Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

00:13 01.06.2011
n18 (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Täna käisin Rakvere ARK'is tegemas. Teist korda ja läbi ei saanud. Eelminekord tegin novembris Jannega, mis oli vägaväga ebameeldiv(nüüd on ta lahti lastud), lasi sõita ainult 15 min ja siis suht segadusseajavas kohas vajutas pidurit, ei tea siiani kindlalt, mis viga mul siis täpselt oli. Eksami algul keeras kõik võimaliku valeks (rooli lukku, käik sisse, käsipidur poolikult peale, peeglid paigast ära, rool ka alt lahti). Siis tegelikult saan ka aru ,et mu sõitmine polnud nii kindel, nagu oleks võinud olla, närv vedaski alt.
Teist korda tegin siis täna. vastasin ilusasti kõigile küsimustele, sõit sujus hästi, parkimise tegin ära, tagasipöörde ka, linnast väljas sõit, remondiga teel sõit. Kuid linna keskel ristmikel läksin vist rohelise vilkuvaga. Mina nägin et on tavaroheline ja juba kui mul hoog päris suur, siis hakkas vilkuma, ei hakanud pidurdama enam, ei ole kindel, kas jõudsin üle stoppjoone enne vilkumahakkamist või ei, igatahes tema ütles, et ei oleks toht minna, oleks siis ükskord, aga ei , ma tegin teist korda samamoodi, no ei ole harjunud mõtlema, et roheline põleb ja ei, ma parem ootan, ei lähe(kahjuks). Teisel korral vajutaski pidurit ja ütles, et sõida nüüd tagasi ja oota ära. JA siis ühekorra ristmikult teele välja sõites suri auto välja ka, õnneks ei takistanud väga hullult liiklejaid, kuigi üks auto oli taga, see tegi ka vasakpöörde niiet sain enne ära sealt kui kellelegi jalgu jäin. Need kaks viga olidki kõige suuremad ja kuigi lõpus tegin väga hästi tõusupealt äramineku ära ütles peale pikka rääkimist arki juures, et ei, tuleb korra veel teha. Kahju :(. Sest järjekorrad Rakveres on väga pikad, esimene vaba aeg 18 juuli ja raha ka pole nii palju, aga mis teha.
09:17 01.06.2011
_neeger (registreerimata)
Vilkuv roheline ei ole keelav tuli ning eksamineerija ei tohi seda ka keelavaks lugeda. Miskipärast arvan, et läks siiski juba kollaseks, enne kui stoppjoone ületasid. Kui oled 100% kindel, et oli veel roheline (vilkuv või mitte, pole oluline), vaidlusta.
09:59 01.06.2011
Etsy (registreerimata)
Tegin paar päeva tagasi ära edukalt ARK-i sõidueksami. Lubadele võin minna järgi 3. juunil. Nüüd veidi teemaväline küsimus.. Kas mul praegusel vahepealsel ajal on luba autoga sõita?
12:12 01.06.2011
1/2 (registreerimata)
Lubade asemele antakse minu teada ARKist miski tõend niikaua, kuni load kätte saad. Ilma selleta oled ju juhtimisõiguseta.
17:24 01.06.2011
n18 (registreerimata)
Selles olen kindel, et kollane veel polnud. Aga helistasin pärast sõiduõpetajale, too ütles ka ,et kui läksid vilkuvaga, võib veaks lugeda, et vilkuvaga ei tohi.
Aga vaidlustada pole mõtet, eksamineerija oli seesama, kes vaatab neid videosid ja kaebusi üle, peadirektor vms. Kahju ,et ei saa niisama üle vaadata linti, ilma kaebust esitamata, võiks olla see võimalus, kui ma pole kindel.
Panin juba uue aja, aga see on KAHE kuu pärast alles :(. Siis on juba pool suve möödas, täiesti jube. JA aegu lihtsalt pole enne. Juunis on nüüd vabanenud kaks aega, aga mina ei saa neid võtta, sest 7 päeva pole möödas.
Aga kas on mingi kindel arv ka üldse, mitu korda saab eksamil käia ilma, et su "tagasi kooli vms" saadetakse?
18:13 01.06.2011
... (registreerimata)
pole küll kindel kas on et kolm korda saab teha,aga kui ikka kolme korraga hakkama ei saa,siis tuleks tõesti ikka veel koolis vähe õppida.ei ole selliseid teedele vaja,kes sõita ei oska.
19:08 01.06.2011
Kui tunned, et sinule on liiga tehtud (sealhulgas ka see, et kaebust vaatab läbi sama inimene, kelle tegevuse peale kaebuse esitasid), pöördu kõrgemale. Vajadusel kohtuni välja. Aga see eeldab siiski olukorda, kus tõesti eksamineerija eksis. Enamasti on siiski eksijaks eksamineeritav, kes jättis midagi kahe silma vahele.
19:11 01.06.2011
Tagasi kooli saatmise aega pole olemas, küll aga tasub - nagu eelmine vastajagi soovitas - ise juba lisatunde võtta, kui mitu korda läbi oled kukkunud. Kuskilt ju vead siiski tulevad. Eksamiaegu vaata jooksvalt ise netis, neid vabaneb ikka pidevalt. Tuleb lihtsalt õigel ajal jaole jõuda.
20:17 01.06.2011
Sebija (registreerimata)
To: n18

Roheline vilkuv lubab liikuda, st võib ristmikule sõita, seda ei saa mitte kuidagi veaks lugeda. Roheline vilkuv hoiatab, et kohe süttib kollane, millega tõesti ristmikule sõita ei tohi.
Kui sõiduõpetaja väitis tõesti "... ,et kui läksid vilkuvaga, võib veaks lugeda, et vilkuvaga ei tohi", siis on mul kahju, et oled pidanud sõitma temaga.
Eksamikordade arv ei ole limiteeritud, st kooli ei saada sind keegi tagasi.
20:37 01.06.2011
n18 (registreerimata)
Vot ei tea, enam pole midagi teha. Ei taha enda närve sööma hakata, kui poleks seda väljasuremist teele välja sõites, siis ehk isegi võiks üle vaadata. Muidu olen enne eksamit ikka võtnud lisatunde ja vanemaga sõidan ka, niiet väga hull mu sõitmine pole. Ega eksamineerija ütles ka, et no need kaks olid sellised tõsisemad vead, see vilkuva rohelisega, kui vastassuunas mõni 50ga tuleb ja vaatab, et kohekohe läheb roheliseks, ei hakka hoogu maha võtmagi ja mina siis oma pööret seal lõpetan, võib hullusti lõppeda. JA siis see väljasuremine, et oleks autosid rohkem taga olnud, oleks saanud täitsa liiklusohtlikuks olukorraks lugeda, aga kuna see tegi vasakpöörde... Muidu kiitis, et sõidad hästi, harjutused tegid ka ära, tõus läks ka väga hästi, et ei hakanud sulle ütlemagi, et see harjutus on, said hästi hakkama, aga nende ristmike pärast ja see väljasuremine teel...nende pärast arvan ,et näeme veel korra.
Eks ma ikka võtan veel enne eksamit mõned lisatunnid meeldetuletuseks õpetajaga, aga vanemaga sõidan ikka.
21:16 01.06.2011
Minu teada alates "võõraste autode" kasutuselevõtust sõidueksamil ühte-kahte väljasuretamist mingiks eriliseks veaks ei loeta. See vilkuva rohelise probleem, mille sa välja tõid - suhteliselt olematu reaalses liikluses. Meil ei lülitu foorid nii, et kui ühel punane, siis teisel kohe roheline. Umbes sekund-kaks on mõlemas suunas punane ja need sinu teoretiseeritud tegelased on reaalsuses need, kes lihtsalt tuima näoga punasega välja sõidavad, olenemata sellest, kas sul on niisama roheline või see vilgub.

