Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

15:13 25.10.2012
XYyyy (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
Kas kellegil on kogemusi Haapsalu eksamineerijatega, vist on Rain Jostmann...?
19:11 31.10.2012
ratty (registreerimata)
Tegin täna tallinna arkis 3. korraga sõidu ära.
Teooria läbisin esimese korraga juba augustis - head lihtsad küsimused sattusid.
Esimesed kaks korda kukkusin läbi, kuna ei pannud märke tähele.
Seekord pingutasin täiega - ajasin silmad punni ja püüdsin kõike näha.
Eksamineerija oli keegi vanem vunts.
Algul oli leebe, lõpupoole kippus torisema.
Omast arust tegin algaja juhi kohta suht hea sõidu.
(Eriti kui arvestada teisi sõidusooritajaid, kes koos minuga ARK-ist startisid.
Üks naga paiknes parempöördel keset teed ja mingi priske vene mammi keeras mulle juba ARK-i parklas jõhkralt ette.)
Lõpus igatahes vunts torises pisut ja ütles, et peab end kõvasti pingutama, et mu sõit rahuldavaks saaks paberil kirjutada.
Tehnoseisundi kohta ei küsitud, ise ka enam pärida ei viitsind.
Kummidele viskasin igaks juhuks pilgu peale. Lamellid.
Marsruut: TTÜ ring, nõmme, Saue ARK (vunts ajas 15 mintsa seal omi asju) sealt tagasi läbi hiiu, sealt majade vahelt kuskilt tähetorni juurde ja sealt ARK-i. Tagurpidi parkimine ja asi ants. Külgboksi ja muidu autode vahele parkimist ei nõutud ühelgi korral kolmest. Minu õnneks.
Õnnejunn on nüüd igatahes suur. Käisin Maanteeameti lehel isegi kontrollimas, et kas on mind eksamil sooritatuks märgitud või ei.
Oli küll :) 14 aastat sai lubade tegemist edasi lükatud,
nüüd kui asi tehtud, on tunne justkui oleksin püha graali kätte saanud.
Lihtsalt see siiski ei tulnud. Minu kogemus on see, et tallinnas ollakse ikka väga ranged ja igal eksamineerial on mõni magus koht tallinna liikluses, kust kehvema tähelepanuga rahvast saab kenasti läbi kukutada.
Kui pikemat sõidukogemust pole, kui autokoolis omandatu, siis tuleb arvestada, et 2x kukud ikka läbi, enne kui papri kätte saad.
Ja õnne peale ning eksamineerija leebuse peale lootma ei maksa jääda -
kui sa just kena siredate säärtega tibin just pole.
22:23 31.10.2012
siredad sääred (registreerimata)
är põe, nad rohkem kui imbid,neil oma päevaplaan mida peavad jälgima. nüüd peaks selle kuti päevapealt vallandame sest ta ajas isikliku asja. mida ark ise lsllest arvab?
08:36 01.11.2012
r (registreerimata)
Omad kohad kus peenelt vahele tõmmata on ilmselt igas linnas - see ei ole mingi Tallinna omapära.
11:34 02.11.2012
ratty (registreerimata)
Mis mul kobiseda, sain ju eksamist läbi.
Ja vaevalt, et ta seal isiklikku asja ajas.
Sõiduaeg ka ei vähenenud, ehkki lootsin.
Kokku kulus tund ja veerand.
Va sinder käskis mul seal ARK-i ees vales kohas ka parkida (kollane äärekivi)
Märkasin seda alles siis, kui ta autost välja ronis.
Mõtlesin, et nüüd on jokk. Ei söandand üksi autot ümber ka parkida.
Aga ei maininud tema seda, ja ei hakanud ise ka jutuks tooma.

Mis puutub eksamineerijate lemmikkohtadesse, siis tõmmati mind teisel katsel Vilde-Mustamäe tee ristil haledalt orki. See koht on kindlalt üks nende leivakas. Tulles Šolnoki poolt ja sooritades parempöörde Mustamäe teele, satud mingisse kuradi taskusse, kust pead teisele rajale ümber reastuma - seega hakkad kohe selja taha vahtima.
Seda tehes jääb märkamata laterna posti otsa naelutatud 30ne märk, mis jääb juhi vaatevälja mingiks murdosa sekundiks.
Kui lased edasi 50km/h nagu õige mees, oled pikema jututa läbi kukkunud, sest kiiruse ületus 20 km/h on eesti seaduste järgi võrdne tahtliku tapmisega.
Olen kuulnud, et võmmidel meeldib ka aeg-ajalt seal saaki passida.

[URL=http://www.turboimagehost.com/p/13832105/1.jpg.html][IM
G]http://s3d4.turboimagehost.com/t/13832105_1.jpg[/IMG][/URL
]
17:29 10.11.2012
* (registreerimata)
Ei käskinud ta midagi valesse kohta parkida, seal kollaste äärekivide juures on ka liiklusmärk, mis näitab, et eksamiautod võivad seal parkida. Mulle sattus vist sama eksamineerija, selline vanem mees, alguses tundus hästi sõbralik, aga sõidu ajal kui midagi ei meeldinud, siis käratas. Käisin eksamil teist korda, esimesel korral oli eksamineerijaks üks paksemat sorti mees, kes oli iseenesest väga tore ja rääkis juttu, aga tänu sellele vist võtsin liiga vabalt, tähelepanu hajus ja tegin paar saatuslikku viga, kuigi sõitsin muidu kindlalt ja tegin kõik parkimised ja piiratud alal tagasipöörde ideaalselt ära. Aga nüüd teisel eksamil ei tundnud ennast kuidagi üldse kindlalt, sest praktiliselt kohe, kui ARKist välja sõitsime, hakkas eksamineerija raamatut lugema, vahepeal ainult ütles kuhu pean keerama, juhatas mu Nõmme mäest üles ja sõitsime otse kuni Pärnu maanteeni välja, mitte ühelgi väiksel tänaval ei käinud. Sõit kulgeski kõige otsemat teed pidi Saue ARKi, kus ta käskis ka nende kollaste äärekivide kõrvale parkida, ütles et käib korraks ära ja tuli 20 min pärast tagasi, ütles ainult et nüüd sõidame otse Tallinna ARKi tagasi ja hakkas Postimehest sudokut lahendama. Kui ARKi tagasi jõudsime, käskis parkida mega väiksele kohale (mõlemal pool olid autod praktiliselt joone peale parkinud) ja kui ma rahulikult tagurdama hakkasin, siis käratas, et prooviks ikka nii, et autod terveks jäävad, aga ma suutsin õnneks rahulikuks jääda ja ikka lõpuks sinna ära parkida ennast. Suur värin oli sees, sest kartsin, et äkki tegin juba alguses mingi vea ja ta otsustas, et läbi ma ei saa ning ei viitsinud üldse enam mind kuhugi sõitma viia ega midagi teha, aga kui lõpuks pargitud sain, siis küsis, et kuidas mul tunne on, ma vastasin, et ma olen ausalt öeldes päris parajalt närvis praegu, aga eksamineerija naeris selle peale ja ütles et pole mõtet olla, said ju eksami ilusti tehtud ja tule nädala pärast lubadele järgi.
07:33 22.11.2012
Launger
Tegin Tallinnas esimese korraga ära, kaaspiloodiks oli Aivar
viis täpselt kohtadesse kus polnud varem käinud, nõmmelt raudtee taha ja väikestesse tänavatesse ja siis hiiult üle raudtee tagasi ja otse saue poole, mille ristmikusõlmest (ei tea selle nimegi) pidin tagasipöörde tegema aga polnud seda kaadervärki varem näinudki, niiet sõitsin lihtsalt edasi. enne seda tahtsin veel tagasi keerata niisama tee keskel olevast asfaldiribast kus oli selge pidev joon ees ja peale seda ei kasutanud ma veel vasakulepöördemärgi juurest keeramist, lõpuks keerasin tagasi olles poole otsaga juba Keilas, kus oli selge tagasipöörde märk ja koht. olin päris kindel et asi nüüd untsus ja mees kõrval hingas kah väga kuuldavalt, lõpuks laagri hesburgeri ees minevast teepoolitusest läksin kah valelepoole, mille parandasin tagasipöördega mille instruktor mulle põhimõtteliselt ette näitas, siis üle raudtee ja ARKi tagasi. olin 100% kindel, et läbi ei saa aga luges sooritatuks! arvatavasti mängis rolli see, et kuigi ei täitnud tema käske ideaalselt siis ühtegi otsest viga ma ei teinud, kuskil ette ega valesti ei sõitnud, kõik vead seletasin kohe ise ära ja muud harjutused ja sõiduvõtted tegin suhteliselt ideaalselt aga kindlasti oli mängus mu kõrvalistuja tuju, niiet jään õnne tänama :)
07:37 22.11.2012
Launger
ARKis olevatest toyotatest nii palju, et üsna tundlikud on! Võrredles vanemate opel omegadega millega sõidukoolis sõitsin olid need väga kerge rooli, käigukasti, piduri ja gaasiga. Sidur hakkas võtma suht mõistlikust kohast ja harjus ruttu ära aga ülejäänud auto vastas küll igale värinale väga kergelt, kui poleks platsil saanud harjutada oleks asi suht naljakas välja näinud.
Samuti on auto uskumatult vaikne, kui ARKi ära parkisin, asjad ära kustutasin, piduri peale panin ja turvavöö ära võtsin siis küsis instruktor, et kas õhk on liiga puhas ja bensiini liiga palju, ning et enne kõike peaks ikkagi mootori seisma jätma :D
14:20 23.11.2012
Skeazel (registreerimata)
Keegi hiljuti Tartus on eksamit teinud?
Mul on järgmine nädal eksam. Närvi sees ei ole ja loodan, et ei tule ka. Nägin, kuidas üks tüdruk oma sõitu alustas. Parkimiskohalt välja tagurdades ta suunda ei näidanud. Samas on ju LE-s kirjas, et pöördega tagurdamisel peab suunda näitama. Kas seda loetakse veaks?
18:44 25.11.2012
CE (registreerimata)
Kuidas lood Haapsalus on on keegi teinud seal C ja CE
09:53 30.11.2012
Skeazel (registreerimata)
Eksam sai siis eile esimese korraga sooritatud. Eksaminaator oli A. Jalak.
Auto suri kaks korda välja aga sellest numbrit ei tehtud. Kiirus oli meil koguaeg 30-40 kh/h tänu tuiskavale ilmale. Andeks anti kaldumine teise sõiduritta, sest teekattemärgistust lume alt näha polnud.... Eksam kestis 60 minutit. Sõita sain täie raha eest:D
Minu sõidueksami marsruut:
ARKi parklast vasakule e. Sepa tn. - Täne tn.- Aardla tn. - Tähe ring - Tähe tn. - Tehase tn. - Raua tn.- Sõpruse pst. - Anne ring - Sõpruse pst. - Anne tn. - Paju tn. - Pikk tn. - Fortuuna tn. - Põik tn. - Raatuse tn. - Narva mnt. - Turu tn. - Jõe tn.(tänava lõpus estakaadi harjutus) - Kalevi tn. - Pargi tn. - Tähe tn. - Õnne tn. - Kalevi tn. - Kuu tn. - Kalevi tn. - Vaba tn. - Tähe tn. - Teguri tn. - tagurdamine B.G.Forseliuse tänavasse - Teguri tn. - Tähe tn. - Tähe ring - Tähe tn. - Sepa tn. - ARK
23:13 09.12.2012
rapla3333 (registreerimata)
Mina tegin 3 korda Raplas sõidueksamit.
2 esimest korda oli Heino, kes mulle üldse ei istunud. Ütles, et ma oskan autoga sõita ja kõik on väga hästi aga lõpus hakkas alati ühe vea tõttu vinguma. Esimesel korral, et vasakpööret tehes sõitsin liiga vastassuunda ja et sõidukiirus oli veidi väike. Teisel korral sõitsin igal pool max kiirusega. Kontroll oli peal ja käskis igast asju teha, mnt tagasipööre, mäest üles minek, parkimine ja midagi oli veel. Jõe tänaval vist keeras mulle auto julmalt ette, enne oli ta küll seisma jäänud, sest seal parema käe reegel hakkasin siis sõitma ja tüüp sõitis mulle ette, jäin seima. Arki juurde jõudes ütles et ei vaadanud peeglisse väga aga sõita oskan. Olin ikka väga vihane küll.
3. korral oli Avo, kes ütles et sõita oskan ja sain läbi. Tegin parkimist ja sõitsime suht kaua.
Ühesõnaga on Heino ikka väga räige tüüp, küll ta mingeid vigu leiab, et lugeda sõitu mittesooritatuks.
23:50 09.12.2012
raplale (registreerimata)
Ikka on kõik teised süüdi onju? Ise oled ilus tark ja osav muidugi.
17:16 18.12.2012
m. (registreerimata)
Kuulge, aga küsimus nendele, kes viimati eksami sooritanud!

