Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

22:17 18.10.2006
kerli (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
oehh, see oli kui sõpruse pst-d mööda minna tipi ringile, sealt esimene väljasõit siis ehitajate teele, ja vasakpööre siis vilde teele, seal see koht oligi, ehitajate teelt vilde teele....
07:52 19.10.2006
peeter (registreerimata)
Olen ise ka seal eksinud,aga õnneks veel autokoolis olles .Need jooned on seal väga segased ja see "tasku"tuleb liiga ootamatult.Aga märgid üleval näitavad küll,et kaks rada lähevad otse ja kolmas keerab vasakule.Tuleb lihtsalt olla tähelepanelik!
11:09 19.10.2006
jt (registreerimata)
Selge, panen kõrva taha, sest silme ette see koht ei tule hetkel.
Kas kellelgi oleks veel miskit tarka lisada?
19:13 19.10.2006
kindlus (registreerimata)
Kas keegi oskaks siiski rääkida selle plussidest-miinustest, kui sõiduõpetaja eksamil kaasas on?
23:28 21.10.2006
hl (registreerimata)
Kuhu teid linnasõidul on viidud? mis marsruut? tean, et see pidi suht lühikest aega ketma ja eriti kaugele ei viida vms? informeerige;) aitäh
14:29 22.10.2006
Lühikest aega kestab paraku siis, kui läbi kukud. Viiakse Mustamäe, Õismäe, kuuldatavasti ka Hiiu tänavatele. Tahetakse näha, kuidas saad hakkama ringteedel ning pannakse proovile vasakpööretel. Tore või tobe on see, et enne eksami algust üritatakse eksamineeritav autos närvi ajada nt midagi auto tehnilise seisu või dokumentide kohta küsides. Õnneks päris mehaanikud ei pea olema ja kapoti alt kõiki jubinaid teadma. Tegemist siiski ju primaalselt sõiduoskuse kontrolliga. Kusjuures huvitav on see, et eksamil oodatakse, mil sa midagi vähegi valesti teed ja siis suundub auto kohe ARKi tagasi. Mis on saanud väikestest vigadest, mis eraldi võetuna ei anna veel ebaõnnestunud katset? ARK on need vist ära unustanud ja naudib seda, kui inimesed aina maksavad...
14:30 22.10.2006
13:34 23.10.2006
hl (registreerimata)
aga kui ma juba nende küsimustega pange panen, mis siis ei saagi sõidule we:D ?
16:07 23.10.2006
to hl (registreerimata)
loomulikult mitte
19:43 23.10.2006
Saab, aga eks endal veidi paha tunne ja eksaminaatoril väike eelarvamus ka.
15:37 25.10.2006
gh (registreerimata)
Ma põ-hi-mõt-te-li-selt ei maksa altkäemaksu ja põlastan neid, kes seda teevad. Kui ausal teel saadud juhiluba neile nii ebareaalne tundub, siis palju edu. Aga seda ei sooviks küll, et endale juhtimisõiguse ostnud inimesed ühel ainsalgi korral liikluses eksivad ja ausate elu ohtu seavad. Elu siiski raha eest osta ei saa.
11:40 31.10.2006
Kalev (registreerimata)
Nii täna hommikul sai 3. kord käidud eksamil. Täiesti rõve ilm oli, lörtsi sadas ikka väga kõvasti, mitte essugi kõrvale ja taha ei näinud. AGA ära tegin seekord eksami :D. Seega teistele ka soovitus: varuge kannatust ja ükskord teete ikka ära.
22:10 31.10.2006
Kris (registreerimata)
Mul ka neljapäeval ehk siis ülehomme, pole sõiduõpsi autoga juba paar kuud sõitnud :D Kalev õnnitlen, tore kuulda, et sa ka läbi said.
12:02 06.11.2006
Palle (registreerimata)
Käisin täna Tallinna ARKis sõidueksamit tegemas. Päris jube eksam oli selles mõttes, et foori tagant (Kadaka selveri juures olev ristmik) ei saanud kohe minema ning mootor suri välja. Panin kohe uuesti mootori käima, hakkasin sidurit lahti laskma ja siis käis pauk ära - tagant sõideti sisse. Viga keegi ei saanud, aga ARKi punasel Seatil olid osad tuled ja pagasnik katki. Tagant sisse sõitnud Volvol polnud see-eest suuremat viga kui see, et numbrimärk ja alus olid kannatada saanud. Sellega sisuliselt eksam lõppes kah - keerasime kõrvaltänavasse ja parkisime auto ära. Eksamineeria läks teise autojuhiga (süüdlane) dokumente vormistama, pärast sõitis ta katkise autoga ise ARKi tagasi.

Kuna siiski mina polnud liiklusõnnetuses süüdlane ja muidu tundus eksaminaatorile ka, et ma enne õnnetust sõitsin rahuldavalt, siis sain eksami siiski läbi ja reedel saan oma juhiload kätte. Vaat mis kõik võib juhtuda...
17:44 06.11.2006
:) (registreerimata)
Minu ARKi eksam Tallinnas viis mind Tähetorni poole, sealt mäest alla(autoturgude kõrvalt) ning peale Säästukat vasakpöördega Harku järve suunas. Kuid siis pidin vasakule pöörama, et ületada raudtee,sõita väikesele ringristmikule ning tagasi. Seejärel Õismäele kahele ringristmikule ning sama teedpidi Mustamäe poole tagasi. Siis trollilõpp-peatuse juurest pööre Kaja juurde, kus järgnes sõit õuealale ning edasi Mustamäe polikliiniku juurest vasakpööre Keskuse ringile. Sellele järgnes Tipi ring ja tagasi sõit ARK'i.
19:42 06.11.2006
karma (registreerimata)
jah, olin täna arkis , et teooria eksami aega kinni panna, kui üks sõiduõpetaja kontorisse tuli ja rääkis, kuidas üks oli talle eksami ajal sisse sõitnud.tal oli pea valutanud, hoop oli mõjunud. uhh, selline asi paneb küll kartma juba.
20:53 06.11.2006
mul oli (registreerimata)
mul oli sõiduõpetaja tagaistmel (ise palus, et kas tohib kaasa tulla). sain läbi ilma probleemideta. aga see muidugi juba üle 2 aasta tagasi....;)
21:28 06.11.2006
to kindlus (registreerimata)
"..ja naudib seda, kui inimesed aina maksavad..."

