Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

19:43 25.02.2006
visage
Re: ARK-i sõidueksam
ARK-is see naine on küll jah puhta imelik. Nimelt tegin eksamit, olime 45 min ilusti sõitnud ja ARK-is tagasi jätsin mootori seisma ja olin ülikindel et eksami sain tehtud. Siis ta küsis mult et ise ka tead oma vigu. Ma ei osanud vastata midagi. Siis käskis ta mul käe rooli peale panna ja ütles et istun liiga kaugel sest labakäsi ei jää üle rooli rippuma. Selgitasin siis et olen suur inimene (184cm pikk 107kg raske) ja ma ei tunne end mugavalt kui veel lähemale istuksin. Siis seletas mulle et mida sa oma pead pööritad kui rida vahetad, et selleks on ju peeglid olemas. Ma seletasin et kõigepealt vaatan peeglist ja siis kontrollin üle õla vaatamisega, sest autokoolis rääkiti nn pimedast nurgast. Arvasin siis et need on lihtsalt soovitused mulle ja eksam tehtud. Kuid siis tuli lause et väga kahju aga te peate tagasi tulema. See oli šokk, ma hakkasin kohe opärima et mis tehnilised vead siis olid kas reastumine vasakpööre vms ütles et sellist viga polnud aga istusid liiga kaugel ja vahtisid üle õla. Ma oli üli pettunud kuna ma lihtsalt ei oska paremini sõita ja sõiduvigu ei olnudki, kuid sellise asja eest läbi kukutada (täielik p..k) Osad soovitasid vaidlustada eksam aga teada juba ju kes võitjaks jääb. Siis mu sõbrad kes autokoolis käivad rääkisid loo ka oma sõiduõpsidele ja kuulsin et see naine pidi ainult pisiesi prillidega poisse läbi laskma. Kuid seda üle õla vaatamist harrastan ma edasi kuna on eksam parem läbi kukkuda kas tänu üle õla vaatamisele või sellega et kellelegi küljepealt sisse tulistad.
21:58 25.02.2006
Siilike (registreerimata)
Sellest üleõla piilumisest sõidu ajal katsu küll lahti saada. Sel ajal kui Sa seljataha kiikad, jõuab eessõitja blokki pidurdada, laps teele joosta või kuskilt jalgratas välja ilmuda. Kui tagurdad, siis vaata üle õla, kui peeglitega veel ei oska, sõidu ajal kasuta peegleid. Kui annad aegsasti suunaga märku, hindad olukorda peeglite järgi ja keerad sujuvalt, siis ei jää ka miski sinna pimedasse nurka. Korralikult reguleeritud peeglitega on seda pimedat kohta ka ainult mingi pool meetrit auto taha. Küljepeegel peab olema nii regullitud et sisenurgast oleks näha auto tagatiiba.
22:44 25.02.2006
je (registreerimata)
üldiselt kipub tööd tallinna arkis väheks jääma kõik uue seaduse kohaselt võid eksameid teha kus tahad ja paljud ka mujal teevad kui tallinnas.Niigi vahivad eksamineerijad tööta päevade kaups ja kui mõni tuleb siis tehakse muidugi ära pole haruldane kui korra peeglisse ei vaata ja oled läbi kukkunud täna täitsa tavaline kõik peavad tööd hoidma muidu hakkatakse koondama pigem mõistvat suhtumist
23:54 25.02.2006
LK (registreerimata)
Olen kuulnud,et paljud lähevad Haapsallu sõidueksamit tegema.
On seal see tegemine siis nii lihtne?
Kui ennem oled Tallinna ARKis eksameid teinud siis on linn ka enam-vähem peas.Kui minna nüüd lambist teise linna eksamit tegema kas see on siis nii lihtne ?
12:51 26.02.2006
Lauri (registreerimata)
a rääkige kuida see sõidueksami alustamine välja näeb?
peab tõesti kõik autol üle kontrollima? :P

ma nagu läheks autokooli autoga ja kas pean tõesti kontrollima hakkama kas tuled võlevad ja bla bla bla :P

tähh.
13:20 26.02.2006
R (registreerimata)
Minul küsiti ainult kas dok. on olemas ja siis läks sõiduks... mõnikord palutakse kontrollida ka auto tehnilist seisukorda: kas tuled on korras (suuna+lähi+piduri), suunakad saad kontrollida kui lükkad ohutuled peale, piduritulede puhul lased eksaminaatoril pidureid sõtkuda või kamandad ta auto taha ja hakkad ise pedaale vajutama.Võidakse paluda ka kapott lahti teha ja esitatakse mingeid imelikke küsimus, näiteks kui palju mahub mootrisse õli või klaasipuhastus vedelikku anumasse, selle peale soovitati mul öelda, et iga masin on erinev, küsitakse ka kus miski asub. Kui eksaminaator palub autole ringi peale teha, mine toksi jalga kumme ja tee tark nägu pähe... Soovitaks eelnevalt oma sõiduõpetajaga auto põhjalikult üle käia. See kas sinult midagi üldse küsitakse sõltub paljustki eksaminaatorist ja ilmselt ka ilmast... Ise rallisin siis kui need kõige suuremad külmad olid. Ei näinud kordagi, et keegi oleks näost sinisena auto ümber tatsanud, kuigi koos minuga läks veel mingi 5 masinat eksamile.