Kui kaua pidite oma eksamiaega ootama? 2 nädalt või lausa kuu aega?

Tänud!
13:02 20.12.2012
juhanösasjdas (registreerimata)
mul oli eile ARK sõidueksam, ja ootama pidin 2 nädalat, kuigi oleks saanud ka varem minna aga ajad ei sobinud.
22:57 21.12.2012
tp (registreerimata)
Mina käisin kolmapäeval kordueksamil. 10.-ndal kukkusin läbi ja siis sain aja alles uue aasta alguseks :( Aga ma passisin netis peale, nii kui mõni aeg vabanes ja mulle sobis, muutsin ära. Nüüd olen väga rahul ja üliõnnelik, et kõik läbi on :)

Aga mul teistlaadne küsimus. Kuna lube ma veel reaalselt kätte ei saanud, kas ma sõita tohin? Nagu teada, siis juhiluba ei pea ju kaasas kandma, piisab isikuttõendavast dokumendist. Või tohin alles siis, kui reaalselt load käes?
10:13 22.12.2012
tp (registreerimata)
Sain juba oma küsimusele vastused.
15:15 10.01.2013
K. (registreerimata)
Ma käisin eile Tallinnas eksamit tegemas. Sain läbi. Eksamineerijaks Jaak Tammistu, mu meelest väga muhe vend. Mõtlesin, et panen ka marsruudi üles, ehk aitab kedagi :)
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=215
365570990405508878.0004d2ee4bc7aef37911f

16:32 10.01.2013
Maarja N (registreerimata)
Mul on homme eksa, olen juba päris närvis :)
Kui palju parkimisel tähelepanu pöörati - see mul kõige nõrgem
17:33 10.01.2013
Eksam tehtud (registreerimata)
Kui ma tallinnas tegin siis ainus parkimine oli pärast arki tagasi j6udes. Eks oleneb ,kes sul kõrval.
17:21 12.01.2013
uar3j0k3 (registreerimata)
Mina läbisin kõik eksamid esimese korraga, sellehulgas ka ARK sõidueksami aasta alguses. Sõidueksamil siis oli minu eksaminaatoriks Malle. Kohal olid uued eksamiautod, mis olid sõitnud alla 100 km, minu jaoks oli auto natuke harjumatu. Ühel ristmikul ei jäänud ma päris õigel kohal seisma, kuna raske oli näha täpselt, kus jooned jooksid ja vahest pidi eksaminaator mulle meelde tuletama, et esiklaasi puhastada, kuigi mul endal tuli ka siis juba selline mõte pähe, aga seda juttu pole küll mõtet eksaminaatorile rääkima hakata, enda arvates ei olnud need klaasid ka nii niisked, et nähtavus juba halvem oleks. Aga õnneks sai eksam esimese korraga tehtud, nagu ma juba pikalt ette arvasin.
15:13 02.04.2013
J (registreerimata)
Tegin ka sõidueksami ära ja esimese korraga. Autol on väga tundlik sidur! Parkimistest pidin tegema külgboksi ja lõpus tagurdama samasse kohta tagasi kus alustasin. Soovitan olla enesekindel ja kui tunned, et midagi halvasti läks, siis selle peale mitte mõelda. Lisan ka endapoolse marsruudi:
https://maps.google.ee/maps/ms?msid=214890745630050115917.00
04d95f4e55dcdd8b27e&msa=0&ll=59.401239,24.660487&
;spn=0.012626,0.042272
22:09 06.05.2013
Suveka (registreerimata)
Aaaaaaga, eelnevalt korduvalt läbi käinud küsimus, kas keegi jagaks infot Haapsalu kohta ?
Kus ja kuidas tõmmatakse ? :)
Lähen ise sinna A-kat tegema kohe :)
15:42 08.05.2013
K (registreerimata)
Tegin täna Tallinnas sõidueksami ja autol oli väga tundlik sidur ja pidur. Väga tore eksaminaator oli Riho, vanem meesterahvas heledate pikemate juustega. Soovitan kindlasti teha tiiru ARKi platsil, saab rohkem auto tunnetuse kätte. Üldjoontes läks hästi, kuid mitte sekundiks ei tohi tähelepanu kaotada! Mina kaotasin korra ja nii kohe tekkis viga. Kuid igal juhul tuleb pingutada lõpuni, enne kui eksaminaator ei ole öelnud, et sõit läbi siis pingutada lõpuni. Isegi kui endal on halb tunne, et tegid mõne vea, siis ei pruugi need olla saatuslikud. Igal juhul soovin kõigile eksamile minejatele külma närvi. Kui olla ise üli tähelepanelik, rahulik ning liigelda ohutult läheb kõik hästi.
13:21 23.07.2013
Meelis.P (registreerimata)
Minagi siis täna eksami läbinud ja esimese korraga. Eksamineerija nime ei mäleta olin sellel hetkel veel nii närvis kuna kaalul oli ka töökoht,mida olin 6a. oodanud.:) Mees ise aga oli kohe alguses väga inimlik,viskas nalja ja märkis ära,et mingeid tõmbenumbreid ta teha ei tohi ja niisama kedagi läbi ei kukuta. See rahustas ja läksin kohe liiklusse. Marsruut siis arkist paremale Trummi tn.seal üles nõmmele,edasi Pärnu mnt.,sealt laagrisse,edasi Õismäle enne Aberstit paremale,paar väikest ringi ja siis Nurmenuku poetagant tagasi arki. Ühtegi kommentaari ei tulnud,sai niisama lobisetud,kohati oli tunne nagu oleksime juba vanad tuttavad. Arki ees parkisin ära ja Härra ütles,et pikk jutt,sitt jutt ja reedel võid lubadele järgi tulla.!!!
Head inimesed,püüdke rahulikud olla kuigi seda hea öelda aga üritage juttu teha ja jälgige märke ning kiirust.Härra seletas,et nemad ju ei teeni sellepealt sentigi kui läbi kukutavad,seega pole see neile eesmärk omaette.
Ühesõnaga olen õnnejunnis ja minu suurim lugupidamine sellele inimesele,kes nii ebameeldiva asja nii meeldivaks suutis teha.
TÄNUD.!!
Edu ja rahu ka kõigile,kellel see jama veel ees on.Mulle vähemalt tundub,et enamus neist eksamineerijatest on suht toredad ja tavalised inimesed nagu me kõik. On kindlasti erandeid aga loodan,et kõik kes püüavad saavad need plastikud kätte.
22:16 01.08.2013
Võru ARK (registreerimata)
Tegin üks päev Võrus ARKi sõidueksami, kuigi ise olen Tallinnast ja kõik sõidutunnid Tallinnas tehtud. Lihtsalt Tallinnas väga pikk järjekord ja oodata ei jaksanud. Eksaminaator (Armand) oli alguses ikka väga tore, mõtlesin et ohh vedas väga. Istusime autosse, palus nimetada kolme asja mida enne autosse istumist autol jälgima peab... nimetasin rehvid ja tuled. Kolmandat ei osanud pakkuda. Tema ütles pidurid (siiani ei saa sellest eriti aru). Siis sõitsime välja ARKst ja põrutasime kohe linnast välja maanteele. Seal käskis ise valida koht kus tagasipööre teha, sõitsime siis tagasi linna, tiirutasime jälle linnas ringi, vahepeal sõitsime Maxima ette parklasse, siis käskis lihtsalt parkida kesklinnas (pole väga suur kesklinn), siis põrutasime jälle linnast välja ja ringinga tagasi linna, paar tiiru veel ja oligi ARKi tagasi sõit. Vahepeal hakkas aga räigelt torisema ja närvitsema, et ma uimerdasin ja liiklust kinni hoidsin (mees läks kohe endast välja ja arvasin, et nüüd on mul perses). Jube pahur oli peale seda aga kui tagasi jõudsime ARKi, ei olnud tal ühtegi märkust ega viga mulle ette lugeda ja ütles sooritatud.