Aga tõesti, su sõiduõpetaja on samuti eksinud. Liiklusnõuded ütlevad vilkuva rohelise kohta ainult seda, et ta annab märku peatsest kollase süttimisest, muud mitte midagi. Vilkuv roheline on õiguslikult ikka roheline ning keeldu sellega läbi sõita pole. Asja mõte on selles, et kuna kollane tuli on keelav, siis kuidagi peab selle tulekust märku andma.
10:51 02.06.2011
.............. (registreerimata)
Tegin ka ARKi teooria ja sõidu esimese korraga ära. Auto suri paar korda välja küll, aga eksamineerija seda väga suureks veaks ei lugenud. Ütles, et keegi ohtlikke möödasõite tegema ei hakanud ega otsa ei sõitnud õnneks. Sõitsin esimest korda Corollaga ja nii kiiresti autoga ei harjunud, kui oleks võinud.
Peale eksamit võib kohe autoga sõita siis, kui eksamineerija su koolitustõendile oma allkirja paneb ja ARKi büroost templi võtad.
12:47 02.06.2011
n18 (registreerimata)
Võtsin ühendust ka ühe teise sõiduõpetajaga, kes kinnitas juttu, et vilkuva rohelisega TOHIB sõita siiski, kui jõuad sellega üle stoppjoone, aga ta usub et võis juhtuda, et nägin ise rohelist ja kui üle stoppjoone sõitsin oli kollane...ega ise ma seda ei mäleta, et oleks kollane olnud, kuid samas ma ei saa väita 100% et oli nii nagu ma ütlen, sellepärat ei hakka vaidlustama ja proovin lihtsalt tähelepanelikum olla järgmisel eksamil.
16:05 02.06.2011
n18 (registreerimata) (registreerimata)
Vaidlustad ja siis vaatavad ka video üle. Seal näha siis mis foor tegi sel ajal.
Äkki joppab
18:07 02.06.2011
ola! (registreerimata)
Tere! KAs see on mingi kindel nõue, et arki esmastele juhilubadele peab 10 tööpäeva jooksul järgi minema? Või ei ole seal vahet kuna järgi lähed? Kui ma 27 mai sain eksami sooritatud, siis kas 8 juuni võin neile järgi minna või pean varem? (segaduses) :)
16:18 14.06.2011
Sander J. (registreerimata)
Tekkis küsimus. Kuidas Haapsalus on liiklus? Kas on hull eksamineerija jne ?
19:07 27.06.2011
(eks)amineeritav (registreerimata)
to ola!: Esmane juhiluba või juhiluba antakse välja 10 tööpäeva jooksul vastava eksami sooritamisele või juhiloa vahetamise taotluse esitamisele järgnevast päevast arvates. Kui esmase juhiloa taotleja ei ole 12 kuu jooksul, arvates päevast, mil tekkis esmase juhiloa väljaandmise alus, võtnud välja esmast juhiluba, antakse see välja vaid siis, kui isik sooritab edukalt juhtimisõiguse saamiseks nõutavad liiklusteooria- ja sõidueksami.
11:35 29.06.2011
Brock (registreerimata)
Tegin ka just sõidueksamit. Eksamineerija oli vanem härra, alguses palus kohe auto tehnilist seisukorda kontrollida - noh, vaatasin rehvid üle, panin süüte sisse ja kontrollisin kõik tuled üle (kaug-, lähi-, park-, udu- ja suunatuled - ahha, numbrituled taga ei töötanud aga ma ei hakanud midagi ütlema), turvavöö vaatasin ka "asjaliku pilguga" üle. Peale seda sain autot katsetada natuke platsil ja sõit võis alata.
Natuke maanteesõitu, siis kesklinnas natuke ja siis kõrvaltänavatel paremkätt ka, ühesõnaga - kõike oli.

Kokkuvõttes tuli üks pisike viga kus ümberpööramiseks ei kasutanud kõige paremat/kiiremat võimalust. Sõitsin õigest kohast mööda aga mõtlesin, et mis seal ikka ja keerasin ühest teeotsast uuselamurajooni sisse, tegin seal majade vahel oma ümberpöörde ära ja tagasi maanteele. Midagi selles "valet" polnud õnneks.
Corollaga tõusu teha oli imelihtne, ei vajunud sentimeetritki tagasi. Külgboksiga oli ka natuke sahkendamist, algul jäi äärekivist ikka rohkem kui 20cm puudu aga lõpuks sain auto paika. Sellega oligi eksam läbitud esimese korraga.
14:22 06.07.2011
teooria eksam (registreerimata)
Kas teooria eksam käib juba uue liiklusseaduse järgi või saab veel vana järgi teha?
17:33 06.07.2011
vana õpilane (registreerimata)
Teooria eksamile on lisatud uusi küsimusi aga näiteks täna Tartus tehes olid imelihtsad küsimused ja vana seaduse kohta. Mitte ühtegi uue seaduse kohast küsimust ei olnud. Pääsesin ilusti läbi ja 30 küsimusele vastamiseks kulus aega ca 10 min, kui mitte vähem! :)
21:49 10.07.2011
ciiiiciii (registreerimata)
Kas keegi on juba uue liiklusseadusega teinud ka sõidueksamit?
Ja kas prooviti siis millegi uuega orki ka tõmmata? Või toimus eksam samatmoodi nagu ikka. :P
12:32 14.07.2011
vana õpilane (registreerimata)
Nagu kirjutasin- Tartus tegin teooria. Ise olen tallinlane aga siin oli meeletu järjekord ARKI nii teooriasse kui sõidukale. Valisin ka peale pikka kaalutlust sõidueksami kohaks Tartu. Nüüd olen kahtlema löönud, et ikkagi suhteliselt võõras linn ja kas pääsengi eksamil läbi? Eksamil on närv kohe väga pingul. Tallinnas on ikkagi väga paljud kohad läbi sõidetud ja tuttavam tunne. Samas- liiklusmärgid ja -reeglid on ju igal pool ühesugused...
Kes pole tartlane ja on Tartus ARK sõidueksamit teinud ning läbi pääsenud, kas eksamineerija suhtus kuidagi teisiti kah?
14:14 14.07.2011
n18 (registreerimata)
Täna siis käisin kolmandat korda ja tegin ära, Rakveres. Sama eksamineerija oli, kes eelminegi kord, kui kukkusin vilkuva rohelise pärast läbi. Seekord oli kuidagi lihtsam, tagurpidiparkimise asemel tagurdasin ühte teeotsa ja siis tagasi. Külgboksi tehes jäin algul hästi kaugele äärest, aga siis tagurdades ja rooliga natuke sehkendades sain lähemale, kordagi välja seekord ei surnud. Peatoe vaatasin üle -ainuke asi, mida uue liiklusseadusega seostada sain. Aaa ja siis ta küsis, et mis peab olema autos kaasas, ka uue liiklusseaduse järgi, et vest,tõkiskingad,tulekustuti,ohukolmnurk. Kõik, läbi :).
14:20 14.07.2011
Tartu ARK (registreerimata)
Tegin oma sõidueksami jaanuari kuus, nüüdseks siis lubade omanik juba pool aastat. Kõigepealt, enne sõitma minekut, kutsuti mind sinna ruumi. Olin veel 17 aastat vana ning eksaminaator küsis: Noh, kas vanust pole veel? Tundus selline trikiga küsimus ja vastasin: No, küll ta tuleb kunagi. Ja selle peale sai eksaminaator vihaseks ja hakkas põhimõtteliselt karjuma minupeale, et : Oo, mul tuleb ka varsti sada aastat ja sa lähed ka varsti pensionile, aga ma küsisin, kuidas hetkel olukord on! Selle peale tuli mul kohutav närv sisse ning autos paar esimest minutit väristasin sidurit. Õnneks terve sõidu jooksul juttu ei ajanud ja lõpus ütles eksaminaator, et eksam on sooritatud! Kuna tegin talvel, siis ta ütles, et pidurdan liiga hilja, kuigi iga kord jäin õigel ajal seisma ja ABS-i tarvidust polnud. Kõik eksamid tegin esimese korraga!
15:57 31.07.2011
1/2 (registreerimata)
Ja saigi eile tallinlasena Tartus ARK sõidueksam esimese korraga sooritatud! :) :) :) Täitsa ime, sest linn on autos sõites võõras! Liiklusmärgid ja liiklusreeglid on aga ikkagi samad :) Kus siis käisin? Karlova vist- miski trobikond kitsaid tänavaid aga need polnud pooltki nii hullud, kui Tallinna Nõmme- Hiiu kant! Enne eksamit sõitsin Sõpruse (Anne) ringil- sinna soovitan kindlasti nendel minna, kes pole tartlased! Ring on omapärane. Midagi hullu polnud ja eksamineerija, kuigi paistis range välja, oli täiesti normaalne ja temaga oli hea rahulik sõita! :)
Tartus seepärast, et Tallinnas on 1- 1,5 kuud sõiduka järjekord. :(