vaadates millised idikad liiklusesse on lastud, siis tulebki kasuks võimalikult palju eksameid mööda ruunata. võib-olla ark-i kui ei huvitaks idikad liikluses, siis saaks võib olla niisama sõidueksamil läbi kui oskad auto näiteks käivitada. kui sõita ei oska, ära roni liiklusesse.
23:40 07.11.2006
homme (registreerimata)
Homme endal see tee ees, et ARK eksam teha. Polnud ammu enne tänast linnas sõitnud, aga kõik oli ok. Lihtsad põhitõed, mida pean silmas pidama on: vaatan peegleid ja liiklusmärke ning hoian mõlemad käed roolil.
11:34 08.11.2006
kerli (registreerimata)
no räägi ka siis et kuidas läx, kuidas examinaator oli, kus käisite, mida nägite jne :P ;)
16:49 10.11.2006
keegi(mina) (registreerimata)
Suht alles lugesin Päevalehest, et ARKi eksamitel põrub KOLMANDIK sooritajatest, kas ainult mulle tundub, et seda on natuke palju. Ja lausa halenaljakas on see fakt, et tänavu on 2 inimest teoorias 12!! korda läbi põrunud ja 1 inimene on sõidus 13!! korda põrunud. Ja nagu tekstist lugeda saab siis ka 15 viga teooriaeksmil pole midagi erilist. http://www.epl.ee/artikkel/361829
22:15 10.11.2006
*G* (registreerimata)
Ongi naljakas. Nimelt see, et inimene ei saa pärast 13ndat korda KA aru, et ta lihtsalt ei suuda autoga sõitmist omandada. Samamoodi, nagu enamus ei oska klaverit mängida.

Nii teooria- kui sõidueksamil läbikukkumine peaks tähendama automaatselt kohustuslikke sõidu/teooriatunde autokoolis. Praegune süsteem, kus läbikukkujad saavad proovida niikaua, kui ükskord kobastab, on idiootne.
22:53 11.11.2006
ülts (registreerimata)
Ma nägin täna roolivõimus,et arkil on uued eksami autod ,mis on varustatud kaameraga.Mina pooldan seda täiega,et nüüd saab ka mitte ainult eksamineeritava tegevust hinnata,vaid ka eksamineerja tegevust!Olgem ausad,on kindlasti selliseid eksamineerjaid,kes ei ole objektiivsed ja pädevad oma töös,kui ei ole nende järgi kondrolli.
13:51 13.11.2006
kerli (registreerimata)
Niii, täna oli siis järjekord taas minuni jõudnud ARKi linnasõiduga. Mega eksaminaator oli, rahulik, seletas enne sõitu, käskis asja rahulikult võtta jne....ainuke ring kus käisime oli tipi oma, seal tegime tagasipöörde, siis kristiineni, mööda vildet, tervise tn, retke teed ja nõmme teed kristiineni, sealt roccal mare poole, mustamäe teele keerasin mingi aeg, ja seal küsiti kui hästi linna tunnen, ning ehk sõidan ilma tema käskudeta arkini tagasi :), seda oskasin, kõik läx hästi, exam tehtud, pean aint suuremat tähelepanu jalakäijatele pöörama :).....see jama kaelast ära vähemalt :)))))))))))))))

edu teistele
19:38 13.11.2006
09:57 14.11.2006
Greta (registreerimata)
hoidke oma närvid
nad on kõik inimesed ja on võimalik sooritada.
sõit oli sõpruse pst-l ja kõrval. kõik läks hästi, aga kartsin liiga palju
00:15 18.11.2006
kats (registreerimata)
Käisin sel nädalal ka eksamit tegemas, sain läbi. Oli küll vigu, aga oskasin need ka ise üles lugeda. Vaid üht mitte, aga see oli pigem soovituslik. Peamine mida öelda oskan, on see, et roolis tuleb kindel olla, rabistama hakates ei pruugi läbi saada. Ise sõitsin linnas. Hiiu tänavatele ei viidud, õueala ka mitte. Üldse keerulisemates kohtades ei käinud. Ja oh imet, eksaminaator ei üritanudki seda, et keera nt paremale (kus keelumärk). Igati meeldiv kogemus oli kokkuvõttes.
09:51 20.11.2006
Sophy (registreerimata)
Tere!
Endal varsti ARK'i linnaeksam ees ja äkki oskab keegi rääkida Saue ARK'i eksaminaatoritest?Kes seal praegu on ja kes on ok ja kes mitte?

Edu neile, kellel eksamid ees ja palju õnne neile, kellel load käes;)
19:36 20.11.2006
vinku (registreerimata)
mul on load juba mitu kuud käes ja õnnitlused vastu võetud :D:D:D
00:30 21.11.2006
Kalev (registreerimata)
Saue ARKis muidu kõik tüübid normaalsed. Neil ainult see teema, et ega nad eriti alla 50 minuti sõita ei taha lasta, ikka täisaja pead sõitma. Tüüpiline sõit on neil vist laagri hesburgeri juurest mööda vabakat alla, siis lastakse sul kas vasakpööre või parempööre teha ja saad natuke ühesuunalisi sõita, peale seda nõmme keskusest mööda ja nõmme mäest alla ja sealt ringile ning peale seda õueala ja siis tagasi.
20:21 22.11.2006
tulevanej (registreerimata)
kade olen,
krt peab oma sõidud ära tegema, saab kah eksamitele.
teooria tehtud õnneks (1-veaga)
12:03 24.11.2006
mina (registreerimata)
Oskab keegi öelda millal hakkab kehtima ARKi autoga eksami tegemine? Olen kuulnud et veebruarist 2007.
12:37 24.11.2006
kit (registreerimata)
endal see ka ees, kahjuks 1.korral kukkusin platsil läbi- mootori suretasin boksist välja sõites välja, jube koba- nyyd natuke pablan, aga loodan parimat ja sulle ka edu!
20:02 24.11.2006
treeeeeeeeeee (registreerimata)
mina lähen 4.dets teooriat ja platsi tegema.Jubedalt pabistan!

