli veel oma korda “eksam” ning eks see pani ka väikese pinge peale + sõbra auto oli automaat ning enne eksamit sõitsin üldse viimati manuaaliga a la 2 kuud tagasi. Eksamineerijad olid muidu vaiksed ja viisakad mehed ning kui eksami läbi kukkusin siis küsisin ka, et “kas täiesti lootusetu seis?”, vastati, et “ei, täitsa tibens-tobens lihtsalt see on andestamatu viga.”
Täiesti arusaadav, viha ega midagi ei pidanud. Surusin meestel kätt ja sõitsime sõbraga tagasi Tallinna poole. Tee peal panin uue aja. Juuni lõpp, Tartu. Endiselt ei jätnud jonni ning käisin iga päev paar korda vaatamas ja OPSTI, 5 päeva pärast vaba aeg Tallinnas. Helistasin ruttu oma sõiduõpetajad läbi ja sain ühe tunni 2 päeva enne eksamit. Kuna selle sõiduõpetajaga oli kuidagi pingeline sõita (kuid õpetajana 5+, soovitaksin igaühele) siis rapsisin liiga palju ja sõiduõpetaja ütles, et “no Tallinnas sa küll ära ei tee.”
Tegin.
Eksamile jõudsin TÄPSELT õigeks ajaks, vabandasin eksamineerija ees, et juhtus väike õnnetus millepärast hilinesin. Vastas “ei ole hullu” ja istusime autosse. Enne seda “vaatasin” rehvid üle ja autos küsisin kas auto on “komplektne” (siit foorumist jäi silma). Eksamineerija ütles, et ikka ning ei hakanud mind pikalt praadima. Sõit võis alata. Kohustuslik TTÜ ring, sealt kolmas välja sõit, vasakpööre, parempööre ja Haabersti Maxima parklas tegin esimese harjutuse - parkimine. Kui koha pealt välja sõitsin siis viimasel hetkel nägin, et parklas on liiklus ühesuunaline. Joppas. Järgmised harjutused olid Rannamõisa-Tabasalu teelõigul, kolme punkti pööre ja tagurdamine (tagurdamine ilmselgelt ei toimunud maanteel, vaid ühel kõrvalteel). Kõik edukalt esimesel katsel sooritatud ja hakkasime tagasi linna poole sõitma. KESKENDUMIST EI TOHI KAOTADA!!! Mõte hakkas juba vahepeal uitama, et “mul on hetkel väga reaalne võimalus see eksam ära teha”, kuid tuletasin meelde, et võid ka ARK-i ees eksami läbi kukkuda. “KESKENDU!”.
Linnas sõites oli veel paar vasakpöördega ristmikut ning ARK-i lähedal sõitis üks debiilik umbes 90ga vilkuva tulega vastassuunast otse (mulle vastu) kui ma parasjagu hakkasin vasakpööret sooritama. Pidurdasin kenasti ning paanikasse ei sattunud ja sõitsime ARK-i suunas. Tee peal veel pomisesin, et “kes selle hullu liiklusesse lasi” ja ARK-i ees palus eksamineerija mul ära parkida. Parkisin ära, käik välja, käsipidur peale ja küsis mu käest selle vana hea “mis ise arvad kuidas läks?” ütlesin, et 90 alal oleksin võinud natukene julgem olla ning ta nõustus ja lisas, et suunatulesi oleksin pidanud natuke rohkem näitama. Enda meelest tegin seda, kuid ei hakanud vastu vaidlema ja ütlesin, et “alati saab paremini”. Eksamineerija ütles, et üldmulje oli hea, tundis ennast autos turvaliselt ja mugavalt ning eksam sooritatud. Olin ülirahul, surusin kätt ja astusin autost välja. Tehtud.

Mõned kokkuvõtvad punktid:

1. KUI TE SAATE SIIS MINGE JÕGEVALE. Ma ütlen teile ausalt, see Jõgeva oli ikka marulihtne. Poleks seda vasakpöörde viga olnud, oleks sõit ideaalne olnud. Ülilihtne linn mille õpid reaalselt 1-2higa sõites põhimõtteliselt pähe endale.