21:21 01.08.2011
marsruut (registreerimata)
5. augustil tuleb Tartus sõidueksam, tahaks teada, mis marsruutidel sõidetakse. Kui võimalik, siis kirjeldage tänavhaaval.
Tänud, kes iganes abiks on!
20:54 02.08.2011
... (registreerimata)
Paljudel eksaminaatoritle on see vastavalt tujule. Terve linn on kaetud...kui sõita opskad saad igal tänaval hakkama...kjui ei oska, siis ei ole mõtet rooli ronida veel.
16:03 04.08.2011
AF (registreerimata)
Tegin just rakveres ark sõidueksam ja nii hästi läks ,et ise ei uskunud . Tuleb lihtsalt mite pabinase mina ja sõita rahulikult.
00:40 05.08.2011
bhhta (registreerimata)
No räägi, mis küsiti, kus sõitsid Rakveres ja mis harjutusi tegema pidid? :)
13:58 05.08.2011
.. (registreerimata)
Sooviks ka teada,millise eksamineerijaga tegid,millistest kohtadest läbi sõitsid ( tean,et eksamineerijatel on erinevad kohad,aga siiski..)
Üks küsimus ka õueala kohta.Õuealal on kiirusepiirang 20km/h,kui jalakäijaid pole.
Aga kui jalakäijad on,kui kiiresti siis peab sõitma? Võimatu ju sõita samakiiresti,kui jalakäijad kõnnivad..
Ja kuidas õuealal parkimisega on? Pargid ära,käik välja,käsipidur peale ja auto seisma 30 sekundiks või kui pikk aeg see on?
19:18 05.08.2011
.................. (registreerimata)
Parkimisega on nii, et käik välja, käsipidur peale, süüde välja. Eksaminaator ütleb, et noh, sõidame edasi ja ongi kõik. Ei pea seal piinlikult ootama, millal sobilik "parkimisaeg" täis on.
20:03 06.08.2011
Maie Joil (registreerimata)
Täitsa metsas olukord! Rakvere ARK-is on praegu sõidule järjekord 37 päeva. Isegi Tartu ARK-is oli kuskil 23 päeva...
01:50 20.08.2011
R (registreerimata)
Ise tegin teooria põlvas,sõidu tartus
Arki eksamil sai kõige hullemad tänavad läbi sõidetud kuid enda imestuseks ei teinud ühtegi viga. Sõitsin laupäeva hommikul 8 paiku,liiklust peaaegu ei olnudki.
Kõige hullem koht on eedeni juures olev ringtee,aga kui märke jälgida ja rahulikult sõita ei ole probleemi.
Külgboksi pidin tegema hiinalinnas ja kallakul,kukkus seegi kohe hästi välja.
12:46 22.08.2011
Vabrik
Küsiks üle, et kui eksamineeria ütleb näiteks, et keerame õuealale sisse ja kas ma pean siis ilma tema käskluseta ja talle teatamatta lihtsalt lambist korraks kuskile parkima? Kuna õuealale minu teada eksami ajal niisama sõita ei tohi?
18:45 22.08.2011
to R (registreerimata)
Küsid: "Kus ma peatun või kuhu ma pargin?"
16:07 23.08.2011
õueala kohta (registreerimata)
Kindlasti tuleb küsida.
Siis eksamineerija saab aru, et sa tead mida tähendab õueala ja kuidas seal käituma peab, jms.
18:41 23.08.2011
arvamus321 (registreerimata)
Ülalpool mainitud küsimus näitabki seda, et sa tead, et õuealalt ei tohi niisama läbi sõita.
18:45 23.08.2011
õueala (registreerimata)
Ülalpool mainitud küsimus näitabki seda, et sa tead, et õuealalt ei tohi niisama läbi sõita.
10:33 26.08.2011
mangoosa (registreerimata)
Tere, kas sõidueksamil pean minema algul büroosse või võin minna kohe eksamiautode juurde ootama?
11:05 26.08.2011
1/2 (registreerimata)
Tallinnas võid minna eksamiautode juurde. Seal olla autole su nimi peale pandud. Tartus aga ootad büroos eksamiklassi kõrval, kjui eksamineerija sind kutsub. Kuidas mujal on- ei tea. Jõgeval kah vist büroos sees.
11:28 26.08.2011
T.H. (registreerimata)
Oskab keegi Tartus sõidueksami tegijatest öelda, mis on selle eksamineerija nimi kes sõidab tumeda corollaga ja on hallipäine vanake?
10:20 02.09.2011
sõidueksam (registreerimata)
Jõhvi sai tehtud sõidueksam. Korraldusi ei antud, öeldi lihtsalt, et tee seda mida sulle autokoolis õpetati.
Tsekksisin, tuled ja kummid üle. Tegin paar estakaadi prooviks ARKi platsil. Ja panime linna, siis tsentraali ülesse parklasse ja seal tegin tagurpidi boksi. Siis politsemaja juures tagasipööre piiratud alal.
Vene kaubamaja taga tegin estakaadi, siis tartumaante bensiinijaama juures estakaad.
Jõhvis on kindlad kohad kuhu viiakse.
1) Tsentraali parkla
2)peterburi maanteelt pööratakse veski tänavale, seal on 30 ala paremakäe reegel, PÖÖRA PEAD, mulle puuriti silmadega otsa, et kas ma ikka vaatan.
3)tartu mnt bensiinijaam.
4) Kaaretänaval sõites iidla poole öeldakse sulle, et esimesel võimalusel pööra tagasi(siin tuleb sõita kaare tänava lõppu ja seal kus see purutee algab teha tagasipööre!) - nii on kõige lollikindlam.
5) Rakvere mnt peal pead on mõned tagasipööramised ja sõidetakse kutseka eest läbi.
11:27 02.09.2011
... (registreerimata)
Mul oli ka sarnane eksam, ainult viidi tsentraali maa-alusesse parklasse.
12:11 08.09.2011
mk (registreerimata)
Tegin äsja Tartus septembri alguses sõidueksami ja pean märkima,et jäin väga rahule eksamineerijaga,tema eesnimi oli Harri.Ta oli ülirahulik ja viisakas.Esmalt viis maanteele ja siis tulid ringid(lõnaka,viljandi,tallinna)ja siis linna.
22:40 12.09.2011
Tehtud mees (registreerimata)
Jah, möödunud reedel siis sõit tehtud Tallinnas esimese korraga. Peab mainima et parim ARK-i kogemus mis kunagi olnud, kui ma piiratud juhtimisõigust tegin siis pidin kolm korda sõitma minema ennem kui läbi sain, nüüd siis ühegi veata esimene kord. Marsruut oli umbes selline, Arki juurest vasakule siis uuesti vasakule, sealt Tähetorni juurest ülesse, pikalt 40-alas, mingil hetkl vasakule, siis võtsime neid väikeseid tänavaid seal, lõpuks jõudsime välja teeni mis tuleb nõmme keskuse juurest otse ja läheb raudteega paralleelselt, sealt pöörasime paremale ja sõitsime pikalt, tuli väikene 1-realine ring, sealt 3 väljasõit ja otse üle raudtee ning Pärnu poole ajama. Peale viadukti mis pöörab Saue ning Keila poole tagasipööre ning linnna tagasi, peale Jannsenit esimesel võimalusel vasakule, seal oli 1-sunnaline tänav, ütles et pöörame vasakule, reastusin ilusti ära vasakpöördeks, siis ütles et selge, reastume paremale tagasi ja minek taas üle raudtee mööda peateed vasakule ning siis paremale tähetorni juurde tagasi ning sealt juba ARK-i. Peale sõitu ütles et eksam ühegi veaga sooritatud, tunda on et ma olen sõitnud palju, nädalapärast loale järgi. Harjutustest sooritasin ainult estakaadi, seda siis ajal mil ma proovisin autot, ta ütles et võin estakaadist ülesse sõita, see läks hästi, kiitis. Ning loomulikult lõpuks parkimine kahe joone vahele mis läks totaalselt metsa sest ma olin täitsa elevil oma tulemuse pärast:D Aga see ei lugenud enam eriti. Auto kontrolli tegema ei pidanud, eksam kestis kokku umbes 30 minutit. Igatahes tunne on ülim, loodetavasti ei pea enam kunagi seda eksamipaanikat läbi elama. Edu kõikidele tulevastele eksamisooritajatele. Peaasi et te rahulikuks jääte, ega nad niisama nöökima ei hakka kui te põhjust ei anna, jälgite rahulikult liiklust ja ei tee järske manöövreid ja siis õnnestub kah. AA, eksamineerijast ka, ta oli härrasmees nimega Rammiste, eesnime ei mäleta, väga normaalne mees.
19:37 21.09.2011
Martin19. (registreerimata)
09. septembril sai edukalt tehtud Tallinnas B-kat. sõidueksam. Eksamineerija oli rahulik keskealine mees, nime ei mäleta. Marsuut oli järgmine:
Kadaka pst.>Ehitajate tee>Haabersti ring>Rannamõisa tee>Klooga mnt>Ranna tee>Harku tee>Paldiski mnt.>Järveotsa tee>Akadeemia tee>Raja>Mäepealse.Enne sõitu masinat ülevaatama ei pidanud, ning harjutusplatsil ei käinud üldse. Kohe parklast linnapeale, esimesed 5 min. olid nö. auto tunnetamiseks. Enne lõppu tegin veel, Mäepealse tänaval oleva maja ees külgboksi. Äkki on marsuudist kellelegi kasu :) Edu eksamitel, ning jääge eksamit sooritades rahulikuks.
13:49 03.10.2011
ma kuulsin (registreerimata)
et ühes Viru ARK-is oli reid ,võeti vahele altkäe maksuvõtjad ,väänati käed seljataha ja viidi minema ma ei tea kas see oli sõidueksamiga seotud ,või ei aga juhataja pidi kaa seotud olema
13:52 03.10.2011
to n18 (registreerimata)
sa ei oska ikka üldse sõita ju!
21:30 03.10.2011
n18 (registreerimata)
To: To n18