Õpetaja mul rääkis,arki autodega ei hakka eksamid kohe 1.jaanuarit,vaid tsipa hiljem ikka,kuna ettevalmistused võtavad aega.arvas,et mitte enne jaanuari keskaika
18:13 27.11.2006
:) (registreerimata)
Nonii, täna sai käidud teisel katsel Tallinna ARKis. Suht puusse panin oma sõiduga, kuid läbi sain! :))) Pikkade juustega tüüp oli eksamineerija (pabina tõttu ei jäänud nimi meelde:D) Tänage Jumalat, kui temaga eksamile pääsete! Suht paljud käsklused lahendasin tema öeldust teisiti:D Käisin tipi ringil, Kadaka Selveri juurest Tondi Selverini, sealt Ülemiste poole. Vahepeal tagasipööre. Järve Selveri juurest Nõmmele ja tagasi.
22:40 27.11.2006
to Gäng :) (registreerimata)
Kuidas sa said oma sõiduga puuse panna? Ja veel sa ütled: Suht paljud käsklused lahendasin tema öeldust teisiti. Ma ei saa aru mille alusel siis sind läbi lasti? Kirjelda millega sa siis puuse panid?Mitme veaga sind siis läbi lasti?
10:52 28.11.2006
käpten kräänt (registreerimata)
sa naerunägu võiks jah nats täpsustada oma juttu
16:39 28.11.2006
:P (registreerimata)
kui mitte närvi minna ja muidu sõiduoskus hea on siis saab igakell läbi!
see pole keeruline. paar palderjani tabletti ka enne sisse.
17:11 28.11.2006
kerli (registreerimata)
mul oli ka see pikajuukseline :P, ja palderjane tablette läx ikka rohkem kui kaks, alustasin juba selle kuuriga eelmise päeva õhta :P....
19:10 28.11.2006
tahan (registreerimata)
ka endale sellist eksaminaatorit, kes niimoodi läbi laseb. Pealegi peaksidki väikesed vead lubatud olema, mitte haarama esimesest apsust a la ei näinud kuskil puu taga seisnud jalakäijat, kinni ja kuulutama eksami rõõmsalt lõppenuks. Milline lubadega autojuht on liikluses ideaalne? Mitte ükski!!!
21:27 28.11.2006
aaaaak (registreerimata)
aga räme järts on ikka ark-is,täna sai aja 27.dets teooria ja plats koos....juubeee.
13:35 05.12.2006
mammamiia (registreerimata)
aga kui mõni kukub näiteks platsil läbi, kas siis teise aega ei saaks vahele lükata? mul jaanuaris linnasõit kinni pandud..
platsi tegin novembris.
23:48 05.12.2006
njh (registreerimata)
to mammamiia:

njah, nõme kui niikaua peab ootama.
mõtlesin küll et saaks kõik juba läbi, aga jah vaevalt. kogu see asi venib .
AHHHH...
18:55 07.12.2006
seeeeeeeeeeeee (registreerimata)
mina tegin teooria ja platsi 4.detsil,linnasõitu pakuti 22.dets-ks,aga sel päeval ma ei saa.sain 27ndaks.
14:31 10.12.2006
raido (registreerimata)
platsi ja teooria teign 1 dets. ja tuleb linn 22 dets.
10:58 13.12.2006
triip (registreerimata)
käiisn eile arkis..teooria ja platsi sai 8 jan ;)
18:41 14.12.2006
normaalne (registreerimata)
Appi,homme mul ARKI sõidueksam Pärnus.Kas keegi teab midagi soovitada ja millised eksamineerijad seal on? :S sõita oskan aga kardan examinärvi pärast
11:26 20.12.2006
joouu (registreerimata)
Tead mulle õudselt meelid kui inimesi ahvideks kutsutakse - ainult ahvidest on kahju. Jätke palun loomad rahule!
17:53 21.12.2006
peeter (registreerimata)
Täna õnnestus ARK-is esimese korraga linnasõit.Eksamineerijaks oli Vitali.Tema pidi olema üks normaalsemaid.Kellel on eksam ees,siis soovin külma närvi.
14:59 28.12.2006
kena päev (registreerimata)
käisin täna eksamil... täiesti kohutav papi oli!!! platsi sõitsin puhtalt, ilma ühegi veata ja linnas kukutas läbi:S ristmikul olles suri auto 4 korda välja- olin täiesti paanikas, et mis toimub, siis panin tähele, et eksamineerija kinga serv oli õrnalt vastu pidurit jäänud.. arvatavasti kogemata.. aga hetkel, kui ta ise seda taipas ja mina midagi öelda jõudsin, hakkas karjuma, et PANE ÕIGE KÄIK SISSE, NII KA EI SAA!!! (Kusjuures olin 4 korda proovinud uuesti käiku sisse panna ja 1mene käik OLI SEES!!!) sõitsime siis ARK-i tagasi ja oh üllatust, olin läbi kukkunud. eksamineerija aga ütles sõiduõpetajale, et läksin kohalt 3nda käiguga ära ja jäin teisele autole risti teepeale ette!!! vot kui kena päev oli...
järgmine nädal uuesti!!:)
edu teistele:)
19:37 28.12.2006
minnaminna (registreerimata)
Mina tegin eile eksami ära jeeeeeee!
Sõiduõpsiga arki jõusdime,siis ta läks vaatama,kes mind eksamineerib, tuli tagasi ja hirmutas mu ära,et seee tüüp kiusab ja norib kõige rohkem.Oli ma olin närvis.
Mees tuli istus autosse (asko oli vist nimi), rääkis natuke ja siis läks sõit lahti arkist vasakule kadaka teele-autoturgudest mööda(vahtisin kael õieli raudtee ülesõidu koha peal)-fooriga ristist otse kadaka selveri poole-selveri juurest parempööre ehitajate teel-sealt vasakpääre vildesse-vildest paremale Sõprusele, sealt enne ringteed tagasipööre-enne Magistrali Sütiste teele-rahumäele,sealt mööda raudtee äärt Nümme keskusesse-alla tipi ringile 3.väljasõit-kadakale uuesti ja arki tagasi...sõit kestis alla 30 min ja arvasin et nüüd kööga...aga parkisime ära,ütles ,et loeme eksami sooritatuks. Nii õnnelik olin! Siis rääkisime terve teekonna läbi,ütles mis oleks võinud teisiti olla,aga suuri vigu polnud üldse. Auto suretasin 3x välja erinevatel ristidel,aga sain kibekiiresti minema uuesti, Sõprusele keerates võtsin teistele sappa,kes tegis pööret suht keskelt, aga nad tahtsid sõprusele reatuda kohe vasakule,et seal tega tagasipööre...õnneks ma enne foori süttimist natsa sõttisin ennast rohkem paremale ja sain oma veast aru. Tagasipöörde kohta ütles lihtsalt et esimesel võimalusel teeme tagasipöörde...seal polnud mitte ühetgi märki,et võiks teha,lihtslt eraldusribade katkestuskoht...aga oligi õige koht:) Arki platsile tagasi keerates ei vaadanud piisavalt paremale angaari poole(paremakäe reegel kehtib ju).