Selle nais eksaminaatori kohta olen kuulnud, et ta pidanud isegi liikluseeskirja teadma... olevat mitukorda ka oma eksameid teinud. Mul soovitati temaga kohtumisel olla üliettevaatlik ja vajaduse korral ka edasi kaevata.
Igatahes külma närvi ja edu!
17:41 26.02.2006
visage (registreerimata)
kommenteerige keegi veel Tallinna ARK-is seda nais eksamineerijat. T
19:08 27.02.2006
Taavi (registreerimata)
Peakeeramist tuleb innukalt harrastada sel juhul kui jõuad ristmikule või siis ringteele. Sõidu ajal näiteks rida vahetades jälgi peegleid ja sellisel juhul ei tasu tõesti üle õla kiigata, kuna ees võib samal ajal mida iganes juhtuda. Ristmikule jõudes palun väga, pea peab käima 720 kraadi, nagu minu sõiduõpetaja ikka armastas öelda.
21:37 27.02.2006
Vot siis mehad (registreerimata)
Ma lähen kahe nädala pärast sõidu eksamile. Loodame, et läbi ei kuku. Üks eksamineerija on siin selline, kes armastab ikka läbi kukutada inimesi.
22:39 27.02.2006
autokoolitunu (registreerimata)
Kas tõesti ei lubata enam enne rea vahetamist pead pöörata, et pimenurk yle vaadata???

2-3 aastat tagasi mult seda nõuti nii koolis kui eksamitel. Selle nõude vajadusest kirjutab ka Henn Kullerkupu yllitatud liiklusõpik ja see mees juba teab, mida räägib. Lisaks on see kiire peapööre säästnud mind yhest matsust, kus peeglitest enda taga/kõrval autot ei näinud.

Peapööre toimub ju vaid hetke, et pime nurk yle vaadata. Piisab 90 kraadisest hetkelisest peapöördest, parempoolse pimenurga ära nägemiseks pole isegi niigi palju vaja pead pöörata.

