Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ARK-I SÕIDUEKSAM

14:30 09.01.2007
mannu (registreerimata)
Re: ARK-i sõidueksam
to krp: sul neid näpukaid siis ikka jagus jah,aga ma arvan,et põhiline läbi kukkumise põhjus oligi see,et sa läksid närvi,ei pannud asju tähele ja hakkasid sahmina. Nende jaoks ongi kõige olulisem see,et sa oleksid eneskindel ja julge ning eksimuse korral jääd rahulikuks,mitte ei hakkak lollusi tegema.

Aga pöidlad pihku,et ära teeksid!
19:01 09.01.2007
krp (registreerimata)
aitäh, jah! ma arvan tegelt, et ma hakkasin nö sahmima ainult siis, kui kogemata hoovi sõitsin. ülejäänud aeg olin minu arust liiga loid- oleks pidand ärevam olema ja rohkem tähele panema... võibolla oli asi ka selles, et hommikul väga paha olla oli :P teatud põhjustel oli süda paha..
aga paningi juba täna uued sõiduajad kinni, et ennast ikka super-vormi viia 30ndaks:D edu teistele põrumisel!
20:08 09.01.2007
yhaha (registreerimata)
Käisin täna ark-is ja sain oma load kätte, haha ****d tegid seal veel exameid, paras neile haha :DDDDDDDDD
22:30 09.01.2007
to yhaha (registreerimata)
kuidas vöib selline ajudeta olevus olla küll..kas juba meelest läinud kuidas ise värisesid ja eksameid tegid?
00:39 10.01.2007
iff (registreerimata)
yhaha'l polegi ajusid, ta andis need ämmale ära, sest ise ei suuda otsustada. ämma raha eest liisib auto ka ja siis sõidavad kogu aeg koos.
muidugi kui ta naise käest enne lapiga üle turja ei saa.
aga mida ma ikka jahun siin, tegemist ju poisikesega, kes alles vaikselt seent toksib ja vinne pigistab. küll ta peagi avarii teeb, edu talle kindlustuses.
17:50 15.01.2007
minaise (registreerimata)
nii, täna oli sõidueksam tln arkis, kukkusin läbi, nagu ma arvasingi. närv oli sees, et ei saanud üldse sotti. minu marsruut oli siis arkist paremale kuni akadeemia teeni välja, sealt tipi ringile, sõpruse pst-le, sealt vasakpööre keskusele, keskuse ringilt paremale mustamäe teele, sealt paremale vilde teele, siis peale trollipeatust teine tee paremale minu maja ette, kuna mul oli vaja korra toas ära käia, siis tagasi vilde teele, edasi mustamäe tee, ristmikult vasakule tammsaare peale, mööda seda kuni selverini, kust pöörasime paremale, see on see tee, kus peab sõitma 40ga.kadaka vist. kuskilt maalt pöörasime paremale, kus tee lõppes risti tammsaarega, ma pidin sealt vasakpöörde tegema. esimest korda sõitsin seal teel, ei märganud mingit märki ka, kas pean teed andma ja loomulikult jäin sinna toppama, kuni keegi signaali andis. hakkasin siis pöörama mustika poole, aga paremalt tuli auto ja eksaminaator oli sunnitud pidurit panema. see oli loomulikult viga. sealt sõitsime juba arki tagasi. nyyd tagantjärgi saan aru küll, kui loll viga see oli.muidu oli marsruut lihtne. vaevalt , et järgmine kord on.
17:52 15.01.2007
nii, täna oli sõidueksam tln arkis, kukkusin läbi, nagu ma arvasingi. närv oli sees, et ei saanud üldse sotti. minu marsruut oli siis arkist paremale kuni akadeemia teeni välja, sealt tipi ringile, sõpruse pst-le, sealt vasakpööre keskusele, keskuse ringilt paremale mustamäe teele, sealt paremale vilde teele, siis peale trollipeatust teine tee paremale minu maja ette, kuna mul oli vaja korra toas ära käia, siis tagasi vilde teele, edasi mustamäe tee, ristmikult vasakule tammsaare peale, mööda seda kuni selverini, kust pöörasime paremale, see on see tee, kus peab sõitma 40ga.kadaka vist. kuskilt maalt pöörasime paremale, kus tee lõppes risti tammsaarega, ma pidin sealt vasakpöörde tegema. esimest korda sõitsin seal teel, ei märganud mingit märki ka, kas pean teed andma ja loomulikult jäin sinna toppama, kuni keegi signaali andis. hakkasin siis pöörama mustika poole, aga paremalt tuli auto ja eksaminaator oli sunnitud pidurit panema. see oli loomulikult viga. sealt sõitsime juba arki tagasi. nyyd tagantjärgi saan aru küll, kui loll viga see oli.muidu oli marsruut lihtne. vaevalt , et järgmine kord on.kiideti ka selle eest, et autot nii hästi käsitseda oskan. uued golfid on suht normaalsed eksami tegijatele.
22:55 15.01.2007
Varsti eksam :S (registreerimata)
Kas eksamil oma sõiduõpetaja võib siis kaasas olla või mitte? Kuidagi kindlam tunne oleks. Praegu on jäänud küll mulje, et eksaminaatorid ainult ootavad, et sa mõne vea teeks.
23:15 15.01.2007
smartass
eksaminaator ootab, et sa oled enesekindel ja valdad autot ja liiklust. ise sain kenasti hakkama, isegi närv kadus ära, sest eksaminaator oli sõbralik ja sai natuke juttu räägitud. nii, et ei ole mõtet enda närve raisata selle peale, mis eksaminaatorile ei meeldi, vaid enda sõiduoskuse juurde kindlaks jääda!
15:40 16.01.2007
urram (registreerimata)
Aga kuidas sellega on,kui oled ARK`platsieksami edukalt sooritanud,ja kui linnasöidu aeg kätte jõuab,kus peab juba ARK Golfiga söitma,kas peab linnasöidu eksami ajal uuesti need platsi elemendid tegema? nt tagurpidi box ja tagurdamine kahe auto vahele jne...
16:32 16.01.2007
smartass
selle kohta ei oska mina sõna võtta, tundub loogiline et ei pea, aga päris kindel ka ei ole. samas ei teeks vist paha, kui saad natuke enne eksamit harjutada seda parkimist kusagil parklas, kui võimalus on. või uuri sõiduõpetajalt või kusagilt järele.
18:24 16.01.2007
eksaminaator ütles, et plats edukalt tehtud, siis ei pea uuesti linnasõidu ajal seda tegema.aga ta võib su õuealale viia, kus pead ise ära parkima, arki juurde tagasi sõites pead ise ära parkima nii, et oleksid ninaga sõidusuunas, pargid siis külje pealt või kui eespool ruumi on, siis saad ka otse tagasisuunas parkida.
14:46 24.01.2007
neiu (registreerimata)
Sai siis eile arki sõidueksam esimese korraga läbitud ja selle uue Golfiga veel. Tõitsa ok oli sõita. Eksam toimus siis Raplas. Nüüd saan siis lõpuks sõitma hakata,linnatänavatel :)
19:28 24.01.2007
roolija (registreerimata)
Tubli neiu. Õnned.
Sõida siis ettevaatlikult ja püüa ikka olla korralik liikluses.