Mu õpetajale ütles, et ei näe vajadust inimest proovile panna rohkem, kui näeb et valitsen hästi autot, jälgin liiklust, näen märke ja saan kenasti hakkama. Pärast mind läks sama autoga üks tüdruk,keda sõidutati 50 erinevates kohtades,aga sai tehtud. Meie õpetaja oli nii õnnelik sel päeval:) Kiitused siis Odiumi Juri aadressile:)

Nii hea on olla nüüd, järgmisel nädalal saan pärisload ka kätte!

Põhiline mis ma soovitada oskan- ärge muretsege üle!See ei anna midkit juurde.Võtke asja rahulikult ja avage eksamihommikul silmad mõttega MA TEEN SELLE ÄRA!
22:17 28.12.2006
rakverest to minnaminna (registreerimata)
loen ja imestan.
kui rakveres peaks keegi ARKi eksamil nii sõitma, siis oleks läbikukkumine 100% kindel.
ju sul oli õnne eksamineerijaga. vaatas, et laseb läbi su, et sa ei peaks uuesti tulema.

õnnitlen igatahes!
23:49 28.12.2006
ülts (registreerimata)
Ma lugesin (kena päeva ja minnaminna artikleid)ja ei jõua ära imestada,kuidas üks võib läbi kukkuda sellest ,et eksamineerja oli jalga piduri peal hoidnud.Sellest jääb mulle järeldus,et kas eksamineerja saab eksamit mõjutada?See on tõepoolest üks eksamineerja trikk,mida tulevikus ei filmi ka kaamera .Sellest soovitan üht ,et kui tahate esimest käiku kindlalt sisse saada, siis pange sidur põhja ja käigukangi suruge käega enda poole,kasutates natuke jõudu ,sest mõnel autol tõepoolest ei taha esimene käik sujuvalt sisse minna ja piiluge eksamineerja kingi silmanurgast.D..Minnaminna artikel pani mind imestama,kuidas küll sellise sõiduga läbi sai!Suretas autot 3korda välja ja paiknes teekeskel vasakpöörde autode sabas,ei vaadanud ültse paremale arki ees!Siin jääb imestada seda,kuidas ültse Odiumi Juri sind arki eksamile lasi!Ma ise tean endast ,et tema hindas just liiklust, paremakäe ja autotunnetust rangelt ja läbi ei lasnud nii lihtsalt.Ja veel arki eksamineerja kergekäelises otsuses sind läbi lasta!Siin saab tuua juba võrdlust korvpalli kohtunikega,kes vilistavad vigu kuidas ise näevad ja tahavad!
19:06 29.12.2006
ka eile eksamil (registreerimata)
Mina tegin eile Saue ARK-is linnaeksami, mis kokku kestis ka u 25 minutit. Eksamineerija oli ülirahulik ja jutukas. Kui auto kohaltminnes korra välja suri või üks suunatuli ununes (ka natuke tema süül, sest ta ütles pöördeasja nii hilja ja mõte läks mujale), siis vaid rahustas, et pole hullu, sellest pole midagi. Sõitsime Hesburgeri juurest tipi ringile, siis Nõmme keskuse kaudu Hiiule. Seal tuli teha paar vasakpööret ühesuunalistel tänavatel ja Vabaduse pst -d mööda tagasi Laagri Hesburgeris juurde. Mainis vaid, et tipi ringil näitasin pisut hilja suunda reavahetuseks, aga kõik oli siiski nõuetekohane.
Järgmine nädal load kätte:)
21:24 29.12.2006
massuno (registreerimata)
Eksamil kukutatakse läbi siis, kui tekitad liiklusohtliku olukorra,segad liiklust, eirad rangelt liikluseeskirju jne. Seaduse kohaselt väljasurematine EI OLE EESKIRJA RIKKUMINE. Parempöörde koha pealt ütles MINNAMINNA et suht keskelt,aga parandas joont,see pole ju viga siis!

Ma ise tegin 2 a tagasi Tallinnas eksami ja auto suri 4xlausa välja(teist korda olin eksamil), 3x neist Nõmme vahel paremakäe reegli alades,kiirus oli liiga väike,aga üritasin teisekäiguga minema saada. Eksamineerija ütles konkreetselt, et välja suretamine EI OLE viga, kui sulle tagant juba signaali ei anta ja liiklust ei sega. Ma ise kukkusin esimest korda seetõttu läbi, et ei andnud teed peateelt otse välja sõites,kui peatee pööras, Hiiul.See on väga ränk viga!

Võib olla 3 väikest või 1 suur viga ning eespoolt lugedes ei tähelda mina ühtegi viga, või siis seda paiknemist ehk...aga eelkõige ikkagi arvestatakse, kuidas sa suudad liiklust jälgida ning kui miskit valesti teed siis kas lähed närvi jne.
21:35 29.12.2006
tiina,lubade omanik (registreerimata)
Ma ise tegin ka suvel load ja nii kartsin eksamil. Eksamit võttis vastu üks pikemate juustega tüüp, nime ei mäleta. Sõitsime kõigepealt Nümme vahele Kadaka teed pidi, sealt siis suundusime Hiiule, sealt Sütistet pidi Mustamäe vahele,seal õuealad, sealt siis Õiskale kahele ringile, Akadeemiat pidi arki juurde tagasi. Selle aja jooksul suri auto välja ühe korra,aga samamoodi ei loetud veaks,kuna ei olnud ohtlik olukord. Ringile sõites oleksin eksamineerija arvates võinud ühe auto ära oodata enne sõitmist,aga samas ei olnud ohtlik olukord. Ühes kohas pidurdasin natuke liiga järsku,sest jalakäija konkreetselt hüppas teele,kuigi teadsin et seal põõsad ja võtsin enne kiirust veitsa maha. See ka ei läinud veana,kuna ootamatus olukorras sain kenasti hakkama ja ei läinud ka pärast pabinasse. Ma tean mis kohta Minnaminna mõtles,seeon Magistrali keskuse juures kohe. Seal ongi nii,et tee suht kitsas jakui sinu ees keegi tahb suht keskelt Sõprusele suunduda, siis sina enam paremale poole ei mahu,vaid pead ootama.Sabas seisad,siis võiski alguses keskel pool olla ja oma päärdeks tulla rohkem paremale, aga samas kui reatud keskmisesse ritta Sõprusel, on normaalne,et oled veidi rohkem keskel,mitte päris paremal.