Kust Sa tead, et ma sõita ei oska? Ei pea küll enda sõiduoskusi puuduvateks. See, et ma kolmanda korraga eksami ära tegin- tegin, siis tegin, juhtub. Ühel korral vedas närv alt , teisel korral oli üks viga, millega eksisin ja läbi kukkusin- valgusfoori vilkuv roheline.
Vähemalt pole ma üks nendest kihutajatest ja reegliterikkujatest, sõidan nii nagu peab ja ega kogemused vaikselt tulevad, ka keerulistemates olukordades.
Nii, et ...? :)
03:30 05.10.2011
ezzz (registreerimata)
Sai septembri lõpus Tallinna ARK-is sõidueksamil käidud ja esimesel korral edukalt läbitud. Enne eksamit sai mõned minutid masinat proovitud (tegin kerge tiiru parklas ja proovisin ka estakaadi). Marsruudiks oli siis ARK - pirosmani - ehitajate tee - TTÜ ringilt tagasi mööda ehitajate teed kuni nõmme keskuseni - pärnu mnt - veskitamme tee - instituudi tee - paldiski mnt - järveotsa tee - akadeemia tee - kadaka tee - kadaka pst ning tagasi ARK-i.
Eksami lõpul parkisin auto ära ja enne oma otsuse teatamist tahtis ta teada saada, kuidas ise eksamiga rahule jäin ja kas enda arvates ka vigu tegin.
Siin tuleb kindlasti kasuks, kui räägid asjadest nii nagu nad ka tegelikult olid. Eksamineerija oli väga norm tüüp, ei peedistanud ega üritanud mingit jama korraldada.
Kokkuvõtteks kordaks paljude soovitust rahulikuks jääda ja mitte kiirustada.