Neiu ikkagi ju :)
10:10 26.01.2007
krp (registreerimata)
minul oli sõiduõpetaja eelmisel korral kaasas eksamil. ta ise küsis eksamineerijalt, et kas võib- võis..
ja mulle öeldi ka ARK'ist, et kui plats on tehtud, siis linnasõidu ajal ei küsita neid elemente enam- va muidugi kui oled õuealal või tuled ARK'i tagasi.. siis peab niikuinii parkima.
Mina lähen jälle teisipäeval uuele katsele- teisele. Ma pole väga palju saand vahepeal sõita- kaks korda vaid- aga jõuan veel! Olid ju tähelepanematuse vead, loodan järgmine kord väga tähelepanelik olla:D
13:36 26.01.2007
Kabi (registreerimata)
Mis mootoritega need uued golfid on?
14:19 26.01.2007
eksamile mineja (registreerimata)
Kuidas uutel autodel nende tuledega on, kas lähevad ise automaatselt peale või peab panema?
14:25 26.01.2007
nastic (registreerimata)
golfid on dislad ja bensukad pooleks,ja tuled käivad automaatselt nagu ikka uutel autodel :P
14:26 26.01.2007
eksamile mineja (registreerimata)
14:26 26.01.2007
nastic (registreerimata)
aga mind huvitaks millistel põhjustel on eksamil läbi kukutud.
15:39 26.01.2007
urram (registreerimata)
kes tänase ilusa ilmaga ka arki eksamit arki masinaga tegemas käisid?? muljed? kuidas läks,kuhu kästi söita?:)
ilm on eksamiks ikka see viimane!! prrr..a muidu kena :P
14:23 27.01.2007
234 (registreerimata)
nastic : läbi kukkutakse siis,kui tehakse liiklusohtu tekitavaid vigu...st nt ei jälgi rida vahetades peegleid, liiga suure kiirusega lähenetakse ristmikule, tehakse äkkpidurdusi, eiratakse liiklusmärke,ei jälgi piisavalt ümbrust, ringteedel ei osa õieti reastuda,suunamärguanded liiga hilja v ei näita üldse, paremakäe alas ollakse liiga tormakas jnejne,lisaks veel ebakindel sõiustiil,kergesti ärrituv ja lihtsate asjade peale närvi minemine.