Üldiselt on Võru ikka väga lihtne koht, kus sõidueksamit teha. Minu teada on seal 1 või 2 ühesuunalist teelõiku ja need ka imelihtsad ja kesklinnas üks valgusfoor mis on ka väga lihtne. Linna ei pea isegi tundma eelnevalt! Edu kõigile :)
23:10 01.08.2013
Sõidueksamid (registreerimata)
Kui veel eelmine nädal sõidueksamite aegu vaatasin kõikides linnades, siis enamjaolt on kõikides linnades augustikuu täiesti tühi. Haapsalu on minu teada koht, kus veel aegu oli aga mujal suht null. Edu! ;)
22:22 06.08.2013
kolmapäev (registreerimata)
Hei!

Reede hommikul Tartu Ark-is sõidueksam, kas keegi on viimasel ajal sõidueksami tartus teinud? Keegi äkki oleks nii tore, ehk annaks umbkaudse marsruudi ja mida eksamineerija tahab(seisupiduriga minek, parkimist)?
Kas eksami ajal tohib peeglid sättida, kui teha ühes tänavast teise tagurdamist? Ja kas nad tahavad seisupiduriga minekut mäe pealt? Võin seisupiduriga minna aga ei pea?
Millele peab eriti tähelepanu pöörama?
14:31 07.08.2013
eksam tartus (registreerimata)
mul on sama küsimus..
18:41 07.08.2013
tark eksamitegija (registreerimata)
Riia tänavalt alla sõites pead vähemalt 50m drifti tegema muidu läbi ei saa
14:12 14.08.2013
Siksmiks (registreerimata)
EKSAM TARTUS:
Ise teen homme hommikul Tartus eksamit ning lugedes eelmisi postitusi, tuli närv sisse, sest vähemalt 10 inimest on kirjutanud, et on pidanud tegema mäe peal kohapealt võttu käsipiduriga, aga ma pole seda kordagi sõidutunnis teinud, ainult niisama sõidupiduriga. Täna viimases sõidutunnis oli 2 korda probleem äärekiviga pöördel, et liiga lähedalt pööran, varem pole sellist asja olnud.. Aa ja 1 korra ületasin kiirust, kuna unustasin, et oleme 30 alas... Ja rohkem vigu polnudki! Loodan, et mõni neist asjadest homme saatuslikuks ei saa..... Eks ma siis homme vast kirjutan, mis sai :) muidu sõidan päris hästi endaarust, ei riski kunagi jne..
15:47 14.08.2013
sõiduõpetaja (registreerimata)
Ehk saan ka mina lõpuks teada, mis probleem on seisupiduriga kohalt võtmisel. Sidurit libistad sama moodi ja õigel momendil vabastad jala asemel käega ja pedaali asemel hoova. Mis siin on arusaamatut?
22:27 14.08.2013
suhteline on kõik (registreerimata)
Tead inime, mulle näiteks arusaamatu, mis probleemid on näiteks seotud silmadega võtta lahti ja panna kokku kalashnikovi automaat ja seda vähem kui 30 sekundiga. Aga mõnele on see raskusi valmistav.
Sama ka autodega, mõni on lapsest east issi kõrval kõike käperdanud, mõni jällegi aga vaid autokoolis saab rooli ligi. Elu on selline.
12:53 15.08.2013
Siksmiks (registreerimata)
To sõiduõpetaja:
Kas ma olen öelnud, et miski on arusaamatu? Loe uuesti mu lauset ja hakka siis targutama. Ma ütlesin, et ma EI OLE PROOVINUD seda teha KORDAGI. Kui ma ei ole proovinud siis ilmselgelt ma ei saa olla 100% kindel, et selle ära teen, eksole. Ja isa mul seletas ära kuidas see käib ja ei tundu vähemalt üldse raske. Õnneks hakkan ma nkn automaadiga sõitma, kuna kodus 2 automaatkäigukastiga volvot... Niiet no probl!
Aga MUL ON NÜÜD LOAD KÄES!!!! :) sest täna 11.15-12 tegin mina oma eksamit ja oli ainult 1 viga- ühes kohas näitasin suunda liiga hilja.. :) terve sõidu olin hulllult ärevil ja veits ka krampis... milleks polnud muidugi põhjust, aga kui mul juba närv sisse tuleb siis ma ei saa seda kergelt ära :P ja minu üllatuseks ei käinud me kordagi anne ringil või ropka linnaosas/kesklinnas. Sõitsime kuskil ülenurme kandis, tamme linnaosas, lõunakast edasi nendel ringidel.. ja siis ilmatsalu ringist ühelt poolt välja maanteele... Ja ümbernurga tagurdamine oli ka sees!

Edu kõikidele eksamitegijatele!!! :)
13:29 15.08.2013
123lolcat (registreerimata)
Kas esmaste juhilubade sõidueksamil ka külgboksi harjutus on?
15:54 30.08.2013
L :) (registreerimata)
Põhimõtteliselt on. On teatud harjutused, mida eksamil nõuatakse (maanteeameti lehelgi vist olemas), kuid see, millised Sulle satuvad, sõltuvad eelkõige eksamineerijast.

Kohustuslik on auto parkimine, kuid mul oli selleks lihtsalt kahe joone vahele sõitmine ja auto seiskamine; külggboksist nii-öelda pääsesin. :)
14:21 01.09.2013
fgsf (registreerimata)
Mul oli kaks parkimist esmaste eksamil - üks linnasõidul külgboksi ja teine eksami lõpetamisel ARKi platsil tagurpidi joonte vahele. Oskama pead igal juhul, aga kas eksamineerija sul teha palub, on iseasi.
21:28 03.09.2013
Tiit321123 (registreerimata)
Tere. Ega keegi ei tea, kuidas praegu ARK-i järjekorrad on? Tahaks võimalikult kiiresti löögile pääseda. Või kust seda üldse näha saab, järjekorra pikkusid?
11:34 06.09.2013
afd (registreerimata)
Paberivabas ARKis peaks ju näitama vabu aegu, kui broneerima hakkad.
17:08 06.09.2013
Maxim123 (registreerimata)
Kas keegi on sõidueksami Jõgeval teinud? On seal raske, mis nõksud, ja millised eksamineerijad? Pole seal kordagi olnud, et ei tea kas tasub sinna minna või mitte, tänan!
18:49 24.10.2013
AK (registreerimata)
Sain ka lõpuks Tallinnas kolmandal korral läbi. Õudne peedistamine ikka käib. Esimsel korral sõitsin kenasti 40 minutit (kuigi marsruut oli küll olematu, keerasin ainult pidevalt ja tegin nipikad, samuti viidi mind ka Tähetorni lähedalt asuvalt megatõusule, kus on väga kerge ohtlikku olukorda tekitada, sest ei ole võimalik näha üldse teed, kui sealt pöörama hakata. See pidi mingi uus populaarne koht neil olema). Viimasel viiel minutil hakkasin juba ARK poole minema ja obaa.. hüppas keegi lihtsalt seal TTÜ ringil sebrale ette ja eksamineerija pidurdas. Vaim lihtsalt väsis ära vaikuses sõitmisest ja algul sõbralik tundunud eksamineerija läks ajapikku aina kurjemaks ja kurjemaks. Teisel korral oli eksamineerija vuntsidega paks vana, muidu oli ta väga meeldiv, aga eelnev närvsööv eksam tegi oma töö ning seekord suutsin vasakpöörde valesti teha kohe algul- aus viga. ENdal närvid lihtsalt olid nii püsti. Eksisin muidugi kohas, mida ma peaaegu alati sõitsin ja kunagi ei eksi. Ainus asi mis häiris oli see, et käiku vahetada oli jube keeruline, panin talle iga kord. ribidesse. Kolmandal korral oli eksamineerijaks naine, oli juba välja vaadanud, kus ma eelmistel kordadel käisin ning miks läbi ei saanud. Viis mind kohe Pärnu suunas, seal pange tähele seda rongituld, mul hakkas vilkuma ja pidin ootama jääma. Koht kus kindlasti võimalik eksida, pidin ära ootama ka kuni tuli lõppes, kuigi teised taga juba sireenitasid. Keerasin selalt siis Sauga, Harku?! poole, sõitsin seal kuskil ma ei tea kus. 30 alas, oli ka samaliigilisi ristmikke. Kaks ringikest olid ka seal, tegin I väljasõidud. Sealt sõitsin välja Tallinnasse, 12 km oli sinna. Kohe parempöördel oli näga 70 ala lõppu, see on ka koht kus küsis, et mis kiirus on. 90 siis. Sõitsime linna sisse, seal tuleb siis kindlasti 50 peale tõmmata. Linnas tegin seal Harku järve juures parempööret (säilitada tuleb õige rada), sõitsin otse Rimi juures oleva ringini, sealt II väljasõit, otse edasi Mustamäe teel keerasin paremale seal tli see nipikas koht 30 ala. Ringil I väljasõit, vasakpööre ristmikul TTÜ ringi juurde, I väljasõit ja juba sõitsingi tagasi ARKi poole. Seal kahe joone vahele tagurpidi parkimine ja tehtud ta saigi. Eksaminaatori poolt kommentaar, et väga hästi sõidan. Ütlen ausalt, et eksamite vahel sõitsin max 2 korda autoga ja ka automaadiga. Tuli see hea sõiduoskus siis üle öö või mis... ;) Pidage vastu ja küll üks kord tehtud ikka saate.
17:29 11.11.2013
ohohoho (registreerimata)
Juhhei!
Täna sain ka mina lõpuks 3. korraga sõidueksami sooritatud! Autokooli õpetaja nimetas mind juba veteraniks seal, sest olin nii palju tunde võtnud (sest eelnevalt ei olnud mingit kogemust autoga).