18:21 07.10.2011
bhhta (registreerimata)
Kas keegi teab, et kui mitu korda eksamineerija pidurit on vajutanud, et see "pinin" tuleb? Ja kas see tähendab kohe seda, et eksam on mittesooritatud?
20:04 07.10.2011
to bhhta (registreerimata)
Jah, kohe on kõik läbi!
19:23 14.10.2011
k (registreerimata)
Sooritasin siis ka paar päeva tagasi Tallinna ARKis sõidueksami teisel korral. Eksamineerijaks oli Vasili ja väga tore sõit oli. Midagi ülikeerukat ei olnud, kõik lihtne ja loogiline. Ainsaks probleemiks kujunes külgparkimine kuskil jube täis parklas kuid kuigi esimesel korral parkisin natuke liiga kaugele äärekivist, lubas ta vea parandada ja pärast sain ilusti hakkama:) Parim soovitus on paar päeva enne eksamit eksamipiirkond läbi sõita ja eksami ajal rahulikuks jääda ja valgusfooride taga sügavalt sisse ja välja hingata. Pole mõtet minna eksamile suhtumisega et oled jube proff ka, sellised vennad ei meeldi eksamineerijatele.
19:27 14.10.2011
k (registreerimata)
Sooritasin siis ka paar päeva tagasi Tallinna ARKis sõidueksami teisel korral. Eksamineerijaks oli Vasili ja väga tore sõit oli. Midagi ülikeerukat ei olnud, kõik lihtne ja loogiline. Ainsaks probleemiks kujunes külgparkimine kuskil jube täis parklas kuid kuigi esimesel korral parkisin natuke liiga kaugele äärekivist, lubas ta vea parandada ja pärast sain ilusti hakkama:) Parim soovitus on paar päeva enne eksamit eksamipiirkond läbi sõita ja eksami ajal rahulikuks jääda ja valgusfooride taga sügavalt sisse ja välja hingata. Pole mõtet minna eksamile suhtumisega et oled jube proff ka, sellised vennad ei meeldi eksamineerijatele.
14:00 08.11.2011
:S (registreerimata)
kui mina käisin autokkolis, siis õpetaja käis mulle pidevalt peale, et ma sokutaksin altkäemaksu eksamienerijale, kuna siis saab vabamnalt läbi ehk siis kindlalt läbi, mina polnud nõus ja siis kukkusin ka läbi.Need kes polnud nõus meie kursusel maksma, neid hinnati rangemalt. Elu on ebaõiglane :(
16:54 08.11.2011
idioot (registreerimata)
Võiks kirjutama õppida ,siis saab ka eksamitest läbi.
16:47 09.11.2011
Tiinakas10
Selle eksamiga jah põhiliselt selline värk, et oleneb, kes vastu võtab. On igasuguseid ... Sõbranna käis mitu korda. Noh mõne inimesega kohe ei klapi see eksamisõit.
17:25 13.11.2011
Borka2 (registreerimata)
Tere,
Kuidas tulesid peaksin kontrollima?
Kas panen k6ik tuled p6lema- Tagurdamistuli, kaugtuled ja udutuled, siis eraldi kontrollin suunatuled jne? V6i kontrollin alguses lähi- ja ääretuled, mis automaatselt peaksid syttima, siis lylitan sisse kaugtuled, siis suunatuled jne.
Yks 6petaja tahtis, et kontrollin alguses need tuled, mis automaatselt syttivad ja siis alles kaugtuled jne. aga teine laskis k6ik tuled korraga peale panna ja siis p2rast, kui need kontrollitud, siis kontrollisin suunatuled jne.
T2nud teile ette.
20:33 19.12.2011
mihkelkrips (registreerimata)
Vahet pole, mis järjekorras tulesid kontrollid, peaasi et kõik kontrollitud saad ja eksamineerija selles veendub :)

Ilmselgelt tuleb lähi/päevatulesid ja kaugtulesid eraldi kontrollida.
Üsna keruline on endal kontrollida piduri- ja tagurdustulesid kui pead ise samal ajal autos istuma ja pedaale vajutama ja käiku vahetama ;) Kui eksaminaator sul tõesti palub tulesid kontrollida, siis pead sa tal paluma juhiistmele istuda ja pidurit vajutada, tagasikäiku sisse-välja lükata, suunatuledega vilgutada.

Loomulikult pead sa ka kommenteerima, mida sa teed (mida sa parajasti kontrollid ja mis tulemus on - töötavad või mitte).
Ja ära unusta ka numbritulesid kontrollida.
15:13 23.12.2011
Jõuluime (registreerimata)
Täna sai käidud teist korda ARK-i eksamil Tallinnas. Aeg oli meelega valitud selline lootuses, et eksamineerijatel ka juba jõulutunne südames ja ehk ei vii sind kõige keerulisematesse kohtadesse :)
Mingit järelandmist ma kahjuks ei tundnud, peedistati suht korralikult. Olen nõus eelkõnelejatega, et eksami sooritus sõltub väga suuresti eksamineerijast ja tema nö. "ringist". Esimene kord sõitsin Tallinna kõige kardetumat Rocca al Mare ringi, teist korda Õismäe ringe, ka parkima pidin nii paralleeliselt kui tagurpidi boksi. Pisivigadega sain õnneks siiski läbi.
Igatahes soovin kõigile kindlustunnet valitud teekonda mitte pooleli jätma ja kasvõi 10 korda eksamil käia kui vaja - loeb ju vaid lõpptulemus ja ühtlasi mitu korda eksamit tehes jääb ka pabinat vähemaks, kuna tead juba mis ees ootab.
Ilusaid jõule!
14:56 24.01.2012
njhh (registreerimata)
eriti hästi klapib eksamisõit siis, kui oled eksamineerijat määrinud eelnevalt
12:17 26.01.2012
niijah (registreerimata)
jah, mul ka õpetaja käis kogu aeg peale, niimoodi vihjas pidevalt (nimetas seda abiks sõitmisel) , et parem oleks eksamineerijale maksta enne...aga ma ei old ka nõus, õnneks sain esimese korrag läbi. aga selline mind fuck on ikka jube küll
15:52 11.02.2012
Pärnu sõidueksam (registreerimata)
Eesootamas sõidueksam Pärnus. Eksamineerijaks Pavel. Endal nagunii on hirm sees, sest autokoolis tehti selgeks, et ega sa eriti ei sõita ei oska, aga no hea küll, kui tahad ARKi raha raiskama minna siis ma võin su läbi ju lasta.
15:53 11.02.2012
Kas kellegil on Paveliga kogemusi või midagi tast kuulnud?
16:50 11.02.2012
... (registreerimata)
Ma olen kuulnud, et pavel on eksamineerija nagu iga teine. Kui sõita ei oska, siis läbi ei saa.
Ise kukkusin ka hiljuti sõidueksamil läbi tänu enda lollile veale. Küll mitte pärnus.
22:41 29.02.2012
Sain Paveliga läbi. Ma ei tea kas tal oli hea tuju või ta ongi selline. Kõik need tema kommentaarid mu sõidukohta olid pigem õpetused kui vingumised, ütes mis ei meeldinud ja põhjendas ja seletas. Võib olla see on tõlgendamise probleem ka, aga minu jaoks olid need asjalikud. Üks vanamees keeras mul ringi peale ette ( seal vene kiriku ees) ja siis ta podises noo mis teeb sulle nagu sul muidu pinget polekski ja selline naljatlev suhtumine tõmbas pinge alla. Tegin muidugi vigu ka aga pisikesi, mis ta ütles, et 13 aasta jooksul teevad kõik nii, et keegi pole teinud nii nagu talle meeldiks. Ühesõnaga väga meeldiv oli. Temaga sõites oli isegi parem kui õppesõit. See ARk toyota on ka hästi mugav minu arust. Ühesõnaga kui Paveli saate ärge kuulake, et ta on ülbik (muidugi meile kõigil on halbu päevi ja ma usun, et ka tema võib täiesti vastik olla).
Lisaks ärge kuulake ja usaldge alati sõiduõpetajaid, ma ei taha uskuda, et ma esimese korraga oleks läbi saanud, kui ma nii paha sõitja oleks, kui mulle autokoolis väideti. Seal öeldi isegi päev enne ARKi, et sa sellise sõitmisega küll kunagi lube ei saa....
21:26 23.03.2012
Kogenud autojuht (registreerimata)
Kas üks viga(ringteel teiselt realt reastusin liiga hilja esimesse ritta ja seeläbi sõitsin sisuliselt teisest reast otse ringteelt välja) on piisav, et lugeda eksam mittesooritatuks? Küsin lihtsalt kuna, olen kuulnud, et mõned vead võivad olla, nagu teooriaeksamil.
21:57 23.03.2012
... (registreerimata)
Ka ringil on õigus sõidurada vahetada, mõistuse piiris.
Ark eksamil seda küll teha ei tasuks vaid sõita ikka nii, kuidas autokoolis õpetatud.