Väiksed vead andestakse tihti andeks,kui muidu oled tubli ja kindel,nt veidi kiiruse ületamine,mootori välja suretamine,kui enne eksami algust auto kapiti alt ei oska vastata küsimustele(sellega ei kukuta keegi läbi,ainult linnas siis on nõudlikum) jne.Andeks saad enamasti ka siis,kui tegid mõne pisema vea ja ise sellest kohe aru said.
18:16 27.01.2007
varsti eksamile (registreerimata)
rääkige,kel eksam seljataga,mida arki linnasöidu eksamil küsimuste kohapealt ka küsi?Tehnilise poole pealt siis..
19:45 27.01.2007
prr (registreerimata)
mootorid on 1.6 mõlemal nii disla kui besnu mootori omal,õnneks sain dets lõpus load tehtud ei pea uut korda taluma :p
11:03 28.01.2007
mammuke (registreerimata)
platsi eksameid enam eraldi ei ole
11:10 28.01.2007
uus eksamikord (registreerimata)
Uues määruses on kirjas nii, et eksamineerija võib kontrollida eksamineeritava oskusi parkimises ja estakaadilt startimises vähese liiklusega tänavatel, aga kui ta soovib, võib ta kontrollida oskusi ka eksamiks kohandatud platsil. Nii et, eksamineerijatel rohkem võimalusi ja plats kui selline ei ole kusagile kadunud.
11:14 28.01.2007
uus eksamikord (registreerimata)
Uues määruses on kirjas nii, et eksamineerija võib kontrollida eksamineeritava oskusi parkimises ja estakaadilt startimises vähese liiklusega tänavatel, aga kui ta soovib, võib ta kontrollida oskusi ka eksamiks kohandatud platsil. Nii et, eksamineerijatel rohkem võimalusi ja plats kui selline ei ole kusagile kadunud.
11:31 28.01.2007
mammuke
Kas Saue ark-is mõni norm eksamineeria ka?
11:33 28.01.2007
mammuke
Kas Saue ark-is mõni norm eksamineeria ka?
13:38 28.01.2007
testuser3
Kindlasti ei ole seal mitte ühtegi normaalset kes just sinu oskusi kõlbaks hindama...telli endale tallinna ARKist mõni piisavalt kvalifitseeritud eksamineeria sinuga sõitu tegema.
17:20 29.01.2007
mammuke
Kas oskad mõnda piisavalt kvalifitseeritud eksamineeriat ka nimepidi nimetada?
19:29 29.01.2007
tuutu (registreerimata)
Kui siiani on lahatud põhjalikult sõiduõpetajate isikuomadusi ja muid eraelulisi teemasid, siis nüüd tundub, et sama kordub eksamineerijatega. Mammuke, kas põhikoolis, gümnaasiumis või kõrgkoolis oli ka võimalik eksamineerijat valida, kahtlen. Või oli võimalik seada kahtluse alla eksamineerija kvalifikatsiooni? Ärme asjast nüüd päris palagani ka tee! EKSAMINEERIJA, Mammuke, mitte eksamineeria.
22:37 29.01.2007
xxxxxxxxx (registreerimata)
Kõik eksamineerijad kusjuures on normaalsed ja oma ala professionaalid. St kui sa ikka sõita ei oska,siis sind ei lasta teiste autode vahele ohtu tekitama!
Küll nähtud selliseid,kes omaarust hullud tegijad ja siis on eksamineerija süüdi,et valesti hindas jne
11:13 30.01.2007
kkk (registreerimata)
niih.. mina käisin täna teisel katsel- ja läks õnneks:D olen nii tubli!
hehh.. tegelikult on ikka kamaluga õnne ka vaja, et kõik hästi läheks..käisin ark'i autoga. peaks mainima, et käigud läksid paremini sisse, kui mu õppesõidu autol.. ja kuna tegu oli bensukaga ja uue autoga, siis olid kõik pedaalid suht tundlikud. mul õnnestus auto kokku vist 3 korda välja suretada, aga õnneks mitte liiklusohtlikutel kohtadel- ja ma olin ennemalt sõitnud diiselautoga, millega mu arust saab siduriga rohkem mängida..
ma ei hakka marsruuti täpselt üles kirjutama- üldiselt olime mustamäel ja õismäle. mitu korda käisime ringidel- ttü ringil, seal lähedal asuval keskuse ringil, õismäel ühel väiksemal ringil. plats oli mul enne tehtud, vist sellepärast ma eraldi mingeid erilisi manüüvreid ei pidanud tegema- sams ark'i tagasi tulles pidin kahe auto vahele tagurpidi parkima.. sellega läks 3 katset- sest lumi oli paks maas ja ei saand kohe autot sirgeks.. raske oli nii silma järgi panna, sest minu arust oli kohe esimese korraga jube sirge juba asi:P
paar viga ma ikkagi tegin, aga võrreldes eelmise korraga- kus eksamineerija loeb vigu sõidu lõpus üles, siis oli nimekiri tunduvalt vähem. eksamineerija oli rivo-nimeline. oma olekuga aitas ta igatahes kaasa, et ei tekiks närvilist/pingelist olukorda.
igatahes, eksamineerija arvates oli mu sõit üldiselt hea, ja paar apsakat võib mulle andestada. väga meeldiv:D
edu teistele! ja ärge kartke ark'i autosid- need on tasemel! ja mõned minutid saab enne proovida ka ikka..
15:06 30.01.2007
Pille (registreerimata)
Õnnitlen! Mul tekkis küsimus et kas ise ei saa valida diisli ja bensiini vahel? Ise arvan et saan diisliga paremini hakkama kuigi praegu teen õppesõitu bensiinimootoriga autoga.
15:50 30.01.2007
urram (registreerimata)
Ei saa valida,tuleb see mis tuleb,on see sisi disiel vöi bensukas.Istud eksami autusse ja sisi eksamineerija laob lagedale,mis masinaga tegu on:)
16:04 30.01.2007
irff (registreerimata)
muidugi kui sa selle autoderea taga hanges seisad siis näed mis on golfari luugile kirjutatud;) kes muidugi sellist asja lugeda oskab ja aru saab...
16:47 30.01.2007
mammuke
oled täielik tuutu
19:14 30.01.2007
igavik (registreerimata)
"vaadates millised idikad liiklusesse on lastud, siis tulebki kasuks võimalikult palju eksameid mööda ruunata. võib-olla ark-i kui ei huvitaks idikad liikluses, siis saaks võib olla niisama sõidueksamil läbi kui oskad auto näiteks käivitada. kui sõita ei oska, ära roni liiklusesse."