Jõudsin konkreetselt ARK sõidueksamini alles 2013 mai. Kukkusin korra läbi ja teist korda ka ning siis lendasin Eestist ära. Ameerikas harjutasin ilma lubadeta sõitu pärisliikluses nii manuaali kui automaadiga mõned nädalad.
Sügisel tulin tagasi, võtsin veel mõned lisatunnid ja ARK-i saingi jälle.

Jubedalt pabistasin ja mõtlesin üle, kuid see kord vedas, sest just eile õhtul kammisin foorumeid läbi ja mõnedki korrad oli juttu kellestki toredast pikajuukselisest Rihost, kes on eksamineerija. Ja tema ta täna endale juhendama saingi. Kiidusõnad talle, sest ta ei aja sind närvi ega tekita sinus süütunnet kui väike pisiasi valesti läheb. Vaid kui olin apsaka ära teinud, siis suunas sellele tähelepanu ja lasi mul vastata kuidas oleks olnud õigesti käituda.

Ühesõnaga, sõit sujus kenasti, oli asju hästi ja ka halvasti aga läbi ma sain :) :) :) Lõpus veel ikka natuke hurjutas ka, et mis valesti jne. Ja küsis et kas olen kindel et rohkem eksamit ei soovi teha :D

Võimalik, et asi mis mind aitas oli see et kui ma ise teadsin et olin konkreetselt vea teinud siis ma ütlesin selle kõva häälega välja ehk siis ma olin teadlik sellest. Ja näiteks kui läksin ringteele aga samalt realt ei saanud väljasõitu teha, siis tegin ise ringi peale ja järgmise korraga reastusin õigesti ja sain sealt välja.

Teistele aga ütlen, et harjutamine teeb meistriks ja tõesti ei tohi seal rooli taga närvi minna ja lasta end närvi ajada. Edu! ;)
22:09 18.11.2013
Õppus (registreerimata)
Kas kellegil on infot, kui pikad on hetkel Tallinnas sõidueksami järjekorrad?
13:35 24.11.2013
lessus (registreerimata)
Kuu aega tagasi oli 3 nädalat järjekord :). Kui koolieksam tehtud, siis näed ARK paberivabalt lehelt pakutavaid aegu
15:32 23.04.2014
Catarina (registreerimata)
Tegin eile Tallinnas eksami. 2. korral sain läbi.

Marsruut ARKist: Mäepealse - Raja-Üliõpilaste tee- Ehitajate tee TTÜ mäest üles- Pärnu mnt - üle Hiiu raudtee- Raudtee - Pargi - Vabaduse pst - parempööre Laagrisse- Laagri-Harku tee - Paldiski mnt - Järvotsa - Akadeemia tee - Kadaka tee - ARKi tagasi.

Vahepeal palus ühte parklasse sisse keerata, parkida paralleelselt äärekiviga ja sõita ilma äärekivile vastu minemata parkla teise otsa. ARKi tagasi jõudes toimus tagurpidi parkimine joonte vahele.
Mõlemal korral olid väga toredad eksaminaatorid (üks selline suurem halli peaga, teine vene vms verd tõmmum mees :)).

Edu kõigile!
13:17 01.05.2014
Ain876 (registreerimata)
Käisin eile Raplas ja Heino Jõgisoo oli. Minu arust super rahulik vana oli. Pole see sõit seal midagi lihtsam. Ma sõitsin isegi rohkem kui tunni. Linnas tiirutasin, parkisin, õuealad, kallakult minek. Ühesuunalised teed, linnast väljas, sealt edasi kruusateele. Tagasipöörded, kiirendus ja aeglustusrajad. Jälgisin pingsat kiirust. Õuealal jäin seisma ja parkisin ennem väljasõitu. See pidi olema ka üks tõmbenumber. Selveri parklas parkisin mitmed korrad erinevates variantides. Seal on väljasõit bussijaama juurest kahelt rajalt. Kui sõidate linnast välja, reastuge kindlasti kohe teise ritta. Teepeal pole märgistus enam näha.
Pole veel kuulnud, et Tallinas sõidetakse üle tunni.
Alguses istusin autosse ja jalad ja käed värisesid. Vana ütles, et kõigepealt rahuneme maha ja siis hakkame sõitma. Esimese kümne minutiga oli kõik hirm kadunud ja sain keskenduda. Kui tagasi arki platsile keerasime oli selline kergendus, kuigi ei teadnud veel tulemust.
Vana siis võttis paberid ja hakkasime analüüsima kogu eksamit. Vana muheles ja küsis, et mis hinde sa ise paned enda sõidule. Vastasin, et ei oska hinnata proffesionaalsel tasemel. Arutlesime siis ja ta võttis paberid ja ütles, et nüüd läheme siis arki sisse ja siis sain kuulda, et eksam sooritatud.
Soovitan Raplat, aga arvestage, et tunni sõidate te kindlasti. Mitte 20 minutit.
12:58 02.05.2014
iinh (registreerimata)
Tegelikult loeb ikka väga palju eksamineerijast, ma lugesin siit jubedaid lugusid ja sõpradelt kuulsin ka, et neid igale poole vastikutesse kohtadesse viidud... Mina tegin eksamit teisipäeval Vitali Levtšukiga, sõitsime mustamäel ja korraks Harku 70-ne alal, nii kerge eksam, esimesed 10 min rääkis, siis tegin külgboksi ja linnas sõitsin max 25 minutit. Mees oli väga normaalne, lõpus seletasin vead ära ja esimese korraga tehtud. Minu soovitus-võtke palderjani või mingit loodusliku rahustajat, super abimees, uimaseks ei tee, lihtsalt ei närva niipalju. Soovin kõigile edu!!
15:06 26.06.2014
QWE27 (registreerimata)
On keegi viimase aasta jooksul Haapsalus teinud? Milline marsruut oli?
Kuidas eksamineerija tundus?