Kahju kuulda, et Saue ARK-i eksamineerijad on allakäinud :-(
Sellel ajal kui ise seal eksameid andsin, olla seal olnud vaid yks imbekast eksamineerija, kes eksamineeritavaid taotluslikult närvi ajas (minu teada peaks juhi segamine LE vastane olema) ja neid ilmse naudinguga läbi kukutas. Ylejäänud eksamineerijad olid sympaatsed, terve mõistuse ja hingeeluga, kypsed täiskasvanud inimesed, kes eksamineeritavale pastakast imetud etteheiteid ei teinud. Omal õnnestus ka nii teooria kui sõidueksam anda normaalsetele inimestele ja Saue ARK-ist tervikuna jäi soliidse asutuse mulje tänu sellele, et ainsa imbekaga õnnestus kokkupudet vältida.
15:29 28.02.2006
Taavi (registreerimata)
Ma ei ütleks, et pea keeramine korraks rida vahetades nüüd viga oleks. Sellega kontrollib kindlalt ära, kas soovitud rida on piisavas ulatuses vaba või mitte. Ning kindlasti ei ole see piisav põhjus läbi kukutamiseks.
20:26 28.02.2006
amg182 (registreerimata)
To autokoolitunu. Olen sinuga ühel arvamusel,et Saue ARK oli normaalne koht.Mina tegin seal teooria ja platsi eksami.Olid tõesti sümpaatsed mehed.Eriti teooria eksami korraldaja kes on vist siiani seal alles.Aga kuna 2 kuud ei saanud ma autoga sõita siis jäi see asi pooleli.Kui lõpuks tagasi läksin olid Toomas ja Elvo sealt kadunud.Keegi ei öelnud kuhu ja milleks läksid.Siis määrati mind selle ahviga sõitma.Kaks korda kukkusin läbi ja see ajas kopsu üle maksa.Ning mul hakkas see 6 kuud läbi saama siis tulin Tallinnasse ja tegin eksami ühest laksust ära.
10:37 01.03.2006
Hmm (registreerimata)
Kas Saue ARK'ist on eksamineerija Villi ka lahkunud? Tema oli küll väga tore inimene..
15:39 01.03.2006
visage
olen tallinnas ark-i linnasõidus 3x läbi kukkunud :o) Sõiduõps ütles mulle et tunde pole mul mõtet juurde võtta et oskan sõita ja see oleks lihtsalt raha raiskamine. Ise tunnen ka et oskan soita, aga eksamid ei õnnestu millegi pärast. Kuigi vigu erilisi pole teinud on ikka läbikukkumis põhjused imelikud (kiirendad aeglaselt õeldi mulle kuigi sõiduõpetaja pole kunagi etteheiteid teinud, peegleid ei kasuta ja viimane kord oli paiknemine sõiduteel, kuid siis oli lumi maas ja teekatte tähiseid polnud näha) kas olen lootusetu juhtum või pole mul lihtsalt vedanud?????????????
23:37 01.03.2006
ree (registreerimata)
sinu juhtum on jah hämmastav ja tõesti sul ei ole vedanud!,eks jah neil ole erinevaid põhjuseid mida tuua vigadeks ja võib ka läbi kukkuda ilma vigadeta süüks ainult ebakindel sõit,kui tead mis vead on sul nõrkuseks, siis harjuta neid rohkem ,soovitan sul võtta veel paar tundi ja need vead mis olid põhjuseks harjutada,ma võin öelda isegi mõni teine oleks ka nende vigadega läbi saanud ,eks see oleneb ka eksamineerjast mida ta just tähele paneb ja mida ta vaatab üldiselt,muidugi võib ka seda öelda ,et ark teeb raha!,kuidas siis muidu ark oma kaadrit üleval peab.
23:41 01.03.2006
turumutt (registreerimata)
räägitakse et mingi altkäemaksu värk oli olnud nende eksamineerijatega sauel
22:56 02.03.2006
blond (registreerimata)
Olen jah blondiin, aga eksami tegin esimesel korral vigadeta.
TEHKE SIIS JÄRGI TARGUTAJAD!
00:29 04.03.2006
sõiduõpetaja (registreerimata)
kle kas see saue arki päss oli ka seotud alkäemaksuga?,kui oli siis tuleb tema toiminguid uurima asuda,meie katsejänestega,kui võtab altkäe maksu siis tuleb ta vallandada!ja ma loen siit teie kirjadest et ta ei taha teid esimese korraga läbi lasta,kui on tehtud väikseid eksimisi ja ikka ei lase läbi siis tuleb teda arki enda poolt kondrollima asuda, mis mehega on tegu.
11:42 04.03.2006
amg182
Minu andmetel on ta tulnud Tallinna ARK-ist.
Olen kuulnud jah,et Sauel oli alkäemaksuga probleeme aga kas tema ka sellega seotud on seda ei tea.
Minu meelest tuleks see mees ikkagi vaibale kutsuda ja küsida milles asi.Sest nagu näha kaebusi tuleb ainult juurde.
Teise eksaminaatori nimi oli vist Villi ,kui ma ei eksi.
Rahulik ja sümpaatne inimene,ehtne näide heast eksaminaatorist.
See "päss" võiks temast õppust võtta.
21:17 09.04.2006
andrus! (registreerimata)
sõidan ilma lubatete juba 1994aastast.käin nüüd koolis.mais on esimene eksam!vaatame kas lasevad läbi(põhjuse leiab alati et läbi kukutada.
09:28 10.04.2006
vinku (registreerimata)
kas keegi oskab öelda kui pikad järjekorrad on hetkel Tallinna ARK-s linnasõidu eksamile?
22:52 10.04.2006
l_l (registreerimata)
ARKi linna ei tohiks väga pikk olla järjekord. Saada homne päev sinna meil: nad küsivad ise vist isegi, et mis päev teile sobiks. Pakud siis suvalise päeva ja mingi ajavahemiku, mis eriti sobiks ja olemas. Aga mida kuivemaks ilmad lähevad seda pikemaks ka järjekord vist läheb: kergem sõita kui mingi libedal teel paksu lumega jms.
23:03 10.04.2006
vinku (registreerimata)
mul 18ndal platsieksam ja ega enne seda ei saa vist panna linnasõidu aega kinni.
23:26 10.04.2006
kodinputkinmies (registreerimata)
Kas keegi on kursis ka eksamineerijate töötasuga? Kas on kindel palk? Tükitöö? Tulemustasu? St kui oleks kindel palk, kaoksid kõik minu kahtlused.
23:45 10.04.2006
101% (registreerimata)
Andrus,räägin sulle ühe loo..ei saa sa läbi.kuna koolid,pressivad oma õppilasi ette,siis nemad ka saavad.kasvõi rahaga...s.t.koolid annavad nutsu,et õppilane saaks läbi.kuna siis tõuseb kooli,eksami läbinute %.mis tähendab uusi õpilasi ,uut suurt raha,kuna protsent ju nii kõrge..aga keegi peab ju ka mitte sooritatud saama..ja siis tuled sina mängu Andres,mis sest,et sõita oskad..(aga kooli taga pole ju).
17:19 11.04.2006
Velts (registreerimata)
mu eelmises postituses käis jutt Saue eksamineerjatest.
21:02 11.04.2006
vinku (registreerimata)
Velts paneb suht pada ju. põhikooli õpilase jutt. :/
15:49 12.04.2006
amg182
To 101%
Kui sa oskad korralikult sõita ja on normaalne eksaminaator siis võib ilusti läbi saada.Alati pole vaja nutsu maksta.
18:00 12.04.2006
to kodinputkinmies (registreerimata)
Eksamineerijatel on kuupalk
10:43 06.05.2006
johnny (registreerimata)
sai just hiljuti 1 kord läbikukutud, sõita oskan suht normaalselt aga jah
sai üks rumal (loe raske) viga tehtud (ehk närvilisusest mida eksam tekitab) ja noh mis seal ikka, kordu eksamile minek... aga sellega siuke tore lugu et õnnestus saada aeg kohe 3 päeva hiljem (täna) aga kohale läksin öeldi, et ei - nii ruttu uuesti teha ei saa, ja järgmine vaba aeg alles mitme nädala pärast.