Sa oled see kindlasti kes tõmbleb taga ja siis mööda kiirendab et järgmise punaseni jõuda. Ise olen paras muneja ning jõuan üldiselt sama kiiresti kohale. Põhiliselt tõmblevad muidugi igasugused algharidusega transporditöötajad (neil on kiiresti vaja koju telekat vaatama minna).
19:56 31.01.2007
mammuke
Tehke järgi 2 kuud õppimist ja eksamid kõik viis+.Olen nii õnnelik.
16:13 02.02.2007
Mõmmi (registreerimata)
Eksam sooritatud. Eks kõige õigem on jah rahulikuks jääda ja oma tehtud eksimust kindlasti kohe tunnistada, siis vaadatakse, et ok vähemalt sa mõistad. Platsielemendid tuli teha linnas(külgpoks, garaaz ja sõidu alustamine kallakult). Edu ja külma närvi teistele, kellel veel ees :)
22:32 04.02.2007
lob (registreerimata)
irw@eksamineerijad tunnevad liikluseeskirju. Pigem on tegemist suure praktilise kogemusega juhtidega, kes samas pole LE-d juba ammu vaadanud. Ise läksin ühe sellisega kohe alguses kahjuks vaidlema, kahjuks seepärast, et ta ei suutnud seda andestada ja laskis 3 korda eksamil käia. Tegin seda järjest st ilma vahepeal lisatunde võtmata, kuna sõiduõpetaja ütles, et ta ei oska mulle enam midagi juurde õpetada.

Siit ka see, et siin kellegi poolt mainitud vigu a la liiga tormakas sõidustiil, liiga aeglane sõidustiil, suunatulede vähene kasutamine, suunatulede liigne kasutamine, peegli mittekasutamine jne jne saab igale juhile ette heita. See teeb ka sõidueksami subjektiivseks ja laseb eksaminaatoritel oma võimu näidata.

Enamuses teistes riikides on sõidueksam tunduvalt lihtsam. Põhjuseks on see, et normaalne inimene teab ise oma võimeid ja ei roni kohe tihedasse liiklusse. Samas meie süsteem põhjustab lausa meie majandusele kahju, kuna lubade tegemine isegi eelneva sõiduoskuse korral on ca 6 kuuline ettevõtmine, mis ntx töö kõrvalt on väga häiriv. ARK-i suhtumist inimestesse näitab ka nende maja asukoht Tallinnas:)

Samas riikides, kus inimestesse inimlikumalt suhtutakse ja lube lihtsamalt antakse, on liiklusõnnetusi huvitaval kombel kordades vähem.
14:09 05.02.2007
keegi (registreerimata)
kas keegi on teinud sõidueksami viljandis? endal see nüüd 8.jaanuaril ja paluks kogemusi...nii auto kui eksaminaatoriga.
tänud ette:)
15:25 06.02.2007
ss (registreerimata)
Viljandis on üsna ranged eksamineerijad ja kui sa sõidutunde seal pole läbinud, on raske,usus mind. Oma tuttavate seast tean selliseid,kes eluaeg seal elanud, teevad eksameid mitu korda. Pidi olema ka nii, et neid kiusatakse rohkem,kes mujalt tulnud sinna lihtsalt eksamile,et ju siis on mingi põhjus ,miks kooli läbimise linnas eksamit tehtud ei saa...
15:59 06.02.2007
Martin (registreerimata)
Täna sai eksam tehtud. Ilmaga ei vedanud - jää peale sadas lund ja ülemõistuse libe oli ning tuiskas. Säilitaisn külma närvi ja suuri vigu ei teinud. Ühes kohas jäi suunamärguanne näitamata, aga seda tunnistasin tunnistasin kohe. Eksamineeris naisterahvas kes oli meeldivalt rahulik ja viskas isegi nalja. Üldiselt ei tasu eksamit väga karta, kuna eksamineeriad on mõistvad ja rahulikud ning ARKi autod tasemel.

Edu teistelegi!
19:59 07.02.2007
avely (registreerimata)
oh, õudusega loen teie kommentaare, pisara võtab silma..... täna tegin teooriat, homme lähen platsi ja linnasõidule. terve kooliaja sõitsin diisélautoga täna proovisin bensiiniga, hea oli, muidu homme ei oskaks vist üldse sõita, mul suri kogu aeg ta välja, õpetaja ütles, et pöörded tuleb üleval hoida, ega see sul mingi traktor pole. Loodan, et teen selle eksami ikka ära, kuigi meeleolu pole kiita, eriti peale seda, kui head kaaslased täna sõidus läbi kukkusid.
23:13 07.02.2007
0_o (registreerimata)
sõber otsis endale sõidueksami kõigest 2500 krooni eest :D
09:18 08.02.2007
leidub ikka lolle (registreerimata)
Viimasele kommenteerijale: ja sinu meelest on see asi,millega uhkustada?
Kui inimene on nii ärpu,et ei suuda ausalt eksamit ära teha,siis ei tohiks üldse luba saada. Aga alati on nii,et kõik mis teed,tuleb sulle tagasi,küll ta kunagi oma karistuse saab.