Nett on vastuolulist infot täis. Osad kiidavad, osad laidavad..
17:18 22.07.2014
tsura, (registreerimata)
Kõigile kes muidu ei saa siis tln arkis maksti pool aastat tagasi eksamineerijale 300eurot ja sai sõidu tehtud. Enne seda käis tyttö mitu arki läbi kukkus igal poolläbi. Mingi vene nimega mees tegi ära. Kui koolituspaberiga koos siis paar kolm tuhat tuhat euri. Argis võiks kohe eraldi teenus olla niisugustele.
17:51 22.07.2014
jarru (registreerimata)
Mõni aasta tagasi pandi aga käed raudu eksamineerijal. Matkiti väärtegu märgitud rahaga. Ka andja ei ole muuseas kõrvaline isik selles loos. Mõnikord õnnestub, mitte alati, eks, valikud on meie sees. Rauad pandi Sauel muuseas.
18:33 05.08.2014
Aivo Murtu (registreerimata)
tekib küsimus, mida see kanguri näss üldse teeb oma ametis? pinssi ootab ja siis ootab hiirvaikselt, et teda keegi ei torgiks seni? eksaminaatorid ju enamuses koolitamata ja ainult mehed, see juba ütleb ka midagi, naised tõstaks ammu juba kisa, altkäemaksu võtavad ühed ja samad, aga kangur neid ei puudu, temal peaks ammu käed raudus olema erisoodustuste tegemise eest
päris huvitav teema tegelikult
17:08 26.08.2014
janica27 (registreerimata)
Viljandis on ARKI boss Lembit Sokk.mina s6itsin temaga:-)
No see isand on kyll omaette tase.kes on temaga s6itnud ja l2bi saab,see OSKAB RAHULIKULT JA KENASTI S6ITA:-)
Mind hirmutati lembituga algul ropult,et kukutab m6nuga l2bi.aga ...v2ga m6nus ja rahulik vanaonu.
Pedant,korrektne ja ei ole 2raostetav- ja nutetav:-)
Esimest korda ytles ta mulle,et riskijaid on meil liikluses niigi palju:-) et ei julge mulle lube anda :-) no ma ikka tegin talle s6itu ka:-) pmst rallit,nii nagu olin harjunud kimama.
Teist korda tegin k6ike mulle mitteomaselt hääästi aeglaselt ja kenasti ja vanah2rra kohe muheles k6rval:-)
19:52 08.09.2014
kakadu (registreerimata)
Endal on Tallinna ARKis nüüd teine sõidueksam tulemas. Esimese kukkusin läbi (kui aus olla, siis ise ka aru ei saanud mille pärast). Eredalt on meeles 3 situatsiooni millest kirjutaks:
1. Sõitsin ringteelt välja, kolmas väljasõit, sisemise rea kaudu. Õppesõidus olin alati harjunud, et pidi alati paremasse ritta tagasi reastuma (2 rida läks otse ja üks keeras paremale). Küsisin siis eksamineerijalt, et kas paremasse ritta tagasi? Õps ütles: "jah" seda ma siis tegin. Peale ristmikult ülesõitu ütles mulle, et aga tema mõtles hoopis seda paremat ärakeeramisrida/kohta?? Võinuks siis öelda, täpsustada et jah paremale pöörd järgmisest ristmikust? Arusaamatusest viga.
2. situatsioon- sõitsime mööda kadaka teed ja eksamineerija käskis automaailma poe parklasse keerata, okei. Sõitsin siis otse, vasakule jäi parkimisplatsile suundumise koht, ühtlasi oli ka auto vastu tulemas otse. Nagu ikka reeglid nõuavad, et oleksin pidanud selle auto läbi laskma. Kuskil mingeid märke ka polnud. Aga siis jöäb hoopis see auto seisma keset sirget teed ja annab hoopis mulle teed, et ma saaks oma vasakpöörde parklasse sooritada? Nii me siis kahekesi venisimegi seal kuniks õps nähvas et kas kavatsengi jääda sinna või. Okei tegin siis pöörde ära, kuigi see oli küll täiesti vastupidine raamatust õpitule.
3. See on veel ajuvabam. Sõitsime mingisse parklasse sisse ja pidin sealt tegema tagurpidi sõidu uuesti teele. Õps seletas nagu et kummale poole (kaks varianti ongi nagu kumba ritta sa tagurdad (ja muidugi õiget pidi)) sain aru et pean vasakule tagurdama ja hakkasin tegema seda- kui õps pidurit vajutas ja küsis miks ma valele poole pööran? Ütlesin siis et ise te ju käskisite? Siis hakkas jälle keerulist moodi seletama et kummale poole. Muidugi mõttes kajas mul, et näpuga ei või lihtsalt suunda näidata v?? Ei pea ümber nurkade seletama. Aga siis tegin vastupidiselt eelnevale proovitule ja kõik läks ideaalselt. Kuid ilmselgelt õps oli juba veaks lugenud selle mu 1. katse järel.

Kohapeal muidugi selgus et läbi ei saanud, sain ainult platsisõidu tehtud. Pidin parkima külgboksi ja pärast tagurpidi sinnasamma ritta tagasi kus eksamiautod olid+ tõusult minek. Sain selle eest mingi linnukese kirja, et järgmine kord tegema ei pea seda? Pani tahvelarvutisse sinna informatsiooni. Ise eksamil küll ei närveerinud, isegi liiga rahulik olin, pigem ajab tigedaks see, et vead tulid tänu õpsi segasele seletamisele millest mina valesti aru sain.

On see võimalik et ma järgmine kord siis enam platsisõitu tegema ei pea? Kas veedan siis platsisõidule mõeldud aja selle võrra kauem liikluses või lõppeb eksam veidike varem.
19:42 25.12.2014
Andre63R (registreerimata)
Sooviks kelleltki kogenumalt teada,et mid kuijutab endast Raplas sooritatav traktori lubade eksam.
Kas sõidueksam toimub linnas,platsi või põllul(kui suur on läbikukkjate arv)?
Häid pühi kõigile.
11:43 16.02.2015
Tagasipööre (registreerimata)
Tagasipööre kaherealisel asulavälisel teel mis on eraldatud katkendjoonega. Tee ääred on tähistatud pidevjoonega.

Milline varjant on õige?

1) Sõidan lubatud piirkiirusega kuni tuleb mõni vasakpöörde koht (kaasaarvatud kellegi kodutee), lülitan seda nähes vasaku suunatule sisse, hoian enda sõidurajas vasakule, peatun seal ja kui olen veendunud, et vastulevaid masinaid ei takista sooritan manöövri.
2) Lülitan sisse vasaku suunatule, peatun enda sõidurea vasakul pool, veendun, etmasinaid vastu liikumas pole ja sooritan tagasipöörde ka natukene teepeenart kasutades. (Vasakpöörde koht puudub)
3) Lülitan sisse parema suunatule, peatun paremal pool teed ületades pidevjoont. Lülitan sisse vasaku suunatule ja kui olen veendunud, et nii tagant kui eest pole masinaid tulemas sooritan tagasipöörde.
16:49 16.02.2015
Pööre (registreerimata)
Tere.
Kõik kolm vastust on õiged.
23:07 23.02.2015
malle42
Tere. kas keegi on eelmine aastalõpp või selle aasta alguses Raplas sõidueksamit teinud? Millised harjutused ?
Kas on üks või kaks eksamineerijat?
Tänud
18:43 24.02.2015
pidur24 (registreerimata)
Eksami tegin Tartu ARKis, eksamineerija oli see kõige kurjema näoga vana sealt, Harri. Seal samas ARKi lähedal aeglustasin enne raudtee ületamist ja sain kohe õiendada, et mis ma siin pidurdan, näen ju küll, et rongi ei tule. Mõtlesin, et nonii, hakkab pihta. :D Koolis oli tavaliselt õpsil kohe pidur põhjas, kui väga põhjalikult ei veendunud enne raudtee ületamist ta meelest. Õnneks närvi rohkem ei läinud kui juba olin :D, ja sõit oli enam-vähem sujuv. Rohkem tüüp midagi ei kommenteerinud ka, ainult osutas kuhu sõita. Armu muidugi ei andnud, ainult vasakpöörded, tõusult minekud ja ringristmikud :D Poole sõidu pealt juba oli tajuda, et pigem on positiivselt meelestatud, ja see tekitas endas ka oluliselt kindlust juurde. Kui eksam juba sisuliselt läbi oli ja läbi linna ARKi tagasi sõitsime, oli juba peaegu sõbralik. Lõpus ütles, et kõik oli norm ja pani templi ära.
Nii et kuigi algul oli hirm ikka sees kõigi nende õuduslugude pärast, mida ARKi kohta kuulnud, siis kokkuvõttes jäi endale pigem positiivne kogemus. Tagantjärgi mõeldes jättis eksamineerija lihtsalt sellise karmi vanakooli spetsi mulje, kes oma tööd tõsiselt võtab.
11:09 01.03.2015
malle42
Käisin ja muidugi kukkusin :) kuna unustasin 3 korda peeglisse vaadata kui aeglustusrajale läksin :) Nii lihtne ongi :)......no aga mis essusti see uuesti :D
22:54 01.03.2015
jarru (registreerimata)
to pidur24
Ma ei tea, kui lai on seal Tartu raudteeülesõidu eel nägemisväli, kui ainult mõnisada meetrit, siis ei tohiks õiendada enne rööpaid aeglustamise pärast. Kõik oleneb ju sellest. kui piiratud on nähtavus. Sama olukord nt. parema käe reegli puhul. Kui näed paremal olevat tänavat piisavalt, ei pea hullult aeglustama, kui maja nurk sisuliselt ristmiku piiriks, peab lausa seisma jääma, vaatamata sellele, et ei ole "stop" märki. Igas olukorras peab otsuseid tegema ohutusest lähtuvalt.
21:41 02.03.2015
pidur24 (registreerimata)
Eks see imestama panigi natuke, et seal pole just parim nähtavus, aga mingitest teistes kohtades, kus nähtavus suht hea, sõiduõps pidas ikka loengut kui ta meelest ei veendunud piisavalt ja käskis ARKis väga selgelt näidata, et raudtee ülesõidu kohta märkan. Ja ega ma ei pidurdanud ka nagu sõiduõps - nii et pidur põhjas :D Pigem võtsin jala gaasilt, et natuke hoogu maha lasta, mida niikuinii mõistlik teha enne raudtee ületamist. Aga noh, mis siin ikka enam, nagu ütlesin, lõpp hea kõik hea. Ja kuigi eksaminaator oli selline jube kurja väljanägemisega algul, pole talle küll kokkuvõttes midagi ette heita.
21:45 08.04.2015
Paides tehtud (registreerimata)
Tegin suvel eksami Paides, eksamineerija oli keegi Marek, väga "chill" tüüp oli, rääkis rahulikult ja pani isegi raadio käima. Eksami algul läksin linnast välja ja olin umbes 15 minutit viaduktidel ja siis jõudsin linna tagasi. Linnas sees ütles sõiduõpetaja mulle, et enamus aega oled siin keskel ringi peal eksamist, kuid eksamil käisin seal vaid korra. Parkima pidin ainult ARKi ees lõpus ja eksam kestis isegi paar minutit vähem kui peab. Ainus viga mida ta välja tõi oli see, et ei kiirendanud piisavalt kiirendusrajal. Paides on hea teha, kui oled seal varem sõitnud ja kohti ja tänavaid tunned ning kindlasti linna keskmist ringteed tunned mis on tavalistest veidi erinev. Sõitsin autokoolis vana opeliga ja algul oli ARKi autoga veidi võõras, kuid harjus kiirelt ära ja toyota oli väga mugav. Algul küll pidurdasin ennast mitu meetrit enne stop märki juba seisma, sest olin harjunud vana opeli pidureid ikka jõuga vajutama, kuid toyotas piisas vaid puudutusest.
22:05 08.04.2015
Lints44567 (registreerimata)
Tegin tãna ARKi Tartus esimese korraga. Ja olen veel naine!;) vãga lihtne, yhtegi viga polnud. Harjutus oli tagurpidi parempööre. Sõitsime Tallinna poole, kesklinnas ja tähtveres, 50 min kokku.
22:36 08.04.2015
soomest (registreerimata)
Vilksasin siia ARK-i exami sooritajate kommidele ja peab mainima, et teispool lahte
on asjad samuti karmid.
Teooriast läbi saanuna on sõiduexamiga veelgi suurem läbipõrumis võimalus. Sõit suuremas linnas ja liiklemine examipäeval on kui lotovõit . Ei lähe kogu aeg nii, et päeva lõpus on PIDU, ole SA nii õppinud ja kogenud kui tahes.
Tuleb leppida vanasõnaga, mis s...sti see uuesti.
Mõni sell on siin alles 6 korral sõiduga maha saanud. "Peedistamine" on igal pool.
Tänapäeva autokool ja examid on "hea" raha kulutamis protsess.
Head liiklemist.
15:17 22.06.2015
Kkatriiiiin
Tere!