need järjekorrad seal on ikka väga häirivad ja krt nad mulle selle uue aja nii kiirelt lasid üldse panna kui anyway seadusejärgi peab mingi aeg enne mööda minema kui uuesti saab teha. küsisin veel spetsiaalselt üle et kas see aeg sobib, vastus oli "et jah sobib küll" lähen kohale öeldakse, et alles 3 päeva tagasi kukkusite läbi täna te küll uuesti teha ei saa (et seaduse järgi peab nädal vms mööda minema)
19:50 06.05.2006
vinku (registreerimata)
peab jah nädal mööda minema. aga aru ma ei saa - ise läksin 19. aprillil ennast linnasõidule kirja panema ja siis öeldi küll, et mingeid järjekordi pole. panin ennast 2. maiks kirja ja sooritasin eksami ka, aga kas tõesti on 2-3 nädalaga olukord niivõrd muutunud?
00:13 07.05.2006
andrus (registreerimata)
imelik on see, .et järjekorad on pikad.2nädalat ootan kui saab teoorja ära anda.ega esimese korraga linna sõitu läbi ei lasta..
16:31 09.05.2006
Valts (registreerimata)
kõige hullemad järjekorrad on Saue ARK-s. Võib arvestada umbes kuu ajaga. Ja kui esimese korraga läbi ei saa, siis soovitan kohe paberid mujale viia, sest liiga pikaks läheks see ootamine (ise tegin selle vea, et kohe mujale ei viinud)
15:04 22.05.2006
j.k. (registreerimata)
ise olen praegu sellises kohas naq järva autokool.....teen platsisõitu sets linnapeale pole veel lubatud....eksamineerija on suht muhe mees aga algaja(käib is eka kusagil kursustel) maksma läheb kõik se jama kokku 5 ja pool kilo....ja ma tulin kooli õigel ajal sest järgmisest aastast ei saa enam eksamit sooritada sama autoga millega sa muidu sõitnud oled
20:53 22.05.2006
johnny (registreerimata)
teisel katsel tegin ära, muide teisele katsele on jube ebakindel minna.. mul vähemalt oli, eneseusk nagu kaob täitsa ära kui esimene kord ei õnnestu :P

aga jah teine kord sai tehtud :)
18:13 23.05.2006
Kõva mees olen Sierraga (registreerimata)
Aga mina sain juba märtsi kuus load tehtud. Vohhhhhhhhh !!!
21:49 23.05.2006
vinku (registreerimata)
küll sina alles oled tubli: juba märtsi kuus said load tehtud. ei jõua sind ära kiita lausa! :)))
15:34 27.05.2006
Edie (registreerimata)
Appi, ma olen mega närvis :s Eksam kohe tulemas ja ma ei ole endas üldse kindel, kardan, et kukun läbi. Plats veel eriti jube minuarust. Oh, eks paistab, mis saab, praen veel mõned päevad
14:49 01.06.2006
Eltzu (registreerimata)
Kus kohas sa arki eksameid tegid???
14:52 01.06.2006
Eltzu (registreerimata)
Mis selle eksaminaatori nimi oli???
Ja mis number on???
tahaks ka saada jubakiiremas korras läbi:)
14:59 01.06.2006
Eltzu (registreerimata)
sain nüüd lõpuks autokooli läbi ja nüüd on siis arki minek.
Kas kellegil arkis tuttvusi on???
Ma teeks deooria eksami ära aga sõitu ja platsi ei tahaks arkis teha.
Äkki on kellegil tuttvaid kes võtavad arki sõite vastu.
Ma olek teile surmani tänulik:)
Tahaks ka juba kiiremas korras lube:)
15:10 01.06.2006
eltzu (registreerimata)
sain nüüd lõpuks autokooli läbi ja nüüd on siis arki minek.
Kas kellegil arkis tuttvusi on???
Ma teeks deooria eksami ära aga sõitu ja platsi ei tahaks arkis teha.
Äkki on kellegil tuttvaid kes võtavad arki sõite vastu.
Ma olek teile surmani tänulik:)
Tahaks ka juba kiiremas korras lube:)
Kirjutage minu e-mailile ::: elina25@hot.ee
19:57 01.06.2006
vinku (registreerimata)
kle eltzu mine arene veits.
ei tahaks sinusuguste ****idega tänavaid jagada!
22:49 01.06.2006
minni (registreerimata)
Mis piirkonnas olete sõitnud eksamil Tallinna ARK-iga? Millega olete läbi kukkunud?
13:22 02.06.2006
eltzu (registreerimata)
Raplas tegin autokooli läbi...aga muidu sõiduga või platsiga:(
19:10 02.06.2006
tuutu (registreerimata)
Mis koolis Raplas käisid?
01:09 03.06.2006
eltzu (registreerimata)
01:52 03.06.2006
vindi (registreerimata)
sain kah nüüd arki eksami ära tehtud eile... saue arkis tegin, aga hullu moodi joppas, elu lihtsa marsruudi sain - laagri hessist mööda vabakat linna suunas, siis kuskilt sealt kitsastelt tänavatelt otse nõmmele, nõmme mäest alla üle akadeemia tee ringi ja mustamäe polikliiniku ees lõpp... muhe eksaminaator oli, ja sõit võttis aega vist kusagil 15 minuti kanti.
11:19 03.06.2006
tahan ka (registreerimata)
Kuule Vindi, kes see eksaminaator oli?
12:56 06.06.2006
ahastama ajab (registreerimata)
mul on selline küsimus, mitu korda te linnas ringi sõitsite, ennem kui eksamile läksite? nüüd on paar korda veel jäänud ja linnas olen sõitnud 1x ..enamuse ajast parkla-bensuka-platsi vahet..jutt kristiine õppesõiduplatsist. selline tunne hetkel, et maksan vist veel pool summat kui alles linnasõiduks loa saan? no, mul selleks raha küll kuskilt võtta pole:(
ringteed-ristmikud...neid ainult vahel unes näen..
15:22 06.06.2006
mina (registreerimata)
oeh.. aga mina lähen homme ARKis teisele katsele. Esimesel korral põrusin haledalt platsil. Eks paistab mis homme saab. Loodan parimat, aga närv on sees suurem kui eelmisel korral :P
17:23 06.06.2006
to ahastama ajab (registreerimata)
tavaliselt käib ikka asi nii, et enne eksamit sõidetakse suurem osa linnas ringi, mitte platsil.
22:58 06.06.2006
Talvel sain load (registreerimata)
Mina käisin 4 korda õppesõitu tegemas enne, kui sõidueksamile läksin. Kusjuures neljas kord oli veel enne sõidueksamit, ehk siis hommikul kell 9-11. Sõidueksam hakkas kell 11.
Õpetaja veel küsis kah, kas ma ikka tahan enne eksamit sõitu. Kartsin, et äkki väsitab ära, aga siiski otsustasin minna. Tagant järele mõeldes on hea meel, et läksin, sest tänu hommikusele õppesõidule sain auto tunnetuse kätte ja tähelepanu koondus kah sõitmisele. Nimelt oleksin peaaegu ülekäigu rajal ühe vanamuti alla ajanud. Pärast seda intsidenti muutusin ülimalt ettevaatlikuks - ja see tasus ka täiega ära.
12:30 07.06.2006
mina (registreerimata)
Nii, täna oli eksam, teisel katsel siis sooritasin puhtalt :) Väga tore kogemus oli, sest eksaminaator oli hästi rahulik ja sõbralik ja närv kadus ka. Kuigi plats oli ikkagi hirmus ja estakaadil olles jalg ikka värises ka. Nüüd on küll nii hea, et kogu see asi kaelast ära sai.
Tartu ARKist jutt siis.
13:37 07.06.2006
Ets (registreerimata)
_Kuigi plats oli ikkagi hirmus ja estakaadil olles jalg ikka värises ka._