Mõttetud inimesed on sellised.
09:21 08.02.2007
hehe:) (registreerimata)
To avely: ära pabista üldse, küll sa eksami ära teed:9 Ja välja suretamise eest ei kukuta sind ka keegi läbi. Eksamineerijad on hästi head, rahulikud.

Ja selle eksami ostale kommentaariks: ausalt eksamit tehes saad sõidu ainult 380.- eeki eest muide.
09:45 08.02.2007
mannukas (registreerimata)
irwwwww.....uhkustab veel sellega,et maksab eksami eest 2500 eeki, kui teised targad iniemsed saavad 300eekiga tehtud:D Isegi kui 6 korda läbi kukkuda, saaks ka odavamalt hakkama kui 2500:p Leidub ikka rumalaid.
11:05 08.02.2007
primeratibi (registreerimata)
to 0_o:
ja mis mõtet sellel veel oli, load osta :o, pildiga plastikust väikese dokumendi, millega saab isikut tõestada, saab ka ka palju odavamalt, võta või ID kaart, ei pea selleks ühtegi eksamit tegema ega koolis käima(muidugi eeldusel, et oled ev kodanik), vaid esitad lihtsalt avalduse ja asi vask :)

või siis võiks müüa selliseid rohelisi lehti, millele on taha suurelt ja soovitavalt punaselt kirjutatud: olen lammas (tõlkes ostin load) - hoia ekstra pikka vahet. (tegelikult see on hea mõte :D)

aga teistele kes teevad eksamit ikka vana viisi säilititage külma närvi ja isegi kui pisivea teete ei tohiks selle pärast muid lollusi tegema hakata ja arvata, et nüüd on kõik läbi, vaid ikka ilusti ja julgelt edasi sõita. eksamineerijad ei ole kollid ja ka nemad saavad aru, nii üllatav kui see ka ei tunduks. (põlv ja muu võivad ju väriseda, aga ega seda siis ei tasu eksmamineerijale välja näidata, tuleb olla enesekindel ja tähelepanelik)

edu :)
14:44 08.02.2007
mazdatibi:) (registreerimata)
Primeratibil hea mõte, see,kelle käest " sõidueksam osteti" võiks kaas anda sildi,mis taha aknale asetada: ettevaatust,loll liikvel!

Lubade point ongi selles,et sa oled Riiklikule Autoregistri asjatundjatele tõestanud oma sobivust ringi sõitma ja ei ohusta meie inimeste elusid.
16:28 08.02.2007
see teine (registreerimata)
irw 2500... kui vaja oleks saaks platsi ja sõidu 1200kr (mustalt) :D
17:00 08.02.2007
avely (registreerimata)
aitäh hehe lohutamast, ma tegingi eksami ära, öö otsa eriti und ei saanud, sabistasin, kuid ära tegin, enne autosse istumist rahunesin maha ja sõitsin, jeeeee, mul nii hea meel!!!!!!
22:20 08.02.2007
uskumatu (registreerimata)
mis point sellel mustalt tegemisel on? Minul näiteks ei tulnud mõttessegi altkäemaksu pakkuda vms, sest endale tõestamiseks,et olen ka teiste poolt tunnistatud juht, tegin eksamid ära ja esimese korraga! Niiiiii uhke tunne!Kui oleks läbi kukkunud,siis oleks kunagi ikka tehtud saanud ning oleks uhke!
Eksami ostavad need,kes ei oska sõita tegelikult,selliseid ahve pole meile üldse vaja liiklusesse,ennegi nähtud selliseid,kes omaarust jube head sõitjad.