2. Õnn. Õnnefaktor on päris suur. Paljud ässad siin ütlevad küll, et “pfft, kõik endas kinni.” No tegelikult on veits ikka õnne ka vaja. Eksamineerija tuju (kuigi minu omad mõlemad olid maruprofessionaalsed ja oli aru saada, et eraelu nad tööle kaasa ei võta), marsuut ning kaasliiklejad.

3. Ärge kartke. Kui olete juba 5 minutit autoga sõitnud siis hakkab värin ära minema, kuid see ei tähenda, et peate ennast täisti lõdvaks laskma. Ei tohi sekundikski valvsust kaotada.

4. Te saate käia kuu aja jooksul 2-3x eksamit tegemas kui te viitsite lihtsalt 2-3x päevas eteenindusse sisse logida. Ma logisin täiesti suvalistel aegadel sisse (vahepeal kell 2 öösel) ja sain alati ülivarase aja. Oli ka perioode kus 3-4+ päeva ei olnud ühtegi lisaaega juurde tulnud, kuid ei tohi alla anda ja peate ikka iga päev kontrollima.


Üldiselt soovitan teil lihtsalt eksamitel käia (1 eksam = 5 sõidutundi :D) ja ikkagi sõita seal linnas kus autokooli tegite. Pigem sõitke veits aeglasemalt kui, et täpselt kiirusepiiranguga ning tõstke oma nina tee pealt üles ja jälgige märke + ülejäänud liiklust. Kui mingisuguse pisivea teete siis öelge kõva häälega välja mida oleks pidanud teisiti tegema. Nael kummi ja edu!!!
22:55 22.05.2019
Kohalik Tont (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Kommentaar Tondi-Juurdeveo ristmiku kohta.
Vaatasin märgid Streetview's üle (aeg 2018 suvi). Tondi tänavalt ei ole liiklusmärkide järgi kuidagi võimalik otse sõita. Foori juures näitavad diagonaalnooled, et Pärnu mnt-Juurdeveo jäävad vastavalt vasakule-paremale.
Lisaks on veidi enne ristmikku näha kulunud teekattemärgis. Ka sealgi pole midagi otse sõitmisest. Kaks rada lähevad vasakule ning parempoolne läheb ka paremale.
00:09 14.08.2019
Mari-liis (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mul küsimus. Kuid üritan ära saad küll alles autolooli sõidueksamit aga küsimus. Kuna op tahab et pargiksin eespidi külgboksi kui autosid ei ole. Aga kuidas seda saab kõige lihtsamalt teha ? Kas üle 1 joone võib ju ikka sõita ? M6ned sõidavad nagu küljele ja siis tagurdavad tagumisse boksi... ? Kuidas oleka lihtsam ?
16:17 16.08.2019
lammas all paremas nurgas (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
19:11 26.08.2019
Rakvere0001 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Keegi lähiajal Rakveres eksamit teinud? Kuhu viidi? Millised need tõmbekohad Rakveres on? Millised on eksamineerijad?
15:33 28.08.2019
Nub (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Ise tegin ka Rakveres hiljuti, eksamineerija oli tulnud üldse Jõhvist (polnud kohalik, aga oli ka varem Rakveres eksameid läbi viinud). Kohe alguses leidsime ühise klapi, sõit oli sujuv ja käsklused arusaadavad.
17:07 28.08.2019
mittekohalik tont (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
kommenteeriks toda tondi-juurdeveo risti. ilmselt postitaja sõitis seal ikka mõnda aega tagasi. mäletan, et aastaid tagasi olin ka seal õppesõitu tegemas ja õpetaja itsitas, et "no küsime nüüd midagi ägedat ka" ning palus sõita mul otse. ma mõtlesin ka, et okei, lihtne ju ja sõitsin viaduktile ja üle. õpetaja aga ütles, et jätku ma meelde see tõmmekas, et siin kohas, kus kästakse sul praegu otse sõita, pead võtma visuaalselt peas lahti selle eriskujulise ristmiku ja moodustama visuaalselt enda jaoks 90 kraadiste nurkade all ristmiku ja siis tõepoolest, otsesõit viib mind juurdeveo tänavale. ise nüüd pole sealt aastaid sõitnud ja ilmselt märgid ja liikluskorraldus muutunud.
13:19 25.11.2019
tupzu
Re: ARK-i sõidueksam
Tere. Tegin Tallinnas, kuna käisin ka siin autokoolis.
Ooteaeg oli 3,5 kuud, oleks saanud ka vahepeal varem teha, aga olin siis ise ära.
Aga kukkusin esimese korra läbi. Kõik oli hästi ja harjutustega sain esimese korraga hakkama. Tagasi ARK juurde sõites, paremat pööret tegema hakates(Kadaka pst ja Mäepealse rist)jäin punase foori taha, eesolevad autod hakkasid liikuma, jõudes foori juurde roheline vilkus ja kui hakkasin ristile jõudma läks foor kollaseks ja eksamineerija pidurdas. Ütles, et see tõsine viga ja ei sooritanud eksamit. Ülejäänud oli väga hästi olnud ja arvas, et kohe kohe load ka käes. 500 m jäi puudu ARK-ni jõudmiseks.
19:13 02.02.2020
Ajee (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Osad eksamineerijad on ikka erilised tähenärijad, eriti nooremad