Mul läks platsisõidul piirdega tagurdamine esimesel korral valesti. Hakkasin liiga hilja pöörama. Teisel katsel oli kõik OK. Isegi jalal polnud aega väriseda.
14:31 07.06.2006
Hoss (registreerimata)
Kiirust tuleb jälgida sõitsin 50. alas korrax 55ga ja kukkusin läbi :(
20:08 08.06.2006
mati (registreerimata)
kui autod sõidavad rivis siis peab eesliikujatega sama kiirust hoidma muidu takistad liiklust :o
07:35 09.06.2006
andrus! (registreerimata)
olen sõitnud ilma lubateta 1994 aastast. vähele olin jäänud 12aas-jooksul kaks korda. tegin kõik ühekoraga ära.1 juuni sooritasin viimase eksami. hirm oli suur. see viibki eksi teele. olen stazikas juht.miks vahtra lehte.pole kordagi teinud avarid.
17:51 29.06.2006
harjumaalane (registreerimata)
kuidas ikkagi see sõidueksam välja näeb...kas öeldakse, et nüüd siit putka lähedalt lasnamäe nõlvani või igal ristmikul kuhu vaja pöörata? pean ma tallinna tundma nagu taksojuht...tänavate nimed, tätsamad objektid?
18:32 29.06.2006
neeger to harjumaalane (registreerimata)
Öeldakse enne ristmikku, kuhu pöörata, kui minek on otse või peatee suunda pidi, siis käsklust ei ole. Tänavanimesid kasutatakse juhendamisel ainult siis, kui nad märgina kuskil üleval on. Võidakse muidugi eeldada, et sa linna tunned ja tuleb käsklus mingi objekti juurde minna, aga siis ütled lihtsalt, et ei tea, kus see asub ja kõik - siis juhatab eksamineerija sind sinna.
18:45 29.06.2006
rakveres (registreerimata)
no mul rakveres ütles eksamineerija kohe ära, et kui tuleb käsklus vasakule või paremale, siis mõtleb ta sellega suurt tänavat, mitte koduhoovi, ja kui aru ei saa, kust peab pöörama, siis küsi julgelt üle.
14:34 30.06.2006
RitaRaave (registreerimata)
Aga rääkige,kuidas Paides sealsete eksamineerijatega on?Kuna linnas nii pikk järjekord paneks end hea meelega paidesse kirja.Kas on normaalsed ja millele eriti rõhku pannakse?
23:05 21.07.2006
dhg
Paides teeb üldiselt kõik eksamid ühe päevaga ära. Vanamutid tuleb ilusti üle tee lasta ja ringteesi pead tundma.
16:17 09.09.2006
tartu (registreerimata)
esimene kord siis kukkusin platsil l5bi, olin vist liiga enesekindel ja tegin eriti lolli vea. nuud j5rgmine n5dal on uuesti aeg, n5rv on ikka korralikult sees.
16:11 10.09.2006
kapukas (registreerimata)
Tegin kõik eksamid esimese korraga :)
tartus siis
19:18 18.09.2006
tartu (registreerimata)
baaah, homme hommikul siis :) see v6iks juba l2bi olla.
t2na k2isin ka veel platsil tegin k6ik jumala puhtalt ja ilusti 2ra ning ma ei tea kui homme midagi peaks juhtuma
20:02 18.09.2006
b (registreerimata)
hoian pöialt, mul on nädala pärast. ja juba hullult närvis...
15:44 19.09.2006
tartu (registreerimata)
ja load k2es:P eriti chill, kaks inimest tegid veel minuga ja ma sain ainsana linna edasi, platsil jalg v2rises kyll aga kui tehtud sai siis olin juba kindlam, ning linnas l2ks ka k6ik h2sti, minu jaoks isegi liiga, ainuke soovitus oli et seisvate autodega hoiaksin suuremat kylgvahet. Aga vedas eksamineerijaga, 2ge onu oli selline rahulik ja s6ralik, niiet kokkuv6ttes ei ole m6tet p6deda, h2sti rahulikuks tuleb j22da ja enesekindel olla.
18:02 20.09.2006
Cascada (registreerimata)
Sai ka lõpuks linnasõidus käidud kuid eksami viimasel hetkel, suunaga tagasi ARK-i (sõitnud olin umbes 30 min. kusjuures ilma ühegi veata) parempööret tehes läks asi ämbrisse.
Eksaminaatori arvates ei andnud ma parempööret tehes teed seal seisnud jalakäiale (kusjuures ta ei sekkunud mu sõitu, sain ilusti pöörde tehtud).
Kuid kahtlane on see otsus mulle sellepärast, et ma nägin juba kaugelt, et jalakäia seisab seal kuid ta ei ürtanudki üle tee minna. Kedagi ees mul ka ei olnud kelle pärast ta ei oleks saanud seda teha.
Ning isegi peale pööret jäi ta ikka sinna seisma, kuid sellegipoolest loeti mu eksam jalakäija ohustamise pärast mittesooritatuks.
Tundub täiesti ebaõiglaselt tehtud otsud või kuidas?
On kellegiga veel midagi varnast juhtunud ning kas selles suhtes annab midagi ka tagantjärgi teha?
Kõik nõuanded teretulnud.
00:22 21.09.2006
elts (registreerimata)
See sinu läbikukkumine on jah vaieldav viga ja eksamineerja mittesekkumine piduriga ,paneb rohkem uskuma sinu versiooni õiksusse.,võin öelda ,et sul on veel see vaidlustada arkis ja nõuda selgitust eksamineerjalt ja komissonilt miks just otsustati nii.,muide vaidlus ilma kolmandata isikuta jääb ikkagi rahuldamata,kui just ei ole veel kaassõitjaid kes oleksid sinu olukorra tunnistajad.,ma tean öelda ka seda ,mis vastab ka tõele ,kuid eksamineerjad seda eitavad,asi on selles ,et eksamineerjatel on protsent keda nad lasevad läbi ja keda mitte.,sest vigaseid leitakse alati kui tahetakse ,sest sõidumaneerid on meil kõigil erinevad nagu käekirjad.Edu sulle järgmiseks linnasõiduks!,ja eks siis läheb paremini.
02:49 21.09.2006
Cascada (registreerimata)
Kahjuks ei olnud kedagi kolmandat isikut kaasas :(
Loodetavasti läheb jah paremini, kuid järjekorrad pikad (pea 4 nädalat, Tallinna ARK-is) ning sügis/talv lähenemas :(
22:52 21.09.2006
Taksojuht (registreerimata)
Sooritasin Sõpruse pst.lt parempööret Sütiste teele. Jalakäijate ülekäigu koha ees jutustasid 2 naisterahvast. Vähendasin kiirust, et nad üle tee lasta(kavatsus oli tõeline, sest tankla juures passis politsei auto), nemad ei teinud nägemagi. Käik sisse ja edasi ja samas ka peeti kinni politsei poolt. 10 päevapalka läks Eesti politsei toetuseks, vaatamata asjaolule, et naisterahvastel polnud jutustamine ka selleks hetkeks lõppenud, kui mulle protokoll ulatati. Kui juhtisin sellele politseinike tähelepanu, õeldi, et ma polevat neile võimalust andnud. Kui oleksin nõuetekohaselt peatunud, vast oleksid siis tahtnud ikkagi teed ületada. Seadus pidi olema täitmiseks kõigile. Nii, et pole siin kurta miskit sõidueksami mittesooritamise pärast- elu on sama karm ka edaspidi.
23:08 21.09.2006
autokoolitunu (registreerimata)
Taksojuht