Tegelikult ongi nii, et kui eksamineerija näeb, et oled roolis kindel, näed märke, oled tähelepanelik, ei ole mingit probleemi lubade saamisega. On juka selliseid,kes küll ei tee suuri vigu,aga on roolis väga ebakindlad ja erutuvad eksimuste peale,siis neid ei lasta läbi.Päris liikluses on ju vaja kõva närvi ning kiiret reageerimist.

21:36 29.12.2006
tiina,lubade omanik (registreerimata)
Mainin ka, et samuti õppisin Odiumis, aga põhiõpetajaks oli Olav, kuigi Juriga sõitsin ka mõned korrad.
23:13 29.12.2006
alladin (registreerimata)
Mina tegin Vitaliga eksami, väga normaalne mees!
Sõitsime suuremaid teid pidi,kahel ringil, ühel õuealal Mustamäel ja siis tagasi ARKi. Rääkisime sõidu läbi,arutasime vigasid, kõigepealt pidin ise nimetama ja siis tema kommenteeris. Midagi suurt polnud, ühes kohas oleks väinud suunda näidata,kus peatee keeras,aga see polnud kohustuslik. Õuealal suri kaks korda välja auto,sidur jamas,aga see polnud viga.

16:04 31.12.2006
irw (registreerimata)
Lahe oli,tegin pärnus.
Suu oli megakuiv igatahes.sain läbi igatahes,olen väga rahul. vead olid: mõned korrad ei näidanud ümberpõikel suunatuld ja 50 alas sõitsin korra 80-ga irw.täielikult asulaväline tee tundus.aga examineerija andestas kuna ülejäänd sõit läx hästi ja ma kedagi ei ohustanud.Vaatasin et asulaväline mets kahel pool ja kõik sõidavad suht kiiresti mööda,mõtlesin et ei pannud piirangut lõpetavat märki tähele vms. aga jah nyyd load käes ja soovin edu ka teistele.
16:52 02.01.2007
TO irw (registreerimata)
Kodanik irw kuule.

Kus koolis, AIDE? ATP? Pärnu Autokool?

Kui AIDES, siis kes kooli sõiduõps oli?
Ja eksamineerija oli?

Kui polnud AIDE, siis pole mõtet vastata.
14:15 03.01.2007
neiu (registreerimata)
Ise lähen 23 jaanuar Raplasse sõidueksamit tegema ja eksam toimub mul ARKi autoga.
Platsi eksamit siis enam ei tule jah?
14:57 03.01.2007
tüdruk (registreerimata)
Kas kellelgi on aimu millal Rakverre need uued kaameraga ARKi autod jõuavad? :S
15:45 03.01.2007
mnjah (registreerimata)
Ma ei tea, minu sõiduõps Aides ütles, et ei kao see plats kuhugi.
Keda nüüd uskuda ei tea.

Ma pole muidugi kindel mille kohta ta seda ütles: kui ARKil kaob, siis ka koolil kadunud ja/või vastupidi.

Peab ikka ARK'i enda käest küsima, nii kaamerate kui ka platsi kohta.
Foorumis ajab igaüks oma joru ja kokkuvõtes ei tea ikka kottigi.
16:32 03.01.2007
neiu (registreerimata)
Helistasin ja uurisin Rapla ARKist natsa, platsi ei pidanud toimuma aga külgpoksi ja pöördega tagurdamine hakkab toimuma tänaval. Otsitakse sobiv koht ja kästakse sinna sõita. Nagu parklasse parkimine ja tänava äärde autode vahele(külgpoks),mina sain nii asjast aru.
16:35 03.01.2007
tropp (registreerimata)
HAHA, tunnen kaasa, ise tegin enne uut aastat ära :)
15:21 04.01.2007
mnjah (registreerimata)
Eks näis, kui Pärnus siiski plats alles on, siis see on savi.
Teooria ja plats, lihtne.

Linnaeksam aga mitte. Linnas autode vahel parkida ,see pole ka meeltmööda.
Saaks see jura ometi läbi juba.
15:29 04.01.2007
sedaseda (registreerimata)
hmmm?!?!?!

Mina käisin täna eksamiaega kirja panmas Tallinnas ARKis ja sealt öldi,et plats ei kao mitte kuskile veel praegi ja eksam tuleb endiselt sooritada 3 järgus.Teooria-Sõit platsil- Sõit linnas

Üle Eesti hakkavad kaametarega autod sõitma 15.jaanuarist.Praegu saab Arki Golfidega platsieksamit teha.

Platsieksamit alles plaanitakse ära jätta, aga see on minu arvates palju hullem,kui sind pannakse autode vahele parkima linnas. Platsi peal on hea lihtne,saab harjutamas käia üle linna platsidel.
15:51 04.01.2007
minka (registreerimata)
just täna tegin eksamit Haapsalus..olin enne juba 2 korda käinud tegemas..esimest korda oli mingi tallinna eksamineerija ja kukutas meelega läbi..teist korda olin ise loll ja nüüd lõpuks tegin puhtalt ära :D nii õnnelik :D kuna olin juba nii palju läbi kukkunud siis ei põdenud enam, savi oli juba..närvi sisse ei tulnud.. edu kõigile!

ahjaa, minu viimane eksamineerija oli taebla arkist, keegi keda hüütakse hiidlaseks.;) tore mees, tervitused talle!
16:05 04.01.2007
kurviskraavis (registreerimata)
Noo see möga, et liiga lihtsalt kukutakse läbi juhte ei vasta üldse tõele. Ise tegin 2 aastat tagasi juhiload. Tegin platsi ära, tegi teinegi vant (mingi kokkuhoiu poliitika oli ja 2 tükki tegid ühes autos korraga eksamit) selle mingi imega ära. Läks linnasõiduks, ise sain vist poole tunniga hakkama, aga see pole tähtis. Tähtis on aga asjaolu, et see teine tüüp, noo krt, ta ei suutnud isegi käsipidurit autolt maha tõmmata. Kangutas seda pool tundi. Parklast välja sõites juba suretas auto 2x välja. Aga ringil tegi küll imepöördeid, ei vaadanud peeglisse, sõitis märke eirates, oleks peaaegu 2 korda ilma peeglisse vaatamata kõrvale olevale autole ümberreastudes sisse sõitnud. Õnneks eksamineerija takistas teda, aga jah, tal oli vähemalt hea süda. Sõit oli kestnud mingi 5 minta ja ta lubas edasi proovida, juhendades ta vähema liiklusega kohta. Aga ega tal sealgi nii hästi ei läinud ja siis ühel hetkel viskas eksamineerijal kopa ette ja lõpetas eksami.