Saatuslikuks sai jalakäija kes polnud veel ülekäigurajale astumas, veelvähem seal ääres ületamist ootamas, jalakäija trajektoor oli väga ebaselge ning ringristmikult välja sõites peale "anna teed" märki liiga väikse pikivahe hoidmine liinibussiga.

Mõnel korral tuli suunakäsklused ikka väga hilja, vahest ei jõudnugi reageerida, tundus et nagu korduvalt: siis sihilikult
08:34 03.02.2020
A! (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Vaatates seda kõike, siis pole mitte miskit vahepeal muutunud.

Huvitav, kas sõidu ajaks oma salvestustehnika võib autosse paigaldada? Oleks mõlemale osapoolele väike disiplineeriv moment juures. Hetkel oled ju täiesti eksamineerija suvast sõltuv. On sel paha tuju või plaan vaja täita, siis pole sul seal eriti midagi teha. Riikliku salvestuse koha pealt jällegi - ootamatult võib see kuhugi ära kaduda või kustuda jne. Oma salvestust saad hiljem kodus rahulikult vaadata ja käsutada nagu ise tahad, kui tekib kahtlus ametniku tahtlikuses või ebakompetentsuses.
Kui käsklus suunamuutuseks tuleb liiga hilja, siis võibki kergelt ohtlik olukord tekkida, nagu viimasel hetkel rajavahetusega ikka. Isegi kohanud eksamit tegevaid õppureid, kes üritavad arusaamatuid manöövreid sooritada, aga see ei pruugigi nende omalooming olla ju.

Liiklusametnike asjatundlik jutt on kena kuulda küll, et meil on vastutus ja ühine euroopa jne, aga siis tasuks korra kuskil lõunapoolsemal euroopa liidu maal ära käia ja vaadata, kuidas need ühised normid seal välja veavad. Reaalne teekogemus tuleb ikkagi päris ellu astudes, sõitma hakates.
Usun, et kui ka minu kommentaar oli veidi noorte autojuhtide poole kaldu, siis ei peaks asjatundlikud, objektiivsed ja toetavalt meelestatud eksamineerijad end halvasti tundma. Pigem siis need teised, kes mingist suvast lähtudes tahtlikult jama kokku keeravad.
16:55 04.02.2020
Vastuseks (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Võid salvestada, kui oled selleks toiminguks saanud nõusoleku. Kindlasti nõusoleku saamiseks küsitakse ka põhjendust.
09:11 05.02.2020
soovituseks kahtlejatele (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Vaevalt, et oma salvestit lubatakse üles panna ja põhjenduseks tuuakse, et õpilasel on ju võimalik hiljem soovi korral ametlikku salvestust üle vaadata. Selleks tuleb täita avaldus, põhjenduseks soovitaks mina panna "soovin oma vigadest liiklusohutuse huvides õppida". Siis lepitakse vastutava ametnikuga kokku, millal ja kus video vaatamine toimub, ametnik ei tohi ise kõrvalt miskit kommenteerida. Üleüldse soovitaks video ülevaatamise võimalust ja vaide esitamist julgemalt kasutada, kui tunnete, et teile on eksamil liiga tehtud.
18:57 09.02.2020
Sebija555 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Oma salvestusseade ei ole lubatud.
12:07 26.02.2020
sama teema (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
"Saatuslikuks sai jalakäija kes polnud veel ülekäigurajale astumas, veelvähem seal ääres ületamist ootamas."