Oleneb eksamineerijast. Mõni vaatab läbi sõrmede, mõni võib kohe piduri peale panna. Niiöelda.
23:00 23.03.2012
Juhan009 (registreerimata)
Kui keegi jõuab teha vea eksami jooksul, mis kestab mõnikümmend minutit, siis vast on ikkagi õigem veel õppida ja harjutada enne kui iseseisvalt liiklusesse tulla. Statistiliselt tähendab see, et sa teed ühe vea iga kord kui linnas sõidu ette võtad. Igaüks meist ootab, et ümberringi kaasliiklejad on kõik asjalikud. Pole siis mõtet ise ka uisapäisa liiklusesse tormata.
00:08 24.03.2012
... (registreerimata)
Eks see oleneb ikka vigadest. Kui ikka ümberringi autosid ei ole, ja näiteks ringil valest reast välja sõidad, milles probleem?

Aga kui kõrvalteelt peateel liikujale ette sõidad, on ikka teine asi.
11:42 24.03.2012
ei näe, ei tea ette (registreerimata)
Kui ringilt väljudes
-viimasel hetkel vahetad sõidurada (praktiliselt väljud valest sõidurajast), siis on oluline puudus see, et
-ei suuda oma tegevust ette kavandada, kuna
-ei suuda liiklusolukordi pma ninast kaugemalt näha.
Mida sellise liiklemise oskusega kõik ette tulla saab,
-kui ei näe,
-ei tea piisavalt ette?
01:21 06.04.2012
KarlKaa
Tekkis küsimus arki eksamiga seoses, keegi kes on hiljuti load kätte saanud äkki oskab öelda kas hetkel on võimalik nädala, kahega arki eksamid ära teha. Kui esimese korraga kõik ilusti ära teha või on järiekorrad liiga suured..
15:57 06.04.2012
Tartus.... (registreerimata)
...on võimalik ühe päevaga teha nii teooria- kui ka sõidueksam.
13:44 07.04.2012
juku7767 (registreerimata)
Tallinnas pole üldsegi järjekorda. Kohe saad löögile.
16:19 03.05.2012
Suvakas124 (registreerimata)
Oh jumal , ma vaatan et mõni saab päris lihtsalt läbi , endal oli täna 2 kord ja kukkusin ikka läbi . Muideks , mul oli täiesti veatu sõit (isegi pisivigu polnud ) ja eksam kesti 40 minutid . Sõitsime kesklinna mingit teed pidi kus ma polnud varem sõitnud ja siis kuskil pöörasime ringi ja hakkasime tagasi mustamäe poole sõitma . Sattusime tondi ringidele ja sealt minu üks saatuslik viga tuligi , mis kogu mu eksami persse keeras. Mul oli elevus sees , kuna sõit oli nii hästi läinud ja minu tähelepanu hajuski sekundiks ja sellest piisas ning ma kaldusin parem reast vasakule. Ei näitand suunatuld ega midagi ja sõitsin peugeole ette . Eksaminaator kohe sekkus ja ma ehmatasin niimodi ära . Teadsin , et mul on kriips peal , kuna ma tekitasin just avarii ohtliku olukorra. Muidugi peale seda oli sõit arki perfektne edasi , parkisin tagurpidi kahe auto vahele ka täiesti ilusti ja vsjo. Aga nojah , kui küsis , et kuidas mul endaarvates sõit läks siis ütlesin talle , et ma tean , et olen läbi põrunud. Ja siis kuulsingi seda , mida ma kartsin : " Sõit oli sul super hea ja ühtegi viga ei teinud kuni jõudsid ringile , kus autole ette keerasid , oleksid ilusti ringi läbinud , oleksid ka eksami ilma ühegi veata sooritanud , väga kahju " . Mul tuli sellline masendus peale seda peale , et tundsin autost välja tulles , et panen küll kohe roopi. Aga jah , uus eksam järgmine neljap. kell 9.00 . Panin esimese aja , et siis eksaminaator niiöelda ka värske ja vähem närvilisem ja usun et teen nüüd küll ära. Tähelepanu ei tohi sekundikski kaotada , kuna see võib juba saatuslikuks saada , nii et olge ettevaatlikud !!
00:07 04.05.2012
nojah (registreerimata)
Tegin ka just sõidueksami ära. Olid üksikud vead, nt kaldusin vasakpöördel reastudes liiga palju pärisuunavööndi vasakusse äärde ehk siis poolenisti vastassuunda kohati juba, mingit põhimõttelist viga küll ei olnud. Eksamineerija ütles, et eksamit ei ole vaja karta, kui sõita oskad, tegelikult ainult avariiohtliku olukorra tekitamise pärast kukutatakse kohe läbi.
20:47 09.06.2012
eksamitegija (registreerimata)
Tegin ka täna just Tartus ära
Sain Pärna, juute kuulnud, aga ta oli rahulik, ütles palju ette kuhu minna ja kõik oli väga lihtne. Närvi ei olnud, platsil proovisin 2 korda kohalt minemist. See äkki aitas, sest vaatas nagu, et mees kindel. Jamasin natukene tõusul, ütles et piirides, aga võiks kässariga lasta mitte seisupiduriga, siis ei vajuks üldse tagasi. Ring oli üllatavalt lihtne, sõitsin arkist välja karlovas parkimine, ümberpööramine ja siis anneringile ja sealt ülesse raadile, kõrvekülla maanteesõit ja siis mööda peateed tagasi arki, pisivigu oli, ütles, et võiks kindlamalt otsustada, üks mopeedist möödumine oli napilt enne raudteed, ütles, et peaks olema kindlam.
Ei tea, kui sõita oskad siis saad ikka läbi.
22:39 16.06.2012
nii (registreerimata)
Kuidas see määrimine täpselt käib? Sõbranna ütles ka, et pani konjaki kotiga auto tagaistmele, sest eelnevalt liikus info, et nii peab tegema ja sai läbi.
See oli siis Tartus..
17:42 27.06.2012
ai kurja (registreerimata)
Tegin täna eksamisõidu Pärnus ja läks suht libedalt. Selles suhtes, et eksam sooritatud. Pärast luges eksamineerija natuke moraali, et enne ristmikke võiks natuke varem ümber reastuda jne. Aga üldiselt ei olnud viga. Sõit kestis 45 minutit ja kõik kõige hullemad paremakäe reegli kohad lasi läbi sõita´+ siis natuke maanteesõitu. Ise olin sõidu lõpus üsna veendunud, et eksam tehtud. Teooria ja sõit siis esimese korraga tehtud. Kõige tähtsam on rahulik olla, kui väga närvitseda ei tule sõidust ilmselt suurt midagi välja, sest 90% autodest, mis linnas liiklevad, seda eeskirjade järgi ei tee. Pean silmas sõidukiirust, kui 50 km/h asulas sõidad, siis oled kõigil jalus ja autorivi sabas.
19:41 02.07.2012
jessss (registreerimata)
Tegin täna Tallinnas eksami ära. Eksamineerijaks oli Andres, väga meeldiv meesterahvas, normaalne rahulik õhkkond oli sõidu ajal. Kaks eelmist korda oli eksamineerijaks Malle, tuntav erinevus kohe :D Sõitsime mustamäel-õismäel, ringidest tegime Õismäel selle mis Nurmenuku bussipeatuse juures ning TTÜ oma.
02:28 09.07.2012
sirm
Mina sain Mallega eksami tehtud küll:)
16:03 27.07.2012
O7766 (registreerimata)
KES ON SÕIDUEKSAMIT TEINUD RAPLAS.
21:40 27.07.2012
´´´´´´ (registreerimata)
Mis värised? Mine tee eksam Raplas ära.Seal tunduvalt lihtsam sõidueksamit kah teha kuna pole neid foore ja liiklus kah tunduvalt rahulikum.