No ma ei tea, kui sellise sõiduga oleks tüüp load saanud, ei julgekski üldse tänaval liikuda, isegi jala
16:15 04.01.2007
mnjah (registreerimata)
To: kurviskraavis.

Aga ütleme et linnaeksam kestab tund. Kuidas siis see käib, et mõni pääseb poole tunniga.

See põhimõte et examineerija nagu vaatab, et sõita oskab ja laseb läbi, olles pool tundi sõitnud?

Pole veel linnaexamini jõudnud, tahaks teada lihtsalt. Vbolla saab kah siis lõpus kiiremalt.
Et mida kiiremini seda parem. Asja kaelast ära.
Mul on ikka kõvasti asi veninud. Tööl kiire, pole lihtsalt aega olnud sõitusid koolis ära teha. Mingi 6 veel jäänud.
Nüüd vähem vabam, saab edasi sõita. Lihtsalt käega lüüa ja 5k maha visata ei raatsi. Lubasid oleks vaja.
17:40 04.01.2007
to kurviskraavis (registreerimata)
no kui sa ei tea täpseid asjaolusid siis ära hakka ajama, et selline meelega läbikukutamine pole võimalik!!!
20:48 04.01.2007
to minka (registreerimata)
kas sa sõitsid luigega???
21:15 04.01.2007
testuser3
eks see vähemalt praegu on jah nii, et kui vaatab et oskad sõita küll, siis saab rutem. Ise sõitsin linnas ca 30 min, Tartus siis, detsembri alguses.
21:58 04.01.2007
blablaah (registreerimata)
sain ka siis täna lõpuks eksamiga ühele poole. õnneks tegin esimese korraga ära kohe kõik kolm eksamit. Eksamineerijaks oli too naine..Malle vist..ta tutvustas küll ennast, aga närv sees ja nii.. Kommentaariks oli pärast vaid, et lompidest sõida aeglasemalt:D Terve tee sai temaga juttu aetud. Eksam ise kestis ca 40 minutit + pärast jutt..
Sõitsime tipi ringil, mööda ehitajate teed, sealt üle keskuse ringi ja sõpruse pst-le. Edasi mööda tedret tondi ringidele, üle rahumäe nõmmele, mäest alla, enne tipi ringi vasakule ja tagasi arki. Täitsa muhe sõit oli:)
22:57 04.01.2007
minka (registreerimata)
ei, ma sõitsin Kairo Raudkatsiga, väga tore õpetaja. Ka Fixumist.
23:40 04.01.2007
mina siin (registreerimata)
Tere!

Lugesin et Toomas ja Elvo on saue arki eksamineeriatema lahkunud, kuid kas keegi oskab öelda kas nad on kusagil mujal eksaminaatorid?
01:12 05.01.2007
to mina siin (registreerimata)
Minu sõiduõpetaja Toomas Helju Kalviku autokoolist oli enne Saue ARKI-is eksamineerija. Ilmselt sama inimene. Väga hea õpetaja! Täna sain load kätte.
14:28 05.01.2007
ssss (registreerimata)
Eksamil ongi nii,et kui eksamineerija näeb, et sa saad liikluses hakkama, ei närvitse,vaid võtad vabalt, oma vigadest saad aru ja üritad neid parandada, oled enesekindel ja liiklusoktlikke olukordi ei tekita, siis kestaki eksam vähem aega. Kui oled selline natuke ebakindel,kipub pabinasse minema jne,siis eksamineerija paneb sind proovile ja sõidate kauem.

Keegi ei taha niisama kiusata,kui sa ikka ei saa hakkama liikluses,siis ei lasta sind ka sinna.
14:59 05.01.2007
to minka (registreerimata)
aaa,ma sõitsin jaanus raagiga ,ka endine fixumi ak õpilane:)
15:58 05.01.2007
krp (registreerimata)
mina tegin teooria ja platsi juba novembris (15.11 oli vist) ja linnasõitu lähen alles 9ndal jaanuaril (pakuti 3ndat, aga ei sobinud). Jaaah, eks närv on ka juba sees.. kõige parem on muidugi see, et mul ei ole enam oma sõiduõpetajat ja tema autot, millega minna.. lihtsalt lahe!
Saate aru! ma sain eile temaga kokku, et saada kviitung oma sõitude eest (tuludeklaratsiooni jaoks) - eelnevalt olime helistanud, ja oli välja tulnud, et tema ja minu tundide lugemised olid täiesti erinevad (mina olin oma tunde rohkem lugend).. nojah, vihastasin vist inimese nii välja oma kontrollimisega, et ütles, et enam temaga mina sõita ei saa... Selle kviitungi ja sõidutundide pärast!
Lahe!
Mul on teisipäeval eksam siis :D .. asendusõpetaja ja auto on leitud, aga ikka jama küll, kui nii viimasel hetkel õpetaja selliseid trikke hakkab tegema! ju oli talle siis tähtis oma maksudes hoiduda.
17:39 05.01.2007
primeratibi to krp (registreerimata)
mis koolis, kui saladus pole? see on tõsiselt naljakas, et su sõiduõpetaja nii tegi...
17:57 05.01.2007
krp (registreerimata)
kooli (ja ehk ka õpetaja) ma lisaksin siis, kui olen ark'i eksami ära teind (läbi kukkunud või läbi saanud).. ma pean selle asjaga üldse midagi ette võtma- niisama igatahes ei jäta.
02:07 06.01.2007
Madis Malk (registreerimata)
Keegi oskab öelda, kas Tallinna ARK-is juba uued autod?
02:32 06.01.2007
r (registreerimata)
Uued Golfid on jah
15:03 06.01.2007
Paak
Minge VILJANDI ARKI tegema eksameid, paar korda linn läbi sõita ja saab ilusti hakkama :)

VILJANDI ARKI PLATSIL saab harjutada, kus toimuvad examid, maa värk noh :DDDD ja slaalomit seal ei tehta:D

järekordi pole, linn on nii lihtne, ise tegin kõik esimese korraga ära.
Kohe kui tallinnast autokooli asjad korda sain, põrutasin Viljandisse :D
16:05 06.01.2007
testuser3
ja sõitma hakkad loomulikult tallinnas :D
Loodame et õppesõidud tallinnas olid ikkagi kasulikud.
Ise mäletan seda, et kui tallinnas sai pidevalt õppesõitu tehtud, koguaeg samu vigu tehtud ja märke ei vaadanud.
Nüüd kui juba iseseisvalt sõidan, mäletan praktiliselt kõike mis erinevad õpetajad läbi aegade on öelnud mingite tänavate kohta, müstika lihtsalt, ju vist on lihtsalt tähelepanu nüüd lihtsalt suurem ,kuna vastutad nüüd ju täiesti ise oma tegude eest :)
20:37 06.01.2007
to paak (registreerimata)
Miks sa siis ei teinud Tallinnas,PAAK????