Tunnen kaasa :-(

Edaspidi sellistes olukordades peatud sebra ees, tõmbad ohutuled peale, väljud autost ja viid vägisi sebra ees seisjad teisele poole sõiduteed.

Antud olukorras oleks pigem pidanud trahvi saama põhjendamatult sebra ees seisvad inimesed, kes oma asukoha valikuga põhjendamatult liiklemist segasid.
00:11 23.09.2006
Viki (registreerimata)
Ma ise kukkusin arki eksamil linnasõidus läbi sellega ,et bussipeatus oli enne sebrat ja buss oli varjatult ees peatuses ,ma ise küll võtsin kiirust maha ,kuid seisma ei jäänud ,sest teadmisel,et bussi kõrvale seisma ei tohi jääda ,kuid eksamineerja pidas seda veaks ,et ma ei lasnud bussist tulevat jalakäiat läbi ,kuid ei lugenud ka minu põhjendus,kust mina oleksin jalakäiat näinud,kui buss varjas sebra ääre ära ja ma jäin pidurdamisega hiljaks ja ültse jalakäia ootas ka teeääres ja ma ei oleks teda ka ohustanud ,selle ajaga oleks saanud mina üle sebra sõita ja ka peale mind üks auto.,Vot selline kukutamis trikk eksamineerjalt ja täbar juhus selle bussiga,et pidi ta just sel etkel seal olema kui ma eksamit tegin ja see oli ka minul ainuke viga ,mis juhtus kadaka pst tagasi tulles arki ja sõit oli ka kesnud juba 30 minti,kujutage ette mis teie oleksite teinud,kas jäänud bussi järgi ootama millal ta peatusest lahkub,[autokoolis õpetati ,et bussi taha ei tohi seisma jääda kui on mööda sõita tast võimalik ja mitte kõrvale seisma jääda seda enam ,et oled vastas suunas]või oleksite ka teinud nii ,et kitsal teel vastassuunas sõitnud mööda ,kui see oli vaba,ja mitte seisma jäädes?
04:02 23.09.2006
*G* (registreerimata)
Viki:
1) õpi kirjutama.
2) jumala õige asja eest kukutati läbi.
3) küsi autokoolist raha tagasi kui seal tõesti selliseid asju õpetati