Muudetud 10.8.12 16:23

18:32 30.07.2012
Liina T. (registreerimata)
TERE ! KAS KEEGI ON HETKESEISUGA JÄRJEKORRAS SÕIDUEKSAMILE AUGUSTIKUUS LAUPÄEVASEL või REEDESEL PÄEVAL ? Ise olen hetkeseisuga kirjas teisipäeval 21.08.2012 kell 14:30. Äkki keegi on nõus aega vahetama paberivaba ARK kaudu ? Oleks hädasti vajalik! Aitäh sulle hea inimene, kes oleks nõus seda tegema :)
09:35 31.07.2012
Liina T-le (registreerimata)
18:04 02.08.2012
feiler (registreerimata)
Tegin arkis eile sõidueksamit(01.08)... kukkusin tänu sellele läbi, et mingil pääsküla tänaval, kus on paremakäe reegel, andsin paremalt tulevale bemarivennale teed, kuid too ei sõitnud, vaid jäi tükiks ajaks passima ristmiku ette... nii me siis mitukümmend seki passisime, kuni ma lõpuks gaasi andsin ja minema sõitsin.
Alguses ei öelnud eksaminaator midagi(pikkade juustega meesterahvas, nime ei mäleta), kuid pärast, kui oli auto ilusti lasknud mul ära parkida ja puha, ütles, et see olukord mulle saatuslikuks sai, ja võttis lahti ma liiklusõpiku, kus hakkas õpetama mind.
Tagant järgi mõeldes ja õpetajaga konsulteerides sai selgeks, et ikka ise olin süüdi jne.. kuid no cmon!!!! Homme lähen panen uue aja, kuna pangas polnud too hekt nii palju raha ja sularaha, mille oleks saanud kohe anda neid kah ei huvita; oleks nad võinud ju anda kasvõi mingisuguse kviitungi vms... loodan aint, et ei pea korduseksamit ootama 3 nädalat, vaid võiks mingi nädalaga hakkama saada...
20:01 03.08.2012
Liisu L (registreerimata)
Kas esimene ja teine aste on omavahel lahus, st kui sooritan sõidu, kuid feilin platsil, siis kas pean mõlemad etapid uuesti sooritama või posiitivne tulemus säilib?
Vabandan, kui küsimus on rumal. :(
22:11 03.08.2012
... (registreerimata)
Huvitav, mind lasi too pikajuukseline läbi, ehki ühelt paremkäe ristmikult sõitsin tuimalt läbi, ilma et oleks peatund ja vaadanud, kas keegi tuleb.