Kas keegi teab kedagi kellel oleks nüüd peale jaanipäeva VILJANDI ARK-IS SÕIDUEKSAM???
Kui keegi teab, siis palun andke mulle teada!!! VÄGAVÄGA oleks vaja. Saab hea vastutasu ka :)

Kõike head,
Katriin
16:42 22.06.2015
Kkatriiiiin
Minu email on Katriin.kull.001@gmail.com
17:01 22.06.2015
qwertus (registreerimata)
Naljakas, kuidas Siiiidiussi postitus "hea vastutasu" kohta osutus ebasobivaks ja eemaldati siit. Mina selles küll midagi halba ei leia, kui lubada fantaasial ringi lennata ja ühtlasi neiut veidi õnnelikumaks teha. Igas mõttes.

Ise kahjuks ei ole Viljandist, nii et ma ei kvalifitseeru kuidagi.
17:35 22.06.2015
Marko
siidi post kvalifitseerus mõttetuks ja läks seepärast ajaloo prügikasti. Tegelikult on ka see vaevatasupakkumine piire kompav, kui selgitust ei järgne lendab see ka sinna.
14:58 05.08.2015
Anatoli79 (registreerimata)
Täna tegin sõidueksami Võrus, üldjuhul ei soovita võõra linna niisama minema, ei oleks ma saanud enne eksami kohaliku instruktoriga tund aega mööda linna sõitnud, ei oleks eksami ka teinud, kohaliku eripära peab ikka tundma) Aga muidu eksamineriia oli 5+, kui ma läksin närvi parkimisel ja siis rahustas mind ja andis aega mõtlemiseks kuhu rooli keerata vaja) Tagasi jõudes mõtlesin et kukkusin läbi, aga ei) pikkalt luges mulle sõnad peale ja lõppus ikka ütles et sooritatud) Eks see sõit Võrus oli ikka raske)
09:26 07.08.2015
to Marko (registreerimata)
ehk selgitaksid?
see on avalik saladus, et määrimine käib, ei tea mille muuga selgitada, et arkis töötavad rõhuvas enamuses need, kes sinna ei sobi
13:23 25.10.2015
uudistelugeja (registreerimata)
noh, tallinna arkis jäid onukesed vahele, võtsid aga vastu seda mida pakuti.
tuleb ehk teilegi mõni seik seoses sellega meelde?
08:17 29.10.2015
jarru (registreerimata)
Tõstame teemat siis niikaua, kuni kellelgi miskit lõpuks meelde tuleb? Olen nõus selle tänamatu tegevuse enda peale võtma.
18:50 22.12.2015
Pabinas (registreerimata)
Tere,

No lugusi vahelejääjate kohta pole aga jätkaks siis toredat teemat. Sai täna käidud ARK eksamit tegemas Tallinnas. Minujaoks siis teine katse.

Esimene kord jubedalt minuarust peedistati, kogu sõit lihtsalt eksamineerija kommenteeris kõrval igasuguseid asju "Oleks võinud..." , "Kogenud juht teeks..." , "Minuarust..." jne. Arvasin et ehk olengi lihtsalt nii hull ja halb sõitja. Võrreldes mu tänase sõiduga sain aru, et ju ikka oli asi ka õpetajas kes panigi esimese korra puhul tambi peale. Loomulikult 25% tähelepanust läks igasuguste kommentaaride kuulamisele ja iga nö veaga tuli järjest rohkem pabinat sisse. Kukkusin läbi kui pöörasin otse teisele sõidurajale kuigi oleks pidanud enne oma rajal pöörde lõpetama ja siis rida vahetama.

Täna aga oli meeldiv sõit. Vigu tegin aga sõiduõpetaja eeldavalt mõistis ja ei hakanud igat asja pikalt kommenteerima. Rahunesin maha ja minuarust andis ta sõita ka piisavalt lihtsat/normaalset marsuuti. Sõitsin siis mööda tuttavaid Mustamäe ringteid kuni Rocca ringini ja seal siis Harku poole minnes Tallinnast välja. Kõrvalisel teel tagasipööre piiratud kohas, kohe seal samas ka kallakult äraminek ning nati maa tagant suhteliselt tühjas parklas parkimine.

Suutsin masina paaril korral välja suretada, vana hea kohalt äraminekul siduri liigne lahutamine kiirustades aga midagi ohtliku ei korraldanud. Lihtsalt magasin paar head akent ringile hüpata maha ja ühes kohas sai reaalselt kuskil 5-7min oodatud vaheleminekut T kujulisel ristmikul kuna vool oli nii tugev. Tagant masinad sõitsid lihtsalt ümber minu ja läksid teist teed pidi aga kuna see illegaalne manööver siis sai rahulikult kohapeal ilma käiguta oldud :).

Raskustesse ei viidud, ühesuunalisi ei olnud üldse, võimalik et ajapuuduse tõttu, aga pigem normaalne eksamineerija, enda rahunev närv kuna olin juba eelnevalt kogenud milline on üks korralik ARK eksamineerija nokkimine.

Peale sõitu arvasin, et läbi kukutud aga ei, hoopis edukas sooritus.
18:52 22.12.2015
Eksamineerija, mitte sõiduõpetaja ikka :D
12:04 07.01.2016
Jah, panin hiljem tähele, et olin sõiduõpetaja kirjutanud.

Muuseas sõiduõpetaja samal ajal helistas kui seda kribasin, eeldavalt viis mõtte sassi. :D
22:29 10.01.2016
E (registreerimata)
Ise tegin C-kat sõitueksami 8 jaanuar ja polnud häda midagi.
Eksamineerija nimi küll meelde ei jäänud , kuid meesterahvas oli vana rahu ise, korra jäi mulje et täiesti tuim vend ,et mis ümberringi toimub.
Platsi peal sai nagu ikka, sirgjooneline tagurdamine ja siis tagurdamine boksi.(90 kraadi) . Edasi sai mindud nö "linna peale" Arki platsi pealt paremale vangla suunas,mööda Ringtee tänavat edasi Võru maantee peale, sealt edasi suund siis lennujaama peale, paar ringteed ja tagasi siis Võru maanteed pidid Tartu, suund uuesti siis Ringtee tänavale, vangla ringi pealt siis kesklinna poole ja siis sai vasakule arki platisle uuesti mindud.
Eksam sooritatud.Kogu kupatus võttis aega vast 30 min.
00:22 22.01.2016
Nuks (registreerimata)
Kolmap. sai tehtud sõidueksam Tallinnas, sõit oli tugev 4, liiklusohtlikke olukordi ei tekkinud, Akadeemia ja Õismäe ring puhtalt läbitud jne, aga eksaminaatori sõnul sai saatuslikuks parkimine ühe poe ees. Pidin valima koha kuhu tagurpidi parkida, lasin end ilusti kahe auto vahele, mõlemale poole jäi piisavalt ruumi väljumiseks, aga kuna lume all polnud jooni näha siis loeti harjutus mittesooritatuks, kuna polnud auto joonte vahel. Selles parkimisreas oli ca 10 autot ja ainus koht oli too kuhu auto ilusti mahtus kahe teise auto vahele. Ei oskagi midagi arvata, kas nüüd peedistati või mitte, proovin uuel kuul Jõgeval uuesti. Muidu eksaminaator kiitis sõidustiili jne, aga parkimine sai siis minu jaoks saatuslikuks :p
21:06 24.01.2016
õppesõit (registreerimata)
Nuksile. Kui teekattemärgistus ei ole nähtav, ei tohi eksamil nõuda selle järgimist. Arvatavasti olematute joonte vahele mittesõitmine ei saanud sinu läbikukkumise põhjuseks. Kui siiski, siis oleks tore avalikustada selle eksamineerija nimi. Teaksin oma õpilasi vähemalt hoiatada sellise imeliku eest.
14:41 30.01.2016
anno666 (registreerimata)
Tartus 2 korda eksamit teinud ja tundub, et jäängi tegema. Esimene kord läksin maanteel parempöördesse liiga suure kiirusega ja paar pisiviga oli ka, saan aru, öeldi et tule nädala pärast uuesti, siis juba ettekujutus eksamist olemas ja läheb ehk paremini. 3 harjutust oli ka, need said sooritatud. Nädala pärast minnes oli teine eksamineerija ja juba alguses oli probleem selles, et miks foori punase tule ajal juba käiku sees ei hoia, et miks takistan liiklust niimoodi. Autokoolis sellest probleemi ei tehtud. Liikusime edasi Lõunakeskuse juures olevale ringile, et suunduda Valga poole. Kuna tegemist suure ringiga, siis ei tulnud selle pealegi, et ei tohi ringile sõita, kui keegi veel seal sõidab. See mulle saatuslikuks saigi, eksamineerija ütles et tema ei luba niimoodi algajaid ringile, et alles keegi sõitis neil auto sodiks. Et äkki suretan auto välja ja jään ette teistele. Sellega oligi mu eksam lõppenud ja eksamineerija sõitis ise Arki tagasi. Küsisin siis, et pean nüüd autokooli vist ikka tagasi minema, selle peale imestas ja ütles, et miks, sõita ma juu oskan. Et tule aga nädala pärast uuesti. Ma lõpurase ka hetkel ja ausaltöeldes tuleb hirm kohe selle eksami ees, enne hirmu polnud. Tuleb vist peale sünnitust alles tagasi minna.
14:54 30.01.2016
toktor viktor (registreerimata)
kõik eksamid videos, tee järelpärimine mis põhjustas eksami katkemise ja nõua video ka, siis saad järeldada mis le punkti alusel katkestati asi, see ring vast vaba öötundidel ainult ja ükski punkt ei keela ringile sõita kui teised autod ringil
22:47 30.01.2016
ahoi. (registreerimata)
"ei tohi ringile sõita, kui keegi veel seal sõidab. See mulle saatuslikuks saigi, eksamineerija ütles et tema ei luba niimoodi algajaid ringile, et alles keegi sõitis neil auto sodiks."