"Mina ei näinud jalakäijat ülekäigurajal kuna buss oli ees, seega ma võisin vabalt edasi kimada kuna pidurdada niikuinii ei jõuaks" -- krdi humorist.. ma ei oleks sellise triki peale mitte ainult sind läbi kukutanud, vaid ka koheselt eksami katkestanud ja mõne natuke arukama inimese rooli pannud.
22:37 27.09.2006
õpilane (registreerimata)
Aga teate kuidas mina täna autokooli linnaeksami läbi põrusin?

Viga1. Õpetaja käskis rida vahetada....vahetasin nagu kord ja kohus.....aga......esimese vasaku rattaga jooksin üle pidevjoone,umbes nii 40-50 cm ehk.Õpetaja luges selle raskeks veaks....üritasin talle seletada,et katkendjoone ala seal väga lühike,ning linn autosid täis...ei lasta sul rida kohe vahetada kui suunatule sisse lükkad.Kolm autot sõitsid minust mööda nina-*****s stiiliga....sinna vahele oli sihteliselt võimatu raiuda ennast,ning vaevalt oleks õpetajagi vaadanud sellele trügimisele hea pilguga.

Viga2. Õpetaja palus järgmisest FOORIGA RISTMIKUST parempöörde teha,mina suur närv sees tegin parempöörde kohe esimesest ristmikust,mis polnud fooriga ristmik.Iseenesest m ei teinud midagi liikluseeskirjade vastast,aga õpetaja väitis,et ma absoluutselt ei vaata märke ning ei näe mitte midagi.

Viga 3. Õpetaja ütles lihtsalt,et ma pean rohkem sõitma.....vigu välja ei toonud,kuid mainis,et sõidu esimesel poolel ma vigu ei teinud,kuid märke ei vaadanud,ning ei näinud.Siit küsimus....kui ma midagi eeskirjade vastast ei teinud,kust kuradi kohast tema võtab,et ma märke ei näinud.(tõe huvides olgu mainitud,et ma vaatan väga tähelepanelikult märke,ning sellega mul probleeme ei ole)

vott nii kurvalt läks siis minul,autokooli alla on taotud juba 12 000,ning läheb veel.Mõtlen autokooli vahetuse peale.
14:50 08.10.2006
*** (registreerimata)
Mina lähen homme linnasõidu eksamile Tallinnas..Närv jubedalt sees.Kõige rohkem kardan ringe.Selline küsimus veel,et kui ma teen eksamit autokooli autoga kas siis see õpetaja kes mulle selle auto toob on ka eksami ajal autos?
15:31 08.10.2006
to õpilane & *** (registreerimata)
autokooli küll mõtet vahetada pole, lihtsalt halb päev oli, kas siis sinul või su eksamineerijal, kes seda teab, aga sellepärast küll pole mõtet autokooli vahetada, sest ka arki eksamineerijad kipuvad sead olema... ise panin kuni lubade saamiseni autokooli ja arki alla kuskil 15 kilo või nii, mul linnasõidul vedas mõlemal korral, nii kooli- kui ka arki eksamil, aga jah plats läks päris mitu korda halvasti. aga eks harjutamine teeb meistriks. edu siiski :)