Kukkusin samal põhjusel esimesel korral läbi. Maanteeameti seisukoht oli, et peab jälgima jalakäija kehakeelt ja käitumist ning seega võib ta olla ülekäigurajast kaugel. Lisaks võivat ta jooksu pista ja siis ei saa äkki pidama. Suhteliselt jabur seisukoht. Seega tuleks iga ülekäiguraja ees, kus 10 meetri raadiuses mõni jalakäija, peatuda ning oodata, muidu kukute kindlasti läbi. Teisel korral läbi saades umbes nii ka tegin.
15:01 20.03.2020
G (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Mul on läbi aastate kogunenud ABCE kategooriad, päris mitu inimest juhendajana sõitma aidatud ja eksameid tehtud igasugustel aegadel. Jutt läbikukutamisest on sõna otseses mõttes jama. Toimus seda rohkem siis, kui oli lootust altkäe midagi saada, viimasel ajal on ikkagi põhjuseks kas a) ennast ülehindavad lumehelbekesed või b) võimetus oma käitumist ja/või liiklussituatsiooni eksamineerijale selgitada.

Kurat, sa näed eksamisõidul mingit ringikakerdavat kodanikku, ÜTLE seda siis: "seal on mingi vedrumehike, võtame natuke rahulikumalt, äkki kipub teele kakerdama", "tänava ääres istus juht autosse, võib sõitma hakata, võtan laiema kaare" jne jne. Eksamineerija ei ole hiromant, kes peaks arvama ära, kas sa ei vähendanud kiirust sellepärast, et sa ei näinud ohtu või sellepärast, et sa nägid, arvestasid ja ei näinud vajadust hetkel reageerida.
14:13 30.03.2020
Kurmas (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
ka mina kokku puutunud sõidu õpetamisega ja tõesti masendav, kui palju on "ennast ülehindavaid lumehelbekesi". Ühtlasi hindavad ka üle oma rahalist seisu, ära ikka telli muusikat, kui raha ei ole. Praegu tundub, et oligi vaja väikest raputust, et ühiskonnale restarti teha. Nimetada kehalise õpetajat ahistajaks, kui üle kõrgushüppe lati ei saa...MULLE ju ei meeldi kõrgust hüpata.
11:13 27.06.2020
903 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Eksamil käidud Tallinnas, kogemus üllatavalt meeldiv, sain esimesel korral läbi. Absoluutselt mingit pahatahtlikkust eksamineerija poolt ei kogenud, vaatas lihtsalt üldisemalt, kas oskad ohutult sõita ja ei tee suuri vigu. Soovitused:

- räägi mis märke näed ja selgita koguaeg miks midagi teed, selle eest sain kiita
- sõida rahulikult, lähtu rohkem pikivahest kui piirangust ja nii ka selgita
- sebrade juures ole kogu aeg valmis peatuma
- ringidel võta rahulikult ja tee vajadusel ring peale
- suhtle eksamineerijaga ja küsi kui millestki aru ei saa. vähemalt minu puhul oli mõistlik normaalne inimene
13:58 15.07.2020
K (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Ehk on abiks eksamil:
* Paides peale harjutuste sooritamist õuealal meeles hoida, et asud õuealal ja kehtib paremakäereegel. Paremale ei vaata, kukud läbi.
* Paides ühe toidupoe parklast välja sõites väljasõidutee kitsas, ei tohi laiutada vaid võtta nii paremale kui võimalik, et mitte sissesõitjatele ette jääda.
* Maanteel igal reastumisel korralik peeglisse vaatamine, mitte “silmanurgast” ja suunatule näitamine
* Paides kiriku ring
* Tallinnas nõmme ülesõidukoht, eksaminaator vaikib, ise pead nägema keelumärki ja keerama paremale.
* Tallinnas enne nõmme ülesõitu selveri parklast väljasõit. Eksaminaator ütleb keerame paremale ja peale ristmikku keerame uuesti paremale, pead foori taga olema reastunud parempoolsele rajale, et suunduda üle raudtee.
* Tallinnas keerate õuealale. Peale seal käiku keerad tagasi üsna suurele teele, kus on kiiruspiirang 40. Õueala ristmik (nagu ka parkla jm) ei lõpeta seda kiiruspiirangut. Ehk ei tohi sõita 50ga arvates, et “ristmik lõpetas”. Ei lõpetanud õueala puhul.
* Õismäel üks ring millel puudub ringil üks märk. Väljasõiduks reastuda lihtsalt paremale ja väljuda.
* Kui tekib viga, siis proovida rahuneda ja sõita siiski edasi. Võibolla polnud viga nii suure kaaluga!
15:58 15.07.2020
to K (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
...Tallinnas enne nõmme ülesõitu selveri parklast väljasõit.....

Kus kohas on nõmmel selver???
Ja veel koos raudteeülesõiduga???
Ei tea sellist kohta.
17:38 15.07.2020
K (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Ei ole selle kandi inimene, Rimi hoopis.
14:11 25.07.2020
Examinant (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Tulemas siis arki sõidueksam. Kas enne autosse istumist tuleb teha ka autole ring peale või pole see enam kohustuslik?
14:12 25.07.2020
Examinant (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Ja kas keegi oskab veel anda mingeid kasulikke nõuandeid Tallinnas tegemiseks?
07:38 26.07.2020
R.K. (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Seda ringi ümber auto on kasulik isegi peale juhiloa kätte saamist teha. Mõtle ise, miks.
15:54 04.09.2020
JuliaJaa (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Kas keegi tegi lähiajal Tartus sõidueksamit? Kuidas kõik toimus?
17:13 02.10.2020
revenger (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
https://www.facebook.com/groups/762676424295908

Facebooki leht, kus saab kirja panna, kuidas sulle sõidueksamil kott pähe tõmmati.
09:30 03.10.2020
wetback666 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
hale lugeda nende inimeste kiunumist, kes kukuvad oma lohakuse ja rumaluse tõttu eksamil läbi. eksamineerija ei anna kunagi valet käsklust / ei sunni valesti sõitma ega muid illegaalseid asju tegema. kui eksamineerija ütleb, et "sõidame nüüd selle poe juurde seal ja pargime sõiduki," siis sa ei keera kohe üle topelt joonte või keelumärgi alt, VAID sa sõidad esimesesel leagaalsel ja õigel võimalusel selle poeni ja pargid. inimesed, kes kohe rapsivad rikkuda käsu peale, sellistele ei tohiks uut eksamivõimalust isegi kohe anda, vaid tuleks tagasi sõidutundidesse saata. kui eksamineerija öeldud sihtkohta jõudmiseks tuleb teha mitu km sõitu ja tagasioööre või muu legaalne manööver, siis nii tehaksegi ja see on täiesti okei. täitsa tolad ikka olete. kui ei suuda oma viga aktsepteerida ja tõdeda, et närvid pole korras ja funktsionaalne kuulamise oskus ja järelduste tegemine ei tule välja, siis tasuks ka mingit teraapiat kaaluda.

Muudetud 3.10.20 17:16

09:37 03.10.2020
wetback666 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
vaatasin seda fesari lehte ja sealne grupi üleskutse "Tehke eksami ajal dokumenteerivaid fotosid, kui võimalik ja postitage kommentaari juurde." juba ütleb, et vähemalt autor ei tohiks vist liikluses osaleda. kutsuda üles eksami ajal kõrvaliste tegevustega tegelema, see on absoluutne idiotsim kuubis. kui ma olengi juba eksamil põrunud, siis see ei anna õigust rihma veel lõdvemaks lasta ja kukkuda autoroolis pildistama.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.