C'mon, nii jääd ette ju teistele, kes sinu järel tahaksid ringile sõita. Esimest korda kuulen sellist iba, et ei tohi sõita tollele ringile, kui seal masinad peal. Nii võib viimse päevani passida seal.
02:42 06.02.2016
Load kuu käes (registreerimata)
Oh kui tore on nüüd selliseid asju lugeda ja mõelda kui stressivaba on tegelikult sõita ilma õpetaja/eksamineerijata.

Muuseas minuarust siiamaani kõige pinevam on sõita siis kui keegi on kõrval. Siis tekib kohe see "ta jälgib mind" tunne, eriti kui kõrvalsõitjal on ka juhiload. Üksi sõita on superhea ja lõõgastav.

Nüüd tihedamalt sõites ja nähes kuidas inimesed ridade vahel slaalomit sõidavad või kuidas tipptunni aeg inimesed trügivad lihtsalt kuhu saavad...nojah, ütleme et 99% autokoolist tulnud vahtralehti on viisakamad. Peaasi, et 60km/h sees on - siis kõik ok.

Teine asi mis on suhteliselt hirmutav on teede teadmine, Tallinnas elanud terve elu aga kui ikka ratastega teel rooli taga siis hoopis teine arusaam. Alles nüüd tunnen ennast kindlalt peamistel tallinna teedel ja suudan nö sisemise gepsiga aru saada mis moodi ja kus ma paiknen ja kuhu poole miski koht jääb. Algselt "sõitsin" google mapsiga teed läbi et vaadata kuhu miski rada läheb kui kuhugi reisisin. : )

Siiski rahustuseks ütlen, et peale autokooli/arki kogemust on suhteliselt kerge roolis olla, arvestades mida osad kogenud pohhuistidest juhid teevad, pole vahtralehtede "eksimused" või valearvestused üldsegi hullud teedel.

Aaa jah, ridade vahetus oli ka asi millesse pidi harjuma, eriti kui sul selleks miski 10-15m aega ja pead üle kahe rea tõmbama. Autokoolis selliseid asju väga tihti ei tulnud ette. Algselt tekkis tunne, et kohe kohe tuleb õnnetus kui rida vahetasin (eriti teedel kus 2 rada muutusid 1heks ja sa pidi vahele saama), vahetus peagi arusaamaga et 90% juhtudel kui mingi vahe on siis see juht laseb sind sinna. Ei pea väga kartma sest jällegi, enamus juhte arvestavad selliste tüüpidega kes võivad suuna sisse panna olles juba pooleldi sinu rajal.

Viimane harjumus ehk oli mida jällegi autokoolis ei õpetatud ja mis siiamaani natuke lonkab (kuna vahest pead teadma tee olusi, bussi taskuid jne peast et olukordi ennetada) möödasõidud/põiked ja sellega seoses liiklusvoo säilitamine. Kui miski buss on ees või kuskil miski takistus siis sinu sõidurida eeldab et sa lähed möödasõiduga kaasa, tegelikult isegi peaksid minema kuna tagumine juht ei pruugi muidu teadagi et ta peab selleks valmistuma ja kui sa teed põike siis tagumine näeb et midagi aeglast/seisvat on ees (kuna sa tuled eest ära). Kui sa seda ei tee võivad tekkida ebamugavad olukorrad kus 3-4 autot jääb sinu taha ootele kuigi oleks saanud ilusti liiklusvoogu jätkata põike/möödasõiduga ja kuna 3-4 on juba ees siis ülejäänud rida ei hakka 4-5 realisest kolonnist mööda sõitma seega peab keegi kuskil tegema juba ohtlikkuma manöövri ja mööduma sinust + su ees olevast autost + vb ka tagumisest kes sulle liiga tagumikku sõitis, mööda. Ka liikudes tekib vahest segadus sest sinu tagant võib rida vahetada, kui ise mökutama jääd, mitu autot korraga kuigi 'normaalne' oleks kui esimene vahetad sina rea ja siis läheb järgmine jne.

Aga jah, edu kõigil edasistel arki minejatel. Olen aru saanud, et ikkagi sõitma õpib teedel ja see 23-40h mida sa autokooli roolis väänad ei peagi sind tegema kohe bemmipedeks. Sõitma liikluses siiski õpib peale autokooli ja see on paju toredam kui keegi kõrval ei kommenteeri. :)

20:08 15.03.2016
tüdruk123 (registreerimata)
heihei, kas keegi on käinud nüüd hiljuti Tallinnas ARK'i eksamit tegemas? et siis veebruar-märts. mis kohad läbi sõideti ja millist parkimist pidi tegema? olen näinud eksami sõidukeid ARK'i platsil, kas seal tehakse ka nüüd mingeid harjutusi?
12:15 21.03.2016
ML (registreerimata)
Tulin äsja sõidueksamilt Mustamäe ARKist. Tulemus: sooritatud. Kell 9 sain maja ees eksamineerijaga kokku, kes esimese asjana palus mul auto (rehvid jm) üle vaadata. Siis palusin tal ise rooli istuda ja pidurit vajutada, et tulesid kontrollida. Lisaks said ka kõik muud tuled (suunad, parktuled, lähituled jne) üle kontrollitud. Autosse istudes küsis, mida ma tegema peaksin, et kõik turvaline oleks, millele eeldas vastust, et turvavööd peavad enne sõitu kinni olema. Eksamineerija ütles ka seda, et pole hullu, kui paar korda välja sureb, ta saab aru, et natuke pingelisem olukord. Sellega mul aga probleemi polnud. Peale seda läksime platsile, kus oli aega autoga tutvuda. Proovisin ka kohe estakaadi, andis hea tunnetuse kätte. Platsilt väljudes algas hinnatav osa.

Marsruut: Mäepealse -> Raja -> Akadeemia tee -> ringilt kolmas väljasõit (Ehitajate tee) -> tagasipööre esimesel võimalusel -> Nõmme -> Hiiu -> Pargi tn, kus oli kaks harjutust - tagurdamine pöördega paremale ja tagurdamine otsesuunas -> Vabaduse pst, Nõmme ujula parklas parkimine vabalt valitud suunas vabalt valitud kohale (parkla oli küllaltki tühi ja ruumi rohkelt, seega läks kergelt) -> Pärnu mnt, suund Saku -> üle uue viadukti Laagri Maksimarketi juures -> Pärnu mnt -> Saue -> Tõkke tn -> üle raudtee ja otse kuni Hüüruni -> Paldiski mnt -> Tähetorni tn -> Kadaka pst -> Mäepealse. Kokkuvõttes üsna pikk ring, aga seevastu harjutused olid kerged. Parkimisega polnud mingit probleemi, pidin lihtsalt jälgima, et joonte vahel korrektselt paikneksin.

Jälgima pead Vabaduse puiesteel kindlasti seda, et vilkuva rohelisega üle ristmiku ei sõida, samuti näita suunda pigem rohkem, kui vähem - seda öeldi ka pärast. Aga muidu oli õhkkond autos väga meeldiv ja rahulik, mingit pinget ei tekkinudki. Edu!
13:57 21.03.2016
jarru (registreerimata)
to: ML --- kui ei tohi vilkuva rohelisega sõita, kas siis on jälle au sees ÄKKPIDURDUS? Muidugi sa ei täpsustanud, kas sul oli normaalne pidurdusmaa kiiruselt 50km/h, mis teadupärast 26 meetrit. Kui oled rohelise vilkuma hakates nt 10 meetri kaugusel, lõhnab äkkpidurduse järele, mis teadupärast eksamil keelatud. Loodetavasti ei peenestata sellist olukorda Sinu kahjuks.
15:56 21.03.2016
ML (registreerimata)
to: Jarru -- eks ta oli suht kahe otsaga asi. Tüüpiline Vabaduse pst "roheline laine", kus ühtegi autot ega jalakäijat läheduses pole, aga foorini jõudes hakkab roheline vilkuma. Olles seal muidu tihe sõitja, aimasin ma ette, et säärane olukord juhtub, aga sellegipoolest ei pidanud mõttekaks rohelise põledes pidurdama hakata (vahemaa foorini oli siis max 25-30 m, kiirus 50 km/h). Loomulikult hakkas siis vilkuma, võtsin jala sekundi murdosaks gaasilt, et pidurdada, aga mõtlesin ümber ja sõitsin läbi. Foori alla jõudes oli juba kollane. Peale seda ütlesin suht kuuldavalt, ei "ai see läks veits nihu, et oleks pidanud pidurdama."