Muhahahaaa....
20:41 06.08.2012
O7766-le (registreerimata)
mina tegin 3.08 sõidueksami Raplas ja sain läbi :)
väga tore eksamineerija oli, Heino Jõgisoo vist oli nimeks (selline vanem meesterahvas). algul sõitu alustades ei rääkinud ta midagi, suht vaikus oli autos ja siis päras mingit 15 min sõitmist hakkas rääkima oma elust ja tuli jalgratturitest/lastest liiluses jne. väga tasane onu tundus olevat ja tänu sellele suutsin end närvi minemisest hoiduda :) igatahes tegin eelmisel päeval 2 sõitu Raplas kohaliku õpetajaga ja siis olin päris pabinas, kuid eksamil olin üllatavalt rahulik. mõned väiksed vead olid ka, mida oleks võinud paremini teha (tõusult minek ei tulnud 2 korda välja, kusjuures eelmisel päeval täpselt samas kohas tegin ideaalselt ära; tagasipöördel Valtu teeotsas kommenteeris ka midagi, et oleks võinud olla rohkem vasaku ääre lähedal; ja sõidu lõpetamisel parkisin auto äärekivist kaugemale kui 20 cm (ütles, et alati kui tee ääres on äärekivi võiks ikka võimalikult selle lähedale parkida). muidu sõitsime linna vahel veidi, sõitsin korra läbi Karmani parkla (parkisin esipidi), Alu kandis, mõned ringteed, Märjamaa suunas, Valtu suunas (tagasipööre), parema käe piirkonnad. lõppkokkuvõttes tundus kuidagi lihtne ja sujuv kogu sõit :)
eksami lõppedes ootasin ka veel auto mingi 10 min ja terve see aeg eksamineerija ei öelnud, et eksam on sooritatud, klõpsis seal arvuti taga ja muljetas liiklusest (sh huligaanidest) ja lõpuks lõi oma läppari kinni ja küsis, et kas autokooli tunnistus kaasas ning seejärel läksime büroosse sisse ja siis sain aru, et olen ikka eksami ära teinud :)
Loodan, et said veidi targemaks! Pole seal hullu midagi!
15:50 15.08.2012
feiler (registreerimata)
Heh 9. augustil sain juba uuele eksamile ja seekord ei põrunudki.
Eksamisõit oli: Arki juurest akadeemia teele, sealt vilde teele, siis ehitajate tee, tammsaare tee, mustamäe tee, jälle vilde tee, sõpruse puiestee, ehitajate tee, nõmme turu platsi juurest pärnu mntle, siis vääna tänav, tähetorni, kadaka pst, mäepealse ja arki ette, kus tegin boxi tagurdamise, liikuma hakkamine tõusult ja tagurdamine parkimiskohale.
Närvi polnud seekord üldse sees. eksamineerijaks oli mingi vanem mees, väga sõbralik.
Edu teistelegi!
18:44 21.08.2012
augustikuine (registreerimata)
Kas tõesti ei saanud tõusult 2x minema ja said eksami tehtud?
Augustikuine
19:52 21.08.2012
augustikuine (registreerimata)
sain eksami läbi jah, kuna kõik muud kohad (ristmikud), kus väiksed tõusud olid, tegin ilusti ära :) tean väga hästi kuidas tõusult ära minna, selles pole probleem, pigem oli võibolla autos, mille siduri õige tunnetus aega võttis.
15:35 22.08.2012
1a2a3a4a5a6a7a8a9a0a (registreerimata)
Tegin täna sõidueksami Võrus ja sain läbi. Esmalt ARK büroo eest sõitsime linnast välja, siis linna tagasi, 30 piirkiirusega samaliigiliste teede ristmiku ala, ühesuunalistel teedel nii parem- kui ka vasakpööre, parkimise osas eksami alguses seletati, et eksamineerija korralduse andmisel tuleb vastava tänava ääres omal valitud viisil auto ära parkida (tegin siis külgboksi ühel ühesuunalisel tänaval), väike ringristmik. Tagasipöördeid ei tulnud teha. ARK büroo juurde tagasi tulles lasti auto parklas sinna tagasi parkida kust sõitu alustasin. Eksamineerija andis korraldusi selgelt ja lihtsalt. Jalakäijaid oli hommikul kell 10 palju ülekäiguradadel. Enne autosse istumist küsis millised kolm asja peab üle vaatama autol, õiged vastused olid kas rehvid on täis, kas tuled on korras ja kas numbrimärk on nähtav ilusti.
14:40 18.09.2012
Lõburid (registreerimata)
Tegin sõidueksami raplas.
Algus oli päris jube, eksamineeriaks oli päris käre mees käskis siis autosse minna ja peeglid istmed paika panna natukese ajapärast tuli ise ka ja küsisin siis et kas vaatan auto üle ka to hakas prõõkama et sa oled juht tead ise mida teed. see ehmatas päris ära aga noh käisin siis väljas tegin tähtsat nägu vaatasin tuled üle ja siis istusin tagasi autosse siis sain noomida et rehve ei vaadanud see tegi mind veel närvilisemaks.
aga sõit ise enesest läks päris kindlalt üheskohas ei näinud 70 märki ja parkisin nurgaall siis jäin tee servast veits kaugele se oligi vist suurim viga
aga kui poole peal eksamineerija hakas nalja viskama ja anektoote rääkima siis mõtlesin et ehk saan ikka läbi.

lasigi mul siis sõita suuremaosa maanteel piiratud alal tagasi põõre, külgpoks ja tagasi arki.

Siis teatas et kuhu lubadele järgi minna tahan siis sain alles päris aru et ära tegin.

esimese korraga siis .
15:27 18.09.2012
sokukokk (registreerimata)
Vabandus tobeda küsimuse eest, aga mis see piiratud alal tagasipööre on? Teine küsimus veel, et kas tõusudel paigalt minnes võib kasutada käsipidurit?
19:29 21.09.2012
triinkask123 (registreerimata)
sokukokk: tänapäeval annavad minu arust juba enamus eksamineerijad valida kas lähed tõusult käsi või jalgpiduriga. minul nt on jalaga lihtsam, enamusel vastupidi. / piiratud alal tagasipööre-ma ei tea kas see on päris see mida mina tegin aga sinna auku see läheb. ja mu vastus haakub ka kohe selle mäe pealt minekuga. mina oma ark eksami ajal pidin sõitma Moora ( asub kohe tähetorni hotelli kõrval) tänavast alla, see on suht järsk mägi, soovitan kõigil sinna harjutama minna, see pidi üks lemmik koht olema kuhu viiakse. aga jh sõitsin mäest alla siis jäin tänavanurgal seisma ja pidin tagurdama nö eelmisesse kõrvaltänavasse. see võib olla sama asi mida sina küsisid. minul oli tegemist õnneks Moora umbtänavaga, nii et kedagi seljatagant ei tulnud!
00:10 23.09.2012
B-kat. sõiduõpetaja, Tallinn (registreerimata)
Piiratud alal tagasipööre kuulub sõidueksami esimese järgu alla, ehk siis platsisõidu element, mida juba aastaid ei pea tegema õppeplatsil, võidakse kontrollida ka mujal liikluses. Tingimuseks on tee laius, mis ei tohi olla kitsam, kui 2 auto pikkust, samas ei võimalda see ühe manöövriga tagasipööret teha, vaid see peab toimuma ühte tagurdamist appi võttes. Kui palutakse tagurdada ristuvale teele, on manöövri nimi hoopis tagurdamine ümber nurga.
16:19 11.10.2012
arusaamatus (registreerimata)
Käisin sõidueksamil. Kõik sujus hästi närvi sees ei olnud. Ühtegi suurt eksimist ei olnud. Nagu näiteks liiklusmärgi eiramine, valese kohta pööramine, parkimis vigu, auto välja suretamist. Kõik läks hästi.
Tagasi ARK-i jõudes rääkis eksamineerija et talle ei meeldinud ristmikult äraminekud ja paiknemine. Tema sõnul ma pidin kohalt ära minema kohe kui roheline süttib aga mina hakkasin rahulikult minema. Minu teada see ei ole viga. Lihtsalt auto oli harjumatu.
Siis ta seletas ära, mulle mõtlesin et tegin ära, olin juba suht õnnelik ja siis ta ütles et eksam tuleb uuesti sooritada. Ma mõtlesin nagu mis mõttes. Kuidas see võimalik on.
Igatahes tundus see suht ebareaalne et läbi kukkusin.
18:38 17.10.2012
jubdiduu (registreerimata)
Huh.. käisin ka tegemas sõidueksamit. Pikkade hallide juustega vanem mees, teadsin enne tema kohta nii palju, et kipub kõiki esimesel korral läbi kukutama. Tegin temaga siis eksami ära ( õnneks sain ka läbi ) aga nõuab kiirendust, enda arust oli küll kohe gaas põhjas kui 70 märki nägin aga tema ütles, et hakkasin liiga ruttu käike vahetama noomis selle koha peal päris kõvasti ja suunatuli on ka tal mingi kinnisidee tundus. Selle eksamineerijaga on vaja kõvasti külma närvi

P.S eksami tegin Tallinnas

Muudetud 18.10.12 08:35

09:18 24.10.2012
Henn Trt (registreerimata)
Ise tegin 2 korraga ära esimene kord kukkusin omast lollusest läbi, teinekord tegin kõik ilusti ära ja arki juurde jõudes üles eksaminaator, et mõned pisivead olid aga kuid mitte midagi hullu. Muidugi rääkis ette ka mida paremini võiks teha, et endal lihtsam oleks võtsin kuulda ja oligi eksam sooritatud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.