Ja Avelyle palju õnne,tubli oled!
22:36 08.02.2007
tuutu (registreerimata)
Või pole meile vaja selliseid eksamineerijaid kes sellist tehingut võimaldavad?
Arvan, et tegelikult tuleks ikkagi rohkem tähelepanu osutada just teenuse (kuriteo) pakkujatele. ARK on siiski võimetu sellise kuriteo vastu võitlema, kahjuks.
13:35 09.02.2007
Mees metsast (registreerimata)
Endal oli kogemus Viljandi ARK ühe eksamineerijaga.
Eksamisõit sai sõidetud ja kui tagasi ARK-i juurde jõudsime siis hakkas jutt vigadest, et seal ristmikul sedasi ja seal teisiti. Kuulasin siis eksamineerija jutu ära, selgitasin ka omaseisukohti ning küsisin mis tulemus mul on. Selget vastus ei saanud ~10 minutilise jutuajamise käigus. Lõpuks küsisin siis et kas mu sõit on sooritatud või mitte.
Autost välja tulles küsis veel eksamineerija "ega Te midagi autosse ei unustanud?" ja minu eitava vastuse peale ütles ta vaid :"Läheme sisse ja paneme Teile uue eksami aja kinni."
Ja eksamikaardile kirjutasin ka järgmine sõit oma allkirja. Eksamineerija olevat unustanud küsida!
Seda siis lubade/eksami ostmisest.
See eksamineerija oli lühem, kiilaneva peaga meesterahvas.
Ega ka teise, pikem, kõhna meest, positiivset kogemust ei olnud.
Oma sõiduga sain hakkam Tartus kus tiirutasime 20 minutit. Eksamineerija ei leidnud ühtegi viga.
Rääkisin siis oma Viljandi "kogemust" siis Tartu eksamineerija muigas ja ütles sellepeale - "Eks neil käib vähem rahvast ning nad peavad ka oma eksistentsi kuidagi ära tasuma."
19:51 09.02.2007
hens (registreerimata)
kuidas selle parkimisega eksami ajal on?kas on kogemusi ka?platsi ju pole.ja kus te olete pidanud parkima?
12:35 10.02.2007
Derii (registreerimata)
Olen kuulnud, et nais eksamineerijad pidavat olema närvilised ja karmimad.
Endal oli eksamineeriaks küllaltki normaalne meesterahvas.
Närv oli natuke sees. Olulisis vigu ei teinud. Kui ainult va see et ringi pealt sõitsin valest teeotsast välja. Eksamineeria ütles, et ta seda veaks ei loe, kuna ma teoreetiliselt tegin väljasõidu kõik õieti. Aga jah. Pärast seda üht sassi aetud ringi, pidin veel 4 erinevat ringi sõitma. Eks ta hakkas vist kahtlema, kas ringe üldse sõita oskan :D
Eksam kestis 30 minutit.
Kõige ebamugavam vb oli neid ühesuunalisi väikesi tänavaid sõita.
12:39 10.02.2007
Derii (registreerimata)
Tallinnas eksam kestis 30min. (poolikute lubade eksam)
Kui hakkasin taotlema täislube siis tegin sõidueksami Võru ARKis.
Sealne eksam kestis 10min.
Põhimõtteliselt sõitsin ma linnas ainult ühe ristmiku ja ülejäänud tee kulges 90km/h mnt-l. Normaalne!
17:18 12.02.2007
rollu (registreerimata)
On soov teha ARKi eksam kas Pärnus või Haapsalus. Kas keegi oskab öelda kus neis linnades täpselt see sõit toimub? Kas kellegil on kogemusi? Kumba rohkem soovitaksite?
14:32 14.02.2007
Mannu (registreerimata)
Nonii.Mul nüüd kõik see möödas.:) Sain täna load.
Tegin eksamit Tartus. Väga hästi läks.
16:23 14.02.2007
sssssssssss (registreerimata)
haapsalu ja pärnu.....need on nii väiksed linnad,et seal jõuab 45mindiga terve linna läbi sõidetud
17:38 14.02.2007
kuardi (registreerimata)
KURADI BUSSI-JUHID, nii ülbed, tean et pean neile teed andma, aga need ****d keervad julmalt ette

KADUGE JUBA SOOME TÖÖLE , ****D
09:45 15.02.2007
tahaks teada.. (registreerimata)
kuidas teil, kes täna-eile saue arkis sõidueksamit sooritasid, nende sõidupiirkondadega lood olid? milliseid piirkondi läbisite? sõit algab teadupoolest saue arkist...
21:56 15.02.2007
aaaaaaaaaaa (registreerimata)
sõit Saue ARKI eksamid hakkavad Laagri Hesburgeri juurest ja piirkond täpselt sama mis Tallinna ARKilgi, Mustakas, Õismäe,Nõmme, vahel satutakse ka nt Balti jaama kanti.
09:21 16.02.2007
:) (registreerimata)
Mulle öeldi küll, et eksam hakkab Sauel ARKi eest. Eksam on märtsis. Kas ma pean selles siis veel kahtlema või?
10:47 16.02.2007
primeratibi (registreerimata)
Ma arvan, et saue arki eest on ikka õige koht, kuna laagri hessist algasid nad siis kui oli veel plats ka, aga kuna platsi pole, siis ikka arki eest.
Need tibid ei valeta, kes sind ära regavad, aga kindluse mõttes võid helistada ja üle küsida.
17:43 16.02.2007
... (registreerimata)
Oskab ehk keegi öelda kust Tallinnas sõidueksam algab? Sain aja veebruari lõpuks aga unustasin küsida kuhu ma üldse minema pean. :P
18:48 16.02.2007
lebra (registreerimata)
arki eest peaks kõik sõidud hakkama juhul kui ma ei eksi. Minul igastahes hakkas...
20:38 16.02.2007
plondu (registreerimata)
Tallinna Arki ees parkimisplatsilt algavad Tallinna eksamid. WV Golfid ootavad seal :)
23:28 16.02.2007
e (registreerimata)
kindlalt saue arki eest on, ja kõigil kel sauele asja
14:43 17.02.2007
nammimanni (registreerimata)
Nüüd algavad jah Sauel arki eest,enne algasid Hessist. SÕidetakse kohe linna ja tiirutatakse ringi kus iganes. Lihtsalt Saue arkis tehes kestab eksam kindlasti kauem,kui võiks kesta linna ARKis. Esimesel korral linnas kukkusin läbi enda vea tõttu.Eksam kestis 40min(kuigi vea tegin suh alguses). Läksin siis Sauele,kuna oli väiksem järjekord. SÕitma hakkasime arki juurest, suundusime Nõmme vahele, sealt siis Mustakale ja Õismäele, Paldiski mnt pidi Kristiineni, Kristiine juurest kesklinna poole, Suur AMeerikalt Pärnu mn-le ja sealt mööda vabakat Sauele tagasi. Mina tegelt läksin varem maha, sest teine inimene hakkas sõitma.Eksami sain tehtud:)