Pidurdus oleks olnud pigem tugev, samas mitte päris äkkpidurdus, seega mõtlesin, et sujuvuse huvides on mõttekas läbi sõita. Pärast büroo ees küsiti, et kuidas enda arvates läks, siis tõin selle intsidendi välja. Eksamineerija ütles, et just - teeolud olid head (polnud libe), tagant ka kedagi ei tulnud, et oleks pidanud pidurdama. Ei hakanud vaidlema ka, pigem teadvustasin endale kriitikat; õnneks teisi samalaadseid apsakaid ei teinud ja kokkuvõttes oli tulemus hea. Aga see õpetab kahtlemata, et eksamil tuleb eriti tähelepanelik olla.
19:47 22.04.2016
KodanikN (registreerimata)
Kes Haapsalus ARK sõidueksamit teinud? Kuidas on kas eksamineerijad normaalsed?
20:51 22.04.2016
reiukun (registreerimata)
hei,
kas siis enam eraldi platsieksamit pole? vanasti (kuni mina tegin) oli sõit ja plats eraldi.
et kõik "platsiharjutused" tehakse nüüd sõidueksami osana?

mitte enda pärast, aga pehmem pool käib autokoolis ja tahaks lihtsalt teada, kuda praegu kord on.
23:00 22.04.2016
Hiljutine (registreerimata)
Jah, praegu on "kõik-ühes" eksam. Kohustulik on 3 elementi. Need 3 valitakse mitme erineva seast aga suhteliselt tihti satuvad enamvähem samad.

Sagedasti on parkimine, kallakult ärasõit ja/või miskine tagurdamine. Parkimine väga tihti on pooltühjas parklas ja käsuga "pargi kuhu tahad" seega lihtne valida endale tühi koht kus miskit ei häiri.

Loogilisem ka minuarust, situatsioonid on reaalsetel teedel, mitte mehhaaniliselt kuskil õpperajal. Mäletan siiamaani kui palju "kasu" oli parkimisplatsil külgbox, väga midagi ei andud teadmine, et koonused on kuskil. Reaalsed autod siis pani meelde jätma. : )
23:47 22.04.2016
reiukun (registreerimata)
tänud. hea teada.
muidu mõtlesin, et pean hakkama pead murdma, kuidas naisukesele tagurpidi slaalomit sõitma õpetada. see tagurpidi värk naistele kohe kuidagi ei käi, keerab kohe ajud krussi. ajaks nii naisel kui endal pea halliks.

muidu sõidab õpetajaga (enamvähem kooli lõppfaasis), aga annan talle "lisatunde" sellega, et sõidab ise minu asemel hommikuti tööle, mina kõrval (regasin ennast juhendajaks mnt-s)
15:02 10.05.2016
läbi kukkunu (registreerimata)
Sain ka nüüd oma esimese kogemuse Tallinna MNT-i sõidueksamil .Soovitus kõikidele kui ikka närveerid liigselt, ei tule eksamist midagi välja . Silme eest on kirju ja oledki läbi põrunud .Jälgige hoolega liiklust enne kui pea teele välja sõidate,seal on piiratud nähtavus ,ilmselt MNT on sinna meelega need puud ette istutanud,et juhikandidaadid läbi kukuksid .Nõmmel on märgid põõsaste sees peidus (teine läbi kukkumise koht).
Olge ettevaatlikud ja edu kõikidele eksami tegijatele ja teil läheks paremini ja saaksite kohe eksami sooritatud . Ma olen väga kange ja ei jäta oma jonni ja käin nii kaua kuni saan eksami sooritatud!
08:25 12.05.2016
kristins01
Kas keegi hiljuti haapsalus sõidueksamit teinud? Kuidas eksamineerija oli, milline marsruut jne? :)
09:18 12.05.2016
Exam Haapsalus (registreerimata)
Kõigepealt viiakse Uuemõisas eramute rajooni, majade vahele, kus tuleb sooriatada tagurpidi vasakpööre. Kui auto ei paikne õigesti (õigel tee poolele, omal rajal), oledki läbi kukkunud. Haapsalu on suht vaikne linn, seal otse sõita pole probleem, ringe ja valgusfoore on ka paar-kolm. Vist igavuse peletamiseks ja raha kasseerimiseks mõeldakse välja manöövreid, mida vajad paremal juhul üks kord aastas. Tagasipöörde tegemiseks on ka lihtsamaid võimalusi, arusaadav, et algajad koperdavad tagurdamisega, eriti kui on vaja paigutada auto korrektselt tänaval, kui pole sõidurajad joonitud ja tee laius max 1,5 autot. Järgmisena vist paluvad sooritada tagasipööre käsipiduriga.
07:50 13.05.2016
Merlyn81
Kas keegi on alles hiljuti läbinud Tallinna ARKi eksami? Milline on marsuut olnud?
Praegu juba Nõmmel puude lehed hakkavad varajama märke, nii et arvatavasti sinna viiakse kindlasti.
10:34 13.05.2016
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Kahjuks liikluses on kõik võrdsed ja omavad samasuurt vastutust nii esimest päeva liikluses olnu kui ka kümneid aastaid roolikeeraja.
09:28 19.05.2016
nipi56 (registreerimata)
10:17 19.05.2016
nipi56 (registreerimata)
Sai hiljuti ARK-i eksamid tehtud. Esimest eksamit ootasin kolm kuud. Eksaminaator hindas sõitu ja auto valdamist heaks. Tegin eksamil ühe väikese vea. Oleksin pidanud selle vaidlustama. Halvast teekattemärgistusest tingitud viga(liiklusohtu sellest ei kaasnenud). Kuna julgesin lõpus sellele viidata, siis läks eksaminaator pöördesse. Teekatte kulumise tingis see, et seda kohta sõidetakse reaalses elus nii.

Õnneks sain nädal hiljem eksamile ja tegin perfektse sõidu. Eksaminaator tahtlikult eksitas ja ärgitas mind seadust rikkuma, kuigi seadus sellist käitumist keelab.

Igatahes kahest eksamist jäi mulje, et vaja on täita riigikassat.

14:23 19.05.2016
Olen ka (registreerimata)
mitmete näidete je reaalsest elust võetud juhtumite alusel jõudnud seisukohale, et sõidueksamit kasutatakse Maanteeameti kassa täitmiseks. Üsna häbiväärne kodanike suhtes.
16:48 27.05.2016
urrikas (registreerimata)
http://tarbija24.postimees.ee/3710393/maanteeameti-rapla-bur
oos-kaob-voimalus-teha-soidueksamit

Maanteeameti Rapla esinduses kaob alates 1. juunist võimalus sooritada sõidueksamit, kuid säilib võimalus teha broneeringu alusel teooriaeksamit.

«Sõidueksamit enam teha ei saa, teooriaeksamit saab anda selleks eelnevalt aeg broneerides,» ütles maanteeameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Merit Mähar.

Alates 1. juunist on eelbroneeringute alusel võimalik Raplas sooritada raskevoetehnika sõidueksamit, raskeveotehnika registreerimiseelset ülevaatust ja nende arvele võtmist ning teooriaeksamit, teatas maanteeamet reedel.

Raskeveotehnika sõidueksamitele broneerimiseks tuleb helistada numbril 6501080, registreerimiseelse ülevaatuse broneerimine on võimalik kasutades maanteeameti broneerimiskeskkonda ja teooriaeksamiteks saab aja broneerida e-teeninduse vahendusel.

Ülejäänuid teenuseid on võimalik teostada maanteeameti e-teeninduskanalis või lähimas sobivas teenindusbüroos Sauel, Paides või Tallinnas, edastas maanteeamet. Aja kokkuhoiuks ja teenuse kvaliteedi tagamiseks palutakse kasutada eelbroneerimist.

Maanteeameti Rapla esinduses on olemas ka kliendiarvuti, kus on võimalik teha toiminguid e-teeninduskanali vahendusel ja broneerida sobiv aeg büroo külastuseks. Alates 14. juunist kolib maanteeameti esindus Raplas uuele aadressile Tallinna mnt 14. Ka uues asukohas on olemas kliendiarvuti, kinnitas ameti esindaja.

Maanteeameti maakonnabüroode töö ümber korraldamine ning Valga, Põlva ja Jõgeva büroo võimalik sulgemine on viimastel nädalatel tõusnud avalikkuse tähelepanu alla. Amet on kinnitanud, et võimalikud sulgemised otsustatakse juuliks. Maanteeamet on teatanud plaanist teha ameti senistest eksamisõidu vastuvõtjatest eraldi üksus.
17:50 02.06.2016
Chiz (registreerimata)
Kahjuks tundub mullegi sama. Kaks korda olen juba proovinud. Uskumatu mida nad veaks loevad.
Esimene kord, tunnistan, olid vead. Reastumisel ei näidanud suunda ja parema pööre sooritamisel ka ei näidanud. Kiirendusrajalt tulin välja umbes 50 meetrit enne kiirendusraja lõppu(nende jaoks see oli vara) ja kiirusega 85km/h - see on nende jaoks viga! Kusjuures taga ei olnud ühtegi autot.
Teine kord isegi ei saa siiani aru mida valesti olen teinud. Üks kord ei märganut 30km/h piirangu lõppu ja sõitsin edasi umbes 200m kiirusega 30. Siis väitis eksamineerija et olen käiguvahetus kangule pilgu visanud :) Tegelikult olen vaadanud peeglisse. Sõitsin ristmikule siis kui roheline tuli tegi viimase vilkumise.
Raha lüpsmine käib!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.