Väiksemasse linna lähevad tegema need,kes Tallinnas hakkama ei saa. Mina läksin juba iseenda kindluse pärast ka eksamile Tallinnasse,et asjatundja hindaks, kuidas ma saan hakkama.Tegin kõik eksamid esimesel katsel.

Muide,mis vahe seal on,kus platsil harjutada??lINNAS PARKIDES POLE SUL MINGIT PLATSI JA TULEB HAKKAMA SAADA IGAL POOL.HALE.

Paak sa oled äpu,kes kartis,et kukkub läbi,sest ei oska piisavalt hästi sõita:) hale sellistest!
21:33 06.01.2007
testuser3
osalt tuleb ka aru saada, Tallinnas järjekorrad oluliselt pikemad Kui mujal.

ja To Paak , sinu seisukoht on siis selline, et kõik kes teevad eksameid väljaspool Tallinna ARKI on äpud ja ei oska sõita?
Ei oskagi midagi nagu öelda :)
22:36 07.01.2007
ülts (registreerimata)
Tahan enda kogemusest öelda ,et need kes teevad maal arki eksameid ei ole äpud!Olen kuulnud nii,et kes ei saa tln linnasõidu eksamiga hakkama see saab maal või väikelinnas kindlasti hakkama,kuid see ei ole nii lihtne midagi.Ma ise alustasin paar aastat tagasi arki eksameid nii ,et hakkasin saue arkist peale seal tegin teooria ja platsisõidu esimesel katsel ära,aga linnasõitu kahjuks mitte.Siis ma kuulsin teiste käest ,et väikelinnas on lihtsam tln kodanikul eksam ära teha.Ja siis ma läksin külmalt peale ja üleolevalt Rapla arki linnasõidu eksamit tegema!Kuid jah vigu kogunes palju ja eksamineerija oli ka üks seal rangemaid,kes luges iga väiksemagi vea ära ja oli üllatavalt Rapla kohta nii range.Omastarust ma ei jäänud kellelegi jalgu ega teinud liiklusohtlike vigu.Siis ma otsustasin tln arki eksamit tegema minna,kuid seal ka esimene eksamineerija oli range ja tal ei olnud minujaoks sümpaatiat.Kuid siis teisel katsel tln arkis olin kindlam ja mul õnnestus linnasõit ära teha.Ja nüüd ma sõidan autoga igapäev ja ma ei ole ühtki avariid teinud ja olen kuulekas liikleja.Lõpetuseks tahan öelda,et pole seal väikelinnas või maal ültse kergem teha eksamit ,kui ei ole seal eelnevalt õppesõite teinud.
22:57 07.01.2007
aaa (registreerimata)
muidugi ei ole kergem väikses linnas teha kui veel ei tunne ka ja ise oled põline tallinna elanik.. mul paljud tuttavad on tulnud haapsallu tegema eksameid..ja nii mõnigi on 3-4 korda ka siin läbi kukkunud..
23:49 07.01.2007
anioon (registreerimata)
load juba sutt aega käes. sain 3. korral, esimesed 2 korda oli täielik paanika. mõlemad korrad keerasin platsi p****e. sai õpetajaga platsil käidud mitmed korrad. pärast teist korda käisin sõbra autoga korra platsil, paar korda kõik läbi. eksamil hoopis teine tunne, enesekindlus ise:). kui plats läbi sai ei uskunud isegi. siis tuli närv sisse:D. sai linnas paar korda auto välja suretatud, jalg tudises ikka päris korralikult
06:46 08.01.2007
haapsalulane (registreerimata)
muidugi tullaks väiksemasse kohta yleolevalt exameid tegema ,aga tihti ei tunne nad linna kus võidakse alt tõmmata .haapsalus ju päris palju selliseid kkohti.parem võtta sõidutunde natuke juurde et oleks enesekindlus ja teedki asja ära :)
10:48 08.01.2007
asd (registreerimata)
Enne tuleb linn läbi sõita, daaaa :D
helistage kohalikule sõiduõpetajale, aeg kirja, raskemad kohad sõidad l'bi ja volaaaa, load käes ^^ :P
17:17 08.01.2007
Shadow (registreerimata)
Njaa,Arki eksam on ka mul praegu suht aktuaalne teema.Täna käisin platsieksamit tegemas.Sain õnneks esimese korraga käbi.Nõme oli vaadata,kuidas 2 teist tydrukut läbi kukkusid.Õnneks sai yks neist kohe uuesti teha.
Huvitav oli see,et kui mulle hakati linnaeksamiks aega kinni panema,öeldi,et pean teooria ka uuesti tegema,kuna mu vana eksam(tegin selle detsembri alguses)on aegunud.Nu jah..esimest korda kuulsin seda,kuid õnneks tegin ka teooria uuesti ära.Nyyd siis neljapäeval linna sõitma.Tea kuda läheb.Platsil oli kyll nii,et valgeid pidevjooni ei arvestanud yldse.Õnneks ei sõitnud neist yle.:)
Aide autokool tundub olevat täitsa ok.Teooria+sõidutunnid+materjalid läksid kokku maksma 5350.- Olen kuulnud kusagilt,et Pärnu bussipargis peab õppematerjalid ise ostma.
Kusjuures see kuidas eksamitelt läbi saab,oleneb vahest ikka õpetajast ka.Täna poleks yks tydruk läbi saanud,kui õps poleks silma kinni pigistanud ja tal uuesti kõike teha lubanud.Tegelt vist ei tohi nii teha.Ytleme nii,et neiul vedas:)
Enivei,loodan,et saan Arki enne 20ndat jaanuari..siis Lõuna-eesti ralli..oleks lahe sinna ise sõita.
23:32 08.01.2007
ccc (registreerimata)
Oot kui ütleme et välja sureb, ükskõik kas kooli linnaexamil või ARKis, siis läbikukkumine?

Ma ei mõista miks?
See pole ju teiste jaoks ohtlik?
Panen mootori uuesti tööle ja sõidan ära.

Hinge ajab täis selline jura.
08:58 09.01.2007
neester (registreerimata)
Kui auto välja sureb,siis see pole viga, vähemalt linnasõidus mitte. Kui sa just otseselt tiheda liiklusega teel ei takista teiste liiklemist ja signaali ei anta korduvalt.