Autos oli veel 2 eksamitegijat muide.
14:48 17.02.2007
erte (registreerimata)
Tegin Sauel määdunud nädalal eksamit.Kukkusin kahjuks läbi. Sõitsime kohe linna.Kõigepealt paremakäe reegli piirkonnas väikestel tänavatel, siis Kadakalt Mustamäele.Esimene viga tuli, kui Akadeemia teel on keset teed tee andmise kohustus trollidele ja ma ei võtnud kiirust maha,kuigi trolli ei tulnud, ma ainult vilksamisi vaatasin ja see ei läinud kohe mitte...SÕitsime ikka edasi, ringidele Õismäele. Tegin ära need mõlemad ringid Õismäe teel, sealt suundusime Haabersti ringile aga seal Õiskal 1 2 3 tankla juures on üks imelik ritmik,kus ka puusse panin. Haabersti ringi tegin ka ära ja siis suundusimegi tagasi Sauele, teel sinna tegin Mustakal veel paar vasakpööret.Eksamineerija oli norm,ise olin rumal.

Uus aeg siis märtsis.
13:42 18.02.2007
id (registreerimata)
Tere, oskab keegi öelda kui pikad on tallinna ARKi sõidueksami järjekorrad?
15:08 18.02.2007
urram (registreerimata)
järjekord on 3 kuni 3.5 nädalat
15:10 18.02.2007
urram (registreerimata)
järjekord on 3 kuni 3.5 nädalat Tallinna Arkis
19:39 18.02.2007
Ootaja (registreerimata)
Oskab keegi öelda,kus Võrus eksamisõitu sõidetakse ja kus on suur võimalus
eksida?On keegi teinud Võrus eksamit?
19:58 18.02.2007
sesss (registreerimata)
Mul üks tuttav,kes ise eluaeg võrus elanud ja seal autokooliski käis,kukkus läbi.
00:06 19.02.2007
... (registreerimata)
plondu, kas kohe sealt peaukse juurest? Ja kuidas ma just selle masina ära tunnen millega ma eksamit tegema pean kui seal neid rohkem olema peaks? :)
10:24 19.02.2007
urram (registreerimata)
OOtadki seal platsi peal,tuleb eksaminaator,höikab nime ja kui see SInu nimi ,siis istud aga sisse.:)
11:41 19.02.2007
Peeter (registreerimata)
Tere
Tegin täna hommikul sõidueksami. Eksisin Hiiul ühes kohas parema käe reegli vastu, kui ei näinud lihtsalt väikest tänavat, kus oleksin pidanud jala gaasi pealt maha võtma, muid vigu ei olenud. Nüüd siis uuele eksamile.
14:27 19.02.2007
muuusja (registreerimata)
Arki juures ootad jah seal platsil,kohe on näha,kus õpilased puntras seisavad:) Autod seisavad seal platsi ääres reas ja mingi hetk siis saabuvad ka eksamineerijad ja siis nimekirja aluses hakatakse autodesse laadima:) Mõnikord võetakse mitu inimest autosse,mõnel jälle üksi,ei teagi millest see oleneb.

Peetrile, ole siis teinekord tähelepanelikum, sest see suht suur viga:)
21:24 19.02.2007
... (registreerimata)
Suured tänud. See "puntras koos olemise" koht on siis selle putka juures? (Vist oli mingi putka selle platsi kõrval)
21:49 19.02.2007
urram (registreerimata)
ega siis platsoisöitu tegema lähe,et putka körval külmetama pead;) seal samas värava juures ikka ootad :)
21:54 19.02.2007
plondu
arki ees, putka jääb keelumärgist tahapoole, autod aga märgist eespoole, parkimisplatsil, paremat kätt, 4 valget ja 1 tume WVGolf ja õpilasi tiirutab nende ümber jah. Autosse lähed, kuidas juhtub, kellega juhtub. Tutikad masinad, mina ei saanud nii mõnegi kangiga hakkama, kuna harjunud vanema masinaga
Ise tegin eksami ära, norm. eksamineeria sattus. Kartsin, et kasvõi 1 tühisemgi viga ja tagasi arki aga ei, mõne vea tegin aga ei midagi ohtlikku ja öeldi, et sõita oskad, aru saad... Esimese korraga eksam tehtud :)