--"teen eksamit autokooli autoga kas siis see õpetaja kes mulle selle auto toob on ka eksami ajal autos"--- kas teed arki või kooli eksamit? aga ma arvan, et auto omanik, st õpetaja, ei ole kaasas, annab sulle lihtsalt auto dokustaadid ja kõik, kuid võin ka eksida... aga miks siis oma sõiduõpetaja autoga ei tee, peaks ju lihtsam olema?
18:32 08.10.2006
*** (registreerimata)
Teen ark eksamit.Ja teengi oma sõiduõpetaja autoga,aga lihtsalt hommsel päeval sõidab selle autoga üks teine sama kooli õpetaja ja minu õpetajal vaba päev.
06:52 09.10.2006
mul ka minek (registreerimata)
Mul ka kohe varsti minek linna eksamile Tallinna ark-i.Tekkis küsimus,et kas ma pean paluma eksamineerijal turvavöö kinni panna või ei pea tal olema see kinnitatud?
10:46 09.10.2006
TSK (registreerimata)
Peab olema kinnitatud ja juhi kohustus on seda enne sõidu alustamist kontrollida.
16:59 09.10.2006
*** (registreerimata)
Käisin siis täna eksamit tegemas.Kukkusin läbi muidugi.Sõitsime õismäel põhiliselt,tipi ring oli ka sees.Enda arust läks kõik väga hästi,aga kui tagasi jõudsime tuli välja,et ei läinudki nii hästi.Väidetavalt ei tunne ma liiklusmärke.Et ma olin sõitnud kahel korral ühistranspordi rajal.Ja et tühisem viga oli,et sõitsin kollase tulega üle ristmiku,ma olin juba ristmiku keskel kui roheline vilkuma hakkas ma ei saanud aru kas pidin sinna keset teed siis seisma jääma v?Kusjuures sõitsin pärast kogu selle ringi uuesti läbi ja ma ei näinud kuskil,et oleks olnud ühistranspordi rada:SEt siiani nagu ei saagi aru mis ma valesti tegin :DAga noh mis halvasti see uuesti.Esmaspäeval uuesti minek.
17:46 09.10.2006
Aadu (registreerimata)
Juhtub, ise kukkusin ka ainult 1 niinimetatud "vea" pärast läbi... aga mis halvasti see uuesti :)
Endal ka esmaspäeval uuesti minek. Loodetavasti läheb seekord paremini.
Küll sul ikka vedas kui said nädala pärast kohe uue aja, enda kirja paneku aegu oli veel 3 nädalane järjekord. Edu!
19:03 09.10.2006
*** (registreerimata)
Ise imestasin ka,et nii kiiresti sain kuna eelmine kord ootasin kuu aega.
Aga ta ütles ka,et kui seda aega ei võta siis järgmine alles novembri keskel.Mis kell lähed?Mul kell 10.00
21:36 09.10.2006
Kalev (registreerimata)
Käisin Saue ARKi sõidueksamit järjekordselt tegamas, kukkusin jälle läbi, seekord ka tipi ringil, ma olevat liiga hilja rada vahetanud.
10:19 10.10.2006
Aadu (registreerimata)
Ise lähen kell 14:00.
20:16 16.10.2006
*** (registreerimata)
Käisin täna siis uuel katsel ja läbi sain :DEksamineerija oli Vitali väga tore ja lõbus mees.Temaga saab vist igaüks läbi või siis peab eriti ränga vea tegema.Enne mind eksamit tegev tüdruk sai ka läbi.Nüüd nädala pärast load käes ja läheb sõiduks :)
21:57 16.10.2006
T (registreerimata)
Sõiduõpetajatel ja eksamineerijatel ei pea olema turvavöö kinnitatud.
09:44 17.10.2006
Evelin (registreerimata)
Sõiduõpetajatel asulas ei pea olema kinnitatud,aga eksamineerijal peab olema kinnitatud!
16:24 17.10.2006
junts (registreerimata)
Kas siis peab või ei pea??? Asi muutub segaseks. LE järgi sõiduõpetajal ei pea asulas turvavöö kinnitatud olema, aga eksami vastuvõtjal??? On seal vahet?
16:52 17.10.2006
ark (registreerimata)
Tegelikult ongi nii,et eksamineerijal peab turvavõõ olema kinnitatud sõidu ajal alati,kuna tema ei ole sõiduõpetaja.
23:40 17.10.2006
kindlus (registreerimata)
Eksamineerijal peab olema turvavöö kinnitatud.
Küsimus teile: kas keegi on käinud eksamit tegemas nii, et oma õpetaja on kaasas? Ma mõtlen nii minna. Kaks korda olen ilma temata läbi kukkunud, esimesel korral oleks tema kohalolek kindlustatud selle, et minu õigus oleks peale jäänud (eksamineerija tegi teatrit ja mitte keegi ei tõenda, et ma käitusin LE kohaselt, mida ma tegin). Teisel korral oli tõepoolest märgi mitte nägemise viga. Ühesõnaga - mis on plussid ja miinused, kui õpetaja eksami ajal tagaistmel on?
09:45 18.10.2006
junts (registreerimata)
Kogemusi ei ole, kuid mõtlesin isegi selle variandi peale, et äkki oleks kindlam koos õpetajaga minna. Kuid mismoodi sel puhul toimima peab, äkki mõni teab? Kas on kasu?
10:20 18.10.2006
kerli (registreerimata)
oehh, tegin siis ka eile esimest korda sõiduexamit, loomulikult kukkusin läbi, vigadex olid ebapiisav tähelepanu raudteeülesõidukohtadel?????? ja üks vasakpööre keskmiselt rajalt. sellest vasakpöördest saan veel aru aga raudteega....mhhhh:(((....olin examineerijaga kahekesi, kordusexam alles kuu aja pärast :(
11:15 18.10.2006
suur huviline (registreerimata)
Väga kahju, mis selle vasakpöördega oli. Mul nädala pärast eksam. Kas tõesti on järjekorrad nii pikad ikka veel- kuu aega? Tsiisus.
14:51 18.10.2006
Mis selle keskmiselt rajalt vasakule pööramisega oli? Järjekorrad on tõepoolest pikad. Minu 2. ja 3. eksamikorra vahel on nt 27 päeva.
15:29 18.10.2006
kerli (registreerimata)
sellega oli see et vasakpöördele tuli veel mingi 5 meetrine tasku juurte, kust olex pidanud selle sooritama, naljakas oli see et examineerija lubas mul sealt keskmiselt rajalt teha, ja seal äärmisel 5 meetrisel rajal kust olex pidanud selle vasakpöörde tegema olid mingid jooned ja asjad, suht segane väk oli seal, käisin täna mehega seda kohta vaatamas ka, nüüd sain küll aru veast. kradi pikad järjekorrad.....:(
16:12 18.10.2006
suur huviline (registreerimata)
Sa mõtled aeglustusrada selle tasku all we?
17:00 18.10.2006
kerli (registreerimata)
vb oli aeglustusrada, eksaminaator ütles ka selle kohta tasku, see rada lihtsalt tekkis 5 m enne vasakpööret juurt, ja ma sattusin segadusse
21:17 18.10.2006
Mis tänaval see koht on?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.