Platsi kohta ei oska 100% väita. Mu õde tegi platsi ära, kuigi suretas korra välja.
See tüdruk,kellega koos platsi tegin ühe autoga, suretas külgboksist välja sõites auto välja,aga sai kohe boksi uuesti teha ja sooritas eksami.

Samas tean ühte inimest,kes kukutati läbi,kuna suretas tagurpidiboksis välja.
11:40 09.01.2007
testuser3
2 korda vast võid ikka välja suretada linnasõidu ajal, aga kui sõit kujunebki ainult auto käivitamiseks siis kes siis sulle loa annab? Käivitada võid osata, aga sõita mitte...
12:18 09.01.2007
ussar (registreerimata)
mul eile oli tlna arkis teooria ja plats,mölemad tehtud.linnasöidule kolm nädalat järjekorda,jaanuari löpus alles:)
pole midagi nii hull see arki plats kui siin räägitakse..:)
12:38 09.01.2007
krp (registreerimata)
njah. mul ei surnud auto välja.. aga linnasõitu täna ära ei teind kahjuks- ja keda ikka süüdistada, kui ennast. Jama algas muidugi sellega, et alates eelmisest neljapäevas on mul uus õppesõidu auto ja -õpetaja..aga vigu tegin ikka mina, mitte auto...
marsruut oli muidu lihtne, aga enda tähelepanematuse pärast ei märganud ma nii mõndagi- ja nagu eksamineerija lõpuks ütles- näpukaid tuli kokku liiga palju.
meie marsruut oli siis u selline: arki platsilt paremale siis üliõpilaste teelt nõmme poole-- juba seal oli eksamineerija arvates natuke pahasti, et ma bussi liiga austasin:P et oleks võind mööda sõita-- siis nõmme keskuse juurest vasakule - - jälle oli buss peatuses ja ma ei möödunud, kuna minu arust tuli autosid liiga tihedalt vastu-- siis sõitsime hiiule, natuke tiirutasime seal, aga ühesuunalistesse ei läindki-- siis edasi rahumäe teelt vasakpööre keset ristimiku tammesaare teele-- tammsaare teel ütles eksamineerija ilusti, et järgmisest fooriga ristmikust vasakule (sõpruse peale).. mina aga sõitsin fooriga ristumisalalt õuealale. märkasin seda liiga hilja. siis susserdasin veel õuealal natuke:D ütlesin kohe, et pean nüüd parkima korra, aga ise vaid peatusin korra ja tahtsin juba minema sõita.. siis sain muidugi noomida.. pärast õuealalt välja tulles oli võimalik tegelikult ka kohe vasakpööret jälle teha, et jätkata sõitu sealt, kus pooleli jäi.. aga ma vaatasin, et tellisikivi ees- ja tegin hoopis parempöörde ja siis kohe järgi tagasipöörde. tegelikult oleks ikkagi saand kohe vasakule pöörata. nii, egasi sõpruselt läksime vilde peale ja sealt kohe mustamäe teele. seal paremale keerates ma mäletasin nagu, et seal olid mingid parkimiskohad tee peal, mille jooned pole kunagi näha- seega hoidsin kohe rohkem tee keskele.. aga oh seda jama, see ei olnd see koht! nii et sõitsin tegelt liiga tee keskel- kui ükskord teemärgistus paistis, siis nägin jah, et valesti tegin. niih, siis sõitsime veel kuidagisti õismäele ühele ringile, seal oli palju inemesi kokkuvõttes üle tee lasta.. siis keerasime harku järve juurde- kus tegin vea, kuna ei näinud märki sõidurajad ja suunad, oleks pidand vasakpöördel oma rajasse jääma, aga arvasin, et saan raja valida (tähelepanematus!) ja siis tulimegi juba tagasi ARK'i.. rohkem nagu vigu polnd:D aga ega neid näpukaid ka vähe polnd. kui eksami lõpetasime, siis luges eksamineerija pikalt ja laialt ette, mis ma nagu kõik valesti tegin, ja tundus, et sellel ei tulegi lõppu.. niih.. muidu oli rahulik mees.. sven oli vist nimi. ja eks teen veel enne järgmist eksamit, mis on 30.01, mõned sõidud, et oma tähelepanu erksana hoida.
praegu on küll selline motivatsiooni puudus, millest tuleb kindlasti üle saada! lisaks pean uue eksami tegema muidugi ark'i autoga, aga vähemasti on see samat marki, millega praegugi sõidan. niisiis, tähelepanu teistele ja edu mulle endale järgmisel katsel!
13:46 09.01.2007
testuser3
Soovitan sulle sõita aeglasemalt, nii mitte üle 45km/h, see meeldib kindlasti ka eksamineerijale, kuna sa liiklust ei takista ja samas on tal oma tööd kergem teha (st sind jälgida), kui näed eemal foori vms, siis varakult juba gaas maha ja mõtle kus sa oled, kust siit saab, mitte viimasel hetkel, seda ütles ka üks mu sõiduõpetajatest, et neile ei meeldi nö "arvutiinimesed", st nad mõtlevad siis kui konkreetne olukord käes on, mitte ette...see pole enam õnneks probleem :).
Niisiis hoia pikivahet, ära sõida 50 km/h, jälgi märke, pööra pead, sõida pingevabalt ja mida ka mu üks õpetaja toonitas- ära lase autol sinu üle võimust võtta! (:p) et tähelepanu läheks auto käsitlemisele, ise sõitsin kah linnas arki autoga, milleks oli vana mazda 323 ront millel käigud kägisesid ja vaevalt liikus, aga linnas ei suretanud kordagi välja, isegi 3. käiguga läksin kogematta kohalt!! ole siduriga lihtsalt rahulikum, kui näed et sõidad kindlalt, välja ei sureta ja midagi liiklusohtlikku ei tee siis annab raudselt su mõne suuna näitamattajätmise andeks, et inimesi üle tee ei last (ma ei lasknud kordagi inimesi üle tee, kuigi 4 võimalust oli ja märk oli hästi näha) ja kõik pöörded polnud päris 90 kraadi. Mõtle sellele et ainult see MAX 50min veel ja siis sõida kuidas tahad!!! Ise naudin vaiksema liikluse korral juba tükk aega kurvide võtmist vormeli kombel, et kiirust säilitada ja nii hea on sõita magistraalil keset teed kui autosid pole ja teekattemärgistust kah mitte :D Linnas ikka kuni 70 km/h :) jah, kui load saad, hakkab elu

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.