Muudetud 19.2.07 22:11

23:44 19.02.2007
... (registreerimata)
Tänud veelkord.
Mul see eelis, et koolieksami tegin ka ühe uuema Golfiga. Muidu ma samuti harjunud veidi vanema masinaga aga polnud hullu, golf on suhteliselt mõnus auto. Kui ARKis sama auto, siis on ka veidi kindlam sõita. Samas pole ma nüüd ligi 2 kuud praktiliselt roolis olnud. Loodan, et saan ikka läbi. Liikluseeskirjad on meeles aga kardan just selliseid mõttetuid vigu kui ma närvi peaksin minema. Koolieksamil jalg ikka värises ja paar sellist kergemat apsakat tuli ka sisse. Otseselt liiklusohtlike olukorda ei tekitanud ma ka õppesõitude ajal. Õpetaja ainult manitses, et ma ringteid veidi aeglasemalt sõidaksin. Ehk siis igaksjuhuks mitte päris samas tempos nagu tema tavaliselt. :P
00:10 20.02.2007
tahan teada (registreerimata)
Ma tahan teada ,kas platsisõitu ei toimu ültse?Kuidas siis on võimalik kindlaks teha ,kas eksamineeritav oskab tagurdada kahe auto vahele , garaasi,külgpoksi ja ka tõusult kohalt võttu?Kas siis tõesti seda oskust näitama enam ei pea kellegile?Kas siis on ainult linnasõit?Kas tänapäeva sõiduõpetajad ja arki ametnikud on kindlad ,et tänased õpilased oskavad platsil sõita nagunii?:D..
00:29 20.02.2007
RRT (registreerimata)
Need harjutused toimuvad linnasõidu ajal ja ei pargita koonuste vaid reaalsete autode vahele.
15:57 20.02.2007
sssssses (registreerimata)
Selles ongi point, et sul lastakse reaalsete autode vahel teha neid harjutusi, mis muidu toimusid platsi peal postide vahel. Üks tuttav mõned nädalad tagasi tegi Tallinnas eksamit ja enne linna suundumist õpetaja lasi tal sealsamas platsil teha ära tagurpidiboxi ja külgparkimise.Seal olid ka potid valmis pandud nii et ilmselt sel päeval tegi keegi veel nii eksamit.
Linnas sõites käis ka korra poe ees parkimas ja kästi valida koht,kus teised autod ka, aga oma asi kuidas pargid, tema sõitis esiotsaga sisse ja seda aktsepteeriti.
Eksami tegi kenasti ära, Nõmme poole Pärnu mnt pidi sõites sai kasutada kässarit kohalt minnes, sest foori ootama jäädel seisis kallakul. Veeti palju sellistes väikestes tänavates,kus õppesõidu ajal pole käinudki. Ringidest sõitis kaks korda TIPi ringil vaid.
Sooritas eksami.
15:43 21.02.2007
urram (registreerimata)
Niih..täna ARk`i linnasöit teise korraga sai löpuks tehtud.Palju õnne mulle ja teistele värsketele juhiloa omanikele!!
16:15 21.02.2007
... (registreerimata)
Palju õnne! Aga räägi kus esimene ja teine kord täpsemalt sõitsid? Kas on selliseid kohti ka kuhu peaaegu et kindlasti viiakse?
20:27 21.02.2007
endine õpilane (registreerimata)
ka paide ark edukalt eksam tehtud! kiire ja korralik ;p
10:45 22.02.2007
juhhuu ,veel üks naisautojuht (registreerimata)
Käisin ka ARK´is sõidueksamil ja sooritasin selle esimese korraga,auto kohta mingeid küsimusi ei esitatud ja keegi ei üritanud ka närvi ajada.Linnas parkima ei pidanud aga mäepealt kohalt võtt oli küll.Sõitsin siis Astangul ringteed ja Õismäe kahte ringteed ka ja siis suundusime õismäelt Keila poole sealt keerasin Nõmmele,kus sõitsin ka veitsa ja siis tagasi ARK´i ,kus peab auto parkima tagurpidi kahe auto vahele,eksam kestis max 45min.Kui auto oli pargitud ,ütles eksaminaator,et tema poolt on kõik ja võite nädala pärast lubadele järele tulla.
Jess ,ise ka ei uskunud oma kõrvu,et teisipäeval saan load,siiani ei usu.
Aga üldiselt sõitke rahulikult ja kõik on ok,Golfiga oli kerge sõita,kergem kui autokooli autoga.Uute autodega ikka kergem ,kui vanade autodega sõita.
14:00 22.02.2007
primeratibi
õnnitlused eelmisele postitajale loa ;) puhul,
aga ma kuulsin jah, et parkimine toimub ikka arki platsil ;), et ei minda linna luksusautosi kriipima ;)
vähemalt hea on see, et tõusult äraminemist saad teha nii nagu soovid, kas siis siduri või kässariga :), see on palju parem kui ennem :)
16:32 22.02.2007
Tranter
Täna siis sai Pärnus ARKis käidud. Teoorias 2 viga, plats sai ilusti tehtud ja sõidu sai ka hakkama. Eksam sai sooritatud. Kuna autokoolis oli bensiinimootoriga auto ja eksamil sain diislimootoriga siis natuke andis tunda se erinevus. Põhilised vead tulenesid sellest. Muidu midagi hullu polnud :)
18:10 22.02.2007
to: tranter (registreerimata)
Kas sa viitsiksid täpsemalt seda erinevust kirjeldada? Mind ootab kohe sama ees, tahaks valmis olla.
11:59 23.02.2007
ssssssssss (registreerimata)
Bensuka ja diisli vahe lihtsalt tunnetuses,aga harjud sellega kiiresti ära,usu mind. Sellest ei tasuks endale teha lisapeavalu ja närveerimist:D
13:11 25.02.2007
primeratibi
kas keegi oskaks öelda kui kaua on saue õppesõidu plats laupäeval avatud, tööpäevadel on vist 8.30-20.00, kuid laupäeva ei mäleta, kuskilt ei suuda leida aegu :(
21:38 25.02.2007
varsti (registreerimata)
ma siis teisipäeval arki sõitma, tahaks sellist asja teada, et mis teemadel eksamineerjatega vestelda, et jutt sujuks ja sõit läheks kiiremini...pmst sellised põhiteemad võiks olla....

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.